niedziela, 16 czerwca 2024
godzina 2:44

 


Prognoza pogody
Zdrowa żywnośćKatalog Gwiazdor


PLAN SZKOŁY


archiwum

KalendarzImieniny
Dziś jest: 16.06.2024 r.
Jest to: 168 dzień w roku.
Dzisiaj s± imieniny:
Aliny, Anety, Benona

ROK SZKOLNY 2007/2008

ARCHIWUM 2

Oj, działo się, działo! 30.11.07r. uczniowie klas IIb i IIIc ze swoimi wychowawcami mgr. Jadwigą Pietrzak i mgr. Romanem Nakonowskim zaprosili na wieczór andrzejkowy zaprzyjaźnione klasy: IIIa i IIIb z Zespołu szkół Muzycznych w Elblągu wraz z ich wychowawczyniami: mgr. Teresą Krasnodębską i mgr. Darią Przybył. Na zaproszenie wychowawczyni klasy IIb przybyła również klasa IIf z naszego gimnazjum. Zabawę uświetniali swoimi nagraniami: Szymon Pietrowski i Marcin Lewandowski z IIIc. Od samego początku imprezy wszyscy świetnie się bawili. Przygotowaliśmy konkursy towarzyskie, zabawy, wspólne śpiewanie przy karaoke i zespole muzycznym z IIIb. Można było sobie wróżyć, śpiewać, tańczyć i nawiązać nowe znajomości. Uczniowie świetnie się bawili i grzecznie zachowywali. Należy bardzo podziękować klasie IIb za wystrój korytarza i ogólną organizację imprezy, a pani mgr. Jadwidze Pietrzak za pomysł tego spotkania. Wszyscy czekamy na następną zabawę i wymieniamy się pomysłami z naszymi kolegami ze szkoły muzycznej! :)

Zdjęcia wieczór andrzejkowy IIb i IIIc gim. - 30.11.07

W 29.11.2007r. odbyła się zabawa andrzejkowa klas IV SP.

Zdjęcia Zabawa andrzejkowa - 4 SP 29.11.2007

Zabawa andrzejkowa klas I - III SP

W czwartek 29.11.2007r. w godzinach od 8.30 do 11.30 odbyła się zabawa andrzejkowa.
Scenariusz imprezy już od dawna był napisany i zatwierdzony przez Panią Dyrektor. Wszystko było przygotowane i dopięte na ostatni guzik.
Nie przewidziałyśmy tylko jednego... awarii. Od rana w szkole nie było prądu...
Co robić ? Jak zorganizować andrzejki bez muzyki i lania wosku ?! Jednak nieprzewidziane sytuacje , to nic nowego dla nauczycieli nauczania zintegrowanego. W ciągu zaledwie kilku minut, opracowałyśmy awaryjny plan działania. Przeprowadziłyśmy wiele wesołych konkursów, zabaw i pląsów. Za udział w konkursach dzieci otrzymywały słodkie nagrody. Nie zabrakło także wróżb andrzejkowych. W nastrojowo udekorowanej klasie, wśród świecących, kolorowych lampionów, wróżki z klasy Vc ( Asia Slewa, Karolinka Grzywaczewska, Majka Czapiewska, Dominika Wysocka i Karolinka Stryjek ) przepowiadały przyszłość naszym milusińskim.
Zabawa andrzejkowa bez muzyki ? Dlaczego nie ?!!
- Nam się podobało - stwierdziły dzieci , a to przecież najlepsi eksperci.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych niezastąpionych koleżanek, na które zawsze można liczyć, oraz do dziewczynek z klasy Vc i Ib ( gimnazjum ), które pomagały nam w przygotowaniu imprezy.

Zdjęcia Andrzejki - 1-3SP 29.11.2007

28.11.07 odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów gimnazjum.

Zdjęcia dyskoteka andrzejkowa - gim. 28.11.2007

28.11.07 odbyły się apele, na których przedstawiono uczniom gimnazjum postać i twórczość kandydata na patrona szkoły - Zbigniewa Herberta.

Zainteresowani tą postacią mogą więcej się dowiedzieć na stronach wikipedii wikipedia: Zbigniew Herbert

Zdjęcia apel - patron szkoły - gim. 28.11.2007

27.11.07 odbył się finał konkursu matematycznego dla klas V-tych "Mistrz tabliczki mnożenia". Trwał 10 minut. W tym czasie uczniowie obliczali przykłady 6x17, 6x2x5x5x5, 200x40x5 czy też 5x9x2x0x4x5 i inne. Poradzili sobie doskonale.
Mistrzem tabliczki mnożenia została Joanna Slewa z klasy Vc.
Na wyróżnienie zasługują także:

 • Piotr Suliga kl.Va,
 • Kamila Rogala kl.Va,
 • Karolina Grzywaczewska kl.Vc,
 • Bartosz Prusinowski kl.Vb,
 • Sylwia Prusecka kl. Vb,
 • Martyna Dąbrowska kl Vb,
 • Krzysztof Tyszko kl. Vb,
 • Maja Czapiewska kl.Vc.
Gratulujemy.

konkurs_matematyczny6m.jpg

27 listopada do klas V i VI zawitały wróżbitki i wróżbici przepowiadający przyszłość! Nie była to jedyna atrakcja, bowiem za wspaniałą zabawę i udział w wymyślnych konkurencjach można było zdobyć "Immunitet Andrzejkowy" - zwalniający z pytania w dniu 30 października. Wspaniałą zabawę przygotował Samorząd Uczniowski SP pod opiekuńczymi skrzydłami skrzydłami Izabeli Marynowskiej.

