niedziela, 16 czerwca 2024
godzina 2:11

 


Prognoza pogody
Zdrowa żywnośćKatalog Gwiazdor


PLAN SZKOŁY


fotka

KalendarzImieniny
Dziś jest: 16.06.2024 r.
Jest to: 168 dzień w roku.
Dzisiaj s± imieniny:
Aliny, Anety, Benona

 
POZNAJ NASZĄ SZKOŁĘ
LIP DUB UCZNIÓW GIMNAZJUM nr 4
 

Archiwum Rok szkolny 2015/2016

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Koleżanki i Koledzy!

Tyle za mną, tyle za nami... Kończy się ważny etap w moim życiu, dlatego pragnę gorąco wszystkim Wam podziękować za 10 lat wspólnej pracy. Starałam się przez ten czas z zaangażowaniem wypełniać swoje obowiązki. Robiłam wszystko, by szkoła bliska mojemu sercu stawała się coraz lepsza, coraz piękniejsza.

Jestem dumna, że na mojej dyrektorskiej drodze spotkałam wspaniałych Współpracowników, niezapomnianych Uczniów i niezwykle życzliwych Rodziców. To dzięki Wam mogłam realizować plany i z radością patrzeć dzisiaj na to, co pozostawiam.

Jeszcze raz dziękuję i życzę udanych wakacji.

Hanna Trybińska

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze

1. Określenie stanowiska urzędniczego:
 • Referent ds. księgowości w Zespole Szkół Nr 1 w Elblągu ul. Korczaka 34, 82-300 Elbląg
 • Wymiar czasu pracy - 1/2 etatu, czas pracy - 4 godziny dziennie, tj. 20 godzin tygodniowo, termin rozpoczęcia pracy: 01.09.2016 r.

2. Oferty z dokumentami należy:

 • przesyłać pocztą na adres: Zespół Szkół Nr 1 w Elblągu ul. Korczaka 34 , 82-300 Elbląg lub składać osobiście u dyrektora szkoły w terminie od 11 lipca 2016 r. do 25 lipca 2016 r.

Dyrektor Zespołu Szkol Nr 1 -nabor na stanowisko urzędnicze.pdf

Zakończenie roku szkolnego - klasy I-II gimnazjum

Foto (RN)


Zakończenie roku szkolnego - klasy III gimnazjum

Foto (SK)

Informacja o podręcznikach w roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół nr 1


Zasady rekrutacji do klas pierwszych Gimnazjum nr 4 w roku szkolnym 2016/2017

Kandydaci wypełniają na stronie eped.pl dokumenty pobrane z
/Rekrutacja/... do szkół gimnazjalnych/Do pobrania
 • do klasy sportowej (z obwodu i spoza obwodu) - wniosek
  (testy sprawnościowe odbędą 24 maja 2016
  o godz. 16.30 na hali sportowej)
  .
 • do pozostałych klas:
  • z rejonu - zgłoszenie,
  • spoza rejonu - wniosek


Działalność ZS Nr 1
r. szk. 2015/2016

Akcje Charytatywne


Projekty Edukacyjne


Osiągnięcia Gimnazjum Nr 4


Osiągnięcia Szkoły Podstawowej Nr 11

Szkolny Dzień Sportu - 22. 06. 2016r

Szkolny Dzień Sportu to pożegnalny akcent i zakończenie sportowego roku w naszej szkole. Tradycyjnie wydarzenie to przygotowywane jest przez nauczycieli wychowania fizycznego ale w tym roku aktywnie do pomocy włączyli się również uczniowie klas sportowych Gimnazjum nr 4.

Impreza odbyła się na Orliku, ku uciesze wszystkich zawodników w pięknej, słonecznej aurze. Dzieci z SP 11 miały do pokonania 30 stacji sprawnościowych za co otrzymywały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gimnazjaliści rozegrali Towarzyski Turniej Piłki Nożnej. Oni również zostali obdarowani słodyczami.

Gorące podziękowania dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie ostatniej w tym roku szkolnym imprezy sportowej w Zespole Szkół nr 1.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Foto

Janusz Krasowski

Herbert News IV

Laureaci i finalisci wojewodzkich konkursow przedmiotowych

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016

"Baw się i ucz z Koziołkiem Matołkiem"

15.06.2016r. w auli Zespołu Szkół nr 1 ( Szkole Podstawowej nr 11 ) w Elblągu odbyła się jubileuszowa bo już dziesiąta impreza edukacyjno-sportowa dla przedszkolaków: "Baw się i ucz z Koziołkiem Matołkiem".

W tym roku wspólna zabawa przebiegała pod hasłem: "Koziołek Matołek jedzie na olimpiadę" i w konkursie wzięły cztery drużyny złożone z dzieci z Przedszkola 24. Tak samo, jak i w poprzednich edycjach tego konkursu, maluchy podczas "przeżywania" przygód z Koziołkiem Matołkiem mogły pochwalić się wiedzą zdobytą wcześniej, a także poprzez zabawę zdobyć nowe wiadomości i umiejętności. Dzieci wzięły udział w 4 konkurencjach wiedzowych i 3 sprawnościowych. I tym razem, jak w latach poprzednich największe emocje budziły konkurencje sportowe. Rywalizacja była ogromna. Wszystkie dzieciaki chciały wygrać i zająć I miejsce.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki świetnie się bawiły a po wspólnej zabawie opuściły naszą szkołę pełne wrażeń, z uśmiechniętymi buziami i rękoma pełnymi prezentów.

Naszą imprezę uświetnił występ mażoretek ze Szkoły Podstawowej nr 11, który wszystkim bardzo się podobał.

Violetta Kotyńska, Renata Derenda, Danuta Morawek-Nagy

Foto

Międzynarodowy Konkurs Schülerwettbewerb 2016 "Begegnung mit Osteuropa"

Dwie uczennice z naszego Gimnazjum Weronika Ochmańska klasa IIID oraz Laura Podlaska klasa ID wzięły udział w międzynarodowym konkursie Schülerwettbewerb 2016 "Begegnung mit Osteuropa".

Motto tegorocznego konkursu brzmi: "Jedna Europa, wiele twarzy". Projekt Schülerwettbewerb organizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Landu Nadrenii Westfalii, Kancelarię Landu Nadrenia-Westfalia i rządu okręgu Münster.

W konkursie tym wzięliśmy udział po raz pierwszy i od razu odnieśliśmy wielki sukces! Spośród 1.873 prac nadesłanych przez uczniów z wielu krajów europejskich to właśnie naszej uczennicy udało się zająć pierwsze miejsce i zdobyć nagrodę główną w wysokości 100 euro! Uczennica Laura Podlaska wykonała pracę "Mit einem Selfie fängt es an ..." - nagroda główna, natomiast Weronika Ochmańska "Nur ein Bild" - praca otrzymała wyróżnienie.

Wielkie gratulacje! Za rok spróbujemy ponownie.


Sebastian Kutra

Mazurski Tydzień Pod Żaglami

Od 13 czerwca 2016r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w tygodniowej wyprawie żeglarskiej po wielkich jeziorach mazurskich. Szczęśliwcami biorącymi udział byli: Przemek Orłowski IIF, Nikodem Kunach IIF, Konrad Jakimowicz IIF, Michał Jargiło IIF, Julia Golanko IIF, Patrycja Kinder IIF, Krzysztof Mgłosiek IIA, Szymon Sokulski ID. Po raz pierwszy Gimnazjum nr 4 wzięło udział w rejsie po tych wodach. Początek rejsu miał miejsce na Jeziorze Niegocin w Giżycku. Jedną z atrakcji był postój na kei na Jeziorze Tałty w Mikołajkach, gdzie wszyscy skorzystali z zabawy w aquaparku hotelu Gołębiewski. Zwiedzanie pięknych rejonów mazurskich, wypoczynek i żeglowanie po najpiękniejszych jeziorach Europy to wspaniałe zwieńczenie roku szkolnego 2015/2016. Gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie szkoły.

Układ okresowy na wesoło

Dnia 15 czerwca w ZST w Elblągu odbyło się rozstrzygnięcie miedzyszkolnego konkursu chemicznego "Układ okresowy na wesoło". Nasze gimnazjum reprezentowało dwoje uczniów - Aleksandra Wolowska z klasy IIIa i Damian Czechowski z klasy IIIe. Wśród nagrodzonych znalazł się Damian Czechowski zajmując II miejsce, Ola otrzymała za swoją prezentację wyróżnienie. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Awiżeń

Foto

Zajęcia z przedszkolakami w Zespole Szkół nr 1

Mija już kolejny - 7 rok spotkań z przedszkolakami w Zespole Szkół nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4) przy wspólnej zabawie i nauce jednocześnie. Systematycznie przez cały rok szkolny prowadzone są dla nich specjalne zajęcia edukacyjno-sportowe. Co roku staramy się naszą ofertę wzbogacać i uatrakcyjniać tak, aby nasi podopieczni byli zadowoleni z faktu, że mogą do nas przychodzić i w tych zajęciach brać czynny udział...

Pełna relacja

Foto

Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 14. czerwca 2016 roku odbył się Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych. Tym razem przystąpili do niego uczniowie klas pierwszych. Zwycięzcą został uczeń z klasy ID – Igor Bogdański. Igor zdobył 39 punktów na 52 możliwych. Gratulacje.

Sebastian Kutra


Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 14. czerwca 2016r. o godzinie 12.45 odbędzie się Konkurs o KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla wszystkich uczniów Gimnazjum.

Będzie to ostatnia okazja podreperowania ocen z języka niemieckiego, jak też wykazania się ogólną wiedzą kulturoznawczą o naszych sąsiadach.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału. Po zakres materiału na konkurs proszę zgłaszać się do mnie.

Sebastian Kutra

Zdjęcia maluchów SP Nr 11 Policja

Foto

Bal klas III Gimnazjum nr 4

Foto SK

Żyjemy wśród liczb

Konkurs matematyczny "Żyjemy wśród liczb" etap miejski odbył się 9 czerwca 2016r. Do konkursu z naszego gimnazjum przystąpiło 6 uczniów. Rywalizowaliśmy z najlepszymi uczniami z Elbląga, Braniewa, Pasłęka, Gronowa Elbląskiego. Wśród klas drugich miejsce drugie zajął Marcel Zieliński z klasy IIa.

Gratulujemy.

Organizator konkursu
Grażyna Lefelbajn

Gimnazjada w pływaniu - 08.06.2016

Relacja

Elbląska PWSZ partnerem uczniów Gimnazjum nr 4

W Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkól nr 1 realizowany jest projekt eTwinning pt. "Healthy? Are you sure?/ Zdrowy? Czy na pewno?". W rezultacie porozumienia podpisanego przez dyrektor Hannę Trybińską oraz Rektora PWSZ w Elblągu grupa młodzieży z naszego gimnazjum brała udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez panią Katarzynę Szwemińską...

Pełna relacja

Foto

Festyn rodzinny - JAR -DEJANERIO TUŻ TUŻ

4 czerwca 2016 r. - w sobotę - Zespół Szkół nr 1 był gospodarzem niezwykłego festynu rodzinnego. Impreza ta odbywała się już po raz dziesiąty. W roku bawiliśmy się pod hasłem "JAR - DEJANERIO TUŻ TUŻ..."

Jak co roku program imprezy był niezwykle bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabawa rozpoczęła się od kolorowego pochodu uczniów oraz rodziców z flagami różnych państw, następnie przedstawiciele poszczególnych klas złożyli olimpijskie ślubowanie. Wszystkich zachwycił olimpijski znicz i jego symboliczne zapalenie.

Po krótkiej części artystycznej, podczas której zaprezentowała się grupa taneczna "Luna", zespół hip-hopowy "Rebels", Mażoretki, rozpoczęła się znakomita zabawa i rywalizacja, której przyświecały olimpijskie ideały.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie prawdziwe oblężenie przeżywały stoiska z konkurencjami sportowymi, były to np. skoki w workach, gimnastyczny tor przeszkód, strzały do bramki, jazda na deskorolce, rzuty piłeczkami do celu.

Wiele konkurencji wymagało nie lada sprawności i dobrego humoru, a tego uczestnikom zabawy nie brakowało.

Ogromne emocje wzbudził konkurs rzutów do kosza, który został przeprowadzony przez panią wicedyrektor Marioli Hajdukonis oraz pana wicedyrektora Janusza Krasowskiego. W przyszłym roku będziemy wspólnie pobijać tegoroczny rekord.

Chwile odpoczynku od zabawy można było spędzić stoiskach przygotowanych przez niezawodnych rodziców i skosztować smakołyków z różnych stron świata.

Niecodziennym wydarzeniem podczas festynu był wspólny taniec - uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wykonali taniec "Belgijka".

Na zakończenie festynu pani dyrektor Hanna Trybińska wręczyła zwycięzcom zmagań dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Uczniowski Klub Sportowy Jar.

Wszystkim gorąco dziękujemy za wspólną zabawę. Z pewnością spotkamy się za rok.

Foto z Festynu Rodzinnego (SK - 220 zdjęć)

Spływ kajakowy klasy Vc

05.06.2016r. przy pięknej słonecznej aurze choć nieco wietrznej, uczniowie klasy Vc (sportowej) wzięli udział w spływie kajakowym, którego organizatorami byli Pan Janusz Krasowski oraz Pan Mariusz Przebieg. Uczestnicy wypłynęli z przystani MOSiR przy ul. Radomskiej i skierowali się rzeką Elbląg przez kanał Jagielloński do rzeki Nogat. Cała trasa liczyła 14 km ale na półmetku spływu wychowawczyni klasy, Pani Kasia Szyk wraz rodzicami piątoklasistów przygotowali niespodziankę. Na uczestników rejsu czekał wspaniały poczęstunek. Kiełbaski, szaszłyki, napoje i słodycze, to wszystko w formie pikniku rodzinnego rozstawione było na polanie, tuż u ujścia kanału Jagiellońskiegoa do Nogatu. Wspaniałe widoki, świetny wypoczynek i atrakcje związane ze spływem, to wszystko było udziałem Vc.

Zapraszamy na stronę szkoły do obejrzenia zdjęć.

Foto

Wojewódzki Konkurs Dendrologiczny

4 czerwca 2016r w Hotelu Młyn w Elblągu odbyła się II I edycja Wojewódzkiego Konkursu Dendrologicznego. Organizatorami konkursu byli: W- MODN w Elblągu, Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz partnerzy WFOŚ i GW w Olsztynie i Nadleśnictwo Elbląg.

Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży gimnazjalnej na bogactwo przyrody ojczystej, a w szczególności zainteresowanie różnorodnością polskiej i europejskiej dendroflory. Konkurs składał się z dwóch etapów. Do I etapu zgłosiło się 16 szkół z całego województwa. Zadaniem tego etapu było zorganizowanie wiosennych warsztatów o tematyce dendrologicznej, które należało udokumentować i przesłać do organizatora. Nasza prezentacja spełniała wszystkie wymagane kryteria i przez to dostaliśmy się do II etapu.

Naszą szkołę w II etapie reprezentowała 3 - osobowa drużyna w składzie:

 • Daria Nowak -kl . IIIA,
 • Anna Ziółkowska- kl. IIIA,
 • Krzysztof Mgłosiek kL.IIA

Konkurs rozpoczął się testem z wiedzy biologicznej oraz praktycznym rozpoznawaniem gatunków drzew i krzewów po korze, owocach, szyszkach, kwiatostanach i przekrojach.

Ostatecznie zajęliśmy II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Dendrologicznym, za co otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Przyznane środki pochodzą z WFOŚiGW w Olsztynie, i są przeznaczone na wyjazd uczniów do parków krajobrazowych na zajęcia terenowe w I semestrze roku szkolnego 2016/2017.

Bardzo ładnie uczniowie wypadli w teście wiedzy.
Krzysztof Mgłosiek zajął II miejsce
Anna Ziółkowska zajęła
V miejsce
Daria Nowak zajęła VII miejsce

Gratuluję uczniom tak pięknego wyniku, a zarazem dziękuję za współpracę. Zdobyta wiedza na pewno jeszcze bardziej zaowocuje w przyszłości. Mocno w to wierzę.

Nauczyciel biologii - Halina Dolna

Występ Mażoretek podczas Otwartych Mistrzostw Polski Elbląg Cup

W dniu 3 czerwca 2016 w Hali Sportowo Widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej zespół Mażoretek miał zaszczyt wystąpić podczas inauguracji Otwartych Mistrzostw Polski XVIII Elbląg Cup. W edycji wiosennej w piłce siatkowej na siedząco kobiet i mężczyzn brał udział drużyny z Japonii, Łotwy, Kazachstanu, Ukrainy oraz 6 Polskich drużyn. Zespół wystąpił na zaproszenie organizatora Integracyjnego Klubu Sportowego "ATAK".

Foto

Turniej minikoszykówki Olsztyn

03.06.2016r. W Olsztynie pierwszy w życiu turniej minikoszykówki rozegrały nasze młodziutkie koszykarki. Wspólne siły ekip z SP 11 i SP 15, stanęły do rywalizacji z zespołami z Działdowa, Olsztyna czy Nidzicy. Trzecioklasistki spisały się znakomicie i w dwóch grupach wygrały po jednym meczu. Ale nie o wygraną tu dziś chodziło, a o wspaniałą zabawę. Cieszyliśmy się z każdego zdobytego kosza, zabrania piłki przeciwnikowi, obronionej akcji, czy dobrego podania. Podczas rozgrywek czekała na dziewczęta masa atrakcji i smakołyków, począwszy od słodkości, zupy i grila a skończywszy na soku i owocach. Każda zawodniczka została hojnie nagrodzona pamiątkową koszulką z turnieju, torbą i gadżetami sportowymi. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli nagrody dla najlepszych zawodniczek w zespole, a zostały nimi: Aleksandra Mikłosz SP 15/11 I Elbląg i Wiktoria Szymańska SP 15/11 II Elbląg. Najsympatyczniejszą zawodniczką turnieju została Natalia Grunt SP 15/11 I Elbląg. Zmęczone ale bardzo zadowolone dziewczęta odwiedziły jeszcze MC Donald i wróciły bezpiecznie do domu, zapowiadając chęć udziału w kolejnym turnieju. W rozgrywkach dzielnie wspierały nasze drużyny, koszykarki z trzeciej klasy, ale gimnazjalnej, dając młodszym koleżankom cenne wskazówki i pomagając w najróżniejszych sytuacjach. Dziękujemy Natalii i Klaudii.

Skład zespołu SP 15/11 I Elbląg: Natalia Borawska, Karina Czurak, Zuzanna Dziagiel, Joanna Hoffman, Angelika Huber, Natalia Grunt, Aleksandra Mikłosz, Amelia Mieczkowska, Wiktoria Nowicka, Alicja Treder, Julia Zalewska.

Skład zespołu SP 15/11 II Elbląg: Daria Boniecka, Zofia Braczkowska, Aleksandra Chruszczyk, Pola Gagjew, Marysia Hassa, Kinga Maj, Tosia Martuszewska, Katarzyna Mital, Natalia Stańczyk, Wiktoria Szymańska, Maja Wojciechowska, Karolina Ziółkowska.

Trenerem zespołów jest pani Magdalena Kołacka.

Foto

XVII GIMNAZJADA
Indywidualna Lekka Atletyka Dziewcząt i Chłopców

Dnia 02. 06. 2016 r. odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Elbląskiej Gimnazjady. Znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie zdobywając sześć medali. Jedyny złoty krążek zdobyła Maja Dalidowicz nie mając sobie równych w biegu na 600m. Srebrny medal przypadł Oliwii Kabule biegnącej na 300m, natomiast brązowy medale przypadły Ani Ślesickiej w pchnięciu kulą, srebrny medal Oliwii Szapańskiej w rzucie oszczepem, srebrny medal Jakubowi Konieczki na 2000m. oraz Kacprowi Szewczykowi w biegu na 1000m. Gratulujemy wszystkim medalistom.

Szczegółowe wyniki na stronie MOS.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie szkoły.

Występ Mażoretek podczas Dnia Dziecka

W dniu 1 czerwca odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka w Elblągu odbywa się na placu przed katedrą św. Mikołaja. W pierwszej części zabawy uczestniczyły grupy zorganizowane: dzieci z elbląskich przedszkoli. Podczas tej imprezy miał okazję zaprezentować się nasz szkolny zespół Mażoretek.

Dla przedszkolaków wystąpiły dwie grupy: młodsza ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz starsza z Gimnazjum nr 1.

Agnieszka Zielińska

Szkolny Festiwal 2.0

Dnia 1 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Festiwal 2.0, podczas którego zostały zaprezentowane działania wykonane w II semestrze w ramach realizacji projektu SZKOŁA Z KLASĄ 2.0. W imprezie udział wzięli uczniowie trzech klas pierwszych i jednej klasy drugiej. O wykonywanych działaniach opowiadali zarówno nauczyciele prowadzący poszczególne grupy jak i uczniowie.

Pełna relacja

Foto

Śladami Stasia i Nel z językiem polskim

31 maja po raz drugi odbył się w naszym gimnazjum międzyszkolny polonistyczny konkurs dla klas szóstych. W tym roku zadania do konkursu były inspirowane powieścią Henryka Sienkiewicza pt. W pustyni i w puszczy.

Dwie drużyny - ze Szkoły Podstawowej nr 15 i Szkoły Podstawowej nr 11- rywalizowały o palmę pierwszeństwa. Nie lada wyzwaniem dla uczniów była znajomość biografii naszego Noblisty. Szóstoklasiści musieli także wykazać się dużą wiedzą o języku ojczystym i znajomością utworu "W pustyni i puszczy". Między innymi należało odmienić przez przypadki wyraz mahometanin, ułożyć zdania tak, by wyjaśnić znaczenie niektórych wyrazów wybranych z powieści, popisać się znajomością pisowni trudnych słów. Pomysłowości wymagało stworzenie instrukcji dla podróżujących przez Afrykę i reklamy wypoczynku na tym kontynencie.

Zmagania zakończyły się niewątpliwie sukcesem obu szkół - różnica w ilości zdobytych punktów była nieznaczna. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15- 43 pkt., drugie- Szkoła Podstawowa nr 11- 40 pkt.

Oba zespoły zostały nagrodzone nie byle jaką nagrodami, które wzbudziły aplauz uczestników i widzów - były to apetyczne torty z pamiątkowym napisem.

Foto

Spotkanie z ratownikami WOPR

31 maja 2016 r. cztery klasy - IV a, IV b, V c, V b brały udział w warsztatach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Zajęcia prowadziły ratowniczki z Elbląskiego Oddziału WOPR.

Warsztaty zaczęły się od pogadanki na temat bezpiecznego odpoczynku nad wodą, a następnie uczniowie brali bardzo aktywny udział w ćwiczeniach z resuscytacji. Warsztaty prowadzone tak w przekonujący sposób na pewno przydadzą się podczas nadchodzących wakacji.

Foto

II miejsce w III Międzyświetlicowej Spartakiadzie Szkół Podstawowych

Dnia 25.05.2016 roku reprezentacja naszej świetlicy wzięła udział w finale III Międzyświetlicowej Spartakiady Szkół Podstawowych. Do finału zakwalifikowało się osiem drużyn wyłonionych w dwóch półfinałach, które odbyły się w kwietniu. Podczas finału nasi reprezentanci musieli wykazać się w sześciu konkurencjach sportowych, które wymagały dokładności, zwinności, szybkości, refleksu oraz współpracy. Zmierzyli się oni między innymi ze strzelaniem piłką do bramki, kozłowaniem, skakaniem na piłce, odbijaniem piłeczki pingpongowej oraz sztafetą. Siódma konkurencja przeznaczona była dla kibiców- ich doping również przekładał się na punkty dla drużyny. Reprezentację naszej szkoły wspierały Mażoretki -dopingowały, motywowały i zagrzewały do walki. W przerwie między konkurencjami oraz po wszystkich konkurencjach dały pokaz swoich umiejętności tanecznych. Dzięki temu zdobyły dyplom dla najwspanialszych kibiców III Międzyświetlicowej Spartakiady Szkół Podstawowych. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się że zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce!

Skład naszej reprezentacji: Kasia Mital, Justyna Mierzejewska, Amelia Kurowska, Kornelia Częścik, Zuzia Dziagiel, Karina Czurak, Błażej Paź, Wojtek Klemens, Marcin Poturała, Dawid Gruchalski, Kajetan Jakimowicz oraz Szymon Glaner.

Gratulujemy serdecznie!

Foto

Konkurs Łowiecki

Łowiectwo jest głęboko zakorzenione w historii...

25 maja w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Elblągu odbył się IV Finał Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej: " Przyroda Powiśla, Warmii i Żuław". Organizatorem IV edycji Olimpiady był Polski Związek Łowiecki w Elblągu. Do finału Olimpiady przeszło 108 uczniów z rożnych okolicznych miast i miasteczek. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów...

Pełna relacja

XI MEMORIAŁ Janusza Kusocińskiego - 24.05.2016r.

