piątek, 21 czerwca 2024
godzina 16:04

 


Prognoza pogody
Zdrowa żywnośćKatalog Gwiazdor


PLAN SZKOŁY


fotka

KalendarzImieniny
Dziś jest: 21.06.2024 r.
Jest to: 173 dzień w roku.
Dzisiaj s± imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa

 
POZNAJ NASZĄ SZKOŁĘ
LIP DUB UCZNIÓW GIMNAZJUM nr 4
 

Archiwum Rok szkolny 2014/2015

Półkolonie

Przypominamy, że nasza szkoła organizuje w dniach 10-21 sierpnia półkolonie. Zapisane dzieci zapraszamy codziennie (oprócz sobót i niedziel) w godz. 8.00-15.00. Dzieciom, których opiekunowie pracują, zapewniamy opiekę w godz. 7.00-16.00.

Uczestnicy w ramach półkolonii otrzymują:

 • trzy posiłki dziennie (śniadanie, II śniadanie i obiad)
 • ubezpieczenie
 • fachową opiekę pedagogiczną i medyczną
 • zorganizowane atrakcyjne zajęcia (np. wycieczki do: Gdańska - Loopys Word, Oliwy - ZOO, Malborka - park linowy, Karnit - Bajkowy Świat Kłobuka, Nowej Holandii, Suchacza - warsztaty z kuchni regionalnej oraz wyjście do kina Światowid, spotkania z przedstawicielami Straży Granicznej i Policji i inne).

Szczegółowych informacji udzielać będą na bieżąco wychowawcy. Zastrzegamy, że w programie mogą nastąpić zmiany związane z aktualną pogodą.

Organizatorzy informują, iż wszelkie leki (w tym na chorobę lokomocyjną), które dzieci muszą zażyć należy przekazać wychowawcom lub zaopatrzyć w nie dzieci.

Zapraszamy 10 sierpnia i życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i sprzyjającej pogody!

Organizatorzy

Zasady rekrutacji na rok szkolny 2015/2016

Działalność i osiągnięcia
ZS Nr 1 (Gimnazjum Nr 4 i Szkoła Posdtawowa Nr 1)
r. szk. 2014/2015

Akcje Charytatywne


Projekty Edukacyjne


Osiągnięcia Gimnazjum Nr 4


Osiągnięcia Szkoły Podstawowej Nr 11

Ostatnie dni roku szkolnego

 • 24.06 (środa) w godzinach 9.00-12.00 - Dzień Sportu dla wszystkich uczniów

 • 25.06 (czwartek) Kiermasz podręczników :
  • godz. 9.00-10.00 - gimnazjum
  • godz. 10.00-11.00 - szkoła podstawowa

   Podręczników nie mogą sprzedawać klasy: IV SP i I G

 • Zakończenie roku szkolnego:
  • 25.06. (czwartek)
   • kl. III G - godz. 18.00
  • 26.06. (piątek)
   • kl. I-II G - godz. 9.00 - 10.00
   • kl. 0-III SP - godz. 10.30 - 12.00
   • kl. IV-VI SP - godz. 12.30 - 13.30

Życznia od Prezydenta Elbląga

życzenia w pliku *.pdf

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Zespole Szkół Nr 1 w Elblągu

1. Określenie stanowiska urzędniczego:

Starszy inspektor ds. księgowości w Zespole Szkół Nr 1 w Elblągu ul. Korczaka 34, 82-300 Elbląg

Wymiar czasu pracy - 1/2 etatu, czas pracy - 4 godziny dziennie, tj. 20 godzin tygodniowo, termin rozpoczęcia pracy: 01.09.2015 r.

Pełny komunikat

Koniec roku szkolnego - klasy I-II gimnazjum

Koniec klas I-IIgim - 26 czerwca 2015


Koniec roku szkolnego - klasa III gimnazjum

Koniec klas III gim - 25 czerwca 2015

Dzień Sportu w Zespole Szkół Nr 1

Tradycyjnie już w ostatnim tygodniu nauki, nasza szkoła zamienia się w arenę sportową. Zmagania sportowe w konkurencjach drużynowych rozpoczęły dzieci z klas 0 - 3. Walczyły o prymat w swojej kategorii ścigając się na torze przeszkód, grając w zbijaka na czas czy próbując zebrać różne piłki w zabawie pn. rozrzucanka. Tu liczyła się szybkość, sprawność i spryt. Potem do zabawy przyłączyły się dzieci z klas 4 - 6 i gimnazjaliści by wziąć udział w konkurencjach indywidualnych. Za podjęte próby sprawnościowe uczestnicy zabaw otrzymywali tzw. Jarusy, szkolną walutę wymienialną na słodycze, które ufundował Komitet Rodzicielski naszej placówki. Zwięczeniem trzygodzinnych zmagań sportowych był mecz halowej piłki nożnej. W grze wzięły udział dzieci z SP i Gimnazjum, dziewczęta i chłopcy. Było to wspaniałe wydarzenie sportowe, które pokazało, że w naszej szkole wszyscy są równi bez względu na wiek i płeć. Gratulujemy udziału wszystkim, którzy wzięli udział w rywalizacji.

Dzien Sportu - 24 czerwca 2015

Jedziemy do centrum eksperymentu

W ostatnim tygodniu nauki w tym roku szkolnym odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu na projekt edukacyjny pod hasłem "Energia w przyrodzie".

Projekt naszego gimnazjum zatytułowany "Energia w nas i wokół nas" został nagrodzony przez komisję konkursową. Tą nagrodą jest kwota 900zł z przeznaczeniem na wyjazd uczniów na zajęcia terenowe lub warsztaty w centrum eksperymentu w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. Z przyjemnością odwiedzimy Gdynię, o czym informują koordynatorki projektu.

Halina Dolna
Anna Awiżeń

Wręczenia nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych z całego województwa warmińsko - mazurskiego

18 czerwca 2015 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych z całego województwa warmińsko - mazurskiego. Gala odbyła się w Warmińsko - Mazurskim Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Naszą szkołę reprezentowała Michalina Majewska laureat z matematyki i języka polskiego.

Wręczono również podziękowania dla dyrektorów szkół.

Marzena Głowacka

Laureaci - 18 czerwca 2015

Laureaci konkursu plastycznego "Elbląg Przyjazny Środowisku"

W czwartek 18 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury o godz.: 12:00 w Galerii Na Wyspie odbyło się otwarcie wystawy prac i wręczanie nagród laureatom konkursu "Elbląg Przyjazny Środowisku".

Jest to XV edycja programu edukacji ekologicznej realizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury i Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Elblągu.

W tym roku wpłynęło ponad 300 prac. Z Gimnazjum nr 4 laureatem konkursu zostały dwie uczennice Martyna Dembler z klasy III a i Aleksandra Wakor z III b, natomiast ze Szkoły Podstawowej nr 11 laureatem został Piotr Sarapuk z IV C.

Gratulujemy uczniom sukcesu!

Alicja Stando
Katarzyna Lipińska-Szadziul

Mocni dumą i radością

Wczoraj, 15 czerwca 2015r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
W Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zebrali się uczniowie będący laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Nas reprezentowało dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 (3 tytuły laureatów) i ośmioro uczniów z Gimnazjum nr 4 (9 tytułów laureatów) świętujących zwycięstwo w zmaganiach z języka polskiego, historii, wos-u, fizyki, matematyki i języka angielskiego. Odebrali oni dyplomy i nagrody wręczone przez prezydenta miasta Elbląga - pana Witolda Wróblewskiego i warmińsko-mazurską kurator oświaty - panią Grażyna Przasnyską. Wręczono również podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

Jesteśmy bardzo dumni, że wystąpiliśmy w gronie najlepszych, że reprezentowała naszą szkołę liczna grupa wychowanków. Trzydzieścioro uczniów z tytułami laureatów i finalistów to prawdziwy sukces Gimnazjum nr 4. W tym podsumowaniu nasze gimnazjum uplasowało się na III miejscu wśród wszystkich gimnazjów w Elblągu (zaraz za gimnazjami przy liceach ogólnokształcących). Postaramy się sprostać wyzwaniu i nie obniżyć lotów w przyszłym roku, pamiętając, że "umysł nie jest naczyniem, które trzeba napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić" (Plutarch).

Hanna Trybińska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1

Mocni dumą i radością - 15 czerwca 2015

Bal klas 3 gimnazjum - 13 czerwca 2015

Bal klas 3 gim - 13 czerwca 2015

Baw się i ucz z Koziołkiem Matołkiem

12.06.2015r. w auli Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu odbył się już po raz dziewiąty konkurs wiedzy i sprawności dla sześciolatków "Baw się i ucz z Koziołkiem Matołkiem".

Do konkursu przystąpiło sześć 8-osobowych drużyn z elbląskich przedszkoli: Przedszkola nr 24, Przedszkola "WIKI", Przedszkola "Mały Geniusz" oraz dzieci z zerówki z naszej szkoły.

Podczas "przeżywania" przygód razem z Koziołkiem Matołkiem przedszkolaki mogły wykazać się wiedzą już zdobytą i jednocześnie przyswoić sobie poprzez zabawę nowe wiadomości i umiejętności.

Dzieci brały udział w 6 konkurencjach wiedzowych i 3 sprawnościowych zdobywając punkty łącznie w 9 konkurencjach.

Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami oraz dużą sprawnością fizyczną. Jak zwykle największe emocje budziły konkurencje sprawnościowe. Wyzwalały w dzieciach ducha walki i rywalizacji.

Tegoroczne spotkanie z przedszkolakami uświetniły także występy uczniów naszej szkoły. Na początku wystąpiły Mażoretki, później dzieci z klasy III a, które wykonały utwór muzyczny na bum-bum rurkach, a na koniec spotkania uczniowie z klasy I b wystąpili ze zbiorem wierszy o cyferkach "Cyferkowo".

W tym roku konkurs z przedszkolakami przebiegał pod hasłem:

"Zdrowo i kolorowo z Koziołkiem Matołkiem".

Po zawodach na dzieci czekał "słodki poczęstunek". Z ogromną niecierpliwością dzieci czekały na ogłoszenie wyników. W tym roku wszystkie zespoły zdobyły I miejsce i wszystkie otrzymały nagrody.

Wspólna zabawa przebiegała w wesołej atmosferze, przedszkolaki świetnie się bawiły, wyszły z naszej szkoły bardzo zadowolone.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

V. Kotyńska, R. Derenda, A. Cywińska, C. Marszałek

Baw się i ucz z Koziołkiem Matołkiem - 12 czerwca 2015

Akcja Edukacja

Czy wiesz, że na świecie 57 mln dzieci w wieku 7-13 lat nie chodzi do szkoły? A ponad 123 mln młodzieży w wieku 15-24 lat nie potrafi czytać i pisać? Ubóstwo jest główną przyczyną braku dostępu do edukacji - dzieci i dorośli z biedniejszych rodzin 3 razy częściej nie chodzą do szkoły niż ich bogatsi rówieśnicy. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu włączyła się w "Akcję Edukację" organizowaną przez POLSKĄ AKCJĘ HUMANITARNĄ, z którą nawiązaliśmy współpracę w tym roku. Kiermasz ciast, który został przeprowadzony miał na celu zebranie pieniędzy, które zostaną przeznaczone na edukację w Afryce Subsaharyjskiej. Wielkie zaangażowanie pozwoliło nam zebrać 500 zł. Pragnę podziękować wszystkim, którzy upiekli pyszne ciasta i tym, którzy nie szczędzili pieniążków by wesprzeć nasze działania. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom dostęp do edukacji oraz nasza świadomość będą większe.

Anna Ostrasz, Alicja Stefanowicz

Akcja Edukacja - 12 czerwca 2015

Ostatni Turniej Szachowy

12 czerwca odbył się turniej szachowy podsumowujący Ogólnopolski Projekt PZSz "Edukacja przez Szachy w Szkole". Wytypowani zawodnicy dzielnie bronili honoru naszej szkoły.

Drużyna z Jedenastki:

 • Kajetan Jakimowicz kl. II a
 • Wiktor Malinowski kl. III a
 • Wiktoria Nowicka kl. II a
 • Wiktor Ręczkowski kl. III a

Uczniów do turnieju przygotowały: Agnieszka Cywińska i Agata Kopańska

Ostatni Turniej Szachowy - 12 czerwca 2015

Czytamy razem

W czwartek, 11.06.2015 roku, w Szkole Podstawowej nr 19 odbyło się Międzyświetlicowe Spotkanie pod hasłem: CZYTAMY RAZEM w ramach ogólnopolskiego projektu "Cała szkoła czyta dzieciom". Celem spotkania było zachęcanie do czytania, wdrażanie do uważnego słuchania, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa oraz integracja dzieci z różnych świetlic. Zgodnie z zasadami spotkania dzieci czytały wybrany fragment poezji lub prozy indywidualnie, z podziałem na role, a także wspólnie z nauczycielem. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy, upominki- niespodzianki oraz przyjęli zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany przez gospodarzy spotkania. Naszą szkołę reprezentowali Ola Mikłosz z klasy II a oraz Paweł Pstrąg z klasy III b.

Razem czytamy - 11 czerwca 2015

Jesteśmy na podium Miejskiego Turnieju Wiedzy i Sprawności - TWIS

W środę 10 czerwca już po raz 22 odbył się finał elbląskiego Turnieju Wiedzy i Sprawności pod hasłem "Przyroda i w-f na 6" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Markowska, Julia Gilgenast, Ada Szwarc, Kacper Wielesik, Dawid Klemens oraz Piotr Sarapuk już dawno temu zakwalifikowała się do finału, więc czas oczekiwań wykorzystała na przygotowania przyrodnicze i sprawnościowe.

W trakcie rozgrywek finałowych czwartoklasiści zmierzyli się z pytaniami z przyrody z II semestru, toczeniem ogromnej opony, przeciąganiu liny oraz zbieraniu piłeczek pingpongowych - oczywiście na czas. Duch walki naszej drużyny był tak ogromny, że pozwolił im na osiągnięcie drugiej lokaty wraz z SP 18. I tu przyszedł czas na dogrywkę czyli rzuty karne na bramkę. Nasi przeciwnicy okazali się minimalnie lepsi i tym samym Jedenastka ukończyła finał z brązowym medalem.

Serdecznie gratulujemy drużynie, która poświęciła bardzo wiele czasu na przygotowania do Turnieju oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do uzyskania tak wysokiej lokaty!

TWIS 2015 - 10 czerwca 2015

Koszykówka Gimnazjada

9.06.2015r. rozegrane zostały zawody finałowe w ramach XVI Gimnazjady w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców. Gimnazjum nr 4 wystawiło tradycyjnie po dwie drużyny w kategoriach. Dziewczęta w wymieszanych składach klas I-III rozegrały swoje mecze nie pozostawiając złudzeń rówieśniczkom z innych szkół, kto jest najlepszy w tej dyscyplinie sportowej. Chłopcy zagrali w składach klasowych. Tu doszło do miłej niespodzianki, ponieważ klasa II f wygrała z klasą III e.

Gratulujemy! Ostatecznie dziewczęta i chłopcy zdobyli dla szkoły maksimum punktów zajmując po dwa pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Koszykówka Gimnazjada - 20 czerwca 2015

Święto książki i czytania w bibliotece szkolnej - spotkanie z pisarką Ewą Nowak

We wtorek, 09 czerwca uczniowie Gimnazjum nr 4 uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z pisarką i felietonistką - Panią Ewą Nowak. Autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży gościła w elbląskiej szkole na zaproszenie pracujących w niej nauczycielek języka polskiego oraz pań bibliotekarek. Głównym celem spotkania było przybliżenie uczniom pracy pisarza i zachęcenie ich do czytania książek.

Okazało się, iż autorka m.in. takich książek jak: "Bransoletka", "Drzazga", "Bardzo biała wrona", "Mój Adam" czy "Nie do pary" jest osobą niezwykle otwartą, z poczuciem humoru i dystansu do samej siebie. Pani Ewa Nowak szybko zyskała sympatię młodych słuchaczy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie ze swoim gościem, starali się jak najwięcej dowiedzieć o tym, jak powstają książki, skąd pisarka czerpie pomysły, ile trwa praca nad nową powieścią itd. Z sali padało wiele pytań, na które Ewa Nowak udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Często odwoływała się do konkretnych przykładów ze swoich książek i do życiowych doświadczeń. Zaskoczyła wszystkich stwierdzeniem, że nie pisze książek dla młodzieży, lecz tworzy je dla siebie.

"Każdy artysta to egoista. (...) Zaczynając pisać, nigdy nie wiem, jak książka się skończy. Piszę, żeby się tego dowiedzieć. (...) Skupiam się na bohaterze. (...) Bohater rządzi. Bohater to żywy człowiek. (...) Wiek bohatera determinuje, kto tę książkę weźmie do ręki."

Spotkanie z Panią Ewą Nowak było bardzo interesujące i zapewne dla niektórych uczniów inspirujące. Młodzież nie kryła swojego zadowolenia. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia, autografy i dedykacje wypisywane przez autorkę książek.

To spotkanie zapewne na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Święto książki i czytania z Ewą Nowak - 9 czerwca 2015

Laureaci Miejskiego Konkursu Plastycznego z IIc SP

9 czerwca 2015 r. w Ratuszu Staromiejskim odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Zielona energia na Żuławach" zorganizowanym przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

Uczniowie naszej szkoły - Paweł Cholewa i Kasia Mital z kl. IIc zdobyli I i II nagrodę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w następnym roku szkolnym.

Zielona energia na Żuławach - 9 czerwca 2015

Agata Pałat

Wyniki III edycji Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "W wakacje bawię się bezpiecznie"

8 czerwca 2015 roku komisja konkursowa złożona z nauczycieli - wychowawców świetlicy oraz Pani kierownik świetlicy szkolnej dokonała oceny prac nadesłanych na konkurs. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice, o tematyce związanej z bezpieczeństwem wakacyjnych zabaw. Wszystkie prace zostały ocenione według wcześniej określonych w rozesłanym regulaminie kryteriów, tj.: zgodność pracy z tematyką, inwencja i pomysłowość prezentacji tematyki oraz ogólne wrażenia estetyczne. Zadaniem konkursu było promowanie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego w okresie letnim, przy równoczesnym rozwoju wyobraźni twórczej i doskonaleniu zdolności plastycznych dzieci.

Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych uczniów. Gratulujemy i dziękujemy za udział!

 • I miejsce: Julia Zalewska, SP nr 15
 • II miejsce: Marika Kuriata, SP nr 8
 • III miejsce: Lena Opiela, SP nr 8

Elżbieta Pietruczuk

Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 2 czerwca 2015r. o godzinie 12.45 pod gabinetem 106C zgromadziła się znaczna gromadka uczniów. Skupienie na twarzy, pełna koncentracja oraz notatki w dłoniach wyróżniały te osoby od innych uczniów przebywających w tym czasie na korytarzu. Było ich 22, a każdy z nich miał ten sam cel - zdobyć pierwsze miejsce w Konkursie o Krajach Niemieckojęzycznych. Ostatnie tygodnie ciężkich przygotowań, zmagania się z wujkiem google oraz z własnymi słabościami i pamięcią miały teraz przynieść owoce.

Niestety, jak to w życiu bywa, mistrz może być tylko jeden. W tym roku Anna Zimińska z klasy 3A zdobyła ten zaszczytny tytuł zdobywając 44 pkt. na 52. Wielkie gratulacje!

Na 2. miejscu ex aequo znalazły się aż 4 osoby zdobywając 43 pkt.: Karolina Burdziak (3E), Justyna Podsiadły (3E), Andrea Feler (1C) oraz Paulina Szymańska (3D). Na 3. miejscu uplasował się Łukasz Wierciński z klasy 2B.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wyniki pozostałych uczniów znajdują się w załączniku.

Nauczyciele języka niemieckiego

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

14 maja 2015 roku uczniowie klas trzecich SP podjęli nie lada wyzwanie i postanowili sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne biorąc udział w ogólnopolskim dyktandzie szkolnym.

Do dyktanda przystąpiło 12 uczniów z klasy 3a i 3b SP. Na 1586 uczestników z całej Polski nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca.

Laureatami konkursu zostali:

 • Hania Stankiewicz z klasy 3b - 3 miejsce w Polsce
 • Magda Jarocka z klasy 3a - 6 miejsce w Polsce
 • Natalka Borawska z klasy 3b - 7 miejsce w Polsce

Wyróżnienie otrzymała Emilka Cackowska z klasy 3b

Wyniki pozostałych uczniów zamieszczamy w załączniku.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesu w tak trudnej dziedzinie jaką jest ortografia.

Wychowawczynie kl. 3a i 3b
M. Czerepińska, R. Derenda

Sukcesy koła fizycznego w Ogólnopolskim Konkursie Galileo 2015 z fizyki

Koło fizyczne pracowało bardzo intensywnie przez cały rok szkolny pod kierunkiem opiekuna pani Jadwigi Pietrzak, przygotowując się do konkursów z fizyki. Po sukcesie w wojewódzkim konkursie przedmiotowym, gdzie Szymon Terech został laureatem, a Patryk Dalidowicz i Adrian Kamiński otrzymali tytuły finalistów, przyszedł czas na równie spektakularne osiągnięcia w Ogólnopolskim Konkursie Galileo 2015 z fizyki.

 • Szymon Terech laureat 3 miejsca
 • Patryk Dalidowicz laureat 3 miejsca
 • Mateusz Zajdel laureat 5 miejsca
 • Maksymilian Michalak laureat 5 miejsca
 • Kacper Dratwa laureat 7 miejsca
 • Paulina Jagiełło została wyróżniona na 11 miejscu
 • Bartosz Wołodźko został wyróżniony na 13 miejscu.

Są to uczniowie klasy IIID, którzy regularnie uczęszczali w zajęciach koła fizycznego i osiągnęli dzięki swej pracowitości i determinacji tak znaczące sukcesy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.

Opiekun koła Jadwiga Pietrzak

orlik basketmania 31.05

Dnia 31 maja 2015r. w Działdowie odbył się finał wojewódzki "Orlik Basketmanii". W imprezie, której patronuje nasz "rodzynek" w NBA Marcin Gortat wzięli udział uczniowie SP11 przy ZS nr1 w Elblągu. W gronie drużyn reprezentujących województwa: pomorskie oraz warmińsko-mazurskie oba nasze zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując
 • II miejsce w kategorii dziewcząt
 • III miejsce w kategorii chłopców
.

Gratulujemy!

Finał wojew. Orlik Basketmania - 31 maja 2015

Adam Prus

III miejsce w konkursie "Mistrz Łamigłówek Matematycznych"

  Dnia 29.05.2014r. w Szkole Podstawowej Nr 21  odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Łamigłówek Matematycznych".

SP nr 11 godnie reprezentowali uczniowie:

 • Jan Karpiński z kl. IV a,
 • Emilia Bobrowicz z kl. V b,
 • Michalina Majewska z kl. VI c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


"KOMPUTER TO NIE WSZYSTKO !"

W minioną sobotę Zespół Szkół nr 1 w Elblągu był gospodarzem, cieszącego się ogromnym powodzeniem wśród uczniów oraz lokalnej społeczności, festynu rodzinnego. W tym roku była to impreza popularyzująca ideę zdrowego stylu życia i racjonalnego korzystania z technologii informacyjno - komunikacyjnych. Jak co roku program imprezy był niezwykle bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niezaprzeczalną atrakcją był występ Mistrzyń Polski Północnej - MAŻORETEK, który wzbudził zachwyt licznie przybyłych gości. Przy pięknej pogodzie prawdziwe oblężenie przeżywały stoiska o intrygujących nazwach: "Rzut twardym dyskiem", "Poszukiwanie mikroprocesorów" czy "Transmisja danych". Każda konkurencja okazywała się wspaniałą, często wielopokoleniową zabawą. Dzieci, rodzice, dziadkowie zdobywali bilety do wróżki, brali udział w wyścigach z klawiaturą i "Transmisji danych". Pomoc dorosłych potrzebna była niekiedy w zdobyciu punktów na stanowisku "Bajty i bity". Rozruszać należało także mięśnie w "TIK-owym slalomie" lub "Skaczącej myszy". Znikały bariery wiekowe przy stoisku "Karaoke" a łezka kręciła się w oku przy "Technice dawniej i dziś". Konkurencje "Szkoły z klasą 2.0" przyciągały wszystkich, którzy w sobotni ranek nie zasiedli przed komputerem w domu. Tu hitem były rzuty jajkiem do bocianiego gniazda i ptasie kolorowanki dla całej rodziny. W myśl głównego hasła festynu goście skorzystali także z literackiego "małego co nieco" - "Pchły szachrajki" w wykonaniu szóstoklasistów. Ogromne emocje wzbudziły w tym dniu rozgrywki w "Dwa ognie" - dzieci ( których kapitanem była pani dyrektor M. Hajdukonis) kontra dorośli. Między konkurencjami można było skorzystać z poczęstunku, jaki przygotowali uczniowie i ich niezawodni rodzice. Na stoiskach uczestnicy mieli do dyspozycji zdrową, "poręczną" i "niebrudzącą" przekąskę, którą można skonsumować przed komputerem. W uroczystym finale pani dyrektor H. Trybińska wręczyła zwycięzcom zmagań dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Uczniowski Klub Sportowy Jar.

Wszystkim uczestnikom festynu społeczność Zespołu Szkół nr 1 gorąco dziękuje za wspaniałą wspólną zabawę.

Festyn Rodzinny (RN) - 30 maja 2015

Festyn Rodzinny 2015 na youtube

Zlot Ekologiczno-Turystyczny na Wysoczyźnie Elbląskiej.

W ostatni majowy piątek w Kadynach odbył się XVI zlot ekologiczny pod hasłem "W krainie światła i cienia". Uczestniczyła w nim kilkuosobowa reprezentacja uczniów naszego gimnazjum. Program zlotu obejmował konkurencje obowiązkowe liczone do punktacji końcowej, jak również zadania indywidualne, w których mógł wystartować każdy młody i trochę starszy uczestnik zlotu.

Z przyjemnością informuję, że:

 • W kategorii test pod chmurką "Las pełen tajemnic" Anna Ziółkowska zajęła II miejsce
 • W kategorii piosenka ekologiczna "Zielono zakręcona" Daria Werner wyśpiewała III miejsce
 • W kategorii fotografii przyrodniczej "Przyroda w magii światła" zdobyliśmy II miejsce

W ogólnej klasyfikacji uplasowaliśmy się na IX miejscu. Zlot dostarczył wiele radości. Rzut podkową, koło fortuny, rzuty lotką do celu pozwalały na zdobycie atrakcyjnych nagród. Szczęśliwi ich posiadacze już szykują się na zlot w następnym roku.

W krainie światła i cienia - 30 maja 2015

Halina Dolna
Tomasz Żandarski

Pisz

Dnia 27.05.2015 w Piszu odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Koszykówce Chłopców. Nasza drużyna (co warte podkreślenia, składająca się z uczniów klasy II oraz rodzynka z klasy I) rywalizowała z drużynami z Gimnazjów z Olsztyna, Mrągowa i Pisza. Po rozegraniu bardzo zaciętych spotkań "nasi" chłopcy zajęli IV miejsce. Wyjeżdżaliśmy jednak z Pisza z podniesionymi głowami wiedząc, że rywalizowaliśmy ze starszymi zawodnikami i że to my w przyszłym roku będziemy reprezentować nasze Gimnazjum i nasze województwo w Finale krajowym Gimnazjady.

FWGwKCh - 27 maja 2015

Adam Prus

VI Międzygimnazjalny Konkurs "Nie pal-żyj dłużej"

27 maja w Gimnazjum nr 5 w Elblągu odbył się VI Międzygimnazjalny Konkurs "Nie pal-żyj dłużej". Nasza szkołę reprezentowali:
 • Karolina Burdziak kl IIIe
 • Karol Pawłowski kl Id
 • Maciej Zalewski kl Ic

Uczeń Maciej Zalewski zdobył wyróżnienie.Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom za włożony trud i udział w konkursie.

pedagog szkolny Anna Wawryszuk
pielęgniarka szkolna Bożena Michalska

Sukces w konkursie MEN

25 maja odbyła się konferencja "Uczeń, szkoła, pracodawca- możliwości i wyzwania", podczas której pani Grażyna Przasnyska- Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty wręczyła uczniowi naszego gimnazjum nagrodę za wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła zawodowa- mój wybór". Praca została wyłoniona spośród kilkudziesięciu wypowiedzi uczniów z całego województwa. Jest nam niezmiernie miło, że jako jedyny elblążanin zyskał uznanie jury. W swoim wypracowaniu Czarek potrafił bardzo sugestywnie przedstawić korzyści płynące z wyboru szkoły przygotowującej do wykonywania zawodu- technikum. Na zaproszenie pani kurator oświaty- gospodarza konferencji- odpowiedziało wielu reprezentantów świata nauki, biznesu, samorządu oraz nauczycieli związanych z kształceniem i doradztwem zawodowym. Mogliśmy przekonać się, jak dużo wysiłku wkłada się w rozwój praktycznej nauki zawodu i propagowanie tej gałęzi szkolnictwa. Ważnym punktem spotkania było podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia Warmińsko- Mazurskiego Klastra Edukacyjnego. Ducha całej konferencji doskonale oddają umieszczone na otrzymanych przez nas podziękowaniach słowa Thomasa Alvy Edisona: "Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia..." Warto przypomnieć, że sukces naszego ucznia- Cezarego Łabuńskiego- jest osiągnięciem wszystkich, którzy pomagają naszym podopiecznym w odkrywaniu swoich talentów, zainteresowań i podejmowaniu trudnych, życiowych decyzji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Kurach

Szkoła zawodowa - mój wybór - 25 maja 2015

Artykuł na www.elblag.eu

Orlik Basketmania 2015 - Ogólnopolski Turniej Koszykówki

Orlik przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu już po raz drugi był gospodarzem Orlik Basketmanii - turnieju koszykarskiego rozgrywanego na orlikach w całym kraju. W zawodach wystartowało łącznie 20 drużyn w kategoriach dziewcząt i chłopców. W przeciągu tygodnia rozegrano 38 spotkań, które wyłoniły zwycięzców I etapu czyli eliminacji gminnych.

