piątek, 21 czerwca 2024
godzina 15:54

 


Prognoza pogody
Zdrowa żywnośćKatalog Gwiazdor


PLAN SZKOŁY


archiwum

KalendarzImieniny
Dziś jest: 21.06.2024 r.
Jest to: 173 dzień w roku.
Dzisiaj s± imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa

ROK SZKOLNY 2007/2008

ARCHIWUM 1

Uwaga sportowcy

Wyjazd na obóz sportowy w Sztutowie odbędzie się w dniu 11.08.2008 o godz. 10 z parkingu przy ulicy Ogólnej (była "Strzecha"). Powrót w dniu 20.08.2008 w godzinach popołudniowych. Na obóz zabieramy aktualną kartę sportowca, numer pesel, odzież sportową oraz inne niezbędne rzeczy potrzebne na obozie.
W razie pytań kontaktować się z trenerami .

"Aby polecieć, trzeba najpierw nauczyć się chodzić"

Uczniowie klasy III gimnazjum wczoraj ostatni raz przybyli w mury szkoły - do miejsca, gdzie "nauczyli się chodzić".

W części oficjalnej pożegnalnej akademii dyrekcja szkoły nagrodziła czterech najlepszych absolwentów: Magdalenę Malesińską, Ewelinę Mazurkiewicz, Adriannę Slewę i Igora Bundę.
Nagrody książkowe otrzymali również wszyscy uczniowie ze średnią ocen- 4,75 i powyżej.

Po wyprowadzeniu pocztu flagowego nadszedł czas na część artystyczną. Mogliśmy zobaczyć film w angielskiej wersji językowej pt. " The Flinstons Family", którego obsadę aktorską stanowiły uczennice z klasy III d. Następnie wystąpili gimnazjaliści z "Płacznikiem gimnazjalnym" - oratorium pod dyrekcją Piotra Rubiego. Wydawało się, że to już koniec, gdy nagle przy dźwiękach dzikiej muzyki pojawili się czerwonoskórzy(gimnazjaliści z kabaretu "Nie Pamiętam"). Ogłosili czas wielkiego wodza Hanikina, który zbratał się z bladymi twarzami (gronem pedagogicznym). Starszyzna (trzecioklasiści) nadała indiańskie imiona szczególnie "zasłużonym" bladym twarzom. Kategorie były przeróżne, począwszy od Wielkiego Serca , a skończywszy na Ostrym Toporze. Nauczyciele nie byli dłużni swoim wychowankom i im również nadali indiańskie imiona: Gadające Usta, Mała Maruda, Cukierkowa Łania, Super Chłopak, Wielki Miluśki i Igrająca ze Słowem. Wszyscy bawili się przednio, aż wódz Hanikin ogłosił zakończenie obrad.

Uczniowie rozeszli się do klas, aby odebrać swoje świadectwa. Absolwentom życzymy powodzenia i "wysokich lotów".

Zdjęcia Zakończenie roku szkolnego klas 3 w Gim nr 4 - 19.06.08


Zdjęcia Zakończenie roku szkolnego w Gim nr 4 - 20.06.08
Zdjęcia Zakończenie roku szkolnego w SP nr 11 - 20.06.08

Dnia 18.06.2008r. w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników dla SP i gimnazjum. W kiermaszu uczestniczyli uczniowie (sprzedający i kupujący), nauczyciele oraz rodzice. Oferta podręcznikowa była bardzo bogata. Uczniowie wychodzili z kiermaszu bardzo zadowoleni.

SZÓSTOKLASIŚCI SP11 NA DYSKOTECE W GIMNAZJUM NR 4

Zgodnie z obietnicą grupy promocyjnej Gimnazjum Nr 4 w dniu 11.06.2008 odbyła się dyskoteka, na której gośćmi nr 1 były klasy VI SP11 w Elblągu. Głównym organizatorem zabawy była pani mgr Jadwiga Pietrzak, a dzielnie jej pomagały klasy: IIB (przygotowała dekorację, obsługiwała kawiarenkę, rozkręciła zabawę), IIE (zadebiutowała w tańcu, ale była cudowna), IIF (bez chłopaków z tej klasy nie odbyła się żadna udana zabawa, są głównym magnesem wieczoru), IIIC (oni są od zawsze, są najlepsi nie tylko w nauce, ale potrafią bawić się przy każdej okazji i nigdy nie zawiedli) i IIIF ( pojawiają się na każdym disco z coraz większą chęcią i są ozdobą wieczoru - szkoda, że odchodzą....)

Jak zwykle grali najlepsi na świecie DJ-e: Szymon Pietrowski z IIIC i Marcin Lewandowski z IIIF. Już od pierwszych rytmów wszyscy ruszyliśmy do tańca. Najpierw były to oddzielne kółeczka, ale po niedługim czasie wszyscy bawili się razem. Bardzo cieszyliśmy się ze wspólnej zabawy, ponieważ od przyszłego roku szkolnego będziemy uczniami jednej szkoły - cudownego Gimnazjum Nr 4 w Elblągu. Te wspaniałe chwile przejdą do historii szkoły. Aż żal się rozstawać....Do zobaczenia po wakacjach na kolejnej dyskotece!

Zdjęcia Dyskoteka SP 11 w Gim 4 - 11.06.08

KLASA IIB W GIMNAZJUM WYGRAŁA KONKURS "KLASA BEZ WAGARÓW"

Klasa liczy 33 uczniów / 15 dziewcząt i 18 chłopców /. Wychowawczynią jest pani mgr Jadwiga Pietrzak. Wielu uczniów zna się ze sobą jeszcze od przedszkola. Większość chodziła do SP 11, ale kilku uczniów jest z klasą od gimnazjum. W II semestrze doszła do nas uczennica Szkoły Muzycznej Dominika Rybałt. Początek roku szkolnego był dla naszej klasy bardzo trudny. Pojawiło się mnóstwo problemów wychowawczych , konfliktów między chłopcami i dziewczętami. Pani Pietrzak postanowiła uzdrowić sytuację i robiła wszystko, abyśmy pokochali szkołę i siebie nawzajem. Zaczęliśmy budować nowe relacje. Staraliśmy się nie wchodzić sobie w drogę, a nadmiar energii obróciliśmy w lepsze wyniki w nauce i działalność na terenie szkoły oraz poza nią. Nasza pani zorganizowała nam 3 wycieczki, na które jeździliśmy nie tylko z naszą szkołą, ale zawsze towarzyszyli nam rozśpiewani i weseli uczniowie z ZPSM w Elblągu. Te wyjazdy bardzo nas integrowały, pozwalały poznać nie tylko fajne miejsca, ale byliśmy ze sobą, rozmawialiśmy, mieszkaliśmy i na nowo zaczęliśmy się lubić. Zorganizowaliśmy wiele dyskotek, na które przychodzili nasi znajomi z innych klas. Zawsze można było poszaleć na parkiecie, albo w zaciszu klasy pograć i pośpiewać przy gitarze. Na swoje "połowinki" zaprosili nas "muzycy" .Tam nawiązaliśmy nowe znajomości.

Wielu z nas bawiło się w kabaret szkolny "Nie pamiętam", ale udało nam się stworzyć swój klasowy pod nazwą "Twoja Stara". Rozśmieszamy uczniów naszego Zespołu Szkół, ale występujemy też przed rodzicami i podczas międzyszkolnych konkursów. Jest grupa dziewcząt, która aktywnie działa w 28Elbląskiej Żeńskiej Drużynie Starszoharcerskiej "Sztil". Bierzemy udział w warsztatach żeglarskich, gramy w koszykówkę, należymy do formacji tanecznej EKT "Jantar", malujemy, rysujemy, szkicujemy, piszemy wiersze, uprawiamy sporty zimowe, jeździmy na skuterach, uprawiamy strzelectwo, chodzimy na koncerty rockowe. Wiele dziewcząt z naszej klasy gra na gitarze. Pani J.Pietrzak wielu z nas wciągnęła do promocji naszej szkoły w SP15, SP6, SP18 i SP11. Tym ostatnim zorganizowaliśmy tydzień temu super dyskotekę. Bardzo fajnie się wszyscy bawiliśmy. Przy tych wszystkich zajęciach braliśmy udział w wielu szkolnych konkursach i wygrywaliśmy je. Pilnowaliśmy nauki, bo wiedzieliśmy, że jest to podstawowy warunek na wyjazdy i zabawę.

Mieliśmy najwyższą średnią z klas II - 4,1. Aż 10 uczniów ma świadectwo z paskiem. Mamy najlepszą frekwencję w gimnazjum -94,5%. Wygraliśmy też konkurs "Klasa bez wagarów" i za otrzymane pieniądze mamy zamiar spędzić dzień na rajdzie po naszej Bażantarni.

O naszej klasie można by pisać bez końca. Ciągle pojawiają się nowe pomysły, ale przed nami wakacji! Czas na zasłużony odpoczynek dla nas i dla naszej pani Jadzi. W przyszłym roku egzamin gimnazjalny, zatem będzie co robić. Pozdrawiamy naszą dyrekcję i całe grono pedagogiczne z życzeniami wesołych wakacji!

W sobotnie przedpołudnie (7.06.2008r.) na boisku Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu na osiedlu Nad Jarem całe rodziny i nauczyciele bawili się i konkurowali w rytmie morskich szant.

Festyn rodzinny odbył się pod hasłem "Morskie opowieści". Jest on kontynuacją ubiegłorocznej imprezy, którą zorganizowali nauczyciele Gimnazjum nr 4 dla uczniów SP 11, ich rodziców, bliskich i przyjaciół. Cały festyn oparty był na rywalizacji klas, udziale w różnorodnych konkurencjach, zbieraniu punktów. Zespoły przygotowywały stanowiska, które urządzane przy pomocy rodziców wyglądały kolorowo i imponująco, kusiły zdrowymi przysmakami i napojami, przyciągały oczy wymyślnymi dekoracjami i sposobem podania. Nie sposób było przejść obojętnie obok tak smakowitej oferty.

Każda z klas musiała też zaprezentować się szerokiej publiczności, wykonując indywidualny program artystyczny, nawiązujący do motywu przewodniego festynu. Niejednego mieszkańca osiedla zwabiły na szkolne boisko roznoszące się po okolicy wesołe dźwięki. Wiele radości przyniosło wszystkim zdobywanie punktów. Panie domu mogły zaprezentować swoje umiejętności w rzucie do patelni... Po celnym rzucie do celu kołem ratunkowym można było obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego. Najmłodszych radowało robienie babek i malowanie wymyślnych wzorów na twarzy. Wśród różnych konkurencji można wspomnieć też o tych szczególnie związanych z morzem i żeglarstwem, jak: łowienie łódek z baseniku, gra w kości, przeciąganie liny, wyznaczanie kierunków przy pomocy kompasu, nauka wiązania żeglarskich węzłów. Jednym z najbardziej obleganych stanowisk był tor przeszkód pokonywany w płetwach.

Zabawa była przednia, a jej rezultatem nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Elbląga oraz Radę Rodziców przy ZS nr 1. Imprezę zakończyło rozegranie meczu między uczniami a rodzicami o puchar dyrektora szkoły ( który po raz kolejny zdobyli rodzice).

Mamy nadzieję, że za rok będziemy bawić się równie wspaniale.

Zdjęcia Festyn rodzinny 7.06.08

Zdjęcia Nauczyciele w mundurkach

6 czerwca w Centrum Sportowo - Biznesowym odbył się finał XV Turnieju Wiedzy i Sprawności pod hasłem "Przyroda i w-f na szóstkę"
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV b: Karolina Radgowska, Ania Wilk, Karolina Sawlewicz, Maciek Ciach, Mateusz Chromiński i Tomek Wiśniewski, których przygotowali: p. Bożena Diffenbach z przyrody oraz p. Grażyna Tuzimek i p. Władysław Obrębki z w-fu Naszymi przeciwnikami były szkoły numer 4, 16 i 23.
Nasza drużyna walczyła dzielnie przy wspaniałym dopingu koleżanek i kolegów z klas III i IV. Po pierwszej rundzie pytań przyrodniczych i zadań sportowych zremisowaliśmy z "szesnastką" i wysunęliśmy się na pierwsze miejsce. W drugiej rundzie, niestety, SP 16 wyprzedziła nas dwoma punktami i wygrała. My zajęliśmy II miejsce, pokonując SP 23 i SP 4.

Gratulujemy naszej drużynie i dziękujemy za wspaniałą walkę, która dostarczyła nam wszystkim wielu emocji.
Turniej uświetnił występ zespołu tanecznego "Blef", a także został przeprowadzony konkurs na najlepszego kibica.