Zdjęcia Andrzejki klas 5 i 6 SP - 27.11.07

Dnia 26 listopada odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Piękno parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu". Uczennice Martyna Rybkiewicz z klasy 6b oraz Linda Garnek z klasy IIIe naszego gimnazjum zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!

Nagrodzone klasy szkół elbląskich
w konkursie "Warto być za"

Dziś 23.11.2007 r do godziny 16.30 uczniowie przynosili do Światowida kupony służące do głosowania w ramach akcji społecznej "Warto być za". Poniżej przedstawiamy listę klas, które zebrały najwięcej kuponów i w nagrodę otrzymały zaproszenie do kina "Światowid".
Dzięki akcji "Szkoła jest za" i wielkiemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli rośnie poparcie dla projektu "Wsi spokojna, wsi wesoła". Przypomnijmy, że zintegrowany program pomocy dzieciom z terenów wiejskich powiatu elbląskiego i braniewskiego autorstwa pracowników Stowarzyszenia "Jantar" walczy o dofinasowanie w ramach ogólnopolskiego konkursu "Warto być za". Przyznanie grantu na kwotę 100 tys. zł zależy od ilości głosów lokalnej społeczności oddanych za pomocą smsów, internetu i kuponów w lokalnej prasie.
Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w dn. 21-23 listopada zbierali kupony do głosowania. Klasy, które zebrały ich najwięcej, w nagrodę zapraszamy na bezpłatną projekcję filmu "Piraci z Karaibów. Na krańcu świata" (USA 2007, 170 minut) do kina Światowid w dn. 27 listopada (wtorek), o godz. 9.00. A oto lista nagrodzonych:
 1. - kl. 2 b, Zespół Szkół Technicznych ul. Grottgera - Elbląg
 2. - kl. 2 a, Gimnazjum nr 4 - Elbląg
 3. - kl. 1 d, Gimnazjum nr 4 - Elbląg
 4. - kl. 2 d, Gimnazjum nr 4 - Elbląg
 5. - uczniowie Gimnazjum w Stankowie.
Dzięki konkursowi w sumie udało się zebrać ponad 1000 kuponów!
DZIĘKUJEMY!
Głosowanie trwa do 30 listopada 2007r.

Dnia 23.11.2007r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z podleśniczym p. Mariuszem Klimkiewicz z Nadleśnictwa Elbląg - Leśnictwo Zalesie. Pogadanka na temat "Las i jego mieszkańcy" dostarczyła uczniom kl. I-III oraz zaproszonym sześciolatkom z Przedszkola nr 24 wielu ciekawych informacji dotyczących życia leśnych zwierząt w okresie jesieni i zimy. Organizatorzy: B. Kozińska, T. Barszczewicz, G. Krajewska.

Zdjęcia Uczniowie klas I-III SP - "Las i jego mieszkańcy" - 23.11.07

16 listopada 2007r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego polskiego w latach 1877-1922, o niepodległość i granice Rzeczpospolitej."
W kategorii szkół podstawowych udział wzięło 8 uczniów, a tytuł laureata uzyskali:

1. Jacak Patrycja VI b       35 pkt
2. Janiszewska Żaneta VI b    27,5 pkt
2. Skop Bartłomiej VI a       27,5 pkt
    Dalsze miejsca zajęli :
4. Ostrowska Dorota VIb      21,5 pkt
5. Kwilińska Marta VIb       20,5 pkt
6. Choszczewska Paulina VIb  19 pkt
7. Jaworski Adam VIb        9 pkt
8. Lelujko łukasz VIb        8 pkt
W kategorii szkół gimnazjalnych startowało 7 uczniów.
Tytuł laureata uzyskali:
1. Kowal Piotr Ib         45 pkt
2. Tomczak Michał IIb     38 pkt
3. Lebiedź Krzysztof IB    32,5 pkt
     Następne miejsca zajęli :
4. Trendowicz Mateusz IIb  29 pkt
5. Rybkiewicz Michał IIb    21 pkt
5. Doroś Jarosław IIb      21 pkt
7. Benke Adam IIb        20,5 pkt

Laureatom oraz uczestnikom gratulacje składa komisja konkursowa w składzie: dyr. A. Trykowska i nauczyciele historii A. Derenda i P. Ciach, życząc sukcesów na kolejnych etapach konkursu .

W dniu 16.11.2007r. uczniowie klas pierwszych SP spotkali się w Bibliotece Elbląskiej z autorką bajek dla dzieci, panią Wiolettą Piasecką. W trakcie spotkania dzieci poznały tajniki pracy pisarskiej oraz zapoznały sie z twórczością elbląskiej pisarki. Ponadto uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na "rycerzy książki". Pasowania dokonała pani Wioletta Piasecka. Na zakończenie spotkania pisarka złożyła autografy w książkach swojego autorstwa, które wzbogaciły klasowe biblioteczki.