Do finału makroregionalnego awansowały

 • w kategorii 2002 - 2003
  • zespół Dziewcząt SP 11 I - UKS Jar - trener Anna Przewodowska
  • zespół Chłopców SP 11 I - UKS Jar, prowadzony przez Adama Prusa
 • W starszej kategorii, 2000 - 2001 awansowały drużyny:
  • Odlotowe Agentki - Gimnazjum nr 4 w Elblągu prowadzone przez Magdalenę Kołacką
  • Dream Team - Gimnazjum nr 4 Elbląg prowadzona przez Andrzeja Wiśniewskiego.

Finał makroregionalny dla młodszych odbędzie się dn. 31. 05. 2015r. na orliku w Działdowie natomiast starsi zagrają dn. 06.06.2015r. na orliku w Piszu.

Notatka do prasy

Orlik Basketmania 2015 - 18 maja 2015

Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych

Informujemy, iż konkurs odbędzie się dnia 2 czerwca (wtorek) o godzinie 12.45 w Sali 106C.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam

V Edycja Turnieju "Orlik Basketmania" 2015 - ruszyła

Zapraszamy miłośników koszykówki do wzięcia udziału w turnieju.

www.orlikbasketmania.pl/

Rozgrywki adresowane są do dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych rocz. 2002-2003 oraz gimnazjów rocz. 2000-2001.

Organizatorem turnieju jest Orlik przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Korczaka 34 w Elblągu.

Zgłoszenia można dokonać na e-mail (krasjan@wp.pl) lub osobiście na orliku.

Szczegółowy regulamin oraz druki zgłoszenia drużyny i zgoda rodzica znajdują się w załączniku.

Załączniki:

W razie pytań dzwoń 504 196 435. Wyjaśnień udzieli animator p. Janusz Krasowski

Zdobyliśmy dwa I miejsca
w "Artystycznych manewrach"

W dniu 22.05.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Piosenki Żołnierskiej pod hasłem "Artystyczne manewry", który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema w Elblągu. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie "Rodzina Wojskowa" działające przy16 Batalionie Dowodzenia w Elblągu. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: zespoły oraz soliści klas I - III oraz zespoły i soliści klas IV - VI.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Mikłosz z kl. II i zespół "Świetliki z 11- stki" (opiekun Teresa Barszczewicz) oraz Amelia Kęska z kl. V, której opiekunem jest Alicja Stando. Występy naszych uczennic zostały uwieńczone ogromnym sukcesem, ponieważ w konkursie tym zdobyliśmy zaszczytne dwa I miejsca.

 • I miejsce- Aleksandra Mikłosz uczennica kl II - w kategorii kl. I - III

 • I miejsce - Zespół "Świetliki z 11- stki" - w kategorii kl. IV - VI (skład zespołu: Kornelia Sowa, Michalina Majewska, Zuzanna Wandyk, Wiktoria Literska, Agata Barcińska)

Uczennicom serdecznie gratulujemy !!!!

Konkurs piosenki żołnierskiej 1 - 22 maj 2015

Konkurs piosenki żołnierskiej 3 - 22 maj 2015

Kolejny turniej szachowy za nami...

W piątek (22.05.2015) ośmioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w III Parafialnym Turnieju Szachowym organizowanym przez Klub Sportowy SALWATOR, działający przy parafii św. Brata Alberta w Elblągu. Uczestnikami turnieju byli uczniowie klas I-III z SP 6, SP 15 oraz SP 11. W klasyfikacji szkół zajęliśmy drugie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej na 26 zawodników Jakub Ziółkowski, Wiktor Ręczkowski oraz Konrad Malinowski z klasy III a zdobyli czwarte miejsce.

Poza rozgrywkami turniejowymi przyznawane były również nagrody za zagadki szachowe, które uczniowie rozwiązywali w ciągu całego roku szkolnego. Wśród chłopców Wiktor Ręczkowski z kl. III a zajął trzecie miejsce, natomiast w klasyfikacji dziewcząt Wiktoria Kościńska z kl. III a zdobyła drugie miejsce.

Gratulujemy !

Skład SP 11:

  Kajetan Jakimowicz z kl. II a
 • Szymon Glaner z kl. II a
 • Dawid Czenkusz z kl. III a
 • Wiktoria Kościńska z kl. III a
 • Konrad Malinowski z kl. III a
 • Wiktor Ręczkowski z kl. III a
 • Jakub Ziółkowski z kl. III a
 • Daniel Życki z kl. III a

Turniej szachowy - 22 maja 2015

Uczniów przygotowały: Agnieszka Cywińska i Agata Kopańska

22.05.2015 - MIMS - Trójbój LA

Uczniowie klas IV reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów trójbojowych, które rozegrały się na stadionie MOS-u w miasteczku szkolnym. Niestety poziom rywalizacji był na tyle wysoki, że nasi zajęli w tym roku miejsce 9 - dziewczęta i 8 - chłopcy. Gratulujemy jednak wytrwałości i woli walki. Powodzenia na kolejnych imprezach sportowych.

Wyniki: Gruz Natalia 86 pkt, Szwarc Adrianna 70 pkt, Markowska Julia 105 pkt, Murawska Nikola 65 pkt, Klemens Dawid 72 pkt, Sarapuk Piotr 114 pkt, Kurnicki Oliwier 76 pkt, Minkiewicz Marcel 81 pkt i Wichrowski Damian 37 pkt.

MIMS - Trójbój LA - 22 maja 2015

Zespół Szkół nr 1 z sukcesami w konkursie ZUO

W piątek 22 maja odbył się finał XIX Edycji Konkursu na Selektywną Zbiórkę Odpadów. Obie szkoły Zespołu Szkół nr 1 osiągnęły w nim znaczące sukcesy. Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta zajęło II miejsce, otrzymało też główną nagrodę specjalną od Fundacji Recal za wynik osiągnięty w konkursie zbiórki puszek aluminiowych.

Sukces Gimnazjum nr 4 jest wypadkową działań szkoły na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie i nauczyciele sukcesywnie wzbogacają swoją wiedzę na temat segregacji odpadów. Uczą się na zajęciach warsztatowych w ZUO, segregują nakrętki, makulaturę, baterie i puszki. Klasy wyróżniające się w szkolnym konkursie wyjeżdżają w nagrodę na wycieczkę dofinansowaną przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu.

Ich młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego również działają na polu ekologii. We wspomnianym konkursie zajęli III miejsce, a także otrzymali wyróżnienie od Fundacji Recal w konkursie zbiórki puszek aluminiowych.

Nauczyciele z SP 11 angażują swoich podopiecznych do działań z ekologii zgodnie z zasadą "Czego Jaś się nie nauczy ..." I na tym polu odnoszą znaczące sukcesy.

Za rok wszyscy wystartujemy w tym konkursie i na pewno osiągniemy porównywalny wynik.

Wszystkim pracownikom szkoły a także uczniom, rodzicom, dziadkom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w konkursie.

Katarzyna Szczepańska i Halina Dolna - koordynatorki edukacji ekologicznej

95 rocznica

W miesiącu maju nasze myśli trochę częściej krążą wokół papieża Jana Pawła II. W tym roku 20 maja przypadła 95 rocznica Jego urodzin i zapewne pamiętamy też o niedawnej kanonizacji czyli ogłoszeniu Jana Pawła II świętym. W związku z tym uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum przygotowali wystawy poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi. W przygotowanie poszczególnych wystaw zaangażowali się również rodzice, którzy dowozili cenne pamiątki by każdy mógł zobaczyć jak wiele dla nas znaczył "nasz papież". Mam nadzieję, że w ten miły dla oka i ucha (jedna z klas postarała się by "Barka" czyli ulubionej pieśni papieża) sposób przypomnieliśmy sobie kim był Jan Paweł II.

95 rocznica - 20 maja 2015

Anna Ostrasz

Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 2 czerwca 2015r. odbędzie się "Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych"
dla wszystkich uczniów Gimnazjum.

Będzie to ostatnia okazja podreperowania ocen z języka niemieckiego, jak też wykazania się ogólną wiedzą kulturoznawczą o naszych sąsiadach.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału.

Po zakres materiału na konkurs proszę zgłaszać się do nauczycieli języka niemieckiego.

40 Jubileuszowy Ogólnopolski Elbląski Wiosenny Rajd EL - WI - RA

Ostatni rajd w tym roku szkolnym odbył się 16 maja, wzięła w nim udział grupa młodzieży z naszej szkoły. Ostatnim rajdem był 40 Jubileuszowy Ogólnopolski Elbląski Wiosenny Rajd EL - WI - RA 2015. W ten sposób PTTK zachęca wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Nasi uczniowie od kilku już lat uczestniczą w rajdach organizowanych przez PTTK - Elbląg.

Trasa rajdu wiodła od Muszli Koncertowej w Bażantarni urokliwą, dosyć długą (12 km) trasą przez Dąbrowę, Jagodnik do Jeleniej Doliny. Droga wiodła przez malownicze tereny Wysoczyzny Elbląskiej, można więc było podziwiać wspaniałe widoki.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W programie między innymi były konkursy z nagrodami przyrodniczo-historyczny, rysunkowy i muzyczny. Tradycyjnie każdy otrzymał znaczek potwierdzający uczestnictwo w rajdzie oraz posiłek regeneracyjny. Doceniamy wysiłek organizatorów, którymi byli: PTTK - Elbląg Oddział Ziemi Elbląskiej, Urząd Miejski miasta Elbląg,

Ideą rajdów jest propagowanie walorów krajoznawczo - turystycznych Ziemi Elbląskiej, popularyzacja czynnego wypoczynku, realizacja Elbląskiego Programu Edukacyjnego "Uczyć się, aby być", aktywizacja środowisk młodzieżowych w uprawianiu turystyki pieszej, włączenie się w realizację projektu "Turystyka łączy pokolenia".

Z przygodą turystyczną żegnamy się do przyszłego roku szkolnego!

40 EL-WI-RA - 16 maja 2015

Wędrówki w czasie i przestrzeni:
Elbląg wczoraj - Elbląg dziś
Elbląg niemiecki- Elbląg polski

W czwartek 16.04.2015 roku w Gimnazjum Nr 10 odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu edukacyjnego "Wędrówki w czasie i przestrzeni: Elbląg wczoraj- Elbląg dziś. Elbląg niemiecki- Elbląg polski." W warsztatach wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 6. Nasze gimnazjum reprezentowały:
Nikol Araszkiewicz, Magdalena Kawałkowska (klasa IID) oraz Nikola Walentynowicz, Aleksandra Kamińska(klasa IE).

Uczniowie odbyli wędrówkę historyczną po dawnym Elblągu. Dowiedzieli się między innymi kiedy i przez kogo został założony Elbląg, co łączy Elbląg z Niemcami oraz jakie historyczne perypetie wiążą się z historią miasta. Po interesującym wykładzie czekały na uczestników atrakcyjne gry. Wiele emocji wzbudziła historyczna wersja teleturnieju "Milionerzy" jak i historyczne memory. Wszyscy się świetnie bawili.

Kolejne warsztaty odbyły się 27.04.2015 roku. Tym razem uczestnicy zajęć zapoznali się z historią oraz rozwojem miasta od wieku XVI aż po czasy współczesne. W ramach tej historycznej wędrówki poznali najważniejsze osobistości dawnego Elbląga jak Ferdinand Schichau czy Nitschmann. Dzięki uprzejmości Mniejszości Niemieckiej w Elblągu mogli poznać również przeżycia i wspomnienia z czasów II wojny światowej pani Dory Moos, która mieszkała nieopodal Elbląga i była świadkiem tragicznych wydarzeń rozgrywających się na terenie miasta i w jego okolicach. Warsztaty tradycyjnie zakończyliśmy grami i zabawami historycznymi. Tym razem były to: Prawda czy Fałsz oraz Historyczny Va Banque.

14.05.2015 roku odbył się Miejski Konkurs Historyczny-"Elbląg wczoraj i dziś". Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami, zagadnieniami poznanymi podczas wcześniejszych warsztatów. Nie była to już zabawa, lecz "walka" o wielką wygraną, którą była wycieczka na Pola Grunwaldu. Nasza drużyna dzielnie walczyła, niestety nie udało się zająć pierwszego miejsca. Mimo to należą im się wielkie gratulacje, gdyż konkurs nie był łatwy, wymagał dokładnej, czasami bardzo szczegółowej wiedzy o Elblągu.

Wędrówki czasie i przestrzeni - 14 maja 2015

Sebastian Kutra

X MEMORIAŁ Janusza Kusocińskiego

Tradycyjnie już uczniowie naszych szkół wypadają na tej imprezie bardzo ładnie. Indywidualnie zdobyliśmy łącznie 5 medali. W klasyfikacji drużynowej SP 11 zdobyła I miejsce i ogromny puchar zaś Gimnazjum nr 4 zajęło 2 miejsce i także otrzymało puchar. Zawodnicy nagrodzeni zostali piłkami, słodyczami a na zakończenie imprezy wszyscy mogli poczęstować się kiełbaską z grilla lub własnoręcznie upiec ją sobie na ognisku. Gratulujemy sukcesu.

Wyniki

X Kusy - 20 maja 2015

Spotkanie autorskie

Od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży oraz autorem słuchowisk. Nasz gość jest laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz dwukrotnym laureatem wyróżnienia w tym konkursie.

15 maja 2015r. Marcin Pałasz odwiedził również naszą szkołę. Spotkał się z uczniami klas III, IV i V SP. Opowiedział im o sobie i swojej twórczości , skąd czerpie pomysły. Najwięcej uwagi poświęcił serii książek o Elfie. Elf - to wspaniały pies pisarza, który trafił do niego ze schroniska. Wiele przygód opisanych w tych książkach wydarzyło się naprawdę.

Później dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość chętnie i wyczerpująco odpowiadał. (Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do tego spotkania, wielu z nich przeczytało książki, dlatego pytania były bardzo szczegółowe.)

Spotkanie zakończyło się wręczeniem pisarzowi drobnego upominku, ale wcześniej do naszego gościa ustawiła się bardzo długa kolejko po autograf w książkach, które dzieci przed spotkaniem kupiły.

Wizyta pisarza przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że przyczyni się do zainteresowania się twórczością tego autora, a może nawet jego książki staną się obowiązkowymi lekturami w naszej szkole.

Spotkanie autorskie MP - 15 maja 2015

V. K

Gimnazjaliści i przedszkolaki

14 maja 2015 r. uczennice z klasy II d gimnazjum przeprowadziły zajęcia z grupą przedszkolaków z Przedszkola nr 24 w ramach projektu edukacyjnego.

Temat zajęć brzmiał: Zabawy dawniej i dziś. Dziewczęta pragnęły przekazać młodszym dzieciom, że kiedyś na podwórku było o wiele ciekawiej. Bawiono się w "berka", "starego niedźwiedzia", "chowanego", grano w "gumę" itp. Dziś życie wygląda nieco inaczej, dzieci spędzają więcej czasu przy komputerze, czy telefonie komórkowym.

Zajęcia udały się, a maluchy były zadowolone, że świetnie się bawiły razem ze starszymi od siebie koleżankami.

Po zakończeniu projektu dziewczęta stwierdziły: "Było to dla nas niezwykłe doświadczenie i cieszymy się, że dzięki temu przedsięwzięciu mogłyśmy przekazać naukę młodszym: spędzanie czasu na wolnym powietrzu może być naprawdę ciekawe"

Gimnazjaliści i przedszkolaki - 14 maja 2015

Opiekun projektu
Barbara Magoń

Konkurs plastyczny pn.
"Skrzydlaty eksperyment ziemi"

We wtorek, 12 maja 2015 r. w siedzibie Oddziału Geologii Morza Państwowego Instytutu Geologiczno-Badawczego w Gdańsku Oliwie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. "Skrzydlaty eksperyment ziemi". Uczeń naszej szkoły Piotr Sarapuk zdobył II miejsce.

Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego Piotr Sarapuk zajął zaszczytne II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Stando

"OD ATEN DO RIO"

W dniu 11.05.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 18 odbyła się kolejna edycja konkursu "Od Aten do Rio", w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z klasy sportowej 6c. Konkurs składał się części sprawnościowej i tematycznej. W części sprawnościowej Łukasz Twardowski, Patrycja Młynik, Natalia Kosecka i Bartek Chrzanowski zaprezentowali się bardzo dobrze, natomiast nasi "myśliciele" pozbawieni swojego lidera, Kuby Grabowskiego: Michalina Majewska, Maciek Borawski i Szymek Osojca trafili na bardzo trudne pytania na których część niestety nie potrafili znaleźć odpowiedzi. Ostatecznie nasi uczniowie zajęli V miejsce, a kolejność końcowa przedstawia się następująco: I miejsce SP12, II miejsce SP18, III miejsce SP19.

Od Aten do Rio - 11 maja 2015

Adam Prus

Konkurs "W zgodzie z naturą czy przeciw niej"

W piątek 8 maja 2015 odbyło się "Forum młodych ekologów", na którym ogłoszono wyniki wojewódzkiego konkursu "W zgodzie z naturą czy przeciw niej?"

W kategorii prezentacji multimedialnych "Konsumpcjonizm a zdrowie człowieka" wyróżnienia otrzymali:

 • Anna Bilińska kl. IIID
 • Ksawery Synak kl. IB
 • Aleksandra Jurec kl. IB

W kategorii "Ogród moich marzeń" laureatką trzeciego miejsca została Weronika Ochmańska z kl. IID

Gratulacje dla ekologów!!

Halina Dolna

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego
"ENGLISH SPEAKING COUNTRIES - WHAT DO WE KNOW?"

W piątek 8 maja w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu rozegrała się czwarta już edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych "English Speaking Countries - what do we know?" w którym udział wzięły czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Przedsięwzięcie to zostało objęte honorowym patronatem Kuratora Oświaty. Partnerami konkursu byli również: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Szkoła Języków Obcych Empik School oraz Wydawnictwo Oxford University Press.

Przedstawiciele siedmiu szkół zmierzyli się ze sobą w siedmiu konkurencjach dotyczących m. in. literowania wyrazów, rozwiązywania krzyżówki, śpiewania piosenek oraz odgadywania osób, które przedstawione były na fragmentach obrazków czy też rozwiązanie quizu. Jednym z zadań było również zaprojektowanie plakatu promującego wybrane święto w USA, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii. Czas pomiędzy konkurencjami umilił występ szkolnego koła "Drama Club", które przedstawiło Czerwonego Kapturka z humorem - oczywiście po angielsku.

Na zakończenie uczniowie wybrali się na słodki poczęstunek i zwiedzanie szkoły, a w tym czasie jury w składzie: Pani Mariola Hajdukonis, Pani Dorota Kadziewicz oraz Pani Iwona Tomczak, debatowało nad wynikami.

 • I miejsce ex aequo - Szkoła Podstawowa nr 25 oraz Szkoła Podstawowa nr 8
 • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 19

Zgodnie z tradycją nagrodzono również szkołę za najlepszy "look", ten laur przypadł SP 25.

Gratulujemy wszystkim laureatom i wszystkim tym, którzy wykazali wolę walki i chęć do dobrej zabawy. Zapraszamy do galerii zdjęć!

MKJA - 8 maja 2015

Organizatorzy konkursu
M. Frączyk, A. Stefanowicz , M. Szyk - Wojtkiewicz

"Oczarowane pięknem okolicy"

Nie lada sukcesem mogą się pochwalić nasze uczennice z SP nr 11, które w konkursie międzyszkolnym "Moja mała Ojczyzna" organizowanym przez SP nr 4 w Elblągu osiągnęły wysokie miejsca.

Daria Dudkowska zajęła III miejsce w konkursie humanistycznym, oczarowując jury opisem niezwykłego miejsca bliskiego jej sercu.

Kindze Wilczyńskiej w konkursie fotograficznym przyznano II miejsce za zatrzymanie w kadrze ulotnych chwil w ruinach w pałacu w Barzynie.

Naszym uczennicom gratulujemy i jesteśmy dumni, że w osobliwy dla nich sposób potrafiły przekazać piękno Polski. Odnajdując zapomniane zakątki, udało im się uchwycić to co w nich tajemnicze, niezwykłe i ulotne.

A.B.

WITAMINKOWE SPOTKANIE

We wtorek 7 maja 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla grupy 5-latków z Przedszkola nr 24 na temat zdrowego odżywiania "Witaminkowe spotkanie".

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z tematyką zdrowia i tym, co jest najważniejsze dla jego zachowania oraz wdrażanie do odpowiednich nawyków żywieniowych.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Odgadywały zagadki, bardzo szybko potrafiły wyszukiwać dane produkty i je nazywać. Wiedziały, które produkty są zdrowe, a które nie. Poprzez aktywne uczestnictwo w zabawie rozwijały swoją spostrzegawczość, bardzo dobrze potrafiły współpracować w grupie. Logicznym myśleniem wykazały się w czasie układania puzzli, rozwijały estetykę wykonywania pracy w czasie ich naklejania na kartce papieru.

Dzieci chętnie i szybko wykonywały wszystkie zadania. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze.

Witaminkowe spotkanie - 7 maja 2015

Przygotowanie i realizacja: Violetta Kotyńska

"RUSZ GŁOWĄ!"
- czyli -
gra szkolna SP 11

5 maja uczniowie klas III, IV, V i VI w nietypowy sposób uczcili rocznicę uchwalenia drugiej w Europie ustawy, która regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej. Uczestnicy gry szkolnej mieli za zadanie odnaleźć siedem stanowisk, gdzie należało wykonać odpowiednie zadanie i uzyskać potwierdzenie jurora - pieczątkę. Około 240 uczniów rozproszonych po szkole wykazało się umiejętnościami tanecznymi (niektórzy w ekspresowym tempie! poznali kroki POLONEZA). Na stanowisku ORIGAMI należało złożyć papierowy samolot i ozdobić go polskimi znakami. Sporo frajdy miały osoby, które z liter wyrazu KONSTYTUCJA musiały ułożyć kilka rzeczowników. Wszyscy śmiałkowie, zmagający się z zadaniem przyporządkowania charakterystycznych miejsc do miast zaznaczonych na mapie Polski, musieli nieźle "główkować". Wszyscy bezbłędnie zaliczyli zadanie polegające na uzupełnieniu tekstu (z lukami) "Mazurka Dąbrowskiego". Dużą popularnością cieszyło się stanowisko REBUSOMANIA (hasło: Konstytucja 3 Maja) - przygotowane przez uczniów klasy VI b i c oraz zadanie "Ważne daty", gdzie należało przyporządkować najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju do właściwej daty. Zabawa była wspaniała, zwłaszcza, że Mistrzami Gry Szkolnej zostali wszyscy, którzy zebrali odpowiednią ilość stempelków. Oprócz słodkiego poczęstunku dla każdego ucznia, można było wykazać się wiedzą i różnymi umiejętnościami. Jak widać podróże (po szkole : ) kształcą.

Rusz głową - 5 maja 2015

Za udział w zabawie dziękują organizatorzy Gry Szkolnej:
I. Marynowska i A. Derenda

5 maja 2015 roku "SPRZĄTALIŚMY" JĘZYK POLSKI

Jak trudny jest język ojczysty, mogli przekonać się uczniowie z klas szóstych elbląskich szkół podstawowych nr: 6, 11, 15 i 18. Wzięli byka za rogi i zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi poprawności językowej przygotowanymi przez nauczycielki języka polskiego z Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta w Elblągu.

Z wielką przyjemnością gościliśmy 5-osobowe drużyny z czterech szkół podstawowych z Elbląga wraz z opiekunami i publicznością. Reprezentanci szkół rozwiązywali różnorodne zadania, począwszy od tych sprawdzających świadomość językową, a skończywszy na "łamańcach" słownych wymagających doskonałej dykcji.

Jesteśmy pełni podziwu dla wiedzy i umiejętności językowych uczestników konkursu. To niewątpliwie efekt pracy dzieci i ich nauczycieli.

Rywalizacja między zespołami była zacięta. Losy pierwszego miejsca ważyły się do końca. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 6; trzecie: uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 15, a czwarte: Szkole Podstawowej nr 11.

Odczucia organizatorów są jednoznaczne: wszystkie zespoły zasługują na uznanie, ponieważ bardzo dobrze poradziły sobie z niełatwymi zadaniami.

Jesteśmy również dumni z uczniów naszego gimnazjum, którzy bardzo się zaangażowali w przeprowadzenie konkursu. Zadbali zarówno o część merytoryczną przedsięwzięcia, jak i o poczęstunek oraz miłą atmosferę.

Sprzatamy Jezyk Polski - 5 maja 2015

Aby było bezpieczniej i przyjemniej ...

Na wyznaczonych przerwach w szkole podstawowej uczennice klasy IIa z gimnazjum pełnią dyżury (codziennie i cały rok szkolny). Podczas dyżurów dużo się dzieje. Dzieci biegają po korytarzu, grają w różne gry tj. guma, czy klasy. Często zapraszają nas do wspólnej zabawy. Zdarza się też tak, że my uczymy ich zasad jakiejś gry, której wcześniej nie znali. Oprócz zabaw z uczniami musimy również pilnować, żeby nikomu nic się nie stało. Mamy koszulki z napisem "DYŻURNY" i plakietki z naszymi imionami, aby dzieci wiedziały jak się do nas zwracać. Większość dzieci lubi z nami rozmawiać i pozytywnie reaguje na propozycję spokojnego spędzenia przerwy. Są też tacy, którzy chętnie pomagają nam pilnować, aby nikt nie wchodził na schody, bo jest taki zakaz.

Dyżury 2aG w SP11- 7 maja 2015

Zdjęcia i krótką informację sporządziła Dominika Jarosz z klasy IIa

Najlepsi w konkursie Kangur Matematyczny 2015

Najlepsi w konkursie Kangur Matematyczny 2015

Zawody wędkarskie

03.05.2015r. na bulwarze Zygmunta Augusta odbyły się coroczne "Wiosenne Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezydenta Elbląga". Gimnazjum 4 reprezentowało tylko dwóch zawodników i przez to nie sklasyfikowano drużyny, a szkoda bo puchar był "na wyciągnięcie ręki". Szkołę reprezentowali Patryk Dalidowicz i Przemek Kopyść, którzy indywidualnie znaleźli się na podium zajmując I m - Patryk (6,5 kg ryb) i II m - Przemek (4,5 kg ryb). Ogromne gratulacje dla zawodników.

Zawody wedkarskie - 3 maja 2015

Mażoreki Mistrzem Polski Północnej

W dniu 3 maja 2015 szkolny zespół Mażoretek wziął udział w Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Północnej w Chełmnie. Były to równocześnie nominacje do Mistrzostw Polski Mażoretek - Kędzierzyn Koźle 2015. Całą imprezę rozpoczęły uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Następnie wszystkie zespoły wraz z orkiestrą dętą przeszły ulicami miasta.

Dziewczynki zaprezentowały w dwóch dyscyplinach tanecznych w kategorii wiekowej 8-12 lat - kadetki. Pierwsza odbyła się przed chełmińskim ratuszem, była to defilada, która polegała na prezentacji układu marszowego na odcinku 100 m - 4 x 25 m z nawrotami o 180°. Drugi występ odbył się w Gimnazjum nr 1 w dyscyplinie: scena. Mażoretki musiały wykonać elementy obowiązkowe z batonem zgodnie ze swoją kategorią wiekową Regulaminu Mistrzostw.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności, publika pięknymi występami mażoretek, organizatorzy udanym przedsięwzięciem, a uczestniczki oczekiwanymi sukcesami. Nasz zespół zajął I miejsce w kategorii kadetek oraz otrzymał nominacje do Mistrzostw Polski w Kędzierzynie Koźlu.

Na zakończenie imprezy odbyły się Wybory Miss Mażoretek. W konkursie wzięło 20 dziewcząt z wszystkich zespołów prezentujących się na Mistrzostwach. Nasz zespół reprezentowały: Amelia Kurowska, Wiktoria Szymańska, Laura van Ieperen i Katarzyna Mital. Kandydatki musiały pokazać swoje umiejętności pracy z rekwizytem oraz zaprezentować się przez jury i publicznością. Miss Mażoretek Chełmno 2015 została Katarzyna Mital.

Mistrzostwa były organizowane przez Stowarzyszenie Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerliderek Polskich oraz Chełmiński Dom Kultury.

Skład zespołu: Martyna Bilińska, Kinga Borkowska, Maja Ćwiklińska, Weronika Michalak, Laura Romańczuk, Laura van Ieperen, Julia Czarnota, Joanna Jaroszek, Justyna Mierzejewska, Katarzyna Mital, Karolina Gorczyńska, Amelia Kurowska, Wiktoria Siwko, Wiktoria Szymańska, Julia Świątkowska, Amelia Górecka i Patrycja Sowa.

Gratulujemy sukcesu wszystkim dziewczętom.

Marżoretki - 3 maja 2015

Dzień Flagi R P

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiony w 2004 roku, obchodzony jest w naszym kraju już po raz 11. Należy do najmłodszych polskich świąt państwowych.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 11 w dniu 2 maja brali udział w obchodach tego święta w naszym mieście. Uroczystości rozpoczęły się pod Bramą Targową skąd nastąpił przemarsz ul. Stary Rynek do Ratusza Staromiejskiego. Uczniowie z flagami, kotylionami i emblematami szkoły nieśli 50-metrową biało-czerwoną flagę. Mogliśmy obejrzeć również inscenizację historyczną i pokazy musztry w wykonaniu szkół mundurowych. Uczestnicząc w tych uroczystościach daliśmy wyraz naszego patriotyzmu i szacunku dla barw narodowych.