Zdjęcia TWIS - 06.06.08

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Przedmiot zamówienia:
Częściowa modernizacja sali sportowej w Z.S.Nr1 w Elblągu

Więcej

3 czerwca (we wtorek) odbyła się wycieczka młodych ekologów do Jerzwałdzkiego Parku Krajobrazowego. W ośrodku dydaktycznym Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie poznaliśmy ciekawostki przyrodnicze Pojezierza Iławskiego, zwiedziliśmy ogród botaniczny.
Drugim etapem wycieczki były zajęcia na leśnej ścieżce dydaktycznej. Na poszczególnych etapach poznawaliśmy budowę lasu, urządzenia łowieckie, urządzenia ochrony lasu, rozpoznawaliśmy drzewa.
Najbardziej urokliwym zakątkiem trasy jest jezioro Jasne ze swoją nadzwyczajnie czystą wodą. Obeszliśmy je dookoła. Nie obyło się bez ciekawych spotkań. Prawie spod nóg czmychały nam stadka dzikich kaczek.
Nad Jeziorem Czarnym podnieśliśmy żółte grążele, żaby polujące na owady i ślimaki.
Po drodze spotkaliśmy padalca, zaskrońca, a nawet jeleń pokazał nam się w całej okazałości.
Przy cudownym wtórze ptaków dotarliśmy do końca trasy.

Zdjęcia Dzień sportu szkolnego - 30.05.08

Następne wiadomości w najbliższym czasie

Szkolny kabaret "Nie pamiętam" 31.05.08 wziął udział w grodzkim przeglądzie przedstawień teatralnych, w którym prezentowały się zespoły teatralne szkół podstawowych i gimnazjów naszego regionu.

O nagrody rywalizowało 19 zespołów. Uczennica klasy II b z naszego gimnazjum - Kasia Nikiciuk - otrzymała nagrodę aktorską za rolę Babci Gieni w przedstawieniu "W autobusie".

Gratulujemy sukcesu!

Dnia 30 maja ( piątek) w bibliotece i świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dla 6 - latków z Przedszkola nr 24 w Elblągu.

W bibliotece maluchy rozmawiały i wysłuchały wierszy o wiośnie. Później w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny, podczas którego maluchy malowały przy sztalugach ilustracje o tematyce wiosenej.
Dzieci bardzo się starały i namalowały bardzo ciekawe ilustracje.

Jury po burzliwych obradach przyznało 3 nagrody:
I miejsce : Michał Kmiecik
II miejsce : Maja Marzec
III miejsce : Kamil Chrostowski

Nagrodzeni dostali prezenty i pamiątkowe dyplomy, a pozostałe dzieci drobne upominki w postaci planów lekcji już na przyszły rok szkolny.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły:
Violetta Kotyńska - n-l bibliotekarz
Beata Kozińska - kierownik świetlicy szkolnej
Teresa Barszczewicz - n-l świetlicy szkolnej
Grażyna Krajewska - n-l świetlicy szkolnej

Zdjęcia Przedszkolaki - Wiosna w przyrodzie - 30.05.08

31 maja Zespół Teatralny "KLAPA" z SP 11 zaprezentował podczas XXIII Grodzkiego Forum Teatrów Szkolnych przedstawienie będące wariacją na temat " Świtezianki " A. Mickiewicza.

W konkursie brało udział 19 zespołów teatralnych. Szacowne JURY nagrodziło nas WYRÓŻNIENIEM!
Serdeczne podziękowania za wspaniałe kreacje aktorskie oraz GRATULACJE dla: Maćka Ciacha, Agaty Siwakowskiej, Kamili Rogali, Asi Slewy, Pawła Domżalskiego, Żanety Janiszewskiej, Wiolety Ostrowskiej oraz "super-efektom-specjalnym-zza-kurtyny" -Kasi i Madzi (z II B gim.)
( opiekun koła teatralnego - I. Marynowska )

Więcej informacji na stronie MDK

Wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku odbył się egzamin na kartę rowerową. Składał się on z części teoretycznej i praktycznej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Uczniowie z klas IV-VI uczęszczali na szkolenia w zakresie wychowania komunikacyjnego, którego celem było uświadamianie młodzieży szkolnej istoty zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym, przygotowania do egzaminu oraz posiadania uprawnień do poruszania się po drodze.
Na podsumowanie wiadomości teoretycznych uczniowie rozwiązywali test, który był formą zaliczenia. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, żeby uzyskać pozytywny wynik.
Niestety nie wszystkim udało się przejść pomyślnie, niektórzy muszą spróbować za rok. Tym, którzy otrzymają swoje pierwsze "prawo jazdy" serdecznie gratulujemy.
Uczniów przygotowała B. Sakowska przy współpracy T. Gromadzkiej i W. Obrębskiego.

Zdjęcia Egzamin na kartę rowerową 2008

28 maja w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim odbył się XI Sejmik Ekologiczny pt: Żuławy, przeszłość, dziedzictwo kulturowe i problemy ekologiczne.

Celem sejmiku było rozbudzenie zainteresowania regionem Żuław, wyjątkową jedyną w Polsce krainą będącą dziełem natury i człowieka. W debacie sejmikowej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Grzegorz Laudański i Marcin Prusecki z kl.VI b, którzy opracowali zagadnienie nt. System nawadniający Żuław.

Za udział w sejmiku otrzymali dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Do sejmiku przygotowywała B. Diffenbach.

28.05.2008r. w Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 odbyło się podsumowanie XII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę puszek, baterii, nakrętek i makulatury przeprowadzonego w elbląskich placówkach oświatowych w roku szkolnym 2007/2008.

Uroczystość otworzyła dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Hanna Trybińska. Część artystyczną pod tytułem "Dzieje Ziemi" zaprezentowali wspólnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4.

Wszystkie wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach przedstawił dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Marian Wojtkowski.

W kategorii przedszkoli:
I miejsce - Przedszkole nr 21 (nagroda pieniężna 1 600 zł)
II miejsce - Przedszkole nr 29 (sprzęt nagłaśniający)
III miejsce - Przedszkole nr 23 (ekologiczne pojazdy - rowerki)

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 (nagroda pieniężna 1 600 zł)
II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów (monitor panoramiczny)
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 (sprzęt sportowy)

W kategorii gimnazjów:
I miejsce - Gimnazjum nr 4 (nagroda pieniężna 1 600 zł)
II miejsce - Gimnazjum nr 7 (monitor panoramiczny)
III miejsce - Gimnazjum nr 6 (telewizor)
        Gimnazjum nr 5 (wieża + DVD)

W kategorii szkół średnich:
Wyróżnienie specjalne - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Nagród głównych w tej kategorii nie przyznano.

Zdobycie I miejsca w XII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów jest kolejnym sukcesem w dziedzinie ekologii uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników Gimnazjum nr 4. Wcześniej zdobyli oni bowiem tytuł Szkoły Ekologicznej, Mistrza Segregacji, wreszcie w ubiegłym roku szkolnym w XI edycji Konkursu na selektywną zbiórkę surowców wtórnych zajęli II miejsce w kategorii gimnazjów i szkół średnich.

Zdjęcia Recykling - ogłoszenie wyników - 28.05.08

WYNIKI
MAKULATURA - 4076,7 kg
NAKRĘTKI - 82922 szt.
BATERIE - 3828 szt.
PUSZKI - 1671 szt.

Dziękuję wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę surowców wtórnych.

Celem konkursu był wzrost świadomości proekologicznej społeczności lokalnej, a tym samym ochrona środowiska naturalnego naszej planety i cel ten został zrealizowany.

organizator konkursu szkolnego:
B. Diffenbach.

PROMOCJA GIMNAZJUM NR 4
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11

W dniu 20.05.2008 r. przedstawiciele uczniów i grona pedagogicznego Gimnazjum Nr 4 spotkali się z uczniami klas szóstych SP 11 i ich wychowawcami w celu przedstawienia oferty edukacyjnej na rok szkolny 2008/2009.

Chcieliśmy także opowiedzieć o osiągnięciach uczniów i życiu szkoły. Choć przebywamy ze sobą na co dzień, to tak naprawdę jesteśmy dla siebie trochę anonimowi. Spotkaliśmy się więc, aby o sobie opowiedzieć.
Do pozostania w naszym gimnazjum zachęcaliśmy z powodu wielu osiągnięć na szczeblu wojewódzkim, wysokiego poziomu nauczania, bardzo dobrze wykwalifikowanej kadry, tworzonych klas 2-języcznych, klas sportowych o profilu piłka koszykowa i piłka nożna, zwiększonej liczby godzin języka polskiego, matematyki i fizyki.
Opowiadaliśmy o naszych kółkach zainteresowań, które są kopalnią laureatów w dziedzinie: matematyki, biologii, geografii. Nie zapomnieliśmy o szarych żuczkach, dla których przedstawiliśmy całą gamę kółek zainteresowań, gdzie mogą rozwijać talenty artystyczne, taneczne i wokalne.
Podzieliliśmy się naszymi wrażeniami z wycieczek do Trójmiasta, do muzeów, AQUAPARKU, z musicalli w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz opowiedzieliśmy o ostatnim 3-dniowym wypadzie 150-osobowej grupy na Kaszuby.
Nie zapomnieliśmy o szkolnych i klasowych dyskotekach, które integrują młodzież naszej szkoły i sprawiają, że lepiej się znamy i wesoło spędzamy wolny czas.
Na koniec podkreśliliśmy siłę więzi koleżeństwa, wspólnie spędzonych chwil w jednej ławie szkolnej i w zgranym zespole klasowym.
Życzyliśmy wszystkim, aby całymi klasami przechodzili do naszego gimnazjum i kontynuowali naukę w tym samym Zespole Szkół Nr 1 w Elblągu.
Postanowiliśmy w najbliższym czasie zorganizować wspólną dyskotekę z klasami prowadzącymi promocję naszej szkoły. Już z góry wiemy, że będzie bardzo udana.

Kochani SZÓSTOKLASIŚCI! Już jesteście z nami. Dołączcie do nas, a nie pożałujecie! Dobrze Wam życzą i radzą Wasi tylko trochę starsi koledzy i koleżanki z Gimnazjum Nr 4. Do zobaczenia na dyskotece.

Zdjęcia Promocja Gimnazjum nr 4 - 20.05.08

W szkole byliśmy najlepsi

Przez cały rok w szkole odbywała się zbiórka surowców wtórnych, co zaowocowało zdobyciem przez nasze gimnazjum I miejsca w XII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w elbląskich placówkach oświatowych. Uczniowie, rodzice, wychowawcy ubiegali się o zdobycie pierwszeństwa w przekazywaniu puszek, baterii, nakrętek i makulatury pani Halinie Dolnej i pani Ewie Michalewicz.
Rywalizacja zakończyła się naszym sukcesem tj. klasy I b (przynieśliśmy najwięcej makulatury) i klasy III d (przekazaliśmy najwięcej puszek, baterii i nakrętek). W nagrodę byliśmy na jednodniowej wycieczce w Olsztynie i okolicach. Najpierw zajechaliśmy do Nadleśnictwa Kudypy, gdzie znajduje się Leśne Arboretum Warmii i Mazur im. Polskiego Towarzystwa Leśnego - specjalistyczny ogród botaniczny. Podziwialiśmy tu kolekcje drzew i krzewów (ok. 1000 gatunków i odmian). Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrody w Olsztynie, którego siedzibą jest secesyjny pałacyk z końca XIX wieku. Po obejrzeniu wystawy Zwierzęta Warmii i Mazur i wykonaniu testu (niektórzy z nas otrzymali małe upominki i bardzo dobrą ocenę z biologii za najszybsze i prawidłowe rozwiązanie testu) wysłuchaliśmy krótkiego wykładu przyrodniczego pani przewodnik. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie. To była wspaniała wycieczka. Warto było zachowywać się ekologicznie.

Zdjęcia Jednodniowa wycieczka w Olsztynie i okolicach - 14.05.08

Podajemy do pobrania zestaw podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2008/09.

więcej

menu

Uwaga!!! Obiady w tym dniu wydawane w godzinach 11.00 - 12.30

17 maja 2008r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu odbył się IV Rejonowy Konkurs Polonistyczny "W świecie lektur". Był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Wzięły w nim udział reprezentacje dziewięciu szkół podstawowych z Elbląga, Nowakowa i Gronowa Górnego.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości lektur, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pisania wypowiedzi pisemnej.
Konkurs składał się z pięciu konkurencji:
- Rozwiązanie krzyżówki.
- Napisanie ogłoszenia.
- Rozwiązanie testu.
- Napisanie zaproszenia.
- Wykazanie się znajomością lektur w zadaniu: "Zgadnij, kto to?"