Tradycyjnie już uczniowie naszych szkół wypadają na tej imprezie bardzo ładnie. Indywidualnie zdobyliśmy łącznie 5 medali. W klasyfikacji drużynowej SP 11 zdobyła II miejsce i ogromny puchar zaś Gimnazjum nr 4 zajęło 2 miejsce i także otrzymało puchar. Zawodnicy nagrodzeni zostali upominkami, słodyczami a na zakończenie imprezy wszyscy mogli poczęstować się kiełbaską z grilla lub własnoręcznie upiec ją sobie na ognisku. Gratulujemy sukcesu.

Pełna relacja

Foto

Zwycięskie "Fishkobranie"

Drużyna wspaniałych anglistów z klasy 3c SP brała udział 24 maja 2016r. w konkursie językowym "Fishkobranie"w SP nr 16. Dzieci miały możliwość wykazania się ogromną wiedzą ze znajomości języka angielskiego oraz okazję do rywalizacji na płaszczyźnie językowej. Ponadto zaprezentowały Irlandię jako jeden z krajów anglojęzycznych, pokazując w swoim występie najważniejsze aspekty kulturowe tego kraju. Ich umiejętności aktorskie i wiedza zostały ocenione bardzo wysoko.

Drużyna w składzie: Karolina Gorczyńska, Amelia Kurowska, Katarzyna Mital i Justyna Mierzejewska zdobyła pierwsze miejsce wygrywając wiele cennych nagród. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej nauce języka angielskiego.

Uczniowie zostali przygotowani przez Mirosławę Frączyk.

Foto

Koszykarskie sukcesy uczniów Gimnazjum nr 4

W ostatnich dniach maja odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu pokonała w finale w Olsztynie Gimnazjum nr 1 z Nidzicy, ale uległa reprezentacji Gimnazjum nr 3 z Olsztyna. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły II miejsce i uzyskały tytuł wicemistrzyń województwa warmińsko-mazurskiego.

Zawodniczki podczas finału wykazały się ogromnym zaangażowaniem, sercem do gry i mistrzowskim duchem walki. Zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy i medale. Najlepszą zawodniczką drużyny została Weronika Michalak. Oto skład całej drużyny srebrnych medalistek: Aleksandra Bilska, Natalia Filarska, Natalia Hassa, Patrycja Kinder, Michalina Majewska, Weronika Michalak (kapitan), Dominika Popławska, Ewelina Pułtorak, Klaudia Rymkiewicz, Natalia Szymańska, Klaudia Wiszniewska. Trenerem drużyny jest Magdalena Kolacka.

Koszykarska reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu uczestniczyła w finale wojewódzkim w Działdowie. Nasi zawodnicy w pełni wywiązali się z roli faworyta rozgrywek, pewnie wygrywając obydwa mecze. Najpierw wyeliminowali gimnazjum z Olsztynka. Mecz zakończył się wynikiem 62:27. Następnie nie dali najmniejszych szans gimnazjalistom z Mrągowa wygrywając 76:15. Ostatecznie zdobyli I miejsce i tytuł mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego. Triumf w turnieju zapewnił im awans do rozgrywek centralnych Szkolnego Związku Sportowego, które odbędą się w dniach 19-23.06.2016 w Kołobrzegu. Chłopcy zostali wyróżnieni również nagrodami indywidualnymi: kapitan zespołu Bartek Górczyński został uznany najlepszym zawodnikiem naszej drużyny, a Kuba Borysewicz MVP całego turnieju. Elbląską "Czwórkę" reprezentowali: Mateusz Myśliwiec, Mateusz Pettke, Jakub Cholewa, Filip Gnysiński, Patryk Tabaszewski, Mateusz Skop, Bartosz Górczyński, Jakub Borysewicz, Konrad Jakimowicz, Mateusz Wiśniewski, Przemysław Orłowski, Piotr Skowron, Oskar Życzkowski. Trenerami zespołu są Adam Prus i Arkadiusz Majewski.

Janusz Krasowski - wicedyrektor ds. sportu

Foto

II miejsce w Turnieju Wiedzy i Sportu dla drużyny SP 11

20 maja odbył się finał Turnieju Wiedzy i Sprawności TWiS 2016. W finale imprezy łączącej w sobie sprawdzenie wiedzy i sprawności fizycznej uczestniczyli uczniowie z elbląskich szkół podstawowych. Drużyna SP 11 w składzie: Iza Misiewicz, Agata Lasek, Wiktoria Szymańska, Kuba Ziółkowski, Wojtek Stróżewski i Przemek Kruszewski wykazała się niezwykłym duchem walki zajmując zaszczytne II miejsce. Każda drużyna losowała pytania z zakresu wiedzy przyrodniczej oraz startowała w konkurencjach sprawnościowych. Ogromne podziękowania należą się naszym wiernym kibicom z klas trzecich i czwarty, którzy z trybun dopingowali swoją drużynę.

Gratulujemy!

Foto

Zespół Szkół nr 1 w czołówce konkursu ZUO

W czwartek 19 maja odbył się finał XX jubileuszowej edycji Konkursu na Selektywną Zbiórkę Odpadów. Jak co roku uplasowaliśmy się na bardzo wysokich miejscach: zarówno Szkoła Podstawowa nr 11, jak i Gimnazjum nr 4 zdobyły II miejsce. Możemy nadal o sobie mówić, że jesteśmy "mistrzami segregacji" i w pełni zasługujemy na ten tytuł. Dostrzegła to również kapituła konkursu, która przyznała naszemu gimnazjum dodatkową nagrodę za wieloletnie sukcesy w tym konkursie.

Sukces obu placówek Zespołu Szkół nr 1 jest wypadkową wszystkich działań na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie i nauczyciele sukcesywnie wzbogacają swoją wiedzę na temat segregacji odpadów. Uczą się na zajęciach warsztatowych w ZUO, segregują nakrętki, makulaturę, baterie i puszki. Klasy wyróżniające się w szkolnym konkursie wyjeżdżają w nagrodę na wycieczkę dofinansowaną przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu. W działania szkoły włączani są rodzice, mieszkańcy osiedla, krewni i znajomi.

Wszystkim pracownikom szkoły, a także uczniom, rodzicom, dziadkom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w konkursie.

Katarzyna Szczepańska i Halina Dolna - koordynatorki edukacji ekologicznej

Bliżej Sienkiewicza

We wtorek, 17 maja 2016 roku, drużyna z klas III naszego gimnazjum wzięła udział w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Elblągu. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza ogłoszonego patronem roku 2016.

Uczniowie wystąpili w trzech kategoriach: czytanie wybranego i wcześniej przygotowanego fragmentu prozy Henryka Sienkiewicza; plakat o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza; test z zakresu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz znajomości treści powieści "Krzyżacy".

Konkurs miał formułę indywidualną. Nasi uczniowie odnieśli wiele sukcesów.

W kategorii testu: I miejsce zajęła Daria Nowak z klasy III a, II miejsce – Aneta Szpuga z klasy III c. Gratulacje za świetną znajomość twórczości Noblisty. Sukces nasi uczniowie odnieśli też w kategorii plakatu: I nagroda znalazła się w zdolnych rękach Weroniki Ochmańskiej z klasy III d; III nagroda przypadła w udziale Patrycji Baranowskiej i Zuzannie Kierlandczyk z klasy III b. Jeśli chodzi o czytanie, to publiczność oczarowali słowem: Karolina Bierkowska z kl. III a – I miejsce, Mikołaj Sęk z klasy III c – II miejsce i Julia Olszewska z klasy III b – III miejsce.

Gratulujemy świetnego występu!

II miejsce w konkursie "W harmonii z przyrodą"

Dnia 17.05 w Szkole Podstawowej nr 21 odbyła się XII edycja konkursu "W harmonii z przyrodą". Drużyna z naszej szkoły w składzie: Daria Kukielska, Julia Kukielska, Magdalena Jarocka oraz Jakub Grzębski zajęła II miejsce. Zadaniem drużyn było wykazanie się przede wszystkim wiedzą przyrodniczą jak również umiejętnościami plastycznymi oraz sportowymi. Naszych zawodników dzielnie dopingowała 4-osobowa grupa kibiców (Julia Heldt, Julia Karczewska, Tomasz Goliński oraz Wiktor Ręczkowski). Ich transparenty, pompony oraz stroje o "niezapominajkowym" charakterze (Święto Polskiej Niezapominajki) zagrzewały naszych uczniów do walki. Zarówno uczestnicy jak i kibice zostali nagrodzeni czego serdecznie im gratulujemy

Opiekunowie grupy: Justyna Glaubert, Katarzyna Szyk

Foto

Zielona szkoła

Tegoroczna "ZIELONA SZKOŁA" w miejscowości Orawka na południu Polski tak ciekawie została zaplanowana i profesjonalnie przygotowana przez organizatora pana Andrzeja Derendę, że nazwana została przez samych uczniów "NAJWIĘKSZĄ PRZYGODĄ ŻYCIA".

15 maja 2016 roku przed północą grupa złożona z trzech klas szóstych, wychowawców, opiekunów i pani Dyrektor wyruszyła na podbój Tatr. Widok ośnieżonych górskich szczytów w maju zaparł dech w piersiach wszystkich. Najpierw jednak w pięknym starym Krakowie, mieście Królów odwiedziliśmy Wawel i Smocza Jamę, gdzie mogliśmy poczuć na plecach siarczany oddech Smoka Wawelskiego. Łatwiej z pewnością byłoby wymienić rzeczy , których nie robiliśmy podczas tej niezwykłej wycieczki, ale spróbujmy wymienić przynajmniej niektóre wydarzenia, które stały się naszym udziałem podczas tych kilku dni - zaraz po przyjeździe do Zakopanego wjechaliśmy wagonikiem PKL-u na Gubałówkę, mieliśmy okazję spojrzeć na świat oczyma Adama Małysza i kolejką linową dostać się na skocznie narciarską, doświadczyć opadów śniegu w maju, eksplorować Słowacką jaskinię czy Oravski Hrad, czyli piękny zamek wybudowany na szczycie wysokiej skały. Co więcej, byliśmy w Babiogórskim Parku Narodowym i nawet najsłynniejsza kopalnia soli-Wieliczka otwarła przed nami swoje słone podwoje i każdy mógł zlizać ze ścian kopalni tyle soli, ile dusza zapragnie, wiec niektórzy z nas bardzo poważnie potraktowali to zadanie. Górale nam grali i z nami tańczyli a góralki nas pysznie karmiły, my sami zaś w starej góralskiej chacie w Zubrzycy młóciliśmy ziarno, a z mąki przez nas przygotowanej upiekliśmy przepyszne moskole. Te przepyszne podpłomyki w oka mgnieniu zniknęły z talerza, a i dokładki nikt nie odmówił. Ich wyjątkowy smak zapamiętamy na zawsze. Na koniec czekała nas fantastyczna zabawa w krakowskim Aquaparku i smutne pożegnanie z górzystymi krainami Podhala i Orawy. Już w drodze powrotnej uczniowie planowali powrót w te przepiękne, gościnne tereny i do naszej kochanej gospodyni, pani Helenki i jej nieziemskich drożdżowych rogalików z truskawkami.

Foto

Młodzi naukowcy w Elbląskim Parku Technologicznym

W piątek 13 maja uczniowie klas Ia, Ib i IIIe uczestniczyli w zajęciach chemicznych w Elbląskim Parku Technologicznym. O tym, że warto było tam pójść przekonacie się oglądając poniższy film. Zajęcia były na żywo relacjonowane przez TVP3.

Edukacja ekologiczna w 2A SP

12 maja 2016 r. klasa 2A SP uczestniczyła w zajęciach w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Elblągu. Uczniowie poznali zakład "od podszewki" oraz uczestniczyli w zajęciach w sali edukacji ekologicznej. Ponadto dzieci bawiły się w segregację "odpadów", zaprzyjaźniły się z Papierusiem, Plastikusiem i innymi pomocnikami szeryfa Eko-Sama. Co więcej, uczniowie doświadczyli recyklingu od praktycznej strony podczas zajęć tworzenia papieru. Na koniec wszyscy wykazali się dużą wiedzą z zakresu dbania o środowisko i otrzymali odznaki "Eko-szeryfa".

Katarzyna Lesz- wychowawczyni 2A

Gimnazjada - koszykówka

Reprezentacja Dziewcząt Gim. Nr 4 - Wicemistrzyniami Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Koszykówce.
W dniu 11.05.2016r. w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.

Do finału zakwalifikowały się następujące szkoły:
Półfinał I: Gim Nr 3 Olsztyn
Półfinał II: GimNr 2 Działdowo
Półfinał III: Gim Nr 1 Nidzica
Półfinał IV: Gim Nr 4 Elbląg

Kolejność spotkań:
I mecz - GimNr 2 Działdowo-Gim Nr 3 Olsztyn - 20 : 78
II mecz - Gim. nr 4 Elbląg-Gim. nr 1 Nidzica - 65: 24
III mecz - Gim. nr 1 Nidzica-Gim. nr 2 Działdowo - 42 : 66
IV mecz - Gim. nr 4 Elbląg-Gim. Nr 3 Olsztyn - 25 :74

Zawodniczki podczas Finałów wykazały się ogromnym zaangażowaniem, "sercem" do gry i mistrzowskim "duchem" walki. Najlepszą zawodniczką drużyny Gim. Nr 4 została Weronika Michalak. Zespół otrzymał również pamiątkowe dyplomy i medale.

Skład drużyny:

 1. Bilska Aleksandra
 2. Filarska Natalia 27 pkt
 3. Hassa Natalia 14 pkt
 4. Kinder Patrycja
 5. Majewska Michalina
 6. Michalak Weronika (kapitan) 28 pkt
 7. Popławska Dominika 4 pkt
 8. Pułtorak Ewelina 2 pkt
 9. Rymkiewicz Klaudia
 10. Szymańska Ntalia 10 pkt
 11. Wiszniewska Klaudia 5 pkt
Trener - Magdalena Kołacka , Katarzyna Zapolska i Arkadiusz Majewski.

Konkurs matematyczny "Kangur" rozstrzygnięty

 • SP nr 11
  • Wynik Bardzo dobry uzyskał
   • Lelujko Marcin z klasy 3 c
  • Wyróżnienia otrzymali uczniowie:
   • Mazurkiewicz Tymoteusz kl.2 a
   • Batko Maciej kl. 2 d
   • Szczech Wiktor kl. 2 d
   • Van Jeperen Laura kl. 2 d
   • Paź Błażej kl. 3 c
   • Borawska Natalia kl. 4b
   • Jan Karpiński kl. 5a
   • Klemens Dawid kl. 5c
   • Emilia Bobrowicz kl. 6 b
 • Gimnazjum nr 4
  • Wyróżnienia otrzymali uczniowie:
   • Michalina Majewska kl. I
   • Borawski Maciej kl. I

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Ziemia w okowach lodu"

Dnia 10 maja 2016r. odbył się finał regionalnej części plastycznej XVII edycji ogólnopolskiego i X polsko-litewskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".

Uczeń naszej szkoły Piotr Sarapuk z klasy VC został laureatem tego konkursu.

Foto Serdecznie gratulujemy !

Alicja Stando

Nowe książki w bibliotece

W ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń" realizowanego w szkole podstawowej nasza biblioteka wzbogaciła się o 110 egzemplarzy nowych książek dla dzieci młodszych i nieco starszych.

Są wśród nich bajeczki, książki obyczajowe, przygodowe, fantastyczne, po które bardzo chętnie sięgają teraz młodzi czytelnicy.

Ale wśród nowości znalazły się także książki, które uczą, wyjaśniają niektóre problemy i też takie , przy których świetnie się bawimy.

Zapraszamy więc do odwiedzenia biblioteki i skorzystania z nowej oferty.

V.K.

Foto

"Szkoła Kornela Świat Rozwesela"

10 maja w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu odbyła się wyjątkowa uroczystość promująca wśród dzieci i młodzieży postać Patrona Szkoły Kornela Makuszyńskiego. Podczas tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami mieli okazję zapoznać się bliżej z życiorysem, ciekawostkami z życia pisarza, z jego utworami, a także ich filmowymi adaptacjami. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 11 malowali wspólnie portrety pisarza, pisali krótkie limeryki o dorobku poety, a także wykonywali zakładki do książek, które zostały rozdane przez naszych uczniów mieszkańcom Elbląga. Akcja nazwana została "Zakładka za jeden uśmiech" i nawiązywała do głównego przesłania pisarza, który wpajał młodym ludziom, iż "Każdy dzień bez uśmiechu to dzień stracony". Następnie, wzięliśmy udział w multimedialnym quizie dotyczącym Kornela Makuszyńskiego. III miejsce zdobył Paweł Sobieski z klasy V a, II miejsce uzyskała Eveline Berni z klasy IV b, natomiast miejsce I przypadło Agacie Antosik z klasy VI a. Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody, a hasło przewodnie tego dnia "SZKOŁA KORNELA ŚWIAT ROZWESELA" z pewnością pozostanie naszym priorytetem i ważnym zadaniem, które pozostawił nam po sobie sam wielki pisarz.

Organizatorzy: P. Dyr. Mariola Hajdukonis, Danuta Stankiewicz, Agnieszka Szwaracka, Katarzyna Szyk

Foto

V edycja konkursu językowego "English Speaking Countries- what do we know?"

9 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu rozegrała się piąta już edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych "English Speaking Countries- what do we know?", w którym wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Partnerami konkursu byli: Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Elblągu, Szkoła Języków Obcych Empik School oraz wydawnictwo Oxford University Press.

Siedem drużyn zmierzyło się w siedmiu konkurencjach. Zawodnicy musieli, m.in. rozwiązać krzyżówkę, literować wyrazy, zaprojektować ciekawy plakat promujący wybrane święto z krajów anglojęzycznych. Uczniowie Gimnazjum nr 4 umilali konkurs odgrywając humorystyczne scenki, oczywiście po angielsku. Na zakończenie wszyscy konkursowicze skorzystali ze słodkiego poczęstunku, a w tym czasie jury, w składzie: p. Dorota Kadziewicz, p. Mariola Chodakowska i p. Mariola Hajdukonis, podliczało punktację.

 1. miejsce- SP w Nowakowie
 2. miejsce- SP nr 18
 3. miejsce- SP nr 25
Tuż za nimi były drużyny z SP 19, 11, 6, 8.

Tradycyjnie nagrodzono najciekawsze charakteryzacje. Tym razem przyznano dwie równorzędne nagrody dla SP nr 25 za "Szekspira" oraz SP nr 8 za "Star Wars".

Gratulujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w konkursie i wykazali chęć sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności językowych.

Organizatorzy: Alicja Stefanowicz, Mirosława Frączyk i Katarzyna Michalska-Pedersen

Foto

Międzyszkolny Konkurs "Historia w pieśni i piosence"

6.05. 2016 r. odbył się konkurs piosenki żołnierskiej w SP nr 12 w Elblągu.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z sześciu szkół. W kategorii soliści zajęliśmy następujące miejsca:

 1. miejsce -Maja Sitkowska - "Wojenko, wojenko"
 2. miejsce - Wiktoria Wasiluk - "Deszcz jesienny, deszcz"
.

Natomiast w kategorii zespoły zajęliśmy II miejsce - zespół w składzie: Maja Sitkowska, Wiktoria Wasiluk, Aleksandra Zwolińska - "Dziewczyna z granatem w ręce".

Gratulacje !

Alicja Stando

Foto

Sukces SP 11 w Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym "Związki Frazeologiczne Nasz Chleb Powszedni"

4.05.2016r. drużyna SP 11: Karolina Atłas i Kamila Mackiewicz- uczennice klasy 6a przy dzielnym wsparciu zespołu rezerwowego: Karmen Oleszkiewicz oraz Aleksandry Ziemby zajęły II miejsce w międzyszkolnym konkursie zorganizowanym przez SP 19 w Elblągu. Uczennice musiały wykazać się ogromnym zasobem wiedzy i "zaprzyjaźnić się" ze słownikami frazeologicznymi, by najpierw pokonać swoich rywali w eliminacjach szkolnych. Finał rozegrany został z udziałem przedstawicieli sześciu elbląskich szkół. Nasza reprezentacja walczyła dzielnie w kolejnych konkurencjach i uplasowała się na I pozycji ex aequo z drużyną SP4. Tylko dwusekundowa różnica w dogrywce umiejscowiła Karolinę i Kamilę na drugiej pozycji. Było gorąco: Laureatkom gratulujemy sukcesu!

Opiekun-I. Marynowska

Foto

Ortograficzne zmagania w gimnazjum

4 maja 2016 roku w Gimnazjum nr 4 w Elblągu, w gościnnych progach biblioteki odbył się szkolny konkurs ortograficzny. Jego celem było budzenie szacunku dla języka ojczystego, ćwiczenie umiejętności stosowania reguł ortograficznych w praktyce, zachęcanie do korzystania ze słowników oraz motywowanie do samodzielnej i systematycznej pracy.

Do potyczki przystąpiło osiemnaścioro uczniów – zwycięzców I etapu konkursu, który odbył się w klasach. Każdą klasę reprezentował jeden przedstawiciel:

 • I a – Emilia Domagała;
 • I b – Patrycja Drewa;
 • I c – Igor Bogdański;
 • I d – Michał Mierzwa;
 • I e – Mateusz Podwalny;
 • I f – Michalina Majewska;
 • II a – Alicja Panfil;
 • II b – Martyna Wileńska;
 • II c - Hubert Gruszczyński;
 • II d - Paulina Antoniewicz;
 • II e – Karol Połubiński;
 • II f – Michał Jargiło;
 • III a – Daria Nowak;
 • III b – Patrycja Baranowska;
 • III c – Aneta Szpuga;
 • III d – Nikol Araszkiewicz;
 • III e – Marta Sznaze;
 • III f – Nikol Lenckowska.

Zawodnicy musieli napisać poprawnie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym niełatwy tekst dyktowany przez komisję. Słowa – pułapki, które utrudniły bezbłędne napisanie dyktanda, to np.: zmitrężyć, nicnierobienie, błahy, ponaddziewięcioipółgodzinny, naprędce, okamgnienie i wiele innych. Oprócz tego uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad pisowni polskiej.

Organizatorki konkursu - nauczycielki języka polskiego: Justyna Glaubert i Małgorzata Kowalska – po sprawdzeniu prac z dumą ogłaszają, że przyznały tytuły Mistrza Ortografii na każdym poziomie klas.

Mistrzami Ortografii 2016 zostały:

 • Emilia Domagała z klasy I a;
 • Martyna Wileńska z klasy II b;
 • Aneta Szpuga z klasy III c.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do konkursu w przyszłym roku. Nagrody zostaną wręczone laureatom na najbliższym apelu.

Foto

"Spring Day", czyli wiosennie, kolorowo i językowo w SP

4 maja 2016 r. uczniowie klas 1-3 SP przyszli do szkoły w kolorach wiosny. Ponadto każdy posiadał emblemat z symbolem wiosny oraz jego angielską nazwę. Na korytarzach można było, więc spotkać angielskie bociany, żaby, motyle oraz różne kwiaty. Wszyscy zgromadzili się w auli szkolnej na apelu, pt. "Spring is here". Dzieci poznały i utrwaliły sobie wiele angielskich nazw, śpiewały piosenkę i tańczyły "Belgijkę".

Ponadto zostały podsumowane konkursy plastyczno- językowe w klasach 1-3 SP. Uczniowie ponownie mieli okazję, aby samodzielnie wybrać nagrodę. "Święto wiosny" zintegrowało dzieci klas młodszych, pokazało, że można bawić i jednocześnie uczyć się języka angielskiego.

Imprezę przygotowała Mirosława Frączyk

Foto

Wiosenne Zawody Wędkarskie

3 maja na Bulwarze Zygmunta Augusta odbyły się "Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezydenta Elbląga". W zawodach brali udział: Maja Dalidowicz, Ola Celińska-Walendowicz i Fabian Cackowski. Zawodnicy złowili prawie 6 kg ryb, co dało im puchar za zajęcie II miejsca.

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody ( we wrześniu).

Foto

Okolicznościowe plakaty z okazji 255 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Odpowiadając na apel nauczycieli historii gimnazjaliści wykonali plakaty związane z kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na korytarzu pojawiły się barwy narodowe i informacje o okolicznościach uchwalenia ustawy zasadniczej z 1791 roku. Niektóre prace zachwyciły starannym wykonaniem i oryginalnymi pomysłami.

Foto

"Wielcy Polacy" w Rocznicę Uchwalenia Konstytucji

Uczniowie SP 11 uczcili majowe święto pogłębiając swoją wiedzę o tych, którzy na przestrzeni wieków sławili imię Polski. Zadaniem klas IV-VI było zapoznanie się z komiksowymi wydaniami historii o wielkich Polakach, a następnie nadanie rysunkowym opowieściom artystycznego charakteru - barwy. W twórcze poznawanie sylwetek naszych wybitnych rodaków zaangażowały się rzesze chętnych uczniów, a efekty ich działań można podziwiać na szkolnych korytarzach. Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim uczniom klas IV-VI za udział w tym nietypowym przedsięwzięciu

Organizatorzy: I. Marynowska, J. Glaubert, A. Derenda

Foto

Żywa Flaga ZS nr 1

W oczekiwaniu na długi weekend majowy, Samorząd Uczniowski postanowił, iż piątek będzie dniem upamiętniającym zbliżające się święto Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
W tym dniu uczniowie Szkoły Podstawowej przyszli ubrani na czerwono, natomiast gimnazjaliści reprezentowali kolor biały. Zamysłem SU było utworzenie "żywej flagi".