Dzien Flagi w SP11 - 2 maja 2015

Gimnazjum nr 4 na biało-czerwono

W dniu poprzedzającym świąteczną majówkę kolorami dominującymi w Gimnazjum nr 4 stały się barwy narodowe. Uczniowie swoim strojem postanowili nawiązać do zbliżających się świąt. Ubrani na biało lub czerwono ustawili się przed szkołą, tworząc "żywy napis" - POLSKA.

Nie było to łatwe zadanie, ale efekt jest imponujący, co widać na zdjęciach. Uczniowie i nauczyciele udowodnili, że nawet grupa kilkuset osób, może skutecznie się porozumieć, jeśli wszystkich łączy ta sama idea - przywiązanie do Ojczyzny i szacunek dla symboli narodowych.

G4 na bialo-czerwono - 2 maja 2015

Wyróżnienie w konkursie "Szkoła zawodowa - mój wybór"

20 kwietnia 2015 roku w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu "Szkoła zawodowa - mój wybór". Decyzją jury na wyróżnienie zasłużyła praca pisemna ucznia Gimnazjum nr 4 im. Z. Herberta - Cezarego Łabuńskiego, który w formie pamiętnika wizjonersko przedstawił swoje losy jako absolwenta technikum.

Gratulujemy sukcesu!

Sukces Mai

W środę 29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Zdrowie w poezji dziecięcej". Jurorzy oceniali występy pod względem odpowiedniego doboru tekstu do możliwości uczestnika, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsce zajęła Maja Czurak z zerówki w naszej szkole. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sukces Mai - 29 kwietnia 2015

Agata Kopańska

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11
 1. Michalina Majewska - laureatka z języka polskiego (opiekun: Izabela Marynowska) i laureatka konkursu z matematyki (opiekun: Marzena Głowacka)
 2. Maciej Borawski - laureat konkursu z matematyki (opiekun: Marzena Głowacka)
 3. Józef Grzębski - finalista konkursu z historii (opiekun: Joanna Bawtrel)
Ogółem: 3 laureatów i 1 finalista

GIMNAZJUM NR 4

 1. Szymon Terech- laureat konkursu z matematyki (opiekun: Jolanta Kalka) i laureat konkursu z fizyki (opiekun: Jadwiga Pietrzak)
 2. Dawid Rybski - laureat konkursu z wos-u (opiekun: Roman Nakonowski), finalista konkursu z fizyki (opiekun: Iwona Wasilewska), finalista konkursu z języka angielskiego (opiekun: Magdalena Szyk-Wojtkiewicz)
 3. Adrian Kamiński - laureat konkursu z historii (opiekun: Joanna Bawtrel), finalista konkursu z fizyki (opiekun: Jadwiga Pietrzak)
 4. Kacper Dratwa - laureat konkursu z wos-u (opiekun: Roman Nakonowski), finalista konkursu z historii (opiekun: Joanna Bawtrel)
 5. Alicja Panfil - laureatka konkursu z języka angielskiego (opiekun: Elżbieta Derlukiewicz)
 6. Joanna Hinc - laureatka konkursu z języka polskiego (opiekun: Małgorzata Kowalska)
 7. Klaudia Jaskórzyńska - laureatka konkursu z języka polskiego (opiekun: Bożena Balbuza)
 8. Cezary Łabuński - laureat konkursu z języka polskiego (opiekun: Marzena Kurach)
 9. Patryk Dalidowicz - finalista konkursu z matematyki (opiekun: Jolanta Kalka), finalista konkursu z fizyki (opiekun: Jadwiga Pietrzak)
 10. Krzysztof Mgłosiek - finalista konkursu z biologii (opiekun: Halina Dolna), finalista konkursu z geografii (opiekun: Łucja Gniady)
 11. Martyna Dembler - finalistka konkursu z języka angielskiego (opiekun: Elżbieta Derlukiewicz), finalistka konkursu z języka polskiego (opiekun: Bożena Balbuza)
 12. Anna Zimińska - finalistka konkursu z wos-u (opiekun: Roman Nakonowski)
 13. Lidia Karbowska - finalistka konkursu z wos-u (opiekun: Roman Nakonowski)
 14. Daria Nowak - finalistka konkursu z biologii (opiekun: Halina Dolna)
 15. Oskar Blaszczyk - finalista konkursu z języka angielskiego (opiekun: Magdalena Szyk-Wojtkiewicz)
 16. Radosław Wachnik - finalista konkursu z języka polskiego (opiekun: Marzena Kurach)
 17. Zuzanna Kierlandczyk - finalistka konkursu z języka polskiego (opiekun: Małgorzata Kowalska)
 18. Maja Odziemczyk - finalistka konkursu z języka polskiego (opiekun: Barbara Magoń)
 19. Katarzyna Nejman - finalistka konkursu z języka polskiego (opiekun: Bożena Balbuza)
 20. Łukasz Wierciński - finalista konkursu z języka polskiego (opiekun: Małgorzata Kowalska)
 21. Patrycja Bogalecka - finalistka konkursu z języka polskiego (opiekun: Marzena Kurach)
 22. Oliwia Bińkowska - finalistka konkursu z języka polskiego (opiekun: Barbara Magoń)

Ogółem: 9 laureatów i 21 finalistów

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 składa serdeczne gratulacje wszystkim laureatom, finalistom i ich opiekunom tegorocznych konkursów przedmiotowych.

W bieżącym roku szkolny pobiliśmy rekord w Gimnazjum nr 4 pod względem ilości laureatów i finalistów! Po raz pierwszy w historii szkoły mamy 9 laureatów (do tej pory - 7 i to bardzo dawno temu...) i aż 21 finalistów (do tej pory - 15)!

W Szkole Podstawowej nr 11- 3 laureatów to też swoisty rekord (do tej pory - 2)! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulacje należą się również rodzicom wszystkich wymienionych uczniów.

Hanna Trybińska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1

Gimnazjum nr 4 otwarte dla szóstoklasistów!

Uczniom klas VI szkół podstawowych w Elblągu polecamy nasze gimnazjum! Z ofertą edukacyjną dotarliśmy już do SP nr 18, SP nr 15 i SP nr 6.

W przyszłym roku szkolnym powstaną następujące klasy pierwsze:

 • językowa ( ze zwiększoną ilością godzin języka angielskiego ) ( dwie klasy),
 • matematyczna ( z dodatkowymi lekcjami matematyki ),
 • sportowa ( z 10 godzinami wychowania fizycznego w tygodniu; profil - koszykówka ),
 • ogólne ( dwie lub trzy klasy).

W ofercie mamy również szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych (kół przedmiotowych, artystycznych i sportowych ).

Zapewniamy uczniom dodatkową pomoc w postaci zajęć wyrównawczych, terapeutycznych i konsultacji z każdego przedmiotu.

Siłą naszego gimnazjum jest miła atmosfera i otwartość na potrzeby ucznia!
Dzięki różnorodnym imprezom i akcjom organizowanym przez SU życie w naszej szkole nie jest nudne. Tu możesz osiągać wysokie wyniki w nauce i rozwijać swoje zdolności i zainteresowania!

ZAPRASZAMY klasy VI szkół podstawowych wraz z wychowawcami do odwiedzenia naszego gimnazjum ( termin dogodny dla gości do ustalenia telefonicznie w sekretariacie szkoły).

Oddzielnie dla każdej klasy VI przygotowujemy specjalne Drzwi Otwarte. Zapewniamy szereg atrakcji!

W poniedziałek, 19 kwietnia gościliśmy klasę szóstą z SP nr 18. Szóstoklasiści między innymi wzięli udział w zajęciach doświadczalnych z biologii i chemii. Mieli okazję samodzielnie przygotować preparaty z liści i obserwować je po mikroskopem. Z dużym zaangażowaniem przeprowadzali również różne doświadczenia chemiczne. Tego typu zajęcia badawcze bardzo im się podobały .

Szóstoklasiści wykazali się także dobrą orientacją w terenie, pomysłowością i sprytem. Z łatwością wykonali przygotowane dla nich zadania polegające na dotarciu do określonych miejsc i osób w szkole oraz na zdobyciu potrzebnych informacji. Poznawanie szkoły udało się połączyć z dobrą zabawą.

Naszych gości przyjęliśmy również słodkim poczęstunkiem, podczas którego mogli obejrzeć Lip dub nakręcony w zeszłym roku podczas Święta Szkoły.

Szóstoklasistom i ich wychowawcy bardzo podobało się w naszym gimnazjum. Mamy nadzieję, że z wieloma uczniami z tej klasy spotkamy się we wrześniu w naszej szkole.

Czekamy na kolejnych gości! Zapraszamy!

Organizatorzy: Anna Awiżeń, Halina Dolna, Magdalena Kołacka i Bożena Balbuza oraz uczennice klas I i II gimnazjum.

Promocja_Gimnazjum_4 - 13 kwietnia 2015
Promocja Gimnazjum 4 cz2 - 28 kwietnia 2015

Dzień Ziemi w Urzędzie Miasta

24 kwietnia w Urzędzie Miasta w Elblągu odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży Prezydentem Miasta Witoldem Wróblewskim.

Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi jest okazją do podsumowań i wyróżnień młodych ludzi zaangażowanych w działalność ekologiczną. W tym roku szkolnym nagrody odebrali następujący uczniowie :

 • Michalina Majewska i Dawid Klemens ze Szkoły Podstawowej nr 11
 • Patrycja Bogalecka i Patryk Dalidowicz z Gimnazjum nr4

GRATULUJEMY!!!

Halina Dolna i Katarzyna Szczepańska

Jesteśmy w finale TWIS

W piątek 24 kwietnia klasa IV C sportowo-językowa wzięła udział w Turnieju Wiedzy i Sportu TWIS 2015. Jak sama nazwa wskazuje, oprócz sprawności fizycznej przydała się również wiedza - a dokładnie wiedza przyrodnicza. W Turnieju udział wzięło kilkanaście elbląskich szkół, i wszystkie zgłoszone zespoły zostały podzielone na trzy grupy i rywalizacja odbywała się na zasadzie rozgrywek grupowych.

Drużyna przygotowana przez Trenerów (p. Anię Przewodowską i p. Janusza Krasowskiego) wykazała się super zdolnościami. W rzutach wolnych do kosza byliśmy bezkonkurencyjni zdobywając - nie tylko w swojej grupie, ale i wśród wszystkich zebranych drużyn - pierwszy wynik - 7 pkt. Oprócz tego uczniowie świetnie poradzili sobie z wyścigami na piłkach - kangurkach.

Poza sportową częścią, drużyna zmagała się też z pytaniami z przyrody. Na szczęście przygotowania pod okiem p. Kasi Szyk przyniosły świetny rezultat i zdobyliśmy 7 na 8 punktów.

I tak oto spośród kilkunastu elbląskich szkół podstawowych wyłoniono trzy, a wśród nich Naszą Jedenastkę, które pod koniec maja wezmą udział w finale.

Jesteśmy bardzo dumni z Naszej Drużyny w składzie: Julia Markowska, Julia Gilgenast, Ada Szwarc, Piotrek Sarapuk, Kacper Wielesik oraz Dawid Klemens i życzymy im powodzenia podczas finału

Egzamin Gimnazjalny 21-23.04.2015

Przez 3 dni uczniowie gimnazjum będą zmagać się z testami. Za nimi już pierwszy dzień rozwiązywania zadań z historii, wos-u i języka polskiego. Jutro część matematyczno-przyrodnicza i w czwartek język nowożytny.

Każdego dnia egzaminacyjnego uczniowie napiszą po 2 testy z różnych zakresów, pomiędzy którymi będą mieli przerwę, podczas której zregenerują swoje siły. Uczniowie przyszli stremowani, ale zmotywowani i uśmiechnięci.

Wyniki egzaminu poznamy w czerwcu. Są one warunkiem ukończenia gimnazjum oraz przepustką naszych uczniów do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.

Egzamin gimnazjalny - 23 kwietnia 2015

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Pola nadziei

W minioną sobotę i niedzielę (19-20.04.2015) uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w ogólnopolskiej akcji "Pola nadziei". Jest to coroczna kampania szerzenia idei hospicyjnej, oraz zbierania pieniędzy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej (obejmuje leczenie i opiekę nad nieuleczalnie chorymi) osób, które są ciężko chore i ich rodzin. Grupa z naszej szkoły liczyła 87 wolontariuszy i z dumą należy podkreślić, że była to najliczniejsza delegacja ze wszystkich zgłoszonych placówek. Mimo zmiennej pogody młodzież dzielnie przemierzała ulice naszego miasta i zbierała pieniądze na rzecz naszego elbląskiego hospicjum. Każdy kto otwierał serce i wspierał hospicjum otrzymywał żonkila, który jest symbolem nadziei. Młodzieży dziękuję za zaangażowanie i kto wie może za rok pobijemy rekord frekwencji.

Anna Ostrasz - koordynatorka akcji

39 Ogólnopolski Zlot do Nadbrzeża

18 kwietnia grupa miłośników turystyki pieszej z naszej szkoły wzięła udział w 39 Ogólnopolskim Zlocie do Nadbrzeża.

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Każdego roku odwiedzamy Nadbrzeże by pamiętać o tych ,którzy 70 lat temu stali się ofiarami zbrodniczego systemu hitlerowskiego. Pamięć o tamtych dniach musi przetrwać w przyszłych pokoleniach.

Autokarami dotarliśmy do Suchacza, skąd ruszyliśmy wyznaczoną trasą w stronę Nadbrzeża. Piękna aczkolwiek wietrzna pogoda sprzyjała naszej wędrówce .Podziwiliśmy piękne krajobrazy ze wzgórzami i wielkimi dolinami. Gdy dotarliśmy pod pomnik w Nadbrzeżu, wzięliśmy udział w uroczystościach. Złożono tam wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Później udaliśmy się do stanicy w Nadbrzeżu. Tam poczęstowano nas gorącym żurkiem, chlebem ze smalcem i kiszonymi ogórkami. Odbyły się również konkursy, w których nasi uczniowie chętnie wzięli udział. Dużą atrakcją były kajaki, które udostępniono uczestnikom rajdu. Po 14 impreza dobiegła końca. Około 15 byliśmy w Elblągu. Zachęcamy wszystkich do udziału w następnym rajdzie, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Rajd Nadbrzeze - 18 kwietnia 2015

Pozdrawiamy Anna Awiżeń i Andrzej Derenda

II miejsce Julii w VIII Ogólnopolskich Zawody Pływackie NORDA SWIM 2015

W sobotę 18 kwietnia 2015r., Julia Borczak z kl. IV c, wzięła udział w VIII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich NORDA SWIM we Władysławowie. Dzielnie walczyła uzyskując następujące wyniki:
 • 2. miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 1:32,27 oraz
 • 7. miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 1:25,43 w kategorii wiekowej 10 lat.

Za miesiąc przed Julią najważniejsze zawody w tym sezonie, Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10, 11 lat - Mistrzostwa Polski w Ciechanowie.

Trzymajmy kciuki :)

Zajęcia dla najmłodszych

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły (klasy IV-VI) przygotowali zajęcia dla dzieci z przedszkola oraz dwóch klas I. Członkowie koła przyrodniczego w składzie: Jessica Kobus, Alicja Odziemczyk, Natalia Nowicka, Maja Domalewska, Katarzyna Śliwińska, Iga Rutkiewicz, Marcel Odziemczyk, Klaudia Górecka, Amelia Kęska, Kinga Wiczyńska, Agata Mystkowska, Oliwia Osmańska przygotowali najciekawsze doświadczenia w postaci sześciu stanowisk. Podczas zajęć dzieci miały możliwość zobaczyć co dzieje się na naszym kole przyrodniczym oraz samodzielnie zbadać pewne zjawiska. Możliwość zrealizowania takiej nietypowej lekcji przyniosła wiele radości nie tylko maluchom ale także uczniom przygotowującym doświadczenia - tego dnia wcielającym się w rolę nauczycieli. Zdjęcia z 17.04.2015

Zajęcia dla najmłodszych - 17 kwietnia 2015

K. Szyk

"Sztukę dialogu" mamy opanowaną!

17 kwietnia w MDK w Elblągu odbył się XIV Miejski Przegląd Recytatorski "Sztuka dialogu", w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić fragment wybranego utworu literackiego (prozą lub wierszem).

Nasi reprezentanci - Julia Olszewska z kl. II B i Mateusz Jachimowicz z kl. III B wcielili się w role Phoebe i Holdena z powieści J. D. Salinger "Buszujący w zbożu".

Występy uczestników oceniało profesjonalne jury - Pani Beata Przewłocka (aktorka) i Pan Mirosław Siedler (dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewrska w Elblągu).

Komisja przyznała dwie równorzędne nagrody. Zdobyli je:

 • Julia Olszewska i Mateusz Jachimowicz - Gimnazjum nr 4
 • Hubert Urbański i Adrian Albrecht - Gimnazjum nr 7

Gratulujemy!

Sztuka dialogu - 17 kwietnia 2015

Opiekun zespołu: Bożena Balbuza

I miejsce w Międzyświetlicowej Spartakiadzie Szkół Podstawowych

W dniu 17 kwietnia 2015r. w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu odbyła się II Międzyświetlicowa Spartakiada Szkół Podstawowych, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dzieci ze świetlicy, która przyjęła wdzięczną nazwę "Sprinterzy z 11-stki" i zajęła zaszczytne I MIEJSCE!

W skład drużyny wchodziły następujące osoby: Izabela Misiewicz, Wiktoria Szymańska, Katarzyna Mital, Karina Czurak, Aleksandra Mikłosz, Denis van Ieperen, Filip Ościłowski, Wojciech Stróżewski, Sebastian Chrzanowski, Przemysław Kruszewski.

Udział w Spartakiadzie brało 14 elbląskich szkół podstawowych i dwa Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze. W związku z dużą ilością uczestniczących szkół, spartakiada była podzielona na dwa etapy eliminacyjne. W każdym z etapów uczestniczyło po 8 szkół. Do finału przechodziły po 3 najlepsze zespoły. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta, a konkurencje finałowe w których uczestniczyli zawodnicy były znacznie trudniejsze od eliminacyjnych. W każdej z 5 konkurencji nasi zawodnicy byli najlepsi co sprawiło, że ostatecznie zdobyli zasłużone I MIEJSCE!

Zgodnie z regulaminem imprezy każda drużyna mogła przyprowadzić swoich kibiców, którzy również podlegali ocenie (ich strój, rekwizyty, zachowanie). I w tej kwestii okazaliśmy się niepokonani i zespół naszych kibiców zdobył I MIEJSCE! W skład grupy kibiców dopingujących naszych zawodników wchodziły następujące osoby: Aniela Mieczkowska, Kornelia Częścik, Justyna Waszczyszyn, Amelia Rentflejsz, Natalia Kudlak, Zuzanna Dziagiel, Paweł Cholewa, Wojciech Klemens, Szymon Glaner, Alan Czyżewski, Daniel Bartkowski, Dawid Gruchalski, Błażej Paź, Marcin Poturała.

MSSP - 17 kwietnia 2015

Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę - zarówno zawodnikom, jak i kibicom - serdecznie gratulujemy!!!

GEOCERTYFIKAT

Szkoła Podstawowa nr 11 w środę 15.04.2015r odebrała GEOCERTYFIKAT. Tytuł ten nadawany jest placówkom oświatowym, które w swoich działaniach edukacyjnych i wychowawczych, wyróżniają się podejmowaniem zagadnień georóżnorodności otoczenia.

Członkowie komisji podziwiali naszych uczniów, którzy przemierzali kilometry dróg, uczestniczyli w edukacji na temat skał i skamieniałości, wykonywali wystawy plastyczne robili ciekawe zdjęcia niezwykłym okazom. Dzięki temu, z pomocą nauczycieli z zaangażowaniem wykonujących swój zawód, uczniowie rozwijali i będą rozwijali swoje zainteresowania i pasje dotyczące ziemi.

Z góry dziękujemy!

Uroczyste wręczenie GEOCERTYFIKATÓW odbyło się w w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku.

Koordynatorki
K. Szczepańska
A. Cywińska

Zmiana godzin pracy administracji szkoły
od 13.04.2015

 • PONIEDZIAŁEK - 7.30- 15.30
 • WTOREK - 7.30- 16.30
 • ŚRODA - 7.30- 15.30
 • CZWARTEK - 7.30- 15.30
 • PIĄTEK - 7.30- 14.30

IX Elbląska Wiosna Pływacka 2 kwietnia 2015r.

W miniony czwartek 2 kwietnia 2015r. na IX Elbląskiej Wiośnie Pływackiej uczniowie Naszej szkoły: Julia Borczak, Jaś Stosik z IV c oraz Jakub i Józek Grzębscy wraz z kolegami z klubu, dzielnie walczyli z ponad 300 pływakami z 18 klubów m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Olsztyna, Torunia, Giżycka, Grudziądza, Iławy, Szczytna i Mławy.

 • Najlepszy wynik osiągnęła Julia Borczak (2005) uzyskując:
  • II miejsce i srebrny medal, na dystansie 100m stylem grzbietowym,
  • III miejsce i brązowy medal, na dystansie 50m stylem grzbietowym,
  • oraz 5 m-ce, 100m st. dowolnym.
 • Kuba Grzębski (2005) 12 m-ce, 100m st. dowolnym; 21 m-ce, 50m st. dowolnym;
 • Józek Grzębski (2002) 7 m-ce, 50m st. klasycznym; 13 m-ce, 100m st. dowolnym;

Wszyscy uczniowie, wykazali się walecznością i godnie reprezentowali Elbląg w barwach klubu UKP Jedynka Elbląg. W klasyfikacji punktowej jako klub zajęli II miejsce.

IX Elbląska Wiosna Pływacka - 2 kwietnia 2015

Artykuły o zawodach:

Wielki dzień szóstoklasistów

Sprawdzian podsumowujący sześcioletnią naukę w szkole podstawowej, który odbył się 1 kwietnia, był pierwszym poważnym egzaminem dla 71 uczniów klas szóstych SP 11. O godzinie dziewiątej rozpoczęto zmagania z językiem polskim i matematyką. Tegoroczną nowością był egzamin z języka angielskiego. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić, w jakim stopniu opanowali przekazywaną na lekcjach wiedzę i umiejętności. Uśmiechnięte buzie napawały optymizmem zarówno rodziców jak i nauczycieli.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy wspaniałych wyników!

Sprawdzian klas 6 - 1 kwietnia 2015

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 informuje, iż zapewni opiekę uczniom w dniach:

2, 3 i 7 kwietnia w godzinach: 6.00 - 16.00.

Jednocześnie przypominamy, iż przysługuje ona dzieciom, których rodzice pracują.

Prosimy o wcześniejsze zadeklarowanie u wychowawcy klasy obecności dziecka w w/w dniach.

Dotknij teatru

27 marca członkowie zespołu teatralnego "Podaj dalej" uczcili Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji na jednej z przerw zorganizowali happening, którego celem było zachęcenie innych do "Dotknięcia Teatru". Szkolny zespół teatralny już po raz trzeci wziął udział w ogólnopolskiej akcji służącej popularyzacji teatru.

Dotknij teatru - 27 marca 2015

Opiekun zespołu teatralnego "Podaj dalej" - Bożena Balbuza

Świetlicowy konkurs recytatorski "Poezją witamy wiosnę"

Dnia 27 marca 2015r. w świetlicy szkolnej już po raz trzeci odbył się konkurs recytatorski klas I szkoły podstawowej. Udział w konkursie wzięło siedmioro dzieci; jedna uczennica klasy I "b", dwoje uczniów z klasy I "c", dwoje z klasy I "d" oraz dwoje uczniów z klasy I "e". Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie oraz odkrywanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci przy równoczesnym kształtowaniu języka, wrażliwości i wyobraźni. Konkurs okazał się być świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych naszych pierwszaków. Ocenie podlegały: dobór repertuaru do tematu konkursu, poziom pamięciowego opanowania utworu, interpretacja tekstu, kultura słowa, oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój). Poniżej zamieszczamy listę laureatów konkursu:
 • I miejsce: Bartosz Strzyżewski, klasa I "d"
 • II miejsce: Laura van Ieperen, klasa I "d"
 • III miejsce: Michał Rapcewicz, klasa I "e"
Laureaci I, II i III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy uczestnictwa oraz symboliczne nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział!

Elżbieta Pietruczuk

Czytam w podróży ... Herberta

Dnia 24 marca 2015 roku uczestniczyliśmy w trzeciej już z kolei ogólnopolskiej akcji społecznej pod hasłem "Czytamy w podróży... Herberta", której celem jest upowszechnienie spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta.

Udział w akcji wzięli uczniowie z klas: I e, I f, II b i II d. Poruszaliśmy się środkami komunikacji miejskiej i namawialiśmy podróżujących do zapoznania się z Herbertem i jego twórczością, np. podczas podróży. Każdy pasażer mógł otrzymać zakładkę do książek z cytatami z wybranych wierszy Z. Herberta.

Reakcje pasażerów były różne, głównie reagowali zainteresowaniem i uśmiechem. Wielu z nich miało już styczność z poezją Herberta i nie reagowali zbyt entuzjastycznie.

Podobał nam się udział w tej akcji, dzięki niej ludzie mieli okazję bardziej poznać naszego patrona.

Czytam w podróży - 24 marca 2015

Agata R., Anna K., Julia B. z kl. 2b

Talenty złowione!

W naszej szkole już po raz trzeci odbył się konkurs MAM TALENT! Licznie zgromadzona w auli publiczność obejrzała 14 prezentacji. Tegoroczna edycja konkursu obfitowała w występy wokalistów i tancerzy, chwilami jednak mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. To za sprawą dwóch pokazów magicznych sztuczek. Po raz pierwszy w szkolnym MAM TALENT mogliśmy zobaczyć jazdę na monocyklu. Wśród występów konkursowych nie zabrakło gry na gitarze i na pianinie. Podziwialiśmy również wytwory rękodzieła artystycznego.

Występy były bardzo udane! Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

Oto ONI:

 1. Karolina Prusecka z klasy II C
 2. Mażoretki ze świetlicy
 3. Zespół wokalny z klasy 6 B
 4. Kacper Choroś z klasy 5 A
 5. Karolina Bierkowska z klasy II A
 6. Agata Antosik z klasy 5 A
 7. Wiktoria Wasilewska i Aurelia Korba z klasy 4 A i 4 B
 8. Łukasz Chomicz z klasy 4 A
 9. Sebastian Haza z klasy I E
 10. Zespół taneczny z klasy IIA IIB II D III C
 11. Maksymilian Michalak z klasy III D
 12. Daria Werner z klasy II E
 13. Karolina Zagalska z klasy II A
 14. Ola Relidzińska z klasy I C

Jury w składzie: Pani Bożena Sakowska, Pani Jadwiga Pietrzak, Magdalena Maciejewska, Łukasz Twardowski i Klaudia Stępkowska przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Karolina Prusecka (rękodzieło artystyczne)
II miejsce - Zespół taneczny ( Dominika, Julia, Patrycja, Weronika, Kasia)
III miejsce - Wiktoria Wasilewska i Aurelia Korba (taniec gimnastyczny)
III miejsce - Łukasz Chomicz (sztuczki magiczne)

Publiczność swoją nagrodę przyznała laureatkom II miejsca - Zespołowi tanecznemu dziewcząt za taniec nowoczesny!

Wszyscy nagrodzeni otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców bony towarowe do zrealizowania w sklepach empik.

GRATULUJEMY!

Pani Alicji Stando, Panu Włodzimierzowi Obrębskiemu oraz Panu Arkadiuszowi Majewskiemu dziękujemy za pomoc przy organizacji imprezy.

Talenty zlowione - 25 marca 2015

Organizatorzy: Jolanta Kalka i Bożena Balbuza

Akcja WWF "Godzina dla Ziemi"

Dnia 23.03.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej po raz ósmy w Polsce akcji "Godzina dla Ziemi". W tym roku tematem przewodnim był problem ze zmniejszającą się drastycznie liczbą morświnów żyjących w Bałtyku. Grupa uczniów z IV i V klasy oraz grupa uczniów z gimnazjum wzięła udział w tworzeniu spotu w którym z symbolicznych marchewek została utworzona sylwetka morświna. Efekt pracy można obejrzeć na stronie: https://youtu.be/NmdtZIgpFNA .

Zachęcamy również do odwiedzenia galerii

Dodatkowo każdy komu los tego ssaka nie jest obojętny, może wziąć udział w akcji podpisując apel: "Godzina dla Morświna. Bądź moim głosem. Pomóż" na stronie www.godzinadlaziemi.pl

Godzina dla Ziemi - 23 marca 2015

H. Dolna, K. Szyk

Palmy Wielkanocne

W zorganizowanym przez świetlicę szkolną przy Zespole Szkół nr 2 konkursie na własnoręczne wykonanie palmy wielkanocnej, werdyktem jurorów, Wiktoria Ratajczyk z klasy III B zdobyła II miejsce. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji wielkanocnych oraz rozwijanie zdolności manualnych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejne sukcesy pływaków z ZS nr 1
21-22 marzec 2015r., Giżycko

Kiedy koszykarki i koszykarze z ZS nr 1 walczyli dzielnie na XIX Elbaskecie, to Julia Borczak, Jaś Stosik, Kuba i Józek Grzębscy z SP 11 a także Robert Wojtalewicz z Gimnazjum nr 4, godnie reprezentowali Nasze miasto w barwach UKP Jedynka Elbląg, podczas XII Wiosennych Zawodów Pływackich O Puchar Burmistrza Miasta Giżycka.

Uzyskali następujące wyniki:

 • II miejsca i srebrne medale wywalczyli:
  • Julia Borczak (2005) - 100m st. grzbietowy
  • Robert Wojtalewicz (2001) - 200m st. klasyczny, 100m st. klasyczny
 • III miejsca i brązowe medale wywalczyli:
  • Julia Borczak (2005) - 100m st. dowolny
  • Robert Wojtalewicz (2001) - 50m st. klasyczny

Plywacy ZS1 - 22 marca 2015

XIX Elbasket w Zespole Szkół nr 1 zakończony

22.03.2015r. zakończył się XIX Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców "Elbasket 2015". Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Jar" oraz Zespół Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4). Tegoroczny turniej objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Elbląga - pan Witold Wróblewski. Rozegrano łącznie 96 spotkań na 4 boiskach jednocześnie.

