Prognoza pogody
Zdrowa żywność
PLAN SZKOŁY
|
archiwum
Kalendarz | Imieniny |
Dziś jest: 21.12.2024 r. Jest to: 356 dzień w roku.
| Dzisiaj s± imieniny: Honoraty, Seweryny, Tomasza |
Rok szkolny 2012/2013
TRIO-BASKET na Orliku
Nabiera rumieńców projekt "Wakacje 2013 z MOSiR-em" i to dosłownie. Było to widoczne na "Orliku" przy Zespole Szkół Nr 1 na ul. Korczaka, gdzie w czwartek (4 lipca) rozegrano pierwszy wakacyjny turniej TRIO-BASKET.
Rumieńce powodowały nie tylko emocje walczących pod koszami drużyn, ale także nagrzane do blisko 30 stopni powietrze. Letnia aura nie zraziła sympatyków koszykówki, bo w turnieju wystartowało 15 zespołów podzielonych na kategorie. Zwycięzcę trzeba było wyłonić w czasie max do 10 minut gry lub do zdobycia 16 punktów.
W kategorii Open po rozegraniu 12 spotkań eliminacyjnych odbyły się mecze półfinałowe, a następnie w pojedynku o trzecie miejsce "Basket Team" wygrał 16:10 z zespołem "Official". Zwyciężyła drużyna "Dżojstik", wygrywając 10:9 finał z zespołem "Walenie w basenie".
Drużyny grały w składach: "Dżojstik" - Rafał Brzozowski, Paweł Bartosiński, Tomasz Lipski, Dawid Nowakowski; "Walenie w basenie" - Sebastian Gliński, Bartosz Majewski, Kacper Szuszkiewicz; "Basket Team" - Arkadiusz Sadowski, Kacper Zawidow, Tomasz Czerwiński, Wojciech Przedpełski.
W rywalizacji zespołów szkół podstawowych zdecydowany prymat w umiejętnościach snajperskich należał do drużyny "MTI Team" grającej w składzie Mateusz Myśliwiec, Patryk Tabaszewski, Filip Gnysiński i Kamil Kowalczyk. Drugą lokatę wywalczyli "Łaciaki" - Mateusz Rettke, Jakub Cholewa, Mateusz Wiśniewski i Mateusz Skop, a na trzecim miejscu uplasował się zespół "Atomówy" - Michał Kmiecik, Tymek Kmiecik, Konrad Jakimowicz i Marcel Podowski.
W turnieju wystartowały również trzy drużyny dziewcząt w odrębnej kategorii. Najlepszą okazała się "Drużyna X" - Ola Literska, Natalia Kmiecik i Paulina Kmiecik. Drugi był zespół "Klaudia Team" - Weronika Stryjek, Klaudia Włodarczyk i Weronika Michalak, a trzeci "Basket Team SP 15" - Karolina Wiszniewska, Kamila Moch i Izabela Sieczka.
Kolejny turniej, z bezpłatnym uczestnictwem chętnych drużyn, zaplanowano także w czwartek, 18 lipca, na "Orliku" przy ZS nr 1 na ul. Korczaka. Zapisy do turnieju od godz. 12.30 do godz. 12.55. Początek zawodów godz. 13.00.
Szczegółowe wyniki oraz galerie zdjęć dostępne na stronie internetowej
www.mosir.elblag.eu
Tekst i fot. MOSiR
Informujemy, że w terminie 9 - 23 sierpnia 2013r. organizowane są w naszej szkole półkolonie letnie. Atrakcyjne zajęcia odbywać się będą codziennie, oprócz sobót, niedziel i świąt, w godz. 8.00-16.00 (w uzasadnionych sytuacjach 7.00 - 16.30 - rodzice pracujący, brak możliwości opieki).
9 sierpnia o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie ogólne, na którym przedstawimy program półkolonii, regulamin oraz dokonamy podziału na grupy.
Prosimy, by dzieci miały zmienne obuwie (można zostawić na czas wypoczynku w szkole). Prosimy nie dawać dzieciom nic do jedzenia (zapewniamy trzy posiłki: śniadanie, II śniadanie i obiad), a także słodyczy.
Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!
27 czerwca 2013 r uroczyście pożegnaliśmy absolwentów naszego gimnazjum. W tym uroczystym dniu zostało nagrodzonych wielu uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz w konkursach przedmiotowych. Żal było się rozstać, bo przecież 3 lata to coś znaczą . Absolwentom życzymy powodzenia i niech zapamiętają słowa L. Staffa jakie przytoczyła pani dyrektor Hanna Trybińska
"Oto chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało." |
Następnego dnia uroczystość zakończenia roku szkolnego mieli uczniowie szkoły podstawowej oraz pozostałe klasy gimnazjum. Był to uroczysty moment, gdyż nagrodzono wielu uczniów za wspaniałe osiągnięcia.
Życzymy, aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dały wszystkim dużo radości, aby bezpieczne z nich powrócić i spotkać się 2 września.
Foto Koniec klas III gim (SK)
Foto Koniec klas III gim (RN)
Foto Koniec klas I - II gim (SK)
Foto Koniec klas I - II gim (RN)
Foto Koniec roku szk. SP (MP)
HerbertNews 6
Zamieszczono: 29.06.2013 / czas trwania: 3:34
HerbertNews 5
Zamieszczono: 29.06.2013 / czas trwania: 2:26
Zakończenie roku szkolnego
27.06.2013r. (czwartek)
|
28.06.2013r. (piątek)
- Szkoła Podstawowa - 9:00
- Gimnazjum kl. I i II - 11:30
|
Kiermasz podręczników
27.06.2013 (czwartek)
-
Gimnazjum - godz. 9.00-10.00
-
SP - godz. 10.30- 11.30
Obóz sportowy w Ełku 19-28.08.2013r
Zebranie organizacyjne przed obozem sportowym odbędzie się na hali dn. 12.08.2013r. (pn) o godz. 11.00
Opłatę za obóz należy wnieść na konto UKS JAR przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu do dn. 09. 08. 2013r. zgodnie z wcześniejszą deklaracją.
Wszyscy uczestnicy zgrupowania obowiązkowo muszą znać swój nr PESEL, w razie konieczności skorzystania z pomocy medycznej.
Janusz Krasowski
PLENER MALARSKI
W maju 2013r. rozpoczęte zostały warsztaty malarskie z instruktorem przygotowujące grupę artystyczną do pleneru malarskiego. Zajęcia z młodzieżą Gimnazjum nr 4 i słuchaczkami UTWION prowadziła wykwalifikowana plastyczka pani Agnieszka Miller. Tematem warsztatów była barwa, kompozycje i perspektywa w malarstwie. Młodzież nauczyła się mieszać kolory aby uzyskać odpowiednią plamę barwną. Słuchacze i uczniowie malowali również farbami akrylowymi pejzaże. Poznali też technikę lawowania.
23 czerwca 2013 r. odbył się plener malarski w Krynicy Morskiej w ośrodku Palaris. Łącznie z instruktorami w plenerze uczestniczyły 22 osoby. Instruktorami nadzorującymi tworzenie prac malarskich byli pani Katarzyna Skulimowska i pan Zbigniew Śmiechowski. Uczestnicy mieli za zadanie namalować 2 obrazy techniką olejną z wybranymi motywami. Po zakończonym plenerze odbędzie się wystawa poplenerowa w Ratuszu Staromiejskim. Oglądać ją będą mogli przez miesiąc mieszkańcy Elbląga.
Akcja charytatywna "GORĄCZKA ZŁOTA" zakończona!
|
Do końca maja uczniowie klas 0 - VI brali udział w akcji charytatywnej "GORĄCZKA ZŁOTA", której patronował PCK w Elblągu.
Łącznie zebraliśmy kwotę 366 złotych i 89 groszy. Zebrane fundusze zasilą konto PCK, który dzięki temu zasponsoruje letni wypoczynek dzieciom z najbardziej potrzebujących pomocy rodzin.
Akcja cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród uczniów, którzy chętnie wrzucają do pojemników drobne monety, rozumiejąc szczytny cel przedsięwzięcia.
Zestawienie efektów zbiórki (z rozbiciem na poszczególne klasy) do wglądu wychowawców w gabinecie 12E. Szkolny koordynator A. B.
Zajęcia ZPB w SP11 zakończone !
Zakończył się pilotażowy program wdrożenia nowego przedmiotu nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach - Zajęcia Praktyczno-Badawcze, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W SP 11, w roku szk. 2012/13, uczestniczyło w nich 77 uczniów klas V i VI.
Uczniowie pracowali w 5 grupach, podczas 32 półtoragodzinnych zajęć.
Zajęcia miały na celu doświadczalne i eksperymentalne badania problemów przyrodniczych z zakresu chemii, biologii, fizyki
i geografii. Łucja Gniady
Foto ZPB sem.1 - r.szk.2012/2013 - SP
Foto ZPB sem.2 - r.szk.2012/2013 - SP
Święto Rodziny
24 czerwca 2013r. dzieci z klasy 2b SP wspólnie z wychowawczynią zorganizowały Święto Rodziny. Były to połączone obchody Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Uczniowie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, natomiast rodzice z "łezką w oku" oglądali swoje pociechy w roli wspaniałych aktorów, a młodsze rodzeństwo, które również przybyło na tę uroczystość, z zazdrością podziwiało swojego brata lub siostrę. Na koniec były słodkie przekąski i wspólna zabawa. Wszyscy we wspaniałych nastrojach wrócili do domów.
Imprezę przygotowała Mirosława Frączyk
W co się bawić - zabawy dawniej i dziś
VII Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu
W sobotę 22 czerwca 2013 r. spotkaliśmy się, jak co roku, na festynie przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 4 w Elblągu. Uczestnicy - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, ich rodziny, znajomi i wszyscy chętni do wspólnej zabawy miło spędzali czas.
Nawiązując do hasła przewodniego, bawiliśmy się tak, jak nasi rodzice i dziadkowie. Uczestnicy mogli zmierzyć się we współzawodnictwie o nagrody, wykonując różnorodne zadania, zarówno umysłowe, jak i fizyczne. Można było sobie przypomnieć grę w klasy, zośkę czy kręconkę. Mimo obezwładniającego upału stanowiska były oblegane.
Podczas festynu zajadaliśmy się przysmakami przygotowanymi przez rodziców i dzieci szkoły podstawowej. Zdrowe potrawy przyciągały oczy i cieszyły podniebienia.
Z powodu lejącego się z nieba żaru nie rozegrano, niestety, tradycyjnego meczu piłki nożnej między rodzicami a uczniami. W zamian można było zażyć odświeżającej kąpieli pod zraszaczem.
Niewątpliwą atrakcją było jeszcze coś... Kto żyw, spieszył obejrzeć inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. "Warzywa", w której wystąpili nauczyciele naszej szkoły. Kostiumy aktorów pozostawiły niezapomniane wrażenia, choć trzeba przyznać, że już samo noszenie ich w upale było nie lada wyzwaniem.
Rywalizacja budziła ogromne emocje. Ubiegłoroczny tytuł zwycięzcy obroniła klasa VI b. Drugie miejsce zajęła III b, na trzecim uplasowała się klasa V a. W rywalizacji wyróżniły się też klasy II b i III c.
Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy opiekunom klas, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym
w przygotowanie wspaniałej zabawy dla najmłodszych i nie tylko... Barbara Magoń, Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach - nauczyciele ZS nr 1
Foto Festyn Rodzinny w ZS1 w Elblągu - 22.06.2013
NAJLEPSI W KONKURSIE "MATEMATYKA INNEGO WYMIARU"
W kwietniu odbył się ogólnopolski konkurs MIW. W naszej szkole brało
udział 24 uczniów. Uczniowie musieli podejmować trudne decyzje, gdyż zadanie mogło mieć jedną, dwie, trzy, cztery lub mogło nie mieć żadnej poprawnej odpowiedzi.
Nagrody otrzymali: -
Wołodźko Bartosz kl. I d - za 1 miejsce w powiecie, 2 w województwie, 40 w kraju
-
Borowiec Szymon kl. VI a - za 3 miejsce w województwie, 83 w kraju.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W środę 19.06.2013r. odbył się wieczorek klas szóstych.
To piękne popołudnie klasa VI a rozpoczęła tańcem belgijskim.
Uczniowie docenili trud nauczycieli włożony w ich edukację oraz wychowanie, ogromną cierpliwość i okazaną sympatię wręczając skromne upominki. Dzięki rodzicom pięknie przystrojone stoły uginały się od jedzenia.Za sprawą gimnazjalistów , którzy zajmowali się muzyką wszyscy bawili się świetnie. Nie zabrakło tez karaoke. Królową balu została Karolina Prusecka , a królem Mateusz Bojsza. To był niezapomniany wieczór.
Foto Wieczorek klas szóstych - 19.06.2013
Filmik
VII Miejsce w Polsce Koszykarzy z Gimnazjum nr 4 w Elblągu
W dniach 17-19.06 2013 roku odbył się IX Krajowy Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady w Koszykówce Chłopców. W gronie najlepszych szesnastu zespołów w Polsce znalazła się drużyna z Gimnazjum nr 4 w Elblągu.
. . .
Po meczach eliminacyjnych Gimnazjum nr 4 Elbląg zajęło II miejsce . . .
Pełen komunikat (*.pdf)
Językowo i sportowo w Nowakowie
19 czerwca 2013r. dzieci z klas Ib, Ia, IIb i III b wzięły udział w konkursie językowo- sportowym w Nowakowie, pt. "VI potyczki językowe, czyli angielski na wesoło". Nasi uczniowie mieli do wykonania wiele zadań o charakterze sportowym i językowym, m.in. należało umieścić podpisy pod ilustracjami, co było wyjątkowo trudne dla pierwszaków, znaleźć wyrazy ukryte w diagramie, zrobić zakupy w sklepie spożywczym posługując się listą angielskich produktów, wykonać kanapki, stworzyć potworka i nazwać po angielsku części ciała, uporządkować wyrazy wg alfabetu, itp. Wszystkie zadania językowe były poprzedzone konkurencjami sportowymi, które wymagały od uczestników bardzo dobrej kondycji. Dzieci spisały się na medal. Zdobyły dla szkoły nagrody sportowe i gry planszowe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą postawę i zachęcamy do nauki języka angielskiego.
Nauczycielki języka angielskiego - Mirosława Frączyk i Maria Klimuk
Foto Językowo i sportowo w Nowakowie - 2013
Wyniki Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "W wakacje bawię się bezpiecznie"
18 czerwca 2013r. w ramach rozstrzygnięcia konkursu plastycznego, komisja w składzie nauczyciele - wychowawcy świetlicy oraz Pani kierownik świetlicy szkolnej, wyłoniła zwycięzców Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego adresowanego do uczniów klas 0-III elbląskich szkół podstawowych. Celem konkursu było propagowanie bezpiecznego wypoczynku w domu, w lesie, nad wodą. Konkurs miał za zadanie promować wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w okresie wakacji. Zadaniem konkursu było również promowanie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego na co dzień, przy równoczesnym rozwoju wyobraźni twórczej i doskonaleniu zdolności plastycznych dzieci. W konkursie wzięło udział 5 placówek, nadsyłając łącznie 38 prac plastycznych. Komisja przyznała nagrody za miejsce I, II oraz III. Ponadto należy nadmienić, iż każdy uczestnik konkursu został nagrodzony za udział. Nagrody, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, były niezwykle atrakcyjne i z całą pewnością sprawią wiele przyjemności swym właścicielom w czasie letniego wypoczynku. Poniżej udostępniamy listę zwycięzców. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział!
I miejsce: Natalia Turko, SP nr 9
II miejsce: Weronika Grzeszczak, SP nr 18
III miejsce Aleksandra Czupajło, SP nr 15
Elżbieta Pietruczuk
Poznajemy Żuławy Wiślane
17 czerwca 2013r. klasy 2b i 5b SP wyjechały na wycieczkę na Żuławy Wiślane.
Najpierw uczniowie spotkali się z rybakami w przystani rybackiej nad Jeziorem Drużno, poznały gatunki ryb, które zamieszkują wody tego akwenu.
Potem dzieci wędrowały ścieżką po rezerwacie jeziora, zobaczyły żeremie bobrów, podziwiały piękne widoki z wieży oraz spotkały się z ornitologiem z Uniwersytetu Gdańskiego p.Czesławem Niteckim.
Na koniec zostaliśmy wspaniale ugoszczeni przez zaprzyjaźnioną rodzinę państwa Korpackich w Żółwińcu. Była grochówka, bigos, słodkości i wiele zabaw na świeżym powietrzu.
Humory i pogoda nam wspaniale dopisały.
Serdecznie dziękujemy Julce Korpackiej, jej rodzicom i bratu za wspaniałe przyjęcie.
Organizatorzy: Mirosława Frączyk i Magdalena Szyk
Foto Poznajemy Żuławy Wiślane
Finały Energa Basket Cup 2013
Podczas rozgrywanych w dniach 13-16.06.2013r. Finałów Energa Basket Cup, które są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski, wystąpili także koszykarze elbląskiej 11-ki.
Po rozegraniu 6 spotkań:
- SP 11 Elbląg - SP 4 Sieradz 36-23
- SP 43 Lublin - SP 11 Elbląg 41-38
- SP 11 Elbląg - SP 5 Żary 70-41
- SP 152 Warszawa - SP 11 Elbląg 50-32
- SP 7 Sopot - SP 11 Elbląg 51-40
- SP 100 Kraków - SP 11 Elbląg 46-37
podopieczni Adama Prusa zajęli wysokie 8 miejsce, co należy uznać za sukces, zwracając uwagę na poziom jaki przedstawiają pozostałe zespoły oraz budżet jakim dysponują.
W drodze do finałów krajowych zostawiliśmy w tyle ok. 6000 zespołów z całej Polski
Ambitny zespół, który ma pewien niedosyt (5 miejsce było w "zasięgu") występował w następującym składzie: -
Jakub Borysewicz
-
Jakub Cholewa
-
Jakub Twardowski
-
Patryk Tabaszewski
-
Oskar Kurnicki
-
Kamil Kowalczyk
-
Filip Gnysiński
-
Bartosz Górczyński
-
Mateusz Pettke
-
Mateusz Skop
-
Mateusz Myśliwiec
-
Mateusz Wiśniewski
-
Piotr Skowron
Foto Finały Energa Basket Cup 2013
Szalony wieczór w Gimnazjum nr 4
Wspaniały polonez i szampańska zabawa towarzyszyły w sobotę 15 czerwca trzecioklasistom kończącym gimnazjum. Było to wielkie wydarzenie dla uczniów i ich rodziców, którzy byli organizatorami imprezy.
Po tradycyjnym polonezie młodzież ruszyła w tany. Dj Szupix grał, organizował konkursy, bawił wszystkich wspaniale. Nawet nauczyciele wystawili na próbę swoje umiejętności taneczne. Największą furorę zrobił pociąg składający się z uczniów i wychowawców klas.
Uczniowie zgodnie twierdzili, że wieczorek był rewelacyjny, ale trwał zbyt krótko. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy.
Oto niektóre wypowiedzi komentujące zabawę:
"Wieczorek był świetny! Podobało mi się to, że wszyscy się bawili. Słyszałam, że nauczyciele byli zachwyceni polonezem. Wcale się nie dziwię." (Ania W., kl.III b);
"Było dobre jedzenie i oczywiście Dj. Nie zabrakło dobrej muzyki" (Agata R.,kl.III d)
"Rewelacyjny! Pięknie się bawiliście i pięknie wyglądaliście. Już trzy razy oglądałam poloneza w internecie, tak bardzo mi się podoba." (p. dyr.Sakowska)
W tanecznym rytmie, rozbawieni udaliśmy się do domów. Małgorzata Kowalska
Foto Bal gimnazjalny 2013 (SK)
Film Polonez - (DJ) youtube.com
Film Polonez (JK)
"Baw się i ucz z Koziołkiem Matołkiem"
12.06.2013r. w auli Zespołu Szkół nr 1 (Szkole Podstawowej nr 11) w Elblągu odbyła się cykliczna impreza edukacyjno- sportowa dla przedszkolaków: "Baw się i ucz z Koziołkiem Matołkiem".
Cykliczna, bo spotykamy się z dziećmi z zaprzyjaźnionych przedszkoli już po raz szósty.
W tym roku wspólna zabawa przebiegała pod hasłem: " Z Koziołkiem Matołkiem po zdrowie".
Do konkursu przystąpiło sześć 6-osobowych drużyn z Przedszkola 24, Przedszkola "WIKI" oraz dzieci z klasy "0" Szkoły Podstawowej nr 11.
Jak w poprzednich edycjach tego konkursu maluchy podczas "przeżywania" przygód
z Koziołkiem Matołkiem mogły pochwalić się wiedzą zdobytą wcześniej, a także poprzez zabawę zdobyć nowe wiadomości i umiejętności. Dzieci wzięły udział w 6 konkurencjach wiedzowych
i 3 sprawnościowych. I tym razem, jak w latach poprzednich największe emocje budziły konkurencje sportowe. Rywalizacja była ogromna . Wszystkie dzieciaki chciały wygrać i zająć
I miejsce.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki świetnie się bawiły.
Po wspólnej zabawie opuściły naszą szkołę pełni wrażeń, z uśmiechniętymi buziami
i rękoma pełnymi prezentów.
Naszą imprezę uświetnił występ mażoretek ze Szkoły Podstawowej nr 11, który wszystkich bardzo się podobał.
Violetta Kotyńska, Renata Derenda, Danuta Morawek-Nagy, Cecylia Marszałek
Foto Relacja z imprezy
12.06. język angielski
Rozstrzygnięcie konkursów
W ostatnim czasie nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów z języka angielskiego, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu i możemy pochwalić się nie lada sukcesami!
"OLIMPUS" i "OLIMPIADA REGENT COLLEGE"
Pełny komunikat - (*.pdf)
Konkurs ekologiczny w OZSK "Jar"
11 czerwca delegacje drugich klas Szkoły Podstawowej nr 11 sprawdziły swoją wiedzę ekologiczną w konkursie zorganizowanym we współpracy z Osiedlowym Zespołem Społeczno - Kulturalnym "Jar". Konkurs składał się z czterech rund, podczas których drużyny rozwiązywały ekologiczny test, krzyżówkę, śpiewały wcześniej przygotowane piosenki o tematyce ekologicznej oraz sprawdzały swoją spostrzegawczość w szukaniu różnic na obrazkach. Pierwsze miejsce zdobyła klasa II a, natomiast drugie miejsce ex aequo klasy II b i II c.
Drużynom kibicowała klasa II c. Dziękujemy OZSK "Jar" za możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i miłą atmosferę.
Katarzyna Szczepańska, Agata Kopańska
Relacja foto
11.06. - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO SKO
Konkurs ogłoszony przez opiekunki SKO p. Agnieszkę Wawrzycką i p. Magdalenę Szyk spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b oraz innych dzieci z edukacji wczesnoszkolnej.
Organizatorzy otrzymali łącznie ponad 40 prac, z czego wyłoniono następujące miejsca:
I miejsce - Dorian Małkiewicz
II miejsce - Laura Romańczuk oraz Karol Kołojański
III miejsce - Robert Narojek, Tomek Laudański oraz Klaudia Ręczkowska
Wyróżnienia: Antosik Agata, Prokop Natalia oraz Mierzejewska Zosia.
Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety SKO, a osoby z pierwszej trójki również nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
PRACE MOŻNA PODZIWIAĆ W HOLU PRZY AULI POZDRAWIAMY OPIEKUNOWIE SKO
Foto Konkurs plastyczny SKO
Młodzi ekolodzy w akcji
W ciągu całego roku szkolnego uczniowie Jedenastki z koła ekologicznego "Biedroneczki" aktywnie uczestniczyli w promowaniu zachowań ekologicznych na terenie swojego osiedla. Tym razem (10 czerwca) wybrali się do prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Nad Jarem". Dowiedzieli się jakie działania podejmuje spółdzielnia, aby mieszkańcy osiedla byli bardziej ekologiczni. Panu prezesowi oraz pozostałym pracownikom bardzo podobały się starannie wykonane eko-ulotki, które młodzi ekolodzy rozdali na terenie spółdzielni i osiedla.
Dziękujemy za miłą atmosferę i cierpliwe odpowiadanie na nasze pytania.
Opiekunki koła ekologicznego:
Agata Kopańska, Katarzyna Szczepańska
Relacja foto
Spływ kajakowy klasy 5B
08.06.2013r. uczniowie klasy 5B wzięli udział w jednodniowym spływie kajakowym po rzece Elbląg i Kanale Jagiellońskim. Piękna pogoda i świetne warunki do kajakowania sprawił, że 14 kilometrowa trasa bardzo szybko upłynęła.
Wycieczka początek swój wzięła z przystani kajakowej MOSiR-u przy ul. Radomskiej. Dalej wiodła rzeką Elbląg przez kanał Jagielloński do ujścia w rzece Nogat.
Kanał Jagielloński jest najstarszym na ziemiach polskich kanałem żeglugowym, łączącym rzekę Elbląg z Nogatem, wybudowany w roku 1483 o długości 5,7 kilometra. Kanał jest najkrótszą wodną drogą śródlądową łączącą Elbląg (poprzez Nogat, Szkarpawę, śluzy Gdańską Głowę i Przegalinę) z Gdańskiem.
Wielką niespodziankę uczestnikom spływu sprawiła wychowawczyni klasy Pani Magda Szyk oraz rodzice dzieci. Na półmetku, zorganizowali oni grilla ze smakołykami. Było też ciasto własnego wyrobu, napoje chłodzące i świetna zabawa. W podziękowaniu za poczęstunek Pan Mariusz Przebieg, pełniący rolę ratownika, przewiózł chętnych motorówką po Nogacie.
Gorące podziękowania dla pracowników przystani, rodziców dzieci klasy 5B, Pani Magdaleny Szyk i Pana Mariusza Przebiega za okazaną pomoc przy organizacji pierwszego w historii szkoły spływu kajakowego. Janusz Krasowski
Foto Spływ kajakowy klasy 5B
Foto Spływ kajakowy klasy 5B (cz.2)
Prawdziwy teatr, prawdziwa scena... i my
8 czerwca na Dużej Scenie Teatru im. A. Sewrska w Elblągu odbył się V Festiwal Amatorskich Zespołów Teatralnych DESKA. Wzięło w nim udział 15 zespołów z dwóch województw: warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
Prezentacje odbywały się w trzech częściach: -
DECHA (uczniowie gimnazjum i szkół ponad- gimnazjalnych)
-
DESKA (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych)
-
DESECZKA (uczniowie klas I-III szkół podstawowych)
Z dumą informujemy, iż Zespół Teatralny "Podaj dalej" w kategorii DECHA zajął III miejsce za przedstawienie pt. "Medeis". Mimo iż nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy to zdobyliśmy główną nagrodę, to i tak mamy ogromną satysfakcję. Znalezienie się wśród najlepszych młodzieżowych zespołów teatralnych w regionie, to prawdziwy sukces. Występ na deskach elbląskiego teatru, przed wspaniałą publicznością (na widowni zasiedli m.in. rodzice, rodzeństwo, krewni i przyjaciele członków zespołu) oraz przed profesjonalnym jury (Martą Masłowską, Lesławem Ostaszkiewiczem i Marleną Peplau) był wielkim przeżyciem i dużą przyjemnością.
Za rok postaramy się to powtórzyć!
Opiekun zespołu:
Bożena Balbuza
Foto Deska 2013
COMENIUS "Europe with our voice"
Czas się pożegnać...
