piątek, 29 marca 2024

Strona internetowa Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu oficjalnie funkcjonuje od 19.10.2006r. Jej administratorem jest nauczyciel informatyki w Gimnazjum nr 4 Adam Jakubowski, który wraz z grupą uczniów ( szkoły podstawowej i gimnazjum) dba o jej zawartość merytoryczną, systematyczne zamieszczanie wszelkich nowości, estetyczną szatę graficzną.

Strona www ZS nr 1 posiada już dwa certyfikaty: Strona przyjazna dzieciom, Certyfikat jakości strony internetowej Gwiazdor . Potwierdzają one to, że nasza strona jest godną uwagi, wyróżnia się ciekawą treścią, starannym wykonaniem i wysoką użytecznością.

Jednak największą radość sprawiła nam wygrana w ogólnopolskim konkursie na szkolną witrynę zorganizowanym przez Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa.
Do I etapu tego konkursu przystąpiliśmy dopiero w połowie lutego 2008r. Polegał on na oddawaniu głosów na stronę, tak aby znalazła się ona wśród pięciu najlepszych w poszczególnych kategoriach. Stronę naszego Zespołu Szkół zakwalifikowano do kategorii - gimnazja. Rozpoczęliśmy głosowanie, zwróciliśmy się o pomoc do wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, naszych absolwentów, znajomych, naszych przyjaciół i rodzin w całej Polsce. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledzili wyniki, średnio dziennie na naszej stronie pojawiało się około 400 osób. W sumie zgromadziliśmy 2856 głosów, znaleźliśmy się w pierwszej piątce szkół gimnazjalnych i tym samym zakwalifikowaliśmy się do II etapu konkursu.

W II etapie konkursu jury zwracało uwagę na zawartość merytoryczną strony, aktualizację i optymalizację witryny, jej szatę graficzną, poprawność językową, gramatyczną, wreszcie samodzielność wykonania strony. W połowie marca ogłoszono wyniki i przyznano nam tytuł "Szkoła Miesiąca" w kategorii gimnazjum za miesiąc luty 2008. Otrzymaliśmy certyfikat oraz nagrody: program antywirusowy ArcaVir na 15 stanowisk i program Cenzor na 10 stanowisk komputerowych.

Mamy także inne wymierne korzyści z samego udziału w tym konkursie. Społeczność naszej szkoły bardziej się zintegrowała, pozyskaliśmy przyjaciół z całej Polski, rodzice aktywnie przyłączyli się do akcji, a nasza strona internetowa stała się z dnia na dzień coraz ciekawsza. Wiemy też, że w głosowaniu pomogli nam uczniowie i nauczyciele z innych elbląskich szkół i za to im bardzo dziękujemy.