O godzinie 10.35 uczniowie obydwu szkół zaczęli licznie gromadzić się w sali sportowej. Po kilkunastu minutach z biało -czerwonego chaosu, powoli, przy dużej pomocy nauczycieli oczom zebranych zaczęła jawić się "żywa flaga", która jednak ciągle falowała i przemieszczała się po parkiecie. Gimnazjaliści biorąc przykład od swoich młodszych "czerwonych" kolegów, którzy bardzo szybko ładnie się ustawili, także na chwilę zastygli w bezruchu. I tak oto powstała "żywa flaga" Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu.

Żywa Flaga

Warsztaty chemiczne

W kwietniu w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty chemiczne przeprowadzone przez zespół dydaktyczny Centrum Chemii w Małej Skali działający przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UMK w Toruniu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum. A oto fotorelacja:

Foty

Występ Mażoretek podczas Zmagań sportowych osób niepełnosprawnych

W piątek 29 kwietnia w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu odbyły się I Zmagania Sportowe z zakresu umiejętności ruchowych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo, które ze względu na swoje duże ograniczenia nie mają okazji wykazać się swoimi umiejętnościami na zawodach sportowych. Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 w Elblągu. Imprezę uświetniły występy zespołu tanecznego "Mażoretki" ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu. Dziewczęta miały okazje zaprezentować swój nowy układ taneczny. Występ został bardzo ciepło przyjęty przez widownię.

Foto

III b i Międzynarodowy Dzień Tańca

W piątek, 29 kwietnia 2016r. z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, uczniowie kl. III b SP wzięli udział w maratonie tanecznym organizowanym w Centrum Tańca "Promyk".

Maraton prowadziły dwie instruktorki, które przy dynamicznej muzyce nauczyły dzieci układu tanecznego, sprawiającego wielką radość. Dodatkowo uczniowie wspólnie z innymi uczestnikami warsztatów wzięli udział w zabawach, animacjach tanecznych i rozgrywkach sportowych. Każdy uczestnik otrzymał upominek i dyplom. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania "Ruch na wagę zdrowia".

Grażyna Krajewska

Międzynarodowy Dzień Tańca

Wody znane i nieznane.

Pod tym tytułem 26 kwietnia 2016 roku odbyło się Forum Młodych Ekologów. Uczestników gościł Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas spotkania podsumowano wyniki konkursów plastycznego, literackiego i prezentacji multimedialnych poświęconych warmińsko-mazurskim wodom.

 • W kategorii prac plastycznych III miejsce zajęła Agata Rogowska z klasy III b
 • W kategorii prezentacji multimedialnych wyróżnienie otrzymał Ksawery Synak z klasy II b
Gratuluję sukcesów

Halina Dolna

"Palący Temat-Niska Emisja"

"Palący Temat-Niska Emisja" to hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Z okazji tego święta uczennice naszego gimnazjum z klasy IIIa - Daria Nowak i Anna Ziółkowska zostały wyróżnione i nagrodzone przez Prezydenta Miasta Elbląga za swoją aktywną postawę na rzecz ochrony środowiska.

Podczas tej uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać krótkiego wykładu dotyczącego zanieczyszczenia powietrza przez dymy pochodzące z kominów i samochodów. Ponadto obejrzeliśmy inscenizację ekologiczną przygotowaną przez uczniów z SP nr 16 w Elblągu.

Uczennicom gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator ds. ekologii Halina Dolna

Foto


Obchody Dni Ziemi w klasach 1-3

22 kwietnia obchodzony jest międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to doskonała okazja do przypomnienia sobie o potrzebie dbania o naszą planetę, by mogła nam służyć i być naszym domem. Tegoroczny Dzień Ziemi uczniowie obchodzili w dniach 22 - 23.04.2016r. Pierwszego dnia dzieci z klas 1-3 obejrzały debatę pt. "Jak dbać o środowisko naturalne" w wykonaniu uczniów z klasy 3 b. Do występów dołączyli się również uczniowie z klas 2b i 2c, wykonując układy taneczne i piosenki zachęcające do dbania o przyrodę. Kolejny dzień upłynął pod hasłem "Zdrowo i wesoło". Wszyscy uczniowie w tym dniu, ubrani na kolor żółty, wykonywali zdrowe przekąski.

Grażyna Krajewska Cecylia Marszałek Ewelina Machelska


Dzień Ziemi

22 kwietnia dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 została zaproszonych na uroczyste obchody Dnia Ziemi do Urzędu Miejskiego w Elblągu, które w tym roku odbywały się pod hasłem "Palący Temat - Niska Emisja". Michał Rapcewicz z klasy IIe oraz Katarzyna Śliwińska z klasy VIa zostali wyróżnieni przez Prezydenta Miasta Elbląg za podjęte działania w zakresie ochrony środowiska. Za swoje zaangażowanie w dziedzinie ekologii nasi uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Podczas uroczystości mogliśmy obejrzeć prezentację na temat historii oraz znaczenia obchodów tego ważnego dnia, a także scenek oraz układów tanecznych również o tej tematyce. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zakresie ochrony przyrody.

K. Szczepańska, K. Szyk

Gleria

I MIEJSCE W KONKURSIE "EKOLOGIA I SPORT"

21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się finał konkursu "Ekologia i sport" zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Ziemi. Drużyna w składzie: Martyna Szczepańska, Hubert Sielicki, Alicja Miłaszewska, Dawid Czapliński, Katarzyna Mital, Wojciech Klemens, Julia Karczewska, Jakub Grzębski, Adrianna Szwarc, Dawid Klemens, Natalia Gałczyk, Filip Abucewicz wykazała się niezwykłą sprawnością i zaangażowaniem co umożliwiło jej zdobycie I miejsca. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy musieli pokazać, że potrafią świetnie skakać w workach, jeździć na hulajnodze oraz rzucać ringo a także piłką do celu. Naszej drużynie dzielnie dopingowali uczniowie klasy V c, którzy w oczekiwaniu na werdykt również mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności w konkurencjach dla kibiców. Nagrody otrzymane w konkursie to ciekawe pomoce dydaktyczne, które z pewnością uatrakcyjnią niejedną lekcję przyrody. Całej drużynie serdecznie GRATULUJEMY.

Opiekunowie grupy: Anna Przewodowska, Katarzyna Szyk

Galeria

Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 4

W czwartek 21 kwietnia 2016 r. punktualnie o godzinie 17.00 Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 ul. Korczaka 34 otworzyło swoje drzwi dla szóstoklasistów i ich rodziców. Zwiedzanie szkoły, prezentacja naszych osiągnięć, występ zespołu wokalnego czy kawiarenka słodkości - to tylko niektóre z punktów naszego spotkania.

Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wiele atrakcji dla przyszłych gimnazjalistów. Było coś dla tych, którzy nie boją się wyzwań, czyli niezwykłe doświadczenia w dwóch pracowniach - fizycznej i chemicznej. W gabinecie biologii poznawali tajniki ludzkiego ciała. Nasi goście mogli uczestniczyć w grach i zabawach językowych - na języku polskim tworzyli tzw. Lepieje, a na języku angielskim bawili się krzyżówkami, rebusami, odkrywali tajne wiadomości. Ci, którzy pasjonują się teatrem, mogli wziąć udział w krótkich formach teatralnych, które prowadzili uczniowie zespołu teatralnego "Podaj dalej". Podczas tego wyjątkowego popołudnia nasi goście zwiedzając szkołę, byli w bibliotece, w hali sportowej, na stołówce, w auli.

Na zakończenie spotkania na szóstoklasistów czekała niespodzianka w postaci loterii, jednym z fantów był mundurek naszego gimnazjum.

Mamy nadzieję, że przez te dwie godziny zwiedzający szóstoklasiści i ich rodzice mogli poczuć wyjątkową atmosferę Gimnazjum nr 4 im. Z. Herberta w Elblągu. Ta szkoła to bardzo dobre miejsce, które gwarantuje wszechstronny rozwój, a także przyjazną atmosferę.

Drodzy szóstoklasiści - dziękujemy za tak liczne przybycie na spotkanie w naszej szkole. Czekamy na Was we wrześniu!

Dyrekcja, nauczyciele Gimnazjum nr 4

Międzyświetlicowy konkurs recytatorski "Gdy wiosna uśmiechem zabłyśnie"

Dnia 21.04.2016r. w świetlicy szkolnej po raz pierwszy odbył się międzyświetlicowy konkurs recytatorski "Gdy wiosna uśmiechem zabłyśnie". Udział w konkursie wzięło czternaścioro dzieci uczęszczających do elbląskich świetlic szkolnych. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzanie aktywności twórczej oraz kształtowanie języka, wrażliwości i wyobraźni dzieci. Konkurs okazał się świetną okazją do integracji międzyświetlicowej oraz pochwalenia się swoimi talentami recytatorskimi. Ocenie podlegały: dobór repertuaru do tematu konkursu, poziom pamięciowego opanowania utworu, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Laureaci konkursu:
I miejsce Otylia Wolińska, Szkoła Podstawowa nr 16
II miejsce Magdalena Niewińska, Szkoła Podstawowa nr 18
III miejsce Franciszek Olechnowicz, Szkoła Podstawowa nr 15

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy uczestnictwa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział !

Galeria

Testy egzaminacyjne

"Dobrze, że to już za nami" - to słowa jednej z uczennic klasy III b, ale oddające odczucia również innych trzecioklasistów.

W kolejnych trzech dniach od 18 kwietnia do 20 kwietnia 2016 roku uczniowie zmagali się z egzaminami gimnazjalnymi. W poniedziałek z historią, WOS-em i językiem polskim, we wtorek z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, w środę z językami obcymi.

Egzaminy przebiegały sprawnie i bez komplikacji. Najłatwiejsze, w opinii egzaminowanych, były testy w pierwszym i trzecim dniu, co właściwie nie dziwi. Matematykę od zawsze uważało się za piętę achillesową uczniów.

Od dzisiaj trwamy w oczekiwaniu na wyniki, które CKE opublikuje 17 czerwca 2016 roku. Trzymamy kciuki za sukces - szkoły i każdego z uczniów!

Galeria

40 Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża

16 kwietnia grupa miłośników turystyki pieszej z naszej szkoły wzięła udział w 40 Ogólnopolskim Zlocie do Nadbrzeża.

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Każdego roku odwiedzamy Nadbrzeże by pamiętać o tych ,którzy stali się ofiarami zbrodniczego systemu hitlerowskiego. Pamięć o tamtych dniach musi przetrwać w przyszłych pokoleniach.

Autokarami dotarliśmy do Rubna, skąd ruszyliśmy wyznaczoną trasą wzdłuż alei lipowych - Próchnika - leśnej drogi aby dotrzeć do Nadbrzeża( w sumie 11 km). Pogoda nadzwyczaj sprzyjała naszej wędrówce .Podziwiliśmy piękne krajobrazy ze wzgórzami i wielkimi dolinami. Gdy dotarliśmy pod pomnik w Nadbrzeżu, wzięliśmy udział w uroczystościach złożenia wiązanek kwiatów, zapalenia zniczy oraz modlitwie.

Później udaliśmy się do stanicy w Nadbrzeżu. Tam poczęstowano nas gorącą grochówką i przepysznym chlebem ze smalcem i kiszonymi ogórkami. Nasi uczniowie jak zwykle brali udział w organizowanych konkursach zajmując czołowe miejsca Maciej Zalewski 1 m-c w konkursie historycznym i Jakub Kornaga 2 m-c w krajoznawczym. Dużą atrakcją były kajaki, które udostępniono uczestnikom rajdu. Po 14 impreza dobiegła końca. Około 15 byliśmy w Elblągu. Zachęcamy wszystkich do udziału w następnym rajdzie, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Pozdrawiamy

Łucja Gniady i Andrzej Derenda

Finał strefowy młodzików

W dniach 15-17.04.2016 reprezentanci naszego gimnazjum wzięli udział w Finale Strefowym Młodzików w koszykówce, rozgrywanym w Gdyni. W konfrontacji z zespołami z województwa warmińsko-mazurskiego odnieśli zwycięstwa z drużyną "Akademii Koszykówki Olsztyn" i "Trójeczki Olsztyn" oraz doznali porażki z "ROŚ Pisz" co dało im drugie miejsce w województwie. Niestety w konfrontacjach z drużynami z pomorza chłopcy musieli uznać wyższość drużyn ze Starogardu Gdańskiego i Gdyni. W końcowej tabeli elblążanie znaleźli się na 6 miejscu.

Zespół Szkół nr 1 reprezentowali: Bartek Chrzanowski, Łukasz Twardowski, Gracjan Nowek, Fabian Cackowski, Szymon Osojca, Wiktor Kiełczewski, Damian Siwek, Jakub Kasprzak, Michał Piekarczyk, Maciej Filipiak, Maciek Borawski, Klaudiusz Heida, Mateusz Rosiak, Jędrek Kamiński, Jakub Grabowski.
Trenerem drużyny jest Adam Prus

Roztańczeni drugoklasiści

Klasa 2a pod czujnym okiem swojej wychowawczyni i instruktorki tańca, p. Katarzyny Lesz, zaprezentowała się w sobotę, 16.04.2016 r. w CSE "Światowid" podczas pokazowego Turnieju Tańca "Bażant". To widowisko, gdzie swoje umiejętności taneczne prezentują elbląskie przedszkolaki, dzieci i młodzież. Dla klasy 2a SP był to pierwszy publiczny występ. Dzieci pokazały się w następujących tańcach: walc angielski, samba, cha-cha, polka i makarena. Ich debiut został oceniony wysoko. Młodzi tancerze otrzymali wiele braw, medale i certyfikaty.

Gratulujemy i życzymy wiele sukcesów.

Program profilaktyki zdrowego trybu życia

W dniu 12.04.16 w świetlicy szkolnej - w ramach programu profilaktyki zdrowego trybu życia "Tworzymy zgraną grupę" - odbyły się edukacyjne warsztaty kulinarne. W zajęciach brało udział 30 uczniów z klas I - III SP uczęszczających do świetlicy. Dzieci poprzez własne, aktywne działanie miały okazję poznać tradycyjne sposoby wykonania domowego chleba, masła i sera. Prowadzący zajęcia pan Krzysztof Jaworski przygotował dzieciom domową drożdżówkę, którą zajadały z własnoręcznie ubitym masłem i serem. Dzieci postanowiły zanieść do domów wykonane przez siebie bułeczki,aby podzielić się nimi z bliskimi. Udział w warsztatach kulinarnych poszerzył wiedzę uczniów na temat zdrowej, tradycyjnej żywności. Dzieci nabyły nowe umiejętności, jak również czerpały wiele radości ze wspólnego działania i zabawy.

Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta w IV ogólnopolskiej akcji Czytam w podróży

Dnia 7 kwietnia w Elblągu uczniowie z Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta przy Zespole Szkół nr 1 brali udział w ogólnopolskiej akcji "Czytam w podróży". Czterdzieścioro wolontariuszy propagowało twórczość patrona szkoły w środkach komunikacji miejskiej i na przystankach.

Akcja "Czytam w podróży" odbyła się już po raz czwarty. Organizatorami projektu są Fundacja im. Zbigniewa Herberta we współpracy z Klubem Herbertowskich Szkół.

7 kwietnia w całej Polsce wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, w tym uczniowie z naszego gimnazjum, rozdawali podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Poety.

Podczas rozdawania zakładek i zachęcania pasażerów do czytania Herberta i czytania w ogóle spotkaliśmy się z serdecznością elblążan, zrozumieniem i zainteresowaniem akcją.

Zainteresowani przedsięwzięciem mogą polubić i prześledzić przebieg działań

W trakcie akcji były na bieżąco zamieszczane materiały z przebiegu projektu oraz poświęcone twórczości Zbigniewa Herberta.

Tegoroczna edycja projektu przebiegała sprawnie i przyniosła uczestnikom dużo satysfakcji. Mamy nadzieję, że pozostawiliśmy miłe wrażenia. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy.

Dziękujemy elblążanom za zainteresowanie, zarządowi ZKM-u za wyrażenie zgody na przeprowadzenie akcji oraz inicjatorowi przedsięwzięcia - Fundacji im. Zbigniewa Herberta.

Czytamy w podróży - 7 kwietnia 2016

Koordynatorzy akcji: Barbara Magoń, Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach, Sebastian Kutra

Jedenastka w II etapie konkursu "Ekologia i Sport"

8.04 w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się I etap konkursu "Ekologia i sport" zorganizowanym z okazji tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Karolina Atłas, Aleksandra Ziemba, Patryk Szmit zajęła II miejsce i tym samym awansowała do kolejnego etapu konkursu. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu ochrony przyrody i ekologii. Dodatkowo Karolina jako jedna z pięciu wyróżnionych, dostała nagrodę indywidualną za największą liczbę poprawnych odpowiedzi w teście. Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale - 21.04, gdzie będzie musiała wykazać się podczas konkurencji sprawnościowych

Katarzyna Szyk

Ekologia i sport - 8 kwietnia 2016

Rekrutacja uczniów do klasy I i do klasy "0"

Od 1 marca do 31 marca trwa rekrutacja uczniów do klasy I, a od 16 marca do 31 marca rekrutacja do klasy "0" Szkoły Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkół nr 1.

Nabór ten jest przeprowadzany z wykorzystaniem systemu informatycznego www.eped.pl. Wszelkie szczegóły znajdą Państwo na powyższej stronie lub uzyskają w naszej szkole.

Rodzina 500 plus

Urząd Miejski w Elblągu bierze udział w Programie "Rodzina 500 plus", który ruszy w całej Polsce już w kwietniu tego roku.

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że od 16. 03. 2016 r. w sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 można będzie pobrać wniosek dotyczący Programu Rodzina 500+.

Serdecznie zapraszamy!

p>

23.03.2016r. - SHORT TRACK Gimnazjada

Podobnie jak młodsi koledzy z SP 11 starsi z Gimnazjum nr 4 też nie maja się czego wstydzić. Gratulujemy i przedstawiamy wyniki:
 • "444"
  • finał dziewcząt;
   • Sokalska Michalina IIIb- 2 Miejsce,
   • pańczuk Wiktoria IIIa- 3 M.,
   • sarapuk Paulina IIIc- 6 M.,
  • finał chłopców;
   • Kurnicki Oskar IIIf - 1M.
 • "222"
  • finał dziewcząt;
   • Pańczuk Wiktoria IIIa - 2 M.,
   • Domagała Emilia Ia- 5M.,
   • Sarapuk Paulina IIIc- 6M.,
  • finał chłopców;
   • Kurnicki Oskar IIIf- 1M.,
   • Waszkiewicz Remigiusz IIf - 5M.,
 • SZTAFETA DZIEWCZĄT; Pańczuk, Sarapuk, Domagała- 2 miejsce (Sokalska - po grypie żołądkowej- nie startowała, mama zabrała do domu);
 • SZTAFETA CHŁOPCÓW; Kurnicki, Iwaszkiewicz, Cackowski - 2 miejsce.

STG - 23 marca 2016

p>

22.03.2016r. - SHORT TRACK MIMS

Na koniec sezonu zimowego uczniowie SP 11 odnieśli spory sukces. Reprezentacja licząca osiem osób zdobyła 6 medali na wszystkich dystansach. Najlepszymi okazali się chłopcy: Oliwier Kurnicki oraz Piotr Wierzbicki, którzy sprawiedliwie podzielili między siebie wszystkie złote i srebrne medale. Pozostali zawodnicy również dzielnie rywalizowali zajmując wysokie lokaty. Gratulujemy!
 • Oliwier Kurnicki: 1 miejsce na dyst. 444m; 2 miejsce na dyst. 222m; 1 miejsce w sztafecie na dyst. 1000m.
 • Piotr Wierzbicki: 2 miejsce na dyst. 444m; 1 miejsce na dyst. 222m; 1 miejsce w sztafecie na dyst. 1000m.
 • Piotr Sarapuk: 1 miejsce w sztafecie na dyst. 1000m.
 • Adrianna Szwarc, Nikola Murawska, Natalia Gruz: 3 miejsce w sztafecie na dyst. 1000m.

MIMS Short Track - 22 marca 2016

Klasowy pupil

W gabinecie 4E pojawił się długo wyczekiwany żółw. W przygotowaniu jego nowego "domu" brali udział uczniowie klasy 4A. Nie byłoby to możliwie gdyby nie dwie dodatkowe lekcje przyrody w tygodniu prowadzone w ramach innowacji "Doświadczam - zapamiętam". Uczniowie dzielnie radzili sobie z usunięciem piasku i starych lokatorów terrarium aby stworzyć miejsce na wyspę oraz zbiornik wodny dla żółwia. Nasz podopieczny zadomowił się w klasie na dobre. Jest bardzo zainteresowany każdymi odwiedzinami i vice versa - jest on niezwykłą atrakcją dla naszych uczniów, którzy chętnie obserwują jego zachowanie. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na najciekawszy pomysł imienia dla naszego żółwia. Wszyscy zainteresowani już teraz mogą się nad tym zastanowić i spisywać pomysły.

Klasowy pupil - 20 marca 2016

SP 11 na Festiwalu Gier w Sztumie

19 marca uczniowie z Arki Gier - naszego szkolnego koła gier planszowych bawili się w Sztumie w ramach Festiwalu Gier Planszowych. Mogliśmy z bogatej oferty nowoczesnych gier poznać kolejne ciekawe tytuły, m. in: Smallworld, Rummikub Twist, Kingdom Builder, Kot Stefan, Śpiące Królewny, Fauna, a przy niektórych oprócz wspólnej zabawy również się czegoś nauczyć.

Piotr Zbierzchowski

Festiwal Gier Planszowych Sztum - 19 marca 2016

Sukces w konkursie Liga Młodych Matematyków

W piątek, 18.02.2016 roku, w SP nr 16 w Elblągu odbyło się wręczenie nagród laureatom rejonowego konkursu Liga Młodych Matematyków. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń klasy 5a Jan Karpiński, zajmując III miejsce. Gratulujemy sukcesu.

Ogólnopolski Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Po raz piętnasty, 18 marca 2016r. odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego dla szkół gimnazjalnych pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Wydarzenie to odbyło się w Olsztynie, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Konkurs ten ma zasięg ogólnopolski i organizowany jest przez Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski.

W I etapie konkursu, w województwie warmińsko - mazurskim, udział wzięło 353 uczniów z 29 szkół z terenu 20 gmin. Do etapu wojewódzkiego w Olsztynie, przystąpili najlepsi uczniowie wyłonieni w drodze wcześniejszych eliminacji. Do walki o zwycięstwo stanęły czteroosobowe drużyny gimnazjalistów z parków krajobrazowych województwa warmińsko - mazurskiego. Zadaniem uczniów było rozpoznanie 30 gatunków chronionych roślin i zwierząt oraz rozwiązanie pisemnie testu złożonego z 25 pytań dotyczących wiedzy z zakresu biologii, geografii, ekologii, ochrony przyrody i środowiska oraz znajomości parków krajobrazowych.

Nasza drużyna w składzie: Daria Nowak, Anna Ziółkowska, Krzysztof Mgłosiek i Ksawery Synak zajęła szóste miejsce.

Gratuluję młodym ekologom - Halina Dolna

Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy o Muzyce

17 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy o Muzyce. Naszą świetlicę reprezentowali uczniowie klasy 2D: Laura van Ieperen oraz Bartosz Strzyżewski.

Nasza reprezentacja zmierzyła się z pięcioma trudnymi konkurencjami:

 • quizem muzycznym,
 • rozszyfrowywaniem nazw instrumentów
 • rozpoznawaniem artystów po ich wizerunku,
 • rozpoznawaniem instrumentów po dźwiękach
 • zadaniem słuchowym, polegającym na odtworzeniu sekwencji dźwięków

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy nagrody rzeczowe.

MKWoM - 17 marca 2016

Żyjemy wśród liczb

Konkurs "Żyjemy wśród liczb" etap szkolny odbył się 29 lutego 2016r. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas I, II, III gimnazjum.

Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac uczniów, wytypowała n/w uczniów do etapu miejskiego tego konkursu:

 • Filarska Natalia z klasy III f
 • Błaszczyk Patrizia z klasy II a
 • Zieliński Marcel z klasy II a
 • Mgłosiek Krzysztof z klasy II a
 • Majewska Michalina z klasy I f
 • Borawski Maciej z klasy I f

Etap miejski odbędzie się dnia 19 maja 2016r. Gratulujemy.

Organizator: Grażyna Lefelbajn

07-14-16.03.2016r. HALOWA LEKKA ATLETYKA

Miesiąc marzec stał pod znakiem zmagań lekkoatletycznych na hali. To specyficzna forma rywalizacji lekkoatletycznej, ponieważ młodzież startuje na nietypowym dystansie 2x30m, w pchnięciu kulą 3kg młodsi i dziewczęta z gimnazjów oraz 4 kg chłopcy starsi, skok w dal i wzwyż. Nasi reprezentanci zdobyli kilka medali, co bardzo cieszy i jest dobrą zapowiedzią na sezon letni.