CZWARTEK 06.06
Jeden z ostatnich dni europejskiej wymiany Comenius Nasi goście spędzili na zwiedzaniu Mierzei Wiślanej. Wycieczkę, w której uczestniczyli również nasi uczniowie goszczący młodzież z innych krajów, rozpoczęto od zwiedzania kościoła rybackiego w Stegnie, w którym można było podziwiać cudne malowidła na suficie. Kolejnym punktem poznawania regionu był spacer po plaży w Krynicy Morskiej i podziwianie latarni morskiej. Wszyscy byli pod wrażeniem Bałtyku, ale szczególnie w kość dała im pogoda, która jak na złość o tej porze w Polsce powinna być słoneczna. Mieszkańcy bowiem Hiszpanii, Grecji czy innego "ciepłego kraju" nie są zwyczajni do tak niskich temperatur. Pomimo tego, dali z siebie wszystko i bardzo cieszyli się z wycieczki i podziwiania krajobrazów. Zwiedzanie Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich i pyszny obiad składający się z polskich ryb był jedną z kolejnych atrakcji. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum Stutthof w Sztutowie. Nasi goście byli bardzo zadowoleni mogąc odwiedzić charakterystyczne dla regionu miejsca i zabytki. Na pewno wiele zapamiętali i podzielą się wrażeniami ze swoimi rodakami.
PIĄTEK 07.06.
Ostatni dzień wizyty europejscy uczniowie i ich nauczyciele spędzili w Elblągu. Rozpoczęli od wizyty w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Elblągu na ul. Polnej. Ponieważ w projekcie "Europe with our voice" uczestniczą również szkoły o takim profilu działania, chcieliśmy Naszym gościom pokazać jak wygląda ten sektor szkolnictwa w Polsce. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Nauczyciele zwiedzali placówkę, spotykali się z nauczycielami, dyrekcją oraz samymi podopiecznymi ośrodka.
Po południu przyszedł czas na pokazanie lokalnego obiektu muzealnego - Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu. Goście z wielką ciekawością i zainteresowaniem podziwiali eksponaty i przechadzali się po muzeum.
No i nadszedł ten moment. Wieczorem, Nasi goście, ich uczniowie, dyrekcja i nauczyciele ZS nr 1 oraz Nasi uczniowie wzięli udział w kolacji pożegnalnej i zakańczającej pobyt europejskiej delegacji w ramach projektu Comenius w Elblągu i Zespole Szkół nr 1 zorganizowanej przez koordynatorki projektu Panią Kamilę Kasprzak i Elżbietę Derlukiewicz. Pani dyrektor Hanna Trybińska podziękowała wszystkim za przybycie, okazanie tyle ciepła i uczestniczenie w życiu naszym i naszych uczniów. Zwróciła również uwagę na znaczenie tej wizyty dla rozwoju placówki, jej pracowników i uczniów. Przekazała wyrazy uznania dla ciężkiej pracy jaką wykonali nauczyciele i zaprosiła wszystkich bardzo serdecznie do odwiedzenia nas w przyszłości. Ostatnie godziny spędziliśmy na wymienianiu się doświadczeniami, przeżyciami oraz numerami telefonów i adresami mailowymi, aby pozostać w kontakcie. Kiedy nadszedł czas prawdziwego pożegnania w niejednym oku zakręciła się łza.
Jedno jest pewne: w historii ZS nr 1 jest to jedną z ciekawszych doświadczeń, które pozwoliło nam poznać nie tylko kulturę i język, ale zawiązać przyjaźnie, które mogą zaowocować interesującą i twórczą współpracą.
Młodzi miłośnicy pszczół
Dnia 6 czerwca klasy 0 a, 0 b wraz z II c odwiedziły Skansen pszczelarski w Karczowiskach Górnych. Uczniowie byli zachwyceni ulami w kształcie zamków czy rzeźb, obejrzeli również pawilon pszczelarski. Dowiedzieli się jak ważną rolę w przyrodzie pełnią pszczoły. Z zaciekawieniem oglądali pokaz miodobrania oraz uczestniczyli w kręceniu wybranego miodu, który potem ze smakiem zajadali. Każdy mógł również posmakować miodu gryczanego, lipowego, akacjowego oraz wielokwiatowego. Lipowy był najbardziej oblegany - zasmakował nawet tym, którzy wczesniej mówili, że nie lubią miodu. Następnie każdy wykonał własną świecę z wosku pszczelego, którą mógł wziąć na pamiątkę do domu. Wycieczkę dopełniło ognisko z kiełbaskami i samodzielne zakupy w sklepie pszczelarskim.
Opiekunki wycieczki: Agata Kopańska, Beata Kozińska, Cecylia Marszałek, Agnieszka Wawrzycka i Sabina Sałek.
Foto Pszczoły - zdjęcia (A. K.)
KOSZYKÓWKA - w ramach XXVII MIMS
Bez niespodzianek zakończyły się rozgrywki przeprowadzone przez MOS Elbląg w minikoszykówce dziewcząt i chłopców. Szkoła Podstawowa nr 11 wygrała w obu kategoriach rywalizację, gromiąc wszystkich konkurentów w mieście. Sporo emocji przyniosły mecze drugich reprezentacji naszej szkoły. Piątoklasiści pokazali charakter i kunszt, wygrywając ze starszymi kolegami z innych szkół. Dziewczęta i chłopcy z klas piątych zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach. Brawo, gratulujemy!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów
Comenius
Film Legenda o piekarczyku
Foto Środa
COMENIUS DZIEŃ PO DNIU
Ani sie obejrzeliśmy a już trzeci dzień wizyty Naszych Gości dobiegł końca. Ilość atrakcji i cudowne towarzystwo sprawia, iż chwile przelatują nam między palcami.
WTOREK 04.06.
Po uroczystym dniu poniedziałkowym w szkole, nadszedł czas na poznanie regionu. Drugi dzień w Elblągu goście z Europy rozpoczęli wizytą u Komisarza Elbląga p. Marka Bojarskiego. Spotkanie rozpoczęło się od filmu reklamowego Miasta Elbląg. Następnie Pan Komisarz zadał kilka pytań i chętnie słuchał jak nauczyciele z innych krajów opowiadają o swoich doświadczeniach - nie tylko edukacyjnych. Po udanej wizycie udaliśmy się na zamek w Malborku. Uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w grze edukacyjnej. Celem gry było odkrywanie tajemnic zamku, ale nie było to proste, gdyż po drodze czekało na nich wiele niespodzianek. Wszyscy byli zadziwieni rozmiarem twierdzy. Po trudach odkrywania bogactw zamku zarówno uczniowie jak i nauczyciele próbowali swych sił w parku linowym. Extremalne zadanie okazało się świetną okazją do integracji.
Foto Wizyta w Urzędzie Miejskim
ŚRODA 05.06.
Półmetek wizyty rozpoczął się przybyciem gości do szkoły i obejrzeniem Węgierskiej prezentacji o placówce specjalnej i mieście Szeged. Następnie każda reprezentacja otrzymała swojego anglojęzycznego przewodnika i ruszyła do oglądania i zwiedzania szkoły. W sześciu klasach czekali na nich uczniowie Zespołu Szkół nr 1 , którzy przygotowali "wystawki" pokazujące dany kraj: -
Włochy - klasa II A
-
Rumunia - klasa III B
-
Hiszpania - klasa 5 A
-
Turcja - klasa I E
-
Węgry - klasa II F
-
Grecja - klasa I D
Goście byli zachwyceni - szczególnie tam, gdzie mogli usłyszeć kilka zdań w swoim języku. Po zwiedzaniu nadszedł czas na prezentacje przygotowane przez nauczycieli z wszystkich krajów. W trakcie prezentacji uczniowie z Turcji i Włoch pod opieką polskich uczniów ich goszczących mieli okazję uczestniczyć w zajęciach fizycznych "Phisics is magic" oraz zajęciach artystycznych prowadzonych w klasach nauczania początkowego. W międzyczasie wszyscy mogli połączyć się ze swoim krajem poprzez wideokonferencję, co było nie lada przeżyciem szczególnie dla dzieci, które przyjechały do nas, a swoje rodziny pozostawiły w ojczyznach.
Ostatnią atrakcją dnia dzisiejszego była lekcja aerobiku przygotowana przez nauczycielki wychowania fizycznego oraz mecz koszykówki pomiędzy Gośćmi a uczniami ZS nr 1.
Cały dzień upłynął pod znakiem świetnej zabawy i nauki, a dla naszych uczniów była to kolejna okazja do wykazania się znajomością języka i zaprezentowania swojej wiedzy, co uczynili z ogromnym zaangażowaniem i za co bardzo serdecznie im dziękujemy.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1
Comenius w Zespole Szkół nr 1 - relacja na portalu www.bogatyelblag.pl
"TYDZIEŃ POD ŻAGLAMI"
W dniach 27.05 - 02.06.2013r. odbył się po raz pierwszy w naszej szkole "TYDZIEŃ POD ŻAGLAMI". Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rejsie jachtów żaglowych po jeziorze Jeziorak.
W czasie tygodniowego pobytu na jachtach uczestnicy rejsu mieli możliwość nabycia podstawowych umiejętności umożliwiających prowadzenia jachtu, zdobyli wiedzę pozwalającą na samodzielne przygotowywanie posiłków, a także zorganizowania własnego czasu wolnego.
Dodatkowo podczas całego pobytu uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć rekreacyjno-sportowych, a także mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pływackich.
Mamy nadzieję, że "TYDZIEŃ POD ŻAGLAMI" stanie się cykliczną imprezą w Gimnazjum nr 4.
Mariusz Przebieg
Foto Obóz pod żaglami
LEKKA ATLETYKA - 03.06.2013
Gimnazjaliści naszej szkoły pokazali się na arenie lekkoatletycznej w Elblągu. Starty indywidualne naszych zawodników wypadły bardzo dobrze. Zdobyliśmy 12 medali, co w połączeniu z całkiem dobrymi pozostałymi miejscami dało Gimnazjum nr 4 w kategorii dziewczęta I miejsce a w kategorii chłopcy II miejsce w XIV Gimnazjadzie.
Pełny komunikat - (*.pdf)
Szczegółowe wyniki z zawodów -
Foto LA - Gim - 03.06.2013
PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY
Poniedziałek 3 czerwca był pierwszym dniem oficjalnej wizyty państw partnerskich w ramach programu Comenius "Uczenie się przez całe życie" w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu. Projekt w którym uczestniczy Nasza Szkoła nosi tytuł "Europe with our voice" a koordynatorkami projektu są nauczycielki języka angielskiego Kamila Kasprzak i Elżbieta Derlukiewicz.
Od kilku dni w szkole trwały intensywne przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Na początku goście zostali powitani tradycyjnie polskim chlebem i solą. Byli pod ogromnym wrażaniem, ponieważ bardzo im się to spodobało. Następnie, w części oficjalnej Pani Dyrektor Hanna Trybińska powitała w murach Naszej Szkoły reprezentacje z sześciu europejskich państw: Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Włoch, Węgier oraz Grecji. W większości nasi goście to nauczyciele, ale znaleźli się wśród nich również uczniowie, którzy dzięki uprzejmości rodzin Naszych uczniów pozostają pod ich opieką.
Po oficjalnym rozpoczęciu nadszedł czas na zaprezentowanie gościom tego, co dla nich przygotowaliśmy wraz z Naszymi uczniami. Były to legendy z wszystkich państw członkowskich: -
Węgry - "Czarownice"
-
Rumunia - "Drakula"
-
Włochy - "Święty Rainero
- "
Grecja - " Apollo i Dafne"
-
Turcja - "Jabłko niezgody"
-
Hiszpania - "Byczek Fernando"
Nauczyciele Zespołu Szkół zaprezentowali się natomiast w Legendzie o Piekarczyku, co bardzo się gościom spodobało. Swoje wiadomości mogli zweryfikować na późniejszym spacerze po Starówce, gdzie podziwiali Bramę Targową i Piekarczyka oraz inne urodziwe zakątki.
Kolejnym punktem wizyty był poczęstunek, który przygotowaliśmy składający się głównie z tradycyjnych polskich potraw i słodkości. Goście byli zachwyceni mnogością smaków, które mogli spróbować, a największą popularnością cieszyły się pierogi, pomidorowa, naleśniki i sernik.
Na koniec, uczestnicy spotkania wzięli udział w głosowaniu na najlepszy plakat dotyczący rumuńskich legend wykonany przez uczniów na lekcjach języka angielskiego. Dzięki temu możliwe będzie wyłonienie zwycięzcy nagrody głównej.
Wszyscy goście zostali obdarowani pamiątkami, które na pewno przypomną im o Elblągu i Zespole Szkół nr 1. Ta wizyta była dla nas okazją do poznania nowych ludzi i ich kultury, a ponieważ goście zwiedzali również szkołę, wielu z nas miało okazję porozumieć się nie tylko za pomocą języka angielskiego, ale i uśmiechu i życzliwości, co zawsze pomaga w zawieraniu nowych przyjaźni, co na pewno uczyniliśmy.
Z ogromnym zniecierpliwieniem oczekujemy środy, która będzie kolejnym dniem wizyty w szkole. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1
Foto Poniedziałek
Dzień Zmian w Jedenastce
W tym roku Międzynarodowy Dzień Dziecka uczciliśmy Dniem Zmian. Uczniowie przebrani w stroje tureckie próbowali swoich sił w tańcach przy tureckiej muzyce, było wyklejanie tureckich dywanów i oczywiście wyścigi na "latających" dywanach. Próbowaliśmy również swoich sił w popularnej w Turcji grze sportowej "Mendil kapmaca" ("Chwyć chusteczkę"). Okazało się, że gra wymaga szybkości i czujności graczy.
Jednak największą atrakcją imprezy były odwiedziny gości z Turcji. Trzech tureckich nauczycieli i sześcioro uczniów z zainteresowaniem podziwiało nasze stroje. Jeden z uczniów zagrał na gitarze i zaśpiewał typowe tureckie piosenki, a następnie pozostali pokazali nam i nauczyli kroków tradycyjnego tureckiego tańca. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Mamy nadzieję na kolejne w przyszłym roku! Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
Foto Zapraszamy do galerii
XI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów - Islandia 2013
31 maja - 2 czerwca 2013
Już drugi raz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu wyruszyły w daleką podróż, by wziąć udział w zlocie "szkół kornelowskich" w Pacanowie " a co widziały i co przeżyły, ta notatka Wam opowie".
Pierwszym przystankiem, na szlaku ku przygodzie, była Warszawa. Tu, jak podkreśla Maciek: "najfajniej było, kiedy podczas zwiedzania Polskiego Radia nagrywaliśmy swoje głosy i wystąpiliśmy na żywo w programie IV!" Szymonowi bardzo podobał się wjazd superszybką windą na trzydzieste piętro - taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki: " Ludzie wyglądali, jak mrówki a panorama Warszawy -odlotowa!" Z ławki grającej utwory F. Chopina nie chciały zejść dziewczynki z IV b - tak im się spodobało. Wszyscy jednak zgodnie orzekli, że najpiękniejszym miejscem były Łazienki, po których spacerowały pawie, a wśród rajskich kwiatów pływały ryby.
DZIEŃ NAJWAŻNIEJSZY - przyjechaliśmy do PACANOWA , by przebrani w stroje Piekarczyków, Krzyżaków, sportowców, z grupą prześlicznych MAŻORETEK, wziąć udział w wielkim korowodzie postaci bajkowych. Mimo kapryśnej pogody, każdy był uśmiechnięty i w krótkim czasie mogliśmy się pochwalić wspaniałą kolekcją miniaturowych Koziołków Matołków. Po południu wzięliśmy udział w pięknym koncercie oraz maratonie filmów dla dzieci, ale najcudowniejsze chwile czekały nas następnego dnia
. Zwiedziliśmy Europejskie Centrum Bajki. Najpierw zobaczyliśmy, że w ogrodzie kryje się kuźnia słynnych kowali, którzy podkuwali kozy, ale pilno nam było do odkrycia bajkowych tajemnic. Aby dostać się do środka, musieliśmy włożyć na nogi czerwone elfie buty i przejść między nogami gigantycznej szafki. Tu zaczęła się najwspanialsza baśniowa przygoda! Julka wspomina, że największe wrażenie zrobiła na niej "jazda zaczarowanym pociągiem do tajemniczego ogrodu, w którym kwiat paproci spełniał życzenia a gigantyczne kwiaty zapraszały, by usiąść w ich kielichach i wysłuchać bajki". Nie zdradzimy, co jeszcze widzieliśmy. Pojedźcie sami - koniecznie! Dla Julki Z. to miejsce było " prawdziwą podróżą w krainę marzeń".
Ostatni dzień wyprawy spędziliśmy w Sandomierzu, który świętował właśnie Dni Dobrego Sera. Na Angelice największe wrażenie robiła "podziemna trasa turystyczna". Ciemne tunele sprawiły, że oczy niektórych dziewczynek z kl. III zrobiły się baaardzo duże. Występy dzieci z Ukrainy oraz piękne pamiątki sprawiły nam sporo radości. Choć wróciliśmy do Elbląga nad ranem, wszyscy głośno zapewnili, że "za rok znowu chcemy tam pojechać !"
BYŁO FANTASTYCZNIE !!!
Dzieci z kl. III b, IV b i IV c oraz panie: M. Podbielska, I. Marynowska, A. Stando, M. Głowacka
Foto XI Midzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów - Islandia 2013
Program Comenius w ZS1
napisali o nas na portalu - elblag.net
galeria zdjęć o nas na portalu - elblag.net
KONKURS O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Dnia 11 czerwca we wtorek o godzinie 14.30 w sali 204C odbędzie się
"Konkurs o krajach niemieckojęzycznych" dla klas I i II Gimnazjum.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Po zakres materiału na konkurs proszę zgłaszać się do nauczycieli j. niemieckiego
Recyklingowe sowy z okazji Dnia Dziecka
Uczniowie koła ekologicznego z Jedenastki nie zapomnieli w Dniu Dziecka o swoich starszych kolegach z Gimnazjum nr 4. Samodzielnie wykonali modne sowy z rolek po papierze toaletowym i obdarowali nimi każdą klasę. Ekologiczne prezenty będą przypominać gimnazjalistom jak radośnie jest być dzieckiem.
Opiekunki koła ekologicznego
K. Szczepańska i A. Kopańska
Foto Recyklingowe sowy
Zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum odbędą się:
28.05.2013r. (wtorek)
-
kl. I Gim. - godz. 17:00 w stołówce a następnie w gabinetach z wychowawcą
-
kl. II i III Gim. - godz. 18:00
J. ANG W EMPIK SCHOOL
27 maja uczniowie klas piątych pod opieką p. Alicji Stec i p. Magdy Szyk wzięły udział w super lekcji języka angielskiego zorganizowanego dzięki owocnej współpracy z Empik School w Elblagu.
Uczniowie uczestniczyli w dwuczęściowych zajęciach na których okazję mieli nie tylko poznać kulturę Wielkiej Brytanii, ale i zobaczyć szkołę "od kuchni". Piątoklasiści byli zachwyceni udziałem w zajęciach z "nativami" (osobami, których językiem ojczystym jest j. angielski), a do gustu przypadła im szczególnie ta część w której rozdawane były nagrody.
Po takich atrakcjach i natchnieni wiedzą wróciliśmy do Jedenastki, ale na pewno jeszcze w Empik’u się pojawimy. Pozdrawiamy !!!
Klasy 5a I 5b oraz
Nauczyciele j.ang SP 11
Szalone liczby, czyli matematyka na wesoło
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy III C gimnazjum postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. W tym celu 27 maja 2013 zaprosili młodszych kolegów z klasy VA i VB do zabawy matematycznej "Szalone liczby". Konkurs, zgodnie ze swoją nazwą, był szalony, przeznaczony nie tylko dla "orłów matematycznych ", gdyż żeby zdobyć punkty dla drużyny, nie wystarczyło umieć dobrze liczyć, należało także umiejętnie szacować, przewidywać wynik działania oraz wykazać się spostrzegawczością. Zawodnicy znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencjach:
- Układanie tangramu
- Jak to policzyć
- Memory
- Zagadki zapałczane
- Zyg-zag
- Szacowanie
Wszyscy bawili się znakomicie, śpiewając między poszczególnymi konkurencjami:
Każdy uczeń dziś to przyzna:
Że ta matma to łatwizna!
Poziom był wyrównany i konkurs zakończył się remisem, a ponieważ rekwizytami do ostatniej konkurencji były ufundowane przez SU cukierki, na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy zostali nimi poczęstowani. Samorząd Uczniowski
Foto Szalone liczby - 27.05.2013
I miejsce reprezentantów SP 11 !
27 maja trzyosobowa drużyna uczniów SP11: Wiktoria Lasek z kl. IV B, Michalina Majewska oraz Jakub Grabowski z kl. IV C reprezentowała naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie polonistycznym "W świecie baśni braci Grimm". O tytuł mistrzowski walczyło siedem szkół podstawowych. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki a napięcie rosło z minuty na minutę. Zawodnicy musieli, między innymi, rozpoznać baśń na podstawie zacytowanego fragmentu lub podać, z jakim bohaterem i okolicznościami kojarzy się wylosowany rekwizyt. Nasza drużyna zdobyła największe uznanie jury oraz tytuł mistrzowski. I miejsce napawa nas ogromną dumą!Gratulujemy zwycięzcom ! Opiekun - Izabela Marynowska
Foto W świecie baśni braci Grimm - 2013
Konkurs na relację z akcji "Czytam w podróży... Herberta" rozstrzygnięty
26 lutego uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczyli w pierwszej edycji akcji społecznej "Czytam w podróży... Herberta". Wzięli także udział w konkursie na relację z tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Fundacja im. Zbigniewa Herberta nagrodziła cztery prace, przyznając I nagrodę i trzy wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźliśmy się i my. Wyróżniono nas za najlepsze opracowanie relacji. Nagrodą jest książka Poeci czytają Herberta z okolicznościową dedykacją podpisaną przez Panią Katarzynę Herbert.
I choć nie otrzymamy I nagrody, to i tak jesteśmy zadowoleni z tego wspaniałego sukcesu.
W przygotowanie relacji zaangażowali się uczniowie z klasy II b: Weronika Przygoda, Dawid Piotrowski, Karolina Haryńska, Joanna Tomczak, Adrianna Benke i Katarzyna Marcinkian.
Serdecznie dziękujemy im za owocną pracę i gratulujemy!
Zapraszamy na stronę Fundacji Zbigniewa Herberta (www.fundacjaherberta.com) i profile FB (fundacjaherberta i PanCogito).
Opiekunowie: Barbara Magoń, Marzena Kurach
Wyróżniona prezentacja
(prezentacja skonwertowana do formatu *.swf, ponieważ oryginał prezentacji ma wielkość 65 MB)
Wyniku konkursu
W IV Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Szkodliwych
Skutkach Palenia Tytoniu - "Nie pal - żyj dłużej"
uczennica klasy IIIe Kamila Czerska zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy!!! Anna Wawryszuk-pedagog szkolny Bożena Michalska-pielęgniarka
Turniej Piłki Nożnej Chłopców klas III O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Elblągu
26.05.2013r. w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "V Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich" uczniowie klas III Gimnazjum nr 4 przeprowadzili turniej piłkarski, który miał na celu wyłonienie najlepszej drużyny w szkole. Frekwencja dopisała. W turnieju wystąpiły reprezentacje klas: III A, klasy III B, klasy III C oraz klasy sportowej III F. Sędzią głównym zawodów był Władysław Obrębski, nauczyciel wychowania fizycznego. Drużyny rozegrały sześć spotkań, systemem "każdy z każdym". Podczas gier wybrany został "król strzelców" oraz najlepszy bramkarz turnieju. Na te zaszczyty, dzięki bardzo dobrej grze zasłużyli: Karol Kopycki (kl. III F), zdobywca siedmiu bramek oraz Jacek Sosnowski (kl. III A), za fantastyczne parady bramkarskie, które przyczyniły się do sukcesu jego drużyny.
Pełen komunikat z turnieju (*.pdf)
Foto Turniej piłki nożnej - 26.05.2013
38 Ogólnopolski Wiosenny Rajd "EL-WI-RA"
25 maja grupa 14 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Ewą Czernichowską, p. Lucją Gniady, i p. Andrzejem Derendą wzięło udział w jednodniowym pieszym rajdzie po Wysoczyźnie Elbląskiej.
Na koniec sezonu turystycznego tego roku szkolnego odbył się rajd "El-WI-RA" po pięknych terenach Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Uczestnicy przeszli trasę od Parku Bażantarnia przez Dąbrowę, Jagodnik do Jeleniej Doliny( ponad 11 km). Uczestniczyli w między czasie w organizowanych konkursach oraz wspólnym ognisku z kiełbaskami. Rajd minął bardzo szybko, pogoda dopisała( zaczęło padać dopiero po naszym powrocie) a czynny wypoczynek będziemy miło wspominać. Z przygodą turystyczną żegnamy się do jesieni, a potem znowu spotkamy się na szlaku.
Foto "EL-WI-RA" - 25.05.2013
Ortograficzne szaleństwo w SP 11... czyli - Na złamanie pióra
"Dobrze pisać, to znaczy czynić myśl widzialną" - Ambrose Bierce
Uczniowie klas IV i V SP 11 po raz kolejny sprawdzili swoje umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim, biorąc udział w konkursie "Mistrzowie Ortograficzego Szaleństwa". Każda klasa wytypowała trzech przedstawicieli, którzy łamali sobie głowy nad zadaniami dotyczącymi ortograficznych trudności .
Pogromczyniami niesfornych "byków" zostały: -
Michalina Majewska z kl. IV C
-
Anna Fiodorowicz z kl. V A
GRATULUJEMY Organizatorki- nauczycielki języka polskiego SP11
Foto Mistrzowie Ortograficzego Szaleństwa
To były piękne dni, po prostu piękne dni...
Tak, słowami starej piosenki, można opisać czas spędzony przez szóstoklasistów w "zielonej szkole".
W dniach 20 - 24 maja uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami zdobywali południowe krańce naszego kraju. Wrażeń i wspomnień jest tyle, że, aby niczego nie pominąć, przedstawimy je w porządku chronologicznym:
- dzień:
- Krótka wizyta w prastarym Krakowie: spacer po królewskim Wawelu, bliskie spotkanie z ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim, smaczne obwarzanki na Rynku i pierwsze zakupy w Sukiennicach.
- Spacer po Orawce (miejscu naszego zakwaterowania) i chwila zadumy w drewnianym XVI-wiecznym kościółku z przepięknymi polichromiami.
- dzień:
- Ekstremalna wyprawa do Doliny Kościeliskiej (Tatrzański Park Narodowy). W deszczu i przenikliwym zimnie pokonaliśmy całą dolinę, wąwóz Kraków i jaskinię Mroźną (około 20 km!)
- Krótka wizyta na Wielkiej Krokwi oraz spacer Krupówkami - główną ulicą Zakopanego.
- dzień:
- Zwiedzanie Babiogórskiego Parku Narodowego: skansen w Zubrzycy Górnej, poznaliśmy praktycznie drogę od ziarna do chleba, sami młóciliśmy cepem ziarno, zmieliliśmy je w żarnach, z mąki wyrabialiśmy placki zwane moskalikami i piekliśmy je na rozgrzanym piecu. Smakowały nam bardzo z kawą zbożową.
- Wystawa interaktywna w Zawoi: Flora i fauna Babiogórskiego Parku Narodowego. Ciekawostka: p Magda Kołacka sterując wirtualnym dzięciołem zielonym wybiła 63 korniki!
- Zajęcia z garncarzem - praktyczna nauka pracy na kole garncarskim, wielka satysfakcja z własnoręcznie wykonanej (choć niezbyt foremnej) miseczki albo dzbanka (trudno określić, bo wyglądały podobnie).