Sponsorami imprezy byli: Urząd Miasta Elbląg, PZU "Życie", Firma Budowlana Mytych, PSS "Społem", Carrefour Elbląg, Wzrokownia, Apteka "Centrum", "Wolność".

Ogromne podziękowania za organizację i przeprowadzenie tej sportowej imprezy należą się nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom i rodzicom Zespołu Szkół nr 1.

Pełen komunikat - wyniki


Elbasket dzien 3 - 22 marca 2015


Elbasket dzien 3 b - 22 marca 2015

Elbasket dzien 2 - 21 marca 2015

Elbasket dzien 1 - 20 marca 2015


Elbasket dzien 1 b - 20 marca 2015


Elbasket 1 c - 20 marca 2015

25 marca w naszej szkole odbędzie się III edycja konkursu Mam Talent - wydanie szkolne

Konkursowicze będą tańczyć, śpiewać i prezentować wszelkie wyobrażalne lub te nie mieszczące się w głowie, zdolności. Zwycięzca zdobędzie nie tylko sławę, ale również atrakcyjną nagrodę !!!

Na widownię zapraszamy uczniów klas, do których uczęszczają finaliści konkursu.

Masz pytania? Zgłoś się do organizatorów:
p.Jolanty Kalki ( 106C) lub p.Bożeny Balbuzy (5D)

Będzie się działo!

Samorząd Szkolny

Modernizacje i remonty w Zespole Szkół nr 1 w I półroczu 2014/2015

W ostatnim czasie wygląd korytarzy w naszej szkole uległ radykalnej poprawie. Jeszcze w czasie minionych wakacji wyremontowano wejście do szkoły oraz cały hol główny. Prace zostały wykonane siłami własnymi, a materiały remontowe zakupiliśmy ze środków wypracowanych przez szkołę. Następnie na pięknie wymalowane ściany zawiesiliśmy nowe dekoracje przedstawiające osiągnięcia naszych uczniów (certyfikaty, dyplomy, nowoczesne postery z kolorowymi plakatami).

W grudniu udało się pozyskać sponsora, który pokrył koszt położenia wykładziny antypoślizgowej (8 000 zł) w dwóch salach lekcyjnych - gabinecie 1C i 5C. Wtedy też z budżetu szkoły zamontowano nowe drzwi na parterze segmentu A - 7 946 zł.

W styczniu na terenie zielonym niedaleko wejścia do szkoły posadzono 40 tui szmaragd, które zastąpiły stare drzewka owocowe. Koszt tego zadania został pokryty z budżetu szkoły i wyniósł 4000 zł.

Najwięcej prac remontowych wykonano podczas ferii zimowych. Wtedy to w segmencie A i C na korytarzach I i II piętra zastąpiono płytki PCV wykładziną antypoślizgową. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł łącznie 64 353 zł; z czego 25 741 zł - to wkład własny szkoły (środki wypracowane przez nas), a 38 612 zł to kwota pozyskana przez szkołę z funduszu PFRON.

W czasie ferii zimowych wykonano też remont wejścia do szkoły. Żeby poprawić bezpieczeństwo uczniów położono na lastryko wykładzinę antypoślizgową, a schody prowadzące do szatni pokryto wykładziną i specjalnymi zabezpieczeniami. Takie działanie pozwoli uniknąć wypadków, spowoduje, że zejście to (do tej pory często śliskie) będzie o wiele bezpieczniejsze dla wszystkich uczniów. Koszt tego zadania wyniósł 12 400 zł (9000 zł - to środki wypracowane przez szkołę, a 3400 zł - to kwota pozyskana z funduszu prewencyjnego PZU).

W celu poprawy bezpieczeństwa naszych uczniów wykonano też (tuż po feriach) zabezpieczenia ostrych kantów ścian w auli szkolnej - pokryto je specjalną wykładziną. Na ten cel przeznaczono 1000 zł z Agrovisu oraz 416 zł z Rady Rodziców.

Teraz przed nami plany na wakacyjne remonty...

Remonty 1semestru 2014/15 - 9 marca 2015

Hanna Trybińska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1

Rekolekcje w SP 11

18.03.2015 w Szkole Podstawowej nr 11 rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. W pierwszym dniu organizowanym w naszej szkole dzieci przygotowały plakaty zgodnie z wyznaczonymi zadaniami na temat "Wierzcie w Ewangelię". Tematyka to znajomość historii biblijnych z Ewangelii św.Marka. Wszystkie prace były staranie wykonane, przemyślane i zasłużyły na duże brawa.

Rekolekcje_SP11 - 18 marca 2015

katechetka Agnieszka Gryciuk-Bujak

W ŚWIECIE BAJEK WALTA DISNEY'A

Dnia 12 marca 2015 r. w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu odbył się Międzyświetlicowy Turniej Wiedzy pod hasłem "W ŚWIECIE BAJEK WALTA DISNEY'A".
Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Mital z klasy II C oraz Fabian Romańczuk z klasy III A. Musieli oni zmierzyć się aż z pięcioma konkurencjami, które sprawdzały ich znajomość bajek wytwórni Walta Disney'a. Uczniowie rozwiązywali między innymi test wiedzy o głównych wątkach bajek, dopasowywali postaci negatywne oraz piosenki do bajek. Nasza reprezentacja świetnie poradziła sobie ze wszystkim zadaniami i zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy ! " : )

Liga Młodych Matematyków

7 III 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu odbyła się 12 edycja Rejonowego Konkursu Matematycznego "Liga Młodych Matematyków".

Laureatem konkursu w grupie klas czwartych został Jan Karpiński z kl. IV a, zajął I miejsce.

Wśród piątoklasistów Emilia Bobrowicz z kl. V b zajęła IV miejsce.

Gratulujemy sukcesu

Uwaga!!! Ponowna korekta plan lekcji na II półrocze

P L A N      
L E K C Y J N Y

Uwaga!

Już wkrótce w naszej szkole III edycja konkursu Mam Talent - wydanie szkolne

W konkursie wystąpić może prawie każdy. Prawie, bo warunek jest jeden: trzeba mieć talent. Należy zaprezentować coś, co wyróżni uczestnika spośród innych. W konkursie można występować indywidualnie i w zespołach. Konkursowicze mogą tańczyć, śpiewać i prezentować wszelkie wyobrażalne lub te nie mieszczące się w głowie, zdolności.

Zwycięzca zdobędzie nie tylko sławę, ale również atrakcyjną nagrodę !!!

Prosimy wychowawców o włączenie się do zabawy i pomoc wychowankom w przygotowaniu niezwykłego występu.

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

 • Wystarczy zgłosić chęć udziału do 6 marca do organizatorów:
  • p.Jolanty Kalki (106C)
  • p.Bożeny Balbuzy (5D)

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pochwalić się swymi umiejętnościami

Samorząd Szkolny

Gimnazjada w Halowej Lekkiej Atletyce

W dniu 4-5 marca 2015r. odbyły się w Gimnazjum nr 5 w Elbląg Halowe Zawody w Lekkiej Atletyce w ramach XVI Gimnazjady. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich rozgrywanych konkurencjach tj. pchnięciu kulą, skoku wzwyż, skoku w dal, oraz biegu na dystansie 2x30m.

Wyniki reprezentacji chłopców:

 • Dawid Rybski z wynikiem 170 cm zajął II miejsce w konkursie skoku wzwyż natomiast Cezary Wyszyński z takim samym wynikiem zajął miejsce III.
 • W biegu na dystansie 2 x 30m z łącznym wynikiem 9,28s Wojciech Wojtyna zajął V miejsce, a Kacper Szewczyk z wynikiem 9,69 uplasował się na miejscu 14.
 • W konkursie pchnięcia kulą wystartowali Rajkowski Dominik oraz Zarzeczny Kacper i odpowiednio zajęli miejsca XIV i XVI z wynikami 9,32m i 9,00
 • W skoku w dal nasze gimnazjum również reprezentowało dwóch uczniów, ponownie Wojciech Wojtyna, który z wynikiem 4,84m uplasował się na VII pozycji oraz Kawiński Szymon z wynikiem 4,64 na pozycji IX.

Wyniki reprezentacji dziewcząt:

 • Pchnięcie kulą: Karbowska Lidia - 8,79 złoty medal, Kołkowska Oliwia - 6,96 - 8m.
 • Skok wzwyż: Podsiadły Justyna - 130cm srebrny medal, Karbowska Lidia - 1120cm - 10m.
 • Skok w dal: Hassa Natalia - 3,94 brązowy medal, Pańczuk Wiktoria 3,89 - 7m.
 • 2x30m: Hassa Natalia - 10,33 - 5m., Aleksandra Urbanowska - 10,76 - 14m., Pułtorak Ewelina - 10,96 - 17m.

Gratulujemy.

Szczegółowe wyniki oraz więcej zdjęć znajdziecie na: http://www.mostruso.pl/news/s/427/halowa-lekka-atletyka---gimnazja---wyniki

Sudoku

Finał konkursu "Gra w SUDOKU" organizowanego przez Samorząd uczniowski odbył się 3 marca 2015r. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 18 osób. Uczniowie, którzy doszli do finału musieli pokonać 2 etapy - eliminacje i półfinał. Każdy etap to inny poziom trudności.


Zwycięzcy to:

 • Michalina Majewska - I miejsce
 • Mateusz Zajdel - II miejsce
 • Wiktoria Lasek - III miejsce

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na następny rok. Ćwiczcie już dziś!

Szkolny organizator: Mikołaj Sęk


Wszystkie Kolory Świata w SP 11

SP 11 należy do Klubu Szkół UNICEF, dlatego kolejny raz przystąpiła do III edycji projektu WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - jednej z najbardziej znanych kampanii na świecie tej organizacji.

W piątkowe popołudnie, 27.02.2015r., nasi uczniowie, rodzice i goście zostali zaproszeni w podróż przez kontynenty. Próżno było szukać tych, którzy nie ulegli czarowi prezentowanych miejsc. Azja zapraszała do wspólnego wykonania ozdób i układania TANGRAMÓW. Afryka kusiła tropikalnymi owocami oraz znajomością fauny i flory. Europa prezentowała dumnie zabytki i miejsca turystyczne. Ameryka Południowa zachęcała do podróży oraz poznania malowniczych krajobrazów i zwierząt. Australia postawiła na ruch w strefie kangura.

Brawami nagrodzono występy wokalistek, które dostarczyły uczestnikom imprezy wiele niezapomnianych doznań.
Tego wieczoru atrakcja goniła atrakcję, a przysłowiowym gwoździem imprezy była licytacja szmacianych laleczek ubranych w stroje ludowe z kraju ich pochodzenia. Z pomocą rodziców zostało wykonanych 49 przepięknych laleczek. Każda z nich była inna, każda oczarowywała swojego przyszłego opiekuna i co najważniejsze każda znalazła nowy dom, a dzieci w Sudanie Południowym będą, bo to im poświęcony był tegoroczny projekt, mogły otrzymać pomoc medyczną, która przyczyni się do ratowania życia.

Mury szkoły opuszczali szczęśliwi posiadacze laleczek, przeświadczeni wiarą, że mogli przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym tego świata.
Spośród wszystkich laleczek została wybrana Japonka AIKO, na którą będzie można będzie głosować w kategorii najoryginalniejszych. Nagrodą za zdobycie największej ilości lajków na Fb będzie koncert Majki Jeżowskiej, który zostanie zorganizowany w zwycięskiej szkole.

Z aukcji uzyskano 1400 złotych i właśnie taka kwota została przekazana na konto UNICEF Polska.

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że wrażliwość społeczna i niesienie pomocy najbardziej potrzebującym nie jest im obce. Otwartość na inne kultury i postawa tolerancji tkwi głęboko w ich świadomości.

Laleczki UNICEF - 27 lutego 2015

Halowa Lekka Atletyka Szkół Podstawowych

25 i 26.02.2015r. na hali Gimnazjum nr 5 odbyły się XXIX MIMS w Halowej Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców. Dzieci startowały w skoku wzwyż, koku w dal, pchnięciu kulą oraz biegu sprinterskim 2x30m. Reprezentacje szkół liczyły po dwóch zawodników do konkurencji technicznych oraz trzech do biegów.

Nasza reprezentacja wypadła bardzo dobrze, zajmując wysokie, także medalowe miejsca.

Pełny komunikat

Szczegółowe wyniki z zawodów na

DRZWI SP 11 - JAK ZAWSZE SZEROKO OTWARTE

26 lutego nasza szkoła odkryła swoje tajemnice przed przyszłymi uczniami - dziećmi 5,6 i 7-letnimi oraz ich rodzicami. Jak co roku gości witali uczniowie SP 11 a także przedstawiciele Gimnazjum 4. Niewątpliwą atrakcją spotkania była loteria fantowa, w której wzięły udział wszystkie dzieci. Dyrekcja szkoły przedstawiła rodzicom wyjątkowo bogatą ofertę placówki, podkreślając, że priorytetami SP 11 są: bezpieczeństwo oraz wysoki poziom wiedzy i umiejętności naszych podopiecznych.

Ogromny aplauz wśród naszych gości wzbudził występ mażoretek a " Wesoły pociąg", do którego zaprosili uczniowie kl. I zawiózł wszystkich do bajecznej krainy piosenek z dzieciństwa. Uczennice gimnazjum otworzyły przed dziećmi "taneczną furtkę", prezentując zapierający dech w piersiach układ- "wygibajtus". Nie obyło się bez tradycyjnych szczęśliwych losów, uprawniających do otrzymania mundurków szkolnych - wyróżniających naszych uczniów spośród elbląskiej dziatwy.

W asyście gimnazjalistów grupy małych detektywów wzięły udział w mini-teście sportowym, prowadzonym przez uczennice klas sportowych na kolorowym placu zabaw. Kolejnym etapem podróży była szkolna świetlica - "królestwo przyjemności" oraz biblioteka - "skarbnica wiedzy i fantazji".

Bawiąc się z piątoklasistami, dzieci sprawdziły swoje umiejętności błyskawicznego opanowania angielskich piosenek i wyliczanek. Wraz z gospodarzami gabinetów odkrywali tajemnice gry na kolorowych bum-bum rurkach, otoczyli opieką kolorowe piłki lub eksperymentowali w świecie przyrodniczych cudów.

Każdy, kto ukończył wędrówkę po krainie Szkoły Podstawowej nr 11, otrzymał Misia - Patysia z pięknymi życzeniami.

Uśmiechnięte buziaki milusińskich gości i bardzo miłe opinie rodziców są dla nas najsympatyczniejszym podziękowaniem.

Drzwi otwarte SP11 - 26 lutego 2015

ZUNGENBRECHER - wyniki

Dnia 23 lutego 2015r trzech śmiałków stawiło się pod klasą 203C celem zmierzenia się z "łamaczami językowymi" - ZUNGENBRECHER. Trzej śmiałkowie musieli troszkę się napocić, ale okazało się, iż byli bardzo dobrze przygotowani i poradzili sobie wyśmienicie.
 • 1 miejsce zajęła KAROLINA PRUSECKA z klasy IIC,
 • 2 miejsce KRZYSZTOF MGŁOSIEK z klasy IB,
 • 3 miejsce PAULINA SZYMAŃSKA z klasy 3D.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele języka niemieckiego

43 Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa

Dnia 21 lutego o godz 8.00 grupa miłośników turystyki pieszej wyruszyła spod szkoły. Z Pl.Słowiańskiego autokarami wyjechaliśmy w stronę Gronowa Elbląskiego. Dalsza trasa wiodła wzdłuż Fiszewki od Mojkowa przez Oleśno i Dworki właśnie do Fiszewa. Piękna pogoda sprzyjała naszej wędrówce, na dłuższym postoju odpoczywaliśmy posilając się swoim prowiantem. Trasę do Fiszewa o długości 11 km pokonaliśmy bardzo szybko

Następnie wzięliśmy udział w uroczystości, która odbyła się pod pomnikiem Powstańców Listopadowych. Wraz z kapelanem wojskowym odmówiono modlitwę, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Po zakończeniu uroczystości udaliśmy się do gimnazjum im. Powstania Listopadowego w Gronowie Elbląskim. Zrelaksowani i zadowoleni zjedliśmy tam gorącą grochówkę. Później wszyscy uczestnicy rajdu posłuchali gawędy o Powstaniu Listopadowym . Tradycyjnie na koniec imprezy odbyły się konkursy, przyrodniczy i historyczny, w których oczywiście wzięliśmy udział i otrzymaliśmy nagrody rzeczowe. Impreza dobiegła końca i późnym popołudniem byliśmy w domu - zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Czekamy na następny, kwietniowy rajd. Do zobaczenia! 18 kwietnia na trasie.

43 OZSZPL do Fiszewa - 21 lutego 2015

Andrzej Derenda i Anna Awiżeń

Spotkanie z historią

W piątek (20 lutego) uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w "żywej lekcji historii". Teatr historyczny "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" przeniósł nas w czasy sarmackiej Polski. Uczestnicy pokazu mieli okazję zapoznać się z dawnymi obyczajami, różnorodną bronią i uzbrojeniem ochronnym. Szczęśliwcy mogli poczuć ciężar zbroi husarza lub przymierzyć strój szlachecki.

Stroje i rekwizyty przybliżyły uczniom epokę nowożytną, a uśmiech na twarzach wywołał dowcipny język prowadzącego.

Lekcja historii - 20 lutego 2015

Sprzątamy język polski

20.02.2015. Od kilku lat uczniowie gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami języka polskiego organizują obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym roku pochylili się nad zagadnieniem poprawności językowej. Na lekcjach starali się w atrakcyjny plastycznie sposób zaprezentować recepty na uniknięcie najczęściej spotykanych, według nich, językowych potknięć. Plakaty zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych, aby szczególnie młodzi użytkownicy języka mogli dowiedzieć się, że np. "jemy kotlet", "ubieramy się w coś" czy "jemy tę pomarańczę". Oby nauka nie poszła w las.

Sprzątamy język polski - 20 lutego 2015

Dyktando z angielskiego

W piątek 20 lutego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących odbył się konkurs "Dyktando z języka angielskiego". Troje gimnazjalistów z naszej szkoły wzięło w nim udział: Dominika Jarosz, Oskar Błaszczyk i Szymon Borowiec. Uczniowie zmierzyli z niełatwym zadaniem poprawnego zapisania dyktanda odczytywanego przez "native speaker'a" z Wielkiej Brytanii. Dla nasi reprezentanci poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, gdyż Szymon i Oskar zdobyli 21 punktów na 23 możliwe i obaj zajęli pierwsze miejsce.

Gratulujemy!

Opiekun grupy: Kamila Kasprzak

Wieczór Strasznych Opowieści w SP 11
- czyli - czytanie nie takie straszne!

19.02 uczniowie kl. V a, biorący udział w kolejnej edycji "Gry Czytelniczej" Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, zorganizowali wieczór zachęcający do czytania. Spotkanie było jednocześnie podsumowaniem działań konkursowych, promujących jedno z najwspanialszych miejsc w naszej szkole - bibliotekę. Aby otrzymać zaproszenie na "Wieczór strasznych opowieści", należało wypożyczyć książkę i zaprezentować fragment "z dreszczykiem" przy dźwiękach nastrojowej muzyki. Na gości czekała literacka uczta oraz potworkowy poczęstunek. Mocarze czytania zdobyli ogromne uznanie słuchaczy a także drobne upominki.

Czytanie nie takie straszne - 19 lutego 2015

Opiekun - I. Marynowska

Żyjemy wśród ilczb

Konkurs "Żyjemy wśród liczb" etap szkolny odbył się 13 lutego 2015r. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów z klas I, II, III gimnazjum.

Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac uczniów, wytypowała n/w uczniów do etapu miejskiego tego konkursu. Etap miejski odbędzie się dnia 21 maja 2015r. o godz. 10.00 w PWSZ w Elblągu. Gratulujemy.

 1. Dalidowicz Patryk z klasy III d
 2. Terech Szymon z klasy III d
 3. Święch Michał z klasy I a
 4. Zieliński Marcel z klasy I a
 5. Mgłosiek Krzysztof z klasy I b
 6. Synak Ksawery z klasy I b

Organizator: Grażyna Lefelbajn

Wyniki konkursu MEDI TEST

Po długich tygodniach oczekiwania dotarły do szkoły wyniki ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony -MEDITEST organizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszego gimnazjum.

pełny komunikat

Być PRYMUSEM - to brzmi dumnie!

Dzień Prymusa w Zespole Szkół nr1 ma już wieloletnią tradycję. Każdego roku po zakończeniu I semestru dyrekcja szkoły i nauczyciele starają się docenić i uhonorować swoich najlepszych uczniów. Tak też było w miniony piątek - 13 lutego. Szkoła w swoich gościnnych progach powitała aż 285 Prymusów, ich rodziców, bliskich i znajomych. Główna uroczystość odbyła się w hali sportowej, bo to jedyne miejsce w szkole mogące pomieścić wszystkich zgromadzonych (ok. 800 osób).

Atmosfera tego wieczoru była niezwykle podniosła. Pani dyrektor Hanna Trybińska z nieskrywaną dumą mówiła o licznych osiągnięciach uczniów Szkoły Podstawowej nr11 i Gimnazjum nr 4. Trzeba przyznać, że lista tych sukcesów była imponująca. Następnie przyszedł czas na wręczenie najlepszym uczniom Listów Gratulacyjnych. Emocje towarzyszące osobom wyróżnionym można chyba porównać do tych, jakie przeżywają sportowcy zdobywający medale. Zasłużyć na tytuł Prymusa nie jest łatwo. Uczniowie musieli solidnie pracować, by osiągnąć odpowiednio wysokie wyniki w nauce. Wykazali się również wysoką kulturą osobistą, nienaganną postawą i zaangażowaniem w życie szkoły.

Gratulacje i słowa uznania usłyszeli też rodzice uczniów. To oni bowiem, wspierając swoje dzieci, motywując do systematycznej nauki, przyczynili się do ich sukcesu.

Uroczystość uatrakcyjnił program artystyczny - "Od przedszkolaka do starszaka". Jako pierwsza zaprezentowała się Anna Ślesicka - uczennica gimnazjum, która zagrała na skrzypcach kompozycję do spektaklu "Tajemniczy ogród". Serca widzów z łatwością podbili najmłodsi. Uczniowie kl. "O" zaśpiewali piosenkę, a drugoklasiści zatańczyli do utworu M. Jeżowskiej "Od rana mam dobry humor". Publiczność nagrodziła gromkimi brawami Amelię Kęską, która wykonała piosenkę "Kolorowy wiatr" oraz zespół wokalny z gimnazjum za piosenkę "Mamma Mia". Występy zakończył mocnym uderzeniem Bartek Leszczyński, dając krótki popis gry na gitarze elektrycznej.

Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek w szkolnej kawiarence. Zarówno rodzice jak i nauczyciele nie kryli dumy z osiągnięć swych podopiecznych. Tego dnia wszyscy mieli powody do satysfakcji i radości.

Dzien Prymusa (RN) - 13 lutego 2015

Dzien Prymusa (SK) - 13 lutego 2015

ZUNGENBRECHER - łamanie języka

Konkurs z języka niemieckiego - ZUNGENBRECHER - odbędzie się w poniedziałek 23.lutego 2015r o godz. 15.30 w klasie 203C. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Mażoretki zdobyły główną nagrodę

Dnia 13.02.2015 roku szkolny zespół Mażoretek wziął udział w Międzyszkolnym Festiwalu Tańca pod hasłem "Taniec relaksuje, bawi, integruje". W konkursie wzięło udział 12 dziewcząt z klas I i II Szkoły Podstawowej. Celem Festiwalu była integracja dzieci z różnych szkół, prezentacja umiejętności tanecznych oraz dostarczenie niezapomnianych przeżyć emocjonalnych i estetycznych - zarówno uczestnikom jak i licznie zgromadzonej widowni. Dziewczynki po raz pierwszy zaprezentowały na scenie swój układ taneczny. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się wyśmienicie, oklaskami nagradzając taneczne popisy zespołów. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie tanecznej.

Zespół Mażoretki zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kategorii "Choreografia tańca", a dziewczęta otrzymały zaproszenie na zajęcia taneczne z wielokrotną mistrzynią Polski, finalistką mistrzostw Polski w 10 tańcach, wielokrotną mistrzynią Mistrzostw Europy i Świata, dwukrotną vice mistrzynią Świata w formacjach tanecznych panią Patrycją Dymro-Kowalczyk. Oprócz tego, dwie tancerki - Katarzyna Mital i Wiktoria Szymańska zdobyły nagrodę dla Najlepszego Tancerza Festiwalu za zaangażowanie i wdzięk. Dziewczęta zostały nagrodzone zaproszeniem na zajęcia do Szkoły Tańca "Cadmans" w Elblągu. Wszystkim tancerkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Zielińska

Złote Mażoretki - 13 lutego 2015

Nietypowa lekcja w klasie IV C

We wtorek 12.02. na godzinie wychowawczej klasa IV C wzięła udział w lekcji będącej części programu Szkolnych Kas Oszczędnościowych - SKO.

Lekcja rozpoczęła się dość niezwykle, uczniowie zostali zapytani o to, co to jest pieniądz i jaką walutą, o jakich nominałach posługujemy się w Polsce. Następnie czwartoklasiści rozwiązali krzyżówkę, której hasłem był rzeczony pieniądz.

W kolejnej części, uczniowie zastanawiali się skąd wzięły się pieniądze, no i oczywiście jaka jest ich historia. Po takiej burzy mózgów, otrzymali oni puzzle przedstawiające historię pieniądza i zadaniem każdej grupy było ułożenie ich we właściwym porządku tak, aby powstał spójny tekst. Na koniec pracy odczytano głośno historię z pieniądzem w tle.

Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w lekcji mając przy tym dużo frajdy i zabawy

Jeśli i ty chciałbyś zaprzyjaźnić się z Żyrafką Lokatką i Kubą Pieniążkiem ZAPRASZAMY do rozpoczęcia własnej przygody z SKO

SKO - 12 lutego 2015

Opiekun SKO
M. Szyk - Wojtkiewicz

Wyróżnienie w Międzyświetlicowym Zimowym Konkursie Ortograficznym

Dnia 11 lutego 2015 r. uczniowie klasy III "b" Przemysław Kruszewski oraz Paweł Pstrąg wzięli udział w organizowanym przez świetlicę szkolną przy Szkole Podstawowej nr 9 Międzyświetlicowym Zimowym Konkursie Ortograficznym. Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia wiedzy ortograficznej, kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji oraz doskonalenie zwyczaju posługiwania się poprawną polszczyzną. W konkursie wzięło udział osiemnaścioro uczniów elbląskich szkół, tworząc dziewięć dwuosobowych zespołów. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań pisemnych, ale również zręcznościowych o tematyce ortograficznej. Konkurujące ze sobą drużyny pisały dyktando pełne "pułapek" ortograficznych, rozwiązywały rebusy, udzielały odpowiedzi na ortograficzne zagadki. Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera, zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli. Gratulujemy!

Konkurs ortograficzny - 11 lutego 2015

Elżbieta Pietruczuk

Wyniki - OLIMPUS j.angielski

10.02. ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego OLIMPUS 2015. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 tradycyjnie już - jak co roku - wzięli udział w teście wielokrotnego wyboru. Do konkursu przystąpiło 87 śmiałków z Naszej Szkoły, zarówno uczniów SP jak i Gimnazjum.

Na wyniki wprawdzie trochę trzeba było czekać, ale było warto - aż 3 uczniów otrzymało tytuł Laureata konkursu i są to:

 • Daria Werner kl. II C
 • Oskar Błaszczyk kl. II B
 • Martyna Dembler kl. III A
Wszyscy wymienieni są uczniami Gimnazjum nr 4. Każdy z nich otrzymał dyplom laureata i nagrodę książkową. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania oraz słodkości.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

szkolny organizator
M. Szyk-Wojtkiewicz

Narciarze z SP 11

Już po raz drugi w edukacyjnej historii Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu, został zorganizowany kurs narciarstwa zjazdowego. Wzięli w nim udział koszykarze z klasy IV sportowej. Tygodniowe zajęcia na stoku Góry Chrobrego przyniosły oczekiwane rezultaty. Mimo małej ilości śniegu zajęcia udały się. Wszyscy uczestnicy poddani szkoleniu od podstaw, nauczyli się tej trudnej sztuki, jaką jest zjazd na nartach. Dzieci pod opieką instruktora narciarskiego, pana Mariusza Przebiega i ich nauczyciela wychowania fizycznego pana Janusza Krasowskiego opanowały podstawy techniki podchodzenia, wjazdu na wyciągu, skrętów, ślizgów i zatrzymywania się w wyznaczonym miejscu. W ostatni dzień zajęć odbyły się nawet zawody slalomowe, gdzie młodzi adepci narciarstwa, pokazali rodzicom i licznej widowni jak się jeździ na nartach mając 10 lat, zapał do nauki i kilka godzin treningu z instruktorem.

Zajęcia odbyły się z inicjatywy nauczycieli w-f w ramach zajęć pozalekcyjnych przy współpracy szkoły i rodziców. Gratulujemy pomysłu na spędzanie wolnego czasu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Narciarze z SP 11 - 12 lutego 2015

Dyrekcja Szkoły

Dzień Śpiocha!

Ostatniego dnia przed feriami nasi gimnazjaliści najwyraźniej przygotowywali się do snu zimowego. Czyżby uznali, że po ciężkiej pracy w I semestrze wszystkim należy się odpoczynek? W sumie... trudno się z tym nie zgodzić. Tak więc w piątek po szkole snuli się lunatycy w kolorowych piżamkach, szlafroczkach, bamboszach i ciepłych skarpetach. W klasach i na korytarzach drzemali wtuleni w ulubione podusie i pluszowe misie. Tu i ówdzie słychać było nastrojowe kołysanki. Szkoła tego dnia wyglądała naprawdę "po domowemu".