Nasze najlepsze wyniki

Szczegółowe wyniki rywalizacji wszystkich zawodników oraz wiele zdjęć znajdziecie na stronie mostruso.pl - halowe mistrzostwa oraz mostruso.pl - wyniki

HLA - 18 marca 2016

St. Patrick's Day - zielony dzień

W czwartek 17 marca 2016 było nam zielono, a to za sprawą Dnia Św. Patryka - patrona Irlandii.

W SP w ramach realizacji projektu "Jestem małym Europejczykiem" dzieci miały okazję poznać kulturę i zwyczaje panujące na "zielonej wyspie". W tym dniu wszyscy byli ubrani w kolorze zielonym lub posiadali zieloną koniczynę- symbol Irlandii.

Klasy 1-3 SP uczestniczyły w zajęciach związanych z Irlandią, tańczyły razem z Leprechaun'em i próbowały sił w typowym tańcu irlandzkim, pod czujnym okiem gimnazjalistów z klasy III B. Było wiele śmiechu i radości. Ponadto podsumowano konkurs, pt. "Green Hat". Wszyscy uczestnicy mogli wybrać sobie dowolną nagrodę.

W klasach 4-6 SP były zagadki związane z irlandzkim świętem, próby tańca w czasie przerwy oraz plakaty o patronie i tradycjach. Ponadto starsi uczniowie SP udekorowali korytarze szkoły, aby wszystkim "było zielono".

Imprezę przygotowały: Mirosława Frączyk- dla klas 1-3, Agnieszka Szwaracka- dla klas 4-6, Alicja Stefanowicz- dla klas 4-6 oraz taniec gimnazjalistów.

Dzień zielony 1_3SP - 17 marca 2016

Wyjazd do Filharmonii Bałtyckiej do Gdańska

15.03.2016r. Po licznych spotkaniach z Elbląską Orkiestrą Kameralną uczniowie klasy II d i III a wyruszyli na spotkanie z muzyką do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Głównym gościem koncertu był Piotr Pawlak - najmłodszy uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Muzyce towarzyszył taniec zaprezentowany przez tancerzy Lwowskiego Akademickiego Teatru Opery i Baletu oraz dzieci z Gdańska. Po fantastycznej uczcie duchowej przyszedł czas na Statek - muzeum Sołdek. Spacer po starówce zakończył się w kawiarni, gdzie wszyscy posilili się pysznymi ciastkami i ciepłą herbatką.

Zebranie - klasy III gimnazjum

15.03.2016r. o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami oraz uczniami klas III gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy.

XX Elbasket w Zespole Szkół nr 1 zakończony

13.03.2016r. zakończył się XX Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców "Elbasket 2016". Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Jar" oraz Zespół Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4). Tegoroczny turniej objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Elbląga - pan Witold Wróblewski. Rozegrano łącznie 96 spotkań na 4 boiskach jednocześnie.

Sponsorami imprezy byli: Urząd Miasta Elbląg, Warmińsko-Mazurski Związek Koszykówki, PZU "Życie", firma budowlana "Mytych", PSS "Społem", Carrefour Elbląg, Wzrokownia, Apteka "Centrum", firma Merlin, firma fotograficzna "Agnes", Centrum Handlowe Ogrody, firma "Promat", firma muzyczna "Megamegafon", firma "Kruger".

Ogromne podziękowania za organizację i przeprowadzenie tej sportowej imprezy należą się nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom i rodzicom Zespołu Szkół nr 1.

Wyniki XX Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki "Elbasket 2016" [pdf]


Elbasket - dzień 3

Elbasket 3 dzień -13 marca 2016


Elbasket - dzień 2

Elbasket 2 dzień - 12 marca 2016


Elbasket - dzień 1

Elbasket 1 dzień -10 marca 2016

Światowe Dni Młodzieży dla Podstawówki

W środę 9 marca w atrakcyjnej formie dzieci klas I-IV SP poznawały historię i przesłanie Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Na naszej auli każda z klas w kolorach jednego z krajów, w których odbywały się ŚDM prezentowała miasto-gospodarza imprezy z poprzednich lat. Dzieci poznały też miejsce tegorocznego spotkania - Kraków i towarzyszące mu hasło - "Błogosławieni Miłosierni". Największą uwagę przykuła jednak nauka hymnu ŚDM, nie tylko śpiewu, ale również towarzyszących mu gestów. Pozwoliło to wszystkim poczuć atmosferę zbliżającego się wydarzenia, któremu za każdym razem towarzyszy młodzieńczy entuzjazm i radość.

Rodzicom dziękuję za pięknie przygotowane stroje!

SDM p - 9 marca 2016

Piotr Zbierzchowski

HerbertNews 3

Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe

Nadszedł czas na podsumowanie pracy w I semestrze w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0. Uczestnicy programu realizowali wybrane ścieżki:


I Debata uczniowska - opiekun: Roman Nakonowski

Odbyły się dwie debaty przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klas trzecich. Pierwsza debata miała miejsce przy okazji obchodów Święta Szkoły i przebiegała pod hasłem "Cogito ergo sum". Każda klasa proponowała inny temat do dyskusji, poruszała interesujące ją problemy, prezentowała wiedzę zdobytą dzięki TIK. Druga debata o charakterze panelowym odbyła się w styczniu. Przygotowali ją i poprowadzili dwaj uczniowie z klasy III B. Tematem debaty były podatki w gospodarce wolnorynkowej.


II Uczymy innych - opiekun: Justyna Glaubert

W ramach zadania - Uczymy innych - nauczycielka języka polskiego przygotowała z uczniami dwie lekcje.

Uczniowie z I d prowadzili zajęcia w klasie IV a. Jedna lekcja to godzina wychowawcza - T: Kornel Makuszyński - nasz patron, a druga to lekcja języka polskiego - T: Na tropie ortografii - kiedy piszemy "rz".

Uczniowie samodzielnie przygotowywali lekcje, dobierali ćwiczenia. Przygotowali także prezentacje multimedialne - o K. Makuszyńskim i o zasadach pisowni "rz". Uczniom IV klasy takie zajęcia bardzo się podobały, z chęcią pracowali, wykonywali rysunki bohaterów z utworów Makuszyńskiego oraz robili notatki i ćwiczenia ortograficzne.

TIK Uczymy innych - 1 marca 2016


III Projekt edukacyjny - opiekun: Alicja Stefanowicz

Wraz ze swoimi klasami językowymi nauczycielka zaplanowała projekt zatytułowany " My Hometown- Place Worth Visiting". Uczniowie wcielili się w rolę pracowników agencji reklamowej, której zadaniem było przedstawienie w bardzo atrakcyjny sposób walorów turystycznych naszego miasta i sprowadzenie do niego jak największej liczby turystów. Do przygotowania mieli: plakat reklamujący Elbląg oraz spot reklamowy miasta. W pracy gimnazjaliści korzystali w wielu stron i programów ogólnie dostępnych w sieci.

TIK Uczymy innych - 1 marca 2016


IV Projekt edukacyjny - opiekun: Anna Awiżeń

Tematem projektu były cukry w diecie człowieka. Uczestnicy zajmowali się m.in. wykrywaniem skrobi w produktach żywnościowych, wykonywali różne badania, wykorzystując zasoby gabinetu chemicznego. Przygotowali na ich podstawie prezentację multimedialną, którą zaprezentowali przed klasą IIB. Dla szerszej publiczności, na korytarzu szkolnym przeprowadzono próbę Trommera.

Przed nami nowy semestr i nowe zadania. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

TIK cukry w diecie człowieka - 1 marca 2016


Koordynator programu - Bożena Balbuza

Kolejny tytuł mistrza matematyki w konkursie "Mrówa"

27 lutego 2016 r. w SP nr 25 odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny MRÓWA, objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Elbląga oraz patronatem medialnym Telewizji Elbląskiej. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

W potyczkach matematycznych brali udział uczniowie klas trzecich z 13 szkół elbląskich (Szkoła Podstawowa nr 4, 9, 11, 12, 14, 16, 18 i 19) oraz 5 szkół z powiatu elbląskiego (Szkoły Podstawowe w Młynarach, Jegłowniku, Bielicy, Węzinie i Suchaczu). Uczestnicy zmierzyli się w dwóch etapach: grupowym oraz indywidualnym.

W etapie grupowym trzyosobowe zespoły rywalizowały ze sobą w ośmiu konkurencjach. Nasza drużyna z kl. IIIc SP w składzie: Karolina Gorczyńska, Marcin Lelujko i Błażej Paź okazała się najlepsza! Uczniowie zdobyli puchar mistrzowskiej drużyny oraz medale i wartościowe nagrody rzeczowe.Gratulacje!!!

Agata Pałat

Konkurs Matematyczny MRÓWA - 27 lutego 2016

Było śpiąco i nastrojowo

26.02.2016 był dla wszystkich uczniów bardzo przyjemnym dniem, a to za sprawą inicjatywy SU na zorganizowanie "Dnia Śpiocha". Od najwcześniejszych godzin porannych na korytarzach i w klasach spotkać można było uczniów w ulubionych piżamkach, szlafroczkach bamboszkach czy skarpetkach, przykrytych kocykami i ułożonych na mięciutkich podusiach z pluszakami w ręku. Wszyscy byli zrelaksowani i dopisywał im świetny humor. Juz za rok kolejny taki dzień...

Dzień śpiocha - 26 lutego 2016

Na podium w konkursie krasomówczym

25.02.2016r. w III Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs krasomówczy "SPEAKING IN PUBLIC", w którym naszą szkołę reprezentowała Maja Odziemczyk z klasy III B. Maja wygłosiła przemówienie zatytułowane "The Cult of Food" ( kult żywności), a następnie odpowiedziała na pytania publiczności i jurorów. Uczennica wykazała się ogromną znajomością tematu, a także wysokim poziomem rozumienia i wypowiadania w języku angielskim, dzięki czemu zdobyła zaszczytne III miejsce.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów !!!

Konkurs krasomówczym ang - 25 lutego 2016

Przez zabawę do nauki, czyli pierwszy krok do SP 11

25 lutego 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu zorganizowała "Drzwi otwarte", które były doskonałą okazją do odwiedzenia naszej szkoły i przekonania się, jak przyjazne jest to miejsce dla wszystkich uczniów i ich rodziców.

Mottem spotkania było hasło:"Nauka przez zabawę" skierowane do najmłodszych gości. Mamy nadzieję, że wraz z rodzicami wybiorą naszą szkołę i rozpoczną w niej edukację pod bacznym okiem wyspecjalizowanej kadry.

Panie z edukacji wczesnoszkolnej przygotowały wiele atrakcji, które umilały pobyt naszym gościom i pozwoliły zapoznać się z ofertą edukacyjną. Z satysfakcją można było dostrzec ogromne zainteresowanie odwiedzających nas dzieci, kiedy odkrywały niezwykłe dla nich miejsca i mogły sprawdzić swoje umiejętności muzyczne w świecie dźwięków i akordów, grając na "Bum- bum rurkach".

Milusińscy tego popołudnia, bawiąc się i ucząc, przełamali bariery i chetnie przystępowali do kolejnych zadań. Mali goście brali udział w loterii fantowej, która była nielada atrakcją, a każdy los wygrywał.

W naszej szkole dzieci rozbawiły się i w dobrych nastrojach opuściły ją ... ale tylko do września.

Drzwi otwarte - 25 lutego 2016

"W świecie Kornela Makuszyńskiego"

Dnia 24 lutego uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu uczestniczyli w spektaklu pt. "Koziołek Matołek".

Po przedstawieniu, w ramach współpracy szkoły z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka, został zorganizowany wernisaż prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Podczas wystawy poświęconej twórczości naszego patrona pt.: "W świecie Kornela Makuszyńskiego" autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni. Sponsorem nagród był Teatr Dramatyczny i portal internetowy info.elblag.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy, która będzie eksponowana w holu głównym teatru do niedzieli 28 lutego.

Gimnazjaliści czytają... "Potop" Henryka Sienkiewicza!

22.02.2016r. Dzień Języka Ojczystego to sposobność do wyrażenia miłości do rodzimego języka. Uznaliśmy, że można to uczucie wyrazić poprzez obcowanie z pięknym słowem.

W tym roku z okazji święta urządziliśmy wielkie czytanie Henryka Sienkiewicza. Już od rana zachęcaliśmy młodzież gimnazjum do zapoznawania się z fragmentami "Potopu" i "Ogniem i mieczem". Nasza akcja miała na celu upowszechnienie czytania książek naszego Noblisty. Środkiem do tego prowadzącym było najbarwniejsze publiczne przeczytanie wybranych fragmentów "Potopu". Znalazło się wielu śmiałków, którzy zmierzyli się z trudnym, niedzisiejszym językiem autora Trylogii i niewątpliwie odnieśli sukces. Miarą powodzenia było zasłuchanie słuchaczy. Mamy nadzieję, że wśród uczestników spotkania z książką znajdą się miłośnicy twórczości Henryka Sienkiewicza.

Wszystkim odważnym dziękujemy za udział i wspólną zabawę. Nauczycielom składamy podziękowania za wyrozumiałość i umożliwienie uczniom spotkania z pięknym słowem.

DJO - 22 lutego 2016

Awans reprezentacji koszykarek do finału wojewódzkiego

W dniu 22. II. 2016r. w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu odbył się Turniej Barażowy Koszykówki Dziewcząt w ramach XVII Gimnazjady . W ostatecznej klasyfikacji reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce wygrywając mecz z Gimnazjum nr 3 z Nidzicy awansując do Finału Wojewódzkiego Koszykówki Dziewcząt.

Pełen komunikat [pdf>

44 Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa

Dnia 20 lutego o godz 7.15 grupa miłośników turystyki pieszej wyruszyła spod szkoły. Z Pl.Słowiańskiego autokarami wyjechaliśmy w stronę Jegłownika. Dalsza trasa wiodła polnymi drogami do Ząbrowa a stamtąd do Fiszewa. Pogoda jak na tę porę roku sprzyjała naszej wędrówce, na dłuższym postoju w Ząbrowie odpoczywaliśmy na świetlicy posilając się swoim prowiantem. Trasę do Fiszewa o długości 11 km pokonaliśmy bardzo szybko Następnie wzięliśmy udział w uroczystości, która odbyła się pod pomnikiem Powstańców Listopadowych. Wraz z kapelanem wojskowym odmówiono modlitwę, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Po zakończeniu uroczystości udaliśmy się do gimnazjum im. Powstania Listopadowego w Gronowie Elbląskim. Zrelaksowani i zadowoleni zjedliśmy tam gorącą grochówkę. Później wszyscy uczestnicy rajdu posłuchali gawędy o Powstaniu Listopadowym . Tradycyjnie na koniec imprezy odbyły się konkursy, przyrodniczy i historyczny, w których oczywiście wzięliśmy udział i otrzymaliśmy nagrody rzeczowe. Impreza dobiegła końca i późnym popołudniem byliśmy w domu - zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Rajd Fiszewo - 20 lutego 2016

Łucja Gniady i Andrzej Derenda

Pijmy wodę z kranu!

W naszej szkole realizowany jest projekt eTwinning pt. "Healthy? Are you sure?/ Zdrowy? Czy na pewno?". W rezultacie porozumienia podpisanego przez Panią Dyrektor Hannę Trybińską oraz Rektora PWSZ w Elblągu grupa młodzieży z Gimnazjum nr 4 brała udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez Panią Katarzynę Szwemińską.

Zajęcia uświadomiły uczniom, że zdrowa dla naszego organizmu woda to taka, która jest bogata w różne minerały. Przez co jest ona twarda. Młodzież na 2 godziny stała się laborantami w prawdziwym chemicznym laboratorium i za pomocą specjalistycznego sprzętu zbadała przyniesione ze swoich domów próbki wody. Były to próbki z Jagodna, osiedla Nad Jarem, Kamionki oraz okolic Bażantarni. Okazało się, że wodę najbogatszą w minerały spośród przebadanych próbek piją mieszkańcy okolic Bażantarni, a najuboższą mieszkańcy Jagodna.

Wnioski z tych zajęć płyną dla wszystkich. Woda z kranu jest zdrowsza niż mineralna woda butelkowana. Dla uczestniczącej w zajęciach młodzieży była to ogromna przygoda, a wiedza zdobyta w praktyce stanie się zachętą do zgłębiania tajników chemii.

Pijmy wodę z kranu - 20 lutego 2016

Wyniki konkursu MEDI TEST 2016

Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST organizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. W tym roku uczniowie musieli odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań dotyczących budowy i fizjologii człowieka, chorób i sposobów zapobiegania im, higieny i dietetyki.

Z przyjemnością zawiadamiam, że laureatami pierwszego miejsca w Polsce zostali Krzysztof Mgłosiek i Anna Ziółkowska.
Dyplom laureata otrzymała też Klaudia Tyburska za zajęcie V miejsca w Polsce.

Dyplomy wyróżnienia otrzymali:
Magdalena Mierzejewska za zajęcie 7 miejsca w Polsce
Jakub Kornaga za zajęcie 11 miejsca w Polsce
Daria Nowak za zajęcie 11 miejsca w Polsce
Weronika Murawska za zajęcie 13 miejsca w Polsce

Gratuluję laureatom i wyróżnionym

W szkole jest fajnie...

W ramach kampanii informacyjna skierowanej do elbląskich rodziców i ich dzieci na stronie oficjalnego serwisu internetowego Miasta Elbląga www.elblag.eu przedstawiono Dlaczego warto posłać sześciolatka do szkoły i dużo więcej...

Uczniowie zakwalifikowani do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie

Nowy plan lekcyjny klas 22.02.2016

Zmiany dotyczą klas pierwszych i drugich SP oraz klas 1F i 3B Gimnazjum


Powyższy plan wymaga wtyczki "Adobe Flash". Przy trudnościach z odtworzeniem planu z powyższego linku można skorzystać z planów klas zapisanych w plikach graficznych (*.jpg)

Rekrutacja 2016/2017

19. 02. 2016 - FINAŁ MIMS w KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Ogromnym sukcesem zakończyła się rywalizacja chłopców reprezentujących SP 11 w koszykówce. Drużyna z klasy VI c pod opieką Pana Arkadiusza Majewskiego zajęła I MIEJSCE a drużyna z klasy Vc, której trenerem jest Pan Janusz Krasowski, rywalizująca ze starszymi kolegami zajęła II MIEJSCE. GRATULUJEMY!!!

Skład drużyny SP 11 I (kl. VIc)

 • Borawski Adam
 • Czapliński Daniel
 • Kozłowski Kamil
 • Latuszek Seweryn
 • Murawski Jakub
 • Odziemczyk Marcel
 • Sobański Dawid
 • Wierzbicki Piotr

Skład drużyny SP 11 II (kl. Vc)

 • Grzelka Mateusz
 • Klemens Dawid
 • Krawczyk Oskar
 • Kurnicki Oliwier
 • Paczkowski Dominik
 • Powroźnik Dominik
 • Sarapuk Piotr
 • Stosik Jan
 • Szczepanik Patryk
 • Szczepański Jakub
 • Wichrowski Damian
 • Wielesik Kacper
 • Ewertowski Piotr - reporter

  23 lutego 2016

  Doświadczenia z maluchami za nami

  Już po raz drugi uczniowie uczęszczający na szkolne koło przyrodnicze wzięli udział w przygotowaniu zajęć dla przedszkolaków oraz klasy III a. 18 oraz 19.02 uczenniceVI a (Maja Domalewska, Karolina Atłas, Karmen Oleszkiewicz, Klaudia Korkuć, Kamila Mackiewicz), V b (Jessica Kobus, Ala Odziemczyk) oraz uczniowie klasy V c (Zuzia Martuszewska, Ania Kucińska, Agata Kamińska, Weronika Meredyk, Dawid Klemens, Kacper Wielesik) wcielili się w role nauczycieli i wyjaśniali zjawiska zachodzące podczas prezentowanych doświadczeń. Nasi Goście zdobywali punkty na sześciu stanowiskach za co nagrodziliśmy ich odznaką oraz słodkim upominkiem. Podczas doświadczeń dzieci mogły przekonać się:
  • Czy można zrobić babeczkę z mąki ziemniaczanej i wody?
  • Co zrobić aby sok z kapusty zmienił kolor?
  • Jaki gaz powstaje po połączeniu kwasku cytrynowego i sody?
  • Jak działa płyn do mycia naczyń?
  • Czy złowione na wędkę zwierzę żyje w środowisku wodnym?
  • Czy przy pomocy zmysłów dzieci potrafią rozpoznawać smaki i różne kształty?

  Zarówno uczniom jak i "nauczycielom" zajęcia przyniosły wiele satysfakcji i uśmiechu: Zapraszamy również do obejrzenia galerii.

  Przedszkolaki naukowcy - 20 lutego 2016

  Katarzyna Szyk

  Gratulacje dla Prymusów z ZSnr1!

  Tradycją ZSnr1 jest wspólne świętowanie Dnia Prymusa. 12 lutego (w piątek) szkoła tętniła życiem do późnych godzin wieczornych . Na uroczystej akademii spotkali się najlepsi uczniowie klas IV-VI SP nr11 i klas I-III Gimnazjum nr4. Towarzyszyli im rodzice, babcie, dziadkowie, siostry, bracia oraz przyjaciele i absolwenci szkoły.

  Dzień Prymusa to wyjątkowe święto, bowiem jest zwieńczeniem uczniowskiej pracy oraz trudu nauczycieli i rodziców. Wszyscy mają powody do dumy. W tym roku na tytuł Prymusa w ZS nr1 zasłużyło 197 uczniów.

  Pani dyrektor Hanna Trybińska w swoim powitalnym przemówieniu zwróciła uwagę, że oprócz promowania działań zespołowych warto również dostrzec jednostki.

  ... należy doceniać tych, którzy od najmłodszych lat stawiają sobie cele i dążą do ich realizacji. Cenna jest właśnie ta naturalna potrzeba rozwoju, doskonalenia. Warto docenić fakt, że podejmują wyzwania - najpierw dzięki mobilizacji rodziców i pedagogów - później uskrzydlani własnymi marzeniami. Wiemy, że za ich sukcesami stoi ciężka praca. Często kosztem spotkań, przyjemności sięgają po laury.

  Pani dyrektor, nie kryjąc zadowolenia z osiągnięć edukacyjnych szkoły, gratulowała i dziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom. Przy tej okazji przedstawiła najważniejsze osiągnięcia uczniów w minionym semestrze - jak zwykle lista była długa.

  Tradycyjnie na pamiątką swoich tegorocznych sukcesów Prymusi otrzymali piękne listy gratulacyjne.

  Dodatkową atrakcją wieczoru były występy taneczno - wokalne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Brawurowo zaprezentowały się szkolne "Mażoretki" (grupa dziewcząt w klas I-III SP), które swym energetycznym pokazem rozpoczęły całą uroczystość. Potem o zimowej aurze przypomniały uczennice klas V, wykonując piosenkę "Z kopyta kulig rwie". Oficjalną część uroczystości zakończyły silnym, bluesowym akcentem gimnazjalistki, które zaśpiewały piosenkę z musicalu "Metro" - "Bluzwis".

  Dzień Prymusa to również okazja do miłych spotkań i rozmów przy kawie oraz słodkim poczęstunku, o co każdego roku dbają organizatorzy.

  Dzień Prymusa - 12 lutego 2016 (RN)
  Dzień Prymusa (SK) - 12lutego 2016

  Karnawałowy zawrót głowy

  Dnia 9 lutego w klasach 1-3 odbyła się zabawa karnawałowa. W imprezie uczestniczyły również maluchy z Przedszkola nr 24. Dzieci doskonale bawiły się w rytmie największych przebojów i zachwycały pomysłowością swoich strojów. Tym wesołym akcentem zakończyliśmy czas karnawału.
  Bal karnawałowy 1-3SP - 9 lutego 2016

  Walentynkowy konkurs językowy

  Proszę o przygotowanie pięknej walentynki z angielskim tekstem i dostarczenie jej do 19 lutego do sali 06E do nauczyciela anglisty pani Agnieszki Szwarackiej. Na osoby, które napiszą najpiękniejsze wyznania miłosne po angielsku czekają wspaniałe, atrakcyjne nagrody.

  GOOD LUCK!!!

  Agnieszka Szwaracka

  Zwycięzcy szkolnego konkursu języka angielskiego "ADVENT CALENDAR"

  W naszej szkole został ogłoszony konkurs, zachęcający uczniów do pisania i posługiwania się językiem angielskim na co dzień. Uczniowie zostali poproszeni o wyrażenie w formie graficznej i słownej czynności dnia codziennego podczas minionego Adwentu. I miejsce w naszym konkursie zajęła Magda Jarocka z klasy IV A, drugie miejsce Eveline Berni z klasy IV B. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

  Wszystkim gratuluję i w dalszym ciągu zachęcam do tworzenia w języku angielskim. Jesteście w tym naprawdę świetni. Już niedługo kolejne łamanie głowy w konkursowym zmaganiu z językiem Szekspira.

  nauczyciel anglista
  Agnieszka Szwaracka

  Wesoła pomarańcza

  Podczas ferii zimowych przez dwa tygodnie w każdy wtorek i piątek, w hali Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu, odbywały się zajęcia dla uczniów z klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Dzieci na zajęciach uczestniczyły w grach i zabawach z elementami koszykówki. Miały możliwość obejrzenia treningu starszych koleżanek, uczyły sie poruszania sie po boisku, zatrzymania, podań i rzutów. Zagrały w prawdziwym meczu, który wzbudzał wiele emocji zarówno wśród samych dzieci jak i rodziców.
  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wesola pomarancza - 8 lutego 2016

  Obóz narciarski w Szczawnicy.