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.
Wyniki klasyfikacji są następujące:
- I miejsce - SP Gronowo Górne
- II miejsce - SP 19
- III miejsce - SP 12

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Imprezę uświetnił występ uczniów klas trzecich z kółka literackiego ABC, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Wiosenne przebudzenie".

Organizatorkami były: Mirosława Frączyk, Agata Pałat, Małgorzata Karbowska i Mariola Hajdukonis.

Zdjęcia Konkurs lektur klas III SP - 17-05-08

więcej

Dnia 15 maja w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się V Międzyszkolny Sejmik Przyrodniczo-Ekologiczny.
Tematem, którym zajmowali się uczniowie był las, jego ochrona, znaczenie i mieszkańcy. W sejmiku uczestniczyło 15 szkół podstawowych.

Uczniowie naszej szkoły opracowali i referowali temat: "Zwierzęta leśne naszego regionu z uwzględnieniem gatunków chronionych."

Za udział w sejmiku Joanna Slewa i Mateusz Szopka uczniowie klasy Vc otrzymali wyróżnienie i nagrody książkowe. Do sejmiku przygotowywała: B. Diffenbach.

Zdjęcia Sejmik ekologiczny - 15.05.08

STRAJK W OŚWIACIE

W dniu 27 maja 2008r. (wtorek) przeprowadzony zostanie całodniowy strajk nauczycieli i pracowników oświaty.

W związku z tym w Zespole Szkół Nr 1 nie odbędą się w tym dniu zajęcia dydaktyczne.

Dyrekcja informuje, iż w czasie strajku szkoła w szczególnych okolicznościach zapewnia opiekę dzieciom w godz. 8.00 - 14.00.

Obiady w tym dniu nie będą wydawane.

Konkurs plastyczny "Kwiaty naszych łąk" został ogłoszony przez Szkołę Podstawową Nr 21 w marcu 2008r.
Opiekunowie koła plastycznego klas I - III SP (Renata Derenda, Danuta Morawek-Nagy) zachęcali do wzięcia udziału w tym konkursie wszystkie dzieci z klas I - III.
W rezultacie wpłynęły 22 prace. Wśród nich znalazły się przepiękne rysunki członków koła plastycznego oraz uczniów klas II a i II b. Spośród nich, opiekunowie koła, mogli wytypować do konkursu jedynie 5 prac.
Z wielką radością możemy oznajmić, że wszystkie te prace zostały nagrodzone, bądź wyróżnione!!!

Nagrodzeni
Kategoria : klasy I - III
- I miejsce - Justyna Podsiadły kl. II b
- I miejsce - Paulina Mazurowska kl. II b
- II miejsce - Daria Sierżantowicz kl. II b
(opiekun : Renata Derenda)

Wyróżnienia :
- Nikola Łałyko kl. II a
- Alicja Werner kl. II a
(opiekun : Danuta Morawek-Nagy)

19.05.2008r. w Szkole Podstawowej Nr 21, zwycięzcy i wyróżnieni osobiście odebrali nagrody na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym !!!

Zdjęcia "Kwiaty naszych łąk" - 19.05.08

więcej

W dniach 14 - 15 maja br. Elbląg gościł uczestników etapu wojewódzkiego Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się na pl. K. Jagiellończyka. Jedną z imprez towarzyszących był Konkurs na "Najlepiej kibicującą drużynę", w którym wzięli udział uczniowie SP 11 i Gimnazjum nr4.

Uczniowie wcześniej przygotowali plakaty związane z ruchem drogowym i transparenty z logo naszej szkoły i herbem Elbląga. Grupa z naszej szkoły gorąco i z wielkim zapałem kibicowała startującym drużynom. Zaangażowanie zostało dostrzeżone i docenione przez jury - zespół SP 11 zajął III miejsce, a gimnazjaliści zajęli miejsce II.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa quadów towarzysząca konkursowi.
Impreza była udana i dostarczyła wszystkim wielu emocji.

Zdjęcia Konkurs na "Najlepiej kibicującą drużynę" - 14-15.05.08

W dniach 12 - 13.05.2008 na stadionie LA przy ul. Brzeskiej odbyły się eliminacje miejskie w 3-boju dziewcząt i chłopców klas V.

Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli I miejsce.

więcej

12-13 maja 2008 roku klasa IIIa i IIIb SP były na wycieczce krajoznawczej w Trójmieście.
Dzieci poznały Gdańską Starówkę w legendach. Zwiedziły wspaniałą Katedrę w Oliwie i spacerowały alejkami w parku oliwskim. Niezapomnianym przeżyciem była przechadzka po sopockim molo, wiał silny wiatr, ale humory dopisywały.

Następnego dnia dzieci odwiedziły zwierzęta w gdańskim zoo oraz uważnie obserwowały morskie zwierzęta w gdyńskim akwarium. Przewodnik, pan Michał ciekawie opowiadał dzieciom o historii Westerplatte. Wszyscy wspaniale się bawili.

Wycieczka była przygotowana przez panie: Mirosławę Frączyk i Agatę Pałat.

Zdjęcia wycieczka klas 3 SP 3miasto 12-13.05.08

9 maja 2008 r. odbył się finał konkursu "Ekologia po europejsku czyli Ekoszkoła 2008" zorganizowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu znalazło się w gronie 5 szkół finalistek. Byliśmy jedyną szkołą z Elbląga. Swoje osiągnięcia w dziedzinie ekologii zaprezentowaliśmy podczas Pikniku Europejskiego, który odbył się w Parku Jakubowym w Olsztynie z okazji Dnia Europy.

Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań ekologicznych młodzieży, popularyzacja problematyki europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki ochrony środowiska Unii Europejskiej. Przystępując do I etapu opracowaliśmy 3 ulotki informacyjne dotyczące tematyki ochrony środowiska, przygotowaliśmy skecz o tematyce ekologicznej, a szkolne przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym zaprezentowaliśmy wykorzystując nowoczesne narzędzia i technologię informacyjną.

W finale konkursu, który odbył się w trakcie Pikniku Europejskiego w Olsztynie przedstawiliśmy nasz skecz, zaprezentowaliśmy też szkolne dokonania ekologiczne. Głównego certyfikatu wprawdzie nie zdobyliśmy, ale nasze wystąpienie bardzo się wszystkim podobało, a nam sprawiło ogromną satysfakcję.

Halina Dolna
Nauczyciel biologii Gimnazjum nr 4
Koordynator ds. ekologii

Udział w tej imprezie dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia Konkurs Ekoszkoła 2008 - 9.05.08

Dnia 9 maja 2008 w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu odbył się Finał Wojewódzki w Minkoszykówce Dziewcząt.

Ostatecznie dziewczęta z SP 11 Elbląg zajęły 1 miejsce.
więcej

VII edycja Ogólnoelbląskiego Konkursu
"Najlepsi? - 2008"

dla uczniów elbląskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także młodzieży z Elbląga uczącej się w tego typu szkołach poza nim.

artykuł źródłowy

W dniach od 5 do 9 maja 2008 roku obchodzony jest "Tydzień Dni Europy". Uczniowie z podstawówki i gimnazjum wykonali plakaty pod hasłem "Ochrona praw człowieka w krajach trzeciego świata", które zostały wyeksponowane na wystawie. Młodzież gimnazjum rozumie problemy z jakimi borykają się kraje trzeciego świata. Swoją wiedzą podzielili się podczas debaty, której tematem była pomoc humanitarna dla tych krajów.

Jesteśmy dumni, ze nasi wychowankowie potrafią dostrzegać problemy innych, umieją odnaleźć i wskazać organizacje, które zajmują się pomocą humanitarna. Maja także wiele własnych pomysłów. Nasi uczniowie są świadomi, że młodzi obywatele Europy solidaryzują się z krajami trzeciego świata.

Zdjęcia Ochrona Praw Człowieka - 5-9.05.08

W czwartek ,8 maja, drużyna recytatorów ze Szkoły Podstawowej nr 11 pod opieką p. I. Marynowskiej zwyciężyła z reprezentantami Zespołu Szkół Pijarskich w zmaganiach recytatorskich w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu
- wynik - 5 : 1!

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali:
- Kl. I - Jakub Cholewa
- Kl. III - Ada Kozłowska i Daria Bober
- Kl. IV - Maciej Ciach
- Kl. VI - Wioletta Ostrowska i Żaneta Janiszewska

Życzymy zdobycia tytułu Primum Inter Pares !

Zdjęcia Liga Recytatorów - 08.05.08

W dniach 7 - 08.05.2008 na stadionie LA przy ul. Brzeskiej odbyły się eliminacje miejskie w 4-boju dziewcząt i chłopców.

Świetna pogoda, doskonała atmosfera i organizacja sprawiły, że tę imprezę możemy zaliczyć do udanych.

Dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 11 zdobyły I miejsce i odebrały złote medale!
Nagrodę specjalną odebrała Karolina Winiarczyk!

więcej

W Zespole Szkół nr 1 odbył się konkurs, którego tematem było wstąpienie Polski do SCH. Uczniowie wykazali bardzo wysoki poziom wiedzy na temat warunków przystąpienia krajów europejskich, w których można swobodnie przekraczać granice. Uczniowie umieli wskazać plusy i minusy otwarcia granic i problemy z tym związane. Granica wschodnia stała się nie tylko granicą państwa, ale również Unii Europejskiej.

W konkursie zajęli:
I - miejsce ucz. kl. IIa Joanna Rudzińska
II - miejsce ucz. kl. IIIa Jakub Kujawa
III - miejsce ucz. kl. VIa Katarzyna Wrocławska
IV - miejsce ucz. kl. IIa Aleksandra Damnic
                  ucz. kl. IIId Żyruń Emilia


WYCIECZKA SZKOLNA
W BORY TUCHOLSKIE I PO SZWAJCARII KASZUBSKIEJ
klas: IIB, IIF, IIIB, IIIC, III D, IIIE i IIIF w dniach 5-7.05.2008r.

Wraz ze swoimi wychowawcami oraz ks. Piotrem Molendą wyjechaliśmy na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą. Towarzyszyły nam również dwie trzecie klasy z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

więcej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 2008 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowym konkursie zorganizowanym przez Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej i Dom Kultury "Zakrzewo".

Zadaniem konkursu było wykonanie modelu przestrzennego owada. Uczniowie na podstawie literatury zapoznali się z budową, czynnościami życiowymi i środowiskiem życia konkretnego gatunku owada, a następnie z niezwykłą precyzją odtwarzali jego budowę morfologiczną.

Na konkurs wpłynęło 320 różnych modeli owadów z całego powiatu elbląskiego. Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami tego konkursu zdobywając:
II miejsce - MARTA KWILIŃSKA - kl VI b
III miejsce - KACPER KWILIŃSKI - kl IV b

Wyróżnienia otrzymali:
1. Przemysław Rutkowski - kl Va
2. Mateusz Szopka - kl Vc
3. Małgorzata Tomczak - kl VI b
4. Mateusz Chromiński - kl IV b

Opiekunem konkursu była B. Diffenbach

Zdjęcia Międzynarodowy Dzień Ziemi 2008 - SP

31.04uczniowie klasy IV b i VI a "pod okiem" pań: Elżbiety Braneckiej i Joanny Bawtrel przygotowali uroczystą akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać sytuację Polski w tamtym okresie oraz okoliczności uchwalenia, tak ważnej dla wszystkich Polaków, ustawy. Całość uświetnił występ szkolnego chóru pod kierunkiem pani Alicji Stando.

Po akademii został podsumowany konkurs na wiersz o tematyce patriotycznej ogłoszony wcześniej przez Samorząd Szkolny z okazji Dnia Flagi. Wyróżnieni uczniowie z klas I - VI zaprezentowali swoje utwory, które wszystkim bardzo się podobały i zostały nagrodzone wielkimi brawami.

W środę 30.04.2008r. w Zespole Szkół nr 1 odbył się konkurs wiedzy o Konstytucji 3-go Maja w związku z przypadającą 217 rocznicą jej uchwalenia . W konkursie wzięli udział uczniowie klas II gimnazjum.

Multimedialny charakter imprezy gwarantował uczestnikom wykazanie się, w różnych pytaniach dotyczących wydarzeń z okresu rządów Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz uchwalenia Konstytucji.