Wszystkim Śpiochom życzymy kolorowych snów, a jak już się obudzą - polecamy skorzystanie z zimowej aury i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu!

Dzien spiocha - 23 stycznia 2015

SU

Dzień Seniora w SP

22 stycznia 2015r. uczniowie klas 1a, 1b, 1c i 1e SP zaprosili na wspólną część artystyczną swoje babcie i dziadków. Aula szkolna wypełniła się po brzegi seniorami rodów. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, grały i tańczyły, wywołując niejedną łezkę w oku babci czy dziadka. Na koniec wręczyły samodzielnie przygotowane upominki i zaprosiły na poczęstunek do kawiarenki. To było wspaniałe popołudnie, a najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół nr 1 naprawdę poczuli się gospodarzami imprezy.

Całość przygotowały panie: Mirosława Frączyk, Cecylia Marszałek, Agnieszka Cywińska i Katarzyna Szczepańska.

Dzien seniora - 22 stycznia 2015

Debata szkolna

Tuż przed feriami w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się Debata Szkolna przeprowadzona w ramach uczestnictwa szkoły w programie Szkoła z Klasą 2.0.

W Debacie udział wzięli uczniowie Jedenastki, nauczyciele z Zespołu 2.0 - Panie: Kasia Szyk, Iza Marynowska, Ala Stefanowicz i Agata Kopańska oraz Pani Dyrektor Mariola Hajdukonis. Dyskusje poprowadziła koordynator programu - Pani Magda Szyk - Wojtkiewicz. Debatujący rozważali stopień wykorzystania technologii informatyczno - komunikacyjnych oraz wypracowali zasady i założenia korzystania z TIK w szkole, co w ostatecznym brzmieniu nazwano Kodeksem Szkolnym 2.0.

Pełny komunikat

Debata szkolna -22 stycznia 2015

Najlepsi spośród gimnazjów

22.01.2015r. w IV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek nasi gimnazjaliści zajęli II miejsce w kategorii Szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Lepsi okazali się tylko licealiści. Nasz zespół kolędą "Dziś w stajence mały Jezus się narodził"; zachwycił nie tylko jury, ale także publiczność, która bardzo żywiołowo włączyła się w wykonanie. Dziękujemy wszystkim wykonawcom!

Anna Ostrasz i Piotr Zbierzchowski

Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych

Pełny komunikat


Więcej informacji na zakładce UKS Jar

 

Archimedes.Plus Konkurs Matematyczny

W XXII edycji tego konkursu brało udział 47 uczniów naszej szkoły.
Najlepszy wynik uzyskał Janek Karpiński z klasy 4 A SP – zdobył 100% punktów uzyskując tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem.

Pełen komunikat


W 22 edycji międzynarodowego konkursu matematycznego Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.plus brało udział 14 uczniów klas III a i IIIb SP 11.

Wszystkie dzieci poradziły sobie doskonale i aż 10 z nich zostało laureatami.

Matematyczny sukces trzecioklasistów

Bezpieczne ferie

16.01.2015r. uczniowie klas 0-III w ramach programu "Bezpieczna szkoła" uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, na którym dowiedzieli się, jak należy bezpiecznie wypoczywać podczas przerwy zimowej.

Policjant przypomniał najmłodszym o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty akwen nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach. Powiedział również o tym, by pod nieobecność rodziców nie wpuszczać do domu osób nieznajomych. W trakcie spotkania dzieci zadawały wiele pytań, na które nasz gość chętnie odpowiadał.

Na koniec spotkania uczniowie pochwalili się znajomością numerów telefonów alarmowych.

Pedagog SP 11

WOŚP skończyło szkolne granie w Zespole Szkół nr 1

Pomimo tego, że oficjalne granie WOŚP odbyło się w niedzielę, my 23. Finał WOŚP zorganizowaliśmy 14 stycznia 2015r. Atmosfera była bardzo gorąca. Na uczniów czekało wiele atrakcji: "Bal z serduszkiem" dla klas I-III i zaprzyjaźnionych przedszkolaków, licytacja ciekawych gadżetów i loteria fantowa. W błyskawicznym tempie rozeszły się wszystkie słodkości upieczone przez rodziców naszych uczniów.

Bawiliśmy się świetnie i zebraliśmy całkiem pokaźną kwotę

2 977,40 zł + 7,12 euro

Jeszcze raz udowodniliśmy, że mamy wielkie serca.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli i zapraszamy za rok.

OrganizatorzyRN

ZUNGENBRECHER - łamanie języka

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie z języka niemieckiego - ZUNGENBRECHER - czyli "łamacze językowe".

"Cesarz czesał włosy cesarzowej, cesarzowa czesała włosy cesarza." - wypowiedzenie tego zdania zapewne nie sprawia Ci większych trudności, a co jak będzie to w języku obcym?

"Fischers Fritz fischte frische Fische, frische Fische fischte Fischers Fritz."

Po materiały do konkursu oraz bliższe informacje proszę zgłaszać się do swoich nauczycieli j. niemieckiego.

Konkurs odbędzie się w lutym w ostatnim tygodniu. Dokładny termin zostanie podany w lutym po feriach. (spowodowane jest to ewentualną zmianą planu lekcji po feriach)

Przyjdź, sprawdź swoje językowe możliwości, może będziesz najlepszy?

Dwa I miejsca

w II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek
W dniu 13.01.2015r. w Szkole Podstawowej nr 21 odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Był to konkurs dla uczniów klas IV - VI elbląskich szkół podstawowych. Uczestnicy oceniani byli przez niezależne, profesjonalne jury w dwóch kategoriach: zespoły wokalne (do 6 osób) i soliści. W obu tych kategoriach uczniowie naszej szkoły zdobyli zaszczytne pierwsze miejsca.
 • I miejsce w kategorii solistów zajęła uczennica klasy Vc Amelia Kęska, która wykonała pastorałkę pod tytułem "Kolęda dla nieobecnych". Uczennicę przygotowała p. Alicja Stando.
 • I miejsce w kategorii zespoły wokalne zajął zespół w składzie: Michalina Majewska kl.VI c, Maja Sitkowska kl. IVb, Katarzyna Mital kl. IIc, Aleksandra Mikłosz, Karina Czurak i Wiktoria Nowicka - uczennice z kl. IIa. Uczennice przygotowała p. Teresa Barszczewicz.
Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się w minioną niedzielę - 18.01.2015 w katedrze Św. Mikołaja i miało charakter koncertu, w trakcie którego elblążanie mogli jeszcze raz usłyszeć nagrodzone wykonania kolęd i pastorałek.

Wszystkim uczennicom, które reprezentowały naszą szkołę serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pływanie - XVI Gimnazjada

W dniu 08.01.2015r. odbyły się zawody pływackie w ramach XVI Gimnazjady. Znakomicie zaprezentował się Patryk Dalidowicz, który na dystansie 50m stylem dowolnym zdobył złoty medal. Na podium stanęła też sztafeta chłopców ( Patryk Dalidowicz, Robert Wojtalewicz, Maciej Gilgenast, Patryk Chlebowski) plasując się na medalowej trzeciej pozycji. Natomiast sztafeta dziewcząt zajęła czwarte miejsce (Anna Kurowska, Aleksandra Wolowska, Maria Urbańska, Monika Kamińska). Wszystkim gimnazjalistom gratulujemy i oczekujemy kolejnych sukcesów.

Szlachetna Paczka

Pod koniec grudnia 2014r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Szkoła Podstawowa Nr 11 przyłączyła się do popularnej już od kilkunastu lat w Polsce Akcji "Szlachetna Paczka".

Akcja polegała na przygotowaniu paczki dla wielodzietnej Rodziny z naszego miasta, bedącej w potrzebie. Bezinteresowna szczodrość i otwarte serca naszych nauczycieli, uczniów, a w szczególności ich Rodziców zaowocowały autentycznie rekordową zbiórką. Udało sie zgromadzić 22 paczki pełne produktów żywnosciowych, innych produktów pierwszej potrzeby, słodkości, nowych ubrań i zabawek dla trójki maluchów i samotnie wychowującej ich mamy. Ponadto, Rodzina, którą nasza szkoła objęła swoim patronatem, otrzymała od Rodziców jednej z naszych uczennic nowo zakupioną pralkę. Radości dzieci, a szczególnie ich mamy nie sposób opisać.

Wszystkim, którzy przez choćby najmniejszy dar włączyli się w tę szlachetna akcję z całego serca DZIĘKUJĘ. Wyjątkowe podziękowania kieruję do Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11, którzy swoim wyjątkowym zaangażowaniem i nadspodziwanymi rozmiarami pomocy nadali tej akcji tak wyjatkowy charakter. Była to iście "Szlachetna Paczka" od szlachetnych ludzi, których jak zwykle w naszej szkole nie zabrakło.

Szkolny koordynator akcji - Agnieszka Szwaracka

Ogólnopolska Akcja "Wypadki na drogach -porozmawiajmy. Widoczność w ruchu drogowym"

18.12. to dzień Ogólnopolskiej Akcji "Wypadki na drogach - porozmawiajmy - Widoczność w ruchu drogowym". Akcja ta ma na celu edukowanie w zakresie widoczności i bezpieczeństwa na drodze np. noszenia odblasków. Z tej właśnie okazji Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 zaprosił, w związku z wieloletnią współpracą, uczniów klasy IV C do udziału w warsztatach zorganizowanych przez p. Donatę Kalińską - Sarapuk oraz p.Lidię Miedzińską przy udziale pracownika WORD-u w Elblągu pana Adama Borowieckiego - inspektora ds. BRD.

Uczniowie SOSW poprzez inscenizację słowno- muzyczną pt."Widoczny w ruchu drogowym" wprowadzili wszystkich w temat. Następnie organizatorzy wyjaśnili cel akcji, po czym odbyła się debata uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Uczniowie na podstawie własnych doświadczeń, filmów edukacyjnych, mediów wypowiadali się na temat sposobów zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbyła się prezentacja prac konkursowych na wiersz i hasło mówiące o potrzebie bycia widocznym na drodze.

Inspektor ds. BRD zaprezentował filmy pt."Z odblaskami żyje się dłużej" i "Niewidoczni". Przypomniał o obowiązujących przepisach w ruchu drogowym, kładąc szczególny nacisk na zmieniony w sierpniu 2014 r. przepis nakazujący noszenie odblasków po zmroku na drodze publicznej poza terenem zabudowanym.

Po projekcji filmów uczniowie przystąpili do wykonywania zadań w zespołach:
- ułożenie haseł z rozsypanek wyrazowych
- wykonanie odblasków i umieszczenie ich we właściwych miejscach na ubraniu pieszego
- quiz podsumowujący wiadomości i umiejętności uczniów.

Podsumowaniem akcji był pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej w wykonaniu uczniów klas gimnazjalnych OET oraz działania profilaktyczne skierowane do uczniów klas młodszych, którym wręczono odblaski i materiały edukacyjne. Po powrocie do szkoły, podczas szkolnego apelu uczniom klasy 0 wręczono otrzymane odblaski i krótko zreferowano im cele tej akcji.

Opiekunowie grupy
M. Szyk - Wojtkiewicz
K. Szyk

Baterie na wagę czystego środowiska

W listopadzie Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4 wzięły udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko Mazurskiego "Baterie na wagę czystego środowiska".

Głównym celem konkursu było upowszechnianie prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami w ramach publicznej kampanii edukacyjnej oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, jakimi są baterie małogabarytowe.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do zbiórki baterii.

Jak wskazują badania, jedna bateria zanieczyszcza 1m3 Ziemi, w związku z czym przyczyniliśmy się do ochrony sporego kawałka naszej przyrody.

12 grudnia 2014r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się gala podsumowującą kampanię. W całym województwie warmińsko - mazurskim zebrano 13,5 tony zużytych baterii.

Za udział w kampanii Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4 otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom, przekazany przez dyrektora Departamentu Ochrony środowiska w Olsztynie oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.


Pierwsze miejsce na 1200 prac

Dnia 16.12.2014 r. o godz. 12:00 w Galerii "Nobilis" odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W krainie mojej wyobraźni. Śniło mi się, że...". Wzięli w nim udział mieszkańcy Pomorza, Warmii i Mazur oraz Podlasia. Napłynęło na konkurs 1200 prac. W kategorii Gimnazjum uczennica Gimnazjum Nr 4 w Elblągu Weronika Ochmańska zajęła zaszczytne I miejsce.

Gratulujemy sukcesu.

Alicja Stando

Wigilijne spotkanie młodzieży z seniorami

Dnia 16 grudnia w kawiarni "Muza" w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" odbyła się uroczysta wigilia słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Uczennice z gimnazjum Nr 4 i Sp. 11 uświetniły spotkanie swoim występem. Młode elblążanki śpiewały kolędy i pastorałki. W ich repertuarze znalazły się takie kolędy jak: "Przybieżeli do Betlejem", "Cicha Noc" i inne. Niejedna łezka Poleciała uczestnikom spotkania podczas słuchania pastorałki pn. "Puste miejsca przy stole" do muzyki Zbigniewa Preisnera. Wigilia przebiegała w bardzo miłej atmosferze a nasze uczennice otrzymały słodkie prezenty. Dziękujemy młodzieży.

Alicja Stando
Iwona Orężak

Kolędowania nadszedł czas!

W przedświątecznym tygodniu nauki radosna atmosfera udzielała się chyba wszystkim w naszej szkole. Wystarczyło przekroczyć próg ZSnr1, by poczuć magię zbliżających się świąt. Witały nas kolorowe światełka, stroiki i piękna choinka w holu. Z głośników radiowęzła często płynęły świąteczne melodie, a widok ucznia w mikołajowej czapeczce nikogo nie dziwił. Każda klasa udekorowała swój gabinet i przygotowywała się do Wigilii- trzeba było zaplanować zakupy, wypieki i prezenty.

Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić jeszcze, czy jesteśmy gotowi do wspólnego śpiewania kolęd. 16 grudnia odbył się Koncert Bożonarodzeniowy, w którym wzięli udział chętni uczniowie ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Ich występy rejestrowała szkolna kamera.

Jak poradzili sobie ze śpiewaniem kolęd i pastorałek - oceńcie sami i głosujcie na swoich ulubieńców.

Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Najwyższa wieża po prawej stronie Wisły"

Dnia 16.12.2014 r. o godz. 11:00 w Sali Ratusza Staromiejskiego w Elblągu, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Najwyższa wieża po prawej stronie Wisły". Łącznie wpłynęło 329 prac, z których wybrano te najlepsze. W kategorii uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych wyróżnienie zdobył Julek Karpowicz z klasy II c, a w kategorii uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej wyróżnienie zdobyła Emilia Bobrowicz z klasy V b. Ponadto uczennica klasy V b Amelia Częścik otrzymała nagrodę. Gratulujemy nagrodzonym.

Alicja Stando
Agata Pałat

Apel w Jedenastce

Wtorek 16.12. był dniem podsumowań w Szkole Podstawowej nr 11. W związku z apelem Pani Dyrektor Mariola Hajdukonis wraz z nauczycielami wyróżnili tych najbardziej zasłużonych i aktywnych, ale i zwrócili uwagę na przestrzeganie szkolnego regulaminu i odpowiednie zachowanie.

Apel rozpoczęli uczniowie klasy IV C, którzy przekazali odblaskowe opaski na rękę przedstawicielom klasy 0 i przypomnieli, że dzięki nim będą "Widoczni na drodze" - była to część ogólnopolskiej akcji pod takim właśnie tytułem.

Następnie, Panie Iza Marynowska i Anna Bewicz nagrodziły uczniów, którzy byli najbardziej zaangażowani w obchody Święta Szkoły i Święta Patrona - Kornela Makuszyńskiego. Byli to uczniowie klas IV-VI, których zakładki, kalendarze i portrety Kornela zasługiwały na szczególne wyróżnienie.

Wyróżniono również uczennice klas VI które reprezentowały naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie "Przyroda w matematyce" - Michalinę, Wiktorię i Oliwię i zajęły one II miejsce.

Podczas apelu rozstrzygnięto również konkurs przyrodniczy "Forma terenu z masy solnej" zorganizowanego przez Panią Katarzynę Szyk. Pierwszą nagrodą w konkursie była tzw. Nagroda Społeczności SP11, którą zdobył Daniel Czapliński. Następnie wyróżniono laureatów:

 • I miejsce - Dawid Klemens
 • II miejsce - Zuza Bartkowska oraz Iga Rutkiewicz i Carolina Błaszczyk
 • III miejsce - Gabrysia Ziókowska oraz Maja Domalewska i Kasia Śliwińska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe i słodkie upominki. Wystawę wszystkich prac konkursowych można podziwiać w gabinecie 4E oraz w galerii poniżej. Zapraszamy!

Na koniec spotkania Pani Dyrektor podsumowała zachowanie wszystkich klas w ostatnim czasie i ogłosiła, iż zdobywcą pucharu dla Najlepszej Klasy jest klasa VI B.
Serdecznie gratulujemy

nauczyciele IV -VI

"Kraina lodu"

W poniedziałek, 15 grudnia 2014 roku, w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy o filmie "Kraina Lodu". Do konkursu przystąpili uczniowie klas II i III naszej szkoły w 3osobowych zespołach.

Celem konkursu było pobudzenie kreatywności i wyobraźni, rozwijanie zainteresowań związanych z filmem, rozwijanie zdolności manualnych oraz wokalnych.

Konkurs podzielony był na trzy etapy: w pierwszym etapie reprezentacje zmierzyły się z trudnym testem wiedzowym - składał się on z 17 szczegółowych pytań dotyczących filmu. Później nastąpił etap plastyczny - przygotowanie diademu dla Królowej Lodu. Trzecim i ostatnim etapem było zaśpiewanie dowolnej piosenki z filmu.

Uczestniczy doskonale przygotowali się do konkursu - walka do ostatnich chwil była zacięta. O wygranych zaważyły pojedyncze punkty:

 • I miejsce - klasa III A - 24 punkty.
 • II miejsce - klasa II A - 23 punkty
 • III miejsce - klasa III B - 22 punkty.
Wyróżnienia otrzymały klasy II B i II C - otrzymały po 21 punktów.

Gratulujemy !


Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego
dla Gimnazjalistów - V Edycja

Jak co roku zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Nowością tego etapu jest fakt, iż wszystkie 3 etapy odbywają się online.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 grudnia 2014 roku u nauczycieli języka angielskiego.

Pełny komunikat

Nasi ekolodzy

W piątek 12 grudnia odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu o Parkach Krajobrazowych. Drużyna w składzie Mateusz Zajdel, Patryk Dalidowicz, Radosław Wachnik i Szymon Terech musiała zmierzyć się z pytaniami z zakresu biologii, ekologii, ochrony środowiska oraz geografii. Chłopcy świetnie poradzili sobie z tak rozległym materiałem i zajęli drugie miejsce.

Gratulacje dla wspaniałych ekologów.

Halina Dolna

Zespół Szkół nr1 to Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Zespół Szkół nr1 w Elblągu uzyskał Wojewódzki Certyfikat "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". 9 grudnia z rąk Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty w Olsztynie wyróżnienie to odebrała pani dyrektor Hanna Trybińska. Szkoła została wyróżniona za skuteczne, sprawne i innowacyjne działania w zakresie zapobiegania agresji i zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wysiłki dyrekcji, nauczycieli, pedagogów i psychologa szkolnego oraz wszystkich pozostałych pracowników szkoły przyniosły pożądany skutek. Duże znaczenie ma również fakt, iż do działań podejmowanych przez szkołę udało się włączyć rodziców, społeczność lokalną i instytucje działające na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy.

Zdobycie Certyfikatu cieszy całą społeczność Zespołu Szkół nr1, jednak największą satysfakcję gronu pedagogicznemu sprawia fakt, że uczniowie chętnie przychodzą do tej szkoły, dobrze się w niej czują i spędzają w niej dużo czasu również po lekcjach, na zajęciach dodatkowych. To najlepszy dowód na to, że szkoła jest bezpieczna i spełnia stawiane przed nią zadania.

Certyfikat "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" przyznawany jest szkołom na okres trzech lat (z możliwością przedłużenia kadencji). Działania związane z bezpieczeństwem uczniów w Zespole Szkół nr1 będą kontynuowane i modyfikowane w zależności od potrzeb.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, dzięki którym wprowadzono w szkole konkretne rozwiązania sprzyjające poprawie bezpieczeństwa. Zawsze czekamy na wskazówki od Państwa w tej sprawie.

Nagroda w konkursie plastycznym

Uczennica kl. II c - Amelia Siwielec - otrzymała nagrodę za udział w konkursie plastycznym pt. "Razem się bawimy, razem się uczymy", organizowanym przez ZS nr 2 w Elblągu. Nagrody wręczono na imprezie "Mikołajkowy Świat Małych Bystrzaków". Praca Amelki została umieszczona w specjalnie wydanym kalendarzu na rok 2015.

Serdecznie gratulujemy Amelii sukcesu i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursach.

Agata Pałat

Zapraszamy do udziału w akcji UNICEF
"Wszystkie kolory świata"

Aby wziąć udział w projekcie "Wszystkie kolory świata" należy zainteresować się wybranym krajem na świecie, a szczególnie wyglądem i kulturą ludzi w nim mieszkających. Następnie, z pomocą osób dorosłych, uszyć specjalną charytatywną laleczkę. Szmaciana laleczka ma być reprezentantem wybranego wcześniej kraju, a więc należy odpowiednio dobrać jej kolor skóry, strój, wybrać imię i hobby zgodne z kulturą kraju. Każda laleczka dostanie "akt urodzenia", na którym będą zawarte powyższe informacje. Laleczki muszą być wykonane według podanego schematu. Zainteresowani zgłaszają się po instrukcję do wychowawcy klasy.

Gotową laleczkę należy dostarczyć do p. Agaty Kopańskiej
(sala 13 E) do 16 stycznia 2015 roku.

Do laleczki trzeba dołączyć informacje:

 • imię laleczki,
 • kraj pochodzenia
 • hobby (ulubione zajęcia),
 • imię i nazwisko autora
Wszystkie laleczki zostaną zlicytowane podczas zapowiedzianej w późniejszym terminie uroczystości szkolnej za minimalną kwotę 10zł. Zebrane pieniądze zostaną wysłane na konto UNICEF na rzecz dzieci w Sudanie Południowym.

Uwaga! Spośród przyniesionych laleczek koordynatorzy szkolni wybiorą najbardziej oryginalną, która weźmie udział w dodatkowym konkursie organizowanym przez UNICEF na facebook.pl

Short Track G4

16.12.2014r. Gimnazjum nr 4 wystawiło swój najmocniejszy skład w Short Tracku w XVI Gimnazjadzie. Start dla naszych reprezentantów był bardzo udany i potwierdził wysokie umiejętności w tej dyscyplinie, młodzieży uczącej się w naszej szkole. Gratulujemy!

Oto wyniki:

 • Michalina Sokalska kl IIB : 1 m. na 222m; 1 m. na 444m; 1 m. w sztafecie na 1000m
 • Lidia Karbowska kl. IIIE: 4 m. na 222m; 4 m. na 444m; 1 m. w sztafecie na 1000m
 • Aleksandra Wolowska kl. IIA: 1 m. w sztafecie na 1000m
 • Oskar Kurnicki kl. IIF: 2 m. na 222m; 4 m. na 444m; 3 m. w sztafecie na 1000m
 • Remigiusz Iwaszkiewicz kl. IF: 6 m. na 222m; 5 m. na 444m; 3 m. w sztafecie na 1000m
 • Jakub Konieczki kl. IIA : 3 m. w sztafecie na 1000m

Short Track SP 11

09.12.2014r. na krytym lodowisku MOSiR odbyły się już po raz XXIX w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zawody w Short Tracku. SP 11 oczywiście jak co roku i tym razem wystawiła swoją reprezentację składającą się z czterech dziewczynek i czterech chłopców. Dziewczęta pojechały bardzo ambitnie ale to za mało aby wrócić do domu z medalami. Największym osiągnięciem ekipy dziewcząt było 4 miejsce w sztafecie na dystansie 1000m.

Chłopcy pokazali klasę zdobywając złote i brązowe medale.

Skład drużyny dziewcząt:
Natalia Kosecka VIc, Klaudia Świrko VIc, Natalia Woźniak VIc, Patrycja Młynik VIc i w rezerwie Julia Dul VIc.

Skład drużyny chłopców:

 • Oliwier Kurnicki IVc - złoty medal na dyst 444m, złoty medal na dyst. 222m, złoty medal w sztafecie na dyst. 1000m.
 • Piotr Wierzbicki Vc - brązowy medal na dyst 444m, brązowy medal na dyst. 222m, złoty medal w sztafecie na dyst. 1000m.
 • Marcel Odziemczyk kl. Vc i Fabian Cackowski kl. VIc - złoty medal w sztafecie na dyst. 1000m.

II miejsce SP11 w konkursie matematyczno-przyrodniczym

Dnia 6.12.2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza odbył się międzyszkolny konkurs mikołajkowy pod hasłem PRZYRODA W MATEMATYCE. Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi jak również wykazali się wiedzą z zakresu przyrody i informatyki.

Gospodarze przygotowali dla uczniów mikołajkowe czapki z numerem Szkoły każdego zespołu, a w przerwie między konkursowymi zmaganiami umilili czas krótkim filmem o patronie tego dnia oraz przepysznym poczęstunkiem. Drużyna z naszej szkoły w składzie Oliwia Osmańska, Wiktoria Lasek oraz Michalina Majewska zajęły w nim II miejsce. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą matematyczno-przyrodniczą, a zadania rozwiązywały błyskawicznie. Wywalczyły również nagrodę dla szkoły w postaci płyty CD "Ptaki, płazy, gady, ssaki", która z pewnością umili niejedną lekcję przyrody. Serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie grupy: Danuta Stankiewicz, Katarzyna Szyk

Szymon Częczek - medalista

Dnia 6.12.2014r. uczeń klasy I c zdobył II miejsce w mikołajkowych zawodach "Tomita Cup" - judo.
Była to już V Tomita Cup, a zarazem uroczyste podsumowanie 15-letniej działalności klubu.

Gratulujemy!!!! Życzymy dalszych sukcesów.

A. Cywińska

XI Złaz Mikołajkowy "Bażantarnia 2014"

6 grudnia odbył się XI Złaz Mikołajkowy "Bażantarnia 2014". Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli w nim udział. Trasa rajdu przebiegała po terenie Parku Wysoczyzny Elbląskiej i położonej w jego obrębie elbląskiej "Bażantarni".

Celem zimowego złazu była popularyzacja walorów krajobrazowych i turystycznych Wysoczyzny Elbląskiej oraz promowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży naszego miasta.

Zakończenie złazu przebiegało w iście mikołajkowym nastroju. Konkurs z nagrodami, tradycyjna grochówka i słodkie upominki od Mikołaja były miłym zwieńczeniem tegorocznego rajdu.

Opiekunowie: Łucja Gniady i Andrzej Derenda

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Pływaniu - Olsztyn 05-06 grudnia 2014r.

Julia Borczak i Jan Stosik uczniowie kl. IVc wraz ze starszymi kolegami wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Pływaniu, które odbyły się w dniach 5-6 grudnia 2014r. w Olsztyńskiej Aquasferze.

Zarówno Julia jak i Jaś rywalizowali z dziećmi starszymi w kategorii 10 lat i młodsi w następujących konkurencjach zajmując kolejno miejsca:

 • 50 m stylem dowolnym:
  • 7. BORCZAK Julia 05 UKP Jedynka Elbląg 39.39
  • 11. STOSIK Jan 05 UKP Jedynka Elbląg 41.83
 • 50 m stylem grzbietowym:
  • 4. BORCZAK Julia 05 UKP Jedynka Elbląg 43.83
  • 10. STOSIK Jan 05 UKP Jedynka Elbląg 51.24
 • 100 m stylem dowolnym:
  • 5. BORCZAK Julia 2005UKP Jedynka Elbląg 1:28.83
  • 5. STOSIK Jan 2005UKP Jedynka Elbląg 1:33.94
 • 100 m stylem grzbietowym:
  • 6. BORCZAK Julia 2005UKP Jedynka Elbląg 1:34.80
  • 6. STOSIK Jan 2005UKP Jedynka Elbląg 1:43.27

Ponadto, startowali w sztafetach 4x50 m w kategorii szkół podstawowych:

 • 8. UKP Jedynka Elbląg 3 (NIEWIADOMSKA Klaudia 06 46.19 SIENIUĆ Alicja 03 49.35 DOROSZKIEWICZ Anna 05 41.05 BORCZAK Julia 05 34.23) 2:50.82
 • 9. UKP Jedynka Elbląg 3 (STRASZKIEWICZ Adrin 02 53.82 ŚLUSARSKI Wojciech 04 50.57 STOSIK Jan 05 42.98 PAJEWSKI Maciej 05 38.18) 3:05.55

Linki do strony zawodów:

Świąteczna zbiórka żywności

W piątek uczniowie naszej szkoły zbierali żywność dla Elbląskiego Banku Żywności. Do akcji mógł przyłączyć się każdy, kto ma serce otwarte na potrzeby drugiego człowieka.

Gimnazjaliści i ich młodsi koledzy z SP11 nie zawiedli. Wypełniliśmy produktami spożywczymi 5 kartonów. Trafią one jeszcze przed świętami do najbardziej potrzebujących mieszkańców Elbląga.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel dziękujemy.

H. Dolna, A. Awiżeń, A. Stefanowicz, K. Szczepańska

Konkurs SKO "Hej Ho na jakie prezenty oszczędza Mikołaj w SKO?"

Zachęcamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Szkolnych Kas Oszczędnościowych polegającym na wykonaniu pracy przedstawiającej rodzaje prezentów Świętego Mikołaja dla dzieci, na które oszczędzał wraz Żyrafką Lokatką.