Zdjęcia Spotkanie uczniów klas I SP z pisarką W.Piasecką - 16.11.07

W piątek 16.11.07 odbył się półfinał konkursu "mistrz tabliczki mnożenia". W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas V- tych. Maksymalnie można było zdobyć 86 pkt.
Do finału dostały się następujące osoby:
1.Joanna Slewa86pkt
2.Maja Czapiewska 83pkt
3.Karolina Grzywaczewska 83pkt
4.Sylwia Prusecka 82pkt
5.Olga Błaszczyk 80pkt
6.Bartek Prusinowski 80pkt
7.Krzysztof Tyszko 78pkt
8.Piotr Suliga 77pkt
9.Martyna Dąbrowska 76pkt
10.Julita Bendyk 71pkt
11.Kamil Bocoń 70pkt
12.Mateusz Szopka 69pkt
13.Marzena Gołąb 69pkt
14.Paweł Domżalski 69pkt
15.Kamila Rogala 67pkt
16.Dariusz Lipowski 67pkt
Gratulujemy i zapraszamy na finał, który odbędzie się 27.11.07 o godz. 15:30

Dnia 16.XI.2007r. odbył się w Elblągu POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY -"EKOJESIEŃ" pod hasłem: "Zmienność natury".
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z dziedziny ekologii oraz kształtowanie proekologicznej postawy wobec środowiska naturalnego.

Uczennica kl. VI b Martyna Rybkiewicz zajęła I miejsce w tym konkursie.
Małgorzata Tomczak z kl. VIb oraz Katarzyna Przerwa z kl. VIa uzyskały wyróżnienie.

Uczennice za udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Do konkursu przygotowywała B. Diffenbach.

W dniu 15 XI 2007r. uczniowie klasy II b i III c naszego gimnazjum, wybrali się z opiekunami na wycieczkę do Trójmiasta. W godzinach porannych zwiedzaliśmy Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Byliśmy na pierwszym polskim statku handlowym "Sołdek", który posiada jedyną w Europie maszynownię parową. Poza tym pływaliśmy promem po Motławie i oglądaliśmy wystawę "Z życia mieszczan gdańskich" w Żurawiu nad tą rzeką. Wszyscy bardzo oczekiwali na atrakcje w Parku Wodnym w Sopocie, więc niezmiernie szczęśliwi przez 3 godziny wariowaliśmy na dzikiej rzece. Wygłodniali, z wilczym apetytem pochłanialiśmy duże porcje jedzenia w KFC w Gdańsku - Oliwie. Tam odpoczęliśmy nieco po frajdach w Aqua Parku. Kolejnym etapem wycieczki był Teatr Muzyczny w Gdyni. Tu również z niecierpliwością oczekiwaliśmy na musicall dla młodzieży "FOOTLOOSE! - wrzuć luz!". Bardzo nam się ten spektakl podobał. Było w nim dużo tanca, śpiewu, muzyki, a jednocześnie poruszono w nim nasze problemy dotyczące przyjaźni, miłości, relacji z rodzicami i Bogiem. Na koniec przedstawienia owacjom (oczywiście na stojąco) nie było końca! Z Gdyni wyjeżdżaliśmy bardzo szczęśliwi, bo wszystko nam się udało :) Wycieczkę zorganizowała pani mgr. Jadwiga Pietrzak, a opiekowały się nami również: pani mgr. Halina Dolna i pani mgr. Anna Awiżeń. Dyrekcji bardzo dziekujemy, że pozwoliła nam pojechać do Trójmiasta i odwiedzić te piękne miejsca.

Zdjęcia w najbliższym czasie?

14.11.2007 w SP nr 11 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem z Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Rozdane zostały równiez znaczki odblaskowe ufundowane przez firmę ALSTOM.

Z D J Ę C I A

W dniach: 12.11 i 13.11 będą robione w naszej szkole zdjęcia.

12 listopada (poniedziałek) - klasy II - VI szkoły podstawowej
13 listopada (wtorek) - klasy I - II gimnazjum

Proszę wychowawców o wcześniejsze powiadomienie uczniów i w miarę możliwości rodziców o terminie oraz ofercie zdjęciowej.
Szczegóły są dostępne na plakatach oraz na
stronie internetowej: www.mawi.pl - oferta na rok szkolny 2007/2008

KONKURS MATEMATYCZNY "O X F O R D"

odbędzie się 9 listopada 2007 o godzinie 12.45 w gabinetach: 101C, 103C, 106C.

Zapraszamy wszystkich zgłoszonych wcześniej uczniów.

P O W O D Z E N I A !

Dnia 7.11.2007 klasy VI SP piszą testy próbne i przychodzą na godzinę 7.35

W tym dniu klasy IV-V SP rozpoczynają zajęcia o godzinie 8.55.

Wstań, Polsko moja!


Z okazji Święta Niepodległości uczniowie z klas: IV b, VI a i VI c pod okiem pań Elżbiety Braneckiej i Joanny Bawtrel przygotowali uroczystą akademię przedstawiającą drogę Polski do niepodległości. Uczniowie mieli okazję poznać przeszłość Polski ukazaną w recytowanych wierszach i pieśniach patriotycznych śpiewanych przez chór pod kierunkiem pani Alicji Stando.
Uroczystość miała podniosły charakter i przypomniała wszystkim o heroicznej walce naszych przodków, dzięki której żyjemy w wolnej Polsce.