W rywalizacji klasowej wyniki były następujące:
I miejsce kl. II A
II miejsce kl. II B
III miejsce kl. II C
W kategorii najlepszy plakat: I miejsce zajęła klasa II C

Dnia 2 maja przypada "Święto Flagi"

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Romana Nakonowskiego ogłosił w miesiącu kwietniu konkurs związany z tym świętem.

Uczniom Szkoły Podstawowej nr 11 zaproponowano konkurs poetycki - każda klasa przygotowała własny utwór (minimum 3 strofy), termin składania prac do dnia 25.04.08r. Prezentacja wierszy wybranych przez komisje nauczycieli j. polskiego zostaną przedstawione na apelach Szkoły Podstawowej.

Uczniom klas gimnazjalnych opiekunowie samorządu zaproponowali konkurs plastyczny - wykonanie plakatu w dowolnej technice, przedstawiającego Symbole Narodowe - termin składanie prac do dnia 21.04.2008 r.
więcej - Dzień Flagi

Uroczysty apel

Dnia 29.04.08 odbył się w naszej szkole apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, prowadzony przez opiekunów samorządu poszczególnych klas gimnazjalnych. Wart uwagi jest fakt zacieśniającej się współpracy Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4 wchodzących w skład zespołu, czego rezultatem był występ artystyczny "połączonych sił" - uczniów klas młodszych pod kierunkiem p. mgr Małgorzaty Podbielskiej i p. mgr Bożeny Balbuzy.

więcej o apelu

Teatr, nawet amatorski, jest dobrym sposobem spędzania wolnego czasu. Mogliśmy się o tym przekonać, oglądając przedstawienia teatralne w ramach konkursu "I śmiech niekiedy może być nauką..." zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Elblągu 25.04.2008r.

Młodzi adepci sztuki ze szkół podstawowych: nr 1, 11 i 12 mieli okazję zaprezentować swoje spektakle, oparte na różnorodnym materiale literackim.

Szkoła Podstawowa nr 12 pokazała zajmującą inscenizację wierszy Jana Brzechwy. Z racji tego, że jest wiosna, wiersze "musiały" być o miłości.

Propozycja Szkoły Podstawowej nr 1 okazała się bardzo ambitnym przedsięwzięciem. Była to kompilacja różnych utworów Adama Mickiewicza. Przewodnim motywem inscenizacji było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Gdzie jesteś, Mickiewiczu?

Nasza szkoła podstawowa (Szkoła Podstawowa nr 11) również sięgnęła do twórczości wieszcza. Publiczność rozbawiła współczesna interpretacja Świtezianki pod żartobliwym tytułem Anka Świteź.

Zmagania zespołów teatralnych obserwowało szacowne jury: pp. Jolanta Tadla i Maria Makowska-Franceson. Na co dzień są aktorkami Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, a dzisiaj zaszczyciły nas swoją obecnością. Pamiętały oczywiście o rozgrzewce aparatu mowy, proponując dzieciom zabawne igraszki słowne.

Konkurs przebiegał w przemiłej, życzliwej atmosferze, bez niezdrowej rywalizacji. Aktorzy i widzowie wspierali się nawzajem brawami i żywo reagowali na popisy sceniczne konkurencji.

Poziom konkursu był tak wyrównany, a zespoły tak świetnie przygotowane, że obrady jury trwały dość długo.
W końcu jednak nadeszła ta chwila... Jury ogłosiło wyniki i... Trzeba było widzieć te zdziwione miny, gdy pani Jolanta Tadla oznajmiła, kto wygrał:
I miejsce - SP 12 (opiekunowie - pp. Małgorzata Wojtal i Małgorzata Hamernik)
I miejsce - SP 1 (opiekun - p. Wojciech Karpiński),
I miejsce - SP 11 (opiekun - p. Izabela Marynowska).

Gratulujemy wszystkim!

Cenne nagrody ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu - panią Hannę Trybińską (radiomagnetofon oraz dwa DVD) spotęgowały radość uczestników. Nie był to jednak koniec. Wyróżniający się aktorzy otrzymali pamiątkowe książki wraz z dyplomami.

Na zakończenie zmagań, poza konkursem wystąpili uczniowie naszego Gimnazjum nr 4 - aktorzy kabaretu "Nie Pamiętam". Ich pokaz taneczno-muzyczny wprawił wszystkich w doskonały nastrój, a profesjonalne jury nie kryło uznania dla ich nieskrępowanej radości i swobody bycia na scenie.

Łyżką dziegciu w beczce miodu był fakt, że nie dopisały pozostałe szkoły podstawowe, które zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie.

Organizatorki: Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach, Barbara Magoń i Izabela Marynowska dziękują za udział w konkursie.

Zdjęcia I śmiech niekiedy może być nauką... - 25.04.08

Dnia 25.04.2008 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy klas II i III SP "Kochany zwierzyniec" - test ze znajomości opowiadań Jana Grabowskiego.

więcej

E G Z A M I N Y

We wtorek i środę (22,23.04.08) klasy III gimnazjum pisały egzaminy.

Podczas testu humanistycznego musiały wykazać się zgodnie z tytułem soją dojrzałością i znajomością lektur o tematyce patriotycznej.
Natomiast test matematyczno - przyrodniczy wymagał wiedzy i umiejętności ze wszystkich przedmiotów ścisłych.

Z rozmów z wychodzącymi z sal egzaminacyjnych wynikało, że wymagana wiedza nie była im obca. Ci, którzy solidnie powtarzali treści zgodnie z propozycją nauczycieli, odczuwali większą satysfakcję i są pewniejsi czerwcowych wyników.


Zdjęcia Egzamin klas III gim (human.)- 22.04.08

19 kwietnia został zorganizowany 32 Ogólnopolskiego Zlotu Pamięci Narodowej w Nadbrzeżu.

Dnia 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły (SP nr 11 i Gimnazjum nr 4) wzięli udział w rajdzie po okolicach Elbląga. Organizatorem Złazu Pamięci Narodowej do Nadbrzeża był Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu. Głównym celem złazu było oddanie czci poległym w walce o wyzwolenie narodowe i społeczne w czasie II wojny światowej.

Grupy rajdowe wędrowały trasą nr 3 z Rubna Wielkiego - aleją lipową - do Próchnika - leśną drogą - ścieżką dydaktyczną - do Nadbrzeża, gdzie odbyła się msza polowa odprawiona przez proboszcza Garnizonu Elbląg z udziałem Wojska Polskiego. Po mszy uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów ku czci ofiar hitleryzmu i stalinizmu.

Zakończenie zlotu odbyło się na terenie Młodzieżowego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Kamienicy Elbląskiej. Tam w miłej i ciepłej atmosferze nasi uczniowie wzięli udział w konkursach, w których zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Rajd ten miał również na celu propagowanie walorów turystyczno-krajoznawczych ziemi elbląskiej, jak również realizację Elbląskiego Programu Edukacyjnego "uczyć się, aby być". Bierzemy udział w rajdach, bo lubimy wędrówki po okolicach naszego miasta.

Zdjęcia 32 Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej - 19.04.08

19 kwietnia uczniowie naszej szkoły już piąty raz wzięli udział w Rejonowym Konkursie Ortograficznym pod hasłem "Z ortografią za pan brat".

W potyczkach ortograficznych brało udział 12 elbląskich szkół. Jak co roku wróciliśmy z sukcesami.
W pierwszym etapie konkursu nasza uczennica z klasy IIIa - Ada Kozłowska - najlepiej napisała trudne dyktando i zdobyła tytuł "Mistrza ortografii".
Druga część konkursu wymagała od całej drużyny wykazania się ogromną wiedzą w dziedzinie ortografii i umiejętności współpracy w grupie. Poziom poszczególnych reprezentacji był bardzo wysoki. Mimo to zajęliśmy III miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:
Martyna Dembler - IIa,
Adrian Gałecki - IIa,
Ada Kozłowska - IIIa,
Joanna Tomczak - IIIa.

Uczniów przygotowywały: Agata Pałat, Renata Derenda i Danuta Morawek-Nagy.

Zdjęcia V Rejonowy Konkurs Ortograficzny - 19.04.08

Dnia 18.04.2008 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas V SP: "Jeden z dziesięciu czyli wiem wszystko o mitach" - turniej wiedzy.

Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą mitologiczną.
Poziom konkursu był wysoki ale zróżnicowany. Większość uczniów dobrze poradziła sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami.

24.04. 2008 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu.
Oto lista laureatów :
I miejsce - Bartosz Prusinowski - kl. V b
II miejsce - Iwo Marynowski - kl. V b
III miejsce - Piotr Suliga - kl. V a

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczniowie pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

18 kwietnia 2008 roku już po raz ósmy w Gimnazjum Nr 9 odbył się Grodzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego oraz otwarcie Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


Naszą szkołę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Turniej składał się z:
- rozwiązywania testu
- jazdy rowerem po torze przeszkód
- zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej
- jazdy rowerem po placu manewrowym

Poziom wiedzy był bardzo wysoki, zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami a każdą konkurencję oceniali specjaliści - policjanci z Miejskiej Komendy Ruchu Drogowego, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, ratownicy z Medycznego Studium Zawodowego im. J. Romanowskiej.

Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zręcznością i w kategorii gimnazjum dzięki Ł. Mika, M. Tomczakowi, Sz. Wiszniewskiemu zajęliśmy II miejsce otrzymując puchar ufundowany przez Miejska Policję oraz dyplom, a zawodnicy wspaniałe torby sportowe.
Najlepszym zawodnikiem w rozwiązywaniu testów o ruchu drogowym w kategorii podstawówka została Joanna Slewa zdobywając puchar "Najlepszy zawodnik".

Uczniów do turnieju przygotowała E. Czernichowska i B. Sakowska.

Zdjęcia Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego_18-04-08


Joanna Slewa z klasy V - nagroda indywidualna w Turnieju : Za najlepszą znajomość przepisów ruchu drogowego
Finał Miejski Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych (otrzymała Puchar)

16 kwietnia 2008r. uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej pisali pierwszy w swoim życiu poważny sprawdzian. Był to "Ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty", opracowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania, pisania, rozumowania, korzystania ze źródeł informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. W naszej szkole w sprawdzianie brały udział klasy IIIa i IIIb.

Zdjęcia Egzamin klas III SP - 16.04.08

więcej o dniu żółtym w ZS1

E G Z A M I N Y

W dniach 22 - 23.04.08r. odbędą sie egzaminy gimnazjalne.
W tych dniach uczniowie klas III przychodzą do szkoły na godz. 8.15. spotykają się w gabinetach z wychowawcami, którzy są zobowiązani do sprawdzenia obecności.

Zabrać ważną legitymację szkolną.
Dzień galowy


klasy I i II gim. nie mają w tych dniach zajęć;


SP
22.04 (wtorek) klasy I-VI wychodzą na przedstawienie teatralne:

 • kl. I-III na godz. 10.30,
 • kl. IV-VI na godz. 8.20
23.04 (środa)
 • klasy I-III mają zajęcia dydaktyczne w klasach z wychowawcami w godz. 8.00-10.35,
 • kl. IV-VI realizują poza terenem szkoły treść ścieżek dydaktycznych w wymiarze 3 godz. dydaktycznych.


W dniach egzaminów obiady będą wydawane normalnie w godzinach 11.30-13.10.

15 kwietnia 2008 w Szkole Podstawowej nr 23 podsumowany został międzyszkolny konkurs plastyczno - literacki pod hasłem "Wiosna w Europie". Z naszej szkoły udział w nim wzięło dwoje uczniów: Mateusz Chromiński z klasy IV b, którego wiersz został nagrodzony oraz Gracjana Stachewicz z klasy VI a, której utwór został wyróżniony.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia "Wiosna w Europie" - 15.04.08

11 kwietnia w hali sportowej Centrum Sportowo-Biznesowego odbył się
półfinał XV Elbląskiego Turnieju Wiedzy i Sprawności TWIS 2008
pod hasłem "Przyroda i w-f na 6".

Brało w nim udział 12 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała klasa
IV b, której opiekunkami były panie: Elżbieta Branecka i Bożena Diffenbach.

Drużyny składające się z 3 dziewcząt i 3 chłopców startowały w 4 grupach. My znaleźliśmy się w grupie drugiej ze szkołami nr 8 i 9. Z każdej grupy tylko jeden zespół, który zdobył największą liczbę punktów kwalifikował się do finału.
Drużyny musiały wykazać się duża wiedzą przyrodniczą (a pytania nie były łatwe) oraz sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód i umiejętnością rzutów do kosza. Przy ogromnym dopingu publiczności nasza drużyna pokonała "ósemkę" i (po dogrywce) "dziewiątkę" i wraz ze szkołami nr 4, 16 i 21 awansowała do finału.