W klasach 0-III w konkursie wziąć udział mogą plakaty wykonane techniką dowolną w formacie A4.

Natomiast w starszych oddziałach IV-VI czekamy na komiksy przedstawiające historię oszczędzania Świętego Mikołaja.

Do wygrania odlotowe gadżety z logo SKO (piórniki, pendrive, zeszyty, notesy, przybory do pisania czy kalendarze). Serdecznie zapraszamy

Na prace czekamy do 19.12. do godz. 10.00, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu.

Opiekunowie SKO w szkole.

Gala konkursu "Kalendarz adwentowy 2014"

Dnia 4 grudnia Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu gościł już po raz trzeci uczestników konkursu na najlepszy kalendarz adwentowy. Naszą szkołę Gimnazjum nr 4 reprezentowało w tym roku 7 uczniów:
Laura Sztuczka kl. Ic, Karolina Zagalska kl.IIa, Nikola Walentynowicz kl. Ie, Karolina Prusecka kl. IIc, Oskar Błaszczyk, Wojciech Wojtyna kl. IIb oraz Dawid Jaworski kl. IIIb.

Konkurencja była bardzo duża, wszystkie kalendarze były piękne i wykonane wręcz profesjonalnie. Nie udało nam się wprawdzie zdobyć pierwszego miejsca, ale kalendarz Karoliny Zagalskiej otrzymał wyróżnienie, z czego bardzo się cieszymy i oczywiście Karolinie gratulujemy sukcesu! Organizatorzy postarali się jednak o to, żeby nikt nie wyszedł z uroczystości z pustymi rękami, każdy uczestnik otrzymał podarunek.

Poza ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród studenci oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 przygotowali wiele atrakcji m.in. świąteczne kalambury, konkurs "Jaka to kolęda?". Nasza uczennica Nikola zwyciężyła w kalamburach oraz odkryła w sobie nowy talent, czyli grę na bębnie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Nauczyciele języka niemieckiego

Mikołajkowy Turniej Siatkarski

4 grudnia odbył się w Gimnazjum nr 4 Turniej Mikołajkowy o Puchar Dyrektora Szkoły w piłkę siatkową. W zawodach uczestniczyły mieszane reprezentacje klas pierwszych. Zdecydowanie najlepsza okazała się klasa Ia - wygrywając wszystkie pojedynki. Kolejne miejsca na podium zajęły klasy Id oraz Ib. Dziękujemy wszystkim kibicom za wspaniały doping, a zawodnikom za ogromne zaangażowanie.

Andrzej Trybiński, Mariusz Przebieg

KNOWING YOUR SCHOOL WITH SANTA

04.12 (czwartek) odbyły się Mikołajkowe Podchody "Knowing Your School with Santa" zorganizowane przez nauczycieli języka angielskiego dla uczniów Zespołu Szkół nr 1.

Na początku wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor Bożena Sakowska, a następnie wyjaśniono zasady rywalizacji. W konkursie wzięło udział 15 zespołów. i wszystkie wykazały się ogromną szybkością, sprytem i zwinnością w rozwiązywaniu zadań oraz znajomością zwyczajów świątecznych.

Zadaniem uczniów było jak najszybsze pokonanie ścieżki składającej się z 10 miejsc w szkole, a do każdego kolejnego miejsca doprowadzała inna zagadka np. krzyżówka, zaszyfrowana wiadomość czy też rebus.

I choć zabawa była przednia, a każdy zespół dał z siebie wszystko to zwycięzca mógł być tylko jeden. I tak oto wyglądają wyniki:

 • Szkoła Podstawowa:
  I miejsce - Tomek Derlukiewicz, Bartek Derlukiewicz, Robert Narojek, Paweł Pełczyński
  II miejsce - Karmen Oleszkiewicz, Kamila Mackiewicz, Filip Abucewicz, Patryk Szmit, Karolina Atłas
  III miejsce - Aurelia Korba, Natalia Nowicka, Alicja Odziemczyk, Jessica Kobus
 • Gimnazjum:
  I miejsce - Natalia Filarska, Maja Odziemczyk, Weronika Michalak
  II miejsce - Julia Olszewska, Zuzanna Kierlandczyk, Patrycja Baranowska
  III miejsce - Dawid Cysarz, Dawid Półtorzycki, Marcel Zieliński

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od I - III otrzymali karnety na niepytanie oraz karnety na dzień bez mundurka. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

Zespół Anglistów

Koszykówka - Truso Elbląg

We wtorek, 02.12.2014r. odbył się mecz w ramach Wojewódzkiej Ligi Kadetów w koszykówce pomiędzy 2 zespołami naszej szkoły.

Gospodarz UKS Jar Elbląg podejmował MKS Truso Elbląg.

Początek meczu zdecydowanie należał do UKS JAR. Po kilku kontrach w 4 min. UKS prowadził 11:0. Jednak młodsi koledzy odpowiedzieli 2 rzutami za 3 pkt. i już w 6 min. było 11:6. Kolejne 2 rzuty za 3 pkt. Truso spowodowało, że I kwarta zakończyła się wynikiem 21:14 , II kwarta i połowa meczu z wynikiem 41:21 dla UKS Jar.

W III kwarcie Truso zdobyło zdecydowaną przewagę po wielu celnych rzutach Patryka Tabaszewskiego i III kwarta zakończyła się wynikiem 56:55 dla TRUSO. IV kwarta gra kosz za kosz, co zakończyło się wynikiem 68:68 wobec czego nastąpiła 5 min dogrywka, w której ostatecznie wygrał zespół UKS Jar 83:77

Punkty dla UKS Jar zdobyli :
Gałecki 4, Kosecki 24, Suchodolski 13, Kowalski 2, Rybski 16, Wyszyński 13, Błotniak 11

Punkty dla Truso Elbląg zdobyli:
Myśliwiec 13, Tabaszewski 33, Skop 6, Górczyński 15, Wiśniewski 10

Przedstawiła: Anna Zgirska

Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

Dnia 01.12.2014r. o godz. 12.00 w Gimnazjum Nr 7 przy ul. Lotniczej 12 w Elblągu odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu elbląskiego. W konkursie uczestniczyło 47 uczniów z 17 szkół gimnazjalnych.

Uczniowie rozwiązywali test z pytaniami zamkniętymi. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIe: Karolina Burdziak, Lidia Karbowska i Nikola Łałyko( wcześniej wygrały konkurs na etapie szkolnym). Dziewczętom nie udało się zostać laureatkami, ale wypadły bardzo dobrze i poszerzyły swoją wiedzę dotyczą tak ważnej społecznie problematyki, którą będą mogły się dzielić. Dziękuję uczennicom za zaangażowanie, reprezentowanie naszej szkoly i czas spędzony przy lekturach.

pedagog szkolny - Anna Wawryszuk

Świąteczna zbiórka żywności

Na początku grudnia uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja była przeprowadzona przy współpracy Banku Żywności i Caritas przy parafii św. Rafała Kalinowskiego. Koordynatorką była Anna Ostrasz. Ponad pięćdziesięciu gimnazjalistów przez trzy dni zbierało żywność w dwóch sklepach naszego miasta. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i młodzieży udało się zebrać sporą ilość żywności (w Elblągu i okolicach udało się w sumie zebrać ponad 7 ton żywności), która będzie przeznaczona dla potrzebujących. To kolejna akcja, w której brali udział nasi uczniowie i dlatego należą się im szczególne podziękowania.

Anna Ostrasz

Koszykówka ZS1 - Truso Elbląg

30 listopada 2014 roku w meczu wyjazdowym do Gdyni, młodziczki z Zespołu Szkół nr 1 Truso Elbląg, przegrały z tamtejszą drużyną. Z czołowym zespołem ligi pomorskiej, porażka była do przewidzenia zwłaszcza, że nasza ekipa przystąpiła do meczu w bardzo okrojonym składzie. Trenerzy musieli sięgnąć po rezerwy z szóstej klasy. Debiut młodszych dziewcząt okazał się bardzo udany, gdyż swoimi umiejętnościami i wolą walki, dorównywały starszym koleżankom. W grze naszego zespołu zabrakło przede wszystkim: skuteczności rzutowej, "agresji boiskowej", walki na tablicy, cwaniactwa boiskowego, a także woli zwycięstwa. Mieliśmy również mnóstwo niewymuszonych strat. Spotkanie zostało potraktowane jako przygotowanie do zbliżających się meczy. Ciężko jednak mówić o przygotowaniach, gdy na treningu pojawia się siedem z dwudziestu zgłoszonych dziewcząt. Miejmy nadzieję, że niedzielny mecz będzie niezłą lekcją pokory dla naszych młodych zawodniczek, jak również przebudzeniem dla tych, które nie uczęszczają na treningi.

VBW GTK Gdynia - ZS nr 1 Truso Elbląg 114:34 (43:9, 17:0, 28:6, 26:19)

Skład: Urbanowska Aleksandra, Kinder Patrycja, Jakoniuk Paulina, Łamejka Weronika, Boniecka Julia, Nowińska Julia, Jankowska Martyna, Golanko Julia, Filarska Natalia, Korpacka Julia, Kucińska Emilia.

Judo - Piotr Sarapuk

W dniu 30.11.2014r. w Gdańsku odbył się Turniej Mikołajkowy Dzieci w Judo "To My Gdanskie Lwy"- w turnieju tym brał udział uczeń naszej szkoły Piotr Sarapuk z kl. IV c

Piotr startował w kategorii wagowej 29 kg. Na dwunastu startujących w tej kategorii zawodników Piotr zajął III miejsce.

Koło Przyrodnicze SP11

W naszej szkole działa już koło przyrodnicze. Wspólnie wykonujemy ciekawe eksperymenty a uczniowie mogą przekonać się że nauka to nie tylko długie godziny z książką ale też zabawa dzięki zajęciom praktycznym jak doświadczenia i pokazy. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 14.35 (sala 4E).

Dołącz do nas a przekonasz się m.in.: Jak zrobić gumowe jajko? Jak stworzyć magiczny napis? Jak nadawać kwiatom dowolną barwę? i wiele innych.

Zapraszam - Katarzyna Szyk (opiekun koła)

Święto Szkoły


SP 1-3 (MP)


(JK)


Święto Kornela w kl. IV -VI

"Mądrym być, to wielka sztuka,
ale dobrym - jeszcze większa"
(Kornel Makuszyński)

Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 11 obfitowało w niezwykle radosne wydarzenia. Prezydent Elbląga - Jerzy Wilk gościł w Ratuszu delegację naszych uczniów, którzy, w myśl szczytnego hasła: "Zakładam, że czytasz", propagowali ideę czytania i zachęcali do uśmiechu. Każdy z nich przyniósł w podarunku oryginalne, wykonane własnoręcznie zakładki do książek. Niezwykle ciepłe przyjęcie ze strony gospodarzy na długo zapadnie w pamięci uczniów, gdyż zostali obdarowani książkami i grą "Elbląska historia".

Równolegle na terenie szkoły trwała cykliczna impreza poświęcona Kornelowi Makuszyńskiemu. W programie debiutowali młodzi poeci z klas: Va, VIa i VIb, prezentując wiersze dla patrona. Swoją premierę miała wspaniała oprawa muzyczna przygotowana przez p. Alicję Stando i p. Piotra Zbierzchowskiego, dzięki którym cała społeczność szkolna odśpiewała hymn szkół kornelowskich.

Po raz pierwszy w tym roku przyznano wyjątkowe wyróżnienie - Order Dobroci za wielkie serce i poświęcenie dla uczniów i spraw naszej szkoły, wyjątkowemu człowiekowi - panu Jackowi Tomczakowi.

W darze Kornelowi Makuszyńskiemu uczniowie wszystkich klas ofiarowali balonowe bukiety, zaś wicedyrektor - pani Mariola Hajdukonis uroczyście poinformowała, że Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie objęło Patronat Honorowy nad świętem naszej szkoły.

Jak na uczniów Makuszyńskiego przystało, młodzi "Kornelowcy" niezwykle kreatywnie potraktowali wyznaczone im zadania. Spod ręki czwartoklasistów wyszły nietuzinkowe, dające do myślenia zakładki do książek. Piątoklasiści stworzyli galerię portretów patrona, zaś dzieła najstarszych uczniów SP11, to Kornelowskie Kalendarze Uśmiechu.

Zwieńczeniem imprezy był Żywy Korowód Dobrych Serc, który oplótł wszystkie szkolne korytarze i został uwieczniony na filmie. Zdaniem naszych uczniów mamy niezwykłe szczęście, że naszym patronem jest Kornel Makuszyński, który radosna twórczością wniknął w serca, rozjaśniając twarze uśmiechem.

Organizatorki: A. Szwaracka, A. Bewicz, I. Marynowska


SP 4-6 (MSz)


(JK)


Święto w gimnazjum

27 listopada 2014 roku był dniem Święta Szkoły w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu. Już po raz trzeci jest ono okazją do wspominania patrona gimnazjum, czyli Zbigniewa Herberta oraz propagowania wyznawanych przez nich wartości.

Gimnazjaliści, wziąwszy pod uwagę, że w 2014 roku przypada 90. rocznica urodzin patrona, Zbigniewa Herberta, mieli ustalić , co sprawiłoby poecie przyjemność. Postanowiono w hołdzie patronowi wykonać kwiaty opisane przez niego w bardzo ciekawym eseju pt. "Gorzki zapach tulipanów" oraz zająć się twórczo "zupełnie oszałamiającym i całkowicie samodzielnym i samorządnym stworzeniem, czyli kotem" (Z. Herbert). Powstały wspaniałe papierowe tulipany , żartobliwe panegiryki na cześć kota, interesujące rzeźby i opowiadania inspirowane utworem "Kot".

Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę o życiu i twórczości patrona, przygotowując zagadki, rebusy, krzyżówki. Poznawali niełatwą w odbiorze twórczość Zbigniewa Herberta , rysując komiksy do jego prozy i realizując inscenizacje utworów mistrza. Można było dostrzec wielką wrażliwość i zaangażowanie młodych aktorów prezentujących wiersze i prozę patrona, między innymi "Mur", "Dwie krople", "Krasnoludki" czy "Niedźwiedzie".

Wszystkie prace zostały wyeksponowane w "galerii" na korytarzach i w hallu szkoły oraz w specjalnym wydaniu gazetki szkolnej. Autorom należą się wielkie podziękowania za kreatywność w przygotowanie wystawy.

Specjalnym przedsięwzięciem mającym na celu uczczenie okrągłej rocznicy urodzin patrona było zorganizowanie I Jesiennego Biegu im. Zbigniewa Herberta. Zgłosiło się wielu chętnych biegaczy, którzy, nie zważając na aurę, stawili czoła wyzwaniu i pokonali dystans około 5 kilometrów. Na koniec z dumą mogli odebrać przygotowane nagrody i słowa uznania.

Doskonale bawiąc się i ucząc jednocześnie, uczniowie Gimnazjum nr 4 w Elblągu uczcili swojego patrona - Zbigniewa Herberta.


Gimnazjum (SK)


Gimnazjum (RN)

VI Andrzejkowy Bal Sportowca w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu

sprawozdanie z balu

II Miejsce w międzyszkolnym konkursie przyrodniczo-ekologicznym

26.11.2014r. uczniowie klasy III B: Agatka Lasek, Hania Stankiewicz, Paweł Pstrąg brali udział w międzyszkolnym konkursie przyrodniczo-ekologicznym pod hasłem "Las miejscem wypoczynku" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 23. W konkursie brało udział 9 szkół. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli drugie miejsce.

Gratulujemy!!!
Wych. R. Derenda

Apel dla klas 0-III SP

25 listopada 2014r. odbył się kolejny apel dla najmłodszej braci uczniowskiej naszej szkoły. Na początku omówiono bieżące sprawy porządkowe. Następnie uczniowie kl. VI w ciekawy sposób zaprezentowali wyniki konkursu na najciekawszą "gumkową" bransoletkę oraz wręczyli laureatom nagrody i wyróżnienia. Na koniec spotkania p. dyr. M. Hajdukonis wręczyła legitymacje szkolne przejętym i dumnym pierwszoklasistom.

Nagrodzonym dzieciom serdecznie gratulujemy sukcesu, a najmłodszym życzymy powodzenia w szkole! Wszystkich uczniów klas 0-III zachęcamy do udziału w tworzeniu gazetki naszej szkoły.

Agata Pałat

Rewia Disney On Ice

W sobotę 22.11.2014r. uczniowie klas Id i Va za sprawą niezwykłego widowiska przenieśli się do krainy baśni. Rewia Disney On Ice ponownie zagościła w Ergo Arenie w Gdańsku. Z zapartym tchem obserwowaliśmy przygody Małej Syrenki i rezolutnej Roszpunki. Wzięliśmy udział w uczcie przygotowanej przez Bestię dla pieknej Bell. Wiele wzruszeń dostarczyli też bohaterowie "Krainy lodu". Obserwowaliśmy przygody bałwanka Olafa, handlarza lodu - Kristoffa i jego wiernego renifera Svena, a także zaśpiewaliśmy razem z księżniczką Elsą piosenkę "Mam tę moc". Ogromny podziw wzbudziły umiejetności łyżwiarzy - skoki, piruety, spirale i podnoszenia na długo pozostaną nam w pamięci.

M. Podbielska
fot. M. Szczech

Mali Mistrzowie z SP 11 wystartowali w Grudziądzu

Uczniowie SP 11 Julia B. i Jaś S. z IV c oraz Kuba G. z kl. III, tym razem wzięli udział w zawodach pływackich w dniu 22.11.2014r. zorganizowanych przez UKS Orka w Grudziądzu.

Julia Borczak wraz z koleżankami z UKP Jedynka Elbląg, zdobyła srebrny medal w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym, uzyskując indywidualnie czas 39,23 s ; czas sztafety 2:47,96. Płynąc po srebro ustanowiła swój nowy rekord życiowy :).

Chłopcy również startowali w sztafecie 4x 50m uzyskując 7 miejsce z czasem łącznym sztafety 3:12,73 - Jaś S. uzyskał czas 43,29 a Jakub G. 1:00,13.

Poza tym w konkurencji 100 m stylem dowolnym: Julia Borczak wypływała kolejną życiówkę - 1:29,14 zajmując 6 miejsce, Jaś Stosik z czasem 1:38,00 zajął m-ce 11, a Kuba Grzębski zajął 22 miejsce uzyskując czas 1:54,04

Natomiast w konkurencji 100m stylem grzbietowym: Julia B. znowu wypływała swój najlepszy czas na tym dystansie - 1:34,61 uzyskując 5 m-ce, Jaś S. zajął 13 m-ce z czasem 1:48,14, a Jakub G. 26 m-c z czasem 2:02,59

Dzieci walczyły dzielnie, konkurując m.in. z zawodnikami z Bydgoszczy, Gdańska, Torunia, Malborka, Grudziądza i Włocławka.

W załączeniu link do strony zawodów

Świadectwo poety

21 listopada odbył się coroczny konkurs recytatorski utworów Zbigniewa Herberta. Do konkursu przystąpili najlepsi recytatorzy z gimnazjum.

Jury miało przyjemność wysłuchać uczniów klas drugich i trzecich. Byli to:

 • II a - Wiktoria Pańczuk;
 • II b - Agata Kowalewska, Julia Olszewska, Paweł Rapcewicz;
 • II c - Karolina Prusecka, Mikołaj Sęk;
 • III d - Maksymilian Michalak;
 • III e - Justyna Podsiadły.
Występ recytatorów to była prawdziwa uczta dla duszy. Uczniowie, wykazując się dużą wrażliwością, pięknie, bardzo prawdziwie oddawali emocje wynikające z ich interpretacji tekstów Herberta. Świadczy to nie tylko o ich zdolnościach recytatorskich, ale i o tym, że sprostali wyzwaniu, jakim jest odbiór wierszy poety. Niewątpliwie każdy z uczestników konkursu może powtórzyć za poetą:" We mnie jest ogień, który myśli".

Wg jury na szczególne uznanie zasłużyli:

  Agata Kowalewska - I miejsce
 • Wiktoria Pańczuk - II miejsce
 • Paweł Rapcewicz - III miejsce

Wyróżnienia zdobyli: Julia Olszewska, Mikołaj Sęk.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim tym, którzy zmierzyli się z niełatwą poezją naszego patrona.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada jest uznany za Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym uczniowie klasy 1 b zdecydowali, że zorganizują akcję promującą ideę bycia życzliwym nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok.

Na tę okazję przygotowali pokaz artystyczno - wokalny dla uczniów klas 0-3. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały" uśmiechy życzliwości" które przekażą dalej swoim członkom rodziny.

Imprezę przygotowała Cecylia Marszałek


Dzień Życzliwości nie tylko od święta

Uczniowie klas IV-VI dzielili się tego dnia serdecznością wśród rówieśników i nauczycieli. Wystarczyło posłać uśmiech i być uprzejmym dla drugiej osoby.

Tego dnia Samorząd Uczniowski udekorował szkolne korytarze kolorowymi rękami, na których znajdowały się napisy zachęcające do okazywania sobie wzajemnej sympatii.

Myślą przewodnią tego dnia było zainspirowanie do innego spojrzenia na codzienność, jednym słowem: nie narzekać, przestać się dąsać, zapomnieć o smutku, szczerze i serdecznie uśmiechać się do innych.

Szachy - XVI Gimnazjada - 20. 11. 2014r.

Aneta Szpuga, uczennica klasy IIc Gimnazjum nr 4 została szachową mistrzynią wśród elbląskich gimnazjalistek. Aneta wygrała tegoroczną rywalizację wśród dziewcząt a jej sukces oraz bardzo dobra postawa i wysokie lokaty koleżanek z zespołu dały naszej szkole również najwyższe miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej. Drużyna dziewcząt to: Aneta Szpuga kl. IIc, Nikola Walentynowicz kl. Ie oraz Karolina Burdziak kl. IIIe.

Drużyna chłopców uplasowała się na dalszym miejscu ale dobra gra indywidualna i doskonała postawa zespołu dają wiele satysfakcji i zadowolenia opiekunom. W skład drużyny chłopców weszli: Michał Święch kl. Ia, Ksawery Synak kl. Ib oraz Mateusz Pettke kl. IIf.

Szczegółowe wyniki i wiele zdjęć z imprezy na stronie www.mostruso.pl

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

W roku szkolnym 2014/2015 Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu przystąpiła do programu Szkoła z Klasą 2.0.

Program prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i "Gazetę Wyborczą" przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agory pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. W roku szkolnym 2014/2015 głównymi partnerami programu są Intel, Google oraz Samsung, a partnerami wspierającymi British Council, Goethe-Institut oraz SAS Institute Polska.

Głównym założeniem programu jest ukazanie i rozwijanie wykorzystania TIK w szkole oraz mobilizowanie uczestników do poszerzania swojego warsztatu pracy w tym zakresie: o nowatorskie metody pracy czy modernizacje w zakresie TIK.

Program trwa od września do sierpnia, a już teraz przeprowadzone zostały Debaty Klasowe w kilku oddziałach naszej szkoły. Debata Klasowa to dyskusja na temat wypracowania zasad Kodeksu 2.0 - zbioru zasad korzystania z technologii komunikacyjno - informacyjnych (TIK) w uczeniu się i nauczaniu. W trakcie trwania roku szkolnego postulaty tego kodeksu wprowadzane będą w życie i modyfikowane w razie potrzeb.

Wszystkie kodeksy zawisnął niedługo na szkolnych korytarzach - zachęcamy do zapoznania się z nimi, bo już niedługo Debata Szkolna i wypracowanie Szkolnego Kodeksu 2.0.

Międzyswietlicowy Konkurs "Project Runway "

W środę, 19 listopada 2014 roku, w świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 6 odbył się międzyświetlicowy konkurs "Project Runway". Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej i fantazji dzieci, pobudzenie kreatywności i wyobraźni, rozwijanie zainteresowań związanych z projektowaniem, stylizacją i kreowaniem ubiorów, konfrontacja możliwości i osiągnięć uczniów. Naszą świetlicę reprezentowały: Katarzyna Mital z klasy IIC, Wiktoria Siwko z klasy IIC oraz Wiktoria Ratajczyk z klasy IIIB.

Uczestniczki przy wykorzystaniu różnych materiałów miały wykonać dowolny strój, zaprezentować go oraz opowiedzieć na jego temat. Modelką została Kasia Mital, która w niesamowity sposób zaprezentowała strój stworzony przez koleżanki.

Nasza reprezentacja uzyskała wyróżnienie. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Gratulujemy!

Sukces uczennicy Gimnazjum nr 4 w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Matematyka w obiektywie" organizowany jest cyklicznie od roku 2010. Ma on na celu zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Skierowany jest do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii.

Organizatorami konkursu są: Koło Kultury Matematycznej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki US. Patronat nad konkursem objął: Marszałek woj. zachodniopomorskiego, Prezydent m. Szczecina, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Tegoroczna, V już edycja, przyniosła absolutny rekord zgłoszeń - ocenie poddano ponad 4600 prac z całego świata. Dlatego szczególne gratulacje należą się elblążance - uczennicy III klasy Gimnazjum nr 4 im. Z. Herberta w Elblągu przy Zespole Szkół nr 1 - Marcie Strzelczyk, której autorskie prace zostały wyróżnione i nominowane do publikacji książkowych, wystaw oraz kalendarzy.

Sama uczennica tak krótko opisuje swoją fotografię: "Zdjęcie ukazuje okrąg zrobiony z kredek ołówkowych. Myślę, że każdy potrafi zrobić takie zdjęcie lecz ułożenie kredek jest dość trudne."

Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Kalka - nauczyciel matematyki Gimnazjum nr 4

Knowing Your School With Santa Claus

Z okazji Mikołajek zapraszamy wszystkie chętne 3-osobowe zespoły do udziału w zabawie z językiem angielskim i zwyczajami świątecznymi. W Naszej Szkole już 4 grudnia odbędzie się turniej "Knowing Your School With Santa Claus".

Jeśli lubisz popularne podchody i dobrą zabawę, zgłoś się koniecznie do nauczyciela języka angielskiego. Do zgarnięcia super nagrody m.in. Dni bez pytania, Dni bez Mundurka czy słodkie upominki.

Serdecznie zapraszamy - zgłoszenia do 20 listopada.

Nauczyciele języka angielskiego

Hej ho Jedenastka jest nadal w SKO

Przypominamy o trwającej już trzy lata przygodzie z Żyrafką Lokatką. Poprzez założenie konta SKO można zbierać pieniążki na indywidualnym koncie na dowolny cel oraz grupować je do małych skarbonek, obserwując przy tym jak rzeczywiście rosną!

W Naszej Szkole z SKO korzysta już 56 uczniów, a oszczędności zgromadzone na ich kontach to suma 32 198,13 zł. Widać zatem, jak popularne jest oszczędzanie wśród naszych małych i dużych milusińkich.

Wszystkich rodziców i uczniów, którzy chcieliby rozpocząć aktywne oszczędzanie lub zasięgnąć informacji na temat SKO zapraszamy do kontaktu z opiekunami p. Magdaleną Szyk-Wojtkiewicz lub p. Agnieszką Cywińską. Pierwsza okazja już podczas najbliższych zebrań w dniach 19-20 listopada.

UWAGA KONKURS !!!

Wszystkim klasom przypominamy, że tradycyjnie jak co roku wybierzemy w maju klasę, w której najwięcej uczniów ma konto SKO. Czekają wspaniałe nagrody - wycieczka do banku czy dzień bez pytania, bez mundurka.

ZAPRASZAMY !

opiekunowie sko w szkole

Koszykówka - 16. 11. 2014 Elbląg

16 listopada 2014 roku młodziczki ZS nr 1 - Truso Elbląg, podejmowały u siebie UKS Siódemkę Sopot. Dziewczęta rozpoczęły pierwszą kwartę bardzo nerwowo, przegrywając ośmioma punktami. W drugiej kwarcie nastąpiło przebudzenie naszego zespołu i zawodniczki zaczęły odrabiać straty. Trzecia część spotkania była najbardziej wyrównana. Cały mecz niestety zakończył się wynikiem 61:67 dla drużyny gości. Mimo porażki, widać dużą zmianę w grze zespołu w stosunku do pierwszych spotkań. Dziewczęta zaczynają rozumieć i wypełniać powierzone im zadania, a co najważniejsze drużyna zgrywa się oraz wypracowuje swój styl.

ZS nr 1 - Truso Elbląg - UKS Siódemka Sopot 61:67 (8:16, 20:17, 17:19, 16:15)

Skład:
Marzec Maja, Urbanowska Aleksandra, Kinder Patrycja, Jakoniuk Paulina, Bagrowska Magdalena, Żejmo Maria, Łamejka Weronika, Nowińska Julia, Studzińska Julia, Golanko Julia, Filarska Natalia, Popławska Dominika.

Kadra Województwa Dziewcząt U-14

Podobnie jak dwóch uczniów naszej szkoły Konrad Jakimowski i Przemysław Orłowski o których informowaliśmy kilka dni wcześniej, do reprezentacji wojewódzkiej młodziczek w koszykówce dziewcząt U-14, została powołana również Natalia Filarska. Podopieczna Magdaleny Kołackiej, przebywała na turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2015 w Giżycku, gdzie wystąpiło osiem reprezentacji województw.

Na co dzień Natalia ciężko trenuje pod okiem pani Magdaleny Kołackiej, która udziela jej wielu cennych wskazówek. Zawodniczka wraz ze swoim zespołem warmińsko - mazurskim trafiła do grupy z województwami pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. Dziewczęta ostatecznie zajęły 5 miejsce w turnieju, ale cieszy najbardziej fakt, iż nasza Natalia grała we wszystkich meczach i co najważniejsze punktowała. Natalia w sezonie 2014/2015 bierze również udział w rozgrywkach ligowych województwa pomorskiego w kategorii młodziczek 2001 i kadetek 1999 a jej trenerkami są Magdalena Kołacka i Katarzyna Zapolska. Życzymy Natalii i trenerkom wielu sukcesów.