Zdjęcia Wstań, Polsko moja! - 9.11.07


9.11.2007 w Gimnazjum Nr 4 odbyły się uroczyste akademie z okazji Święta Niepodległości.
Młodzież z klas IIIe, IIIc i IIIg zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt. "Gdzie Wy macie Polskę?" przygotowany pod kierunkiem p. Bożeny Balbuzy i p. Romana Nakonowskiego.
Spektakl wzbudził w odbiorcach wzruszenie i silne przeżycia, a przede wszystkim wzmocnił potrzebę pielęgnowania tradycji patriotycznych i przynależności narodowej.
11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

W czwartek 8.11.2007r. w sali kina "Orzeł" odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, na której został podsumowany Międzyszkolny Konkurs Poetycki po hasłem "Żeby Polska - Polską była". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12, a patronat objęła Komenda Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.
Na konkurs wpłynęło 40 prac z ośmiu elbląskich szkół, w tym wiersze naszych uczniów: M. Kuligowskiej, A. Mularczyk, A. Sobczak, G. Stachewicz z klasy VI a oraz M. Chromińskiego i F. Gabryszewskiego z klasy IV b.
W gronie zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
- Mateusz Chromiński - II miejsce
- Gracjana Stachewicz - wyróżnienie
Otrzymali oni nagrody i pamiątkowe dyplomy. Opiekunem uczniów jest pani Elżbieta Branecka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia Żeby Polska - Polską była - 8.11.07

KONKURS MATEMATYCZNY "O X F O R D"

9 listopada 2007 odbył się w naszej szkole konkurs MATEMATYKA PLUS, którego organizatorem jest Oxford Educational International - London.
Konkurs, który jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w zgłębianiu tajników wiedzy matematycznej, w naszej szkole cieszy się dużym powodzeniem. W tegorocznej edycji wzięło w nim udział 56 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwały panie: Jolanta Kalka, Wiesława Jakubowska i Danuta Stankiewicz.
Teraz czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone 31 stycznia 2008 roku.

Jak zauważył nasz :) tajny :) korespondent N.P.

Konkurs dla gimnazjalistów

CKiWM Światowid zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w konkursie na plakat pt. "Kultura moim żywiołem". Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz zaproszenia dla całej klasy na projekcję filmową. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z Elbląga i okolic. Zorganizowano go w ramach projektu "Kultura moim żywiołem - odcinek 1. Morze", mającym na celu zobrazowanie przenikania tego samego motywu - motywu morskiej wędrówki - do różnych dziedzin sztuki (muzyki, fotografii, filmu i literatury).
Prace konkursowe w formie plakatu wykonanego dowolną techniką, o minimalnym rozmiarze A3, należy przesłać na adres: CKiWM Światowid, Plac Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg, z dopiskiem: "Kultura moim żywiołem" (lub też przynieść osobiście) do 21 listopada 2007 r. do godz. 16. Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę. Praca powinna zostać podpisana (imię, nazwisko, wiek, szkoła, klasa, numer telefonu).
Jury konkursu w składzie: przedstawiciel Światowida, plastyk i historyk sztuki wyłoni 10 laureatów.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 listopada. Autorzy najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz zaproszenia dla całej klasy na bezpłatną projekcję filmu "Patrol" (USA, 2006 r.) w dniu 28 listopada.
Nadesłane plakaty wejdą w skład wystawy pokonkursowej.
Konkurs realizowany jest w ramach Programu operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
źródło tekstu www.portel.pl

Szkolenie "Ratuj życie" w Gimnazjum nr 4

Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu jest pierwszym gimnazjum, w którym we wszystkich klasach pierwszych realizowany jest program "Alstom uczy - ratuj życie!". Czterogodzinne szkolenie prowadzą słuchacze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu oraz Harcerska Grupa Ratownicza "Vamos", zaś sponsorem, który finansuje jednorazowe maseczki do udzielania pierwszej pomocy, jest Alstom. Takie maseczki każdy z nas powinien nosić przy sobie.
Główne zagadnienie programu to rozpoznawanie i postępowanie z osobą nieprzytomną i w omdleniach. Formą każdego szkolenia jest wykład, pokaz oraz ćwiczenia praktyczne. Uczniowie chętnie uczestniczą w ćwiczeniach przy pomocy manekina, dowiadują się też o zasadach powiadamiania służb medycznych oraz o czynnościach wykonywanych w miejscu zdarzenia.
Szkolenie jest bardzo dobrą formą przekazania uczniom wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy, ale także to przede wszystkim ciekawe ćwiczenia praktyczne, które cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.
W ubiegłym roku szkolnym w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu realizowany był program "Moja droga do szkoły - życie w moich rękach". Programem tym objęto 241 uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 oraz 520 uczniów Gimnazjum nr 4. Wszystkie zajęcia przeprowadzili słuchacze Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej w Elblągu.

Zdjęcia Ratuj życie - 5.11.07

Płoną świeczki, płoną - 31 października 2007 roku klasa IIIb szkoły podstawowej razem z wychowawczynią p. Mirosławą Frączyk odwiedziła, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, cmentarz parafialny przy kościele św. Wojciecha w Elblagu. Dzieci posprzątały zapomniane groby, zapaliły znicze oraz pomodliły się za dusze zmarłych. Uczniom udzielił się nastrój zadumy i zamyślenia.

Zdjęcia Pamięć o tych co odeszli - 31.10.07

AKCJA DZIECI DZIECIOM SP nr 11

30 października klasa Va wraz z wychowawcą wzięła udział w społeczno-dobroczynnej akcji "Dzieci Dzieciom" na rzecz dzieci niepełnosprawnych, organizowanej przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się w sali kina Światowid.
Przekazaliśmy na rzecz fundacji zebrane środki finansowe oraz rzeczowe upoważnionemu organizatorowi akcji.
Obejrzeliśmy przedstawienie pt.: "Gwiazdy Leśnej Estrady", w wykonaniu aktorów warszawskich scen. Przedstawienie zawierało elementy edukacji ekologicznej i elementy propagowania idei "Szkoła bez przemocy". Byliśmy zadowoleni, że możemy chociaż w niewielkim stopniu wspomóc niepełnosprawne dzieci.