Gratulujemy i życzymy zwycięstwa w finałach, które odbędą się 4 czerwca 2008r.

Zdjęcia TWIS - 11.04.08

8 kwietnia nasi szóstoklasiści pisali pierwszy ważny egzamin w swoim życiu - sprawdzian po szkole podstawowej.
O 8.40 zebrali się wszyscy przed aulą, gdzie przywitała ich pani wicedyrektor Mariola Hajdukonis i życzyła powodzenia na teście.

Uczniowie pisali pod okiem komisji w trzech salach - w auli i dwóch gabinetach klasowych. Po zajęciu wyznaczonych miejsc, przedstawiciele uczniów z przewodniczącymi komisji udali się do gabinetu pani dyrektor Hanny Trybińskiej, gdzie wyjęto z sejfu testy, przeliczono i rozdzielono na poszczególne sale. Po sprawdzeniu i zakodowaniu prac, o godz. 9.10 rozpoczął się egzamin. Uczniowie pracowali w skupieniu, nie widać było stresu na ich twarzach, a nauczyciele i pracownicy szkoły trzymali za nich kciuki.

Mamy nadzieję, że zadania nie były trudne i nasi szóstoklasiści napisali świetnie. Z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki.

DRODZY RODZICE!!! KOCHANA MAMO! KOCHANY TATO!

PRZEKAŻCIE 1% SWOJEGO PODATKU
NA UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "JAR".
PRZECIEŻ TE PIENIĄDZE I TAK JUŻ DO WAS NIE NALEŻĄ!

Skorzystam z nich ja - Twoje dziecko!
Pieniądze z podatków zostaną wykorzystane na organizację imprez
i zajęć rekreacyjnych dla uczniów naszej szkoły.
Przekonasz się, że było warto!!!

JEŚLI NIE DOKONACIE ŚWIADOMEGO WYBORU, ZROBI TO ZA WAS URZĄD SKARBOWY I ON WYBIERZE.

kliknij na miniaturę umieszczoną niżej.

Dnia 11.04.2008r. odwiedziliśmy z wizytą promocyjną kolejną szkołę. Tym razem dotarliśmy do Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Węgrowskiej.

Opowiadaliśmy o propozycjach naboru do naszej szkoły w roku szkolnym 2008/2009, o osiągnięciach na niwie naukowej, sportowej, o życiu towarzyskim, wycieczkach, rajdach i o tym, jak funkcjonuje na codzień. Zostaliśmy przyjęci z dużym zainteresowaniem i uwagą. Byliśmy pod wrażeniem bardzo sympatycznych Pań nauczycielek, Pani z sekretariatu oraz wspaniałych, bardzo grzecznych uczniów tej szkoły. Rozdaliśmy ulotki promocyjne, długopisy oraz kolejny numer gazetki szkolnej. Jak zwykle zachęcaliśmy do odwiedzania naszej strony internetowej.

W skład grupy promocyjnej weszły uczennice i uczniowie kl. III c: Ania Kimso, Martyna Gowkielewicz, Basia Piskorz, Szymon Pietrowski, Filip Siwicki, uczeń kl.IIIf -Marcin Gawron oraz uczennice kl.IIb - Kasia Nikiciuk i Magda Zimnoch. a także Panie: mgr Anna Awiżeń i mgr Jadwiga Pietrzak.

Zdjęcia Promocja w SP nr 18 - 11.04.08

DBAMY O PIĘKNY UŚMIECH

W dniu 11.04.08r. - na zaproszenie nauczycieli świetlicy - pani Danuta Celmer pracownik Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu z Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej - przeprowadziła pogadankę pod hasłem "Co robić, aby mieć piękny,zdrowy uśmiech".
Wzięły w nim udział dzieci ze świetlicy szkolnej oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 24 z grupy "0".

Dzieci, po obejrzeniu filmu pt. "Światowa podróż Doktora Ząbka" wypowiadały się na temat sposobów dbania o zdrowe, piękne zęby, miały mażliwość nauki prawidłowego szczotkowania zębów na fantomie szczęki.

Zdjęcia Zdrowy uśmiech - 11.04.08

Dnia 9 kwietnia odbył się konkurs matematyczny dla klas III gimnazjum.

W konkursie brały udział 3 - osobowe zespoły najlepszych matematyków z poszczególnych klas.
Zawodnicy mieli do rozwiąznia test składający się z 5 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych.

Można powiedzieć, że konkurs był generalną próbą przed egzaminem gimnazjalnym, do którego uczniowie trzecich klas gimnazjum przystąpią 22 i 23 kwietnia.

Szczegółowe wyniki

Uwaga szóstoklasiści!!! - sprawdzian końcowy

8.04.08 (wtorek) odbędzie się w klasach szóstych zewnętrzny sprawdzian na koniec szkoły podstawowej.

Lekcje dla uczniów Gimnazjum rozpoczynają sie w tym dniu od godz. 10.45.

Uczniowie klas I - V SP mają w tym dniu wolne.

Obiady dla wszystkich uczniów wydawane są normalnie.

Rady dla szóstoklasistów

Miło mi poinformować, że strona Zespołu Szkół nr 1 (Gimnazjum nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 11) wygrała lutową edycję konkursu na szkolną witrynę PPE Interklasa w kategorii gimnazjum.

Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, naszym znajomym i przyjaciołom - wszystkim, którzy głosowali na naszą stronę.

To jest ogromny sukces! Przystąpiliśmy bowiem do tego konkursu dopiero w połowie miesiąca, ale głosowanie zmobilizowało nas wszystkich. Ważne jest to, iż już za pierwszym razem jury nagrodziło naszą stronę!

Hanna Trybińska        
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1

 

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu plastycznego "NADZIEJA" było Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego.
Konkurs ogłoszono w ramach akcji "POLA NADZIEI".

Warto wiedzieć, że akcja ta jest aktem solidarności z umierającymi na raka. Jej celem jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów i propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

7 kwietnia 2008 r., spośród 154 prac plastycznych, jury wyłoniło zwycięzców.
W kategorii klas 0 - III nasi uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia.
Byli to:
III MIEJSCE - DOMINIK CIEŚLA, kl. II B (wych. Renata Derenda).

WYRÓŻNIENIA:
- Nikola Łałyko kl. II A (wych. Danuta Morawek - Nagy) - Karolina Burdziak kl. II A - Przemysław Szmit kl. II B - Adrianna Lasinkiewicz kl. II B

Wręczenie nagród odbyło się 12 kwietnia 2008 r. w trakcie obchodów "Pól Nadziei" na Placu Jagielończyka.
Ekspozycja kilkudziesięciu prac plastycznych, w tym nagrodzonych, miała miejsce w hallu CKiWM "Światowid".

GRATULUJEMY MŁODYM ARTYSTOM !!!

Zdjęcia "Pola nadziei" - 03.04.08

MOCNI W GĘBIE - 2008

"Miarą mowy jest nie mówca, ale słuchacz."

Po raz drugi uczestnicy międzygimnazjalnego konkursu krasomówczego "Mocni w gębie" mieli okazję zmierzyć się z trudną sztuką wygłaszania przemówień.
3 kwietnia w Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu uczniowie prezentowali swoje przemyślenia na jeden z zaproponowanych przez organizatorów tematów. Wybór był duży, ale największym powodzeniem cieszyły się:

 • "Nie ma takiego czynu, któryby nie powstał z jakiegoś wielkiego marzenia." (G. Duhamel)
 • "Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym." (K. Bath)
 • "Kobieta jest kresem i królową wszelkiego stworzenia; jest doskonałością i sławą." (Agrippa)
Każdy z mówców zaprezentował inny punkt widzenia, odwołując się do różnych przykładów z literatury, historii i własnych doświadczeń.

W konkursie wzięło udział 11 uczestników z 4 gimnazjów elbląskich:
Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 8, oraz Gimnazjum w Stankowie.

Na szczególne uznanie jury, w składzie: pani Marlena Derlukiewicz - doradca metodyczny z WMODN, pani dyrektor Gimnazjum nr 4 - Anna Trykowska i pani Krystyna Piaskowska - nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum w Stankowie, zasłużyli:

 • Rafał Domżalski z Gimnazjum nr 8 - I miejsce,
 • Patrycjusz Górski z Gimnazjum nr 3 - II miejsce,
 • Klaudia Jakubowska z Gimnazjum w Stankowie - III miejsce,
 • Aleksandra Krajnik z Gimnazjum w Stankowie III miejsce,
 • Milena Mazanowska z Gimnazjum nr 4 - III miejsce.
Pięciu mówców otrzymało wyróżnienia, co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu. Przy tak wyrównanym poziomie nagrodzono książkami wszystkich uczestników konkursu. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu.

Dziękujemy opiekunom gimnazjalistów, paniom: Bożenie Balbuzie, Grażynie Jackiewicz, Anicie Karmowskiej, Joannie Kuchcie, Dorocie Orzech, Krystynie Piaskowskiej, Aldonie Stachowiak za promowanie wysokiej kultury słowa oraz przygotowanie swoich podopiecznych.

Bardzo dojrzałe ujęcie tematów sprawia, że organizatorzy planują w przyszłości zaprezentować przemyślenia nastolatków szerszemu gronu słuchaczy. Wyrazić w słowach wszystko, "co pomyśli głowa" potrafi przecież tak niewielu. Nadzieją napawa nas fakt, że już wśród gimnazjalistów są tak świetni oratorzy.

Organizatorzy konkursu - nauczycielki z Gimnazjum nr 4: Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach, Barbara Magoń.

Zdjęcia Mocni w gębie - 03.04.08

W dniu 02.04.2008 r. w SP nr 9 odbył się II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Wiosennej dla dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych.
Naszą świetlicę godnie reprezentowały:
Dagmara Czaplińska i Weronika Przygoda z klasy III.
Zaśpiewały one piosenkę pt. "Wiosenny rock" przy akompaniamencie wychowawczyni świetlicy - Teresy Barszczewicz.
Uczennice przygotowała do konkursu - Teresa Barszczewicz

Zdjęcia II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Wiosennej - 02.04.08

1 kwietnia w Centrum Kultury Światowid odbyła się IX Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda". W konkurencji "Żywioły kultur" wzięły udział uczennice klasy III b SP należące do kółka języka angielskiego "English Fun". Dziewczynki zaprezentowały w języku angielskim przedstawienie "It's Christmas party". Odniosły ogromny sukces zdobywając pierwsze wyróżnienie. W konkurencji "Języki świata" wzięła udział Weronika Przygoda z klasy III b śpiewjąc piosenkę pt. "She's a pop star", za wykonanie której otrzymała nagrodę książkową. Sukces grupy był możliwy dzięki dobremu opanowaniu przez dzieci języka angielskiego oraz zaangażowaniu opiekuna koła pani Mirosławy Frączyk.

Zdjęcia IX Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda" - 01.04.08

Olimpiada Języka Polskiego "Olimpus"

W poniedziałek 31 marca odbyła się w SP 11 Olimpiada Języka Polskiego "Olimpus".
Brali w niej udział uczniowie klas IV-VI, którzy rozwiązywali testy obejmujące czytanie ze zrozumieniem oraz wiedzę z literatury i nauki o języku. Zadania nie były łatwe, a jak im poszło dowiemy się w maju.

Zdjęcia Olimpiada Języka Polskiego "Olimpus" - 31.03.08

Uczennica klasy III a Szkoły Podstawowej nr 11 Dorota Lis zajęła III miejsce w Wiosennym Turnieju Tańca Towarzyskiego "PERFEKT" 2008, który odbył się 30.IV. 2008r. w Gdańsku. Gratulujemy sukcesu!

Drugi etap konkursu o Zbigniewie Herbercie

W czwartek 27 marca i piątek 28 marca drużyny klas gimnazjalnych wyłonione podczas pierwszego etapu konkursu wiedzy o Zbigniewie Herbercie mogły stanąć w szranki współzawodnictwa.

więcej

W dniu 27.03.2008r. odwiedziliśmy wymienione szkoły podstawowe, aby zapoznać klasy VI z ofertą naszego gimnazjum.
Podobnie jak w roku ubiegłym, wyjście promocyjne zorganizowała Pani mgr Anna Awiżeń, a towarzyszyli jej i o szkole opowiadali Pani mgr Jadwiga Pietrzak oraz Pan mgr Piotr Ciach wraz z liczną grupą uczniów Gimnazjum Nr 4.