  Obóz trwał od 23.01 do 31.01.2016r.

  Oboz narciarski w Szczawnicy.

  Opiekunami byli Mariusz Przebieg i Janusz Krasowski.

  I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej PIONIER

  W konkursie startowało ponad 1600 uczniów z klas 4 - 6 SP i I - III gimnazjum z całej Polski. Z naszej szkoły w zawodach udział wzięło trzydziestu trzech uczniów. Przy rozwiązywaniu testu, oprócz wykorzystania zdolności matematycznych należało zastosować odpowiednią strategię, gdyż za zaznaczenie błędnej odpowiedzi uczestnik tracił (1) punkt. Takimi umiejętnościami wykazał się uczeń klasy II A Marcel Zieliński , który rozwiązał test na 100% , zajął I miejsce w Polsce i uzyskał tytuł laureata konkursu. IV miejsce i tytuł laureata, zdobyła Patrizia Błaszczyk, również z klasy II A. ...

  Ferie w Centrum Sportowo-Biznesowym - nie będzie czasu na nudę!

  Zaczynają się ferie, a Ty zostajesz w Elblągu? Przeloguj się więc na aktywność i spędź najbliższe dwa tygodnie w ruchu, korzystając z bogatej oferty przygotowanej przez Centrum Sportowo - Biznesowe w Elblągu.

  CSB - Sport i zabawa to fajna sprawa !

  Przez dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku Centrum Sportowo- Biznesowe przy al. Grunwaldzkiej oferuje cykl bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych. Pierwszy tydzień to zajęcia z tenisa stołowego, piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, kick-boxingu oraz judo. W drugim tygodniu emocje podsycać będą turnieje piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i tenisa stołowego. Każdego dnia ferii zimowych udział w zajęciach prowadzonych przez kluby wspomagać będzie wykwalifikowana kadra nauczycielska.

  Ponadto w restauracji znajdującej się na terenie hali CS-B sprzedawane będą, w cenie 8 zł, obiady przygotowane z myślą o dzieciach uczestniczących w zajęciach.

  Szczegółowy terminarz zajęć organizowanych w hali Centrum Sportowo-Biznesowego oraz pełna oferta bezpłatnych zajęć przygotowana przez elbląskie instytucje, organizacje i kluby znajduje się w informatorze feryjnym.

  Do pobrania informator "Ferie 2016 wraz z CSB" [pdf]
  opracowany przez Urząd Miejski w Elblągu (41 str.)
  z pełną ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży.

  Wybierz swój feryjny pakiet zajęć i spędzaj aktywnie czas!

  Ferie zimowe w CH Ogrody

  Żywa lekcja historii

  W piątek (22 stycznia) uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w "żywej lekcji historii". Teatr historyczny "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" przeniósł nas w czasy rycerzy, turniejowych pojedynków i średniowiecznej wizji świata. Uczestnicy pokazu zapoznali się z różnorodną bronią i uzbrojeniem ochronnym. Szczęśliwcy mogli poczuć ciężar zbroi rycerskiej lub postrzelać z kuszy.

  Stroje i rekwizyty przybliżyły uczniom epokę średniowiecza, a dowcipny język prowadzącego radośnie nastrajał i udowadniał, że historia nie jest nudna.

  Little Red Riding Hood w wykonaniu klasy V c

  21 stycznia uczniowie klasy V c podczas zebrania z rodzicami zaprezentowali się jako aktorzy sztuki Czerwony Kapturek (Little Red Riding Hood) prezentowanej w języku angielskim. Dzieci przygotowywały się do występu przez cały semestr pod czujnym okiem p. Kasi Pedersen. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dwie dodatkowe godziny j.angielskiego w tygodniu w związku z realizowaną w tej klasie innowacją pt. "Let's learn to speak English through Drama".

  Występ pokazał wszechstronne uzdolnienie naszych dzieci nie tylko w dyscyplinach sportowych, ale również ich talent aktorski. Wśród publiczności znalazła się pani Dyrektor M. Hajdukonis. Rodziny naszych uczniów nagrodziły pokaz gromkimi brawami. Naszym wschodzącym gwiazdom życzymy dalszych sukcesów.

  Czerwony Kapturek - 5c

  Katarzyna Szyk

  Najlepsi uczniowie klas 1-3 SP

  Półmetek roku szkolnego już za nami, zatem czas na podsumowanie efektów wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Jak zawsze młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wspaniale pracowali osiągając wiele sukcesów, zdobywając nagrody i wyróżnienia. 21 stycznia 2016 roku na apelu zostali wyróżnieni najlepsi spośród nich.

  Najlepsi uczniowie klas 1-3 SP -21 stycznia 2016

  Bezpieczne ferie

  21.01.2016r. uczniowie klas 0-III w ramach programu "Bezpieczna szkoła" uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, na którym dowiedzieli się, jak należy bezpiecznie wypoczywać podczas przerwy zimowej.

  Policjant przypomniał najmłodszym o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty akwen nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach. Powiedział również o tym, by pod nieobecność rodziców nie wpuszczać do domu osób nieznajomych. W trakcie spotkania dzieci zadawały wiele pytań, na które nasz gość chętnie odpowiadał.

  Na koniec spotkania uczniowie pochwalili się znajomością numerów telefonów alarmowych.

  Pedagog SP 11

  III miejsce w Międzyświetlicowym Świątecznym Konkursie Ortograficznym

  Dnia 18 stycznia 2016 r. uczennica klasy III "c" Karolina Gorczyńska oraz Laura van Ieperen - uczennica klasy II "d" wzięły udział w organizowanym przez świetlicę szkolną przy Szkole Podstawowej nr 9 Międzyświetlicowym Świątecznym Konkursie Ortograficznym. Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia wiedzy ortograficznej, kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji oraz doskonalenie zwyczaju posługiwania się poprawną polszczyzną. W konkursie wzięło udział czternaścioro uczniów elbląskich szkół, tworząc siedem dwuosobowych zespołów. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań pisemnych, ale również zręcznościowych o tematyce ortograficznej. Konkurujące ze sobą drużyny pisały dyktando pełne "pułapek" ortograficznych, rozwiązywały rebusy i krzyżówki, udzielały odpowiedzi na ortograficzne zagadki. Podczas konkursu panowała przyjazna atmosfera zdrowej, motywującej do działania rywalizacji, zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli. Gratulujemy!

  MSKO - 18 stycznia 2016

  Elżbieta Pietruczuk

  Przegląd jasełek

  15 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbył się XXI Miejski Przegląd Przedstawień Kolędniczych. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Elbląga, Kartuz i Młynar.


  Zespoły teatralne zaprezentowały przedstawienia nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych. Byliśmy tam również my - zespół teatralny "Podaj dalej". W tym roku przygotowaliśmy dość nietypowy spektakl, o zakończeniu którego decydowała publiczność. Nasze przedstawienie zatytułowane "BIM, BAM, BOM" miało charakter debaty przedwyborczej toczącej się w obecności Dzieciątka Jezus. Ten pomysł i nasze wykonanie doceniło jury, które obradowało w składzie: Teresa Suchodolska (aktorka), Nina Dziwniel-Stępka (dyrektor MDK) i Piotr Szejn (aktor).

  Zespół teatralny "Podaj dalej" otrzymał Wyróżnienie i bon w wysokości 300 zł do wykorzystania w empiku.

  Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu rekwizytów pani Annie Bewicz i panu Władysławowi Obrębskiemu.

  Opiekun zespołu: Bożena Balbuza

  Ogólnopolski Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

  Dnia 15 stycznia 2016 r. odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, którego głównym organizatorem jest Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące 4 gminy: Milejewo, Gronowo Górne, Tolkmicko i miasto Elbląg.

  Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Anna Ziółkowska, Daria Nowak ,Ksawery Synak i Krzysztof Mgłosiek. Zwycięska drużyna zakwalifikowała się do kolejnego wojewódzkiego etapu, który obędzie się 18 marca w Olsztynie.

  Serdecznie gratuluję młodym specjalistom do spraw ekologii.

  Opiekun: H. Dolna

  Finał Regionalny w Koszykówce Chłopców

  W hali sportowej przy Gimnazjum Nr 2 mistrzostwa rozgrywali chłopcy. W turnieju wystąpiły trzy zespoły: Gimnazjum Nr 4 z Elbląga i Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 z Działdowa. Obowiązywał system każdy z każdym. Najlepsi okazali się podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego, gimnazjaliści elbląskiej "czwórki", którzy pokonali obydwa zespoły gospodarzy. W meczu drużyn działdowskich wygrała "dwójka". Do finału wojewódzkiego awansował zespół Gimnazjum Nr 4 z Elbląga, a drużyna Gimnazjum Nr 2 z Działdowa będzie grała w barażach. ...

  Wspaniały sukces uczniów SP 11
  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus

  W tegorocznej edycji olimpiady wiedzy mitologicznej wzięło udział 4016 uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Uczestnicy prezentowali swoją wiedzę na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Poziom konkursu był bardzo wysoki a zadania, z którymi zmierzyli się nasi reprezentanci, niezwykle trudne i podchwytliwe. ...

  I i III miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

  W dniu 12.01.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 21 odbyła się kolejna, III edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Był to konkurs dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. ...

  Ach, co to był za dzień - 12 stycznia 2016r.

  Co roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca wszystkich Polaków. Jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się w tę szczególną akcję, wobec której nikt nie powinien pozostać obojętnym. Znane są słowa: "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu", dlatego już po raz kolejny Zespół Szkół nr 1 włączył się w organizację akcji charytatywnej w ramach 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społeczność szkolna mogła przekonać się, że działając wspólnie można dobrze się bawić i przy okazji pomagać potrzebującym. W ten sposób propagujemy wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtujemy wrażliwość i uświadamiamy konieczność wspólnego działania.

  Na czas trwania imprezy nasza szkoła zupełnie zmieniła swe oblicze. Piękne wielkoorkiestrowe dekoracje, z mnóstwem wielkich i mniejszych serc ozdobiły szkolne korytarze. Na tle dekoracji odbyły się: licytacja, kiermasz ciast, loteria i wiele innych atrakcji przygotowanych przez poszczególne klasy i ich wychowawców. Między innymi kącik malowania twarzy, kącik makijażu na wesoło, kącik "fryzjerski", kącik gier planszowych, kącik wróżbiarski itp. A wszystko po to, by zebrać jak najwięcej pieniążków dla WOŚP.

  Wiele emocji dostarczyła licytacja w którą aktywnie włączyli się nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły. Wszystkie przedmioty przeznaczone do licytacji znalazły swoich nowych właścicieli - hojnych darczyńców o dobrych sercach.

  Uczniowie bardzo lubią tego rodzaju akcje i chętnie przyłączają się do niesienia pomocy innym, o czym świadczyć mogły szybko zapełniające się pieniędzmi puszki.

  W ciągu dwóch godzin trwania imprezy zebraliśmy

  3822 zł

  (trzy tysiące osiemset dwadzieścia dwa złote).

  WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ DO NASZEJ AKCJI - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

  WOŚP ZS1 EG - 12 stycznia 2016


  Komunikat organizacyjny nr 1 [pdf]
  Komunikat organizacyjny nr 1 [doc]


  Zgłoszenie do XX Elbasketu [pdf]
  Zgłoszenie do XX Elbasketu [doc]

  Międzyszkolne związki-
  porozumienie między
  ZS nr 1 i PWSZ

  Co mogą mieć ze sobą wspólnego gimnazjum i szkoła wyższa? Otóż mogą... działać razem!

  Działać razem w projekcie, w którym gimnazjaliści staną się badaczami. Mało? Rezultaty swoich badań będą mogli porównać z rówieśnikami z Włoch i Portugalii.

  Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 znane jest już ze swoich międzynarodowych kontaktów (Comenius). Tym razem nauczyciele języka angielskiego oraz nauczyciele przedmiotów przyrodniczych przygotowali projekt w ramach współpracy międzynarodowej szkół - eTwinning. Projekt nosi tytuł "Healthy- Are you sure?/ Zdrowy - Czy na pewno?". Lokalnym partnerem w tym projekcie stała się także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, z którą podpisaliśmy porozumienie o współpracy.

  Aby nasze Gimnazjum mogło zrealizować zadania wynikające z projektu potrzebne jest laboratorium chemiczne, w którym kilkanaście osób będzie mogło pracować jednocześnie. Tylko dzięki dobrej woli władz Uczelni oraz prowadzącej zajęcia laborantki gimnazjaliści będą mogli spróbować swoich sił w profesjonalnie wyposażonym laboratorium chemicznym.

  W gimnazjum potrzeba jest zajęć, które pokażą uczniom przydatność zdobywanej wiedzy, przedmioty ścisłe takie jak fizyka, czy chemia sprawiają młodzieży wiele problemów. Zajęcia na PWSZ dadzą możliwość próbowania, eksperymentowania, praktycznego wykorzystywania wiedzy. Równolegle do naszych uczniów uczniowie dwóch szkół partnerskich wykonają eksperymenty we własnym zakresie. Wszystkie działania szczegółowo udokumentujemy tak, aby wszyscy partnerzy mogli powtórzyć każdy z eksperymentów w swoim lokalnym środowisku. Na koniec porównamy wyniki, wyciągniemy wnioski i zorganizujemy wystawę. Językiem roboczym projektu będzie angielski, co sprawia, że cały projekt pozwoli zintegrować wiele umiejętności. Mamy nadzieję, że zaangażowanie i szeroka współpraca pozwoli rozwinąć skrzydła naszym uczniom.

  Dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 4

  Uczniowie SP 11 i Gimnazjum nr 4 śpiewali na Świątecznych Spotkaniach Elblążan

  19 grudnia 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4 wzięli udział w Świątecznych Spotkaniach Elblążan. Zgromadzeni na ulicach Starego Miasta elblążanie mogli wysłuchać kilku kolęd w ich wykonaniu.

  Jarmark świąteczny, koncerty, wspólne śpiewanie kolęd i wigilia to wszystko czekało na uczestników tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan. Zgromadzeni na starówce mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wysłuchać także kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnzajum nr 4. Elblążanie mogli usłyszeć takie kolędy jak: "Kolęda dla nieobecnych", "Cicha noc", "Gore gwiazda". Uczennice, które występowały podczas sobotniego Dnia Spotkań: Amelia Kęska, Weronika Rosłan, Aneta Szpuga, Kornelia Sowa, Marta Pytkowska, Zuzanna Wandyk, Aleksandra Zwolińska, Wiktoria Wasiluk, Alicja Klucznik.

  Świąteczne spotkania elblążan - 19 grudnia 2015

  Program przygotowała: Alicja Stando

  Piłka siatkowa dziewcząt - Gimnazjada

  18.12 2015r. uczennice Gimnazjum nr 4 uczestniczyły w w Turnieju Piłki Siatkowej rozgrywanym w ramach Elbląskiej Gimnazjady. W grupie eliminacyjnej rozegraliśmy cztery spotkania z których przegraliśmy tylko jedno z faworytem turnieju Gimnazjum 3 awansując do półfinału. Wspaniała postawa dziewcząt zaowocowała brązowym medalem, który zdobyliśmy po zaciętym meczu z Gimnazjum nr 1.

  Skład drużyny:
  1. Dominika Jarosz
  2. Karolina Zagalska
  3. Natalia Zagalska
  4. Anna Ślesicka
  5. Anna Kurowska
  6. Oliwia Szapańska
  7. Daria Miłosz
  8. Natalia Hassa
  9. Klaudia Rymkiewicz
  10. Natalia Filarska

  Piłka siatkowa - Gimnazjada - 18 grudnia 2015

  Wigilia w kl. III b SP

  W piątek 18.12.2015r. już po raz kolejny, w wigilijnym spotkaniu uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi - uczniami kl. III b. Klasa przygotowała "Jasełka", zaś rodzice słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Organizator G. Krajewska.

  Jasełka 3b SP - 18 grudnia 2015

  Podsumowanie corocznej zbiórki darów dla podopiecznych elbląskiego schroniska

  Jak co roku, od kilku już lat, tak i w tym, z inicjatywy nauczycieli świetlicy oraz Pani Kierownik świetlicy szkolnej, odbyła się zbiórka darów dla zwierząt pozostających pod opieką elbląskiego schroniska. Akcja trwała od początku października. Podsumowania zbiórki dokonaliśmy w piątek, 18 grudnia 2015r. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej, która odpowiedziała na nasz apel. Dobrze jest wiedzieć, że są wśród nas ludzie, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.

  E.P.

  "Robimy aniołki z wielką rozkoszą, bo one nam szczęcie przynoszą"

  17 grudnia 2015 r. odbyło się wręczenie nagród konkursu plastycznego pod wyżej wymienionym tematem, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu. Wyróżnienie otrzymały Daria i Julia Kukielskie z klasy IVa. Serdecznie gratulujemy.

  Alicja Stando

  Nagrody i wyróżnienia na apelu samorządu uczniowskiego klas IV-VI

  15 grudnia Samorząd Uczniowski klas IV-VI podsumował liczne imprezy, które odbyły się z udziałem naszych uczniów w ostatnich dwóch miesiącach. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników konkurencji Święta Szkoły, dlatego przyznanie zaszczytnych miejsc oraz wyróżnień uczniowie nagrodzili gromkimi brawami. Uczestnicy konkursu matematycznego, przyrodniczego oraz zmagań mających na celu zapoznanie uczniów z tematyką dotyczącą zagadnień ekonomicznych pokazali, na co stać uczniów SP 11. Pani dyrektor - M. Hajdukonis, jak co miesiąc, wręczyła puchar "Dla najmilszej klasy"- tym razem 5c. Z niecierpliwością czekamy na wyniki pozostałych konkursów.

  Apel SU klas 4-6SP - 15 grudnia 2015

  Lekcja z sokolnikami

  14 grudnia klasy IV-VI Szkoły Podstawowej nr 11 wzięły udział w zielonych lekcjach - edukacji przyrodniczej organizowanej przez sokolników. Naszymi gośćmi oprócz dwojga niezwykle charyzmatycznych prowadzących było również kilka ptaków drapieżnych. Pokazowi płomykówki, puchacza oraz jastrzębia i sokoła towarzyszyła niezwykle ciekawa opowieść na temat budowy oraz zachowania tych ptaków. Uczniowie również zostali włączeni w lekcję - kilkoro z nich mogło przekonać się m.in. o mocy zacisku sowiego dziobu. Bardzo wiele emocji towarzyszyło samemu głaskaniu podopiecznych sokolników. Po odbytej lekcji osoby chętne mogły zrobić sobie zdjęcie z Fioną - płomykówką. Zapraszamy również do obejrzenia galerii.

  Sokolnik - 14 grudnia 2015

  K. Szyk

  Szlachetna Paczka!

  Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji "Szlachetna Paczka". Również w tym roku wielkodusznie nasi Uczniowie, ale przede wszystkim Ich Rodzice (nie sposób tu oczywiście wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ale zachowujemy Was wszystkich we wdzięcznej pamięci), a także nauczyciele podążyli z pomocą potrzebującej Rodzinie. Dzięki firmie Taty jednej z naszych uczennic oraz Jego Wspólnikowi udało się zakupić nową lodówkę, laptop i wiele innych, potrzebnych do codziennego użytku rzeczy. Dzięki połączonemu wysiłkowi całego Zespołu Szkół Nr 1 w Elblągu w tym roku wartość naszej szlachetnej paczki to kilka tysięcy złotych.

  Dyrekcja Zespołu Szkół oraz wszyscy nauczyciele, a w szczególności szkolny koordynator akcji dziękują wszystkim z całego serca. Szczególne podziękowania składam Państwu Łysko, Rodzicom naszej uczennicy, Natalki za świetnie zorganizowaną pomoc techniczną, bez której dostarczenie paczki byłoby niemożliwe oraz wszystkim nauczycielom naszej szkoły za olbrzymie zaangażowanie w ten projekt.

  Jeszcze raz mogliśmy się przekonać o waszej szlachetności i wrażliwości na potrzeby innych. Jeśli to ludzie tworzą charakter miejsca, z całą pewnością jestesmy najlepszą szkołą, nie tylko w naszym mieście.

  Szlacetna paczka - 13 grudnia 2015

  Świąteczna Zbiórka Żywności

  Jak każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia młodzież z naszego Gimnazjum uczestniczyła w Świątecznej Zbiórce Żywności. Przez weekend w dwóch elbląskich sklepach zbierano żywność, która zostanie przekazana najbiedniejszym rodzinom z Elbląga i okolic. Młodzież jak zawsze z wielkim zapałem i zaangażowaniem włączyła się w akcje. Kolejny raz udowadniając że drugi człowiek nie jest im obojętny. Dzięki pracy wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu najpiękniejsze święta w roku w wielu domach będą jeszcze piękniejsze.

  Świąteczna Zbiórka Żywności - 15 grudnia 2015

  Anna Ostrasz

  Czerwonokrzyska gwiazdka

  W tym roku kolejny raz uczestniczyliśmy w akcji "Czerwonokrzyska gwiazdka". Jej celem jest pomoc najuboższym mieszkańcom naszego miasta. Uczniowie gimnazjum włączyli się do niej poprzez przygotowanie paczek żywnościowych. Trwałe produkty spożywcze już zostały przekazane do zarządu PCK. Wszystkim zaangażowanym klasom oraz ich wychowawcom serdecznie dziękujemy.

  Halina Dolna i Anna Awiżeń

  Wigilijne spotkanie młodzieży z seniorami

  Dnia 12 grudnia w kawiarni Muza w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" odbyła się uroczysta wigilia słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Uczennice z Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 11 uświetniły spotkanie swoim występem.

  Młode elblążanki śpiewały kolędy i pastorałki. W ich repertuarze znalazły się takie kolędy jak:
  "Przybieżeli do Betlejem", "Cicha Noc" i inne. Niejedna łezka poleciała uczestnikom spotkania podczas słuchania pastorałki pn. "Puste miejsca przy stole" do muzyki Zbigniewa Preisnera.

  Wigilia przebiegała w bardzo miłej atmosferze a nasze uczennice otrzymały słodkie prezenty.

  Dziękujemy młodzieży.

  Alicja Stando

  Ogólnopolski Konkurs
  "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

  Dnia 11 grudnia 2015 r. odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, którego głównym organizatorem jest Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej . W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny z gimnazjów Elbląga .

  Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Anna Ziółkowska, Daria Nowak ,Ksawery Synak i Krzysztof Mgłosiek, którą przygotowała p. Halina Dolna. Zwycięska drużyna zakwalifikowała się do etapu parkowego, który odbędzie się w styczniu 2016 r.

  Serdecznie gratulujemy.

  Halina Dolna

  I miejsce w międzyświetlicowym konkursie plastyczno - technicznym

  W dniu 9 grudnia 2015 roku został rozstrzygnięty międzyświetlicowy konkurs plastyczno - techniczny "Ozdoby Bożonarodzeniowe", którego organizatorem była świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie zdolności manualnych oraz wspieranie działań twórczych. Uczestnikami konkursu były dzieci uczęszczające do świetlic szkolnych. Pracę konkursową z naszej świetlicy wykonał Daniel Zieliński z klasy II a. Uczeń wykonał przepiękną choinkę ze słomy, ozdabiając ją naturalnymi ozdobami takimi jak makaron, suszone pomarańcze i orzech. Praca została nagrodzona zaszczytnym I miejscem. Uczeń otrzymał dyplom i atrakcyjną nagrodę rzeczową za estetykę pracy, kreatywność i pomysłowość.

  Serdecznie gratulujemy!

  A.Z.

  Elbląsk Orkiestra Kameralna dla uczniów

  9.12.2015r. uczniowie klasy II d i VI a kolejny raz uczestniczyli w cyklicznym koncercie edukacyjnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

  Pełna relacja i zdjęcia na łamach Elbląskiej Gazety Internetowej - portel.pl

  Świąteczny konkurs rodzinny w kl. III c SP

  9 grudnia 2015 r. w klasie IIIc podsumowaliśmy wyniki konkursu na własnoręcznie wykonaną bombkę świąteczną. Był to konkurs dla całej rodziny zainicjowany przez rodziców, którzy ufundowali też nagrody. Wpłynęło dziewiętnaście pięknych, pomysłowych prac.

  Cieszy fakt, że rodzice znaleźli czas na wspólną zabawę i pracę z dzieckiem mimo "gorączki" przedświątecznych przygotowań. Różnorodne bombki są ozdobą w klasie, a dzieci cieszą się nagrodami - grami dla całej rodziny.

  Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!!!

  Agata Pałat

  Finał konkursu przyrodniczego - CARDLINE Zwierzęta

  Czy waran z Komodo jest dłuższy niż kobra królewska, a może jednak tygrys bengalski???