Zdjęcia Dzieci dzieciom - 30.10.07

Kornel Makuszyński - bliżej nas

30 października 2007r. odbył się apel poświęcony patronowi naszej szkoły - Kornelowi Makuszyńskiemu.
Wcześniej uczniowie klas IIIa i IIIb zgromadzili materiały dotyczące życia i twórczości pisarza, które zostały umieszczone na gazetce szkolnej.
W czasie apelu członkowie koła literackiego "ABC" przedstawili krótkie fragmenty znanych dzieł autora, zachęcając kolegów i koleżanki do ich przeczytania.
Ogłoszono też konkurs plastyczno - literacki na pocztówkę z Pacanowa. Podsumowano także wiele konkursów, które wcześniej odbyły się w naszej szkole.
Apel przygotowały: Agata Pałat i Mirosława Frączyk

Zdjęcia Apel - patron K.Makuszyński - 30.10.07

W dniach 29.10 i 30.10.2007 uczniowie klas III Gim. będą pisać testy próbne
w godz. 7.45 - 9.40

 • poniedziałek - matematyczno-przyrodniczy
 • wtorek - humanistyczny.

Uczniowie klas I i II Gimnazjum rozpoczynają lekcje od godz. 9.50.

Uczniowie gimnazjum zebrali kwotę 288,93 zł. Akcja cieszyła się dużą popularnością, młodzież nie szczędziła groszy, aby wesprzeć potrzebujące dzieci. Wszystkim przyświecało hasło KAŻDY TWÓJ GROSZ UŚMIECHEM NA TWARZY DZIECKA.
Organizatorzy akcji pragną podziękować klasom, które włączyły się do zbiórki.

Oto wyniki akcji:
III A - 61,08 zł III B - 46,21 zł
II E - 34,23 zł I A - 28,18 zł
I D - 24,14 zł III E - 18,09 zł
I E - 14,29 zł III C - 12,93 zł
II A - 10,70 zł I B - 10,66 zł
I C - 9,42 zł III E - 9,04 zł
II D - 6, 21 zł II F - 3,75 zł

W dniach 15.10.-26.10.2007 roku uczniowie szkoły podstawowej brali udział w ósmej edycji akcji "Góra Grosza" 2007, której organizatorem jest towarzystwo "Nasz Dom" w Warszawie.
Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom osieroconym, wychowującym się poza domem rodzinnym.
Uczniowie poszczególnych klas razem z wychowawcami bardzo aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy. Tradycją naszej szkoły stało się już, że w październiku przynoszą drobne monety, które uzbierane w "górę grosza" przyczyniają się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały same.

Organizatorzy akcji dziękują za każdy oddany grosz.

WYNIKI ZBIÓRKI PIENIĘDZY W SZKOLE PODSTAWOWEJ:
I a - 17 zł 22 gr I b - 23 zł 29 gr
II a - 19 zł 38 gr II b - 12 zł 13 gr
III a - 12 zł 12 gr III b - 3 zł 20 gr
IV a - 41 zł 15 gr IV b - 21 zł 08 gr
IV c - 8 zł 28 gr V a - 5 zł 39 gr
V b - 21 zł 01 gr V c - 71 zł 00 gr
VI a - 7 zł 87 gr VI b - 27 zł 12 gr
VI c - 26 zł 06 gr świetlica - 3 zł 89 gr
SUMA ZEBRANYCH PIENIĘDZY WYNOSI: 320 zł 19 gr.

Jesienny bal

26 października 2007 r. uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej bawili się na jesiennej imprezie tanecznej. Na zabawę zaproszono sześciolatki z przedszkola nr 24. Wcześniej każdy uczestnik miał samodzielnie przygotować element jesiennego stroju, dzięki czemu dzieci wkraczały do auli w barwnym, jesiennym korowodzie.
Imprezie towarzyszyły konkursy, przygotowane przez nauczycielki nauczania zintegrowanego, w których dzieci mogły wykazać się wszelkimi umiejętnosciami, zarówno tanecznymi jak i plastycznymi i sportowymi.
Uwieńczeniem imprezy był konkurs zagadek przyrodniczych o tematyce jesiennej. Wszystkim dopisywał wspaniały humor.
Imprezę przygotowały: pani Agata Pałat i pani Mirosława Frączyk.

Zdjęcia Jesienny Bal klas młodszych - 26.10.07

Bajkowy weekend

Bajkowy weekend dla najmłodszych to bardzo ciekawa impreza, w której cyklicznie uczestniczą uczniowie klas III A i III B szkoły podstawowej. Członkowie szkolnego kółka literacko-artystycznego "ABC" wraz z nauczycielkami p. Mirosławą Frączyk i p. Agatą Pałat kolejną sobotę spędzili na słuchaniu bajek czytanych przez znanego elbląskiego aktora, pana Jacka Wojciechowskiego, w sali czarnej elbląskiego Teatru Dramatycznego. We wspaniałej, bajkowej scenerii odbyła się prezentacja znanych bajek i wierszy Brzechwy, Ezopa, Fredry i innych wybitnych twórców. Dzieci nie tylko słuchały, ale miały okazję podzielić się swoimi refleksjami na temat treści poszczególnych bajek.
To była wspaniała lekcja odbioru poezji. Zdjęcia

"Bajkowy weekend" 3A i 3B SP

Akcja w całej Polsce, więc i Ty się przyłącz.
Zbieramy groszaki od 15 do 26 października.
Nie zwlekaj i wrzuć je do puszki - skarbonki, która znajduje się w Twojej klasie. Zapytaj o nią swojego wychowawcę.