Opowiadaliśmy o życiu naszej szkoły, o jej sukcesach, konkursach, rajdach, wycieczkach, turniejach sportowych, dyskotekach, pozytywnych relacjach i wspaniałym klimacie na niwie naukowej i towarzyskiej. Wielu naszych uczniów wspominało swoje dylematy przy wyborze gimnazjum sprzed roku. Wybrali nasze i do dziś nie żałują.
Zachęcaliśmy do odwiedzania naszej bardzo ciekawej i wciąż aktualizowanej strony internetowej, której może nam pozazdrościć niejedna szkoła w mieście.

Rozdaliśmy ulotki i długopisy reklamujące Gimnazjum Nr 4, jak również najnowszy numer naszej szkolnej gazetki. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez Dyrekcje obu szkół, grono pedagogiczne oraz uczniów klas VI. Wielu nauczycieli rozpoznało swoich dawnych podopiecznych i z nieukrywaną radością wypytywało o szczegóły z życia gimnazjalisty wspominając zarazem wspólnie spędzony czas.

Zdjęcia Promocja Gim nr 4 w SP nr 6 i SP nr15 - 27.03.08

Festiwal Piosenki "Śpiewające Brzdące"

W czwartek 27.03.2008r. w ODK "Jar" odbył się Festiwal Piosenki. Organizatorami tej imprezy był ODK "Jar" i Przedszkole nr 24.

Uczestnicy konkursu piosenki, czyli dzieci 4 - 6 letnie z Przedszkola nr 24 oraz uczniowie z klas I i II naszej szkoły, prezentowali indywidualnie lub w grupach utwory o dowolnej tematyce.
Jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Przedszkola nr 24 , wysoko oceniło poziom wykonawców. Wszystkie dzieci za udział w festiwalu otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Komisja szczególnie wyróżniła pięcioletniego solistę, który podbił również serca całej widowni. Wśród wyróżnionych znalazły się również nasze pierwszaki (I b - wych M.Podbielska) oraz uczennice z kl. II a (wych. D. Morawek - Nagy).

Uczniowie, którzy reprezentowali nasza szkołę na festiwalu to:
Kl. I a (wych. M Zipser)
Agata Fiedorowicz
Agata Kowalewska
Marcin Szefler
Mateusz Pettke

Klasa I b (wych. M. Podbielska)
Piotr Skowron
Justyna Kobrzeniecka
Bartek Gorczyński
Natalia Pietroń
Weronika Michalak

Klasa II a (wych. D. Morawek - Nagy)
Agnieszka Bielan
Kasia Muszyńska

Klasa II b (wych. R. Derenda)
Ada Lasinkiewicz
Beatka Żynda
Lidka Karbowska
Mateusz Remiszewski
Kuba Zinkiewicz

Więcej znajdziecie w aktualnościach samorządu uczniowskiego

15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury Odbyła się XXIV edycja Małego Konkursu Recytatorskiego na poziomie klas IV - VI.
Szkołę Podstawową nr 11 reprezentowały tym razem uczennice klasy VI b - Żaneta Janiszewska oraz Wioletta Ostrowska pod opieką pani Izabeli Marynowskiej.
Zmagania miały bardzo wysoki poziom. Nasze recytatorki otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy.

GRATULUJEMY!Dnia 14 marca 2008 roku w kinie "Orzeł" odbył się konkurs piosenki żołnierskiej garnizonu Elbląg. Uczennica naszego gimnazjum Małgorzata Borys zajęła II miejsce w kategorii solista - wokalista. Małgosia zaśpiewała "Deszcz jesienny deszcz" i "Bieszczady". Akompaniował jej Marek Ewertowski. W konkursie tym wzięły również udział uczennice ze szkoły podstawowej Sylwia Wiatrowska i Julia Bendyk.

Zdjęcia Piosenka żołnierska - 14.03.08

Już we wtorek będzie sprzedawany specjalny numer gazetki szkolnej.
Cena gazetki bez zmian (50 groszy). Numer zawiera wiele ciekawych informacji, krzyżówkę, horoskop itd...

Mały Konkurs Recytatorski
sukces Jakuba Cholewy!
8 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbył się Mały Konkurs Recytatorski na poziomie klas I -III SP.

Naszą szkołę reprezentowało dzielnie dwoje uczniów:
Agata Pietrowska z kl. IIIa recytowała wiersz W. Chotomskiej "Dziura w moście"
oraz Jakub Cholewa z kl. Ib, który za zaprezentowanie utworu H. Bechlerowej "Miś na huśtawce" otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy!!!

Opiekun KOŁA TEATRALNEGO-I. Marynowska


Dnia 7 marca 2008 r w Zespole Szkół nr 1 odbył się

"KONCERT WIOSENNY"

zorganizowany przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Kobiet. Na koncert zaproszono dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników administracji oraz uczniów SP i G.
Część artystyczną wraz z uczniami SP i G przygotowali nauczyciele:
p. M. Kowalska, p. M. Kurach, p. B. Magoń, p. A. Pałat, p. M. Frączyk, p. A. Stando, p. T. Barszczewicz, p. I. Marynowska. W ramach koncertu wszyscy mogli obejrzeć występy: kabaretu z gimnazjum "Nie Pamiętam", kabaretu ze szkoły podstawowej z przedstawieniem pt. "Teleexpress", improwizację taneczną uczniów klasy III SP do piosenki Marka Grechuty "Wiosna", piosenki zaśpiewały uczennice z SP i G, a na gitarze zagrał M. Ewertowski z klasy II gimnazjum.
Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego koncertu.

Zdjęcia Koncert wiosenny - 07.03.08

Super wycieczka do Gdyni
byliśmy w EXPERYMENCIE!

W czwartek 28.02.2008 r. uczniowie klasy II B , III C, III F Gimnazjum Nr 4 wybrali się na długo planowaną wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT zarządzanej przez Gdyńskie Centrum Innowacji. Jest to interaktywna wystawa służąca nauce poprzez zabawę.
Wycieczkę zorganizowała pani mgr Jadwiga Pietrzak - nauczycielka fizyki i matematyki w naszym gimnazjum. Bardzo podobały nam się zajęcia z OPTYKI- złudzenia optyczne, zwierciadła kuliste i płaskie, głowa na tacy, rysowanie w lustrze, komnata Amesa, lustrzana sala. Dużą popularnością cieszyły się DŹWIĘKI- muzyczna podłoga, instrument rurowy i cytra oraz SIŁY- spójności i przylegania, bańki mydlane, waga, huśtawka, taczka, bloczki, statki. Największą popularnością wśród zwiedzających cieszy się SPALANIE POKARMÓW, gdzie każdy sprawdza swoją sprawność motoryczną jadąc 100 m na wózku inwalidzkim. Można popisać się znajomością anatomii człowieka składając tułów mężczyzny i kobiety oraz puzzle "Ciało człowieka". Oglądaliśmy preparaty pod mikroskopem, zastanawialiśmy się nad sposobami oszczędzania wody, analizowaliśmy alternatywne źródła energii w przyrodzie.
Wiele przeżyć dostarczyło nam Akwarium Gdyńskie ze wspaniałą kolekcją ryb, morskich roślin, dziwnych żyjątek oraz wystawami z łowisk całego świata. Oglądanie podwodnego świata przeniosło nas na krótką chwilę w bajeczny, kolorowy świat morskich odmętów.
Następnie mieliśmy czas na posiłek i spacer po gdyńskich centrach handlowych. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy na Skwerze Kościuszki i urządziliśmy spotkanie integracyjne z uczniami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Jeździliśmy na samochodzikach, kręciliśmy karuzelę na plaży, graliśmy na gitarach i śpiewaliśmy piosenki. Było bardzo wesoło i sympatycznie płynął czas. O godz. 19.00 w Teatrze Muzycznym rozpoczął się spektakl FRANCESKO o życiu i śmierci św. Franciszka z Asyżu. Mamy okres Wielkiego Postu i ta śpiewana w całości opowieść zrobiła na nas bardzo silne wrażenie. Zatrzymała nasze myśli nad sensem życia i wrażliwością duszy ludzkiej. Przedstawienie zakończyło się Drogą Krzyżową, wyśpiewaną przez głównego bohatera. Mimo smutnego zakończenia - owacjom nie było końca, a bilety wykupiliśmy miesiąc wcześniej, aby dostać się na ten musicall. Przed podróżą w autokarze- krótka modlitwa, a potem śpiewom nie było końca .
Do Elbląga wróciliśmy przed północą- zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Dziękujemy opiekunom : pani mgr Bożenie Balbuzie, pani mgr Alicji Stando oraz księdzu Piotrowi Molendzie za sprawowany nadzór nad naszą grupą.

Zdjęcia ??EKSPERYMENTalna?? wycieczka do Gdyni - 28.02.08

25.02.08r. i 27.02.08r. 6 - latki z Przedszkola nr 24 w Elblągu ze swoimi paniami odwiedziły szkolną bibliotekę. Niektóre dzieci były tu już kolejny raz.
więcej na stronie biblioteki

Pod takim hasłem 27.02.2008r., w świetlicy szkolnej, odbyło się spotkanie z lekarzem weterynarii panem Maciejem Makułą. Była to dla dzieci doskonała okazja do znacznego wzbogacenia swojej wiedzy oraz uzyskania wielu wyczerpujących informacji na nurtujące je problemy związane z hodowlą i opieką nad ulubionymi zwierzętami domowymi.

Atrakcją spotkania były prawdziwe zwierzęta (psy, chomiki, żółw) przywiezione i zaprezentowane przez panią Ewę Songin. Na pamiątkę spotkania pozostał w świetlicy żółw, którym zaopiekują się dzieci.

Organizatorzy: Beata Kozińska, Teresa Barszczewicz, Grażyna Krajewska.
Zdjęcia Nasi ulubieńcy - świetlica - 27.02.08

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 11

 • Joanna Slewa - konkurs matematyczny
 • Małgorzata Tomczak - konkurs przyrodniczy
 • Filip Gasiński - konkurs historyczny
GIMNAZJUM nr 4
 • Ewelina Mazurkiewicz - konkurs matematyczny i konkurs języka polskiego
 • Adrianna Slewa - konkurs matematyczny
 • Michał Rybkiewicz - konkurs biologiczny
 • Michał Tomczak - konkurs biologiczny

Człowiek z pasją

19 lutego klasa VI b miała wspaniałą okazję, by poznać pasję ciekawego człowieka pana Dariusz Barana - ojca jednego z uczniów - fotografowanie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o sposobach uwieczniania otoczenia. Spotkanie zorganizowała I. Marynowska.

"Mugole czytają" - konkurs rozstrzygnięty

Przez dwa tygodnie klasa V b i V c zmagała się z trudnymi zadaniami, by zdobyć "Puchar Domów". Każdy uczestnik konkursu musiał wykazać się doskonałą znajomością dwóch części "Harrego Pottera". Trud był ogromny, ale warto było - wszak MUGOLE też potrafią.

Iza Marynowska - "opiekun wszystkich domów"


Dnia 15.02.2008r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV SP " Czy znam Pippi Langstrump". więcej

16.02.2008r. w Zespole Szkół nr 1 odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego Szkół Podstawowych - eliminacje rejonowe. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole 70 uczestników konkursu z miasta Elbląga i powiatu wraz z opiekunami. Pierwszym etapem była część pisemna, po której uczniowie z największą ilością punktów ( 11 osób ) uczestniczyli w części ustnej.
Wyniki zostaną podane w czasie późniejszym.


WYNIKI KONKURSU OMNIBUS
(eliminacje szkolne)

Do II etapu konkursu awansowali:
 1. Michał Tomczak kl.II B
 2. Agata Suchojad kl.III A
 3. Marlena Lelujko kl.III C
 4. Szymon Wiszniewski kl.II B
 5. Magdalena Malesińska kl.III A
 6. Mateusz Trendowicz kl.II B
 7. Jakub Kujawa kl.III A
 8. Sylwia Murawiec kl.III E
 9. Ewa Ertmańska kl.III A
 10. Katarzyna Łukaszewicz kl.II E
 11. Milena Mazanowska kl.III E
 12. Karolina Kujawska kl.III D
II etap konkursu - półfinał odbędzie się 6 marca 2008 o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu ul.Królewiecka 42.

Informacji dotyczących konkursu udziela szkolny organizator: Jolanta Kalka

W dniu 12.02.2008 r w świetlicy szkolnej przy SP 16 w Elblągu odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Elblągu - "Elblągu dawniej i dziś".więcej...

Juniorki MKS Truso awansowały do półfinału Mistrzostw Polski i znalazły się wśród 16 najlepszych zespołów. Trenerzy: Arkadiusz Majewski i Magdalena Kołacka.