Tenis Stołowy - Złoty medal dla Gimnazjum nr 4

Sporym zaskoczeniem okazał się 13-14.11.2014r. występ reprezentacji Gimnazjum nr 4 w turnieju tenisa stołowego, organizowanym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w ramach XVI Gimnazjady. Drużyna w składzie: Karolina Prusecka (IIC), Paulina Wilk (IIC), Radosław Przeździecki (IIA) i Krystian Derybowski (IIA) zajęła I miejsce, wygrywając z dziewięcioma elbląskimi gimnazjami, pozostawiając w tyle takie potęgi w tenisie stołowym jak Zespół Państwowych Szkół Muzycznych i Gimnazjum nr 3.

Niestety reprezentacji Szkoły Podstawowej już tak dobrze nie poszło jak starszym kolegom i SP 11 zajęła odległe miejsce 9-12. Drużyna jedenastki: Woźniak Natalia, Zielińska Julia, Twardowski Łukasz, Chrzanowski Bartłomiej.

Gratulujemy wszystkim odwagi i chęci do robienia ważnych rzeczy dla siebie i szkoły.

I miejsce
w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej
"Wyśpiewajmy nasza historię"

W dniu 12.11.2014 r. w Szkole Podstawowej w Łęczu im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej poświęcony 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pod hasłem "Wyśpiewajmy naszą historię". Był on zorganizowany przy współpracy morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Miasta i Gminy Tolkmicko.

W konkursie wzięło udział 8 solistów młodszych z klas 0 - III, 12 solistów starszych z klas IV - VI oraz 12 zespołów wokalnych ze szkół podstawowych. Tematyka utworów była ściśle związana z Powstaniem Warszawskim.

W kategorii zespoły szkół podstawowych naszą szkołę reprezentował zespół "Świetliki z 11-stki" prowadzony przez Teresę Barszczewicz. Zespół ten zdobył zaszczytne I miejsce w swojej kategorii. Tym razem zespół wystąpił w składzie: Michalina Majewska, Kornelia Sowa, Wiktoria Literska oraz Zuzanna Miciak. Dziewczęta wykonały utwór pod tytułem "Pałacyk Michla". W kategorii soliści starsi (w wieku 10-14 lat) naszą szkołę reprezentował Olaf Karczewski w piosence od tytułem "Sanitariuszka Małgorzatka", którego opiekunem jest pani Alicja Stando.

Cały konkurs był bardzo dobrze przygotowany pod każdym względem i przebiegał w wyjątkowo serdecznej i podniosłej atmosferze. Całej imprezie towarzyszył Zespół Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej, który zachęcał do wspólnego śpiewania piosenek w czasie przerw oraz w czasie obrad komisji.

... By Święto Niepodległości Było Świętem Radości!

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była dla uczniów SP świętem wyjątkowym. Uczczono pamięć tych, którzy oddali swe życie, abyśmy mogli cieszyć się polskimi tradycjami i pięknem ojczystego języka, by WOLNOŚĆ nie była tylko marzeniem. Nasi "milusińscy" z klasy "O" w mistrzowski sposób zaprezentowali "Pierwszą Brygadę" oraz wiersz "Kto ty jesteś?", zdobywając serca widowni. Uczniowie klas IV - VI wzięli udział w konkursie " Jeden z dziewięciu", w którym wykazali się wiedzą na temat historii Polski. Rozśpiewani wokaliści "Szansy na sukces" pokazali, że "nie takie piosenki patriotyczne straszne, jak je malują" a detektywi -"Szóstkonerzy" wyszukiwali w tekście hymnu narodowego odpowiedzi na podchwytliwe pytania. Nawet rysowanie z zasłoniętymi oczami polskiego godła nie sprawiło uczniom problemu. Wszystkim zawodnikom dopingowali ( jak zwykle wspaniali) kibice, którzy zaprezentowali oryginalne biało-czerwone stroje. Dziś wszyscy stanęli na podium - nagrodą był słodki poczęstunek. Niepodległość sprawia wielką radość!

Organizatorzy: I. Marynowska i A. Derenda


Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum nr4

O 96 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pamiętali uczniowie Gimnazjum nr4 w Elblągu. Z tej okazji odbyły się uroczyste akademie, w których wzięli udział wszyscy gimnazjaliści. Ważne narodowe święta mają w szkole szczególnie uroczystą oprawę. Tak było i tym razem. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie delegacja uczniów zapaliła znicz przy tablicy upamiętniającej ofiarę zbrodni katyńskiej.

Główną część uroczystości wypełniła inscenizacja w wykonaniu działającego w szkole zespołu teatralnego. Motywem przewodnim całego przedstawienia była historia starej szabli - pamiątki po przodkach. Gimnazjaliści z uwagą wysłuchali wspomnień Dziadka, który Wnukowi opowiadał o czasach walki o niepodległość, o Legionach Polskich i o Józefie Piłsudskim. Strofy poezji i pieśni patriotycznych w wykonaniu recytatorów i młodych żołnierzy skłoniły widzów do refleksji na temat ojczyzny i wzbudziły podziw dla bohaterów tamtych wydarzeń.

Sądząc po postawie uczniów uczestniczących w akademiach, można śmiało powiedzieć, że współczesna młodzież szanuje historią swojego narodu i czci pamięć o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Wielki Sukces Koszykarzy - Uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu

Przemysław "Orzeł" Orłowski i Konrad "Końdzio" Jakimowicz uczniowie i sportowcy Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu, zostali powołani do reprezentacji wojewódzkiej młodzików w koszykówce chłopców U-14. Jest to ogromny sukces zarówno chłopców jak i sztabu szkoleniowego w osobach Arkadiusza Majewskiego i Janusza Krasowskiego - nauczycieli i trenerów Zespołu Szkół nr1. Reprezentacja w dn. 14-16.11.2014 roku w Giżycku rozgrywać będzie turniej półfinałowy do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to ich pierwszy, duży osobisty sukces i pierwszy krok, aby w przyszłości stać się reprezentantami kraju. Chłopcy dzięki wrodzonym zdolnościom ale i własnej determinacji i ciężkiej pracy na co dzień udowadniają, że solidny trening w klasach sportowych Zespołu Szkół nr1 przynosi zamierzone efekty.

Życząc im i trenerowi reprezentacji wojewódzkiej Arkadiuszowi Majewskiemu sukcesów podczas Półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mamy nadzieję, że " Orzełek" i " Końdzio" pójdą w ślady reprezentantów kraju Mateusza Stawiaka czy Bartka Majewskiego, absolwentów klas sportowych o profilu koszykówki w ZS nr1 w Elblągu. Powodzenia!
Od lewej stoją:

 • Konrad Jakimowicz "Końdzio" 2001 kl. IF
 • Przemysław Orłowski "Orzełek" 2001 kl. IF

Ogólnopolski Konkurs Wokalny
"Jedzie pociąg z daleka"

W dniu 8.11.2014 r. w kinie Światowid odbyły się przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego organizowanego przez CSE "Światowid" oraz Towarzystwo Muzyczne "Eroica," pod hasłem " Jedzie pociąg z daleka", którego celem było promowanie młodych talentów oraz wspieranie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży, a także popularyzowanie twórczości Ryszarda Rynkowskiego.

Do konkursu zgłosiły się 32 osoby m.in. z Elbląga, Pasłęka, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, ale także z Kaliningradu. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział trzy uczennice SP nr 11: Michalina Majewska z kl. VI c, Maja Sitkowska z kl. IV b oraz Katarzyna Mital z klasy II c. Każdy solista musiał zaprezentować po dwie zwrotki utworów - jednego z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, który patronuje temu konkursowi i drugiego-dowolnego. Najwięcej chętnych zgłosiło się w kategorii szkoły podstawowe, a najczęściej wybieranym utworem była piosenka pt. "Za młodzi, za starzy" i "Szczęśliwej drogi już czas".

Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie: Jolanta Wójcik, polonistka, nauczycielka w Zespole Szkół Muzycznych w Elblągu, Marta Osowska-Utrysko, pianistka, teoretyk muzyki i pedagog oraz Anna Fedorowicz, studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku i stypendystka konkursów wokalnych.

Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze. Wprawdzie żadna z nich nie znalazła się wśród laureatów tego konkursu, ale sam udział w takim konkursie to ogromne wyróżnienie oraz niezwykła okazja do sprawdzenia swoich możliwości, obycia ze sceną i publicznością oraz poddania się ocenie profesjonalnej komisji. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy !!!!

Świetlicowy Turniej wiedzy o zdrowiu "W zdrowym ciele zdrowy duch"

W piątek, 7 listopada 2014 roku, w świetlicy szkolnej odbył się Turniej wiedzy o zdrowiu, adresowany do uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej. W szranki stanęło 12 wytypowanych przez wychowawców klas uczniów, tworząc sześć dwuosobowych zespołów. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz uwrażliwienie dzieci na zdrowotne potrzeby swoje i innych, przy równoczesnej integracji uczniów klas trzecich. Zadania turnieju sprawdzały wiedzę uczestników z zakresu znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu młodego człowieka. Zadanie praktyczne - wspólne tworzenie piramidy żywieniowej stanowiło element integrujący wszystkich uczniów w doskonałej zabawie techniczno - plastycznej.

Przyznane zostały odpowiednio miejsca: I dla uczniów klasy III "b" - Wojciecha Stróżewskiego oraz Denisa van Ieperena; II miejsce zdobył zespół z klasy III "a" - Julia Heldt oraz Wiktoria Kościńska; III miejsce w turnieju zajął duet uczniów z klasy III "a" - Fabian Romańczuk oraz Wiktor Ręczkowski. Każdy uczestnik turnieju otrzymał certyfikat "Znawcy zdrowego stylu życia" oraz drobne nagrody rzeczowe. Laureaci konkursu nagrodzeni zostali zestawami upominkowymi. Gratulujemy!

E.P.

Koło teatralne "Drama Club" serdecznie zaprasza

Wszystkich miłośników gry aktorskiej chętnych do poszerzenia swojego warsztatu pracy i podszlifowania umiejętności językowych zapraszamy do udziału w zajęciach Drama Club. Chętni uczniowie SP 11 lub Gimnazjum nr 4 proszeni są o zgłoszenie się do p. Alicji Stefanowicz lub p. Magdaleny Szyk - Wojtkiewicz ( gabinet 4D lub 07 E) w celu zapisania się na kółko teatralne w języku angielskim "Drama Club". Zapisy do końca listopada.

Zapraszamy !!!

Wycieczka do Urzędu Miasta

30.10.2014r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Urzędu Miasta, który mieści się w Ratuszu Staromiejskim.

Głównym celem wycieczki było przybliżenie uczniom działalności urzędu. Dzieci zostały przyjęte przez pracowników instytucji niezwykle ciepło i życzliwie.

Uczniowie zostali oprowadzeni po obiekcie, obejrzeli film o Elblągu i pozowali do zdjęć w insygniach władzy prezydenckiej.

Podczas wizyty, dzieci miały okazję spotkać się i porozmawiać z prezydentem miasta Elbląga panem Jerzym Wilkiem. To spotkanie bez wątpienia wywarło na nich największe wrażenie.

Na zakończenie, uczniowie otrzymali foldery i materiały dotyczące naszego miasta.

Wych. Renata Derenda

Pierwszaki czytelnikami szkolnej biblioteki

Przez kilka październikowych dni szkolną bibliotekę odwiedzali uczniowie klas I szkoły podstawowej.

W czasie tych wizyt dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki, zwiedziły jej pomieszczenia: wypożyczalnię, czytelnię i salę audiowizualną. Zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek.
Poznały też zasady jakie obowiązują w naszej bibliotece.
Jednak najważniejszym elementem tych wizyt było złożenie uroczystej przysięgi, a później wybranie i wypożyczenie pierwszej książki ze szkolnej biblioteki.

Wszystkie pierwszaki otrzymały w prezencie zakładki do książek, które wykonali ich starsi koledzy z klas IV. Aby zachęcić dzieci do czytania książek pani bibliotekarka przeczytała dzieciom kilka wybranych wierszyków Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Spotkania z pierwszakami przebiegły w bardzo miłej atmosferze.
Od tej pory wszystkie pierwszaki bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę ,aby wypożyczać książki , a czasami je tylko pooglądać.

Violetta Kotyńska

UNIHOKEJ - 28. 10. 2014r.

Sporym zaskoczeniem okazał się występ reprezentacji dziewcząt i chłopców naszego gimnazjum. Obie drużyny przeszły kwalifikacje grupowe i zdołały awansować do finału z drugiego miejsca, co nie dawało szans na miejsca medalowe. Jednak determinacja i dodatkowe treningi przyniosły sukces. Chłopcy zakończyli rywalizację na II miejscu przegrywając jedynie z Gimnazjum nr 3 a dziewczęta na miejscu III ustępując Gimnazjum nr 3 (1 miejsce) i Gimnazjum nr 2 (2 miejsce).

Gratulujemy sukcesu!

Pełny komunikat

Koszykówka - 26. 10. 2014r. Pelplin

W niedzielnym meczu wyjazdowym do Pelplina, młodziczki z Zespołu Szkół nr 1 Truso Elbląg, przegrały z tamtejszym zespołem. Do połowy meczu nic nie wskazywało na wysoką porażkę naszego zespołu, gdyż na tablicy widniał wynik 33:33. Drugą połowę nasze zawodniczki rozpoczęły bardzo nerwowo, nie trafiając między innymi spod kosza, a także przegrywając w obronie. Kolejny mecz dziewczęta rozegrają w Elblągu 9 listopada z UKS Siódemką Sopot.

UKS Jedynka Pelplin - ZS Nr 1 Truso Elbląg 76:50 (17:14, 16:19, 18:8, 25:9)

Skład: Korpacka Julia, Marzec Maja, Urbanowska Aleksandra, Kinder Patrycja, Jakoniuk Paulina, Bagrowska Magdalena, Giżka Małgorzata, Wiszniewska Klaudia, Łamejka Weronika, Nowińska Julia, Golanko Julia, Filarska Natalia.

Koszykówka – 24.10.2014 Nidzica

Dziewczęta z UKS JAR Elbląg w składzie: Z.Martuszewska, N.Murawska, W.Meredyk, J.Borczak, N.Gruz, A.Kamińska, A.Szwarc, O.Wyżkiewicz, M.Kmiecik, J.Gilgenast, J.Markowska wzięły udział w II Ogólnopolskim Turnieju Minikoszykówki o Puchar Burmistrza miasta Nidzica "Copernik Cup" rozegranym w dniach 24-26 X 2014r. w Nidzicy.

Zawodniczki z kl. IVc rozegrały 5 spotkań z 2 zespołami z Bydgoszczy, Żyrardowa, Nidzicy oraz Kartuz. Dziewczynki ostatecznie zajęły VI miejsce zdobywając pierwszy puchar oraz dyplom. Był to pierwszy turniej dziewczynek. Trenerka A. Przewodowska jest zadowolona i dumna z młodych koszykarek, gdyż dziewczynki nie poddawały się do samego końca, walczyły do ostatniego gwizdka. Statuetkę najlepszej zawodniczki drużyny otrzymała Julia Markowska, która również została uhonorowana nagrodą specjalną za najsympatyczniejszą i najbardziej waleczną zawodniczkę całego turnieju.

A. Przewodowska

Bal jesieni klas 0-III SP

22 października w naszej szkole odbyła się zabawa integracyjna pod hasłem "Jesienny bal owocowo-warzywny", w której uczestniczyli uczniowie klas 0-III.

Podczas balu dzieci wykazały się talentem tanecznym, tańcząc parami, w kołach, jak również solo. Uczestnicy brali udział w rozgrywkach sportowych, w których dzielnie ze sobą rywalizowali, przestrzegając zasad zdrowego współzawodnictwa.

Uwieńczeniem balu było wykonanie jesiennego szala "Pani Jesieni".

Organizatorzy balu: A. Kopańska, K. Szczepańska, A. Gójska

Odpowiedzialność osób nieletnich za popełnione czyny karalne.

21 października uczniowie klas VI uczestniczyli w bloku zajęć edukacyjno-prawnych. Zajęcie te odbywały się w ramach programu "Bezpieczna szkoła".

Spotkanie prowadzili Marek Cieślak oraz Dariusz Komosiński z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Przybliżyli oni uczniom niektóre pojęcia prawne, mówili o wykroczeniach i przestępstwach popełnionych przez młodych ludzi. Zwrócili uwagę na ich konsekwencje prawne. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Spotkanie zakończyły pytania związane z tematem zajęć. Nasi goście wyczerpująco na nie odpowiadali.

Pedagog SP

Taneczna integracja

W dniu 21 października 2014r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem dwóch grup dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 24. Tematem zajęć była nauka tańca dyskotekowego z wykorzystaniem X-boxa. Dzieci, które brały udział w zajęciach były zachwycone tą formą zabawy i umuzykalnienia. W zajęciach uczestniczyli także wybrani uczniowie z klas IIb i IIIb - Dariusz Klimke, Wiktoria Szymańska, Wiktoria Ratajczyk i Paweł Pstrąg, którzy pełnili rolę instruktorów tańca oraz pomagali w obsłudze sprzętu.

Liga Pomorska Koszykówki Młodziczek ruszyła

19 października w hali sportowej przy ulicy Korczaka, zadebiutowały młodziczki ZS nr 1 - MKS Truso Elbląg. Dziewczęta zgłoszone do ligi pomorskiej w koszykówce, rozegrały swój pierwszy mecz z zespołem UKS Basket Ósemka Wejherowo. Podopieczne Katarzyny Zapolskiej i Magdaleny Kołackiej, po ciężkiej walce na parkiecie ostatecznie wygrały 69:60(13:12, 19:17, 15:18, 22:13). Kolejny mecz dziewczęta rozegrają na wyjeździe z zespołem UKS Jedynka Pelplin.

W naszym zespole zagrały: J.Nowińska, J.Golanko, K.Wiszniewska, W,Łamejka, P.Jakoniuk, J.Studzińska, E.Kucińska, M.Bagrowska, P.Kinder, N.Filarska, K.Moch, A.Fiedorowicz.

Dwubój – Pasym 18.10.2014r.

18 października 2014r. Julia Borczak i Jan Stosik, uczniowie kl. IVc oraz Jakub Grzębski uczeń kl. III, w Pasymiu wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach W Dwuboju Nowoczesnym Dzieci "Penta Day". Zawody miały rangę międzynarodową. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i po podsumowaniu biegu i pływania zajęli:
 • w kategorii dziewcząt rocznik 2004 i młodsze:
  • 15 miejsce Julia Borczak 2005r.
 • w kategorii chłopców rocznik 2004 i młodsi:
  • 22 miejsce Jan Stosik 2005r. i 27 miejsce Jakub Grzębski 2005r.

Nasi uczniowie wystartowali również w sztafecie mieszanej gdzie zajęli 6 miejsce na dystansach 8x25m i 8x 200m

Poniżej link do stronki z informacja i wynikami:

Konkurs plastyczny "Czyste wody - zdrowe ryby"

Dnia 17 października 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu odbyło się podsumowanie VIII edycji konkursu plastycznego pt. "Czyste wody - zdrowe ryby" organizowanego przez Polski Związek Wędkarski.

Na konkurs wpłynęło wiele interesujących prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego, Piotr Sarapuk zajął zaszczytne III miejsce.

Życzymy Piotrowi dalszych sukcesów plastycznych.

Alicja Stando

Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Nowe Miasto Lubawskie 16.10.2014r. W Nowym Mieście Lubawskim odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000m. Drużyna chłopców ( aktualni mistrzowie Elbląga ) uplasowała się na IX pozycji. W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych wystartowało 18 drużyn z całego województwa warmińsko - mazurskiego.

Kolejność na podium była następująca: I m. Giżycko, II m. Ostróda, III m. Pasłęk.
Organizatorem imprezy był Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego.
Skład zespołu Gimnazjum nr 4:

 1. Szewczyk Kacper 3,21
 2. Konieczki Jakub 3,25
 3. Szucki Krystian 3,28
 4. Chruszczyk Mateusz 3,38
 5. Derybowski Krystian 3,41
 6. Wojtyna Wojciech 4,01
 7. Skop Mateusz 3,51
 8. Rybski Dawid 3,48
 9. Jakimowicz Konrad 4,14
 10. Dalidowicz Patryk 3,37

Opiekunowie drużyny: p. Andrzej Trybiński i p. Mariusz Przebieg
Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

Gratulacje od Prezydenta

16 października 2014 Prezydent miasta i dyrektor departamentu Edukacji UM w Elblągu zaprosili przedstawicieli szkół uhonorowanych międzynarodowym certyfikatem Zielona Flaga. Jest to prestiżowy, międzynarodowy tytuł nadawany szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools. Uczestniczy w nim ponad 15 000 szkół z 58 krajów świata.

Elbląg może poszczycić się największą w Polsce liczbą placówek oświatowych, które otrzymały ten certyfikat.

Działania szkół, przedszkoli, ośrodków szkolno-wychowawczych znalazły uznanie w oczach władz miasta. W trakcie spotkania na Starym Mieście gratulacje i nagrody od Prezydenta Jerzego Wilka i Prezydenta Marka Pruszaka odebrały Katarzyna Szczepańska i Halina Dolna wraz z uczennicami z SP 11 i Gim nr 4.

Spotkanie zakończył wspólny kurs zabytkowym tramwajem 5N 012 na ulicę Marymoncką.

Więcej zdjęć

Szkolni koordynatorzy SdE
Halina Dolna i Katarzyna Szczepańska

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS KULINARNY "MasterChef"

Dnia 15.10.2014 r. w SP nr. 6 odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Kulinarny "MasterChef". Udział w konkursie wzięła reprezentacja naszej świetlicy w składzie: Julia Heldt z klasy IIIa, Jakub Grzębski z klasy IIIa oraz Paweł Cholewa z klasy IIc.

Zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowej, pomysłowej i smacznej potrawy z dostępnych składników. Nasi uczniowie zaprezentowali "Owocowy Kogiel-Mogel", czyli sałatkę owocową, warzywne szaszłyki "Witaminowe szpadki" oraz "Koniczynkę zdrowia" - kanapeczki w kształcie czterolistnej koniczyny. Przygotowane potrawy zapewniły naszej drużynie wyróżnienie.

Przedszkolaki w szkolnej bibliotece

W ubiegłym tygodniu szkolną bibliotekę odwiedziły 4 - latki z Przedszkola nr 24 w Elblągu.

Dzieci podczas zajęć wysłuchały czytanej przez nauczyciela bajki o żółwiu Franklinie, a później pokolorowały bajkową postać żółwia.
Ładne pokolorowanie ilustracji to trudne zadanie dla takich maluchów. Dzieci bardzo starały się, aby ich prace były estetyczne.
Dzieci zabrały swoje prace do przedszkola. Tam zostaną umieszczone na wystawie, aby rodzice mogli je podziwiać.

Spotkanie w bibliotece było bardzo udane.

Violetta Kotyńska

Zebrania z rodzicami

odbędą się:

 • 15.10.2014r. (środa). klasy 0-3 SP - godz. 17.00

 • 16.10.2014r. (czwartek):
  • klasy 4-6 SP - godz. 17:00
  • klasy I-III Gim - godz. 18:00

  Wyjątek:
  • klasa I e Gim - 15.10 (środa) - godz. 17.00
  • klasa I f Gim - 15.10 (środa) - godz. 18.00
  • klasa II b Gim - 15.10 (środa) - godz. 18.30

ODKRYWAMY TAJEMNICE RECYKLINGU

Piękny, choć pochmurny wtorkowy dzień 14 października klasa IV C Szkoły Podstawowej nr 11 postanowiła spędzić na wizycie w Zakładzie Utylizacji Odpadów.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania nas przez p. Martę, która do końca naszej wizyty była nam gospodarzem i przewodnikiem po zakątkach zakładu. Następnie każdy z uczestników mógł pochwalić się tym co już wie na temat segregacji odpadów oraz ich przetwarzania. Okazało się, iż nasza wiedza jest całkiem spora, a wszystkich dodatkowych informacji dostarczyły nam filmy oraz ciekawe opowieści p. Marty.

Przyszedł i czas na zabawę, klasa podzielona została na grupy i na mega dużej grze planszowej walczyła o zwycięstwo odpowiadając na pytania dotyczące recyklingu. Po tych zmaganiach każdy miał okazję sprawdzić czy wie, które odpady trafiają do pojemników o różnych kolorach.

Na koniec naszej wizyty nie zabrakło zwiedzania Zakładu. Uczniowie zostali zapoznani z drogą jaką poruszają się śmieci, aż do ich przetworzenia oraz czasem rozkładu poszczególnych odpadów.

Pragniemy z całego serca podziękować Zakładowi Utylizacji Odpadów za super ciekawą lekcję i możliwość oglądania procesów recyklingowych z bliska. Dziękujemy również Pani Marcie za cierpliwość i okazaną serdeczność, a naszych kolegów i koleżanki zachęcamy do wzięcia udziału w takiej lekcji.

KLASA IV C I OPIEKUNOWIE

Pływająca jedenastka

13.10.2014r., Julia Borczak i Jan Stosik, uczniowie klasy IVc SP11 wzięli udział w jubileuszowych zawodach pływackich organizowanych przez UKS Jedynka. Dzieci startowały 4 października w zawodach zorganizowanych z okazji 10-lecia klubu, wypływały sobie swój mały sukces zdobywając:
 • Julia srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym i srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym;
 • Jaś złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym i srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym.

Poniżej link do informacji o tych zawodach:

Życzymy dalszych sportowych sukcesów - nauczyciele ZS nr 1

Wycieczka klasy I c do Pogotowia Ratunkowego

W dniu 10.10.2014 r. dzieci z klasy I c odwiedziły Pogotowie Ratunkowe. Uczniowie zapoznali się z pomieszczeniami pogotowia oraz osobami tam pracującymi. Pani ratownik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci miały okazję również wejść do karetki i zapoznać się ze sprzętem ratującym życie. Na koniec spotkania pani ratownik włączyła sygnał karetki, który dzieciom bardzo się podobał. To spotkanie niewątpliwie dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Wychowawca
A. Cywińska

Wybory SU G4

Dnia 03.10.2014r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego poprzedzone kampanią wyborczą ( kandydaci przygotowali plakaty wyborcze przedstawiające postulaty i obietnice skierowane do elektoratu szkolnego). Głosowało 374 gimnazjalistów oddających swój głos na następujących przedstawicieli klas gimnazjalnych:

1. Patrizia Błaszczyk I A
2. Dawid Półtorzycki I A
3. Lilianna Iwanicka I B
4. Aleksandra Jurec I B
5. Łukasz Jurgielewicz I B
6. Klaudia Wewersowicz I C
7. Aleksandra Relidzińska I C
8. Kinga Kuźmicz I D
9. Oskar Smoliński I D
10. Aleksandra Kamińska I E
11. Nikola Walentynowicz I E
12. Remigiusz Iwaszkiewicz I F
13. Przemysław Orłowski I F
14. Klaudia Wiszniewska I F
15. Karolina Zagalska II A
16. Aleksandra Wolowska II A
    17. Wojciech Wojtyna II B
18. Jakub Kornaga II B
19. Karolina Prusecka II C
20. Mikołaj Sęk II C
21. Daria Werner II E
22. Dawid Gostyński II E
23. Ewelina Pułtorak II F
24. Daria Miłosz II F
25. Mateusz Lisiecki III A
26. Kinga Rybak III A
27. Dominik Siagło III B
28. Karol Dobas III B
29. Jakub Zinkiewicz III C
30. Magdalena Maciejewska III C
31. Aleksandra Cichostępska III E
 

Podliczenie głosów odbyło się dnia 06.10.2014roku - oficjalne wyniki głosowania według uzyskanej liczby głosów:

 • Magdalena Maciejewska III C
 • Karolina Prusecka II C
 • Daria Miłosz II F
 • Oskar Smoliński I D
 • Wojciech Wojtyna II B
 • Ewelina Pułtorak II F
 • Mikołaj Sęk II C
 • Patrizia Błaszczyk I A

Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję na owocną współpracę- opiekunowie i koordynatorzy Samorządu Uczniowskiego.

Dzieci z SP 11 "zarażają" uśmiechem

3 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Uczniowie z klas 0- III postanowili również dołączyć do ludzi lubiących się uśmiechać. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w radosnych kolorach - żółtym i pomarańczowym oraz przyniosły wesołe emblematy i plakaty. Na apelu uczniowie z kl. II c pokazali krótką inscenizację pt. "Uśmiech dla każdego" i przy rytmach wesołej piosenki wprowadzili zebranych w doskonały humor. Następnie rozdali wszystkim nauczycielom i uczniom własnoręcznie zrobione "roześmiane" słoneczka.

Po apelu dzieci wybrały się na spacer po osiedlu aby swym uśmiechem "zarażać" dorosłych i ich pociechy. Mieszkańcy osiedla chętnie przyjmowali wykonane słoneczka i również odwzajemniali się uśmiechem.

Życzymy wszystkim jak najwięcej radości i uśmiechu na co dzień!!!

Agata Pałat

Podziel się Posiłkiem

Kolejny raz młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Podziel się Posiłkiem". Przez dwa dni uczniowie w dwóch elbląskich sklepach zachęcali kupujących do dzielenia się żywnością. Zbiórka miła na celu zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce. W tym roku zbierane były przede wszystkim: olej, cukier, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki i konserwy. Zebrane produkty trafiły do magazynów Banków Żywności. Zostały w nich zważone i posegregowane, a następnie przekazane organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. W Elblągu, zgromadzoną żywność, Bank przekazuje przede wszystkim potrzebującym rodzinom wielodzietnym. Podarowane produkty trafiają do świetlic terapeutycznych i ośrodków szkolno-wychowawczych oraz do Środowiskowego Hufca Pracy 14-1 Pragnę dodać, że młodzież naszego Gimnazjum była najliczniejszą grupą wolontariuszy ponad 50 osób) wśród wszystkich elbląskich szkół : co również zostało zauważone przez organizatorów zbiórki. Już niedługo kolejny raz będziemy mieli szansę pomóc potrzebującym więc kochana młodzieży bądźcie czujni... Ps. Chciałabym podziękować p. Agnieszce Gryciuk - Bujak za pomoc podczas zbiórki

Anna Ostrasz

Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe - 01. 10. 2014r.