Zdjęcia "Dzień Edukacji Narodowej Gimnazjum nr 4 - 12.10.2007"

12.10.2007r. Szkoła Podstawowa nr 11 obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Od samego rana roześmiani uczniowie wręczali wszystkim pracownikom szkoły laurki i kwiatki. Pierwszoklasiści pamiętali również o byłych wychowawczyniach z Przedszkola nr 24. Święto zwieńczyła uroczysta akademia. Mieliśmy okazję poznać straszliwą wersję upiornego nauczyciela oraz wysłuchaliśmy wierszykow - uczniowskich obserwacji wyniku. Nie zabrakło również akcentów muzycznych. Uroczystość wzbudziła ogromny entuzjazm wszystkich widzów.

Zdjęcia "Dzień Edukacji Narodowej SP nr 11 - 12.10.2007"

4.10.2007 roku o godz.15.00. odbyło się ślubowanie klas pierwszych gimnazjum.
Klasy pierwsze, aby móc przystąpić do ślubowania musiały spełnić kilka warunków z czego wywiązały się pierwszorzędnie.
Każda klasa :
zaprezentowała swoje logo oraz okrzyk-hasło, które było wizytówką klasy,
reprezentanci klas z zawiązanymi oczami rozpoznawali swoich wychowawców,
prezentowała piosenkę z filmu "Magda M" połączoną z inscenizacją lub własnym układem choreograficznym,
brała udział w konkursie wiedzy o szkole,
wybrany uczeń z klasy z zawiązanymi oczami rysował portret swojego wychowawcy.

Wszyscy bawili się świetnie, wychowawcy dostali na pamiątkę swoje portrety.
Po części artystycznej klasy przystąpiły do ślubowania.
Pani dyrektor Anna Trykowska dokonała zaprzysiężenia uczniów klas pierwszych.
Każdy uczeń otrzymał Certyfikat Przynależności do Braci Uczniowskiej oraz został obdarowany słodkościami.

Zdjęcia "Ślubowanie klas 1 gimnazjum - 4.10.07"

DZIEŃ CHŁOPAKA W GIMNAZJUM (2 października 2007)

2.10.07 odbyła się dyskoteka dla uczniów gimnazjum z kazji dnia chłopaka.

Zdjęcia "Dyskoteka gimnazjum - 2.10.2007"

DZIEŃ CHŁOPAKA W IV KLASACH (27 września 2007)

W dyskotekowym rytmie dziewczęta z klas czwartych złożyły życzenia swoim kolegom obdarowując ich drobnymi upominkami. Samodzielnie przygotowały poczęstunek, udekorowały salę i zrobiły okazjonalną gazetkę. Bawiąc się wesoło dzieci spędziły czwartkowe popołudnie w gronie rówieśników pod czujną opieką swych wychowawców.

Zdjęcia "Dzień Chłopaka kl.4 - 27.09.2007"

PIĄTEK

12.10.07 (piątek) lekcje będą trwały w godzinach:
 • SP - 8.00-9.40
  akademia 10.00
 • Gim - 8.00-11.30
  akademia - 11.40
W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Zebrania

Zebrania z rodzicami odbędą się:
 • 10.10 (środa)- SP
 • 11.10 (czwartek) - Gimnazjum

Witaj jesieni!

Klasa III b SP wraz z nauczycielką p. Mirosławą Frączyk w dniu 21 września była na wycieczce w Bażantarni. Dzieci szukały jesieni, mierzyły pnie drzew, bawiły się w berka i szukały grzybów. Zapoznały się z budową lasu oraz mogły zaobserwować różne rodzaje roślin, które rosną w lesie. To była ciekawa lekcja przyrody.

Foto Witaj jesieni! 3b SP - 21.09.2007

Biblioteka szkolna będzie czynna od 20 września. Zapraszamy

PARADA PIEKARCZYKÓW

15 września zgrana gromada przedstawicieli SP 11 uczestniczyła w pierwszych urodzinach elbląskiego Piekarczyka - PARADZIE PIEKARCZYKÓW - zorganizowanej z okazji Święta Chleba - na Starówce.
W wykonanych własnoręcznie czapkach, zaopatrzeni w piekarskie łopaty, uczniowie klasy Va i Vc pod opieką pani E. Czernichowskiej i pani I. Marynowskiej zaprezentowali pod Bramą Targową wspaniałe podobizny legendarnego obrońcy Elbląga wykonane przez uczniów, nad którymi czuwała pani A. Stando.
Wspaniale zorganizowana imprezę uświetnił poczęstunek dla każdego uczestnika - Tort urodzinowy Piekarczyka.

Foto Dzień Chleba - 15.09.2007

"Sprzątanie Świata" w Zespole Szkół nr 1

15 września 2007r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa
nr 11 i Gimnazjum nr 4) uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata".
Hasło tegorocznej akcji to:

"Oszczędzaj, Wyłączaj, Odzyskuj, Świeć przykładem".