Relacja z materiałów Telewizji Elbląskiej

Konkurs recytatorski "Zima w poezji"

W dniu 8.02.2008r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski ph. "Zima w poezji" dla uczniów klas I SP oraz przedszkolaków z grupy "O" Przedszkola nr 24 w Elblągu.
więcej...

6.02.08 na portalu Elbląg 24 - Wszystko o wydarzeniach w Elblągu - Gazeta On-Line umieszczony został artykuł "Mam Haka na Raka" dotyczący tematyki chorób nowotworowych. W tej ogólnopolskiej akcji aktywny udział wzięli uczniowie naszego Gimnazjum nr 4. Szczegółowe informacje można znaleźć w powyżej wymienionym artykule.

Bal karnawałowy klas I-III SP. W dniu 5 lutego 2008 odbył się wspaniały bal przebierańców . W sali tańczyły królewny, rycerze, wiedźmy, czarownice i inne postaci z bajek i filmów. W trakcie imprezy nie zabrakło konkursów. Mali tancerze pokazywali swoje umiejętności taneczne w układach zbiorowych oraz tańcząc z partnerem lub partnerką. Oczywiście nie zabrakło konkursu na najciekawszy strój. Na balu gościliśmy grupę dzieci sześcioletnich z przedszkola Wiki. Uczniom klas młodszych w tańcach towarzyszyły uczennice z klasy IIb gimnazjum. Jak zwykle były one bardzo pomocne. To było wspaniałe zakończenie krótkiego tegorocznego karnawału.

Zdjęcia Karnawał klas 1-3 SP - 05.02.08

We wtorek, 5.02.2008 r. w ostatni dzień karnawału odbył się w naszej szkole bal przebierańców.
W rytm muzyki znanych utworów bawili się uczniowie poprzebierani za różne postacie z bajek i filmów. Wśród tańczących można było dostrzec Pippi Langstrump, wróżkę, kowboja, kucharza, ogrodniczkę, a także Neo z "Matrixa", muszkietera, cyklistę, antyterrorystę i wielu innych. Tańce przeplatane były licznymi konkursami, które cieszyły się olbrzymim powodzeniem, a wszyscy uczestnicy nagradzani byli słodkimi upominkami. Rozstrzygnięty też został konkurs na najoryginalniejszy strój samodzielnie wykonany. Zwycięzcami zostali: Małgosia Tomczak z klasy VI b, która przebrała się za Pippi Langstrump i Kacper Stankiewicz z klasy IV b, który przeistoczył się w dziewczynkę. W nagrodę otrzymali pluszowe zwierzątka. W trakcie zabawy można było też zrobić sobie ciekawy tatuaż.
Miło będziemy wspominać ten bal…

Zdjęcia Karnawał SP - 05.02.08

DZIEŃ OTWARTY
w Szkole Podstawowej Nr 11


Dzień 2 lutego 2008 był w naszej szkole dniem bardzo ważnym - gościliśmy u siebie 5 - 6 latki, które w najbliższym czasie zostaną uczniami.
Z zaproszenia skorzystało prawie 50 dzieci 5 -6 letnich, które wraz z rodzicami, rodzeństwem, a często i dziadkami przybyły zobaczyć, co ciekawego dzieje się w szkole. Nasza propozycja pozwala dzieciom oswoić się ze szkołą, zapoznać z jej najważniejszymi pomieszczeniami, a nawet nauczycielami. Dzieci podzielone na 5 grup z zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenia szkolne pod opieką nauczyciela, brały udział w specjalnie dla nich przygotowanych ciekawych zajęciach. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w nowej pracowni komputerowej i tor przeszkód na hali sportowej.
Zapraszamy do obejrzenia reportażu fotograficznego.

Zdjęcia Drzwi Otwarte SP - 02.02.08

W piątkowy wieczór 1.02.2008r. w Zespole Szkół nr 1 obchodziliśmy po raz drugi uroczystość Dnia Prymusa. Wśród najlepszych znalazło się 129 uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor Hanna Trybińska podczas spotkania uhonorowała najzdolniejszych i najpracowitszych uczniów szkoły, podziękowała rodzicom za wspólny trud wychowawczy, przedstawiła też osiągnięcia uczniów w I semestrze roku szkolnego 2007/2008.
Po krótkiej części artystycznej, podczas której zebrani wysłuchali kolędy w wykonaniu zespołu instrumentalnego kl. I b SP oraz podziwiali występ szkolnego kabaretu "Nie pamiętam", rodzice mogli podziwiać laury zdobyte w różnych dziedzinach wiedzy, ich prace plastyczne oraz sportowe trofea. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Zdjęcia Dzień Prymusa - 01.02.08

Walentynki!!! Walentynki!!!
Dla Chłopczyka, Dla Dziewczynki.


Wieczorek taneczny ze Szkołą Muzyczną

Dnia 31.01.2008 r.klasa II B i klasa II F wraz z Panią mgr Jadwigą Pietrzak pojechała na zaproszenie klas drugich gimnazjum ZPSM im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu na wieczorek taneczny. Zbliżały się "połowinki" naszych klas, więc chcieliśmy spędzić je w miłym gronie i wesołej atmosferze.
Młodzi muzycy oraz ich wychowawczynie : Pani mgr Marzena Wrońska i Pani mgr Jolanta Wójcik zorganizowali bardzo miłe spotkanie. Oprowadzono nas po budynku szkolnym, pokazując ich wspaniałą pracownię informatyczną. Mogą być z niej dumni. Chcieliśmy pójść na salę koncertową, ale były tam zajęcia. W pomysłowo zorganizowanej kawiarence czekały na nas stosy pączków, orzeźwiające napoje, porywająca do tańca muzyka i fajne towarzystwo. Tłusty czwartek to okazja do pofolgowania naszym klasowym łasuchom i pasibrzuszkom. Dodatkową okazją do wspólnego spotkania było to, że nasza nowa koleżanka Dominika Rybałt chodziła do tej klasy w Szkole Muzycznej, a teraz jest naszą koleżanką z klasy II "b".
Na początku zabawy wszyscy goście i gospodarze krótko się przedstawili, a następnie ruszyliśmy w wir zabawy. Wieczorny czas mijał nam wśród śmiechów i żartów. Nasze wychowawczynie nie dały za dużo posiedzieć, tylko ciągle kazały tańczyć. Miały rację, ponieważ miłe chwile mijały w ekspresowym tempie i zabawa szybko się skończyła. Zaprosiliśmy naszych nowych znajomych ze Szkoły Muzycznej do nas na mały rewanż. Ale narazie musimy się uczyć, a o zabawie pomyślimy po Wielkanocy.
Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni. Już wkrótce jedziemy z nimi na wycieczkę do Gdyni, więc znów się spotkamy. Nasza wychowawczyni Jadwiga Pietrzak zorganizowała nam wypad fizyczno-chemiczno-biologiczny do Parku Nauki i Technologii : "Eksperyment", a po pokazach idziemy do Teatru Muzycznego w Gdyni na musicall "Francesco" o życiu św. Franciszka z Asyżu.

Zdjęcia Pączek u muzyków - 31.01.08

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa powtórzyła,tłustych pączków nasmażyła!

O tak! To był PYSZNY dzień!
31.01.08 - w tłusty czwartek - w naszym gimnazjum było słodko, wesoło i tanecznie. Od godz. 16.30 do 19.00 bawiliśmy się na szkolnej dyskotece.
To najlepszy sposób na zbicie kalorii, których w tym dniu przyswoiliśmy niemało z uwagi na ilość zjedzonych przez nas pączków. No ale cóż - tradycja to tradycja! Dyskoteka była udana, bawiliśmy się świetnie!
Słowa podziękowania należą się naszym nauczycielom i Samorządowi Uczniowskiemu klas III.

Zdjęcia Dyskoteka - OSTATKI - gimnazjum - 31.01.08

28 stycznia 2008 r, wybrani uczniowie - dobrzy matematycy z klas: I a, I b i I d gimnazjum - uczestniczyli w bloku edukacyjnym zorganizowanym przez BANK SPÓŁDZIELCZY W SZTUMIE. Zajęcia prowadzone przez specjalistów z dziedziny bankowości i informatyki odbyły się w nowoczesnych salach konferencyjnych Banku Spółdzielczego w Sztumie.
Blok edukacyjny miał na celu:
1. uświadomienie uczniom, że dzieje pieniądza wpisane są w historię świata oraz rozbudzenie u uczniów zainteresowań związanych z pieniądzem,
2. uświadomienie uczniom jak ważną rolę spełniają banki we współczesnym świecie oraz zapoznanie uczniów z zasadami ich funkcjonowania i podstawowymi produktami banku,
3. poznanie przez uczniów banku od strony zatrudnionych specjalistów i komputerów na których pracują,
4. uświadomienie uczniom iż umiejętność dokonywania obliczeń procentowych jest niezbędna podczas podejmowania decyzji o inwestowaniu własnych pieniędzy.
Uczniowie wysłuchali prelekcji pt. "Dzieje pieniądza i bankowości", zwiedzali Bank Spółdzielczy w Sztumie. Uczniowie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę biorąc udział w konkursie (z nagrodami) związanym z funkcjonowaniem Banku Spółdzielczego w Sztumie. W końcowej fazie zajęć uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne z zastosowaniem obliczeń procentowych, byli nagradzani za dobrze rozwiązane zadania.
Była to wspaniała edukacyjna wycieczka. Efektem tego wyjazdu będzie udział uczniów w Konkursie Rachmistrzów, który odbędzie się w naszej szkole w przyszłym miesiącu.

Zdjęcia 1gimnazjaliści w Banku Spółdzielczym w Sztumie - 28.01.08

Sukcesy uczniów w konkursie historycznym

Podczas II etapu ( wojewódzkiego ) Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej" uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 odnieśli duży sukces.
Patrycja Jacak z kl. VI b zajęła I miejsce zdobywając 58 pkt., zaś Bartosz Skop z kl. VI a uplasował się na II miejscu z dorobkiem 46 pkt. Opiekunem laureatów jest pan Piotr Ciach.
Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę i województwo warmińsko-mazurskie w III etapie ( regionalnym ) tego konkursu w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

15 stycznia (w czasie ferii zimowych) odwiedziła naszą szkołę telewizja elbląska.

Ferie zimowe 2008 w ZS nr 1

Zajęcia przedmiotowe, artystyczne i opiekuńcze
realizowane w Zespole Szkół nr 1 w czasie ferii zimowych
Rodzaj zajęćTermin realizacjiPlanowana liczba uczestnikówProwadzący
Przygotowanie do konkursów i testów z j. polskiego kl. III Gimn.15.01-17.01.0810M. Kurach
Praca z uczniem zdolnym - zajęcia poszerzające zakres wiedzy i umiejętności kl. VI SP i kl. III Gimn.15.01.087B. Balbuza
Spotkanie SU - redakcja gazetki15.01.089G. Lefelbajn
Zajęcia komputerowe - posługiwanie się różnorodnymi programami15.01.0815A. Derenda
Spotkanie koła filmowego - j. angielski17.01.08
24.01.08
12K. Kasprzak
E. Derlukiewicz
Spotkanie koła historycznego- przygotowanie do konkursu, sporządzenie makiety historycznej kl. I- II Gimn.15.01.087P. Ciach
Przygotowanie inscenizacji na Dzień Prymusa- koło teatralne15.01-16.01.0815B. Magoń
M. Kowalska
"Z angielskim za pan brat" - zajęcia wyrównawcze z j. angielskiego kl. IV a, VI c, III gimn.16.01.08
23.01.08
10P. Bienert
Praca z uczniem zdolnym - przygotowanie do konkursu z biologii kl. II gimn.21.01-25.02.087H. Dolna
Geografia bez tajemnic - zajęcia z uczniem zdolnym poszerzające zakres wiadomości i umiejętności14.01-16.01.08
21.01-23.01.08
7Ł. Gniady
Zajęcia teatralne14.01-18.01.0812A. Pałat
Zajęcia plastyczne15.01.0814D.Morawek-Nagy
R. Derenda
Zajęcia teatralne14.01-18.01.0810I. Marynowska
Przygotowanie do Rejonowego Konkursu Jęz. polskiego14.01-18.01.083E. Branecka
B. Balbuza
Zajęcia plastyczno-artystyczne14.01.0810M. Frączyk
Przygotowanie do Rejonowego Konkursu Matematycznego14.01-18.01.083D. Stankiewicz
Zajęcia informatyczne w bibliotece szkolnej16.01.08
23.01.08
12H.Trybińska
Zajęcia religijne14.01.0820K. Mazurkiewicz
Gry i zabawy dydaktyczne z matematyki17.01.0810W. Jakubowska
Kółko artystyczne- zajęcia plastyczne i muzyczne16.01.0810A. Stando
Nieobozowa akcja zimowa dla zuchów14.01-18.01.0820drużyna harcerska
Przygotowanie do Rejonowego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody, przygotowanie do konkursu EKO-PLANETA16.01.0815B. Diffenbach
Zajęcia sportowo-rekreacyjne
realizowane w Zespole Szkół nr 1 w czasie ferii zimowych
Rodzaj zajęćTermin realizacjiPlanowana liczba uczestnikówProwadzący
Minikoszykówka dziewcząt kl. V14.01-20.01.0815A. Polonis
Minikoszykówka chłopców kl. V- VI14.01-20.01.0816J. Haryński
Minikoszykówka chłopców kl. V- VI21.01-27.01.0816D. Gościńska
Minikoszykówka dziewcząt kl. VI14.01-20.01.0814M. Kołacka
Piłka nożna chłopców Gimnazjum14.01-20.01.0825W. Obrębski
Koszykówka dziewcząt Gimnazjum kl. II - III14.01- 27.01.0815A. Zgirska
Koszykówka dziewcząt14.01- 27.01.0820M. Kołacka
Koszykówka dziewcząt Gimnazjum14.01- 27.01.0816A. Majewski
Koszykówka chłopców Gimnazjum14.01- 27.01.0816J. Haryński