- dzień:
- Zakopane: najbardziej podniosły moment naszej wycieczki - wizyta na zabytkowym cmentarzu na Pęksowym Brzysku, zapalenie zniczy na grobie naszego patrona Kornela Makuszyńskiego. Chwilą ciszy oddaliśmy hołd wielkiemu przyjacielowi dzieci i innym wybitnym Polakom spoczywającym na tym cmentarzu.
- Gubałówka -wjazd kolejką linową i spacer szczytem do Butorowego Wierchu. Stamtąd zjeżdżaliśmy wyciągiem linowym i to dopiero było przeżycie. Wprawdzie niektórzy z nas niewiele pamiętają z tych kilkudziesięciu minut, ale liczy się odwaga i fakt przezwyciężenia własnych słabości.
- Czas wolny na zakup pamiątek i degustację oscypków.
- Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach - okazja do krótkiej modlitwy oraz podziwiania dzieła twórców ludowych z Podhala.
- Kopalnia soli w Wieliczce - jednogłośnie uznana za najciekawsze miejsce, które zobaczyliśmy. Ogromne wrażenie zrobiły na nas podziemne korytarze, groty solne oraz koncert muzyki poważnej w przepięknej kaplicy św. Kingi - patronki górników z kopalni soli kamiennej. Niektórzy z nas mieli szczęście i spotkali Skarbnika - ducha kopalni.
- dzień:
- Relaks w aquaparku w Bukowinie Tatrzańskiej. 2,5 godz. wspaniałej zabawy w basenach termalnych, zjeżdżalniach, jacuzzi było fantastycznym podsumowaniem pięciodniowej przygody.
- Dłuuuugi, deszczowy powrót do rzeczywistości.
Jeżeli do tego dołożymy jeszcze niesamowitą gościnność pani Helenki - naszej gospodyni, smaczne i urozmaicone posiłki (pyszne naleśniki z serem na powitanie) oraz naprawdę wyśmienite humory uczestników - otrzymamy przepis na super wycieczkę.
Foto Zachęcamy do obejrzenia foto.
Uczestnicy "zielonej szkoły"
OD ATEN DO RIO konkurs wiedzy i sprawności
24.05.2013r. na zaproszenie partnerskiej Szkoły podstawowej nr 18 w Elblągu nasi piątoklasiści wzięli udział w konkursie wiedzy i sprawności pn. "Od Aten do Rio". W części "wiedzowej" niestety nie szło im zbyt dobrze. Aż 181 pytań z zakresu olimpizmu światowego było ciężką próbą dla Julii Nowińskiej, Patryka Chlebowskiego i Przemka Orłowskiego. Na 15 możliwych odpowiedzi, zespołowi z klasy 5b udało się trafnie udzielić odpowiedzieć na 7 pytań. SP 6 znokautowała wszystkich, zdobywając komplet punktów za poprawne odpowiedzi.
W części sportowej reprezentowali nas Tymoteusz Miciak, Michał Kmiecik oraz Dominik Filipkowski. Konkurencje sprawnościowe typu: tor przeszkód, rzuty do kosza, skoki w dal z miejsca i skoki przez skakankę przyniosły nam więcej punktów. Ciekawostką jest to, że na zakończenie turnieju doszło do dogrywki pomiędzy nami i SP 12. O zdobyciu drugiego miejsca zadecydowały dodatkowe pytania. Niestety los sprzyjał przeciwnikowi. Ostatecznie kolejność w tych zawodach wyglądała następująco: 1 miejsce SP 6, 2 miejsce SP 12, 3 miejsce SP 11, 4 miejsce SP 19 i 5 miejsce SP 1.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki i drobne upominki, które wręczali goście honorowi: Pani Helena Pilejczyk i Pan Mirosław Puta. Gratulujemy młodym sportowcom wiedzy i sprawności fizycznej!
Foto Od Aten do Rio - 24.05.2013
Wyniki szkolnego konkursu "Mistrz Ortografii"
W piątek 24 maja 2013 r. zwycięzcy klasowych eliminacji przystąpili do współzawodnictwa o tytuł Mistrza Ortografii. Ich zadaniem było napisanie tekstu dyktanda pt. "Hocki-klocki chomika Okruszka" autorstwa pani Marzeny Barsul z Gimnazjum nr 1 w Elblągu. Już sam tytuł nie był łatwy do zapisania, a opowiadanie o przygodach przybysza z odległej Mandżurii, hycającego tam i z powrotem, skaczącego wzwyż i w dal, chuliganiącego w swoim ze wszech miar wyporządzonym domku, mogło zmorzyć niewprawnego pisarza.
...
Tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum nr 4 wywalczył Michał Kowalski z klasy III F. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Podowska - klasa II E; III miejsce - Krystian Rosenkiewicz - klasa II A i z równą ilością punktów Klaudia Jaskórzyńska - klasa I A.
...
Pełen komunikat z konkursu (*.pdf)
Dzień Mamy i Taty w klasie 0 B
23.05.2013r. klasa 0B SP zaprosiła swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
Dzieci przedstawiły sztukę pt. "Calineczka ratuje Ziemię". Miłość do swoich rodziców mali aktorzy również wyśpiewali i wytańczyli, nie krępując się wcale tak zacnej widowni. Były ogromne brawa, a nawet niektórym mamom zakręciła się łza w oku podczas słuchania piosenki "Kropelka". Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Imprezę przygotowała Cecylia Marszałek
Foto Dzień Mamy i Taty w 0B - 2013
"Świetliki z 11-stki" II miejsce
w VII Międzyświetlicowym Festiwalu Piosenki organizowanym przez SP nr 9
23.05.2013 r. zespół brał udział w konkursie piosenki pod hasłem "Zwierzęta naszymi przyjaciółmi" i zajął II miejsce, prezentując piosenkę napisaną i śpiewaną przez polskich artystów dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krakowie. Tytuł piosenki: "Nikt nas nie pytał". Dziewczęta tą piękną i wzruszającą piosenką wystąpiły z apelem zachęcając wszystkich ludzi o dobrych sercach do adoptowania bezdomnych zwierząt przebywających w naszym elbląskim schronisku. Zespół przygotowały Teresa Barszczewicz i Agnieszka Zielińska.
"Świetliki z 11- stki" I miejsce
w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej Garnizonu Elbląg.
W dniu 22.05.2013 r. nasz zespół wokalny "Świetliki z 11-stki" po raz drugi zdobył zaszczytne I MIEJSCE w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej organizowanym przez Klub 16 Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Dziewczęta startowały w kategorii zespoły wokalne szkół podstawowych.
Uczestników przeglądu oceniało profesjonalne jury - Rada Artystyczna- biorąc pod uwagę: dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych), treści wojskowe, wartości edukacyjne i wychowawcze, muzykalność, warunki głosowe wykonawców oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. "Świetliki z 11-stki" prezentowały dwa utwory: "Rozkwitały pąki białych róż" i "Piosenka XX festiwalu".
Dziewczęta przygotowały Teresa Barszczewicz oraz Agnieszka Zielińska. To kolejny znaczący sukces zespołu.
W konkursie tym debiutowała, będąc najmłodszą uczestniką przeglądu - uczennica klasy "O" - Aleksandra Mikłosz. Ola startowała w kategorii soliści w wieku 7-12 lat i zdobyła WYRÓŻNIENIE prezentując piosenki "Po ten kwiat" oraz "To piękny kraj". Uczennicę przygotowała Teresa Barszczewicz.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Foto Przegląd Piosenki Żołnierskiej Garnizonu Elbląg - 22.05.2013
Awans do finału krajowego
Koszykówka chłopców
Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego
W Koszykówce Chłopców Ełk 2013
W dniu 22.05.2013 odbył się finał wojewódzki chłopców w koszykówce szkół gimnazjalnych w Ełku. W turnieju uczestniczyły zespoły: Gimnazjum nr 2 Działdowo, Gimnazjum nr 2 Kętrzyn , Gimnazjum nr 4 Elbląg i gospodarz Gimnazjum nr 2 Ełk.
W meczu półfinałowym koszykarze z Elbląga po ciężkim meczu wygrali z gospodarzami turnieju po dogrywce 59-51, tym samym awansowali do finału gdzie czekali już na nich koszykarze z Działdowa. W meczu finałowym Elbląg pokonał Działdowo 50-34 tym samym zdobywając tytuł Mistrza Województwa na rok 2013 i awans do finału krajowego.
Pełen komunikat (*.pdf)
Żyjemy wśród liczb
Konkurs matematyczny "Żyjemy wśród liczb" etap miejski w bieżącym roku szkolnym został zorganizowany w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Nasze gimnazjum reprezentowało sześciu uczniów, po trzech z klasy pierwszej i klasy trzeciej. Konkurencja była na wysokim poziomie i chłopcy zajęli dalsze nienagradzalne miejsca. Jednakże należy docenić ich umiejętności i zaangażowanie. Gratulujemy! W tym roku nie udało się, ale zachęcamy do pracy, może w przyszłym roku będzie lepiej. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami, a zwycięzcy otrzymali tablety i MP4.
Organizator: Lefelbajn Grażyna
Udana premiera przedstawienia "Medeis"
17 maja 2013 w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbyło się XXVIII Grodzkie Forum Teatrów Szkolnych. Jest to coroczny przegląd wszystkich amatorskich form teatralnych działającym w naszym województwie.
Zespół teatralny "Podaj dalej" z Gimnazjum nr 4 za przedstawienie pt. "Medeis" zdobył w tym konkursie Nagrodę (radiomagnetofon). Zaprezentowany przez naszych gimnazjalistów spektakl to subiektywna interpretacja siedmiu grzechów głównych. Poszczególne sceny w "Medeis" nie są jednoznaczne, stanowią swego rodzaju wyzwanie intelektualne, skłaniają do refleksji.
Walory spektaklu doceniła komisja w składzie: Wioletta Seremak-Jankowska (aktorka), Marta Masłowska (aktorka), Wojciech Karpiński (muzyk, kompozytor, nauczyciel).
Zespołowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Serdeczne podziękowania należą się panu Włodzimierzowi Obrębskiemu, który wykonał specjalnie zaprojektowany na potrzeby spektaklu mebel-szafę oraz zapewnił jego transport do MDK-u. Opiekun zespołu: Bożena Balbuza
Foto Medeis - 17.05.2013
Segregujemy najlepiej
W piątek 17 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole Finał XVII edycji "Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów".
Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli przedszkoli, szkół ale także osoby reprezentujące gminy: Elbląg, Markusy, Gronowo Elbląskie, Milejewo, Tolkmicko, pracowników Urzędu Miasta oraz Przedsiębiorstwa Odzysku "Reba" i Fundacji "Recal".
Podsumowania konkursu dokonał dyrektor Zakładu Utylizacji w Elblągu pan Marian Wojtkowski.
Nasze gimnazjum znalazło się w gronie laureatów tego konkursu. Zdobyliśmy pierwsze miejsce a nagroda - czek na kwotę 2000 zł wręczona została następnego dnia - w sobotę na Placu Jagiellończyka podczas Elbląskich Dni Recyklingu. Sukces odniosła również Szkoła Podstawowa nr 11, która otrzymała wyróżnienie.
Spotkanie uświetnił występ uczniów "Jedenastki". Młodzi aktorzy zaprezentowali przygody Baby Jagi z elektrośmieciami.
Sukces Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 11 został osiągnięty dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców za co serdecznie dziękuję. Halina Dolna
Foto Konkurs na selektywną zbiórkę odpadów - 17.05.2013
Nauka - zabawą, zabawa - nauką,
czyli... uczniowie SP11 - znawcami tajemnic ortografii
O tym, że ortografia może być świetną zabawą, przekonali się uczniowie klasy IV c, V c, VIa i VIb, którzy 16.05 brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "MISTRZ ORTOGRAFII" w Zespole Szkół Akademickich w Elblągu. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczególnym wyczuciem w bardzo trudnym dyktandzie ortograficznym. Przekonująco uzasadniali pisownię "nie" z różnymi częściami mowy. "Walczyli" na przyimki i prezentowali zasady ortograficzne w formie baśni, wywiadu ze znawcą problemu lub relacji z zawodów. Nasi uczestnicy przygotowali także portret Pani Ortografii, który zyskał ogromne uznanie jury.
Hitem spotkania został wierszyk: "Żółta żaba żarła żur, piórnik porósł mnóstwem piór, rzęsa w rzece - wielka rzecz! Słówka w głowie - błędy PRECZ!" Opiekun - I. Marynowska
Napisali o nas:
portel.pl
Foto Mistrz Ortografii - 16.05.2013
3-bój lekkoatletyczny
15 i 16. 05. 2013r. rozegrał się trójbój lekkoatletyczny, którego bohaterami byli czwartoklasiści. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Kosecka, Patrycja Młynik, Klaudia Świrko, Dominika Bogdanowicz i Julia Zielińska. W zespole najlepszy wynik uzyskała Dominika Bogdanowicz (121 pkt) a cała drużyna w ogólnej klasyfikacji zajęła IV miejsce przegrywając z SP 12, SP 18 i SP 9. Chłopcy wystartowali w składzie: Bartłomiej Chrzanowski, Wiktor Kiełczewski, Michał Piekarczyk, Jakub Kasprzak i Damian Siwek. Wiktor Kiełczewski, zdobywając 124 pkt został najlepszym zawodnikiem drużyny SP 11 a cały zespół w klasyfikacji ogólnej zajął VII miejsce na 12 ekip.
Foto 3-bój LA klas czwartych
Wyniki konkursu matematycznego "Kangur 2013"
Najlepszy wynik:
- w szkole podstawowej uzyskał Kowalski Michał - kl. V b - 115 pkt
- w gimnazjum Wachnik Radosław - kl. I d - 97,5 pkt.
Wyróżnienie otrzymali też uczniowie:
- Najmłodszy uczestnik Karpiński Jan - kl. 2 b - 82,5 pkt
- Abucewicz Filip - kl.3 b - 75 pkt
- Bobrowicz Emilia - kl. 3 c - 72,5 pkt
- Majewska Michalina - kl. 4 c - 101,25 pkt
- Blaszczyk Patrizia - kl. 5 a - 78,75 pkt
- Lelujko Monika - kl. 6 a - 91,25 pkt
- Dalidowicz Patryk - kl. I d - 92,5 pkt
- Terech Szymon - KL. I d - 80 pkt
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
VIII MEMORIAŁ im. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO - 14.05.2013
Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, to impreza sportowa organizowana już po raz ósmy przez Zespół Szkół nr 2 w Elblągu. Uczniowie z SP 11 i Gimnazjum nr 4 przyjęli z wielką przyjemnością zaproszenie do udziału w tych zawodach. Świetna organizacja oraz piękna pogoda sprawiły, że impreza bardzo się udała. Uczestnicy biegów postarali się o sporo emocji na mecie. W kategorii Szkół gimnazjalnych najlepiej wypadł nasz zawodnik, Adrian Judek, który zajął II miejsce. W kategorii Szkół Podstawowych wśród klas V najlepsza była Dominika Popławska - ona wygrała bieg a jej młodsza koleżanka Patrycja Młynik zajęła II miejsce w kategorii klas IV. Atrakcją imprezy był bieg nauczycieli, w którym wzięli udział między innymi: Małgorzata Wróblewska i Janusz Krasowski. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.
Foto Memoriał
Festiwal Nauki w SP 11
W piątek 10 maja uczniowie Jedenastki weszli w role młodych naukowców przeprowadzając lub obserwując ciekawe eksperymenty przyrodnicze. Dowiedzieli się między innymi jak działa wytwórnia prądu i łódź podwodna; przyglądali się jak zmieniają się kolory i czego powodem jest załamanie światła. Oglądali również wulkan oraz wiele innych doświadczeń. Wszystkie eksperymenty bardzo podobały się zaproszonym przedszkolakom z Przedszkola nr 24 oraz z Przedszkola Wiki.
Imprezę uświetniło przedstawienie pt. "Przygody Baby Jagi z elektrośmieciami" w wykonaniu kółka ekologicznego Biedroneczki z kl. IIa i IIc. Agata Kopańska
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć
Z wizytą w SP 18
W piątek 10 maja 2013 roku grupa gimnazjalistów z opiekunami uczestniczyła w SP nr 18 w interaktywnych pokazach w ramach III Europejskich Dni Słonecznych. Dwie Natalki, Kinga, Magda, Dawid i Bartek zaprezentowali swoim młodszym kolegom doświadczenia chemiczne pokazujące niezwykłe właściwości wody. Młodzi odkrywcy uczyli się pod okiem gimnazjalistów określać kwasowość i zasadowość roztworów wodnych, a także mogli przekonać się, że nawet zwykłe mycie rąk inaczej odbywa się w wodzie słonej i zwykłej.
Spotkanie sprzyjało rozbudzeniu u najmłodszych uczniów zainteresowania naukami ścisłymi i techniką ale było też okazją do promocji naszej szkoły.
Halina Dolna Anna Awiżeń
Foto Z wizytą w SP 18
I Miejsce
w Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Wartościowej.
W dniu 8.05.2013r. w Gimnazjum nr 7 w Elblągu odbył się Międzyszkolny Przegląd Piosenki Wartościowej. Uczestnicy konkursu oceniani byli w kategoriach: soliści i zespoły wokalne, z podziałem na kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
Wykonawców oceniało procesjonalne, niezależne jury w skład którego wchodzili głównie nauczyciele Szkół Muzycznych w Elblągu. Ocenie podlegał dobór repertuaru uwzględniający możliwości wokalne uczestników, czystość i poprawność wykonania, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny.
I zaszczytne miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica kl. IV Michalina Majewska, która zaprezentowała dwa utwory: "Ludzkie gadanie" oraz "Do kołyski". W utworze "Do kołyski" Michalinie towarzyszyła młodsza koleżanka z kl. II Wiktoria Wasilewska, która uświetniła jej występ swoim przepięknym tańcem baletowym.
Uczennice przygotowała Teresa Barszczewicz - nauczyciel świetlicy szkolnej SP nr 11. Serdecznie gratulujemy!
Foto Międzyszkolny Przegląd Piosenki Wartościowej - 8.05.2013
II Miejsce Weroniki Michalak w konkursie Piosenki Wartościowej
Dnia 8 maja 2013 roku w Gimnazjum Nr 7 w Elblągu odbył się Konkurs Piosenki Wartościowej, w którym uczennica Szkoły Podstawowej Nr 11 Weronika Michalak wyśpiewała II miejsce, zaś uczennica Gimnazjum Nr 4- Beata Borowiec otrzymała dyplom uczestnictwa.
Rywalizacja przebiegała w bardzo miłej atmosferze, przy obecności wielu uczestników zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjów jak i ze szkół średnich. Ogromne zainteresowanie młodych ludzi konkursem świadczy niewątpliwie o tym, że muzyka odgrywa ważną rolę w ich życiu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja znowu dopisze, a konkurs ponownie wyłoni nowe talenty.
Alicja Stando
4-bój lekkoatletyczny 07 i 08.05.2013r.
Dużym sukcesem zakończyły się zmagania lekkoatletów z klas V-VI. W ramach XXVII MIMS uczniowie SP 11 pokazali się z bardzo dobrej strony, po raz kolejny udowadniając, że nie tylko w koszykówkę potrafi grać jedenastka.
Reprezentacja dziewcząt: Nikola Lenckowska, Weronika Stryjek, Ewelina Pułtorak, Weronika Michalak, Dominika Popławska i Paulina Donoch - wystartowały w biegu na dystansie 60m, rzucie piłeczką palantową, w biegu na dystansie 600m oraz jako jedyna szkoła w skoku wzwyż. Najlepszą zawodniczką w drużynie okazała się Paulina Donoch uzyskując 210 pkt. Drużyna zajęła w klasyfikacji dziewcząt III miejsce uzyskując 939 pkt., ulegając SP 12 (967 pkt.) i SP 16 (1036 pkt.)
Reprezentacja chłopców: Kamil Kowalczyk, Jakub Borysewicz, Mateusz Skop, Patryk Tabaszewski, Oskar Kurnicki i Tymoteusz Miciak - wystartowali w skoku wzwyż (135 cm Mateusz Skop i Kamil Kowalczyk), rzucie piłeczką palantową (58,5 m Jakub Borysewicz), biegu na dystansie 60m (8,86 Mateusz Skop) oraz biegu na dystansie 1000m (03:39,00 Patryk Tabaszewski). Najlepszym zawodnikiem w drużynie został Mateusz Skop, który uzyskał 200 pkt. Drużyna w klasyfikacji chłopców zajęła III miejsce uzyskując łącznie 856 pkt., ulegając SP 12 (863 pkt.) oraz SP 18 (1131 pkt). GRATULUJEMY !!!
Więcej zdjęć na
www.zs1.elblag.com.pl , wyniki na www.mostruso.pl
APEL W JEDENASTCE
Dnia 7 maja odbył się apel dotyczący obchodzonego w weekend majowy Święta Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas IV C oraz VI B pod okiem p. Izy Marynowskiej i p. Asi Bawtrel przygotowali krótką, ale jakże wartościową akademię podczas której przekazane zostały najważniejsze informacje dotyczące Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszystkie klasy słuchały z wielkim zaciekawieniem, a to wszystko za sprawą quizu, przed którego rozwiązaniem stanęli przedstawiciele każdej klasy. Pytania nie należały do najprostszych, ale pomimo tego uczniowie Jedenastki poradzili sobie z nimi świetnie.
Dzięki temu wywalczyli Dzień Kolorowy w SP 11 !
Rzeczony apel stał się również okazją do wynagrodzenia tych, którzy na to zasłużyli. Gratulujemy!
Dziękujemy Pani Alicji Stando na którą, jak zawsze, można liczyć w kwestiach dekoracji.
Pozdrawiamy i do zobaczenia WYCHOWAWCY SP
Foto Apel SP - 7.05.2013
Wędkarstwo - 03.05.2013r.
Tradycyjnie 03 maja odbyły się "Wiosenne Zawody Wędkarskie" dla dzieci i młodzieży. Impreza ta objęta była honorowym patronatem przez prezydenta miasta Elbląga. Na starcie nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły. Trzy osobowa reprezentacja Gimnazjum nr 4 wystąpiła w składzie: Aleksandra Gałązka kl. IIe, Piotr Janowski kl. IIe oraz Patryk Dalidowicz kl. Id.
Aleksandra Gałązka okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt. Wygrała z rywalkami ogromną przewagą, wyciągając z rzeki Elbląg ponad kilogram ryb. Chłopcy również dzielnie walczyli. Patryk Dalidowicz złowił ponad półtora kilograma ryb a Piotrowi Janowskiemu zabrakło niewiele do 1 kg. Drużynowo "Czwórka" zajęła III miejsce wyrównując wynik z przed roku. Wszystkie złowione ryby podczas zawodów zostały ponownie wpuszczone do rzeki. Gratulujemy Oli i chłopakom sukcesu i życzymy dalszych, liczniejszych brań.
Foto Zawody wędkarskie - 3.05.2013
Konkurs
SPELLING PIEKARCZYK
w Gimnazjum nr 6
Zaraz po długim weekendzie - 6 maja -
uczniowie Zespołu Szkół nr 1 uczestniczyli
w konkursie literowania na czas "Spelling Piekarczyk" Edycja III. Konkurs zorganizowany był przez Gimnazjum nr 6, a patronatem objęło go Wydawnictwo Oxford University Press. Reprezentacja Gimnazjum nr 4 składała się z: Przemka Jarego z kl. IIIA, Aleksandry Szydzik z klasy IIB, Klaudii Jaskorzyńskiej z kl. IA oraz Magdy Wileńskiej z IIA, w skład zespołu SP 11 natomiast Kaja Marynowska z kl. 6B oraz Krzysiek Mgłosiek z kl. 5A. Każdy uczestnik konkursu musiał przeliterować jak najwięcej wyrazów w 1,5 minuty. Słownictwo obejmowało tematykę "DOM". Uczniowie Jedenastki wprawdzie nie zdobyli miejsca na podium, ale walczyli dzielnie i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Prawdziwym sukcesem natomiast okazał się występ Naszych Gimnazjalistów, którzy szturmem zdobyli dwa pierwsze miejsca na podium. Złoto rzeczonego konkursu trafiło do Klaudii Jaskorzyńskiej, a srebro do Przemka Jarego, którzy odznaczyli się odpornością na stres i rewelacyjnym tempem literowania.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczestników i innych uczniów Naszej Szkoły zachęcamy do spróbowania swoich sił za rok. OPIEKUN DRUŻYNY MAGDALENA SZYK
Foto "Spelling Piekarczyk" Edycja III
Wyniki dla "Najbardziej aktywnego użytkownika konta SKO" w Jedenastce
Miło nam zakomunikować, iż konkurs ogłoszony przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędnościowej wygrywa: Tomasz Derlukiewicz i Bartosz Derlukiewicz. Nagrodą główną w konkursie były gadżety SKO.
Serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do założenia własnego konta i wzięcia udziału w następnym konkursie. Pozdrawiamy M. Szyk A. Wawrzycka
OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY !
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w:
IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POLONISTYCZNYM "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
i V OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "Z ortografią na co dzień".
W jury znaleźli się: nauczyciele języka polskiego, dziennikarze, politycy i aktorzy
W pierwszym etapie konkursu Z poprawną polszczyzną próbowali swoich sił uczniowie kl. II b:
Aleksandra Dziewulska, Agnieszka Engler, Patrycja Flizik, Bartłomiej Michalczyk, Kamila Piotrowska, Weronika Przygoda, Aleksandra Szydzik.
Test był bardzo trudny, drobiazgowe pytania o poprawność językową sprawiły ni e lada problem. Wujostwo ze Wschowy czy ze Wschowej? Czy w pół szklanki wody czy w pół szklance wody? Pięć materaców i sześć koców czy pięć materacy i sześć kocy? Po najmniejszej linii oporu czy po linii najmniejszego oporu? Logo czy logiem?
W związku z bardzo wysoko postawioną poprzeczką przygoda pierwszo- i drugoklasistów z poprawną polszczyzną zakończyła się na pierwszym etapie. Najlepiej z problemami językowymi poradziły sobie uczennice kl. II b: Aleksandra Szydzik i Kamila Piotrowska.
Uczestnicy konkursu ortograficznego to:
Iga Banucha kl. II e, Beata Borowiec kl. II c, Karolina Burdziak kl. I e, Martyna Cieślakowska kl. II e, Dominika Dolegała kl. III a, Adrian Gałecki kl. I e, Karolina Haryńska kl. II b, Ewelina Jurgielewicz kl. III d, Julia Kania kl. I e, Wiktoria Kołacka kl. II e, Michał Kowalski kl. III f, Julia Kruszewska kl. I e, Bartłomiej Ławrynowicz kl. II b, Cezary Niedzielski kl. II b, Wiktoria Podowska kl. II e, Justyna Podsiadły kl. I e, Kacper Sęk kl. II b, Jacek Sosnowski kl. III a, Joanna Tomczak kl. II b, Aleksandra Wierzbicka kl. III a.
Specjaliści od ortografii też nie mieli łatwego zadania. Musieli rozstrzygnąć, czy pisze się półinteligent czy pół-inteligent; czy wyskoczył jak Filip z konopii czy jak filip z konopi? W tym konkursie odnieśliśmy sukces. Dwoje uczniów zakwalifikowało się do II etapu, który również zakończył się ich triumfem. Finałowe dyktando o ponadpiętnastoipółletnich nastolatkach było niezwykłym wyzwaniem. Bo któż potrafiłby bezbłędnie napisać:
-Rad nierad musisz kupić wejściówki na koncert-rzekła mama i wpółszczęśliwa chyżo czmychnęła na lilaróż przepierzenie w przybudówce nowo wybudowanego domu.
- Kurdebalans, popatrzcie no, jaka spryciula! Któż by przypuszczał, że to mnie przypadnie superrzadki zaszczyt stania w kolejce po bilety! - krzyknął pan domu.