  8 grudnia w finale konkursu przyrodniczego - CARDLINE Zwierzęta udało wyłonić się uczniów, którzy najlepiej umieli dopasować długość wylosowanych zwierząt. Oto zwycięzcy:

  I miejsce - Kasia Śliwińska kl. VI A
  II miejsce - Patryk Szczepanik kl. VI A
  III miejsce - Nikola Murawska kl. V C
  IV miejsce - Weronika Meredyk kl. V C

  Konkurs przy wykorzystaniu popularnej gry Wydawnictwa gier REBEL.Pl cieszył się dużym zainteresowaniem. W zaciętych eliminacjach wzięło udział 40 uczniów z kl. IV-VI, z których do ćwierćfinałów awansowały 24 osoby. Dziękujemy wszystkim za wspólne zmagania!

  Organizatorzy: p. Katarzyna Szyk, p. Piotr Zbierzchowski i Arka Gier - Szkolne Koło Gier Planszowych

  Odpowiedzialność osób nieletnich za popełnione czyny karalne

  08 grudnia uczniowie klas VI uczestniczyli w bloku zajęć edukacyjno-prawnych.

  Zajęcie te odbywały się w ramach programu "Bezpieczna szkoła".

  Spotkanie prowadzili Marek Cieślak oraz Dariusz Komosiński z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Przybliżyli oni uczniom niektóre pojęcia prawne, mówili o wykroczeniach i przestępstwach popełnionych przez młodych ludzi. Zwrócili uwagę na ich konsekwencje prawne. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Spotkanie zakończyły pytania związane z tematem zajęć. Nasi goście wyczerpująco na nie odpowiadali.

  Pedagog SP

  Knowing Your School with Santa-
  czyli Podchody Mikołajkowe.

  Siódmego grudnia z okazji Mikołajek już po raz drugi odbyły się Mikołajkowe Podchody dla tych, którym nie straszny jest język angielski. Aby, ukończyć podchody należało nie tylko znać szkołę, czy nazwy jej poszczególnych części, ale także w jak najkrótszym czasie ukończyć Mikołajkowe zadania, które były w języku angielskim. Bawiło się 9 zespołów; 3 ze Szkoły Podstawowej i 6 z Gimnazjum. Najszybciej wszystkie zadania ukończył zespół składający się z: Mai Domalewskiej, Julii Pastuszka i Natalii Łysko. Wśród gimnazjalistów najszybszy zespół to: Patrycja Młynik, Michalina Majewska, Zuzia Misiak i Monika Górska.

  Wszystkie zespoły ukończyły zadania i zostały nagrodzone. Zatem, GRATULUJEMY!

  Zespół anglistów

  XII Złaz Mikołajkowy "Bażantarnia 2015"

  5 grudnia odbył się XII Złaz Mikołajkowy "Bażantarnia 2015". Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli w nim udział. Trasa rajdu przebiegała po terenie Parku Wysoczyzny Elbląskiej i położonej w jego obrębie elbląskiej "Bażantarni".

  Celem zimowego złazu była popularyzacja walorów krajobrazowych i turystycznych Wysoczyzny Elbląskiej oraz promowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży naszego miasta. Zimy jak na lekarstwo ale zabawa mikołajkowa jak zwykle udana.

  Zakończenie złazu przebiegało w iście mikołajkowym nastroju. Konkursy z nagrodami, kiełbaska z ogniska i słodkie upominki od Mikołaja były miłym zwieńczeniem tegorocznego rajdu.

  Rajd Mikołajkowy - 5 grudnia 2015

  Opiekunowie: Łucja Gniady i Andrzej Derenda

  Mikołajki w gimnazjum

  W piątek, 4 grudnia Samorząd Uczniowski zaprosił gimnazjalistów do udziału w szkolnych Mikołajkach. Tego dnia każdy, kto mógł, założył mikołajową czapkę. Nie zabrakło też samego Mikołaja. Świąteczny nastrój tworzyła puszczana podczas przerw muzyka i przygotowane przez jak zwykle niezawodną p. Alę Stando, dekoracje.

  Uczniowie z większości klas zawiesili na specjalnie przygotowanej choince bombki z życzeniami. Na tych, którzy odgadli hasło rozsypanki literowej czekała słodka nagroda. O tym, że gimnazjaliści nie pozostają obojętni na los zwierząt świadczy ilość paczek z darami przygotowanymi przez niemal wszystkie klasy na czele z p. wicedyrektor Bożeną Sakowską, która dołożyła od siebie pięknie zapakowany prezent.

  Sporą dawkę ruchu zapewnił fitness z (dziwnie podobnym do p.Ani Boby ) Mikołajem.

  Najciekawsze akcenty mikołajkowe złapane w obiektyw można oglądać w galerii zdjęć.

  Mikołajki - 4 grudnia 2015

  Samorząd Uczniowski

  Konkurs "Matematyka w przyrodzie"

  2 grudnia pięcioosobowa drużyna z naszej szkoły składająca się z uczniów klas VI (Karolina Atłas, Emilia Bobrowicz, Patryk Szmitt, Paweł Woliński oraz Kuba Stankiewicz) wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Barbórkowym "Matematyka w przyrodzie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Drużyna z Jedenastki wykazała się niezwykłą wiedzą przyrodniczą o surowcach kopalnych w Polsce oraz świetną umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych. Niestety nie udało się zająć miejsca na podium jednak naszym uczniom należą się gratulację za determinację oraz trud włożony w przygotowanie do konkursu a także sam udział w nim. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszej drużynie i dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 za miłe przyjęcie.

  Nauczyciele przygotowujący do konkursu:
  Danuta Stankiewicz, Katarzyna Szyk, Tomasz Żandarski

  IV edycja Konkursu na Kalendarz Adwentowy

  Już po raz czwarty nasze Gimnazjum miało zaszczyt uczestniczyć w uroczystej gali Konkursu na Kalendarz Adwentowy, która została zorganizowana w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ.

  W tym roku reprezentowały nas dwie uczennice: Natalia Zagalska z klasy IE oraz Laura Sztuczka z klasy IIC. Dziewczyny wykonały piękne Kalendarze Adwentowe, które szacowne jury postanowiło nagrodzić - Natalia zdobyła II miejsce, natomiast Laura wyróżnienie. GRATULUJEMY!

  Podczas gali dla wszystkich uczestników PWSZ przygotowało dużo atrakcji. Było wspólne kolędowanie, prezentacje poświęcone zwyczajom bożonarodzeniowym w Niemczech, quiz. Uczniowie Gimnazjum nr 2 przygotowali przedstawienie w języku niemieckim. Niewątpliwie największą atrakcją, oczywiście poza wręczeniem nagród, okazała się bożonarodzeniowa zumba.

  Konkurs na Kalendarz Adwentowy stanowi wspólną inicjatywę Gimnazjum nr 2 w Elblągu oraz Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu. Projekt koordynowany jest przez panią Małgorzatę Rysicką oraz dr Ewę Leszczyńską.

  Kalendarze adwentowe - 28 listopada 2015

  Marzena Szramowska, Sebastian Kutra

  Katecheza

  Katecheza to nie tylko zgłębianie prawd wiary, to równiez możliwość rozwijania swoich talentów. Młodzież II klas miała okazję w dosyć nietypowy sposób poznać sakramenty. Przez kilka ostatnich lekcji grupy przygotowywały inscenizację przedstawiające wybrany sakrament. Trzeba przyznać, że gimnazjaliści wykazali się wieloma talentami oraz wielkim zaangażowaniem :a ich pomysłowość nie miałą granic. Ta forma pogłębiania wiedzy o sakramentach spodobała się młodzieży więc na stałe wejdzie do programu katechezy klas II. Mam nadzieję, że te kilka zdjęć pokaże, że wiedzę można zdobywać w innowacyjny sposób. Jest mi niezmiernie miło, że mogę podzielić się efektami Waszej pracy. Młodzieży dziekuję!!!

  Sakramenty - 30 listopada 2015

  Anna Ostrasz

  Konwencja Praw Dziecka - 2 wyróżnienia

  Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Szkolny Klub Wolantariatu przy IV Liceum Ogólnokształcącym zorganizowali 27 listopada - "Konwencję Praw Dziecka".

  W ramach tej akcji odbył się przemarsz ulicami Elbląga. Młodzież z Gimnazjum nr 4 i innych szkół wzięła udział w przemarszu spod pomnika Odrodzenia na Stare Miasto. Podczas marszu uczniowie z naszej szkoły z uśmiechem na twarzy rozdawali pluszaki. Zostawiali je w różnych miejscach m. in. na przystanku tramwajowym. Zabawki miały doczepione karteczki z napisami:

  "Nie bij mnie- kochaj mnie" czy "Dziękuję", "Przy Tobie od razu mi lepiej", "Poznaj moją historię i opowiedz innym".

  Takie działania miały na celu zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Przemarsz zakończył się w Ratuszu Staromiejskim, gdzie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników konkursu plastycznego pod hasłem " Konwencja Praw Dziecka". Wyróżnione zostały dwie uczennice z Gimnazjum nr 4.

  • Magdalena Kawałkowska z klasy III D
  • Paulina Sarapuk z klasy III C

  KPD - 27 listopada 2015

  Święto szkoły Gimnazjum 4

  26 listopada roku był w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu dniem ŚWIĘTA SZKOŁY.

  To po raz czwarty już jest ono niezwyczajną okazją do wspominania patrona naszego gimnazjum czyli Zbigniewa Herberta. Okazją, która propaguje wyznawane przez poetę ponadczasowe wartości.

  Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum poszerzyli przy okazji wiedzę o życiu i twórczości patrona, przygotowując plakaty "z panem Cogito", układając napisy związane z twórczością Herberta, realizując inscenizacje utworów naszego mistrza, czy prezentacje multimedialne.

  Wszystkie prace zaprezentowano licznie zgromadzonej społeczności szkolnej w hallu szkoły.

  Na szczególną uwagę zasługuje tu pomysłowość i niezwykłe zaangażowanie gimnazjalistów , którzy stawili czoła niełatwym przecież wyzwaniom. Wszystkim autorom prac, aktorom w scenkach do wierszy Z. Herberta, twórcom ciekawych napisów należą się wielkie podziękowania. Kreatywnością zaskoczyli nawet swoich wychowawców.

  Jeszcze raz sprawdziła się stara prawda, że bawiąc się można jednocześnie wiele się nauczyć. Doskonale bawiąc się i ucząc jednocześnie uczniowie Gimnazjum nr 4 w Elblągu uczcili swego patrona - Zbigniewa Herberta.

  Święto Szkoły G - 26 listopada 2015


  Święto szkoły SP 11

  Wesoło i kreatywnie obchodziliśmy czwartą rocznicę spotkań z Kornelem. Uczniowska brać zaangażowała się w przygotowania, aby godnie uczcić Jubilata.

  Uliczki szkolnych korytarzy błyszczały jasnością, unosił się słodki zapach anyżu, przypraw korzennych i bakalii, soczystością kusiły dojrzałe owoce ... a tym wszystkim przyciągały do siebie małe cukierenki.

  Z naszym Jubilatem trudno się nudzić. Po słodkim leniuchowaniu skoczyliśmy do parku sprawnościowego, gdzie wysiłek fizyczny, wytrzymałość i celność nagradzane były tajemniczą pieczęcią.

  Rozruszani, rozbrykani wskakiwaliśmy na chwilę do saloniku fryzjerskiego, w którym panna Ewa z iście szatańską fantazją wyczarowywała na naszych głowach szalone fryzury.

  Ale Pan Jubilat nie dał odpocząć... - Pozwolił nam odkryć w sobie iskrę twórczych zdolności: łamiąc języki, pisaliśmy limeryki; wyczarowywaliśmy zakładki na książkowe przekładki; składaliśmy "lepiejowe" rymowanie na Jubilata uhonorowanie.

  Ale nie tylko nasz patron został dziś uhonorowany. Mieliśmy przyjemność wręczyć statuetkę Przyjaciela Szkoły panu Ireneuszowi Wiśniewskiemu, na którego pomocną dłoń możemy liczyć.

  Było śpiewające rozbrykanie, wesołe tańce-połamańce, Kornelowskich haseł wykrzykiwanie... .

  Nie da się zapomnieć tych szatańskich szaleństw, koziołkowych harców, fiki-miki połamańców, bo wszystkie pamiątkowe bibeloty zostały zamknięte w wehikule czasu, do którego wrócimy za rok.

  Święto Szkoły SP - 26 listopada 2015

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada 2015r. samorząd uczniowski klas pierwszych gimnazjum zorganizował obchody Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie Zespołu Szkół przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, dzięki czemu byli zwolnieni z odpytywania w danym dniu. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia połączono ze zbiórką zabawek dla dzieci ze szkolnej świetlicy. Każdy kto wziął udział w zbiórce, otrzymał immunitet zwalniający z obowiązku odrobienia pracy domowej w jednym dniu.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i podzielenie się swoimi zabawkami z młodszymi kolegami i koleżankami.

  Dzień misia G - 25 listopada 2015

  Samorząd uczniowski klas pierwszych gimnazjum


  "Miś jest mały i puchaty
  Miś jest fajny i kudłaty
  Miś jest gruby jak ta kula
  Misia zawsze się przytula"

  25 listopada 2015 r. młodsi uczniowie SP obchodzili Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły ubrane kolorowo, bez mundurków i przyniosły do szkoły swoje misie. Na lekcjach dowiedziały się skąd wzięło się to święto, na apelu mówiły wierszyki o pluszowym przyjacielu, zaśpiewały piosenki po angielsku o "Teddy Bear", a przede wszystkim spędziły szkolny czas w towarzystwie pluszowego kolegi. To wspaniałe święto przypomniało wszystkim, jak ważny jest taki przyjaciel i, że nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.

  Dzień misia 1-3SP - 25 listopada 2015

  Imprezę przygotowała - Mirosława Frączyk

  VI Andrzejkowy Bal Sportowca w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu

  Sprawozdanie z balu [pdf]

  Andrzejkowy bal sportowca - 25 listopada 2015

  Ślubowanie klas I

  Przez cały ubiegły tydzień w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas I SP w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
  Jest to cykliczna impreza organizowana w naszej szkole od początku jej istnienia.

  W czasie pierwszej wizyty w bibliotece pierwszaki poznają pomieszczenia biblioteczne, zapoznają się z księgozbiorem, jaki oferuje biblioteka swoim czytelnikom, poznają procedurę wypożyczeni, a także dowiadują się na czym polega praca nauczyciela - bibliotekarza.
  Ale najważniejszym elementem wizyty jest zawsze złożenie uroczystej przysięgi i wypożyczenie pierwszej książki. Na ten moment wszystkie dzieci czekają zawsze z ogromną niecierpliwością.

  Na zakończenie wizyty dzieci wysłuchały jeszcze czytanych przez nauczyciela - bibliotekarza krótkich utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

  Jak co roku wychodziły bardzo zadowolone i obiecały również, że będą dobrymi czytelnikami.

  Ślubowanie w bibliotece - 23 listopada 2015

  Nauczyciel - bibliotekarz: Violetta Kotyńska

  XXIII Ogólnopolski Puchar Łomżyczki 20 - 22. 11. 2015r.

  Reprezentanci UKS JAR, chłopcy z klasy Vc, wzięli udział w prestiżowym turnieju minikoszykówki, organizowanym w Łomży. Do rywalizacji stanęło osiem zespołów: MKS Batory 18 Białystok, Twarde Pierniki Toruń, UKS JAR Elbląg, Dziewiątka Łomża, TSK ROŚ Pisz, Probasket Mińsk Mazowiecki, Basket 47 Białystok i gospodarze Łomżyczka 10.

  Pełen komunikat [pdf]

  XXIII Ogólnopolski Puchar Łomżyczki - 22 listopada 2015

  Sprawdzian przed Elbasketem

  W dniach 20-21.11.2015 uczennice z kl. Vc oraz K. Weiss z kl. VIc rozegrały dwa mecze z drużyną z Torunia.

  Zawodniczki pod opieką A. Przewodowskiej odniosły zwycięstwo pokonując w piątek drużynę z Torunia 22 :16, w sobotę 58:18. Dziewczęta odniosły sukces po bardzo dobrej grze. Wszystkie zawodniczki walczyły na boisku do ostatniej minuty co przełożyło się na dużą liczbę zdobytych punktów. Najlepszą zawodniczką została Adrianna Szwarc, która rozegrała bardzo dobre zawody.

  Jestem zadowolona z występu całej drużyny, był to dobry sprawdzian przed zbliżającym się Elbasketem. Dziękuję bardzo rodzicom, że tak licznie przyszliście dopingować dziewczynki, wychowawcy klasy Vc pani Kasi Szyk jak również pani Magdzie Szyk- Wojtkiewicz za wspaniały doping.

  Sprawdzian przed Elbasketem -21 listopada 2015

  Anna Przewodowska

  Jesienne harce w klasach I-III SP

  Pochmurno za oknem, a w naszej szkole słonecznie, bajecznie. 19 XI dzieci z klas I-III przyszły ubrane w kolory jesienne i wesoło bawiły się na balu. Radosny nastrój udzielił się każdemu uczestnikowi, bowiem dzieci wiedzą, że jesienią różnie bywa - pada deszcz, wieje wiatr i robi się zimniej. Ale barwy jesieni są piękne i mogą podarować wiele przyjemności, na przykład podczas jesiennej zabawy. Były więc tańce pod chmurką lub z parasolką, konkursy z kropelkami deszczu i kulkami gradu, a to wszystko przy dźwiękach jesiennych piosenek. Oczywiście nie zabrakło tańców w parach i grupach. W nastrój jesiennej zabawy wprowadziła uczniów klasa III c, która zaprezentowała układ taneczny do piosenki Marka Grechuty "Wiosna, ach to ty?" Jesienne harce najmłodszych uczniów naszej szkoły były bardzo udane i przysporzyły im wiele radosnych chwil.

  Jesienne harce - 19 listopada 2015

  Imprezę przygotowały- Małgorzata Podbielska, Małgorzata Zipser i Agata Pałat.

  I miejsce w miejskim konkursie

  I miejsce w miejskim konkursie dla uczniów klas VI szkół podstawowych "Jestem przedsiębiorczy choć nie jestem przedsiębiorcą"

  Dnia 17 listopada 2015 roku nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Zespól Szkół nr 2 w Elblągu pod honorowym patronatem Witolda Wróblewskiego prezydenta miasta Elbląga. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z tematyką dotyczącą zagadnień ekonomicznych. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Katarzyna Śliwińska oraz Miłosz Szczepanik z klasy VI a, Kasia zwyciężyła, jej doskonały wynik pracy pisemnej oraz finału przeprowadzonego w formie ustnej uplasował ją na pierwszym miejscu czyniąc zwyciężczynią zmagań konkursowych.

  Gratulujemy i życzymy przyszłym przedsiębiorcom kolejnych sukcesów w następnych potyczkach ekonomicznych.

  Komunikat organizatora - ZS2 E-g [facebook]

  Jestem przedsiębiorczy - 17 listopada 2015

  Nauczyciel przygotowujący- Roman Nakonowski

  I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Matematyczna Ruletka".

  W piątek 13 listopada 2015 roku nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez SP nr 12 w Elblągu. Celem konkursu było pokazanie innej, zabawowej strony królowej nauk.

  Nasi uczniowie: Jan Karpiński z kl.5a i Jakub Grzębski z kl.4a świetnie poradzili sobie rozwiązując zadania konkursowe w formie zagadek, łamigłówek, zadań logicznych i układanek geometrycznych.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Gimnazjaliści o Niepodległej

  "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..."- to słowa pieśni patriotycznej, które stały się mottem uroczystości zorganizowanej w Gimnazjum nr 4 z okazji Święta Niepodległości.

  12 listopada gimnazjaliści i nauczyciele uczestniczyli w akademii przygotowanej przez uczniów z klas I, II i III pod kierunkiem p. Bożeny Balbuzy, p. Joanny Bawtrel oraz p. Romana Nakonowskiego. Szkolnym obchodom narodowego święta towarzyszyła podniosła atmosfera. Uroczysty apel rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie, jak co roku, delegacja uczniów zapaliła znicz przy tablicy upamiętniającej jedną z ofiar zbrodni katyńskiej.

  Główną częścią akademii był montaż słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku oraz tych, które nastąpiły później. Duży nacisk położono na ukazanie niezłomności narodu polskiego walczącego o wolność. Przypomniano postaci szczególnie zasłużone dla Ojczyzny. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

  Gimnazjaliści z uwagą obejrzeli część artystyczną i docenili wysiłek osób zaangażowanych w przygotowanie akademii. Wyrazem tego były gromkie brawa, którymi na koniec nagrodzili występujących.

  Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu akademii p. Alicji Stando i p. Arkadiuszowi Majewskiemu.

  Swieto Niepodleglosci - 12 listopada 2015

  III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Jedzie pociąg z daleka"

  W dniu 07.11.2015 r. w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego popularyzującego utwory Ryszarda Rynkowskiego, promującego młode talenty oraz aktywność artystyczną dzieci i młodzieży pod hasłem" Jedzie pociąg z daleka". Współorganizatorem tego konkursu jest Towarzystwo Muzyczne EROICA.

  Wykonawcy startowali w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii uczniowie szkół podstawowych do konkursu zgłosiło się 22 wykonawców, ze szkół gimnazjalnych 7 wykonawców oraz ponadgimnazjalnych (do 20 roku życia) 3 wykonawców. Zadaniem każdego z uczestników konkursu było zaprezentowanie dwóch utworów, w tym obowiązkowo jednego z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego oraz drugiego dowolnie wybranego.

  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III a Szkoły Podstawowej nr 11 Aleksandra Mikłosz, która w swojej kategorii zdobyła zaszczytne III MIEJSCE. Uczennicę przygotowała Teresa Barszczewicz.

  Oli bardzo serdecznie gratulujemy !!!

  Nie na radości bez
  niepodległości

  10 listopada uczniowie klas IV-VI wzięli udział w II edycji "Niepodległościowej Gry Szkolnej". Wszyscy uczestnicy rozgrywek złożyli piękne, niezwykle ujmujące życzenia Polsce a następnie ruszyli do rozwiązywania różnorodnych zadań. Korytarze szkolne zaroiły się od małolatów zgłębiających polityczne zawiłości. Sprawdzali oni, czy dobrze rozumieją, czym jest mandat poselski lub uchwalenie ustawy. Wyszukiwali wydarzenia związane z listopadowymi obchodami. Mogli np. dowiedzieć się, że 15 lutego 1989r. Sejm przywrócił to święto. Sporo emocji wzbudziło zadanie polegające na obliczeniach matematycznych, dzięki którym można było odszyfrować nazwę oddziałów wojskowych, stworzonych przez J. Piłsudskiego w czasie walki o niepodległość. Inni gracze zachwalali zadanie "Powiedział o nim...". Miło było obserwować ich zamyślone twarze, kiedy z rozsypanych liter układali słowa "Józef Piłsudski", aby w rezultacie dowiedzieć się, co o tym wielkim Polaku powiedział prezydent Mościcki. Słodkie podsumowanie zabawy wprawiło w dobry humor wszystkich uczestników imprezy.

  Organizatorzy: p. I. Marynowska i p. A. Derenda gorąco dziękują za wspólną zabawę i godną pochwały postawę uczniowską.

  Niepodleglosciowa Gra Szkolna - 10 listopada 2015

  Świetlicowy Turniej wiedzy o zdrowiu "W zdrowym ciele zdrowy duch"

  W czwartek, 5 listopada 2015 roku, w świetlicy szkolnej, odbył się Turniej wiedzy o zdrowiu, którego uczestnikami byli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 11. W szranki stanęło 18 wytypowanych przez wychowawców klas uczniów, tworząc dziewięć dwuosobowych zespołów. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, przy równoczesnej integracji uczniów klas trzecich. Zadania turnieju sprawdzały wiedzę uczestników z zakresu znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu młodego człowieka. Zadanie praktyczne - wspólne tworzenie piramidy żywieniowej stanowiło element integrujący wszystkich uczniów w doskonałej zabawie techniczno - plastycznej. Przyznane zostały odpowiednio miejsca: I dla uczniów klasy III c - Pawła Cholewy oraz Marcina Lelujko; II miejsce zdobył zespół z klasy III c - Amelia Kurowska oraz Karolina Gorczyńska; III miejsce w turnieju zajął zespół z klasy III b - Maja Duszyńska i Paweł Jackiewicz. Każdy uczestnik turnieju otrzymał certyfikat "Znawcy zdrowego stylu życia" oraz drobne nagrody rzeczowe. Laureaci konkursu nagrodzeni zostali zestawami upominkowymi. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

  STWOZ - 5 listopada 2015

  E.P.

  Spotkanie z pielęgniarką

  W dniu 03.11.2015 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką Niepublicznego Zakładu Medycyny Szkolnej i Promocji Zdrowia "Szkol - Med." Panią Bożeną Michalską. Celem spotkania było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia oraz kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie. Z uwagi na częste infekcje dróg oddechowych wśród dzieci w okresie jesieni, szczególną uwagę poświęcono odpowiedzi na pytanie "Jak dbać o własne zdrowie w okresie jesieni ?".

  Bieżnia wygrała!