Zanim uczniowie wyruszyli, jak co roku, żeby posprzątać przydzielone im tereny, najpierw w gabinetach lekcyjnych odbyły się pogadanki przeprowadzone przez nauczycieli - wychowawców. Rozmawiano na temat recyklingu, oszczędzania wody i energii, zapobiegania zmianom klimatycznym.
Dużo czasu poświęcono zagadnieniom związanym z segregacją odpadów. Tego właśnie dnia była też okazja, aby przypomnieć wszystkim uczniom o szkolnej zbiórce surowców wtórnych ( baterii, makulatury, puszek, korków plastikowych).
Po swoistej lekcji ekologii, uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do sprzątania terenów przyległych do szkoły oraz administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Nad Jarem".

Foto Sprzątanie świata - 15.09.2007

W dniu 14.09.2007r. w Gimnazjum nr 4 zostały przeprowadzone wybory:
- do Rady Samorzadu Uczniowskiego,
- do Młodzieżowej Rady Miasta.

Głosowanie odbyło się pod nadzorem komisji w składzie:
1. Roman Nakonowski
2. Anna Bewicz
3. Marzena Głowacka
4. Rafał Kokitko kl. II b
5. Aleksandra Damic kl. IIa
6. Kamil Downar kl. IIId

W demokratycznych wyborach wyłoniono siedem osób, które weszły do Rady Samorządu Uczniowskiego:
1. Adrian Kopyt IIIc
2. Katarzyna Nikiciuk kl. IIb
3. Magdalena Piotrowicz kl. IIId
4. Magdalena Malesińska kl. IIIa
5. Monika Obuchowska kl. IIIb
6. Emilia Szopka kl. IIIc
7. Małgorzata Borys kl. IIIe
oraz do reprezentowania naszego gimnazjum w Młodzieżowej Radzie Miasta uczennicę : Natalię Piechowską

Foto Wybory do samorządu uczniowskiego gim. - 15.09.07

5.10.07 (piątek) odbędzie się test próbny klas VI SP.
Uczniowie tych klas przychodzą na godz.7.30.

Uczniowie klas IV i V rozpoczynają lekcje w tym dniu od godz. 8.55

Poszukujemy...
Pilnie poszukujemy wag różnego typu (może być szalkowa z odważnikami). Są one niezbędne do prowadzenia edukacji matematycznej uczniów klas I-III SP. Kontakt - sekretariat szkoły.

nauczycielki nauczania początkowego

Zmiana czasu trwania długiej przerwy w SP.

Od poniedziałku (24.09.2007r.) czas trwania długiej przerwy:
 • w Szkole Podstawowej (kl. I-VI) 11.30-11.50
 • w Gimnazjum (kl. I-III) 12.25-12.45

25 września 2007r. odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie klas pierwszych otrzymali swoje pierwsze legitymacje szkolne. Na apelu wyróżniono również uczniów wzorowo zachowujących się w świetlicy szkolnej.

NIEZWYKŁE ODWIEDZINY

Dnia 13 września 2007 roku w lekcji języka angielskiego II b gimnazjum uczestniczyła obywatelka Wielkiej Brytanii - Helen Harrison. Helen jest z pochodzenia Polką i odwiedzała nasz kraj podczas swoich wakacji. W czasie zajęć uczniowie przeprowadzili z Helen wywiad, który rozwinął się w swobodną dyskusję. Dzięki temu sprawdzili oni swoje umiejętności posługiwania się językiem obcym w praktyce, co dostarczyło im wiele satysfakcji. Nasz gość to osoba bardzo bezpośrednia i otwarta. Czas minął szybko jak na żadnej lekcji, a na koniec wymieniliśmy adresy i obiecaliśmy sobie korespondencję. Nie zabrakło wspólnych zdjęć. Pani Helen obdarowała uczniów słodyczami, bo taki zwyczaj panuje w Anglii. Takie zajęcia jasno udowadniają, że warto uczyć się języków obcych.

Na zaproszenie wychowawczyń świetlicy szkolnej w dniu 12.09.2007 r. odbyło się spotkanie dzieci ze świetlicy i klas III a oraz III b z funkcjonariuszami Policji. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat "Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili zasady bezpiecznego :

 • - bezpiecznego poruszania się po ulicy w drodze do i ze szkoły;
 • - właściwego zachowania się w środkach komunikacji miejskiej;
 • - sposobu dowożenia dzieci samochodami prywatnymi.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali ulotki zawierające numery alarmowe do Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego.

Spotkanie zorganizowały nauczycielki świetlicy:
Beata Kozińska
Teresa Barszczewicz
Grażyna Krajewska

Foto Świetlica "Bezpieczna droga do szkoły 12.09.07"

W dniu 3.09.2007 uczniowie i nauczyciele ZS nr1 powitali nowy rok szkolny.
Pani dyrektor Hanna Trybińska życzyła wszystkim uczniom sukcesów w odkrywaniu tajników wiedzy i osiągania wysokich wyników w nauce.

Głównym punktem uroczystości dla uczniów SP było pasowanie na ucznia w klasach pierwszych.
Uroczystą akademię dla gimnazjalistów uświetnił występ grupy uczniów z klas drugich i trzecich zatytułowany "Gimnazjaliści pod lupą".