(fragment kilkustronicowego tekstu)
Wiktoria Podowska z II e (opiekun- Marzena Kurach) i Michał Kowalski z III f (opiekun- Małgorzata Kowalska) to prawdziwi eksperci - to właśnie oni zostali finalistami konkursu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach polonistycznych wszystkim uczestnikom konkursów, a szczególnie finalistom ! KOORDYNATOR KONKURSU: Barbara Magoń
Nagrody i wyróżnienia w konkursie o wodzie
26 kwietnia 2013 roku rozstrzygnięty został w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli wojewódzki konkurs o wodzie organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Współpracy w Dziedzinie Wody, jakim ONZ ogłosiło rok 2013.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do pogłębienia wiedzy na temat występowania i roli wody w przyrodzie, życiu człowieka, racjonalnego z niej korzystania, dostrzegania niezwykłych właściwości fizyko-chemicznych wody oraz jej roli w procesie kształtowania krajobrazu.
Ocenie poddano prace nadesłane przez indywidualnych autorów na trzy konkursy:
- plastyczny na ilustrację: Krajobraz wodą rzeźbiony
- eko-literacki: O mądra wodo, któraś mnie urzekła
- prezentacji multimedialnych: Prawie wszystko o wodzie
Z przyjemnością informuję, że uczniowie naszego gimnazjum otrzymali nagrody:
- Magdalena Sroka z klasy IIa w konkursie plastycznym
- Kacper Kwiliński z klasy IIIb w kategorii wiersz
Wyróżnione zostały też prace literackie:
- Mateusza Chromińskiego z klasy IIIb
- Karoliny Gawerskiej z klasy IIIe
oraz
prezentacja multimedialna Szymona Balbuzy - "Woda dla życia i urody".
Halina Dolna
Foto Wojewódzki konkurs o wodzie
Pola Nadziei
Żonkil to symbol solidarności z umierającymi na raka. W całym kraju trwa kolejna edycja kampanii hospicyjnej "Pola Nadziei". Znakiem rozpoznawczym jest żonkil - międzynarodowy symbol nadziei. Rokrocznie - w okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), ludzie na całym świecie sadzą żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na raka. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za swoje "serce"- kwiat żonkila lub jego symbol. W tej wspaniałej akcji kolejny raz brali uczniowie naszego gimnazjum. Młodzież nie zawiodła i bardzo licznie przybyła na Plac Jagiellończyka by zebrać żonkile i wyruszyć ulicami Elbląga z uśmiechem na twarzy i kwiatami w ręku. Mimo niesprzyjającej aury (było bardzo zimno) gimnazjaliści z radością poświęcali swoją wolna sobotę by wspierać elbląskie hospicjum. Trzeba też dodać, że byliśmy najliczniejszą grupą wśród wszystkich elbląskich szkół (około 70 osób) za co należy się wielka pochwała dla kwestujących. Mamy nadzieję, że gorący uśmiech i radość z niesienia pomocy zakwitnie podczas kolejnej edycji tej piękniej akcji.Anna Ostrasz, Ewa Oklesińska
Foto Pola Nadziei 2013
37 Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża
Foto Zlot Sztutowo - 20.04.2013
Egzamin gimnazjalny
Przez trzy dni gimnazjaliści zmagali się z egzaminem gimnazjalnym, który po raz drugi odbył się na nowych zasadach. Składał się z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka nowożytnego. Każda część składała się z dwóch zakresów.
Niektórzy z sal egzaminacyjnych wychodzili nieco szybciej, inni później, każdy inaczej oceniał poziom trudności zadań.
Choć do egzaminu uczniowie przygotowywali się przez trzy lata i każdy z nich, jak i również nauczyciele poświęcił dużo czasu to zawsze jest nutka niepewności czy wszystko powtórzone, zapamiętane.
Napisanie egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Uzyskany wynik będzie decydował o tym, w jakiej szkole ponadgimnazjalnej uczeń będzie kontynuował edukację. Mamy nadzieję, że wszyscy dostaną się do wymarzonej szkoły czego z całego serca Wam życzymy i trzymamy kciuki.
Foto Egzamin gimnazjalny 2013
Testy z 3 dnia egzaminu gimnazjalnego
Podajemy link do artykułu zamieszczonego na portalu wp.pl, zawierającego m.in. pytania i przykładowe odpowiedzi z testów trzeciego dnia egzaminów gimnazjalnych.
JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY NA POZIOMIE PODSTAWOWYM
JĘZYK ANGIELSKI
JĘZYK NIEMIECKI
JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY NA POZIOMIE ROZSZERZONYM
JĘZYK ANGIELSKI
JĘZYK NIEMIECKI
Testy z 2 dnia egzaminu gimnazjalnego
Podajemy link do artykułu zamieszczonego na portalu wp.pl, zawierającego m.in. pytania i przykładowe odpowiedzi z testów drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych.
PRZYRODA
MATEMATYKA
Testy z 1 dnia egzaminu gimnazjalnego
Podajemy link do artykułu zamieszczonego na portalu wp.pl, zawierającego m.in. pytania i przykładowe odpowiedzi z testów pierwszego dnia egzaminów gimnazjalnych.
HISTORIA I WOS
JĘZYK POLSKI
Wszystkie linki prowadzą do zasobów Wirtualnej Polski ( wp.pl). Przykładowe rozwiązania przygotowali eksperci z Firmy Edukacyjnej MARKA.
"Zaproszenie na koncert"
Dnia 23 kwietnia 2013 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Zaproszenie na koncert" (przeprowadzonego w SP nr 12). Nasza uczennica - Monika Lelujko z klasy 6A zajęła 3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy.
Alicja Stando
Foto Konkurs plastyczny "Zaproszenie na koncert"
MINI PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW - 24. 04. 2013r.
Chłopcy mieli mniej szczęścia niż dziewczęta. Rywale okazali się bardziej odporni na stres związany z rywalizacją sportową. Wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej ze szkołami podstawowymi nr 12, nr 21, nr 19 i nr 9 II jedenastka rozpoczynała od prowadzenia, zaskakując dobrą organizacją obrony i silnym atakiem. Niestety słabe zgranie w drużynie, brak wyciągania wniosków z popełnianych błędów i nie stosowanie się do rad i poleceń opiekuna zespołu sprawiło, że pod koniec graliśmy w osłabieniu a to przyczyniało się do utraty prowadzenia. W efekcie drużyna chłopców nie wyszła z grupy eliminacyjnej, tym samym zakończyła rozgrywki na miejscu 8- 9.
Pełen komunikat (*.pdf)
Foto Mini Piłka chopców
MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT - 11 i 17. 04. 2013r.
Zakończyły się zmagania uczniów elbląskich szkół podstawowych w mini piłce ręcznej. Zawody rozegrane zostały na hali MOS przy ul. Kościuszki. W rywalizacji dziewcząt wzięło udział dziewięć drużyn a w kategorii chłopców wystartowało aż dziesięć zespołów.
Dziewczęta przebojowo przebrnęły przez gry eliminacyjne, awansując do finału z najlepszymi szczypiornistkami w mieście. Spotkania finałowe rozegrane zostały 17. 04. 2013r, gdzie po raz kolejny nasze reprezentantki pokazały, że piłka ręczna nie jest dla nich problemem. W półfinale SP 11 wygrała z SP 9 II 5 : 3 i tym samym zdobyła prawo walki o I miejsce w turnieju. Po zaciętym i wyrównanym meczu z SP 9 I nasza reprezentacja uległa jedną bramką, zdobytą przez rywalki w ostatnich sekundach meczu. Tu o zwycięstwie zdecydowało ogranie i doświadczenie zespołu. Wynik meczu 7:8 i zdobyte II miejsce, usatysfakcjonowało dziewczęta oraz ich trenerkę Magdalenę Kołacką.
Pełen komunikat (*.pdf)
Program Comenius ciąg dalszy.
Od powrotu z Grecji uczniowie naszej szkoły pracowali nad legendami elbląskimi, które zostały przedstawione naszym partnerom na kolejnym spotkaniu. Tym razem spotkanie odbyło się na Węgrzech w pięknym mieście Szeged.
Tym razem nie byliśmy goszczeni przez szkołę ale przez centrum wczesnej interwencji zajmujące się dziećmi niepełnosprawnymi. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami przedstawiły nam legendy związane z ich miastem. Miałyśmy okazję podziwiać piękne zabytki miasta, oraz zobaczyć jak pracują nauczyciele w szkołach węgierskich. Był to niezapomniany czas, z którego zaczerpnęliśmy motywacje i pomysły na przyjęcie członków projektu w Polsce już na początku czerwca.
Elżbieta Derlukiewicz, Kamila Kasprzak, Bożena Sakowska
Głosowanie na projekt z klasą zakończone
Głosowanie on-line na najciekawsze projekty edukacyjne zostało zakończone.
Teraz system weryfikuje poprawność oddanych głosów.
Ogłoszenie listy Laureatów konkursu Projekt z klasą - 10 zwycięzców głosowania on-line i 10 zwycięzców wybranych przez Komisję Konkursową nastąpi 10 maja 2013r. o godzinie 12:00 na www.projektzklasa.pl
Dzień Ziemi 2013
22 kwietnia obchodzony jest międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to doskonała okazja do przypomnienia sobie o potrzebie dbania o naszą planetę, by mogła nam służyć i być naszym domem.
Tegoroczny Dzień Ziemi uczniowie Jedenastki uczcili organizując akcję sprzątania terenów przyszkolnych. Uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci oczyszczali chodniki i trawniki z pozostawionych przez niekulturalnych przechodniów śmieci. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji upiększającej ich osiedle. Agata Kopańska
Foto Dzień Ziemi - sprzątanie świata
Dzień Ziemi w Urzędzie Miasta
Z okazji Dnia Ziemi w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego uczniowie elbląskich szkół zostali wyróżnieni za działalność ekologiczną. Pedagodzy mogli zgłaszać kandydatury osób, które odznaczają się wysoką świadomością ekologiczną, aktywnie angażują się w działania szkoły o tematyce przyrodniczej i prozdrowotnej oraz są przykładem dla swoich rówieśników. Dyplomy oraz nagrody książkowe otrzymali między innymi: -
Szkoła Podstawowa nr 11 - Wiktoria Lasek kl. IV b
-
Gimnazjum nr 4 - Kacper Kwiliński kl. III b
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi odbywają się łącznie z ogólnopolską kampanią edukacyjną "Elektroodpady - proste zasady", której cele przedstawiła pani Grażyna Gaza reprezentująca Zakład Utylizacji Odpadów. Spotkanie dodatkowo uatrakcyjniła prezentacja i występ przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 19.
Młodym ekologom życzymy dalszych sukcesów! Agata Kopańska
Foto Dzień Ziemi - Urząd Miasta
Ekologicznie i sportowo!
Dnia 19 kwietnia 2013 roku reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 11 wzięli udział w X edycji turnieju "Ekologia i sport" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 12 w Elblągu z okazji Dnia Ziemi. W konkursie brały udział dwie drużyny z każdej szkoły podstawowej będącej w Sieci Szkół Zielonej Flagi. Drużyna pierwsza składała się z 12 osób zróżnicowanych wiekowo (chłopiec i dziewczynka z każdego poziomu wiekowego) i brała udział w zawodach sportowych. Skład naszej szkoły:-
Ziółkowski Jakub kl. I a
-
Szymańska Wiktoria kl. I b
-
Klemens Dawid kl. II b
-
Wyżkiewicz Oliwia kl. II b
-
Abucewicz Filip kl. III b
-
Mackiewicz Kamila kl. III b
-
Chrzanowski Bartłomiej kl. IV c
-
Kosecka Natalia kl. IV c
-
Miciak Tymoteusz kl. V b
-
Nowińska Julia kl. V b
-
Borysewicz Jakub kl. VI b
-
Michalak Weronika kl. VI b
W tym samym czasie drużyna druga rozwiązywała test o tematyce ekologiczno-przyrodniczej. Naszą szkołę reprezentowali: -
Krzysztof Mgłosiek kl. V a,
-
Ewelina Pułtorak kl. VI b
-
Piotr Skowron kl. VI b.
W końcowej klasyfikacji zajęliśmy czwarte miejsce. Udział w turnieju był okazją do wspólnej zabawy mimo różnic wiekowych oraz sprawdzeniem posiadanych wiadomości na temat ochrony przyrody. Zawodnikom z oddaniem kibicowali uczniowie klasy II c.
Agata Kopańska
Foto Ekologicznie i sportowo - 19.04.2013
Modnie i ekologicznie
Przygotowania do Dnia Ziemi w SP nr 11 idą pełną parą. W poniedziałek zajadaliśmy marchewki, we wtorek korytarze wyglądały niezwykle wiosennie, a w środę, 17 kwietnia, uczniowie Jedenastki uczestniczyli w dwóch pokazach mody ekologicznej.
Każda klasa 0-III przygotowała kreację dziewczęcą oraz chłopięcą. Mali modele prezentowali się wspaniale w strojach wykonanych z tworzyw przeznaczonych do recyklingu. Rolę jury pełnili: pani Lucyna Zgagat-Łozińska oraz pan Piotr Zbierzchowski. Przyznali, że zadanie było niezwykle trudne, gdyż każda kreacja zachwycała kreatywnością. Jednak w kategorii stroju dziewczęcego najbardziej przypadła im do gustu kreacja reprezentantki klasy 0 b. Przedstawiała piękną suknię balową wykonanych z różnokolorowych worków na śmieci. Natomiast najbardziej ekologiczny i oryginalny strój chłopięcy przygotowała klasa III b.
Równoległy pokaz mody ekologicznej zorganizowały klasy IV-VI. Zadaniem każdej klasy również było przygotowanie dwóch strojów. Uczniowie zaskoczyli jury niezwykłym zaangażowaniem i wyobraźnią. Za najbardziej ekologiczne stroje uznano kreacje przygotowane przez klasę IV a, które zaprezentowali: Dominika Orłowska i Wojciech Kruba. Przyznano wiele wyróżnień, gdyż każda klasa wykazała się kreatywnym podejściem do tematu. Jako gość specjalny zatańczyła Ola Relidzińska z klasy V a.
Zapraszamy do oglądania bogatej galerii zdjęć:
"Poezją witamy wiosnę" konkurs recytatorski dla przedszkolaków
W dniu 18 kwietnia 2013 roku odbył się w świetlicy szkolnej konkurs recytatorski pod hasłem "Poezje witamy wiosnę". Uczestnikami konkursu były dzieci z zaprzyjaźnionych grup przedszkolnych: grupy O z Przedszkola nr 24 oraz grup Oa i Ob Szkoły Podstawowej nr 11.
Celem konkursu było wyrabianie wrażliwości na piękno poezji oraz rozbudzanie zainteresowań recytatorskich. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznała następujące
I miejsce - Aleskandra Mikłosz, grupa Ob z SP nr 11
II miejsce - Paweł Cholewa, grupa O z Przedszkola nr 24
III miejsce - Karolina Gorczyńska, grupa O z Przedszkola nr 24
Wyróżnienia:
Katarzyna Mital, grupa O z Przedszkola nr 24
Wiktoria Nowicka, grupa Ob z SP nr 11
Martyna Songin, grupa Oa z SP nr 11
Dorian Małkiewicz, grupa Oa z SP nr 11
Foto Poezją witamy wiosnę - 18.04.2013
ZDOLNI I POMYSŁOWI - NAGRODY KONKURSOWE
Samorząd Uczniowski kl. IV-VI podsumował wyniki konkursów dla pomysłowych uczniów naszej szkoły. Okazuje się, że są wśród nas dziewczęta i chłopcy, którzy nie siedzą przed telewizorem lub komputerem, ale spędzają czas wolny w bardzo ciekawy sposób i... mają się czym pochwalić.
Oto wyniki trzech konkursów.
"CUDA Z PAPIERU - niezwykłe origami" - nagrodzeni:
I miejsce - Wiktoria Literska kl. IV b
II miejsce - Julia Nowińska kl. V b
III miejsce - Paulin Wilk kl. VI a i Zuzanna Miciak kl. IVc
"BIŻUTERIA DLA POMYSŁOWYCH":
I miejsce - Karolina Prusecka kl. VI a
II miejsce - Julia Nowińska kl. V b i Paulin Wilk kl. VI a
III miejsce - Aleksandra Dutkowska kl. IV a
Laureatami "KONKURSU Z WIOSNĄ W TLE" zostali uczniowie klasy IV b.
Gratulujemy pomysłowości!
KONKURS "ENGLISH SPEAKING
COUNTRIES What do we know?"
EDYCJA II
Dnia 17 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 odbyła się kolejna już edycja konkurs języka angielskiego z wiedzy o krajach anglojęzycznych "English speaking countries - what do we know?". Patronat honorowy nad konkursem objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Wydawnictwa Egis i Oxford oraz Empik School. W konkursie udział wzięło 7 drużyn z Elbląga i okolic. Wśród walczących o tytuł najlepszego znalazły się Szkoły Podstawowe nr 15, 16,18 oraz 25, Zespół Szkół z Nowakowa, Zespół Szkół Pijarskich i jako gospodarze uczniowie Jedenastki.
Drużyny zmierzyły się w pięciu kategoriach sprawdzających ich wiedzę, koncentrację i skupienie oraz zdolności plastyczne. Uczestników poproszono o rozwiązanie krzyżówki, odgadnięcie utworu oraz nazwiska sławnej postaci czy udzielenie odpowiedzi po rozszyfrowaniu pytania. Wszyscy wykazali się znajomością tematu i sprytem. Po zaciętej rywalizacji jury, w składzie p. Mariola Hajdukonis, p. Mariola Chodakowska oraz p. Dorota Kadziewicz wyłoniło trzech zwycięzców:
Miejsce I: Szkoła Podstawowa nr 18
Miejsce II: Szkoła Podstawowa nr 16
Miejsce III: Szkoła Podstawowa nr 25
Wszyscy uczestnicy otrzymali fantastyczne nagrody ufundowane przez Szkołę Języków Obcych Empik oraz Wydawnictwa Egis i Oxford, którym serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również pozostałym drużynom, które naprawdę wykazały wolę walki oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do konkursu. Oprócz nagród dla uczestników zespół z Nowakowa został uhonorowany specjalną nagrodą za najlepszą stylizację w stylu irlandzkim.
Mamy nadzieję, że takie przedsięwzięcia pomogą młodym ludziom zrozumieć, jak ważna jest nauka języków obcych, szczególnie angielskiego, którym włada przecież większa część mieszkańców naszego globu.
Gratulujemy wszystkim drużynom, ich nauczycielom i zapraszamy do nas za rok. Będzie nam bardzo miło znowu móc Was ugościć. Pozdrawiam !
Organizatorki konkursu Mirosława Frączyk Alicja Stec Magdalena Szyk
Foto English Speaking Countries
Międzyświetlicowy Konkurs Ortograficzny "ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS" rozstrzygnięty! Zdobyliśmy II MIEJSCE!
Dnia 15 kwietnia 2013r. uczniowie klasy III "b", Oliwia Szymańska i Patryk Szmit wzięli udział Międzyświetlicowym Konkursie Ortograficznym "Zwierzęta wokół nas". Konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 w Elblągu nawiązywał do Światowego Dnia Zwierząt. Celem imprezy było motywowanie uczniów do doskonalenia wiedzy ortograficznej oraz zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji. W konkursie uczestniczyło 16 osób, tworząc 8 dwuosobowych zespołów. Konkurujące ze sobą drużyny pisały dyktando pełne "pułapek" ortograficznych, rozwiązywały krzyżówki, udzielały odpowiedzi na ortograficzne zagadki. Zespół reprezentujący naszą szkołę uplasował się na II miejscu w klasyfikacji ogólnej, zdobywając 44 punkty, i tylko jednym punktem ustępując zwycięzcom. Gratulujemy!
Elżbieta Pietruczuk
Foto ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS - 15.04.2013
Konkurs szkolny - "Nie pal-żyj dłużej"
Ogłaszamy szkolny konkurs wiedzy o szkodliwych skutkach palenia tytoniu - "Nie pal - żyj dłużej".
3 najlepszych uczniów zakwalifikuje się do etapu międzygimnazjalnego. Chętnych prosimy o zapisy u pedagoga szkolnego do dnia 30 kwietnia.
organizatorzy
A. Wawryszuk
B. Michalska
Szkolny konkurs plastyczny - "Zawody unikatowe"
Ogłaszamy szkolny konkurs plastyczny - "Zawody unikatowe".
W formie plakatu należy przedstawić wybrany zawód unikatowy, np.:
zdun, kamieniarz, kominiarz, dekarz, zegarmistrz, kowal, złotnik-jubiler, koszykarz-plecionkarz, drukarz, introligator, operator obrabiarek skrawających, kuśnierz, obuwnik, szewc, garbarz skór, technik odlewnik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Technika prac: farby plakatowe, akwarela, możliwość użycia mazaków, markerów.
Forma plakatu: papier, może być brystol o wymiarach 100x70 cm.
Plakat można wykonać indywidualnie lub grupowo( max 4 osoby ).
Najlepszy plakat weźmie udział w konkursie na szczeblu powiatowym. Czekają nagrody!!! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich gimnazjalistów, którzy lubią sztukę plastyczną.
Zapisy trwają do 14 maja 2013r.
Organizatorzy:
A. Wawryszuk A. Stando
Zajączkowy prezent dla Ziemi!
Elbląska Sieć Szkół Zielonej Flagi, przy współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów prosi mieszkańców Elbląga o pozbywanie się we właściwy sposób zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi. Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne zawierają szkodliwe substancje, które w przypadku urządzeń zużytych, zagospodarowywanych w nieprawidłowy sposób, wydostają się na zewnątrz, przenikają do gleby, a następnie do wód gruntowych, zanieczyszczając w ten sposób środowisko.
Od 16 do 19 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 11 wraz z Gimnazjum nr 4 organizują zbiórkę elektrośmieci.
Zrób Ziemi prezent i przynieś zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, np. zepsutą lodówkę, telewizor, telefon; zużyty toner czy kartridż.
Elektrośmieci można przynosić w godz. 7:00-16:00.
Więcej informacji na dyżurce szkolnej.
Chcemy żyć zdrowo i kolorowo - przygotowania do Dnia Ziemi
Tegoroczne przygotowania do Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 rozpoczęli od obchodów Światowego Dnia Zdrowia, podczas którego klasy od zerowej do szóstej mogły oglądać przygotowany przez siebie nawzajem program artystyczny. Młodsi uczniowie specjalizowali się w prozdrowotnych piosenkach, natomiast starsze klasy przekazywały cenne informacje poprzez skecze i scenki dramowe. Wszystkiemu z zainteresowaniem przyglądały się zaproszone przedszkolaki z Przedszkola Nr 24 w Elblągu.
Wszyscy pogłębiliśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. Poznaliśmy opinie małych ekspertów z dziedziny cukiernictwa, stomatologii, sportu oraz dietetyki, w których role wcielili się uczniowie klasy III b. Uczniowie zerówek zwrócili uwagę na konieczność dbania o zęby, prezentując zabawny wierszyk o dentyście leczącym zęby wilkowi. W rytmie hip-hopu oraz dzięki skeczom i wierszykom starszych klas zdobyliśmy obszerną wiedzę na temat witamin. Klasy III a i III c swoim występem podkreśliły znaczenie sportu dla zachowania zdrowia.
Każda klasa po swoim występie odczytywała wspólnie ustalone postanowienie prozdrowotne oraz zawieszała je na specjalnie przygotowanym drzewku, które zajmie honorowe miejsce na korytarzu szkolnym. Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów, aby wytrwali w swoich obietnicach!
Kolejne dni poprzedzające Dzień Ziemi to:
- Poniedziałek (15.04.) - Dzień Marchewki, w którym zamiast mundurków ubieramy się na pomarańczowo i przynosimy marchewki na drugie śniadanie (wszystkich marchewkowych łasuchów zapraszamy na długiej przerwie na II piętro segmentu E do pamiątkowego zdjęcia).
- Wtorek (16.04.) - Dzień Zielony, aby wiosna zakrólowała na dobre, ubieramy się tego dnia na zielono.
- Środa (17.04) - Dzień Ekologicznej Mody; klasy 0-III i IV-VI przygotowują niezależne pokazy ubrań wykonanych głównie z materiałów przeznaczonych do recyklingu.
- Poniedziałek (22.04) - Dzień Ziemi; podsumowujemy zbiórkę elektrośmieci oraz wyruszamy na sprzątanie świata!
Foto Żyj zdrowo i kolorowo
Konkurs języka angielskiego "ENGLISH QUEST"
Dnia 13.04. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie języka angielskiego - English Quest, zorganizowanego przez Gimnazjum nr 10 przy Zespole Szkół nr 2. Drużyna reprezentująca JEDENASTKĘ składała się z trojga uczniów klasy VI A: Justyny Kobrzenieckiej, Pauliny Sarapuk oraz Szymona Borowca. Rywalizacja przebiegła w 10 "questach" - wyzwaniach. Jednym z nich było literowanie, innym zaś rozwiązanie krzyżówki czy czytanie tekstu ze zrozumieniem. Nasi reprezentanci, choć nie uplasowali się na podium, poradzili sobie nienajgorzej wyprzedzając kilka drużyn w klasyfikacji. Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ekstra kubki.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a Naszym reprezentantom dziękujemy za wolę walki.
Opiekun grupy
Magdalena Szyk
Foto ENGLISH QUEST 2013
Spotkanie ze sztuką Rzymu i Florencji
9.04.2012r. po raz kolejny, w Zespole Szkół Nr 1 w Elblągu przy ulicy Korczaka, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych razem z młodzieżą z gimnazjum mieli możliwość poznania przepięknych dzieł sztuki znajdujących się w galeriach Watykanu i we Florencji - Galerii Uffici. Wykład poprowadził historyk sztuki ks. Grzegorz Wąsowski, który w pasjonujący sposób przedstawił obrazy tam znajdujące się, opowiadając o okolicznościach ich powstania, symbolice oraz ciekawostkach, anegdotach z nimi związanymi.
Np.: co spowodowało, że dzieło Caravaggia "Złożenie do grobu" znajdujące się w Muzeach Watykańskich wzbudziło ogromne kontrowersje?
Odpowiedź brzmi, że Chrystus miał mocno zabrudzone stopy oraz widz oglądał złożenie do grobu jakby w nim był.
Imponująca wiedza Ks. Wąsowskiego i opowiadanie ze swadą o dziełach sztuki sprawiło, że młodzież i seniorzy nie nudzili się i bardzo wysoko ocenili wykłady.
Na zakończenie wykładu ksiądz przygotował quiz - test zdobytej wiedzy ze wszystkich wykładów. Trzeba było wykazać się dużą wiedzą, ale Ci wszyscy, którzy uczestniczyli w wykładach potrafili na pytania odpowiedzieć.
Wykłady "Galerie sztuki" prowadzone były dla seniorów i młodzieży w ramach projektu MP i PS z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - FIO- pt.: "Wspólne działania-wspólne korzyści".
Foto Spotkanie ze sztuką Rzymu i Florencji
Drodzy Rodzice głosujcie!
Podczas zebrań gimnazjaliści zwrócili się z apelem do RODZICÓW o pomoc w głosowaniu na projekt: "Nasze dotykanie TEATRU" (nr 203). Wszyscy mamy nadzieję, że rodzice nie pozostaną obojętni i włączą się w tę akcję.
Przypominamy, że oddawać głosy należy codziennie na stronie www.projektzklasa.pl (do 22 kwietnia)
Do pierwszej 10 brakuje nam ok. 400 głosów, ale wszystko jeszcze można odrobić-samych gimnazjalistów w szkole jest 437. Jeśli uczniowie, rodzice i nauczyciele mocniej zaangażują się w głosowanie, szybko tę stratę odrobimy.