  W imieniu społeczności szkolnej, dzieci, rodziców, nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu, gorąco dziękujemy i gratulujemy wszystkim tym, którzy oddali swój głos w tegorocznym głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Miasta Elbląg.

  Dzięki zaangażowaniu i dobrej woli Nas wszystkich, projekt modernizacji bieżni uzyskał poparcie ponad sześciuset osób i WYGRAŁ!
  Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu, chciałaby wyrazić szczególne podziękowania autorce wniosku - Pani Małgorzacie Dubnowskiej - Borczak za okazaną pomoc w realizacji tego pomysłu.

  Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego, zwycięskich projektów, znajdziecie Państwo na stronie
  budzetobywatelski.elblag.eu/wyniki-glosowania    (Edycja2015/2016 Okręg 2)

  Zbieracze złota z SP 11 ponownie na podium

  Zakończyła się kolejna edycja "Gorączki złota 2015".
  Do końca maja uczniowie z klas 0 - VI zbierali do puszek monety 1, 2, i 5 groszowe, aby wesprzeć wypoczynek letni dla dzieci z najuboższych rodzin. Tak dalece serca darczyńców były otwarte na niedolę innych, że nie żałowali bilonu i wrzucali do klasowych puszek złote monety. Jednak nic nie trwa wiecznie, po zakończeniu akcji, wszystkie monety skrzętnie policzono. Nie był to jednak koniec długiego i mozolnego przedsięwzięcia.

  Ciężkie paczki, a było co nosić - 57 kilogramów, toż to ciężar dorosłej osoby, które dostarczono do siedziby PCK w Elblągu.

  Po kilkunastu tygodniach niepewności otrzymaliśmy puchar i statuetkę dla uczniów SP nr 11 za zajęcie I miejsca. Nie muszę chyba dodawać, że sukces odniesiony z tak wielkim trudem, został w pełni doceniony.

  Kiedy odbierałam zasłużony laur, rozpierała mnie niewysłowiona duma. Teraz wiem już na pewno, uczniowie naszej szkoły są wrażliwi na nieszczęścia innych, potrafią zrezygnować z drobnych przyjemności, aby zafundować uśmiech na twarzy innego dziecka.

  Dziękuję Wam i zachęcam do wzięcia udziału już w kolejnej edycji. Wszak nie robimy tego dla nagrody, ale z dobroci serca, bo tacy już jesteśmy.

  Góra grosza 2015 - 2 listopada 2015

  koordynator A. Bewicz

  Szczypiornistki "Czwórki" z medalem

  Uczennice gimnazjum nr 4 przystąpiły do rywalizacji w piłce ręcznej dziewcząt w ramach XVII Gimnazjady.

  W eliminacjach nasza szkoła rozegrała trzy spotkania. W pierwszym meczu nasze piłkarki narzuciły swoim rywalkom z gimnazjum nr 5 bardzo wysokie tempo, grały twardo w obronie i w ataku i wygrały wysoko 10:2. W kolejnym spotkaniu uległyśmy 7:12 z wyżej notowanym rywalem z gimnazjum nr 3. Najwięcej emocji przysporzyło spotkanie z gimnazjum nr 8, bramka za bramkę, walka do ostatnich sekund meczu i wynik korzystny dla naszej szkoły 6:5.

  Tym samym nasze dziewczęta awansowały do finału rozgrywek, które odbyły się 30 października na hali MOS. W finale zmierzyły się 4 najlepsze szkoły. W pierwszym spotkaniu zmierzyłyśmy się jak się potem okazało, ze złotymi medalistkami z gimnazjum nr 1 wynik spotkania 3:15.

  W decydującym meczu o 3 miejsce nasze dziewczęta nie dały sobie wyrwać brązowego medalu i stoczyły zaciętą walkę. Mecz był wyrównany, ale większą skutecznością wykazały się gimnazjalistki z czwórki 7:4 i to na ich szyjach zawisły brązowe medale.

  Ostateczna kolejność:

  1. Gimnazjum nr 1
  2. Gimnazjum nr 3
  3. Gimnazjum nr4
  4. Gimnazjum nr 7

  Skład brązowych medalistek:
  Stępkowska Klaudia, Majewska Michalina, Młynik Patrycja, Hajdukiewicz Wiktoria, Kwapisz Dagmara, Nowińska Julia, Michalak Weronika, Filarska Natalia, Zagalska Karolina, Jarosz Dominika, Kurowska Anna, Bilska Aleksandra, Szapańska Oliwia ( najlepsza zawodniczka zespołu).

  Szczypiorki - 30 października 2015

  Opiekun Małgorzata Malandy

  Turniej minikoszykówki chłopców rocznika 2004

  30.10.2015 odbył się turniej minikoszykówki chłopców rocznika 2004 z okazji jubileuszu 25-lecia Samorządu Pasłęka

  Uczniowie klasy Vc pod opieką trenerską Janusza Krasowskiego, wzięli udział w pierwszym w swojej karierze zawodniczej turnieju koszykarskim. Rozegrali dwa mecze, które mimo porażki, wniosły do zespołu sporo radości z gry, wiele optymizmu na przyszłość a co najważniejsze mnóstwo doświadczenia koszykarskiego.

  Pełny komunikat

  Minikosz chłopców - 30 października 2015

  Dyniowe szaleństwo!

  30 października w Gimnazjum nr 4 był Dniem Dyni (Pumpkin Day). Już drugi raz uczniowie i nauczyciele na własny sposób rozwijali staropolską tradycję dziadów. Konkursom, zabawom i "przebierankom" nie było końca. Korytarze stały się o wiele weselsze, a to dzięki dyniowym ozdobom drzwi sal szkolnych, które wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie zmienili swoje codzienne chabrowe mundurki na kolorowe przebrania dzięki czemu mogli wziąć udział w różnych konkursach i szkolnym pokazie "dyniowej" mody. Uczniowie rywalizowali na najwyższym poziomie, bo i nagrody były ciekawe, min. dzień bez mundurka, czy dzień bez pytania. Po takim wydarzeniu nawet szkolny dzwonek przywołujący wszystkich do rzeczywistości brzmiał jakoś radośniej.

  Dyniowe szaleństwo - 30 października 2015

  SU kl. III, 2c, 2a i opiekun Kamila Kasprzak

  Pumpkin Day

  Uczniowie klas I-III SP skorzystali z pomysłu samorządu uczniowskiego Gimnazjum nr 4 i 30 października 2015r. świętowali "Pumpkin Day". W to "Dyniowe święto" dzieci przebrały się w kolory charakterystyczne dla tego warzywa i udekorowały pięknymi, uśmiechniętymi dyniami drzwi do swoich klas. Ponadto zostały zorganizowane wystawki przeróżnych dyń. Dzieci dowiedziały się o wartościach odżywczych tego warzywa, sposobach przetwarzania i przechowywania oraz zapamiętały angielską nazwę dyni.

  Ta była ciekawa inicjatywa na uatrakcyjnienie pobytu w szkole. Gratulujemy pomysłu starszym uczniom z Gimnazjum nr 4 i wyrażamy chęć udziału w innych ciekawych projektach.

  Pumpkin Day w SP - 30 października 2015

  Uczniowie i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

  Tak uczciliśmy urodziny Herberta

  29 października w dniu 91. rocznicy urodzin patrona gimnazjum- Zbigniewa Herberta odbył się konkurs recytatorski jego utworów. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas drugich i trzecich. Uczestnicy to zwycięzcy etapów klasowych. Recytatorzy wykazali się ogromną wrażliwością i umiejętnością oddawania emocji. Pokazali jak duża jest różnorodność utworów poety i dostarczyli wielu emocji, a to wywołując w słuchaczach śmiech, a to wzbudzając wzruszenie.

  Pełny komunikat

  Konkurs recytatorski - 29 października 2015

  HerbertNews 1 r.szk.2015/2016

   
  Zamieszczono: 23.10.2015 / czas trwania: 6:59

  Harvest Day- Święto Plonów

  23 października 2015r. uczniowie klas I-III SP obchodzili Harvest Day. Kolorowo i wesoło najmłodsi członkowie naszej szkoły fetowali Święto Plonów. To była wspaniała impreza, która łączyła wiedzę przyrodniczą, umiejętności plastyczne i znajomość języka angielskiego. Tego dnia można było przyjść bez mundurka, pod warunkiem posiadania koszulki w kolorze warzywa lub owocu oraz angielskiej nazwy swojego produktu. Ponadto zostały podsumowane szkolne konkursy językowo- plastyczne. Klasy pierwsze prezentowały- "Vegetable Puppets", drugie- "Seeds fruit and vegetables projet", natomiast trzecie- "My scarecrow project". Dzieci otrzymały nagrody, a ich prace ozdobiły szkolny korytarz. Co więcej w klasach odbyły się konkursy na "zdrowe śniadanie" lub "zdrową przekąskę", dzięki czemu dzieci przypomniały sobie zasady prawidłowego odżywiania się. Na koniec uczniowie zatańczyli wspólnie ze strachem na wróble przy piosence "Scarecrow song". To była ciekawa i barwna uroczystość, która zjednoczyła młodszą brać szkoły.

  Harvest Day - 23 października 2015

  Imprezę przygotowała- Mirosława Frączyk

  PROJECT RUNWAY

  21 października w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu odbył się międzyświetlicowy konkurs " Project Runway ". Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie stroju dla "Jesiennej damy". Głównym celem spotkania była oczywiście zabawa i rozwijanie zainteresowań dzieci. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kurowska z klasy IIIC oraz Amelia Rentflejsz i Karina Czurak z klasy IIIA.

  PROJECT RUNWAY - 21 października 2015

  Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego
  dla Gimnazjalistów - VI Edycja

  Ważne informacje dla uczniów, którzy zgłosili się do Olimpiady online:
  • Uczniowie, którzy zgłosili się do Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów otrzymają od swoich nauczycieli języka angielskiego login i hasło.
  • 1 Etap odbywać się będzie w dniach 21.10.2015 - 17.11.2015 r.

  Uwaga do testu można podejść tylko raz!!!. Na wykonanie go mamy tylko 45 minut.

  Testy próbne : https://rejestracja.ojag.wsjo.pl/platformatestowa/

  Trzymamy za Was kciuki!
  nauczyciele języka angielskiego.

  Piłka ręczna chłopców - 20. 10. 2015r.

  Niestety, tym razem drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 4 wróciła z boju na tarczy. Podopieczni trenera Adama Prusa nie podołali mocniejszym zespołom Gim. 1, Gim. 3 i Gim 6. W rozgrywkach eliminacyjnych grupy B chłopcy zajęli obiecujące II miejsce, co dało im awans. Niestety w półfinale trafili na faworytów turnieju i mimo usilnych starań i dobrej gry, musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. W efekcie nasza drużyna zajęła miejsce 4-6, na równi z Gim. 9 i Gim. 2. Gratulujemy drużynie ambicji i życzymy sukcesów w XVII Gimnazjadzie w innych dyscyplinach.

  Pilka reczna Gim - 20 października 2015
  Komunikat końcowy p. ręczna chlopcy 20.10.2015 (pdf)

  COPERNIK CUP 2015

  W dniach 16-18.10.2015r. w Nidzicy odbył się III Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki o Puchar Krystyny Szymańskiej-Lary "COPERNIK CUP 2015"

  Barwy UKS JAR Elbląg reprezentowały dziewczęta z kl. Vc pod opieką trenerki Anny Przewodowskiej. Dziewczynki rozegrały 5 spotkań z MKK Siedlce, AZS UMCS Lublin, SP 301 Warszawa oraz UKS 7 Sopot. Zawodniczki zagrały z bardzo silnymi, doświadczonymi drużynami. Uczennice walczyły dzielnie do ostatniego gwizdka, niestety nie udało się wygrać. Najlepszą zawodniczką drużyny została Natalia Gruz, która otrzymała statuetkę oraz drobne upominki.

  Bardzo dziękuję rodzicom, którzy przyjechali do Nidzicy dopingować całą drużynę.

  COPERNIK CUP 2015 - 18 października 2015

  Anna Przewodowska

  Strajk żywności

  Dnia 16.10.1015 klasa 2b i 2c ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu miała happening z okazji Światowego Dnia Żywności. Akcja miała na celu zachęcić mieszkańców do zmiany nawyków żywieniowych i nie marnowania żywności. Uczniowie odwiedzili również najmłodszych z Przedszkola nr 24 w Elblągu, propagując ideę oszczędzania żywności z godnie z przysłowiem: "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".

  Strajk żywności - 16 października 2015

  Organizatorzy:
  Cecylia Marszałek
  Agnieszka Cywińska

  Wycieczka do ZOO

  15 października 2015 roku odbyła się wycieczka do oliwskiego ogrodu zoologicznego. Była ona nagrodą przyznaną uczniom naszej szkoły za udział w wojewódzkim konkursie projektów edukacyjnych" Energia w przyrodzie".

  Pełny tekst

  Kulinarne integracje klas czwartych

  14 października uczniowie klas czwartych w nietypowy sposób świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia stworzyli koleżeńskie kontrakty podczas wesołych zajęć integracyjnych z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz wzięli udział w warsztatach wytwarzania chleba, sera i masła metodami tradycyjnymi. Każdy czwartoklasista z ogromnym zapałem "miętosił ciasto" albo ubijał masło. Mali czeladnicy, pod kierunkiem przesympatycznego przyjaciela naszej szkoły - pana Krzysztofa Jaworskiego - mistrza serowarstwa, przygotowali gomółki świeżego, pysznego sera. W oczekiwaniu na pachnące wypieki dzieci wysłuchały legendy o chlebie żuławskim oraz śpiewały piosenki, przy akompaniamencie gitary Mistrza. To było wspaniałe doświadczenie. Smak własnoręcznie wykonanych specjałów będzie towarzyszył uczestnikom warsztatów przez następne miesiące.

  Warsztaty kulinarne SP - 14 października 2015

  Organizatorki: I. Marynowska i J. Glaubert

  Otrzęsiny na wesoło

  14 października to długo oczekiwany dzień dla pierwszoklasistów gimnazjum - dzień, w którym otrzymali certyfikat przynależności do "braci uczniowskiej" Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta w Elblągu.

  Dnia 14 października w naszej szkole odbyły się oficjalne otrzęsiny uczniów klas pierwszych. "Pierwszaki" wraz ze swoimi wychowawczyniami musiały wykazać się nie lada sprawnością, sprytem, spostrzegawczością i jeszcze wieloma innymi umiejętnościami, by sprostać wymaganiom konkurencji, jakie przygotowały im organizatorki i drugoklasiści, aby w końcu stać się pełnoprawnymi uczniami gimnazjum. Różnorodne zmagania wzbudzały salwy śmiechu, ale też wolę walki o prym pierwszeństwa.

  Dużo emocji wywołały krótkie filmiki i prezentacje multimedialne ukazujące poszczególne klasy w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Poczucie humoru i dystans uczniów do siebie to atuty tych autopromocji.

  Budzącą rozbawienie konkurencją było zadanie polegające na najszybszym zjedzeniu bez pomagania sobie rękoma smacznego ptysia. Uczniowie uporali się z ciasteczkiem, pochłaniając je błyskawicznie i zarazem brudząc policzki kremem, ku uciesze zgromadzonych.

  Najwięcej emocji wzbudziła sztafeta uwieńczona współzawodnictwem w przeciąganiu liny. Niepokonaną okazała się klasa sportowa I f.

  Rywalizacja "pierwszaków" zakończyła się zwycięstwem ex aequo klasy I d i I f, ale i tak wszyscy uczniowie zasłużyli, zdaniem oceniających ich jurorów, by dostąpić zaszczytu bycia pełnoprawnym uczniem Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta.

  Na zakończenie wyciszeni i z powagą pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar gimnazjum. Po przyrzeczeniu zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej przez panią dyrektor Bożenę Sakowską, która życzyła im sukcesów i zadowolenia z tego, co przyniesie im każdy dzień nauki w naszej szkole.

  Dziękujemy wychowawczyniom i uczniom klas pierwszych za przygotowanie prezentacji i zdrowe współzawodnictwo, pani dyrektor Bożenie Sakowskiej za przewodniczenie w jury oraz jurorom: pani Marzenie Szramowskiej, uczniom- Kamilowi Kaczmarkowi i Przemysławowi Orłowskiemu. Dziękujemy również za pomoc pani Kamili Kasprzak.

  Szczególne podziękowania składamy także uczniom z klasy II e i II f za wyjątkowe zaangażowanie się w tę uroczystość.

  Barbara Magoń, Marzena Kurach

  Slubowanie klas 1 G4 -14 października 2015

  Europejski miesiąc cyberbezpieczeństwa

  W październiku rusza kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM) będącego inicjatywą Komisji Europejskiej oraz Agencji (Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji - ENISA). Jej celem jest wzrost świadomości użytkowników cyberprzestrzeni o potencjalnych zagrożeniach oraz promowanie modelu świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. NASK już po raz trzeci jest krajowym partnerem kampanii ECSM.

  Na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl znajdą Państwo informacje oraz możliwość wzięcia udziału w inicjatywach i wydarzeniach odbywających się w naszym kraju, wpisujących się w kampanię, w tym:

  • quiz wiedzy o cyberbezpieczeństwie dla każdego - przygotowany przez zespół CERT Polska w ramach projektu NISHA;
  • konkurs KURSOR dla nauczycieli i uczniów - organizowany wspólnie przez NASK i FNiW;
  • wyzwanie HackMe dla pasjonatów bezpieczeństwa - opracowane przez CERT Polska;
  • konferencja SECURE 2015 adresowana do profesjonalistów, członków zespołów bezpieczeństwa oraz praktyków z branży IT.

  Zapraszamy do uczestnictwa!

  saferinternet.pl

  Ognisko integracyjne w Bażantarni

  Klasa 1 b wspólnie z rodzicami bawiła się na ognisku zorganizowanym w Bażantarni (10.10.15r.) Największą atrakcją było puszczanie latawców, które w dużej mierze wykonali rodzice ze swoimi pociechami. Chociaż w poszukiwaniu wiatru wyruszyliśmy aż na Górę Chrobrego i choć nie wszystkim latawcom udało się poderwać w przestworza, to i tak zabawa była wspaniała.

  Ten mile spędzony czas na pewno zostanie na długo w pamięci naszych milusińskich i ich bliskich.

  Ognisko w Bazantarni - 10 października 2015

  Renata Derenda

  Występ Mażoretek podczas Senioriady

  3 października 2015 roku seniorzy z Uniwersytetu III Wieku świętowali inaugurację roku akademickiego. W tym dniu obchodzony był również Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Zespół Mażoretek miał zaszczyt rozpocząć uroczystą akademię w Teatrze im. A. Sewruka prezentując swój układ taneczny. Występ dziewcząt spotkał się z ciepłym przyjęciem, któremu towarzyszyły gromkie brawa. Był to już kolejny występ towarzyszący elbląskiej Senioriadzie, który odbył się w ramach współpracy Zespołu Szkół nr 1 z Uniwersytetem III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Występ okazał się także świetną okazją do odkrycia tajników teatru. Dziewczęta miały okazję zobaczyć zwiedzić garderoby aktorów oraz kulisy sceny elbląskiego teatru. Zarówno dla seniorów, jak i dla Mażoretek był to niezapomniany dzień pełen atrakcji i niespodzianek.

  Zbiórka darów dla podopiecznych elbląskiego schroniska

  Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny moment dla wszystkich zwierząt przebywających w schroniskach, dlatego świetlica szkolna już po raz kolejny organizuje zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w elbląskim schronisku. Jeśli robisz porządki - pamiętaj - rzeczy, które wyrzucasz, mogą okazać się przydatne dla zwierzaków ze schronisk. Potrzebne są: koce, kołdry, poduszki, ręczniki, stare, niepotrzebne ubrania wykonane z miękkich materiałów mogące służyć zwierzętom za posłania, karmy dla psów i kotów - zarówno te, dla najmłodszych podopiecznych, jak i dla zwierząt dorosłych, smycze, obroże, szelki, miski, budy, kojce, klatki, kosze... Poza tym również zabawki (maskotki, piłeczki itp.), środki przeciw pchłom, środki pielęgnujące (szampony, szczotki, grzebienie). Zbiórka trwa do 31 października. Dary prosimy przynosić do świetlicy szkolnej. Z góry dziękujemy za pomoc i za zaangażowanie.

  Kulinarne integracje klas czwartych

  14 października uczniowie klas czwartych w nietypowy sposób świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia stworzyli koleżeńskie kontrakty podczas wesołych zajęć integracyjnych z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz wzięli udział w warsztatach wytwarzania chleba, sera i masła metodami tradycyjnymi. Każdy czwartoklasista z ogromnym zapałem "miętosił ciasto" albo ubijał masło. Mali czeladnicy, pod kierunkiem przesympatycznego przyjaciela naszej szkoły - pana Krzysztofa Jaworskiego - mistrza serowarstwa, przygotowali gomółki świeżego, pysznego sera. W oczekiwaniu na pachnące wypieki dzieci wysłuchały legendy o chlebie żuławskim oraz śpiewały piosenki, przy akompaniamencie gitary Mistrza. To było wspaniałe doświadczenie. Smak własnoręcznie wykonanych specjałów będzie towarzyszył uczestnikom warsztatów przez następne miesiące.

  Organizatorki: I. Marynowska i J. Glaubert

  Otrzęsiny na wesoło

  14 października to długo oczekiwany dzień dla pierwszoklasistów gimnazjum - dzień, w którym otrzymali certyfikat przynależności do "braci uczniowskiej" Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta w Elblągu.

  Dnia 14 października w naszej szkole odbyły się oficjalne otrzęsiny uczniów klas pierwszych. "Pierwszaki" wraz ze swoimi wychowawczyniami musiały wykazać się nie lada sprawnością, sprytem, spostrzegawczością i jeszcze wieloma innymi umiejętnościami, by sprostać wymaganiom konkurencji, jakie przygotowały im organizatorki i drugoklasiści, aby w końcu stać się pełnoprawnymi uczniami gimnazjum. Różnorodne zmagania wzbudzały salwy śmiechu, ale też wolę walki o prym pierwszeństwa.

  Dużo emocji wywołały krótkie filmiki i prezentacje multimedialne ukazujące poszczególne klasy w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Poczucie humoru i dystans uczniów do siebie to atuty tych autopromocji.

  Budzącą rozbawienie konkurencją było zadanie polegające na najszybszym zjedzeniu bez pomagania sobie rękoma smacznego ptysia. Uczniowie uporali się z ciasteczkiem, pochłaniając je błyskawicznie i zarazem brudząc policzki kremem, ku uciesze zgromadzonych.

  Najwięcej emocji wzbudziła sztafeta uwieńczona współzawodnictwem w przeciąganiu liny. Niepokonaną okazała się klasa sportowa I f.

  Rywalizacja "pierwszaków" zakończyła się zwycięstwem ex aequo klasy I d i I f, ale i tak wszyscy uczniowie zasłużyli, zdaniem oceniających ich jurorów, by dostąpić zaszczytu bycia pełnoprawnym uczniem Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta.

  Na zakończenie wyciszeni i z powagą pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar gimnazjum. Po przyrzeczeniu zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej przez panią dyrektor Bożenę Sakowską, która życzyła im sukcesów i zadowolenia z tego, co przyniesie im każdy dzień nauki w naszej szkole.

  Dziękujemy wychowawczyniom i uczniom klas pierwszych za przygotowanie prezentacji i zdrowe współzawodnictwo, pani dyrektor Bożenie Sakowskiej za przewodniczenie w jury oraz jurorom: pani Marzenie Szramowskiej, uczniom- Kamilowi Kaczmarkowi i Przemysławowi Orłowskiemu. Dziękujemy również za pomoc pani Kamili Kasprzak.

  Szczególne podziękowania składamy także uczniom z klasy II e i II f za wyjątkowe zaangażowanie się w tę uroczystość.

  Barbara Magoń, Marzena Kurach

  Slubowanie klas 1 G4 -14 października 2015

  Europejski miesiąc cyberbezpieczeństwa

  W październiku rusza kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM) będącego inicjatywą Komisji Europejskiej oraz Agencji (Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji - ENISA). Jej celem jest wzrost świadomości użytkowników cyberprzestrzeni o potencjalnych zagrożeniach oraz promowanie modelu świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. NASK już po raz trzeci jest krajowym partnerem kampanii ECSM.

  Na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl znajdą Państwo informacje oraz możliwość wzięcia udziału w inicjatywach i wydarzeniach odbywających się w naszym kraju, wpisujących się w kampanię, w tym:

  • quiz wiedzy o cyberbezpieczeństwie dla każdego - przygotowany przez zespół CERT Polska w ramach projektu NISHA;
  • konkurs KURSOR dla nauczycieli i uczniów - organizowany wspólnie przez NASK i FNiW;
  • wyzwanie HackMe dla pasjonatów bezpieczeństwa - opracowane przez CERT Polska;
  • konferencja SECURE 2015 adresowana do profesjonalistów, członków zespołów bezpieczeństwa oraz praktyków z branży IT.