Ogromnym sukcesem może poszczycić się reprezentacja Gimnazjum nr 4. Obie drużyny stanęły dziś na podium. Dziewczęta zajęły po dramatycznej walce do ostatniej zmiany III miejsce. Chłopcy po czwartej zmianie wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca, pewnie zwyciężając z około 30 sekundową przewagą nad rywalami.

Wyniki sztafety Gim4.pdf

Podstawówka miała mniej szczęścia. Obie drużyny zajęły piąte miejsca.

Wyniki sztafety SP11.pdf

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronie www.mostruso.pl

Otrzęsiny

Dnia 1 października 2014r. uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wspaniałymi wychowawcami stawili się licznie w szkolnej auli. Wszyscy przybyli nastawieni bojowo, gdyż jak szkolna plotka głosiła, w dniu tym mieli stawić czoła ciężkim próbom: wiedzy, siły, muzykalności i sprawności fizycznej. Na twarzach przybyłych dało się zaobserwować pewną obawę, a nawet strach, przed tym, co dla nich przygotowali uczniowie klasy IID, którzy to w zeszłym roku walcząc jak prawdziwe koty, zwycięsko przebrnęli przez wszystkie próby.

Na początku pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w obecności pani wicedyrektor Bożeny Sakowskiej, po czym zostali poddani próbom udowadniającym ich przynależność do braci gimnazjalnej.

Łatwo nie było, walka była zacięta, momentami emocje sięgały zenitu, niektórzy uczniowie w ferworze walki, dopingując swoich kolegów i koleżanki, gotowi byli wybiec na środek sali, byle tylko im pomóc. W tym momencie wychowawcy zostali poddani najcięższej z możliwych prób, musieli utrzymać swoich podopiecznych na miejscach, co im się oczywiście udało.

Niektóre zadania okazały się bardzo trudne, szczególnie te wymagające dość drobiazgowej znajomości budynku szkoły, klas, uczniów czy nawet personelu. Te drobne niepowodzenia nikogo jednak nie zniechęcały, gdyż cel był szczytny - być najlepszym!

Konkurencja muzyczna "Jaka to melodia" dała szansę wszystkim klasom na zdobycie pewnych punktów, gdyż jak wiadomo, dzisiejszy gimnazjalista słucha muzyki zawsze i wszędzie! Po muzycznym relaksie klasy ponownie musiały ostro walczyć o cenne punkty. Próba siły okazała się być bardzo wyczerpująca, czego dowodem były krople potu na skroniach uczestników oraz drżenie ramion. Uczniowie mieli możliwość przekonać się, iż wiedza potrafi być ciężka!

Wszystkim wiadomo, że kotki lubią mleczko. Uczniowie klasy IID postanowili jednak, iż w dzisiejszych czasach koty muszą wykazać się czymś więcej niż chlipaniem mleka z miseczki i przygotowali im konkurencję polegającą na jedzeniu jabłka zawieszonego na sznurku (bez używanie łapek). Okazało się, iż nawet tak trudna, wymagająca dużej sprawności próba nie sprawiła naszym kotkom większych trudności. Gratulacje.

Jako ostatni stanęli w szranki wychowawcy, ich wiedza została wystawiona na próbę. Każdy z nich czuł na sobie ciężar ogromnej odpowiedzialności, gdyż była to ostatnia konkurencja i ostatnia szansa na zdobycie punktów dla swoich klas. Tu nie mogło być mowy o pomyłce czy chwilach słabości. Nawet dziki doping uczniów niepilnowanych już przez nikogo nie mógł wyprowadzić ich z równowagi, skupieni do granic możliwości wyczekiwali pytań. Udało się, udzielali odpowiedzi jak na prawdziwych profesjonalistów przystało, żadnej pomyłki. Uczniowie nie mogli opanować swojej radości i dumy, iż mają tak cudownych wychowawców.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji Jury w osobach pani Bożeny Sakowskiej, pani Grażyny Lefelbajn oraz uczennicy Nikol Araszkiewicz przystąpiło do zliczania punktów. Po dłuższej chwili było już wiadomo, która klasa wygrała i w przyszłym roku przygotuje Otrzęsiny. Gratulujemy serdecznie klasie IE - zwycięzcom tegorocznych Otrzęsin!

Wszystkie klasy pierwsze walczyły dzielnie, zwycięzca może być jednak tylko jeden. Imprezę zakończyła dyskoteka prowadzona przez DJ-Jarus'a z lasy IId.

Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy II D, którzy wraz z wychowawcą przygotowali chrzest pierwszoklasistów. '

Organizatorzy:
Magdalena Kołacka
Sebastian Kutra

Ekologia dla nas jest codziennością

W poniedziałek 29.09.2014 w Krakowie odbył się XII Ogólnopolski Zjazd Szkół dla Ekorozwoju, podczas którego wręczone były certyfikaty Zielonej Flagi i Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej.

Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju już po raz trzeci uhonorowała Szkołę Podstawową nr 11 certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju - Międzynarodową Zieloną Flagą.

Zielona Flaga jest Międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach programu Eco-Schools. W programie tym uczestniczy ponad 15 tysięcy szkół z 58 krajów. Są to kraje Europy a także Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Podczas zjazdu była okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji oraz wspólnego świętowania sukcesów, jakie udało się osiągnąć w czasie ubiegłego roku szkolnego.

Udział w programie podnosi prestiż szkoły, która przynależy do światowej czołówki Szkół dla Ekorozwoju; motywuje też do podejmowania ważnych dla naszej planety przedsięwzięć, uczy jak mądrze postępować i gospodarować zasobami, aby przyszłe pokolenia mogły też korzystać z darów natury.

W czasie uroczystości wręczono również certyfikaty Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Taki tytuł otrzymało Gimnazjum nr 4, które jest już w posiadaniu Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi przyznanego w 2013 roku na okres 3 lat. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży . Otrzymują go te szkoły dla których ekologia nie kończy się na teorii! Aby uzyskać ten certyfikat nasza szkoła musiała spełnić wymagające kryteria. Ten nowy tytuł potwierdza nasze niestrudzone działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Otrzymane wyróżnienia to wynik owocnej współpracy uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcji, obsługi administracyjnej i technicznej z Elbląską Siecią Zielonej Flagi i partnerami zewnętrznymi. Dziękuję wszystkim, którzy w sposób bezpośredni lub pośredni przyczynili się do tak zaszczytnych wyróżnień.

Szkolny koordynator SdE - Halina Dolna

52 RAJD JESIENNY PO WYSOCZYŹNIE ELBLĄSKIEJ.

W tegorocznym rajdzie jesiennym (27.09.2014) uczestniczyło 22 uczniów SP 11 Gimnazjum 4, pod opieką p. Ł. Gniady i p. A. Derendy.

Trasa prowadziła po wzgórzach i dolinach "Bażantarni". Z polany "boisko" dotarliśmy szlakiem czerwonym do "Mostku elewów", a następnie szlakiem żółtym nad "Urwiskiem Krystyny", dotarliśmy na ognisko i kiełbaski. Na zakończenie imprezy odbyły się konkursy krajoznawcze. Maja Domalewska i Natalia Gałczyk zostały wyróżnione w kategorii szkół podstawowych, natomiast Ola Wolowska i Karolina Zagalska były w czołówce laureatów gimnazjum.

Sami możecie sprawdzić w galerii czy humory i pogoda nam dopisywały. Zapraszamy chętnych na kolejny "Rajd Mikołajkowy" w grudniu.

Ł. Gniady

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W JEDENASTCE

W zeszłym tygodniu wszyscy członkowie społeczności szkolnej kl. IV - VI Szkoły Podstawowej nr 11 wzięli udział w demokratycznych wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

Kandydatami byli:

 • Klaudia Stępkowska kl. VI A
 • Szymon Łapiński kl. VI B
 • Łukasz Twardowski kl. VI C
 • Patrycja Młynik kl. VI C

W wyniku tajnego głosowania najwięcej głosów otrzymał Łukasz Twardowski - 82 głosy, następnie Klaudia Stępkowska - 40 głosów, Szymon Łapiński - 25 głosów, a Patrycja Młynik - 22 głosy.

W związku z powyższymi wynikami Łukasz Twardowski z kl. VI C obejmuje funkcje przewodniczącego, a Klaudia Stępkowska zastępcy. Pozostali kandydaci wchodzą w skład SU jako członkowie.

Życzymy powodzenia i spełnienia obietnic wyborczych!

Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Elbląga, poczet sztandarowy wraz z opiekunem brał udział w obchodach 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości odbyły się 27 września przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego. W programie znalazły się przemówienia okolicznościowe, część artystyczna przygotowana przez uczniów SP nr15 im. Armii Krajowej oraz Apel Pamięci i salwa honorowa.

Coroczna zbiórka darów dla podopiecznych elbląskiego schroniska

Okres zimowy, to szczególnie trudny moment dla wszystkich zwierząt przebywających w schroniskach. Dlatego apelujemy do wszystkich ludzi o wielkich sercach! Świetlica szkolna organizuje zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w elbląskim schronisku. Potrzebne są: koce, kołdry, poduszki, ręczniki, stare, niepotrzebne ubrania wykonane z miękkich materiałów mogące służyć zwierzętom za posłania, karmy dla psów i kotów - zarówno te, dla najmłodszych podopiecznych, jak i dla zwierząt dorosłych, smycze, obroże, miski, budy, kojce, klatki, kosze... . Poza tym zabawki (maskotki, piłeczki itp.), środki przeciw pchłom, środki pielęgnujące (szampony, szczotki, grzebienie). Zbiórka trwa do 31 października. Dary prosimy przynosić do świetlicy szkolnej. Z góry dziękujemy za pomoc i za zaangażowanie.

Gimnazjum nr 4 na XVI Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół

W tym roku przedstawiciele Klubu Herbertowskich Szkół gościli na Śląsku. Od trzech lat do tego zaszczytnego grona 20 szkół należy również Gimnazjum nr 4 z Elbląga.
Gospodarzem XVI Zjazdu, który odbył się w dniach 18-19.09.2014r., był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych "COGITO" w Siemianowicach Śląskich.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i wszystkich delegacji szkół do Parku Tradycji. Pochód ulicami miasta poprowadziła orkiestra górnicza.

Podczas oficjalnych uroczystości z udziałem przedstawicieli władz miasta odczytano listy od p. Katarzyny Herbert- żony poety i p. Haliny Herbert-Żebrowskiej- siostry Zbigniewa Herberta. Obie panie z powodu problemów zdrowotnych nie mogły osobiście uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, ale wyraziły swoje zadowolenie z faktu, iż szkoły noszące imię Zbigniewa Herberta kultywują tradycję corocznych zjazdów i podejmują działania służące popularyzacji twórczości poety.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkursy związane z twórczością Zbigniewa Herberta oraz wręczono nagrody laureatom. Miło nam poinformować, że elblążanka- Weronika Czajkowska zdobyła wyróżnienie w Konkursie Literackim "Pan Cogito wobec wyzwań XXI wieku".

Prezes Klubu Herbertowskich Szkół p. Wojciech Kalicki wręczył również Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom szkół.

Dużą przyjemnością dla zgromadzonych był wykład prof. Rafała Żebrowskiego- siostrzeńca poety-poświęcony utworowi Zbigniewa Herberta pt.: "Modlitwa Pana Cogito podróżnika". Cytat z tego wiersza był mottem tegorocznego zjazdu.

(... ) żebym rozumiał innych ludzi
inne języki inne cierpienia (... )

Z. Herbert

Nauczyciele i dyrektorzy szkół mieli również okazję poznać się bliżej i wymienić doświadczeniami podczas spotkania przy kawie w zabytkowej Willi Fitznera w Siemianowicach Śląskich.

Gospodarze zadbali też o atrakcje dla młodzieży: przejazd kolejką linowej nad kompleksem parkowo-rekreacyjnym, dyskoteka i spotkanie "Bliżej gwiazd" w Planetarium Śląskim.

Największą jednak atrakcją dla gości z całej Polski było zwiedzanie kopalni "Guido" w Zabrzu. Wąskie, niskie korytarze, pył, hałas i oczywiście świadomość zagrożeń czyhających na człowieka pracującego kilkaset metrów pod ziemią wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Była to niewątpliwie cenna lekcja dotycząca historii i teraźniejszości górnictwa w Polsce, ale przede wszystkim dobra lekcja wychowawcza- ucząca pokory wobec sił natury i szacunku dla pracy górników.

Uczestnicy zjazdu podkreślali, iż dodatkową wartością ich corocznych spotkań, oprócz wymiany doświadczeń i pogłębiania wiedzy na temat twórczości poety, jest poznawanie kultury i tradycji regionalnych panujących w miejscach, w których Herbertowskie Szkoły funkcjonują.

Kolejny zjazd już za rok- tym razem w Lublinie!

Podczas XVI Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół nasze gimnazjum reprezentowali:
- nauczyciele: Bożena Balbuza, Dorota Gościńska, Roman Nakonowski,
- uczniowie: Karolina Kozłowska (III B), Marta Strzelczyk (III D), Dawid Rybski (III E) i Julia Olszewska (II B)

Sprzątanie świata w Zespole Szkół nr 1

W piątek 19 września wszyscy uczniowie Zespołu Szkół nr 1 (Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4) wraz z nauczycielami wyruszyli "posprzątać świat". Jak co roku wyjście w teren poprzedziła pogadanka instruktażowa dotycząca bezpieczeństwa podczas tych zajęć oraz zasad segregacji odpadów. W tym roku akcja przebiega pod hasłem " Turysto-szanuj środowisko"

Akcją został objęty teren administrowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Nad Jarem". Uczniowie obu szkół od lat segregują odpady, a zbiórka puszek aluminiowych, makulatury, baterii, nakrętek i elektrośmieci nie jest im obca. Zaczęliśmy też zbierać kartoniki po napojach, które są cennym źródłem aluminium.

Nasze włączenie się w tegoroczną akcję "Sprzątania świata" jest tylko dopełnieniem tego, co robimy na co dzień. Byliśmy i nadal chcemy być "Mistrzami Segregacji", a tytuły naszej szkoły: "Szkoła Przyjazna Środowisku", "Szkoła Ekologiczna" i międzynarodowy certyfikat "Zielonej Flagi" są tego najlepszym potwierdzeniem.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 postanowili również właśnie 19 września - w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - przyjść pieszo lub przyjechać do szkoły rowerami. Kampania ta odbywa się od 16 do 22 września i ma na celu zachęcenie mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych, ekologicznych środków transportu. Zmiana przyzwyczajeń ma prowadzić do zachowań prozdrowotnych oraz przyczynić się do ochrony środowiska.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy Elbląga - widząc nas tak licznie poruszających się na rowerach - przynajmniej 22 września, gdy obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu, zmienią środek transportu na ekologiczny.

Halina Dolna, Łucja Gniady - koordynatorki akcji w ZS nr 1


"Nasze Świetliczaki sprzątają świat!"

W piątek 19 września uczniowie z naszej świetlicy wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Dzieci z wielkim zapałem i poczuciem odpowiedzialności sprzątały najbliższe otoczenie szkoły. Jak co roku akcja podobała się uczniom i sprawiła im wiele radości.

 

 

Integracja klas IV

Czwartek 18.09. klasy czwarte wraz z opiekunami spędziły na integrowaniu się podczas pobytu w Nowej Holandii. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a Panie Iwonka Tomczak i Gosia Karbowska zadbały o to, aby dzieci się lepiej poznały i wspólnie z koleżankami i kolegami spędziły miło czas. Była zabawa w szukanie gniazda, nietypowy mecz oraz podawanie sobie wałka do ciasta. Zadania z pozoru banalne wymagały jednak od uczestników skupienia i zwinności.

Oczywiście znalazł się też czas, aby coś przekąsić i poszaleć na Dużym Lwie. Wszyscy wracali do domu z uśmiechem na ustach i wspaniałymi wspomnieniami.

Opiekunowie

Herbert

Finał konkursu wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta rozstrzygnięty!

Już od dzisiaj, 17.09.2014r. zwyciężczyni konkursu wiedzy o życiu Zbigniewa Herberta spędza czas na XVI Zjeździe Szkół Herbertowskich w Siemianowicach Śląskich. Jest to główna nagroda w konkursie.

Finał zmagań, czyli ostatni, szkolny etap konkursu wiedzy o patronie gimnazjum odbył się w piątek, 12 września. Zawodnicy - reprezentanci wszystkich klas drugich i trzecich wzięli udział w "Jednym z jedenastu", konkursie wzorowanym na programie "Jeden z dziesięciu".

Do trzeciego etapu, po morderczych zmaganiach, dostały się uczennice klas drugich - II a, II b i II c: Karolina Zagalska, Julia Olszewska i Aneta Szpuga. Współzawodnictwo wymagało zarówno wiadomości o Zbigniewie Herbercie, jak i umiejętności taktycznych.

Ostatecznie I miejsce zajęła przedstawicielka klasy II a - Karolina Zagalska, II - Julia Olszewska z II b i III - Aneta Szpuga z kl. II c.

Gratulujemy, życzymy sukcesów w następnym roku.

Wyniki indywidualnych biegów przełajowych SP

Wyniki_SP_Indywid_Biegi_Przelajowe.pdf

Integracja w Szarlocie

Połowa września to czas, kiedy pierwszoklasiści naszego gimnazjum uczestniczą w zajęciach integracyjnych pomagających im zaaklimatyzować się w nowej szkole.

W dn. 15-16 września 124 uczniów klas: 1a, 1c, 1d, 1e, 1f wraz z wychowawcami brało udział w zajęciach prowadzonych przez panią Iwonę Tomczak (psycholog) i panią Kamilę Kasprzak (wychowawczynię1c i psycholog) w gościnnym ośrodku wypoczynkowym w Szarlocie.

Uczestnicząc w ciekawych zabawach, poznawali się wzajemnie i pozbywali stresu towarzyszącemu pierwszym dniom w nowym środowisku. Chwile pełne wrażeń, prawdziwie letnia pogoda i gorące tańce podczas pierwszej wspólnej dyskoteki sprawiły, że już pod koniec pierwszego dnia pobytu wielu uczniów nawiązało nowe znajomości i przyjaźnie, poznało się bliżej z wychowawcami, a nauczyciele mieli okazję spojrzeć na swoich podopiecznych z innej perspektywy niż lekcja.

Niestety, co dobre szybko się kończy i drugiego dnia - po ostatnich zajęciach, zabawach rekreacyjno- sportowych i rejsie statkiem po jeziorze- uczestnicy wyjazdu musieli … udać się do domów. W ten miły sposób pierwszoklasiści pożegnali lato i na dobre powitali szkołę.

W imieniu uczniów i własnym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować paniom Iwonie Tomczak i Kamili Kasprzak za interesujące zajęcia oraz pani Joannie Bawtrel, panu Andrzejowi Trybińskiemu i ks. Tomaszowi Wieczorkowi za poświęcenie czasu, umilanie nam pobytu na biwaku i dbanie o nasze bezpieczeństwo.

Wychowawcy klas pierwszych

Złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Tańca

13 września w Elblągu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego "Pomosty". Tancerze rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych w dwóch stylach: standardowym i latynoamerykańskim.

Elbląscy tancerze łącznie zdobyli 11 medali, w tym 5 złotych krążków. Jeden z nich wywalczyła uczennica naszej szkoły

Wiktoria Szymańska z klasy III b

T o wielki sukces! G r a t u l u j e m y !!!

Wych. klasy III B - Renata Derenda

Bawią się znakomicie dzieci i rodzice

Pod takim hasłem odbył się 12.09.2014 w Bażantarni Piknik integracyjny rodziców i uczniów z klasy I b. W słoneczne piątkowe popołudnie polana w Bażantarni była pełna gwaru i wesołej zabawy. Uczestnicy pikniku mieli okazję do udziału w różnego rodzaju zabawach i grach sportowych, jak np. "gra w 20", w której liczyła się szybkość i spostrzegawczość, zabawy z chustą animacyjną itp. Nie zabrakło również zabaw humorystycznych. Najbardziej podobała się wszystkim uczestnikom zabawa pt.: "Kareta", oparta na czytaniu historyjki, w której określone role odgrywali uczestniczący w niej goście. Przez cały czas trwania Pikniku dla uczestników był rozstawiony stół ze słodyczami, owocami i napojami.

Dzięki aktywnemu udziałowi wszystkich rodziców i dzieci oraz wspaniałej pogodzie, spotkanie integracyjne było bardzo udane.

Organizator imprezy: Cecylia Marszałek

"Na skrzydłach pasji"

9 września w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyła się premiera musicalu "Na skrzydłach pasji". To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ spektakl jest dziełem młodych ludzi (studentów i licealistów), którzy postanowili zaprezentować przed szerszą publicznością swoje artystyczne talenty.
Z dumą odnotowaliśmy, że wśród głównych twórców i wykonawców musicalu znaleźli się absolwenci naszej szkoły:
 • Małgorzata Borys - główna pomysłodawczyni i organizatorka tego przedsięwzięcia,
 • Milena Mazanowska - autorka scenariusza i tekstów piosenek,
 • Matra Paź, Miłosz Koczorowski, Daria Bober i Daria Kania - aktorzy i tancerze.

Reżyserią przedstawienia zajęła się polonistka z naszej szkoły - p. Bożena Balbuza.

Twórcy musicalu "Na skrzydłach pasji" starali się połączyć wszystko to, co w sztuce teatralnej najpiękniejsze: muzykę, taniec, śpiew i oczywiście aktorstwo. Nad przygotowaniem tego spektaklu pracowali przez całe wakacje. Było warto! Publiczność zgromadzona w teatrze nagrodziła wykonawców owacjami na stojąco.

Gratulujemy i cieszymy się, że w naszej szkole rodzą się prawdziwe talenty.

B.B.


 

Plan lekcji

P L A N      
L E K C Y J N Y

Uwaga!

Oficjalna inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Dnia 1 września 2014 roku odbyła się oficjalna inauguracja roku szkolnego 2014/2015 z udziałem władz miejskich. Rozpoczęła się ona Mszą św. w Katedrze św. Mikołaja na Starym Mieście w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego. W uroczystej koncelebrze brał udział prezydent miasta Elbląga Jerzy Wilk oraz przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych i służb mundurowych. Następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych elbląskich szkół, wśród nich reprezentanci naszego gimnazjum, do siedziby Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Rycerskiej, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości inaugurujące rozpoczęcie nowego roku szkolnego.


(R.N.)


PIERWSZY DZWONEK
DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW SP NR 11

1 września dzieci w asyście rodziców zebrały się na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2014/2015. Galowe stroje oraz przejęte twarze uczniów świadczyły o tym, że jest to dla nich wyjątkowy dzień. Po powitaniu wszystkich przez panią dyr. Hannę Trybińską nastąpił najważniejszy moment dla dzieci rozpoczynających naukę w naszej szkole. Pierwszoklasiści w obecności pocztu sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na ucznia. Maluchy z "zerówki" otrzymały odznaki przedszkolaka. Rodzice ze wzruszeniem obserwowali swoje pociechy odbierające od dyrekcji i wychowawców pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczniów kl. Ib, która wprowadziła wszystkich w wesoły, szkolny nastrój.

Po uroczystości najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi paniami pozowali do zdjęć, a dzieci z klas drugich i trzecich udały się na spotkanie z wychowawcą do swoich klas.

Wszystkim życzymy powodzenia i radości w nowym roku szkolnym!!!


(M.Z.)


NOWY ROK - NOWA PRZYGODA !

Po udanych wakacjach uczniowie SP 11 uroczyście przywitali rok szkolny 2014/2015. Szczególnie serdeczne słowa skierowane były do tych, którzy wkroczyli w kolejny etap szkolnej przygody z nauką. Wakacje minęły, ale jakże miło spotkać się z koleżankami i kolegami, pochwalić letnimi wspomnieniami i zaplanować nowe zadania. Przed nami ciekawy rok.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom życzymy wytrwałości i wielu powodów do radości !!! POWODZENIA !!!


(M.Sz.)


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Gimnazjum


(R.N)

UWAGA! DECYDUJĄCE STARCIE!

Już 10 września 2014 r. ostatni etap konkursu z wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta.

Oto lista reprezentantów klas:

 • kl. II a Karolina Zagalska
 • kl. II b Julia Olszewska
 • kl. II c Aneta Szpuga
 • kl. II d Natalia Zambrzycka lub Natalia Pietroń
 • kl. II e Daria Werner
 • kl. II f Mateusz Skop

 • kl. III a Klaudia Jaskórzyńska lub Kinga Rybak
 • kl. III b Klaudia Turzyńska
 • kl. III c Laura Miścikowska
 • kl. III d Laura Wacławska lub Adrian Kamiński
 • kl. III e Alicja Bojar

W klasach, w których zakwalifikowały się dwie osoby, zostanie przeprowadzona dogrywka.

Przypominamy, że należy zapoznać się z filmem dokumentalnym Obywatel poeta oraz informacjami na temat patrona.

Zwycięzca konkursu już we wrześniu otrzyma nagrodę- kilkudniową wycieczkę (XVI zjazd Klubu Herbertowskich Szkół w Siemianowicach Śląskich).

Wynajem hali sportowej i auli

Zaproszenie do składania ofert na najem hali sportowej i auli w Zespole Szkół Nr 1 w Elblągu

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 w Elblągu, ul. Korczaka 34 zaprasza do złożenia oferty na najem sal sportowych.

 • Przedmiot oferty:
  • Hala sportowa o powierzchni 861 m2
  • Aula o powierzchni 360 m2
 • Termin realizacji: 01.09.2014 - 30.06.2015
 • Miejsce składania ofert: Sekretariat Zespołu Szkół Nr 1 w Elblągu, ul. Korczaka 34
 • Termin składania ofert: Do dn. 01.09.2014r. do godz. 13.00 Forma składania ofert: Pisemnie w zaklejonej kopercie.
 • Termin rozstrzygnięcia konkursu ofert: dn. 01.09.2015r.

O rozstrzygnięciu można się będzie dowiedzieć telefonicznie.

Zaproszenie do skladania ofert.pdf


Druk oferty.pdf

Druk oferty.doc

Koszykarze Zespołu Szkół nr 1 szlifują formę w Ełku

Uczniowski Klub Sportowy JAR przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4) zorganizował dla swoich zawodników zgrupowanie sportowe, podczas którego młodzi adepci basketu szlifują formę na nowy sezon rozgrywkowy. Ponad trzydziestoosobowa grupa dziewcząt i chłopców pod opieką trzech trenerów codziennie odbywa dwa treningi koszykarskie i jeden przygotowania ogólnego. Ponadto zawodnicy doskonalą swoje umiejętności pływackie na miejskim basenie, pływają na kajakach po jeziorze Ełckim, biegają na stadionie tartanowym MOSiR-u i zwiedzają piękne miasto. Doskonała pogoda, świetna atmosfera sprzyjająca ciężkiej pracy to recepta na sportowy sukces. Tego gorąco życzymy sobie i uczestnikom obozu.

Dyrekcja ZS nr 1 w Elblągu

Kalendarz Roku Szkolnego 2014/2015


Zajęcia pozalekcyjne 2014/2015


Konsultacje nauczycielskie 2014/2015


W związku z ograniczoną wielkością powierzchni dyskowej zajmowanej na serwerze, zostały usunięte galerie foto zamieszczone na stronie do końca r.szk. 2008/2009. Ponadto zalecone zostały ograniczenia w wielkości nowych galerii umieszczanych na naszej stronie internetowej.

Informacje oraz zdjęcia, zamieszczone na szkolnej stronie www, w większości zostały dostarczone przez dyrekcję szkoły oraz nauczycieli i uczniów biorących udział w wydarzeniach z życia szkoły.
Część materiałów, a zwłaszcza życzenia dźwiękowe i graficzne oraz prowadzenie, obróbka danych i szata graficzna strony jest wynikiem pracy redakcji szkolnej strony internetowej.

Dane z poszczególnych podstron będą sukcesywnie aktualizowane.

Jeżeli nie możesz znaleźć wcześniejszych informacji poszukaj w archiwum lub na stronach tematycznych.

Jeżeli masz ciekawy pomysł na artykuł lub gotowy materiał to prześlij go na belfer@softel.com.pl

archiwum 2013/2014
archiwum 2012/2013
archiwum 2011/2012
archiwum 2010/2011
archiwum 2009/2010
archiwum 2008/2009
archiwum cz.II 2007/2008
archiwum cz.I 2007/2008


Uczniowie wylosowali:
05.12. - numer 6
06.12. - numer 12
07.12. - numer 15
08.12. - numer 23
09.12. - numer 31


Darmowe liczniki
Biuletyn Informacji Publicznej
Nadanie sztandarów


Nasza szkoła z lotu ptaka (zdjęcia lotnicze)Wyniki naszych
poprzednich sondSlajdowisko
Gimnazjum nr 4 w Elblągu

Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu


nadesłał: M.Ł. IIc gim. 2007/08


Bezpieczny internet.pdf

nadesłała: A.C. IIe gim. 2009/10


Nauka wiersza na pamięć.pdf

nadesłał: M.J. IId gim. 2009/10


Gry i zabawy


Grafika Download


NUMERY ALARMOWE


deutschmeinhobby.pl.tl


englishfunzone.weebly.com/facebook.com/zsnr1elblag

w górę © 2006-2016 by Zespół Szkół Nr 1 w Elblągu 82-300 Elbląg, ul. Korczaka 34
Aktualna strona www.sp11.elblag.pl/
e-mail szkoła: sekretariat@sp11.elblag.pl  
e-mail strona: redakcja@sp11.elblag.pl