Pokażmy, że potrafimy być razem! Głosujmy!
Foto Apel projekt
08 kwietnia rusza III Edycja Konkursu "Projekt z klasą", którego organizatorem jest wydawnictwo Nowa Era.
Zgłosiliśmy do konkursu projekt realizowany przez grupę gimnazjalistów z naszej szkoły.
Nasze dotykanie TEATRU
nr 203
Chcemy powtórzyć sukces sprzed dwóch lat! Do wygrania - 2000 zł dla dziesięciu projektów z największą liczbą głosów od internautów oraz kolejne 2000 zł dla projektów wyróżnionych przez Komisję Konkursową.
Głosowanie trwa od 08.04 do 22.04 (tylko dwa tygodnie).
Ważny jest każdy dzień i każdy głos!
Bardzo liczymy na Waszą pomoc! Serdecznie prosimy uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz wszystkich naszych przyjaciół i znajomych - GŁOSUJCIE! Razem możemy więcej!
Zasady głosowania
- W głosowaniu internetowym może wziąć udział Uczestnik, który przed oddaniem pierwszego głosu:
- wejdzie na stronę konkursu - www.projektzklasa.pl,
- kliknie przycisk "Głosuj" przy pracy konkursowej nr 203 "Nasze dotykanie TEATRU",
- wypełni wyświetlony formularz głosowania podając imię, nazwisko, adres e-mail, nr telefonu oraz prawidłowo wpisze wyświetlające się hasło internetowe we wskazane pole,
- aktywuje link, który zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail Uczestnika,
- zaakceptuje Regulamin .
- Aktywacja linku jest konieczna wyłącznie podczas pierwszego głosowania i powoduje automatyczne oddanie głosu na wybraną pracę konkursową.
- Kolejne oddanie głosu przez Uczestnika będzie się odbywało poprzez kliknięcie przycisku "Głosuj" przy wybranej pracy konkursowej, podanie adresu e-mail oraz wpisanie wyświetlającego się hasła internetowego.
- Uczestnik może oddać tylko jeden głos dziennie.
PÓŁKOLONIE
Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że w okresie wakacji będą organizowane półkolonie w następujących szkołach:
I TURNUS 01 - 12 LIPCA
- Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Daszyńskiego1
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 ul.Polna 8A
II TURNUS 15- 26 LIPCA
- Szkoła Podstawowa nr 12 ul. M. Zajchowskiego 12
- Szkoła Podstawowa nr 18 ul. Węgrowska 1
III TURNUS 29LIPCA - 09 SIERPNIA
- Szkoła Podstawowa nr 16 ul. Sadowa 2
IV TURNUS 09 - 23 SIERPNIA
- Zespół Szkół nr 1 ul. J. Korczaka 34
Zapisy od 11.04.2013r. Karty zgłoszeń do pobrania w księgowości.
Rodzice, którzy zainteresowani są uczestnictwem swojego dziecka w półkoloniach, winni zgłosić się do szkoły, która organizuje wypoczynek w czasie tegorocznych wakacji.
Pełna odpłatność w turnusie wynosi 140 zł. Zgodnie z ustaleniami organizatorów dziecko może wziąć udział tylko w jednym turnusie.
Tydzień Pod Żaglami
dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Elblągu
-
Termin:27.05 - 2.06.2013 r.
-
Miejsce: Jezioro Jeziorak
-
Trasa: Iława - Makowo - Siemiany - Matyty
Super trasa wiodąca przez całą długość jeziora -
Łodzie żaglowe: Antila 24 /duże, wygodne i bogato wyposażone jachty z silnikami/
-
Zakwaterowanie: kabina jachtu
-
Program: nauka i doskonalenie manewrowania jachtem, gry i zabawy rekreacyjne, ogniska.
-
Organizator: Zespół Szkół Nr 1 w Elblągu.
-
Koszt: 370 zł + (50 zł-kaucja zwrotna za jacht)
-
Zaliczka: 150 zł (płatne do 30.04.2013)
Zainteresowanych prosimy o kontakt
z nauczycielem Mariuszem Przebiegiem
tel. 505901515
Komunikat w wersji (*.pdf)
Foto Obóz żeglarski
Wyniki konkursu SKO dla najbardziej aktywnej klasy
Miło nam zakomunikować, iż konkurs ogłoszony przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędnościowej wygrywa klasa VB, w której aż 11 uczniów posiada konto SKO. Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do banku i poznanie tajników pracy bankowców. Z tego jakże pasjonującego wydarzenia klasa 5 sportowa na pewno zda nam fotorelację - CZEKAMY.
A poniżej przedstawiamy klasyfikację klas:
I miejsce - klasa 5 B
II miejsce - klasa 5 A
III miejsce - klasa 4 A
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do założenia własnego konta i wzięcie udziału w konkursie jako klasa w przyszłym roku szkolnym.
Pozdrawiamy
M. Szyk
A. Wawrzycka
Lekcja otwarta klas III SP
Dn. 10.04.2013r. na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1, przy okazji zebrań z rodzicami odbędzie się lekcja otwarta trzecioklasistów. Zajęcia mają na celu pokazanie rodzicom przyszłych czwartoklasistów oraz samym uczniom, jak sport i kultura fizyczna wpływają na prawidłowy rozwój psycho-motoryczny młodego człowieka. Zajęcia dla maluchów poprowadzą Dorota Gościńska oraz Arkadiusz Majewski. Po pokazie, na stołówce szkolnej odbędzie się zebranie ze wszystkimi rodzicami poświęcone organizacji klas czwartych w roku szkolnym 2013/2014.
Organizatorzy oraz dyrekcja szkoły serdecznie zapraszają wszystkich ciekawych dn. 10.04.2013r. (środa) na godzinę 16.30.
Dzieci obowiązuje strój sportowy.
Dotknij Teatru w Gimnazjum nr 4
- to hasło happeningu, który odbył się (27 marca) w naszym gimnazjum z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
W ramach ogólnopolskiej akcji: "Dotknij Teatru" Zespół Teatralny "Podaj dalej" z Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 przygotował happening pod takim właśnie tytułem z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
Artystyczne działania gimnazjalistów z naszej szkoły wpisały się w cykl imprez odbywających się w mieście podczas tygodnia poprzedzającego Międzynarodowy Dzień Teatru.
Młodzi artyści do udziału w happeningu zaprosili grupę koleżanek i kolegów z różnych klas.
Przygotowali dla nich między innymi krótką scenkę ze "Śpiącej królewny" Sławomira Mrożka oraz dramę pt. "Początek". Inscenizacja ta oparta na umownych znakach miała za zadanie rozbudzić wyobraźnię widzów. Każdy więc interpretował ją inaczej. Organizatorzy zadbali o to, by widz od początku był zarówno obserwatorem jak i uczestnikiem happeningu. Już od pierwszych chwil gimnazjaliści byli zaintrygowani i ciekawi tego, co stanie się za moment.
Na koniec wszyscy mogli "Dotknąć Teatru", czyli na pamiątkę odcisnąć swoje dłonie na tablicy z tak brzmiącym hasłem.
Wiemy, że sympatyków teatru w naszej szkole nie brakuje, obiecujemy więc przygotowywać dla nich więcej niespodzianek.
Bożena Balbuza wraz z Zespołem Teatralnym "Podaj dalej"
Foto DotknijTeatru (S.K.)
Foto DotknijTeatru (B.B.)
LAUREACI I FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11
- Piotr Skowron - laureat konkursu z przyrody (opiekun: Łucja Gniady)
- Krzysztof Mgłosiek - laureat konkursu z przyrody (opiekun: Łucja Gniady)
- Monika Lelujko - finalistka konkursu z przyrody (opiekun: Łucja Gniady)
- Szymon Borowiec - finalista konkursu języka angielskiego (opiekun: Agnieszka Szwaracka), finalista konkursu z matematyki (opiekun: Danuta Stankiewicz)
GIMNAZJUM NR 4
- Anna Wilk - laureatka konkursu z chemii (opiekun: Anna Awiżeń)
- Mateusz Chromiński - laureat konkursu z fizyki (opiekun: Jadwiga Pietrzak)
- Sandra Bułak - laureatka konkursu z języka niemieckiego (opiekun: Sebastian Kutra)
- Michał Bil - finalista konkursu z historii (opiekun: Piotr Ciach)
- Maria Kamińska - finalistka konkursu z języka polskiego (opiekun: Małgorzata Kowalska)
- Adrianna Kadziewicz - finalistka konkursu z języka polskiego (opiekun: Barbara Magoń), finalistka konkursu z języka angielskiego (opiekun: Alicja Stec)
- Karolina Radgowska - finalistka konkursu z fizyki (opiekun: Jadwiga Pietrzak)
- Paweł Gliniecki - finalista konkursu z języka angielskiego (opiekun: Alicja Stec)
- Karolina Kowalicka - finalistka konkursu z języka angielskiego (opiekun: Kamila Kasprzak)
- Alan Domżalski - finalista konkursu z języka angielskiego (opiekun: Kamila Kasprzak)
- Aleksandra Szydzik - finalistka konkursu z języka angielskiego (opiekun: Magdalena Szyk)
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 składa serdeczne gratulacje wszystkim laureatom i finalistom, ich rodzicom oraz nauczycielom.
Szóstoklasisto! Wybierz Gimnazjum nr4!
18 i 19 marca ruszyła akcja promocyjna.
Grupa gimnazjalistów z klas: IIa, IIb, IIe i IIf wraz z nauczycielkami: Jadwigą Pietrzak, Anną Awiżeń, Magdą Kołacką i Bożeną Balbuza odwiedziła SP15, SP6 i SP18. Nasi przedstawiciele spotkali się z uczniami klas szóstych, by zachęcić ich do wyboru Gimnazjum nr4. Młodzież opowiadała swoim młodszym koleżankom i kolegom o życiu szkoły, o wyposażeniu gabinetów, no i oczywiście o nauczycielach. Ze strony szóstoklasistów padały różnorodne pytania, na które staraliśmy się udzielać wyczerpujących i szczerych odpowiedzi. Miło nam było słyszeć, że nasze gimnazjum cieszy się dobrą opinią wśród nauczycieli i uczniów odwiedzanych przez nas szkół podstawowych. Zostaliśmy gościnnie przyjęci, za co serdecznie dziękujemy.
Wszystkich szóstoklasistów zapraszamy do naszego gimnazjum. To naprawdę dobry wybór! B.B.
Godzina dla Ziemi
"Zgaś światło i włącz się do zmian podczas Godziny dla Ziemi WWF!" - tak do Polaków apeluje WWF - organizacja zachęcająca do symbolicznego wyłączenia żarówek na godzinę 23 marca o godzinie 20:30.
Pierwszym krokiem przyłączenia się do akcji był happening na boisku szkolnym SP 12. Elbląskie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea działające w Sieci Zielonej Flagi ułożyły wielką żarówkę z zapalonych świec. Na koniec wypuszczone zostały lampiony, które pofrunęły w górę z okrzykiem "Godzina dla Ziemi niech trwa"
Halina Dolna, Anna Awiżeń, Magdalena Banach, Danuta Zambrzycka
Foto Godzina dla Ziemi(H.D.)
Film Godzina dla Ziemi na youtube.com
Film Godzina dla Ziemi na Telewizji Elbląskiej
SKO!!! UWAGA !!!
Żyrafka Lokatka ogłasza jedyny w swoim rodzaju
KONKURS SKO w Jedenastce.
Aby wziąć udział w konkursie należy zadbać o to, aby w Twojej klasie było jak najwięcej sympatyków oszczędzania, a klasa w której liczba kont SKO będzie największa wygra nagrodę główną, jaką jest ekstra wycieczka do banku, natomiast osoby posiadające konta otrzymają super gadżety.
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Czas trwania konkursu: do 31 marca.
P.S. Ulotkę z oświadczeniem, które należy wypełnić w celu założenia konta można pobrać u wychowawcy klasy lub opiekuna SKO.
Pozdrawiamy,
Opiekunowie SKO
Wielkanoc z PCK
Zbliża się Wielkanoc. Wzorem lat poprzednich postanowiliśmy pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Od początku marca prowadziliśmy akcję zbiórki żywności. Wiele klas przygotowało paczkę w skład, której wchodziły produkty trwałe i zabawki. Wszystkie zebrane artykuły zostały dostarczone do Zarządu Głównego PCK w Elblągu. W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy zaangażowanym klasom i ich wychowawcom.
Halina Dolna Anna Awiżeń
Witamy wiosnę!
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę! Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny uczniowie klas 0-II prezentowali ekologiczne i pełne zielonej radości piosenki, aby w ten sposób wypędzić zimę i przyspieszyć przyjście oczekiwanej pory roku. Podczas zabawy uczniowie klas III pełnili rolę jury w wyborze najbardziej wiosennej piosenki. Pierwsze miejsce przyznali klasie 0 b - gratulujemy!
W międzyczasie każdy mógł poczęstować się zdrowym i ekologicznym przysmakiem: napić się świeżo wyciśniętego soku z marchwi czy rozsmakować się w musie z kiwi lub jabłka. Nie zabrakło owocowych sałatek, galaretek i szaszłyków, a także otrębowych ciasteczek. Wszyscy nabrali ogromnej ochoty na większą dawkę witamin każdego dnia.
Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
Zapraszamy do oglądania zdjęć z zabawy (MP)
Próba otwarta...
20 marca w teatrze im. Aleksandra Sewrska w Elblągu odbyła się próba otwarta spektaklu "Mistrz i Małgorzata". Adaptacją powieści Michaiła Bułhakowa oraz reżyserią przedstawienia zajął się Rosjanin Grigorij Lifanow, który gościnnie przebywa w naszym mieście i współpracuje z artystami elbląskiego teatru.
Na próbę zaproszeni zostali członkowie Zespołu Teatralnego "Podaj dalej" wraz z opiekunem-panią Bożeną Balbuza. Nie lada gratką dla nich była możliwość obserwowania na żywo pracy profesjonalnych aktorów. Spektakl realizowany jest z dużym rozmachem, z wykorzystaniem wielu efektów specjalnych. Na efekt końcowy pracuje również liczna grupa osób, których na scenie nie widać. Szczegółów jednak nie możemy zdradzać - należy po prostu wybrać się do teatru.
"Woda wielki dar natury"
Festiwal nauki, który odbył się 19 marca 2013 roku w naszym gimnazjum poświęcony został wodzie. Hasłem przewodnim stał się tytuł festiwalu "Woda wielki dar natury". Gimnazjaliści z klas trzecich zostali poproszeni o przygotowanie referatów, plakatów, wierszy o wodzie, ulotek zachęcających do jej oszczędzania. Niektórzy uczniowie zdecydowali się na zrobienie modelu elektrowni wodnej lub projektów innych alternatywnych źródeł energii. Na festiwalu pojawił się też model kuchenki solarnej, który wzbudził duże zainteresowanie uczestników.
Zakończeniem festiwalu była prezentacja wykonanych plakatów w holu głównym szkoły.
Rok 2013 został ogłoszony przez UNESCO "Międzynarodowym Rokiem Wody". Nasz festiwal wpisał się więc doskonale w jego obchody.
Foto Woda wielki dar natury (HD)
HAPPY ORANGES - ARROUND BASKETBALL IN EUROPE
Od pewnego czasu, nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie ETWINNING pt. "HAPPY ORANGES - AROUND BASKETBALL IN EUROPE". Projekt polega na tym, że logujemy się na platformie internetowej "Twin space", wypowiadamy się na tematy związane ze sportem, a głównie związane z koszykówką. Zadajemy pytania dotyczące sportu, po czym rozmawiamy o tym na forum grupy. Ponadto, opisujemy ulubione miejsca w szkole wymieniając się informacjami z włoskimi uczniami.
Współpracujemy ze szkołami z Włoch: -
Direzione Didattica Statale 1° Circolo di Lauria, Lauria (PZ),
-
Istituto Comprensivo Statale di Andorno Micca - Scuola Primaria di Campiglia Cervo, Campiglia Cervo (BI)
Dotychczas udało nam się:
- opisać ulubione miejsca w szkole
- porozmawiać na temat ulubionego sportu
- czekamy na pierwszą konferencję internetową (ze szkołą we Włoszech)
Poza tym, prowadzimy bloga, na który możecie wejść i śledzić każdy nowy post.
Serdecznie do tego zapraszamy.
- Link do naszego bloga
Bartłomiej Michalczyk, 2B
Klasy III i "Spotkanie w ciemnościach"
W czwartek 14.03.2013r. o godz. 9.00 po raz pierwszy uczniowie klas III SP
mogli wykazać się zdobytymi umiejętnościami pisząc Ogólnopolski Sprawdzian
Kompetencji Trzecioklasisty " Spotkanie w ciemności" z języka
polskiego i matematyki. W przezwyciężeniu stresu pomógł uczniom
"Bratek" i jego ćwiczenia relaksacyjne.
Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Wychowawcy klas III: M. Zipser, M. Podbielska, G.
Krajewska.
Foto Ich pierwszy egzamin
Relolekcje
W środę 13. marca 2013 r. rozpoczęły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne pod hasłem: "Poszli w ciemno za światłem".
Uczniowie klas IV-VI przygotowali scenki z życia świętych i wszyscy oglądaliśmy je na auli szkolnej.
Między występami poszczególnych klas śpiewaliśmy piosenki o świętych i drodze do świętości, a uczennice z klasy IVB zachęcały nas do tańca.
Dekorację, która zapełniła wszystkie ściany stanowiły obrazki świętych wykonane przez uczniów najmłodszych klas.
To był bardzo udany początek rekolekcji!
Agnieszka Gryciuk, Piotr Zbierzchowski
Foto Rekolekcje SP 2013
International Cuisine Day
Dnia 11 marca odbędzie się w ramach projektu Comenius " International Cuisine Day"("Dzień Kuchni Międzynarodowej"). W tym dniu uczniowie naszej szkoły zarówno z gimnazjum jak i szkoły podstawowej przyniosą przygotowane przez siebie dania krajów partnerskich projektu. W skład szkół partnerskich wchodzą: Włochy, Hiszpania, Grecja, Węgry, Rumunia, Turcja oraz oczywiście Polska. Podczas przerw o godzinie 11:30 oraz 12:25 będzie można skosztować dań z siedmiu krajów.
Smacznego!
Opr. Elżbieta Derlukiewicz
Wydarzenie dla małych i dużych
Podjęliśmy kolejne wyzwanie. Przystąpiliśmy do konkursy "Żyj Smacznie i Zdrowo". Wykonaliśmy już plakat społeczny, nakręciliśmy film, a w piątek 8 marca zaprosiliśmy do gabinetu 10D przedszkolaków oraz uczniów pierwszej klasy wraz z wychowawczyniami na-wydarzenie społeczne. Zaprezentowaliśmy dzieciom wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". W dalszej kolejności próbowaliśmy w przystępny sposób przedstawić walory smakowe i zdrowotne warzyw występujących w wierszu. Poprosiliśmy młodszych naszych przyjaciół o narysowanie ilustracji do wiersza. Był też poczęstunek- plasterki surowej marchewki. Wszyscy świetnie się bawili, efekty pracy dzieci widnieją na gazetce ściennej w naszej klasie.
Grażyna Lefelbajn
Foto Żyj Smacznie i Zdrowo
SUKCES PRZYRODNIKÓW Z SP 11 !!!
21 lutego 2013 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla SP.
Do finału w województwie warmińsko-mazurskim zakwalifikowało się 150 uczniów.
Nasza szkołę reprezentowali:
Monika Lelujko z kl. VI A
Piotrek Skowron z kl. VI B
Krzysiek Mgłosiek z kl. V A
Na wyniki czekaliśmy do wtorku 5 marca. Nie wyobrażacie sobie naszej radości, gdy okazało się, że wśród 45 laureatów są Piotrek i Krzysiek a Monika została finalistką.
Jest to najlepszy wynik nie tylko w Elblągu ale doskonały również w województwie.
Monice, Krzyśkowi i Piotrkowi życzę dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że ich sukces będzie zachętą do pracy dla innych.
Łucja Gniady
KONKURS PLASTYCZNY "ELBLAG MOJE MIASTO"
Dnia 27 lutego 20013r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego:
"Elbląg moje miasto".
W konkursie brały udział klasy IV-VI szkoły podstawowej.
Oto laureaci:
I miejsce - Szymon Szewc- kl.Va
II miejsce- Kinga Kużmicz- kl.Va
III miejsce- Weronika Michalak- kl.VIb
Wyróżniono prace następujących uczniów:
Paulina Sarapuk- kl.VIa
Konrad Branecki- kl.Va
Julia Korpacka- kl.Vb
Wiktoria Kowalewska - kl.VI a
Wśród gimnazjalistów najlepiej oceniono prace następujących uczniów:
I miejsce- Natalia Rymar - kl.IIa i Patrycja Wierzbińska - kl.IIb
II miejsce- Wiktoria Kołacka IIe i Mateusz Kurpanik- IIb
III miejsce- Paweł Borys- IIf
Wyróżniono również prace: Igi Banucha - IIe i Sylwii Bożyk- IIc Ala Stando
Foto "Elbląg moje miasto"
Edukacja finansowa
w klasie 5 b
W poniedziałek klasa 5B poznała bliżej pewne zagadnienie związane z finansami - historię pieniądza.
Lekcja rozpoczęła się bardzo niezwykle. Pani rozdała krzyżówki i zapowiedziała, że dopiero po odgadnięciu hasła dowiemy się na jaki temat będziemy dyskutować. Otóż okazało się, że hasłem krzyżówki był PIENIĄDZ. Wydawać by się mogło, że każdy wie jaka jest waluta obowiązująca w Polsce, jak wygląda i jakie są jej nominały, ale czy wiemy skąd wzięły się pieniądze i kto pierwszy zaczął się nimi posługiwać?
Po takiej burzy mózgów klasa została podzielona na zespoły i otrzymała bardzo trudne z pozoru zadanie - ułożenie puzzli przedstawiających historię pieniądza. Każda grupa spisała się na medal w ten sposób poznając ważne daty w historii pieniądza!
Uczniowie klasy piątej mogli uczestniczyć w takiej lekcji dzięki programowi Szkolnych Kas Oszczędnościowych (SKO), do którego SP 11 przystąpiła w tym roku szkolnym.
ZAPRASZAM do rozpoczęcia własnej przygody z Żyrafką Lokatką oraz do galerii zdjęć
Opiekun SKO
Magdalena Szyk
Foto Edukacja finansowa w 5b
"MAM HAKA NA RAKA"
W piątek 22 lutego 2013 roku klasa I d z naszego gimnazjum uczestniczyła w marszu "Mam Haka na Raka", którego organizatorem była grupa TETE-A-TETE z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.
"Mam Haka na Raka" to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program ma na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswojenie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych.
Marsz rozpoczął się przy Bramie Targowej na Starym Mieście a zakończył na boisku II Liceum Ogólnokształcącego. Finałem całego przedsięwzięcia był wykład lekarza onkologa na temat jednego z najbardziej złośliwych nowotworów - czerniaka.
Patronat honorowy nad akcją objął Grzegorz Nowaczyk - Prezydent Miasta Elbląg oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. H.Dolna
Foto Mamy haka na raka
Spotkanie z sokolnikiem
W dniach 21-22 lutego na zajęciach praktyczno badawczych realizowanych w naszym gimnazjum gościliśmy sokolnika Pana Michała Bienia. Było nam podwójnie miło, gdyż pan Michał jest absolwentem naszej szkoły. Szczególnie ważnymi uczestnikami spotkania były ptaki - 3 dorodne samiczki dumnie stroszące piórka.
Celem spotkania było poznanie pracy sokolnika, historii sokolnictwa w Polsce i odpowiedź na pytanie: co robi sokolnik i jego podopieczne na lotnisku?
Wykład i dyskusja w towarzystwie sokołów dostarczyły uczestnikom spotkania niezapomnianych wrażeń.
Halina Dolna, Anna Awiżeń, Magdalena Banach, Danuta Zambrzycka
Foto Sokolnik
"Sztuka Dialogu"- opanowana
22 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbył się XII Przegląd Recytatorski "Sztuka Dialogu". Wzięli w nim udział uczniowie elbląskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Fiodorowicz (IIIB) i Miłosz Koczorowski (IIF) oraz Anna Wilk (IIIB) i Kacper Kwiliński (IIIB) -opiekun: Bożena Balbuza.
Trzeba przyznać, że poziom wszystkich występów był naprawdę wysoki, uczestnicy starannie przygotowali się do konkursu. Okazało się jednak, iż prowadzenie dialogu jest trudną sztuką. Nie wystarczy wyraźnie i ciekawie mówić, trzeba również umieć słuchać. Liczy się wszystko: drobny gest, grymas na twarzy, spojrzenie w oczy. Ważne, by przekazać pewną prawdę - o sobie samym również.
Prezentacje konkursowe oceniali: Agnieszka Jarzębska-polonistka, dziennikarka, Teresa Suchodolska-aktorka oraz Wojciech Karpiński-nauczyciel, muzyk, pisarz, tekściarz.
Uwaga!
Zdobywcami głównej nagrody w XII Przeglądzie Recytatorskim "Sztuka Dialogu" zostali: Joanna Fiodorowicz i Miłosz Koczorowski (Gimnazjum nr4).
Zwycięska para przedstawiła fragment "Tajemniczego ogrodu" Frances Hodgson Burnett. Po ich występie (ostatnim w konkursie) chyba nikt z obecnych na sali nie miał wątpliwości, kto jest najlepszym rozmówcą. Asia wykazała się niezwykłą wrażliwością i wyczuciem, Miłosz zaprezentował dojrzałość i świadomość każdego wypowiadanego słowa.
Gratulujemy!
Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Agnieszka Dąbrowska i Klaudia Skubicz (Gimnazjum nr3) oraz Kinga Dumalska i Karolina Kwant (Gimnazjum nr2).
Należy podkreślić, iż występ naszego drugiego zespołu - Ani i Kacpra - był bardzo oryginalny i na pewno udany. Zabawna scenka w ich wykonaniu (dialog ze "Śpiącej królewny" Sławomira Mrożka) stanowiła przyjemną odskocznię od poważnych tekstów pozostałych prezentacji konkursowych.
Całej czwórce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Foto Sztuka Dialogu - 22.02.2013
B.B.
Comenius -
Uczenie się przez całe życie
W niedzielę (17.02.13) grupa naszych uczniów z klasy 3 e (Karolina Bajraszewska,
Karolina Kowalicka, Michał Wojtczak, Bartek Sinkiewicz, Asia Szafader i Ola
Kmita) wraz z nauczycielkami języka angielskiego p. Kamilą Kasprzak oraz p.
Elżbietą Derlukiewicz wylatuje do Grecji w ramach programu Comenius -
Uczenie się przez całe życie. Jest to już druga, po Hiszpanii, wizyta
zagraniczna.
W trakcie pobytu uczniowie spotkają się z reprezentantami szkół
partnerskich z Hiszpanii, Węgier, Rumunii, Turcji, oraz Grecji. Niestety
Włosi nie mogą tym razem uczestniczyć w spotkaniu, ale obiecali, że będą
obecni na spotkaniu w Polsce, które odbędzie się już w czerwcu!
opr: Kamila Kasprzak
Ze względu na obszerność relacji z Grecji zostały one przeniesone na oddzielną podstronę.
Ostatnia relacja z soboty
wciśnij link - flagę Grecji
Odmianą nazwiska rządzi gramatyka, nie jego właściciel!
21 lutego obchodzimy 14. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO. Upamiętnia on wydarzenia w Bangladeszu w 1952 roku, kiedy zginęło 5. studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Pierwsze obchody Dnia Języka Ojczystego w Polsce zorganizowano 8 lat temu. W naszej szkole obchodzimy to święto po raz trzeci.