Oj działo się, działo w Zespole Szkół nr 1

Finałowy koncert WOŚP trwał w naszej szkole przez dwa dni. Nauczyciele, rodzice i uczniowie przygotowali wielką galę. Występy młodszych i starszych wzruszały i bawiły. Słuchaliśmy kolęd oglądaliśmy jasełka. Wszystkich urzekły pokazy grup tanecznych oraz koncert Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych pod dyrekcją Marka Rogalskiego i Chóru Kameralnego "Bel Canto" pod dyrekcją Marty Drózdy.
Bawiąc się wyśmienicie, korzystając z przygotowanych wypieków zebraliśmy niebagatelną kwotę 2 700, 56 zł na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.
Dziękujemy wszystkim za ofiarowane pieniądze i za wspaniałą zabawę!

Zdjęcia WOŚP 2008 w ZS nr 1 9-10.01.08

23 grudnia 2007 roku w Centrum Handlowym Ogrody zakończyła się świąteczna akcja charytatywna pod nazwą "Podaruj uśmiech na Gwiazdkę" realizowana od 23 listopada wspólnie z Fundacją Elbląg na rzecz Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych "Słonik".
26 888,02 zł to wynik pieniężnej zbiórki prowadzonej w ciągu miesiąca przez wolontariuszy - młodzież z siedemnastu elbląskich szkół średnich i gimnazjów.

Największą sumę pieniędzy - 2 630,48 zł zebrali uczniowie Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom: Annie Ostrasz i Kamili Kasprzak należą się wyrazy uznania i serdeczne podziękowania za włączenie się do akcji, która ma tak szczytny cel, jak finansowanie stypendiów dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Elbląga i okolic.
Uroczyste zakończenie akcji charytatywnej oraz wręczenie nagród odbędzie się 7 lutego w Galerii El.

Nasi gimnazjaliści zaangażowali się w akcję pomocy zwierzętom z elbląskiego schroniska i 3 stycznia 2008 r. przekazali schronisku zgromadzone przez siebie dary. Pieski były zadowolone z podarunków, a zwłaszcza z cieplutkich kocyków. Samorząd uczniowski naszego gimnazjum gorąco dziękuje wszystkim osobom, które sercem odpowiedziały na apel o pomoc dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Krawiec Niteczka - to przedstawienie, które w dniu 18 grudnia 2007 roku zaprezentowało kółko literacko-artystyczne ABC. Bajka wg Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu ucznów klasy IIIA i IIIB to wspaniały przykład na to, że utalentowanych dzieci nam nie brakuje. Sukces był możliwy dzięki wspaniałej obsadzie. W roli tytułowego krawca Niteczki wystąpił Kacper Sęk, a towarzyszką jego przygód była Agata Pietrowska w roli Stracha. Oprawę muzyczną, ruch sceniczny, przygotowanie młodych aktorów - to wszystko przygotowały: pani Agata Pałat i pani Mirosława Frączyk. Dekorację ze swoimi uczniami wykonała pani Alicja Stando. Na szczególną pochwałę zasługuje wspaniała publiczność, której nie zabrakło na przedstawieniu. Byli to nie tylko uczniowie klas I-III, ale także pracownicy naszej szkoły.
Gratulujemy Wspaniałej imprezy.

Zdjęcia "Krawiec Niteczka" 3A i 3B SP - 13.12.07

Zdjęcia Konkurs matematyczny - 17.12.07


dla
podstawówki i gimnazjum

6 grudnia obchodzone są Mikołajki i my w szkole również je obchodzimy a nawet można otrzymać prezent. Wystarczy tylko w tym dniu przyjść przebranym za Mikołaja a będziesz miał ulgę od kartkówki i pytania. Warto się przebrać - dostarczycie wiele radości, humoru i impreza dzięki Wam będzie udana.


11 grudnia 2007r. odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Michał Tomczak, Marta Jaworska, Michał Rybkiewicz, Szymon Wiszniewski zajęła II miejsce.
Uczniowie wykazali się znajomością ogólnej wiedzy biologiczno - ekologicznej oraz zagadnień związanych z przyrodą i historią Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Opiekunem drużyny była pani Halina Dolna.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy nasze gimnazjum uczestniczyło w akcji "Czerwonokrzyska gwiazdka" organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Elblągu.
W dniach 3 - 10.XII.2007r. klasy przygotowały paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. W paczkach znalazły się produkty żywnościowe: mąka, kasza, ryż, olej, konserwy, budynie, cukier, a także słodycze i orzechy. Zebrano również kilkanaście maskotek.
Wszystkie artykuły zostały dostarczone we wtorek 11 grudnia do Zarządu PCK w Elblągu. Koordynatorami akcji w Gimnazjum nr 4 były panie: Halina Dolna i Anna Awiżeń.
Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom i gratulujemy młodzieży takiego zaangażowania w akcje charytatywne.

Bajkowy weekend - to impreza, w której cyklicznie uczestniczyły dzieci z kółka literacko-artystycznego ABC pod kierunkiem p. Mirosławy Frączyk i p. Agaty Pałat. Uwieńczeniem tych spotkań był udział dzieci w kilku konkursach organizowanych przez Centrum Kultury "Światowid". Ada Kozłowska z kl. IIIA zajęła I miejsce w konkursie literackim, a jej "Bajka o koteczku, który wszystkiego się bał" została wydrukowana w książeczce, pt."Dzieci dzieciom bajki piszą". Znalazła się tam też ilustracja Natalki Górniak, pt."Pipi", która w konkursie plastycznym zajęła III miejsce. Ada Kozłowska i Joanna Tomczak uzyskały wyróżnienia w konkursach plastycznych na ulubiną postać z bajki. Gratulujemy sukcesów.

Zdjęcia Bajkowy weekend - grudzień 07

Jedyna z Elbląga w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną


W ramach programu edukacyjnego "Grunwaldzki szlak" uczennica naszej szkoły podstawowej wzięła udział w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną "Wybrane wydarzenia z historii Polski". Zadanie było dość trudne, gdyż zakres materiału obejmował dzieje Państwa Polskiego od IX w n.e. do roku 2000. Podsumowanie konkursu odbyło się dnia 8. 12. 2007 r. w Komendzie Hufca ZHP w Ostródzie, na który zostaliśmy zaproszeni, gdyż Małgorzata Kimso z klasy VI c pod opieka B. Sakowskiej wykonała prezentację i zdobyła nagrodę. Prace oceniało jury, w skład, którego wchodzili historycy, informatycy i plastyk, a głównymi kryteriami oceny była oryginalność wyboru, wartość i poprawność merytoryczna i dydaktyczna oraz samodzielność sądów i głębi spostrzeżeń. Radość jest dla nas ogromna, gdyż byliśmy jedyna szkołą z Elbląga, która została nagrodzona.

POMOC DLA ZWIERZAT Z ELBLĄSKIEGO SCHRONISKA

W klasach IV - VI została przeprowadzona akcja, której celem była zbiórka karmy i środków pienieżnych dla zwierząt z elbląskiego schroniska.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w niesienie pomocy bezdomnym, opuszczonym zwierzętom. Zebraliśmy 5 worków karmy dla psów i kotów oraz 90 zł.
7 grudnia uczniowie kl. VI b z wychowawczynią - p. A.Stando i nauczycielką przyrody p. B.Diffenbach przekazali kierowniczce schroniska zebrane dary.

Zmagania z językiem polskim

7.12.07 odbył się szkolny etap konkursu języka polskiego. Wzięło w nim udział szesnaścioro uczniów z klas II i III gimnazjum, których mottem życiowym jest "cogito ergo sum" ("myślę, więc jestem").
W teście zmagali się z wiadomościami dotyczącymi filozofii, przesłania Biblii i wierszami poetów XIX wieku. Spośród nich zostanie wyłonionych 4 laureatów do konkursu rejonowego. Trzymajmy kciuki!
Lista uczniów, którzy zakwalifikują się do etapu rejonowego, już w poniedziałek.

Jak co roku,w dniu 6 grudnia do świetlicy szkolnej przybył Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci oczekiwały go z wielką niecierpliwością, były bardzo ciekawe czy spełnią się ich marzenia. Mikołaj nie zawiódł dzieci - obdarował je licznymi prezentami, które sprawiły im dużo radości.
Wspaniała atmosfera, świąteczny nastrój oraz spotkanie z Mikołajem na długo pozostaną w pamięci.
Świetlicowe "Mikołajki" zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki świetlicy:
Beata Kozińska - kierownik świetlicy
Teresa Barszczewicz - nauczycielka świetlicy
Grażyna Krajewska - nauczycielka świetlicy

Zdjęcia Święty Mikołaj - świetlica - 06.12.07

Przedświąteczne cuda w Zespole Szkół nr 1....

6 grudnia 2007, w mikołajki, uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 4 w Elblągu zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup pokarmu dla zwierząt z elbląskiego schroniska. W tym celu urządzili kiermasz własnych wypieków, świątecznych ozdób i mikołajkową loterię. W głównym holu, gdzie przeprowadzono imprezę, było tłoczno i gwarno. Akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ w krótkim czasie uczniowie zebrali 213 zł i 52 grosze.
Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali tę wspólną akcję i tym, którzy wzięli w niej udział. Postawa młodzieży potwierdziła prawdziwość słów, że "miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt".
Jednocześnie samorząd uczniowski Gimnazjum nr 4 ogłosił zbiórkę na rzecz schroniska. Uczniowie zbierają kasze, ryż, makaron, suchą karmę. Ogłoszenie o zbiórce ukazało się w gazetce szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

Czy istnieją Mikołaje w ZS nr 1 - 06.12.07 3A i 3E gim - 06.12.07

"Mini przedstawienie na małej scenie"

4.12.07
Każda lekcja może być ciekawa! Do takiego wniosku doszli uczniowie klasy IV c, którzy na lekcji języka polskiego przedstawili brawurowo inscenizacje utworu "Paweł i Gaweł" A. Fredry. W jury zasiadła pani I. Marynowska. Sportowcy też potrafią!

archiwum 2


Uczniowie wylosowali:
05.12. - numer 6
06.12. - numer 12
07.12. - numer 15
08.12. - numer 23
09.12. - numer 31


Darmowe liczniki
Biuletyn Informacji Publicznej
Nadanie sztandarów


Nasza szkoła z lotu ptaka (zdjęcia lotnicze)Wyniki naszych
poprzednich sondSlajdowisko
Gimnazjum nr 4 w Elblągu

Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu


nadesłał: M.Ł. IIc gim. 2007/08


Bezpieczny internet.pdf

nadesłała: A.C. IIe gim. 2009/10


Nauka wiersza na pamięć.pdf

nadesłał: M.J. IId gim. 2009/10


Gry i zabawy


Grafika Download


NUMERY ALARMOWE


deutschmeinhobby.pl.tl


englishfunzone.weebly.com/facebook.com/zsnr1elblag

w górę © 2006-2016 by Zespół Szkół Nr 1 w Elblągu 82-300 Elbląg, ul. Korczaka 34
Aktualna strona www.sp11.elblag.pl/
e-mail szkoła: sekretariat@sp11.elblag.pl  
e-mail strona: redakcja@sp11.elblag.pl