Nad sprawnym przebiegiem całej uroczystości czuwali:
p. Elżbieta Branecka (SP)
p. Bożena Balbuza oraz p. Roman Nakonowski (Gim.).

Zdjęcia z Rozpoczęcie roku szkolnego - 3.09.2007

 • 1. Zebrania z rodzicami:
 • - 12. 09. - Szkoła Podstawowa nr 11
  - 13. 09. - Gimnazjum nr 4
  Równocześnie powiadamiamy, że w każdym drugim tygodniu miesiąca odbywać się będą spotkania z rodzicami. W zależności od potrzeb - indywidualne lub zbiorowe.
 • 2. Ubezpieczenie ucznia od nieszczęśliwych wypadków - 35 zł. Wpłaty należy dokonać u wychowawcy do 5 października 2007. Jeżeli dziecko ubezpieczone jest w innej firmie ubezpieczeniowej, prosimy o złożenie oświadczenia o powyższym również u wychowawcy.
 • 3. Mundurki. Sprawa mundurków zostanie dokładnie przedstawiona na zebraniach z rodzicami. Wnioski o dofinansowanie do mundurków, wraz z kompletem dokumentów, można składać do poniedziałku (3 września) do godz.15.30 w sekretariacie szkoły.
 • 4. Wnioski o stypendium należy pobierać u pedagogów szkolnych. Prosimy zrobić to jak najszybciej, gdyż termin składania wniosków (wraz z kompletem dokumentów) upływa 12 września.
 • 5. Stołówka szkolna zaczyna wydawanie obiadów w czwartek 6 września 2007. Opłaty (za wrzesień 49,90zł.) należy dokonać do 10 września 2007.
 • 6. Mleko (w kartonikach, tzw. bezsmakowe) w tym roku szkolnym będzie rozdawane dla uczniów szkoły podstawowej nieodpłatnie. Zapisy prowadzą wychowawcy. Uczniowie gimnazjum mogą otrzymywać mleko odpłatnie.
 • 7. Każdy ostatni wtorek miesiąca pozostaje nadal dniem galowym. Obowiązuje strój galowy.

Wnioski o stypendium

Do 12.09.2007r. rodzice uczniów SP nr 11 i Gimnazjum nr 4 proszeni są o dostarczenie do pedagogów szkolnych wniosków o stypendia (wraz z zaświadczeniami).

Dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 351zł (w sierpniu 2007r.)

Druki wniosków znajdują się u pedagogów szkolnych.

trochę spóźnione ale...

Wernisaż " 770 lat Elbląga "

Wiosną 2007 r., Centrum Sztuki Galeria El ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z okazji 770 lecia Elbląga.
Na zajęciach koła plastycznego dzieci wykonały plakaty i wraz z opiekunami koła ( Renata Derenda, Danuta Morawek-Nagy) wybrały na konkurs dwie najciekawsze prace. Do końca roku szkolnego 2006/2007 nie otrzymaliśmy niestety żadnych wiadomości na temat wyników konkursu.
Po wakacjach czekała na nas prawdziwa niespodzianka!!! Otrzymaliśmy zaproszenie na otwarcie pokonkursowej wystawy plakatu "770 lat Elbląga".
Spośród 116 prac jury konkursu w składzie:
Z. Opalewski - dyrektor CS Galeria El,
S. Czuba - artysta malarz,
M. Olewniczak - sekretarz jury
wytypowało prace zaledwie 12 artystów - których nagrodziło równorzędnymi wyróżnieniami rzeczowymi.
Jednym z wyróżnionych plakatów była praca zbiorowa naszych małych plastyków:
Kasi Abucewicz kl II B
Ani Chabowskiej kl II B
Angeliki Cuber kl II B
Dominika Cieśli kl II B
Na wernisażu, który odbył się 06.09.2007 r., dyrektor Zbigniew Opalewski, uroczyście wręczył dzieciom i ich opiekunom dyplomy i nagrody rzeczowe.
Mieliśmy także okazję udzielić wywiadu dla elbląskiego radia.

Zdjęcia "Wernisaż - 06.09.07"

Rozpoczęcie roku szkolnego
3 września 2007

Klasy I Szkoła Podstawowa - godz. 8.30

Klasy II-VI Szkoła Podstawowa - godz. 9.00

Klasy I-III Gimnazjum - godz. 11.00


Uczniowie wylosowali:
05.12. - numer 6
06.12. - numer 12
07.12. - numer 15
08.12. - numer 23
09.12. - numer 31


Darmowe liczniki
Biuletyn Informacji Publicznej
Nadanie sztandarów


Nasza szkoła z lotu ptaka (zdjęcia lotnicze)Wyniki naszych
poprzednich sondSlajdowisko
Gimnazjum nr 4 w Elblągu

Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu


nadesłał: M.Ł. IIc gim. 2007/08


Bezpieczny internet.pdf

nadesłała: A.C. IIe gim. 2009/10


Nauka wiersza na pamięć.pdf

nadesłał: M.J. IId gim. 2009/10


Gry i zabawy


Grafika Download


NUMERY ALARMOWE


deutschmeinhobby.pl.tl


englishfunzone.weebly.com/facebook.com/zsnr1elblag

w górę © 2006-2016 by Zespół Szkół Nr 1 w Elblągu 82-300 Elbląg, ul. Korczaka 34
Aktualna strona www.sp11.elblag.pl/
e-mail szkoła: sekretariat@sp11.elblag.pl  
e-mail strona: redakcja@sp11.elblag.pl