Z tej okazji gimnazjaliści przygotowali ulotki apelujące o odmienianie nazwisk
Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na problem niechęci użytkowników języka polskiego do stosowania się do obowiązujących w polszczyźnie zasad odmieniania nazw osobowych. Pragniemy zachowa ć ten indywidualny rys języka polskiego, jakim jest jego fleksyjny charakter. Podparliśmy się autorytetem Jana Miodka. Nie Jana Miodek!
Odmieniajmy nazwiska! M. Kowalska, M. Kurach, B. Magoń
Foto MDJO - 21.02.2013
Zwycięstwo na GIM ART 2013
Zespół Teatralny "Podaj dalej" zajął pierwsze miejsce w VI Przeglądzie Grup Artystycznych GIM ART 2013, który odbył się 15 lutego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Elblągu. Udało się tym samym powtórzyć sukces sprzed roku!
Zwycięskie przedstawienie pt. "Miałem sen" spotkało się z uznaniem publiczności jak i jury, któremu przewodniczył dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewrska w Elblągu - pan Mirosław Siedler. Pozostali członkowie komisji konkursowej to: Edyta Machul - instruktor teatralny CSE "Światowid" i Marta Arendt - w-ce dyrektor ZSE.
Jury spodobał się temat przedstawienia oraz - jak to określono - ciekawa reżyseria. Podkreślono również dobrą grę młodych aktorów ze szczególnym wyróżnieniem: Kacpra Kwilińskiego, Miłosza Koczorowskiego oraz Tomka Pietrzaka. Pan Mirosław Siedler (po przeglądzie) bardzo dokładnie omówił cały spektakl i udzielił zespołowi cennych wskazówek. To był "zastrzyk" pozytywnej energii i motywacji do dalszej pracy.
W przedstawieniu wystąpili: Adam Chojnicki, Karolina Gawerska, Daria Kania, Miłosz Koczorowski, Kacper Kwiliński, Kinga Lorek, Natalia Maciejewska, Tomasz Pietrzak, Natalia Piotrkowska, Natalia Rymar, Magdalena Sroka, Magdalena Wileńska, Anna Wilk, Dominik Zbiejczuk
oraz gościnnie uczniowie klasy III b z SP 11:
Agata Antosik i Filip Abucewicz
Trzeba przyznać, że najmłodsi artyści spisali się rewelacyjnie i podbili serca widzów.
Całemu zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów scenicznych!
Foto Gim Art 2013 (BB)
Opiekun zespołu
Bożena Balbuza
Dodatkowe foto Galeria zamieszczona na ||info.elblag.pl||
Etap szkolny "Żyjemy wśród liczb"
Dnia 8.02.2013r. w Zespole Szkół nr1 w Gimnazjum nr 4 w Elblągu odbył się etap szkolny konkursu matematycznego "Żyjemy wśród liczb".
Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas I, II, III. Spośród uczestników komisja konkursowa wyłoniła uczniów, którzy będą reprezentować nasze gimnazjum w drugim etapie.
Są to uczniowie: -
Dalidowicz Patryk z klasy Id,
-
Wachnik Radosław z klasy Id,
-
Terech Szymon z klasy Id,
-
Kaczorowski Miłosz z klasy IIf,
-
Chromiński Mateusz z klasy IIIb,
-
Jary Przemysław z klasy IIIa.
organizator konkursu
Grażyna Lefelbajn
Prymusi świętują! cz.2
Film Relacja z Dnia Prymusa w ZS1 (JK)
Nowe inwestycje w Zespole Szkół nr 1
W czasie ferii zimowych w budynku szkoły zakończono nowe inwestycje. Na korytarzach segmentu D, na parterze i I piętrze, pojawiły się 4 szafy z szufladami dla uczniów gimnazjum. Jest to projekt pilotażowy i obejmuje 4 wybrane klasy. Szafy zostały pozyskane z Sądu, wymalowane zostały w szkole i tu też wstawiono zamki do każdej szuflady. W miarę możliwości chcielibyśmy pozyskać więcej takich szaf, tak aby wszystkie klasy miały swoje miejsca w szkole.
Kolejną inwestycją zakończoną pod koniec stycznia 2013 roku był remont generalny łazienki dla dziewcząt, która znajduje się na parterze segmentu C. Tam położono glazurę i terakotę, zainstalowano nową armaturę łazienkową, wymieniono okna, wycekolowano i pomalowano ściany, zamontowano nowe kabiny, dozowniki na mydło, pojemniki na papier toaletowy, suszarkę do rąk, lustra. Koszt całkowity remontu wyniósł 25 000 zł; z tego 9 000 zł pochodzi z prowizji PZU, a 16 000 zł - to środki wypracowane przez szkołę. Naszym marzeniem jest przeprowadzenie remontu wszystkich łazienek w szkole, a zostało ich jeszcze "tylko" 24! Marzyć przecież wolno każdemu... . Hanna Trybińska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1
Foto Nowe inwestycje I-II 2013
Prymusi świętują!
Tradycją w Zespole Szkół nr1 jest tzw. Dzień Prymusa. To jedno z najważniejszych i najprzyjemniejszych świąt w roku szkolnym-wspaniała okazja, by nagrodzić naukę, zaangażowanie w życie szkoły oraz wysoką kulturę osobistą najlepszych uczniów.
W tym roku, 8 lutego, zaszczytny tytuł Prymusa otrzymało aż 152 uczniów szkoły podstawowej oraz 90 gimnazjalistów. To imponujący wynik, zważywszy na wysokie wymagania, jakim musieli sprostać.
Pani Dyrektor Hanna Trybińska nie kryła radości i dumy, prezentując zaproszonym gościom, liczne osiągnięcia uczniów, a tym samym sukcesy całej szkoły.
Kulminacyjnym punktem imprezy było wręczenie Prymusom Listów Gratulacyjnych. Na szkolnej scenie pojawiali się kolejno uczniowie poszczególnych klas. Przejęci i trochę onieśmieleni, ale przede wszystkim szczęśliwi odbierali gratulacje ze strony dyrekcji szkoły. Oklaskiwała ich najżyczliwsza z możliwych publiczność, bowiem widownię stanowili rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, wychowawcy i nauczyciele. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć.
Dodatkową atrakcją wieczoru był występ szkolnego kabaretu "Nie pamiętam", który rozbawił wszystkich "nieco" zmienioną wersją bajki o Czerwonym Kapturku.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i kawę. Była okazja do rozmów, dzielenia się wrażeniami oraz obejrzenia wyeksponowanych w holu prac uczniowskich, dyplomów i szkolnych kronik.
Tego wieczoru wszyscy mieli powody do zadowolenia-nie tylko Prymusi i ich najbliżsi, ale również nauczyciele, którzy niewątpliwie przyczynili się do sukcesów swych uczniów.
Naszym wspaniałym uczniom oraz gronu pedagogicznemu życzymy kolejnych ważnych osiągnięć, a rodzicom wielu powodów do dumy ze swych dzieci. BB
Foto Prymus 2013 (RN)
Foto Prymus 2013 (MP)
Film występ kabaretu "Nie pamiętam" - bajka o Czerwonym Kapturku (PJ)
Film Relacja z Dnia Prymusa w ZS1 (JK)
Drzwi Otwarte
W miniony czwartek (7.02.2013) SP11 otworzyła szeroko swoje drzwi dla przyszłych uczniów naszej szkoły. Mali goście zostali powitani symbolicznymi pączkami. Dużo emocji wzbudziła prezentacja multimedialna oraz loteria, podczas której szczęśliwcy otrzymali atrakcyjne upominki. Dzieci oraz ich rodzice, podzieleni na grupy, chętnie zwiedzali naszą szkołę. Brali udział w emocjonujących zajęciach sportowych. Sprawdzali, co proponuje uczniom biblioteka i jak wyposażona jest świetlica. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem tablic multimedialnych, znajdujących się w gabinetach klas I -III.
Cieszymy się, że nasza szkoła spodobała się przyszłym uczniom. Życzymy powodzenia we wrześniu.
I.M.
Foto Drzwi Otwarte SP11 - 2013 (MP)
Chwała Żyrafie
Czyli co nowego w SKO?
SP 11 rozpoczęło swoją przygodę z SKO w październiku poprzedniego roku i bardzo miło jest nam poinformować was iż mamy już 67 sympatyków oszczędzania, którzy posiadają swoje własne konto, a pieniążki rozdzielają pomiędzy 154 skarbonki. W sumie nasze oszczędności to kwota 7.810,87 zł.
To na tyle jeśli chodzi o liczby.
Przejdziemy teraz do bardzo ważnej sprawy, którą zainteresują się na pewno wszyscy uczniowie Jedenastki - nie tylko posiadacze konta w SKO. Mianowicie, od niedawna na stronie www.szkolneblogi,pl można zobaczyć świeżutkiego BLOGA o nazwie "Hej Ho w 11 jest SKO". Poniżej znajdziecie link, który pomoże Wam go odnaleźć. Zapraszamy do czytania nowinek, oglądania wpisów i zdjęć dotyczących nie tylko oszczędzania, ale życia Naszej Szkoły. Spodziewamy się oczywiści wielu kliknięć na kciuk do góry i licznych komentarzy. Z góry za wszystkie dziękujemy.
Link z adresem bloga
P.S. Już niedługo rozstrzygnięcie konkursu na Najbardziej Przedsiębiorczego Ucznia Jedenastki.
Opiekunki SKO
Agnieszka Wawrzycka
Magdalena Szyk
MISTRZOWIE SP 11 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej.
Ponad trzy tysiące uczniów szkół podstawowych brało udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Odpowiadając prawidłowo na 30 pytań, dotyczących wierzeń starożytnych Greków, można było uzyskać maksymalnie 60 punktów. Ekspertami, którzy wykazali się ogromną wiedzą w tej dziedzinie, okazali się uczniowie kl. VI B:
I miejsce w Polsce - Kaja Marynowska (60 punktów)
IV miejsce w Polsce - Piotr Skowron (57 punktów)
VI miejsce w Polsce - Agata Kowalewska (55 punktów)
Bardzo wysokie wyniki uzyskali także uczniowie klasy V B:
Julia Korpacka - 11 miejsce w Polsce
Kacper Trębacz - 12 miejsce
Julia Nowińska - 13 miejsce
Patryk Chlebowski - 13 miejsce
Tymoteusz Miciak - 16 miejsce
Konrad Jakimowicz - 17 miejsce
Aleksandra Urbanowska - 18 miejsce
Michał Łokucijewski - 18 miejsce
Adrian Kruk - 19 miejsce
Karolina Bućko - 20 miejsce
Łukasz Szczech - 21 miejsce
Maja Marzec - 22 miejsce
Magdalena Bagrowska - 25 miejsce
Przemysław Orłowski - 32 miejsce
SUPER !!! Jesteśmy z Was dumni. Opiekun - I. Marynowska
Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego OLIMPUS
Pod koniec I semestru uczniowie SP 11 sprawdzili swoje polonistyczne umiejętności, rozwiązując bardzo trudne zadania z zakresu literatury, gramatyki i ortografii. Konkurencja była naprawdę ogromna, bowiem:
w kl. IV - startowało 578 uczestników,
w kl. V - 838 uczestników,
w kl. VI - 852 uczestników.
Znamy już wyniki ! Troje uczniów naszej szkoły uzyskało zaszczytny tytuł LAUREATA.
III miejsce w Polsce zajął Krzysztof Mgłosiek kl. V A
VIII miejsce zajęła Wiktoria Lasek kl. IV B oraz Michalina Majewska kl. IV C.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursu! Szkolny organizator konkursu OLIMPUS
Uczniowie zakwalifikowani
do etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11
przyroda
- Piotr Skowron
- Monika Lelujko
- Krzysztof Mgłosiek
historia
matematyka
język angielski
GIMNAZJUM NR 4
chemia
historia
- Adrian Kamiński
- Michał Bil
- Maciej Ciach
język angielski
- Aleksandra Szydzik
- Paweł Gliniecki
- Milena Jaroszyńska
- Adrianna Kadziewicz
- Alan Domżalski
- Karolina Kowalicka
język niemiecki
język polski
- Adrianna Kadziewicz
- Tomasz Wiśniewski
- Maria Kamińska
- Michał Kowalski
matematyka
- Mateusz Chromiński
- Karolina Radgowska
- Przemysław Jary
fizyka
- Mateusz Chromiński
- Michał Kędzierski
- Karolina Radgowska
- Jacek Sosnowski
- Szymon Balbuza
biologia |
Świadomi Zerówkowicze
Dnia 17.01.2013 roku uczniowie klas "0"a i "0"b zapoznali się z cennymi informacjami na temat daru natury jakim jest woda. Panie wychowawczynie przybliżyły najmłodszym uczniom jej ważną rolę w życiu człowieka. Odbyła się również degustacja wody mineralnej, a także oglądanie "korytarzowego wernisażu" plakatów klas starszych.
Świadomość zdrowotna w naszej szkole pełni pełni priorytetową rolę, o czym donosi A.B.
Foto Świadomi Zerówkowicze
Zdrowie w kropli wody
Uczniowie klas Va i VIa po prelekcji Anny Bewicz, której tematem była woda jako niezbędny płyn w każdej czynności organizmu, oddali się pracy warsztatowej. Przelali na papier swoje pomysły dotyczące wody i jej roli w życiu człowieka. Powstało sporo ciekawych haseł, które zostały użyte w plakatach.
Oprócz nich wykonano folder, nad którego oprawą graficzną czuwał pan Andrzej Derenda. Owoce pracy warsztatowej (plakaty) zdobiły szkolne korytarze, aby odwiedzający szkołę rodzice w dniu 17.01.2013 roku mogli usystematyzować swoją wiedzę na temat tego płynu. Prócz wspomnianych plakatów grupa uczniów z klasy IV a rozdawała rodzicom foldery.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza znajdzie zastosowanie w praktyce. A. B.
Foto Zdrowie w kropli wody
Ta Noc Narodzenia ciągle trwa...
Tym przesłaniem podzielił się ze swymi gośćmi Zespół Teatralny "Podaj dalej". W czwartek (17 stycznia) o godz. 17.00 na zaproszenie młodych artystów do szkoły przybyli ich rodzice, rodzeństwo, wychowawcy, nauczyciele oraz p. dyr. Bożena Sakowska. Było też kilku uczniów naszego gimnazjum oraz kilkoro absolwentów.
Zespół teatralny zaprezentował przedstawienie pt. "Posłańcy Bożego Narodzenia". Opowieść o nastolatce, która szuka odpowiedzi na najważniejsze w życiu pytania: "Kim jest?", "Jaka chce być?", "Co dla niej jest najważniejsze?" Spotkane przez bohaterkę Anioły pomagają jej znaleźć odpowiedzi i lepiej zrozumieć siebie i innych.
W roli głównej wystąpiła Joanna Fiodorowicz z kl. III b. Można powiedzieć, że urzekła widownię swoją wrażliwością i subtelnością.
Publiczność nie szczędziła braw wszystkim występującym. To był naprawdę miły wieczór. Bożena Balbuza
Foto Posłańcy Bożego Narodzenia
"I my tam byliśmy"
W środę 16 stycznia 2013 r. uczniowie klasy III c przedstawili program artystyczny na zaproszenie Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha. Nazwano je spotkaniem trzech pokoleń, a tematyka nawiązywała do lat 60 ubiegłego wieku.koordynator: Grażyna Krajewska
Foto Spotkanie trzech pokoleń
Relacja filmowa Telewizja Elbląska
W połowie dla dzieci, w połowie dla seniorów
Orkiestra WOŚP-u w naszej szkole grała o jeden dzień dłużej! Bal przebierańców - dyskoteka karnawałowa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4 została zorganizowana z myślą o wspomożeniu akcji organizowanej już po raz 21. przez Jurka Owsiaka. Wspólna zabawa stała się okazją do tego, aby dołożyć kolejną cegiełkę do budowanego przez wszystkich dzieła- Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Na początek serduszka...
Uśmiech, 2 złote serduszko WOŚP-u - tak rozpoczyna się zabawa na "balu przebierańców".
14 stycznia kolejny raz udawadniamy, że bawiąc się, możemy pomagać innym- tym razem oprócz dzieci- seniorom.
A w sklepiku słodkości...
Fontanna z czekoladą, owoce - oto, czym zaskoczyła nas oferta szkolnego sklepiku. "Wszystko bym oddała za fontannę z czekoladą", "Szaszłyk w czekoladzie był boski"- tak komentują słodką przekąskę uczennice z V b.
Na parkiecie królują...
Makijaż, wymyślna fryzura to sposób, aby stać się kimś innym. Wśród starszych dzieci ze szkoły podstawowej na balu nie królują już tradycyjne księżniczki i kowboje, ale coś ,co ma ich wyróżnić z tłumu. Widać, że świat celebrytów i popkultury wyraźnie nadaje ton. Chłopcy próbują ukryć się za maskami i perukami, a dziewczyny robią się na wampa...
Przebierać chcą się tylko młodsi?
Gimnazjaliści tym razem zawodzą. Może brak dystansu, a może brak śmiałości sprawia, że nie ma wśród starszych uczniów nikogo, kto puściłby wodze fantazji i odważyłby się przebrać...
Pieniądze szczęścia nie dają, ale na WOŚP się przydadzą
Portfeliki, koszulki, puzzle, świeczki, serduszka i itp. precjoza osiągają "zawrotne" ceny podczas licytacji. Atmosfera podgrzewana przez prowadzących- panią dyrektor Mariolę Hajdukonis i pana Adama Prusa- zaowocowała zebraniem sporej sumy- 348 złotych.. Najwyższą cenę, aż 110 zł, osiągnęła oczywiście koszulka z logo WOŚP-u. Z kolei loteria pozwoliła uzupełnić zarówno nauczycielom, jak i uczniom braki w sprzęcie domowym. Można było np. wylosować "gustowną" zastawę stołową- oczywiście JEDNORAZOWĄ !
Kto wygrał?
Diabelskie sztuczki, a może po prostu świetny pomysł? W konkursie na najlepsze przebranie uznanie jury zdobyli: ujmująca wróżka - Wiktoria Lasek - uczennica kl. IV b oraz uczeń z kl. V a - Szymon Szewc- diabeł. Gratulujemy!
Wszystko dobre, co dobrze się kończy...
Akcja zbierania pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, trwająca w naszej szkole już od 7 stycznia, zakończyła się 14 stycznia sporym sukcesem. ZEBRALIŚMY ... ? tak dużo, że jeszcze liczenie trwa. O uzyskanej kwocie poinformujemy niebawem. SIEMA ! M. K.
Foto WOŚP 2013
Foto WOŚP 2013 - Mali wzrostem! Wielcy duchem!
Sukces i radość
ZESPOŁU TEATRALNEGO
"Podaj dalej"
W piątek i sobotę (11 i 12 stycznia) w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbył się XVIII Miejski Przegląd Przedstawień Kolędniczych.
Profesjonalne jury w składzie:
- Maria Makowska-Franceson (aktorka)
- Leszek Andrzej Czerwiński (aktor)
- o. Kamil Szczupaczyński |
obejrzało 14 przedstawień konkursowych. Każda prezentacja była inna, wyrażona różnymi środkami artystycznymi. Elementem obowiązkowym była jednak zgodność z tradycją obrzędowości ludowej. Liczył się ogólny wyraz sceniczny, pomysłowość i zaangażowanie uczestników.
I miejsce w tym przeglądzie zajął Zespół Teatralny "Podaj dalej" za przedstawienie pt. "Posłańcy Bożego Narodzenia".
Występ zespołu zyskał uznanie nie tylko komisji, ale (co cieszy szczególnie) został ciepło przyjęty przez publiczność, która nie szczędziła braw i gratulacji (zanim jeszcze ogłoszono werdykt). Młodzi artyści mają powody do satysfakcji. Gratulujemy!
W przedstawieniu wystąpili:
Joanna Fiodorowicz, Adam Chojnicki, Natalia Maciejewska, Kacper Kwiliński, Miłosz Koczorowski, Natalia Rymar, Anna Wilk, Martyna Bukacka, Daria Kania Opiekun zespołu: Bożena Balbuza
Certyfikat ISO dla Zespołu Szkół nr 1
3.01.2013r. w Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu ISO 9001 Zespołowi Szkół nr 1. W spotkaniu uczestniczył prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, dyrektor Departamentu Organizacji i Nadzoru Adam Jocz, wicedyrektor Departamentu Edukacji Krzysztof Guzek oraz Artur Szwoch - prezes PIHZ Certyfikacja. Obecni byli także dyrektorzy i przedstawiciele nagrodzonych placówek oświatowych (oprócz naszej szkoły certyfikat otrzymało także Przedszkole nr 10 oraz Zespół Szkół Technicznych).
Zespół Szkół nr 1 otrzymał Certyfikat ISO 9001 potwierdzający, że system zarządzania placówki spełnia wymagania normy w zakresie: działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze realizowane na rzecz uczniów i ich rodziców.
Wprowadzenie systemu ISO do naszej szkoły przyniesie nam wiele wymiernych korzyści, m.in.: sprawniejszy system organizacyjny i lepszy obieg informacji w szkole, jasny podział kompetencji pracowników, a w efekcie większą motywację do pracy i wzrost poczucia odpowiedzialności, podniesienie prestiżu szkoły, lepszą pozycję wśród szkół konkurencyjnych, a przede wszystkim potwierdzenie i doskonalenie świadczonych usług.
Najistotniejsze są jednak korzyści, jakie powinni odnieść najważniejsi klienci szkoły, którymi są uczniowie i ich rodzice: eliminowanie wadliwych programów nauczania i nieefektywnych metod kształcenia, nieustanna poprawa przebiegu procesu kształcenia i jego wyników, zwiększenie skuteczności działań zapobiegających niepowodzeniom uczniów, wzrost zaufania do szkoły i poczucia bezpieczeństwa uczniów, lepsze poznanie potrzeb klienta.
Strategia marketingowa Zespołu Szkół nr 1 została wypracowana i sprawdzona w ciągu minionych kilku lat. Działania w tym zakresie sprawdziły się i przyniosły wymierne korzyści. Kolejnym krokiem było wdrożenie systemu ISO. Bo to właśnie jakość świadczy o profesjonalizmie, o wartości usług przez nas oferowanych.
Hanna Trybińska
Wynki ogólnopolskiego konkursu
MULTITEST 2012
19.12. ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Multitest 2012. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 jak zwykle pokazali na co ich stać. Do konkursu, który odbył się w listopadzie przystąpiło łącznie 92 uczniów Naszej Szkoły. Byli to uczniowie klas V - VI oraz klas I - III gimnazjum. Test wielokrotnego wybory okazał się dla nich nie tak straszny jak mogło by się wydawać.
Najlepszy wynik wśród uczniów Gimnazjum nr 4 uzyskała Ada Kadziewicz z klasy III B (172 punkty), zaraz za nią uplasował się Dawid Rybski z klasy I E z wynikiem 168 punktów. Natomiast pierwszą trójkę gimnazjalistów zamyka Ola Szydzik z klasy II B - 162 punkty. Cała trójka otrzyma nagrody książkowe oraz dyplomy uczestnictwa w konkursie.
Uczniowie SP nr 11 nie pozostali daleko w tyle. Uczeń klasy 6 A Szymon Borowiec okazał się być najlepszy i z wynikiem 170 punktów zajął I miejsce w szkole. Drugi wynik - 156 punktów należał do Ani Fiodorowicz z klasy 5A, trzecia lokata i wynik 154 punktów to zasługa Julii Korpackiej z 5 B. Trzem najlepszym zostaną wręczone nagrody książkowe oraz dyplomy.
Wszystkim serdecznie gratulujemy !!! nagrody i dyplomy uczestnictwa dla wszystkich biorących udział w konkursie zostaną wręczone na apelach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Szkolne organizatorki konkursu
M. Szyk
A. Stec
Jasełka w III c
18-20 grudnia 2012 r. cztery grupy przedszkolaków ( 5-latki i 6- latki ) z Przedszkola nr 24 w Elblągu przybyły do naszej szkoły , aby obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III c SP.
Gościom bardzo podobało się przedstawienie o narodzinach Jezuska. W czasie Jasełek wspólnie z trzecioklasistami zaśpiewały również kolędy.
Foto Jasełka dla przedszkolaków 2012
Koziołek Matołek w Przedszkolu nr 29
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - 18 grudnia - Koziołek Matołek odwiedził najmłodszą grupę z Przedszkola nr 29 w Elblągu. Uczniowie z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 11 zaśpiewali przedszkolakom piosenkę przedstawiającą przygody Matołka, a następnie wspólnie z 3-latkami zrobili świąteczne kartki z życzeniami. W podziękowaniu maluchy nauczyły nas zimowej piosenki :)
Pozdrawiamy grupę Czerwoną z Przedszkola nr 29. Agata Kopańska
Foto Koziołek Matołek w Przedszkolu nr 29
Uwaga są już wyniki 1 etapu!
Jest nam miło zakomunikować, iż dwie nasze uczennice: Adrianna Kadziewicz z klasy IIIB i Karolina Kowalicka z IIIE dostały się do II etapu ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego. Do II etapu przechodziły osoby, które otrzymały minimum 45 punktów na 60 możliwych. Adrianna Kadziewicz zdobyła 54 punkty , a Karolina Kowalicka 46 punktów. Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w 2 etapie, który trwać będzie między 07.01 a 21.01. 2013 roku.
Nowe meble w darze od Fabryki Wójcik
Już po raz drugi Zespół Szkół nr 1 wzbogacił się w nowe meble podarowane nam przez
Fabrykę Wójcik. Tym razem otrzymaliśmy różnorodne komody, zestawy segmentowe, szafy, stoły z siedziskami. Nowe meble pojawiły się w następujących gabinetach: 3C, 4C, 101C, 4D, gabinecie wicedyrektora SP, 06E, księgowości, pokoju kierownika świetlicy i intendenta, sekretariacie, gabinecie wicedyrektora ds. sportu, pokoju nauczycielek wf i najwięcej - w świetlicy szkolnej.
W imieniu nauczycieli, uczniów i rodziców jeszcze raz dziękujemy za otrzymane dary. O tym, jak wypiękniały z nowym umeblowaniem poszczególne gabinety, świadczą poniższe zdjęcia. Hanna Trybińska
Foto Nowe meble
Z kolędą
Foto Z kolędą
Elbląska Jesień Literacka
W październiku i listopadzie Biblioteka Elbląska realizowała projekt Elbląska Jesień Literacka. W jego ramach uczniowie naszego zespołu szkół brali udział w różnych przedsięwzięciach: oglądali przedstawienie teatralne "Książeczka-bajeczka"- klasa "0", "Oskar i Pani Róża" - gimnazjaliści; z rodzicami brali udział w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke, uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich z Krzysztofem Peckiem oraz warsztatach tworzenia komiksu z Jackiem Frąsiem; brali udział w konkursie plastycznym "6xUśmiechnij się".
W związku z tymi wydarzeniami kulturalnymi ogłoszono kilka konkursów, w których udział wzięli nasi uczniowie.
Rozstrzygnięcie konkursu na komiks:
- III miejsce - Artur Szramowski (Gimnazjum nr 4)
Konkurs ocenił Jacek Frąś - rysownik komiksów, malarz, plakacista, ilustrator.
Konkurs na wywiad z bohaterem literackim:
- I miejsce - Paulina Jabłońska (Gimnazjum nr 4)
- II miejsce - Klaudia Szklarska (Gimnazjum nr 4)
Prace oceni pisarz i dziennikarz Krzysztof Petek.
Konkurs plastyczny "6xUśmiechnij się":
Grupa wiekowa - klasy IV - VI
Trzy I miejsce równorzędnie, w tym:
- Paulina Sarapuk (Szkoła Podstawowa nr 11)
Prace oceniła Ewa Prelewska - plastyk Biblioteki Elbląskiej.