  Zapraszamy do uczestnictwa!

  saferinternet.pl

  Występ Mażoretek podczas Senioriady

  3 października 2015 roku seniorzy z Uniwersytetu III Wieku świętowali inaugurację roku akademickiego. W tym dniu obchodzony był również Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Zespół Mażoretek miał zaszczyt rozpocząć uroczystą akademię w Teatrze im. A. Sewruka prezentując swój układ taneczny. Występ dziewcząt spotkał się z ciepłym przyjęciem, któremu towarzyszyły gromkie brawa. Był to już kolejny występ towarzyszący elbląskiej Senioriadzie, który odbył się w ramach współpracy Zespołu Szkół nr 1 z Uniwersytetem III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Występ okazał się także świetną okazją do odkrycia tajników teatru. Dziewczęta miały okazję zobaczyć zwiedzić garderoby aktorów oraz kulisy sceny elbląskiego teatru. Zarówno dla seniorów, jak i dla Mażoretek był to niezapomniany dzień pełen atrakcji i niespodzianek.

  Zielona Szkoła w Spale

  W dniach 30.09-2.10.2015 r. Fundacja na rzecz odzysku aluminiowych puszek po napojach RECAL zaprosiła troje uczniów z opiekunem z naszej szkoły: Darię Nowak, Annę Ziółkowską, Krzysztofa Mgłośka i p.Halinę Dolną na wyjazd do Zielonej Szkoły w Spale.

  Pełny komunikat

  Dzień Chłopaka w klasach V SP 11

  Dnia 30.09 odbyła się w naszej szkole dyskoteka klas V z okazji Dnia Chłopaka. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16.00. Uczniowie mieli okazję nie tylko potańczyć, ale również wspólnie wziąć udział w różnych konkurencjach. Uśmiechu na twarzy dostarczyły takie zmagania jak: taniec w parach na gazecie, wyścig drużyny z jajkiem na łyżce, taniec podczas którego tylko wskazane części ciała mogą pozostać na parkiecie. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami tanecznymi, gimnastycznymi oraz zręcznościowymi. Warto dodać, iż w konkurencji z jajkiem ani jedno nie stłukło się. Z okazji święta Naszych Chłopców, dziewczynki wręczyły im również skromne upominki. Wszystkim Chłopcom z naszej szkoły składamy jeszcze raz serdeczne życzenia.
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

  Dzień Chłopaka SP11 - 30 września 2015

  Organizatorzy: A. Stando, D. Stankiewicz, K. Szyk

  Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe - 29.09.2015r.

  Kolejna impreza biegowa organizowana przez MOS w ramach MIMS i Gimnazjady za nami. Tradycyjnie SP 11 uplasowała się w górnej części tabeli wyników zajmując: sztafeta dziewcząt - V miejsce, sztafeta chłopców - VIII miejsce.

  Godne podkreślenia są wyniki uzyskane przez naszych gimnazjalistów. Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne, zajmując z czasem 37'55'' I miejsce pozostawiając z tyłu Gim. 1 (39'19'') i Gim 2 (39'45'') Brawo!!! Chłopcy dzielnie walczyli do przedostatniej zmiany zajmując I miejsce . Niestety Gim. 2 podkręciło tempo na dwóch ostatnich zmianach i wyprzedziło naszą sztafetę o 21''. Szkoda.

  Pełny komunikat [*.pdf]


  Sztafetowe JBP - 29 września 2015

  Wybory do SU

  Dnia 27.09.2015r. odbyły się w naszej szkole- Gimnazjum nr4 im. Zbigniewa Herberta powszechne, równe, tajne i bezpośrednie wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą- kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. W głosowaniu wzięło udział 432 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 24 kandydatów wytypowanych ze wszystkich klas gimnazjum. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był koordynator Samorządu Uczniowskiego Roman Nakonowski

  Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Rady SU:

  1. Klaudia Włodarczyk
  2. Marta Goryszewska
  3. Wojciech Wojtyna
  4. Natalia Witkowska
  5. Patrizia Błaszczyk
  6. Aleksandra Wolowska
  7. Ewelina Pułtorak
  8. Jakub Gniotek
  9. Wiktoria Kowalewska

  Wybory do SU w G4 - 27 września 2015

  Zbiórka darów dla podopiecznych elbląskiego schroniska

  Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny moment dla wszystkich zwierząt przebywających w schroniskach, dlatego świetlica szkolna już po raz kolejny organizuje zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w elbląskim schronisku. Jeśli robisz porządki - pamiętaj - rzeczy, które wyrzucasz, mogą okazać się przydatne dla zwierzaków ze schronisk. Potrzebne są: koce, kołdry, poduszki, ręczniki, stare, niepotrzebne ubrania wykonane z miękkich materiałów mogące służyć zwierzętom za posłania, karmy dla psów i kotów - zarówno te, dla najmłodszych podopiecznych, jak i dla zwierząt dorosłych, smycze, obroże, szelki, miski, budy, kojce, klatki, kosze... Poza tym również zabawki (maskotki, piłeczki itp.), środki przeciw pchłom, środki pielęgnujące (szampony, szczotki, grzebienie). Zbiórka trwa do 31 października. Dary prosimy przynosić do świetlicy szkolnej. Z góry dziękujemy za pomoc i za zaangażowanie.

  Podziel się Posiłkiem

  Z początkiem roku szkolnego rozpoczyna działalność Szkolne Koło Wolontariatu.W ten weekend młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Podziel się Posiłkiem". Przez dwa dni uczniowie w dwóch elbląskich sklepach zachęcali kupujących do dzielenia się żywnością. Zbiórka miła na celu zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce. W tym roku zbierane były przede wszystkim: olej, cukier, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki i konserwy. Zebrane produkty trafiły do magazynów Banków Żywności. Zostały w nich zważone i posegregowane, a następnie przekazane organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. W Elblągu, zgromadzoną żywność, Bank przekazuje przede wszystkim potrzebującym rodzinom wielodzietnym. Podarowane produkty trafiają do świetlic terapeutycznych i ośrodków szkolno-wychowawczych oraz do Środowiskowego Hufca Pracy 14-1 Pragnę dodać, że młodzież naszego Gimnazjum była najliczniejszą grupą wolontariuszy ponad 40 osób) wśród wszystkich elbląskich szkół: co również zostało zauważone przez organizatorów zbiórki. Już niedługo kolejny raz będziemy mieli szansę pomóc potrzebującym więc kochana młodzieży bądźcie czujni...

  Podziel się posiłkiem - 25 września 2015

  53 Rajd Jesienny
  Po Wysoczyźnie Elbląskiej

  W tegorocznym rajdzie jesiennym (26.09.2015) zorganizowanym w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowych Dni Turystyki uczestniczyło 22 uczniów SP 11 i Gimnazjum 4, pod opieką p. A. Derendy.

  Tym razem wybraliśmy trasę, która rozpoczynała się w Bielniku Drugim w miejscu ujścia Kanału Jagiellońskiego do Nogatu - szlakiem czerwonym - wzdłuż Kanału Jagiellońskiego - Bielnik Pierwszy - ul. Radomską - Elbląg Muzeum. W Elblągu na placu muzealnym czekał na nas poczęstunek oraz różnego rodzaju gry i konkursy połączone ze zwiedzaniem muzeum oraz filmami historii Elbląga. Humory oraz pogoda dopisały. Zapraszamy chętnych na kolejny "Rajd Mikołajkowy" w grudniu.

  53 Rajd Jesienny po WE - 26 września 2015

  Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe - 24. 09. 2015r.

  Jak zwykle dzieci z SP 11 oraz młodzież z Gimnazjum nr 4 reprezentujące Zespół Szkół nr 1 w Elblągu nie zawiodły. Startując w Indywidualnych Jesiennych Biegach Przełajowych zaprezentowały wysoki poziom wyszkolenia biegowego, ogromny chart ducha i ambicje, tak potrzebne do pokonania dystansu. Młodsi ścigali się na odcinku 400m, starsi na dystansach 800m i 1000m.

  Pełny komunikat [*.pdf]


  Jesiennne Indywidualne Biegi Przełajowe - 24 września 2015

  Gimnazjum nr 4 na XVII Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół

  XVII Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół odbył się w Lublinie w dniach 16-18 września. Wzięło w nim udział 16 szkół z Polski i jedna ze Stanów Zjednoczonych. Od 5 lat w gronie 20 szkół noszących imię Zbigniewa Herberta znajduje się Gimnazjum nr4 z Elbląga. Gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr1 w Lublinie, którego dyrektorem jest przewodniczący KHS - Pan Wojciech Kalicki.

  Tegoroczny Zjazd miał charakter jubileuszowy, świętowano bowiem 15-lecie działalności KHS. Wśród wielu znamienitych gości miejsce szczególne zajmowała żona poety - Pani Katarzyna Herbert, która z nieskrywanym wzruszeniem i przejęciem dziękowała dyrektorom i nauczycielom szkół herbertowskich za ich prężną działalność służącą popularyzacji twórczości wielkiego Poety. Młodzieży zaś życzyła, by twórczość Zbigniewa Herberta towarzyszyła jej w odkrywaniu piękna ludzi i świata.

  Tradycyjnie podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd" oraz po raz pierwszy przyznano wyróżniającym się uczniom tytuł Primus Inter Pares. Wśród nich znalazł się uczeń Gimnazjum nr 4 w Elblągu - Jakub Twardowski.

  Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół jest okazją do uhonorowania nauczycieli i dyrektorów szkól za ich szczególne osiągnięcia pedagogiczne oraz za zasługi w propagowaniu twórczości Zbigniewa Herberta. W tym roku Minister Edukacji Narodowej odznaczyła Medalem Komisji Edukacji Narodowej 15 pedagogów z herbertowskich szkół. W gronie wyróżnionych znalazła się polonistka z elbląskiego gimnazjum - Pani Bożena Balbuza.

  XVII Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół w Lublinie przebiegał w świątecznej i niezwykle przyjacielskiej atmosferze. Organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę jubileuszowego Zjazdu oraz zapewnili jego uczestnikom wiele atrakcji. Odbyła uroczysta Msza św. z udziałem biskupa lubelskiego, miał miejsce przemarsz pocztów sztandarowych i Gości z kościoła do budynku ZSO nr1 w Lublinie. Były przemówienia władz miasta i osób związanych z KHS. Nie zabrakło oczywiście części artystycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży z tamtejszej szkoły. Pedagodzy wzięli udział w posiedzeniu Klubu Herbertowskich Szkół, a młodzież w warsztatach: "pozwól mi usiąść przy tobie. Mistrzu...". Znalazł się czas na dyskotekę i na nocny spacer po Lublinie. Uczestnicy Zjazdu mieli okazję zwiedzić KUL, Zamek Lubelski, Stare Miasto, Klasztor Dominikanów i Archikatedrę Lubelską.

  Tegoroczny Zjazd dzięki wielu atrakcjom i niezwykłej gościnności gospodarzy pozostanie na długo w pamięci jego uczestników.

  Skład delegacji z Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta w Elblągu: wicedyrektor Bożena Sakowska, Halina Dolna (nauczycielka biologii), Bożena Balbuza (nauczycielka jezyka polskiego), uczniowie: Karolina Prusecka, Daria Nowak, Jakub Twardowski (poczet sztandarowy) oraz Karolina Zagalska (laureatka konkursu wiedzy o Zbigniewie Herbercie).

  17 Zjazd KSH - 18 września 2015

  Wędkarstwo - zwycięstwo Maji

  W sobotę, 19.09.2015 r. na Bulwarze Zygmunta Augusta odbyły się zawody wędkarskie pod nazwą "Czyste wody - zdrowe ryby". Miały one na celu popularyzację wędkarstwa i sportu wędkarskiego wśród młodzieży szkolnej jako formę czynnego wypoczynku i aktywnego obcowania z przyrodą oraz jej ochronę. Wśród startujących nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy dzielnie ją reprezentowali. W składzie drużyny znaleźli się: Maja Dalidowicz, Ola Celińska - Walendowicz i Nikodem Skowyra. Bardzo dobrze zaprezentowała się Maja, która zajęła I miejsce i zdobyła okazały puchar. Nieźle wypadli też Ola - 7 miejsce i Nikodem - 9 miejsce. Ryby tego dnia słabo żerowały, a konkurencja była mocna, startowało 17 zawodników. Do domów wróciliśmy w dobrych humorach, gdyż miło spędziliśmy sobotnie przedpołudnie. Za wytrwałość wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni koszulkami, drobnymi upominkami, słodyczami i pyszną grochówką. Dziękujemy serdecznie rodzicom naszych zawodników, którzy dzielnie wszystkim dopingowali.

  Wędkarstwo - 19 września 2015

  Ryszard Dalidowicz

  Sprzątanie Świata w Zespole Szkół nr 1

  18 września uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w 22 edycji Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata - Polska 2015r. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem "Wyprawa - poprawa". Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 4 wraz z nauczycielami ruszyli ulicami terenów administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Nad Jarem", aby posprzątać okolicę. Zanim przystąpili do działań, w każdej klasie zostały omówione zasady bezpieczeństwa podczas akcji.

  Jak co roku we wrześniu spotkaliśmy się, aby poprawić estetykę naszego otoczenia oraz podjąć działania na rzecz ochrony przyrody.

  Należy jednak podkreślić, że o środowisko dbamy cały rok. Zbiórka odpadów i ich segregacja to zdecydowanie dziedzina w której nasi

  Sprzątanie świata - 18 września 2015

  Organizatorzy akcji:
  Halina Dolna, Katarzyna Szczepańska, Katarzyna Szyk

  Konkurs ZBIGNIEW HERBERT BEZ TAJEMNIC rozstrzygnięty

  11 września odbyła się w naszej szkole II część konkursu poświęconego patronowi Gimnazjum nr 4 - Zbigniewowi Herbertowi

  Nietuzinkowy życiorys, różnorodny, bogaty dorobek poety był nie lada wyzwaniem dla reprezentantów wszystkich klas drugich i trzecich. Zmaganiom towarzyszyły wielkie emocje zarówno po stronie uczestników jak i widowni.

  Po pierwszym etapie konkursu pozostało sześć uczestniczek, które oprócz sporej wiedzy musiały wykazać się przemyślaną taktyką, wyznaczając kolejne odpowiadające. Bohaterką tej części konkursu okazała się Ola Jurec z kl. II b- najczęściej pytana uczestniczka!

  Do ścisłego finału zakwalifikowały się:

  • Julia Olszewska- IIIb
  • Klaudia Wiszniewska- IIf
  • Karolina Zagalska- IIIa.

  Dziewczęta wykazały się tak ogromną wiedzą i wyrównanym poziomem, że rozstrzygnięcie do końca było wielką niewiadomą.

  Po wyczerpującej walce palmę pierwszeństwa i główną nagrodę- wyjazd na zjazd Herbertowskich Szkół w Lublinie- zdobyła Karolina Zagalska. II miejsce wywalczyła Klaudia Wiszniewska, III - Julia Olszewska. Warto przypomnieć, że Karolina i Julia powtórzyły swój ubiegłoroczny sukces!

  Cieszymy się, że uczestnicy konkursu podeszli do konkursu z wielkim zaangażowaniem. Gratulujemy im wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

  Konkurs krasomówczy

  Szanowni Państwo, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zachęca serdecznie do wzięcia udziału w konkursie krasomówczym "Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy".

  Konkurs odbędzie się 16 września. Termin składania zgłoszeń został przedłużony do 15 września.

  Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl albo doręczyć osobiście do sekretariatu CSE "Światowid" w Elblągu.

  W załączeniu podajemy:

  oraz formularze zgłoszeniowe.

  W razie pytań proszę o kontakt e-mailowy bądź telefoniczny 55 611 20 53.

  Zbigniew Herbert bez tajemnic

  Już w najbliższy piątek, 11 września, reprezentanci klas drugich i trzecich naszego gimnazjum będą współzawodniczyć o miano najlepszego znawcy faktów z życia naszego patrona- Zbigniewa Herberta. Mistrz będzie musiał również wykazać się wiedzą o twórczości poety.

  Tylko jeden uczeń spośród jedenaściorga uczestników II etapu konkursu zdobędzie główną nagrodę - wyjazd na XVII Zjazd Herbertowskich Szkół, który w tym roku odbędzie się w Lublinie w dn. 16-19 września.

  Do finału zakwalifikowali się:

  • Patrycja Błaszczyk- II a
  • Aleksandra Jurec- II b
  • Ania Fiodorowicz-kl. II c
  • Zuzia Szuman- II d
  • Wiktoria Brędowska- kl. IIe
  • Klaudia Wiszniewska - kl. II f
  • Karolina Zagalska- kl. III a
  • Julia Olszewska- kl. III b
  • Aneta Szpuga- kl. III c
  • Weronika Kosińska- III d
  • Julia Gawda- kl.III e

  Liczymy, że poziom będzie równie wysoki jak w ubiegłym roku. Życzymy powodzenia !

  76 rocznica wybuchu II wojny światowej

  II wojnę światową rozpoczął atak niemieckiego lotnictwa na polskie miasta Wieluń i Tczew, około godziny 4:40. Chwilę po tym, w Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte padły pierwsze strzały z pancernika "Schleswig-Holstein". To właśnie te wydarzenia uznawane są za początek Kampanii Wrześniowej i zarazem całej II wojny światowej, która według różnych szacunków, pochłonęła od 50 do aż 78 milionów istnień ludzkich.

  Dlatego dziś chylimy głowy przed poległymi oraz oddajemy szczególny szacunek tym, którzy przeżyli i nadal są wśród nas.

  Hołd bohaterom września 1939 roku oddali również nasi uczniowie SP i Gimnazjum uczestnicząc pocztami sztandarowymi w uroczystościach jakie miały miejsce o godzinie 17 na cmentarzu przy ulicy Agrykola, pod Krzyżem Katyńskim.

  Podczas uroczystości zgromadzeni wysłuchali apelu poległych, na który zostali przywołani wszyscy polegli żołnierze wojny obronnej z 1939 roku. Pamiętajmy o tych, dzięki którym możemy spokojnie żyć, uczyć się i pracować.

  76 rocznica II WŚ - 1 września 2015

  Opiekunowie: Roman Nakonowski, Andrzej Derenda


  Nowy rok szkolny Gimnazjum - 1 września 2015(RN)


  Pasowanie na ucznia SP - 1 września 2015

  Wyprawka szkolna

  Rodzice uczniów klas III szkoły podstawowej, jak również rodzice uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną) mogą ubiegać się o pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników.

  Warunkiem otrzymania dofinansowania jest kryterium dochodowe:
  Dla uczniów kl. III SP dochód na osobę w rodzinie nie większy niż 574.00zł. netto

  Wnioski do pobrania w sierpniu w sekretariacie szkoły.

  Wypełnione wnioski wraz z zaświadczeniami należy złożyć w dniach 01-04 września 2015r. u pedagoga szkolnego.

  UWAGA! Stypendia

  Rodzice uczniów, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 456zł netto, a od 1 pażdziernika br. 514zł netto mogą ubiegać się o stypendia szkolne

  Termin składania wniosków: 02-15.09.2015r. u pedagoga

  • SP- M.Karbowska
  • Gimnazjum- I. Wiśniewska

  Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły.

  Stołówka szkolna

  Odpłatność za obiady we wrześniu wynosi 65,00 zł

  i będzie zbierana w dniach 02.09 - 11.09.2015

  Osoby zainteresowane posiłkami prosimy o szybkie dokonywanie wpłat.


  Stołówka rozpoczyna wydawanie wykupionych obiadów w dniu 7.09.2015 (poniedziałek).

  Pzewidywany jadłospis na tydzień 07.09 - 11.09.2015


  Regulamin stołówki Zespołu SzkółNr 1 w Elblągu (*.pdf)

  Wykaz podręczników
  do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
  obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016

  Drodzy rodzice!

  W roku szkolnym 2015/2016 w Szkole Podstawowej nr 11 uczniowie klas I i II oraz klas IV otrzymają bezpłatne podręczniki i ćwiczenia w szkole. Należy tylko zakupić podręczniki i ćwiczenia do religii.

  W Gimnazjum nr 4 w nadchodzącym nowym roku szkolnym wszyscy uczniowie klas I otrzymają bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do wszystkich przedmiotów. Należy tylko zakupić podręcznik do religii.

  SP

  Wykaz podręczników 2015/2016
  Szkoła Podstawowa - kl. 0-VI [pdf]

  Wykaz podręczników 2015/2016
  Szkoła Podstawowa - kl. 0-VI [doc]

  Gim

  Wykaz podręczników 2015/2016
  Gimnazjum - kl. I-III [pdf]

  Wykaz podręczników 2015/2016
  Gimnazjum - kl. I-III [doc]


  Rok szkolny 2014/2015

  Koszykarze SP 11 na obozie sportowym

  Najmłodsi adepci koszykówki, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 uczestniczą w zgrupowaniu sportowym, które odbywa się w Ełku. Pod okiem swoich trenerów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Obóz jest świetną okazją do wejścia w rytm roku szkolnego w klasach sportowych. Mali zawodnicy oprócz treningów koszykarskich na hali odbywają także wiele innych zajęć. Uczą się pływać na kajakach, przeszli szkolenie "wspinaczkowe" w miasteczku linowym, korzystają z kąpielisk nad jeziorem ełckim. Największym wydarzeniem pobytu był chrzest obozowy, po którym szeregi braci koszykarskiej zasiliło 12 chłopców i 14 dziewcząt z UKS JAR.
  Koszykarze SP 11 na obozie sportowym - 25 sierpnia 2015

  Janusz Krasowski - wicedyrektor ds. sportu

  Zamieszczono na stronie w dn. 24.08.2015
  Zamieścił AJ

  Informacja o wyniku naboru na stnowisko starszy inspektor ds.księgowości

  Decyzja.jpg

  Zamieszczono na stronie w dn. 14.08.2015
  Zamieścił AJ

  Wynajem hali sportowej i auli w Zespole Szkół nr 1

  Zaproszenie do składania ofert na najem hali sportowej i auli w Zespole Szkół Nr 1 w Elblągu.

  Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 w Elblągu, ul. Korczaka 34, zaprasza do złożenia oferty na najem sal sportowych.

  1. Przedmiot oferty:
   • Hala sportowa o powierzchni 861 m2
   • Aula o powierzchni 360 m2
  2. Termin realizacji: 01.09.2015 - 30.06.2016
  3. Miejsce składania ofert: Sekretariat Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu, ul. Korczaka 34
  4. Termin składania ofert: do dn. 04.09.2015r. do godz. 13.00.
  5. Forma składania ofert: pisemnie w zaklejonej kopercie.
  6. Termin rozstrzygnięcia konkursu ofert: dn. 07.09.2015r.

  O rozstrzygnięciu można się będzie dowiedzieć telefonicznie (55 625 66 51 lub 55 625 66 56).

  OfertaNajmuSal.pdf

  OfertaNajmuSal.doc

  Druk oferty.doc

  W związku z ograniczoną wielkością powierzchni dyskowej zajmowanej na serwerze, zostały usunięte galerie foto zamieszczone na stronie do końca r.szk. 2008/2009. Ponadto zalecone zostały ograniczenia w wielkości nowych galerii umieszczanych na naszej stronie internetowej.

  Informacje oraz zdjęcia, zamieszczone na szkolnej stronie www, w większości zostały dostarczone przez dyrekcję szkoły oraz nauczycieli i uczniów biorących udział w wydarzeniach z życia szkoły.
  Część materiałów, a zwłaszcza życzenia dźwiękowe i graficzne oraz prowadzenie, obróbka danych i szata graficzna strony jest wynikiem pracy redakcji szkolnej strony internetowej.

  Dane z poszczególnych podstron będą sukcesywnie aktualizowane.

  Jeżeli nie możesz znaleźć wcześniejszych informacji poszukaj w archiwum lub na stronach tematycznych.

  Jeżeli masz ciekawy pomysł na artykuł lub gotowy materiał to prześlij go na belfer@softel.com.pl

  archiwum 2014/2015
  archiwum 2013/2014
  archiwum 2012/2013
  archiwum 2011/2012
  archiwum 2010/2011
  archiwum 2009/2010
  archiwum 2008/2009
  archiwum cz.II 2007/2008
  archiwum cz.I 2007/2008


 • Uczniowie wylosowali:
  05.12. - numer 6
  06.12. - numer 12
  07.12. - numer 15
  08.12. - numer 23
  09.12. - numer 31


  Darmowe liczniki
  Biuletyn Informacji Publicznej
  Nadanie sztandarów


  Nasza szkoła z lotu ptaka (zdjęcia lotnicze)  Wyniki naszych
  poprzednich sond  Slajdowisko
  Gimnazjum nr 4 w Elblągu

  Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu


  nadesłał: M.Ł. IIc gim. 2007/08


  Bezpieczny internet.pdf

  nadesłała: A.C. IIe gim. 2009/10


  Nauka wiersza na pamięć.pdf

  nadesłał: M.J. IId gim. 2009/10


  Gry i zabawy


  Grafika Download


  NUMERY ALARMOWE


  deutschmeinhobby.pl.tl


  englishfunzone.weebly.com/  facebook.com/zsnr1elblag

  w górę © 2006-2016 by Zespół Szkół Nr 1 w Elblągu 82-300 Elbląg, ul. Korczaka 34
  Aktualna strona www.sp11.elblag.pl/
  e-mail szkoła: sekretariat@sp11.elblag.pl  
  e-mail strona: redakcja@sp11.elblag.pl