Więcej informacji o konkursach
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
GŁOSOWANIE JUŻ ZAKOŃCZONE
Od 19 listopada ( od poniedziałku!!!) do 17 grudnia nasz filmik "ZDROWO ZAKRĘCENI" bierze udział w konkursie "TESCO dla szkół"!
Dlatego bardzo gorąco prosimy o WSPARCIE - wszystkich uczniów naszej szkoły, członków ich rodzin, znajomych i znajomych znajomych.
Przygotujcie się do głosowania! Aby poprawnie oddać głosy na nasz film, musicie zastosować się do prostych zasad: -
Założyć konto na stronie www.tescodlaszkol.pl i aktywować je przez kliknięcie w link, który zostanie wysłany na podany przez Was adres e-mail.
-
Zalogować się na swoim koncie i CODZIENNIE GŁOSOWAĆ. Możecie oddawać głos tylko jeden raz dziennie z jednego adresu.
LINK DO NASZEGO FILMIKU
O CO WALCZYMY ??? -
O 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych z pełnym zestawem sprzętu o
wartości 16 000 zł, dla szkół, z których pochodzą laureaci konkursu
-
Nagrody dla klasy: nowoczesne mini kamery HD dla wszystkich członków zwycięskich zespołów projektowych - nawet dla całej klasy !
Bardzo potrzebujemy Waszych głosów! Wiemy, że można na Was liczyć!
"Mikołaje są wśród nas"
W dniach od 3 do 14 grudnia 2012r. uczniowie z klas 0-III SP brali udział w akcji charytatywnej "Mikołaje są wśród nas".
Akcja ta polegała na zbiórce odzieży i zabawek na rzecz podopiecznych Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży mieszczącym się przy ul. Nowodworskiej. Zgromadzone dary zostały przekazane do ośrodka w przedświąteczny wtorek.
W imieniu Siostry Alicji, kierownika wyżej wymienionego ośrodka, i swoim własnym, pragniemy podziękować wszystkim "Mikołajom" za okazaną pomoc.
Organizatorzy: D. Morawek-Nagy, R. Derenda, A. Derenda
Konkurs plastyczny klas II SP: "Moja ilustracja do książki"
W piątek 14.12.2012 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego klas II SP: "Moja ilustracja do książki".
Dzieci wykonywały swoje prace przy pomocy różnych technik plastycznych .
Jury oceniło prace i przyznało następujące miejsca:
I miejsce - Zuzanna Bartkowska - kl. II a
II miejsce - Natalia Ramsz - kl. II c
III miejsce - Adrianna Szwarc - kl. II a
wyróżnienie : Łukasz Chomicz - kl. II a
Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Bibliotekarze
Foto "Moja ilustracja do książki"
Konkurs Plastyczny pt. "Kolory ptasich piór"
Dnia 14.12.2012r nasza uczennica klasy 0"a" Laura Romańczuk otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Kolory ptasich piór" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23 w Elblagu.Uczennica w swojej pracy wykazała się wielkim talentem plastycznym i pomysłem.
Przygotowała: Agnieszka Wawrzycka
III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowym
"Związki frazeologiczne- nasz chleb powszedni"
12.12.2012r.
Reprezentanci SP 11- uczniowie kl. VI b - Kaja Marynowska oraz Piotr Skowron, mocno i skutecznie "łamali" sobie głowy, walcząc o tytuł Mistrza Frazeologizmów. Uczestnicy konkursu musieli samodzielnie wyjaśnić znaczenie podanych związków frazeologicznych (a było ich aż 230!), a następnie prawidłowo zastosować je w poszczególnych konkurencjach. Bardzo stresujące, dla wszystkich uczestników konkursu, okazały się zadania, w których decydującym czynnikiem był czas. Dodatkowo, drużyna SP11 zaprezentowała inscenizację wybranego przez siebie powiedzenia -"rzucić rękawicę". Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą oraz wyobraźnią, co zaowocowało zaszczytnym III miejscem . Gratulujemy!!!
Opiekun - p. I Marynowska
Foto Międzyszkolny Konkurs Językowy
Parki Krajobrazowe
11 grudnia br. odbył się etap gminny konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi wiadomości z tej dziedziny, ale również z geografii, biologii i sozologii. Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Patryk Dalidowicz; Mateusz Zajdel; Radosław Wachnik; Szymon Terech dzielnie rywalizowała z rówieśnikami z innych szkół i zajęła III miejsce. Gratulujemy.
Halina Dolna
Świetlicowy turniej wiedzy o zdrowiu "W zdrowym ciele zdrowy duch"
W poniedziałek 10 grudnia 2012 roku w świetlicy szkolnej odbył się II etap Turnieju wiedzy o zdrowiu, adresowany do uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej.
W szranki stanęło 15, wytypowanych przez wychowawców klas, uczniów. Etap I konkursu zobowiązywał każdego uczestnika do wykonania pracy plastycznej pod hasłem "Wszyscy mamy zdrowe minki, bo zjadamy witaminki". Dostarczone przez zawodników prace plastyczne podlegały ocenie i punktacji jako jedno z zadań turnieju. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz uwrażliwienie na zdrowotne potrzeby swoje i innych, przy równoczesnej integracji uczniów klas trzecich w atmosferze dobrej zabawy.
Zadania etapu II turnieju sprawdzały wiedzę uczniów z zakresu znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu młodego człowieka. Zadania praktyczne stanowiły element integrujący wszystkich uczniów w doskonałej zabawie. Rozpoznawanie i nazywanie owoców wyłącznie przy użyciu zmysłu smaku, czy też identyfikowanie warzyw jedynie za pomocą dotyku dostarczyło uczestnikom turnieju wiele niezapomnianych, a jakże zdrowych wrażeń. Dzieci zdobywały punkty indywidualnie, pracując jednocześnie na wspólny wynik swojej klasy.
Przyznane zostały odpowiednio miejsca: I dla klasy III "b", II klasie III "c" i III uczniom klasy III "a". Wyróżniono również trzech uczestników, którzy w klasyfikacji ogólnej zdobyli największą liczbę punktów: Oliwię Szymańską z klasy III "b", Agatę Antosik, również z klasy III "b" oraz Emilię Bobrowicz, uczennicę klasy III "c". Każdy uczestnik turnieju otrzymał certyfikat "Znawcy zdrowego stylu życia" oraz owocową porcję zdrowia. Zwycięzcy turnieju, uczniowie klasy III "b" otrzymali nagrody rzeczowe, a osoby wyróżnione w turnieju zestawy przepysznych owoców. Gratulujemy!
Opracowała Elżbieta Pietruczuk
Foto Świetlicowy turniej wiedzy o zdrowiu
MIKOŁAJ
Foto Mikołaj 2012
Mikołajkowe zabawy zerówkowiczów
Dnia 6 i 7 grudnia gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola nr 24 i Wiki. Przedszkolaki wzięły udział w licznych grach i zabawach mikołajkowych. Podczas zabaw były bardzo zadowolone i tak szczęśliwe, że już zapowiedziały kolejną wizytę w naszej szkole.
Imprezę przygotowały i przeprowadziły Cecylia Marszałek i Agnieszka Wawrzycka.
Foto Mikołajkowe zabawy - 2012
Kalendarze adwentowe
Dnia 6 grudnia o godzinie 17.00 w auli Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu przy ulicy Czerniakowskiej 22 odbyła się uroczysta gala KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY. Inicjatorką projektu, współorganizowanego przez IPJ PWSZ, a służącego aktywizacji oraz integracji uczniów szkół elbląskich, jest pani Małgorzata Rysicka - nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum Nr 2 w Elblągu.
Spośród prawie 70 nadesłanych na konkurs kalendarzy adwentowych jury - złożone ze studentów II i III roku filologii germańskiej PWSZ w Elblągu oraz honorowego członka - pani Róży Kańkowskiej - przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej - wybrało najlepsze prace. Rozdano nagrody oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Nasze Gimnazjum reprezentowane było przez następujących uczniów: -
Karolina Kozłowska IB - zdobyła II miejsce
-
Michał Wojtczak IIIE - zdobył III miejsce
-
Aleksandra Dziadowiec IB - zdobyła wyróżnienie
-
Asia Fiodorowicz, Patrycja Cieslik IIIB - zdobyły wyróżnienie
-
Angelika Chrapan, Paula Walentynowicz, Ada Kadziewicz, Martyna Bukacka - otrzymały dyplomy uznania.
Gratulujemy wszystkim uczniom.
Marzena Szramowska, Sebastian Kutra
Foto Kalendarze adwentowe
Nawet Mikołaj, choć stary, rozdawał dziś zdrowe dary
Dzień Św. Mikołaja stał się dla uczniów klas IV-VI okazją do wesołego obdarowywania się zdrowymi upominkami. Na szkolnych korytarzach pojawili się liczni Mikołaje, którzy zamiast słodyczami, częstowali wszystkich: cytrusami, suszonymi morelami, śliwkami, migdałami, żurawiną... namawiając do zdrowego świętowania nadchodzącego Bożego Narodzenia. Gorąca atmosfera otulała każdego, kto zawitał do segmentu SP 11.
Okazuje się, że można: "w dniu Świętego Mikołaja, zamiast czegoś słodkiego, zjeść, drogie mądrale, coś BARDZO ZDROWEGO".
Foto Zdrowy Mikołaj
Zbiórka elektrośmieci
W dniach 4-5 grudnia 2012 odbędzie się zbiórka elektrośmieci w ramach akcji "Mikołajkowy Prezent dla Ziemi". Zużyty sprzęt elektroniczny można dostarczyć do Gimnazjum nr 4 i SP nr 11 w godz. 8-15.30.
(dodatkowe informacje na dyżurce i w gab. 5c)
I ZNOWU JESTEŚMY NAJLEPSI
1 grudnia 2012r. uczniowie klas trzecich SP wzięli udział w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego "Mrówa".
Naszą szkołę reprezentowali:
Remigiusz Kowalski
Patryk Szmit
Paweł Woliński
Nasi młodzi, utalentowani matematycy rywalizowali z 10 zespołami z innych szkół powiatu elbląskiego i zdobyli
I miejsce
Tym samym powtórzyli oni sukces naszych ubiegłorocznych trzecioklasistów.
Tak więc znowu SP 11 NAJLEPSZA W POWIECIE!R.Derenda
Foto Konkurs matematyczny MRÓWA - 1.12.2012
Wyniki konkursu pn. "Przyrod wokół Zalewu Wiślanego"
Dnia 30 listopada 2012 r. w siedzibie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej odbyło się podsumowanie międzyregionalnego konkursu plastycznego pn. "Przyroda wokół Zalewu Wiślanego". Uczennice Gimnazjum nr 4 w Elblągu Magdalena Sroka klasa II a i Marta Kusowska klasa III a zdobyły wyróżnienie. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Alicja Stando
Ekologiczna akcja uczniów Szkoły Podstawowej 11
W środę 21.11.2012 uczestnicy koła ekologicznego "Biedroneczki" przeprowadzili na pobliskim osiedlu akcję promującą ekologię. Uczniowie rozdawali wcześniej przygotowane ulotki, które miały przypomnieć przechodniom o zachowaniach oszczędzających środowisko, takich jak noszenie ekologicznych toreb, sprzątanie po swoim psie, szanowanie zieleni i segregowanie śmieci. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wy też pamiętajcie o ekologii!
Foto Eko-ulotki
Gimnazjum nr 4 laureatem "Zielonej Flagi" po raz drugi
20 listopada 2012 roku odbyło się w Olsztynie spotkanie, podczas którego 82 placówki oświatowo-wychowawcze z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymały Międzynarodowy Certyfikat "Zielona Flaga".
W tym znakomitym gronie znalazły się szkoły i przedszkola z Elbląga, a wśród nich Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 - jedyna tego typu szkoła z terenu miasta. Tytuł "Zielona Flaga" jest nadawany szkołom na całym świecie w ramach programu "Eco - Schools". Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Gimnazjum nr 4 ma wiele osiągnięć w tym obszarze. Szkoła systematycznie organizuje wycieczki do parków krajobrazowych, konkursy na plakat, fraszkę, piosenkę, które poświęcone są ochronie środowiska i zdrowemu stylowi życia. Ponadto uczestniczy w programach edukacyjnych, uczy młodzież segregacji odpadów, dbania o środowisko, organizuje zbiórkę elektro-śmieci, propaguje oszczędzanie energii elektrycznej i wody. Gimnazjum aktywnie współpracuje ze szkołami działającymi w sieci szkół "Zielonej Flagi".
Działalność szkoły została uhonorowana tytułem "Mistrz segregacji". Ogromnym wyróżnieniem dla społeczności szkolnej było też przyznanie przez Prezydenta Miasta Elbląga "Świadectwa Szkoły Ekologicznej". Od lat szkoła przoduje w miejskim konkursie zbiórki surowców wtórnych.
Certyfikat "Zielona Flaga" został przyznany Gimnazjum nr 4 już drugi raz. Jest on potwierdzeniem, że szkoła wprowadza w życie zasady zrównoważonego rozwoju oraz podnosi poziom edukacji ekologicznej uczniów.
Ekologiczna aktywność szkoły sprzyja integracji i współpracy uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaprzyjaźnionych zakładów pracy i instytucji samorządowych.
Halina Dolna, koordynator edukacji ekologicznej Gimnazjum nr 4
II i III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie
"Matematyczna Ruletka".
W czwartek 22 listopada 2012 roku nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez SP nr 12.Uczniowie SP 11 rywalizowali z dziewięcioma elbląskimi szkołami podstawowymi: SP 1, SP 6, SP 8, SP 16, SP 18, SP 19, SP 21, SP 23 i Zespół Szkół Pijarskich. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci, ale przede wszystkim pokazanie innej, zabawowej strony królowej nauk. Zadania konkursowe miały charakter zagadek, łamigłówek, zadań logicznych i układanek geometrycznych.
Nasi uczniowie zajęli:
II miejsce Michał Kowalski kl. V b i Wojciech Kruba kl. IV a
III miejsce Krzysztof Mgłosiek kl.V a i Maciej Borawski kl. IV c
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wręczenie zielonej flagi dla SP
We wtorek 20.11.2012r. w Olsztynie odbyła się Regionalna Konferencja Szkół dla Ekorozwoju, podczas której koordynator działań ekologicznych Grażyna Krajewska odebrała międzynarodowy certyfikat dla Szkoły Podstawowej nr11 Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej "Zieloną Flagę".
Posiadamy certyfikat "Szkoły ekologicznej" Realizujemy wewnetrzny, szkolny program Edukacji Ekologicznej. Nasze dotychczasowe dzialania obejmowały: -
Udział w akcji "Sprzątanie świata", "Mikołajkowy i Zajączkowy prezent dla Ziem" i wiele innych.
-
Zbiórka i segregacja odpadów typu: baterie, puszki,makulatura,kartony, kartridze.
-
Udział w ogólnopolskim projekcie "Pustecom.pl", gdzie uczniowie zbierali zużyte kardridże i tonery.
-
Udział w ogolnopolskim konkursie "Moje miasto bez elektrośmieci".
-
Startowanie w wielu konkursach ekologicznych. Zdobyliśmy I miejsce w konkursie " Leśne spotkania" organizowanym przez Nadleśnictwo Elbląg,CSE " Światowid" oraz SOSW nr 2 w Elblągu; wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Planeta Energii".
-
Udział w programach"Mleko z klasą", "5 porcji warzyw, owoców lub soku"
-
Angażowaliśmy się w akcję humanitarną " Wszystkie kolory świata"UNICEF. Za zebrane fundusze zostało zakupionych 5 tysięcy szczepionek dla dzieci z Sierra Leone; oraz akcje charytatywne:" Gorączka złota", zbiorka odzieży dla dzieci z Domu Dziecka w Elblągu, zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska, zbiórka karmy dla zwierząt leśnych z okazji" Dnia dokarmiania zwierzyny leśnej" - wycieczka do Nadleśnictwa Kadyny i osobiste wręczenie zimowego prezentu leśnym przyjaciołom.
-
Obchody Dnia Ziemi: w naszej szkole przybrały formę Tygodnia Ziemi. W tym czasie były organizowane różne konkursy, festiwal piosenki ekologicznej, przedstawienie ekologiczne pt "Ekologiczny kopciuszek", "Sąd nad człowiekiem", pokaz mody ekologicznej itp.
Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz osobom współpracującym z naszą placówką, którzy przyczynili się do osiągnięcia przez nas sukcesu i uzyskania certyfikatu" Zielonej Flagi".
Drugie spotkanie w ramach cyklu "Galerie Świata"
20 listopada br. w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu odbyła się druga prelekcja w ramach cyklu "Galerie Świata", która dotyczyła Nowego Jorku i Londyny, a poprowadził ją ksiądz Grzegorz Wąsowski. W wykładzie obok seniorów uczestniczyła młodzież z klasy I e i II e. Uczniowie podczas spotkanie mieli okazję zapoznać się z dziełami sztuki, jakie eksponowane są w najważniejszych muzeach Nowego Jorku i Londynu.
Foto Drugie spotkanie w ramach cyklu "Galerie Świata"
Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów!
Uwaga! Ważne informacje!
Uczniowie, którzy zapisali się na Olimpiadę Języka Angielskiego Online dla Gimnazjalistów proszeni są o zgłoszenie się do swoich nauczycieli języka angielskiego w celu uzyskania loginu i hasła.
Przypominamy, że olimpiada składa się z 3 etapów.
1 Etap- pomiędzy 19.11.2012 od godziny 10:00 a 04.12.2012 do godziny 17:00 uczniowie wejdą
na stronę
i przy pomocy loginu i hasła otrzymanego od nauczyciela zalogują się i wypełnią test online.
Uwaga do testu można podejść tylko raz!!!. Na wykonanie go mamy tylko 45 minut.
Szczegółowe informacje dotyczące logowania i rozwiązywania testu zawiera
poniższa ulotka (.pdf)
Wszelkie informacje dotyczące etapów olimpiady i przykładowy test dostępne są na stronach:
- etapy
- przykladowe testy
Testy z poprzednich lat można przejrzeć na stronie:
testy z poprzednich
Trzymamy za Was kciuki!
nauczyciele języka angielskiego
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości
W poniedziałek (12 listopada) odbyły się w naszym gimnazjum uroczyste akademie z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przygotowany na tę uroczystość program artystyczny opisywał tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej. Słuchając m.in. "Alarmu" A. Słonimskiego, "Pieśni o żołnierzach z Westerplatte" K.I. Gałczyńskiego czy też fragmentów "Ballad i romansów" W. Broniewskiego mogliśmy wyobrazić sobie bohaterów tamtych lat. Zaprezentowany podczas akademii utwór szwedzkiego zespołu hardrockowego Sabatom - "40:1" dowodzi, że o bohaterskiej walce Polaków z Niemcami słyszał cały świat. Słowa pieśni kończącej cześć artystyczną podkreśliły, iż powinna wracać dziś "pamięć o tych, których nie ma", a którym zawdzięczamy bardzo wiele-życie w wolnej, suwerennej Polsce.
Przy okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły zapalili znicz przy tablicy upamiętniającej aspiranta Policji Państwowej Władysława Czechowskiego zamordowanego w Twerze w 1940 roku.
Akademię przygotowali uczniowie z klas: III b, III e, II a, II f, I b pod kierunkiem p. B. Balbuzy i p. R. Nakonowskiego
Organizatorzy dziękują za pomoc p. A. Majewskiemu, na którego zawsze można liczyć!
Foto Narodowe Święto Niepodlegości - 2012 Gim
11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe. Po 123 latach niewoli w 1918 roku Polska odzyskała swoją suwerenność. Świętując ten dzień, daliśmy wyraz naszej miłości do Ojczyzny.
Poświęcenie wielu pokoleń Polaków walczących o wolność naszego kraju to dziedzictwo, do którego stale trzeba powracać, dlatego, 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie kl. IV b i V b zaprezentowali program artystyczny, w którym drzewa: dąb, topola i sosna złożyły hołd Tym, którzy poświęcili swoje życie, byśmy mogli w wolnym kraju cieszyć się naszymi małymi i dużymi sprawami. Zorganizowana uroczystość stała się okazją do poznania historii, skłoniła do refleksji i zadumy. Organizatorki: J. Bawtrel, A. Stando, I. Marynowska
Foto Narodowe Święto Niepodlegości - 2012 SP
Wizyta w Hiszpanii - projekt Comenius
Nasza szkoła od września tego roku jest beneficjentem projektu Comenius pt: "Europe with our vioce" (Europa naszym głosem). Partnerami w projekcie jest 7 szkół z Hiszpanii, Węgier, Włoch, Rumunii, Turcji, Grecji oraz Polski. W dniach 5- 10 listopada w Kordobie, Hiszpania odbyło się spotkanie nauczycieli koordynujących projekt w poszczególnych placówkach. 17 nauczycieli przedstawiło szkoły partnerskie i ustaliło program działań na najbliższe miesiące np.: utworzenie bloga, przedstawienie się uczniów oraz zaprezentowanie tradycyjnych dań.
Nauczycielki języka angielskiego p. Elżbieta Derlukiewicz i p. Kamila Kasprzak wzięły udział w spotkaniu i zaprezentowały naszą szkołę. W tym celu przedstawiły prezentację przygotowaną wcześniej wraz z uczniami klas Ia i IIIe.
Spotkanie w Kordobie było wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich uczestniczących w nim nauczycieli. Był to czas poznawania hiszpańskiej szkoły, odwiedzana najważniejszych instytucji takich jak odpowiednik polskiego kuratorium oświaty, spotkań z reprezentantami miasta Kordoby oraz wioski Cerro Muriano, w której położona jest partnerska szkoła. Zostaliśmy obdarowani książkami o Andaluzji oraz pamiątkami pobytu. Gospodarze byli bardzo gościnni.
Dzieci, nauczyciele oraz rodzice ze szkoły w Cerro Muriano powitały nas przedstawieniami i pokazami. Cała szkoła była udekorowana specjalnie na nasz przyjazd. Uczniowie tej szkoły poznali najważniejsze postaci, miejsca, tradycje i potrawy wszystkich krajów członkowskich.
Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzają, że najcenniejszym doświadczeniem z tego spotkania było zrozumienie, szacunek i akceptacje ludzi pochodzących z różnych kultur; ich tradycji, zwyczajów oraz bagażu doświadczeń.
Nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!
Uczestnicy spotkania w Hiszpanii (od lewej, rząd górny: Voula- Grecja, Beatriz- Hiszpania, Sema- Turcja, Paco- Hiszpania, Chaorula- Grecja, Ela- Polska, Mirela- Rumunia, Niki- Węgry, Ahmed- Turcja, Inma- Hiszpania, Ibrahim- Turcja; dolny rząd: Kamila- Polska, Ines- Włochy, Koula- Grecja, Francesca- Włochy, Maria- Rumunia, Thanasis- Grecja, Ahmed- Turcja, Andi- Węgry)
Dzieci poznały tradycje wszystkich krajów
Wideo konferencja pomiędzy uczniami z Polski i Hiszpanii.
Prezentacja Gim nr 4 Elbląg w programie Comenius Elbląg
Warzywa w rytmie disco
7.11.2012r. był dla uczniów klas IV - VI dniem szczególnym. O godzinie 16.00 rozpoczęła się dyskoteka z warzywami w tle. Pod hasłem "Lubimy warzywa", każdy uczestnik dzierżąc w dłoni ulubione warzywo, przekroczył próg szkoły i rozpoczęły się pląsy oraz przegląd twórczości klasowej. Każda klasa przygotowała wiersze lub piosenki sławiące pomidory, selery i kapusty.
Niejednokrotnie można było usłyszeć wiersze lub piosenki własnego autorstwa, a także znane utwory w nowych aranżacjach.
Szkoła biorąca udział w projekcie "SzPZ" może być dumna ze swoich uczniów, którzy są świadomi, że zdrowie ukryte jest w jedzeniu warzyw i ruchu.
Foto Warzywa w rytmie disco
Spotkanie z Oskarem i panią Różą w Bibliotece Elbląskiej
7 listopada w Bibliotece Elbląskiej im. C. K. Norwida w ramach Elbląskiej Jesieni Literackiej został wystawiony przez Chojnickie Studio Rapsodyczne spektakl pt. Oskar i pani Róża na podstawie książki E. E. Schmitta w reżyserii opiekuna, założyciela i instruktora Studia Grzegorza Szlangę.
Chojnickie Studio Rapsodyczne zostało założone w 2004 roku i działa przy Chojnickim Domu Kultury w woj. pomorskim. Swoją działalność rozpoczęło jako teatrzyk działający przy II LO w Chojnicach, jednak z czasem wyszło poza ramy teatru szkolnego. Obecnie Studio gra około 50 spektakli rocznie, tworzy własne projekty, organizuje autorskie warsztaty, a także bierze udział w ogólnopolskich festiwalach, zdobywając liczne nagrody.
Na obejrzenie widowiska została zaproszona klasa I e z naszego gimnazjum. Uczniowie mieli okazję zetknąć się z zaskakującą i budzącą wiele emocji adaptacją dzieła literackiego, opowiadającego o wzruszającej historii chłopca, który musi szybko dojrzeć. Jest śmiertelnie chory. Towarzyszy mu tytułowa pani Róża.
Spektakl na pewno wzrusza. Profesjonalizm dwojga aktorów: Łukasza Sajnaja (tytułowy Oskar) i Angeliki Muzolf (pani Róża)jest godny pochwały. Zachwyt budzi przeobrażanie się na oczach widzów Oskara z dziecka w niedołężnego starca - to ogromna umiejętność aktora wcielającego się w tę postać. Uboga scenografia, niewielka ilość rekwizytów uwydatniają przesłanie sztuki. Gra świateł, muzyka, wymowna, choć niewyszukana charakteryzacja dopełniają całości.
Przedstawienie wywołało szereg pytań, na które nie zawsze można odpowiedzieć. Niedomówienia pobudziły wyobraźnię uczniów, którzy wykazali się dojrzałością w odbiorze. Chwile ze sztuką spędzone w bibliotece z pewnością przyniosły efekt - poruszyły. Barbara Magoń
Foto W Bibliotece Elblskiej - 7.11.2012
Integracja międzypokoleniowa w Gimnazjum nr 4
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4) od wielu już lat realizują program "Bezpieczna starość". Wiele zadań podjętych zostało w bezpośredniej współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych (wspólne warsztaty rękodzieła artystycznego, wykłady, występy artystyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka, zajęcia gimnastyczne i rekreacyjne).
W bieżącym roku szkolnym młodzież Gimnazjum nr 4 przystąpiła do realizacji zadania w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pod nazwą "Wspólne działania - wspólne korzyści". UTWiON jest wnioskodawcą projektu i partnerem wiodącym, zaś Zespół Szkół nr 1 występuje jako partner formalny. W ramach tego projektu odbędą się wspólne prelekcje o Galeriach Sztuki, warsztaty rękodzieła artystycznego młodzieży z seniorami, warsztaty malarskie słuchaczy Uniwersytetu i uczniów Gimnazjum nr 4. W czerwcu 2013r. odbędzie się plener malarski seniorów i młodzieży w Krynicy Morskiej zakończony wystawą prac plastycznych, a w sierpniu tego roku integracyjny festyn żeglarski w Suchaczu (nauka szant przy ognisku, zabawa, konkursy, rejsy po Zalewie Wiślanym).
Już w październiku 2012r. rozpoczęły się wspólne warsztaty artystyczne. Na pierwszych zajęciach wykonano karty świąteczne techniką collage, a obecnie ozdabiane są wazony, butelki i dekoracje świąteczne techniką decoupage. Przed uczestnikami zajęć są jeszcze stroiki świąteczne Bożonarodzeniowe i Wielkanocne oraz nauka filcowania. Atmosfera na spotkaniach jest bardzo przyjazna, a młodzież dużo się uczy od słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
30 października odbyła się też w Zespole Szkół nr 1 pierwsza prelekcja w ramach cyklu "Galerie świata", która dotyczyła Luwru, a poprowadził ją ksiądz Grzegorz Wąsowski. W wykładzie obok seniorów uczestniczyła młodzież z klasy II b i II c Gimnazjum nr 4.
Wszyscy partnerzy projektu mają nadzieję, że działania w ramach programu "Wspólne działania - wspólne korzyści" rozbudzą wyobraźnię, kreatywność i pozwolą na realizację pasji uczestników, dadzą im satysfakcję, poprawią ich samoocenę, wpłyną na integrację międzypokoleniową oraz zmotywują młodzież i osoby starsze do aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzięki udziałowi w zadaniu seniorzy i uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu malarstwa i historii sztuki oraz w dyskusji poznają wzajemnie swoje poglądy.
Foto Integracja międzypokoleniowa G4
W październiku obchodziliśmy wspomnienie błogosławionego papieża Jana Pawła II. W związku z tym młodzież naszej szkoły przygotowała apel poświęcony naszemu wielkiemu rodakowi. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze momenty z życia papieża - jego dzieciństwo, czas nauki, święcenia kapłańskie i wreszcie moment wyboru na stolicę piotrową. Poznaliśmy tez ciekawostki z życia trwającego prawie dwadzieścia siedem lat pontyfikatu Jana Pawła II. Wspólny śpiew i wzruszająca prezentacja dopełniły obraz apelu, w którym zaangażowanie młodzieży pokazało jak ważnym człowiekiem dla nas był papież Za przygotowanie i przeprowadzenie apelu odpowiedzialni byli p. Piotr Zbierzchowski i p. Anna Ostrasz.
Foto Apel - Jan Paweł II
Bal jesieni przedszkolaków oraz klas 0-3 SP
24 października w naszej szkole odbyła się zabawa integracyjna pod hasłem "Jesienne zabawy", w której uczestniczyli uczniowie klas 0-III oraz dzieci z Przedszkola nr 24 i Przedszkola "Wiki".
Uczestnicy spotkania mieli do wykonania kilka zadań podczas których wykazali się umiejętnością rozpoznawania liści drzew, stworzyli jesienne bukiety z zasuszonych liści, a wraz ze swymi nauczycielkami wykonali kasztanki z papierowych elementów. Z wielkim zapałem, w grupach, układali i kolorowali puzzle o tematyce jesiennej. Między poszczególnymi zadaniami dzieci mogły wykazać się również talentem tanecznym tańcząc parami, solo jak również w kółkach. Dużym powodzeniem cieszyły się też muzyczne "wężyki".
Na przekór pogodzie, tańce i zadania o tematyce jesiennej wprawiły wszystkich we wspaniały nastrój.
Małgorzata Podbielska, Małgorzata Zipser
Foto Bal jesieni
"Otrzęsin czas"
24 października to długo oczekiwany dzień dla pierwszoklasistów gimnazjum - dzień, w którym otrzymali certyfikat przynależności do "braci uczniowskiej" szkoły. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem: W krainie Smerfolandu, do której mogli wkroczyć, sprawdzając się w szeregu zadaniach.
Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami stanęli przed nie lada trudnym egzaminem. Musieli pokonać wiele przeszkód, jakie przygotowały im organizatorki i grupa drugoklasistów- Smerfów. Różnorodne konkurencje wzbudzały salwy śmiechu, ale też wolę walki o prym pierwszeństwa.
Duży aplauz wywołała zabawa-Polowanie Gargamela. Wychowawczynie musiały rozpoznać, którzy wychowankowie ulegli przemianie. Okazało się, że wszystkie panie dobrze znają swoich uczniów.
Budzącą rozbawienie konkurencją dla Smerfa Łasucha było zadanie, by jak najszybciej zjeść bez pomocy rąk smacznego ptysia. Uczniowie uporali się z ciasteczkiem, pochłaniając je błyskawicznie i zarazem brudząc policzki kremem, ku uciesze zgromadzonych.
Najwięcej emocji wzbudziła Smerfowa sztafeta uwieńczona współzawodnictwem w przeciąganiu liny. Walczyły ze sobą drużyny z klasy I e i I a wraz z wychowawczyniami. Lepszą okazała się I a, pokonując klasę sportową.
Rywalizacja "pierwszaków" zakończyła się zwycięstwem klasy I e, ale i tak wszyscy uczniowie zasłużyli, zdaniem oceniających ich jurorów, by dostąpić zaszczytu wstąpienia do krainy Smerfolandu i równocześnie otrzymać miano pełnoprawnego ucznia Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta.
Na zakończenie wyciszeni i z powagą pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar gimnazjum. Po przyrzeczeniu zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej przez panią dyrektor Bożenę Sakowską, która życzyła im sukcesów i radości z tego, co przyniesie im każdy dzień nauki w naszej szkole.
Dziękujemy wychowawczyniom i uczniom klas pierwszych za zdrowe współzawodnictwo, pani dyrektor Bożenie Sakowskiej za przewodniczenie w jury, panu Romanowi Nakonowskiemu i panu Edwardowi Fiodorowiczowi za pomoc.
Szczególne podziękowania składamy uczniom z klasy II b - Wiktorii Kamińskiej i Bartłomiejowi Michalczykowi oraz z klasy II c - Natalii Buczyńskiej, Justynie Bożyk, Sylwii Bożyk i Paulinie Budce za wyjątkowe zaangażowanie się w tę uroczystość. Dziękujemy także Weronice Przygodzie - uczennicy klasy II b za upieczenie smakowitych ptysiów. Barbara Magoń, Marzena Kurach
Foto Otrzęsiny 2012
Uczenie się przez całe życie
W latach 2012- 2014 szkoła bierze udział w projekcje Comenius - Partnerskie projekty szkół - Uczenie się przez całe życie.
Projekt finansowany jest przez Narodową Agencję Programu "Uczenie się przez całe życie" Comenius. W projekcie bierze udział 7 państw europejskich: Hiszpania, Włochy, Polska, Grecja, Rumunia, Węgry oraz Turcja. Projekt polega na współpracy uczniów i nauczycieli tych państw, wymianie doświadczeń, oraz rozwinięcie znajomości języka angielskiego i kultury krajów europejskich.
W piątek 19 października uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w utworzeniu krótkiej inscenizacji do Legendy o Piekarczyku. Legenda ta jest fragmentem prezentacji przygotowywanej przez uczniów, dzięki której podczas spotkania w Hiszpanii przedstawimy naszym zagranicznym partnerom nasz kraj, miasto, i szkołę.
WARSZTATY Z...
19 października chętni uczniowie z klas drugich mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach dotyczących tworzenia komiksu , które poprowadził znany i utalentowany rysownik pan Jacek Frąś.
W Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida w ramach Elbląskiej Jesieni Literackiej odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie klasy II b, II c, II d i II e spróbowali swoich sił w tworzeniu komiksu pod kierunkiem pana Jacka Frąsia.
Ten wybitny rysownik komiksów (za komiks pt. Kaczka - dziejący się w trakcie powstania warszawskiego, oparty na kanwie warszawskiej legendy o złotej kaczce - został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoul?me w 2001 r. prestiżową nagrodą PRIX ALPH-ART Jeunes Talents przyznawaną najlepszemu młodemu rysownikowi (jako jedyny Polak), rok wcześniej za ten sam komiks otrzymał II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi), malarz, plakacista, ilustrator, członek akademii Fonograficznej ZPAV, a także perkusista grupy Dik4Dik w niezwykle przystępny sposób przybliżył obecnym tajniki powstawania kadrów z rysunkami.
Uczniowie nie tylko stali się rysownikami własnych bohaterów komiksowych, ale też autorami scenariusza stworzonego przez siebie opowiadania. Mogli też skorzystać z komputera, skanera i tabletu graficznego.
Zajęcia bez wątpienia były lekcją kreatywności i odkrywania własnych talentów.
Dziękujemy uczniom za udział w warsztatach, zaangażowanie i powstałe prace.
Barbara Magoń, Marzena Kurach
Foto Warsztaty z komiksu
15 października - Światowy Dzień Mycia Rąk
Z okazji tego święta "zerówkowicze" SP nr 11 pod kierunkiem wychowawczyń zorganizowały dla dzieci z Przedszkola nr 24 prelekcję na temat "zdrowie w pigułce". Były wiersze, prezentacja multimedialna, piosenki i kolorowanki. Dzieci dowiedziały się, że mycie rąk jest integralną częścią życia i zdrowia człowieka.
Program przygotowały C. Marszałek i A. Wawrzycka.
Szkolne Koło Wolontariatu
Szkolne Koło Wolontariatu naszego gimnazjum kolejny raz wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem". Nasza grupa była jedną z najliczniejszych i zbierała żywność w dwóch elbląskich sklepach. Dodatkowo na terenie szkoły również przeprowadzono zbiórkę, a zebrane produkty zostały przekazane do Banku Żywności. "Podziel się Posiłkiem" to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce. Został zainicjowany w 2003 roku przez firmę Danone. Partnerem Strategicznym programu są Banki Żywności. Program opiera się na współdziałaniu wielu osób i organizacji. Oprócz wymiernych wyników w postaci posiłków dla dzieci, realizuje on również cele edukacyjne i społeczne. Istotnymi elementami, które wpisują się w ten plan są: budowanie świadomości społecznej dotyczącej problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizowanie lokalnych liderów i organizacji do podejmowania decyzji i działań na rzecz rozwiązania tego problemu.
Anna Ostrasz
Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 16 października (wtorek) o godz. 17.30
Foto Dzień Edukacji Narodowej 2012
Dnia 12.10.2012r w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Do tego wydarzenia dzieci długo przygotowywały się i czekały na nie z niecierpliwością.
Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi przez pierwszoklasistów. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby, a pasowanie "zaczarowanym ołówkiem" przez panią dyrektor Hannę Trybińską przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do ich nowej szkoły.
Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz pierwsze legitymacje szkolne.
Po oficjalnej części uroczystości dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, chcąc udowodnić wszystkim zebranym, że w czasie dotychczasowego pobytu w szkole wiele już się nauczyły i są pełne zapału do zdobywania wiedzy.
Uroczystość uświetnili licznie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszoklasistów.
Do uroczystości włączyli się także uczniowie klasy IIIc , którzy przygotowali część artystyczną i powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie.
A na koniec - niespodzianka - słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
Wychowawczynie klas pierwszych: R. Derenda, D. Morawek-Nagy
Foto Ślubowanie klas pierwszych 2012
CHWAŁA ŻYRAFIE czyli RUSZAMY Z SKO !!!
Od kilku dni uczniowie Naszej Szkoły mają możliwość aktywnego oszczędzania poprzez rozpoczęcie przez SP 11 przygody z SKO.
W telegraficznym skrócie oznacza to, że:-
Po pierwsze: możesz posiadać Swoje własne indywidualne konto internetowe,
-
Po drugie: możesz dysponować swoimi pieniążkami "wirtualnie" poprzez podział na SKARBONKI i zdobywanie różnych odznak;
-
Po trzecie: możesz wziąć udział w konkursie na Najbardziej Przedsiębiorczego Ucznia oszczędzając nie najwięcej ale najbardziej systematycznie!
Opiekunkami SKO są Panie Magdalena Szyk (kl.IV-VI) oraz Agnieszka Wawrzycka (kl.O-III). Jeśli masz jakieś pytania bądź wątpliwości - jesteśmy, aby Ci pomóc.
UWAGA KONKURS !!!
Wszystkich sympatyków Żyrafki Lokatki zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę bloga Jedenastki. Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł jak możemy zabłysnąć w sieci - zgłoś się do opiekunek SKO do 22 października.
Na wszystkich aktywnych czekają atrakcyjne nagrody:
ZAPRASZAMY !
Opiekunki SKO
M. Szyk
A. Wawrzycka
WARSZTATY SZTUKI OPOWIADANIA
5 października 2012 4 uczennice klasy 4 i 2 z klasy 6 naszej szkoły brały udział w warsztatach sztuki opowiadania zorganizowanych przez Bibliotekę Elbląską w ramach Elbląskiej Jesieni Literackiej. Uczestnicy warsztatów uczyli się, jak konstruować historię, wplatać gesty, ruch, dźwięk, uczyli się, jak tworzyć i rozwijać umiejętności opowiadacza. Dziewczynki ćwiczyły różne scenki, wymyślone na zadany temat, i opowiadały je przed zgromadzoną publicznością. Praca była bardzo twórcza, można było skorzystać z uwag prowadzącego i pokazów innych dzieci.
Warsztaty prowadził Michał Malinowski, storyteller, pedagog, pisarz, artysta, podróżnik, który z pasji do opowiadania i pielęgnowania tradycji ustnego przekazu w 2002 r. otworzył Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którego jest Dyrektorem.
www.storytellermuseum.org
Działalność pozalekcyjna
w Szkole Podstawowej nr 11
w roku szkolnym 2012/2013
Działalność pozalekcyjna SP 11 [pdf]
Działalność pozalekcyjna SP 11 [doc]
Działalność pozalekcyjna w Gimnazjum nr 4
w roku szkolnym 2012/2013
Działalność pozalekcyjna Gimnazjum 4 [pdf]
Działalność pozalekcyjna Gimnazjum 4 [doc]
Jedenastka okiem praktykantek - współpraca z PWSZ w Elblągu
"Dobiegły końca studenckie praktyki, które w przyjaznej atmosferze odbywałyśmy w Szkole Podstawowej nr 11. Zdobywałyśmy doświadczenie pod okiem p. I. Marynowskiej.
- Kiedy dowiedziałam się, że to właśnie w SP. 11 odbywać będę praktyki, to w jednej sekundzie powróciły do mnie wspomnienia lat, które spędziłam w murach tej szkoły, najpierw SP. 11 a następnie Gimnazjum nr 4 - wspomina Ewelina Dżugan. - Szkoła się niesamowicie zmieniła, na lepsze! Nauczyciele organizują mnóstwo konkursów a uczniowie mają możliwośćrozwijać się w tej placówce.
- Na początku byłam trochę przestraszona, ale jak "ruszyłyśmy z kopyta", to nie było mocnych! - wspomina Alicja Milewska. Każda lekcja była dla nas wyzwaniem, któremu stawiałyśmy czoła. Uczniowie spisali się na medal!
Poznałyśmy ciekawych uczniów, których pozdrawiamy i dziękujemy za współpracę. Mamy nadzieję, że podczas lekcji języka polskiego nie było czasu na nudę, a wręcz przeciwnie, to była ciekawa zabawa!"
Wielkie dzięki 4b - za pisanie kartek pocztowych i jedzenie czekolady po eskimosku
Pozdrawiamy 4c i życzymy dalszych sukcesów w nauce - pamiętajcie o Eliminacji wad!
Klasie 5b życzymy samych sportowych sukcesów i wytrwałości w działaniu.
6b dzięki za artystyczny szum podczas lekcji i wspólne jedzenie miodu.
Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy!
Praktykantki - Ewelina Dżugan, Alicja Milewska.
Foto Praktyki 1
SP nagrodzona "ZIELONĄ FLAGĄ"
Szkoła Podstawowa nr 11 została wyróżniona międzynarodowym certyfikatem "ZIELONEJ FLAGI" nadawanym placówkom oświatowym na całym świecie w ramach programu Eco-Schools. Program ten polega na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej. Od września 2011r do kwietnia 2012. wszyscy pracownicy oraz cała społeczność szkolna aktywnie współdziałała w trzech obszarach. Pierwszy z nich dotyczył poszanowania energii i promocji jej odnawialnych źródeł, drugi - promocji zdrowego stylu życia i postaw świadomego konsumenta, a trzeci odpadów - selektywnej zbiórki surowców wtórnych.
Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć. Pragniemy nadal aktywnie działać na rzecz ochrony środowiska edukując naszych uczniów zgodnie z porzekadłem "Czym
skorupka za młodu nasiąknie...".
Koordynatorki programu:
Grażyna Krajewska
Cecylia Marszałek
"Zielona Flaga" jest tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools
Foto SP pracuje na certyfikat ZIELONA FLAGA
Zielony festyn
Dnia 22 września beneficjenci klas gimnazjalnych projektu ZPB-innowacje, pod opieką prowadzących, wzięli udział w "Zielonym Festynie". Impreza była zorganizowana przez elbląski Hufiec ZHP oraz Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Elblągu. Święto połączono z Dniem bez Samochodu.
Uczniowie, którzy przyjechali na rowerach, uczestniczyli w rajdzie dookoła miasta. Pozostała grupa, wzięła udział w grach wielkoformatowych Eko-scrable, Mega misie i Eko-twister. Można było też przeżyć niezapomniane emocje na symulatorze jazdy wysokogórskiej. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać pamiątkowy znaczek o treści ekologicznej, czy zrobić sobie zabawne zdjęcie w przygotowanych banerach z wyciętymi otworami na głowę.
Pomimo niesprzyjającej aury, dla wielu gimnazjalistów był to niezapomniany dzień, a udział w Zielonym Festynie potwierdził świadomość ekologiczną naszych gimnazjalistów.
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
21.09.2012 r. W naszej szkole odbyły się wybory do Rady SU. Głosowało 394 Gimnazjalistów.
Poprawnie oddanych głosów było 392 natomiast 2 były nieważne.
Do Rady Samorządu Uczniowskiego startowało 41 kandydatów, natomiast weszło tylko 9. Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania:
1. Paulina Cepa 7
2. Aleksandra Kłos 0
3. Alicja Werner 6
4. Dawid Jaworski 1
5. Sebastian Luchciński 5
6. Dominik Ściegło 2
7. Oliwia Narojek 0
8. Kacper Gołąb 0
9. Agata Wojtaś 14
10. Laura Wacławska 0
11. Mateusz Zajdel 0
12. Magdalena Maciejewska 18
13. Adam Chojnicki 14
14. Jakub Kosobudzki 10
15. Natalia Piotrkowska 6
16. Natalia Rymar 18
17. Bartek Michalczyk "Oponka" 20
18. Agnieszka Engler 11
19. Piotr Maciejewski 4
20. Greta Kazarian 26
21. Jakub Jachimowicz 1
22. Adam Bielski 0
23. Adrian Judek 9
24. Anna Pater 0
25. Aleksandra Gałązka 27
26. Daria Bober 6
27. Dagmara Czaplińska 9
28. Aleksandra Wierzbicka 3
29. Dominika Dolegała 8
30. Kamil Fedorowicz 4
31. Martyna Bukacka 65
32. Adrianna Kadziewicz 18
33. Paulina Rypińska 19
34. Roman Powroźnik 3
35. Ewelina Jurgielewicz 4
36. Daria Budzelewska 6
37. Katarzyna Nazar 2
38. Karolina Gawerska 11
39. Karolina Maciorowska 17
40. Agnieszka Matus 10
41. Adrianna Jaroszek 8
|
Foto Wybory SU r.szk. 2012/13
Witaj Uczniu !
21 września (piątek) odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Wyborcy to uczniowie naszego gimnazjum.
Wyborco, nie zmarnuj swojego głosu. Dobrze się zastanów na kogo chciałbyś zagłosować. W Radzie Uczniowskiej powinny być osoby godne naśladowania. Wybierz taką osobę, która będzie godnie sławiła imię naszej szkoły, pracowała na rzecz uczniów i starała się, aby nauka i przebywanie w naszej szkole były przyjemnością.
Powodzenia w głosowaniu
Nabór uczniów II klas gimnazjalnych
do zajęć testujących z fizyki
IX-2012-IV 2013
Dzięki środkom pozyskanym przez Urząd Miejski w Elblągu w roku szkolnym 2012/2013 zostanie przeprowadzonych aż 1020 dodatkowych godzin zajęć z fizyki dla 180 uczniów.
Pełen tekst (*.doc)
Pełen tekst (*.pdf)
Sprzątanie Świata w ZS nr 1
14 września 2012r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4 po raz kolejny brali udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tegoroczne hasło brzmi: "Kocham, lubię, szanuję
nie śmiecę."
Uczniowie wyposażeni w rękawice i worki sprzątali tereny przyległe do posesji szkoły oraz tereny administrowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Nad Jarem".
W akcji wzięło udział około 750 uczniów wraz z wychowawcami.
O tym, że uczniowie Zespołu Szkół nr 1 znają doskonale teoretycznie i praktycznie tematykę segregacji odpadów świadczy fakt, że Gimnazjum nr 4 już od wielu lat regularnie zdobywa I miejsce w Miejskim konkursie na "Selektywną zbiórkę odpadów", a ich młodsi koledzy już dwa razy z rzędu zajęli III miejsce. Oprócz tego gimnazjaliści mogą się pochwalić certyfikatem - Mistrz segregacji, nadanym przez Prezydenta Miasta Elbląga i międzynarodowym certyfikatem "Zielona Flaga".
Halina Dolna - koordynator ekologii ZS nr 1
Foto Sprzątanie Świata (RN)
W piątek 14.09.2012r., jak co roku, uczniowie klas 0-VI wzięli aktywny udział w akcji "Sprzątanie Świata" pod hasłem " Kocham lubię szanuję...nie śmiecę". Uczniowie z koła teatralnego kl. IIIc prowadzonego przez Grażynę Krajewską przygotowali program artystyczny zachęcający do zbierania i segregowania odpadów. Od tego dnia na korytarzu II piętra segmentu E będą stały trzy kolorowe pojemniki do segregacji śmieci. Wyznajemy zasadę " Czym skorupka za młodu nasiąknie...".
Foto Sprzątanie Świata SP (GK)
Kalendarz roku szkolnego 2012/2013
kalendarz_roku_szkolnego_2013 (*.doc)
pkalendarz_roku_szkolnego_2013 (*.pdf)
Biblioteka szkolna
czynna od 11.09.2012 r. ( wtorek).
Zapraszamy wszystkich czytelników
do korzystania z naszych zbiorów.
Wakacyjne inwestycje w Zespole Szkół nr 1
Podczas wakacji w Zespole Szkół nr 1 przeprowadzono remonty zaplanowane już dużo wcześniej. Przede wszystkim zrealizowano remont generalny dwóch części prysznicy przy hali sportowej. Koszt renowacji wyniósł 60 000 zł (z czego 35 000 zł z budżetu Departamentu Edukacji, a 25 000 zł ze środków wypracowanych przez szkołę).
Przeprowadzono także remont szatni sportowej dziewcząt znajdującej się przy hali sportowej. W szatni tej pojawiła się terakota i glazura oraz nowe meble i ławki. Środki na ten cel pochodzą z zysku z Turnieju Elbasket 2012 (19 000 zł) i ze środków pozyskanych przez szkołę (ok.3 000 zł).
W okresie wakacyjnym wymalowano również szatnie klas 0-III w segmencie E oraz elewację ściany przy wejściu do szkoły (4 000 zł z budżetu szkoły).
Foto Wakacyjne remonty
Informacja w sprawie stypendium szkolnego
W sekretariacie szkoły i u pedagogów szkolnych w szkole podstawowej i w gimnazjum są do pobrania wnioski o przyznanie stypendium szkolnego.
Dochód netto w na jednego członka rodziny nie może przekraczać w sierpniu 351,00 zł lub w październiku 456,00 zł.
Termin składania wniosków upływa 15 wrzesnia 2012r.
Informacja w sprawie zmiany kryterium dochodowego
uprawniających do ubiegania się o pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników
Warunkiem otrzymania dofinansowania jest kryterium dochodowe.
- Dla uczniów kl. I SP dochód na osobę w rodzinie nie większy niż 539 zł(do 31 października 504zł).
- Natomiast dla uczniów kl. II-IV SP dochód na osobę w rodzinie nie większy niż 456 zł(do 30 września 351 zł)
Wypełnione wnioski wraz z zaświadczeniami należy złożyć w dniach 27.08 - 04.09. 2012r. u pedagoga szkolnego.
Jak zatrzymać wakacje? Półkolonie w SP 11!
O tym, że każdy dzień wakacji jest bezcenny, wiedzą doskonale uczestnicy półkolonii zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu w dniach 10-24 sierpnia.
Pomysłowi opiekunowie zadbali o to, by pod koniec wakacji dzieci - uczniowie elbląskich szkół - przeżyły tu niezapomniane chwile. Uczestnicy brali udział w niezwykłych zajęciach integrujących, prowadzonych przez grupę animatorów. Stworzyli spektakularne widowisko cyrkowe i uczyli się grać na bębnach djembe. Korzystali z atrakcji Aquaparku w Ostródzie i ciekawostek Nowej Holandii. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki sportowe organizowane na Orliku. Koloniści sprawdzili swoje możliwości, pokonując trudne trasy parku linowego w Malborku oraz odkryli historyczne tajemnice zamku krzyżackiego. Mnóstwa niezapomnianych wrażeń dostarczyła dzieciom całodzienna wyprawa do Miasteczka Westernowego w Grudziądzu, gdzie Lucky Luke zaprosił młodych wielbicieli przygód m. in. do wzięcia udziału w Safari, płukaniu złota, podróży w czasie - Kansas City Expresem oraz zaprezentował scenki rodem z Dzikiego Zachodu. Dzieci wzięły także udział w bardzo ważnych zajęciach, dotyczących problematyki uzależnień.
Wielu spośród rodziców przyznało, że ich pociechy czekały na te półkolonie, zachęcone opowieściami zeszłorocznych uczestników. Największą nagrodą dla organizatorów były roześmiane buzie dzieci i słowa Kuby- jednego z kolonistów: " Tutaj złapałem wakacje za ogon!" Kadra pedagogiczna
Foto Zatrzymajcie wakacje
Zaproszenie do składania ofert na najem hali sportowej i auli w Zespole Szkół Nr 1 w Elblągu
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 w Elblągu, ul. Korczaka 34 zaprasza do złożenia oferty na najem sal sportowych.
Przedmiot oferty: Hala sportowa o powierzchni 861 m2
Aula o powierzchni 360 m2
Termin realizacji: 03.09.2012 - 30.06.2013
Miejsce: Sekretariat Zespołu Szkół Nr 1 w Elblągu, ul. Korczaka 34
Termin: Do dn. 30.08.2012r. do godz. 13.00
Forma składania ofert: Pisemnie w zaklejonej kopercie.
Termin rozstrzygnięcia konkursu ofert: dn. 31.08.2012r.
O rozstrzygnięciu można się będzie dowiedzieć telefonicznie.
Pełny komunikat (*.doc)
Pełny komunikat (*.pdf)
Oferta na najem (*.doc)
Oferta na najem (*.pdf)
Biuletyn
Uwaga
Msza święta na rozpoczęcie
roku szkolnego
dla Zespołu Szkół nr 1 (SP i Gimnazjum)
w parafii św. Rafała godzina 8:00
Foto Rozpoczęcie roku szk. 2012/2013 Gim (RN)
|
|
Uczniowie wylosowali:
05.12. - numer 6
06.12. - numer 12
07.12. - numer 15
08.12. - numer 23
09.12. - numer 31
|
Nadanie sztandarów
Nasza szkoła z lotu ptaka (zdjęcia lotnicze)
Wyniki naszych poprzednich sond
Slajdowisko
Gimnazjum nr 4 w Elblągu
Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu
nadesłał: M.Ł. IIc gim. 2007/08
Bezpieczny internet.pdf
nadesłała: A.C. IIe gim. 2009/10
Nauka wiersza na pamięć.pdf
nadesłał: M.J. IId gim. 2009/10
Gry i zabawy
Grafika Download
NUMERY ALARMOWE
deutschmeinhobby.pl.tl
englishfunzone.weebly.com/
facebook.com/zsnr1elblag
|