niedziela, 19 maja 2024

GALA V WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO "MOCNI W SŁOWIE" - 29.04.2011

Konkurs odbył się pod patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego pana Jacka Protasa.

Etap finałowy oraz uroczystość wręczenia nagród już po raz drugi odbyły się w Sali Kameralnej Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" dzięki wsparciu Pana Antoniego Czyżyka, dyrektora tej instytucji.

W całym konkursie wzięło udział 71 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. W pierwszym etapie wyróżniono 15 osób we wszystkich kategoriach. Do finału zakwalifikowało się 13 mówców, którzy powtórnie prezentowali swoje przemyślenia.

Poziom wystąpień był bardzo wysoki. Jury w składzie: Pani Marlena Derlukiewicz - konsultant ds. języka polskiego z W-MODN-u, Pani Irena Adamiak - aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Pani Agata Janik - dziennikarka prasy elbląskiej, Pani Katarzyna Jarosińska-Buriak - dr filologii polskiej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Pani Mariola Szczepańska - wicedyrektor Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu - ustaliło następujący werdykt.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Bartosz Bem ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu, którego przygotowywała Pani Renata Sampławska. Na drugim miejscu uplasowali się: Anna Bisaga ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu, przygotowana również przez Panią Renatę Sampławską oraz Maksymilian Michalak ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu, którego opiekunem była Pani Agnieszka Michalska.

Najlepszą oratorką wśród gimnazjalistów okazała się Magdalena Hasiura, reprezentantka Gimnazjum nr 3 w Elblągu, przygotowana przez Panią Iwonę Studzińską. Drugie miejsce przyznano Kindze Seroczyńskiej z Gimnazjum nr 8 w Elblągu - opiekunem jest Pani Ewelina Łomnicka. Na III miejscu uplasowali się ex aequo Michał Iwaszkiewicz z Zespołu Szkół w Młynarach prowadzony przez Panią Dominikę Zabiełło oraz Igor Górski z Gimnazjum nr 6 w Elblągu, którego przygotowała Pani Dominika Zwolińska-Bonin.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła Karolina Klamka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim - opiekun Pan Marcin Zakrzewski. Drugie miejsce ex aequo przyznano Róży Kamińskiej i Anecie Psiuk z Liceum Ogólnokształcącego w Lubawie, uczennicom przygotowanym przez Panią Izabelę Kozłowską.

W kategorii dorosłych zwyciężył Pan Tomasz Bil, drugie miejsce wywalczyła Pani Krystyna Trudnowska , trzecie miejsce przypadło Pani Halinie Ratajewskiej.

Laureaci pierwszych miejsc zostali nagrodzeni wycieczką do Brukseli ufundowaną przez Pana Krzysztofa Liska, posła do Parlamentu Europejskiego oraz nagrodami rzeczowymi, które sponsorował i wręczył Pan Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Drugą i trzecią nagrodą jest wycieczka do Warszawy ufundowana przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" oraz nagrody rzeczowe, których sponsorem jest Urząd Miasta Elbląga. Wręczyła je Pani Grażyna Kluge, Wiceprezydent Miasta Elbląga.

Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe z rąk Pani Hanny Trybińskiej, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu i Pana Ryszarda Wodzisławskiego, Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Zostały one ufundowane przez Wydawnictwo OPERON, Wydawnictwo Nowa Era, księgarnię AKAPIT przy ulicy Ogólnej 21A w Elblągu, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół nr 1 w Elblągu.
Zdobyli je: Adrian Wala - Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Jegłowniku (opiekun- Pani Krystyna Mordasiewicz); Wiktoria Podowska - Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu (opiekun- Pani Iwona Staszyńska); Weronika Czajkowska - Szkoła Podstawowa nr 18 (opiekun - Pani Anna Rusińska); Klaudia Gołębiewska - Gimnazjum nr 6 w Elblągu (opiekun - Pani Dominika Zwolińska- Bonin); Mateusz Antończak - Zespół Szkół w Młynarach (opiekun - Pani Dominika Zabiełło); Kamila Rogala - Gimnazjum nr 4 w Elblągu (opiekun - Pani Bożena Balbuza); Adam Kusiński - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu (opiekun - Pani Aleksandra Szerszeń); Krzysztof Rostowski - Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu (opiekun -p. Izabela Zwierzyńska); Robert Skibiński - Gimnazjum Publiczne w Iławie (opiekun - Pani Katarzyna Dobrowolska-Tatarek); Dominika Szturo- Zespół Szkół w Młynarach (opiekun - Pani Urszula Białobrzeska); Maria Maczuga - Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Wykładowym w Górowie Iławeckim (opiekun - Pani Teresa Januszko); Magdalena Nowakowska - III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu (opiekun - Pani Katarzyna Maciesza); Natalia Owczarek - Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym (opiekun - Pani Dominika Lewicka-Klucznik); Władysława Krzykowska; Paulina Urszula Szramowska.

Organizatorzy - Zespół Szkół nr 1 w Elblągu oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Dziękujemy również za catering, który zapewnił Pan Roman Badysiak - Kawiarnia "U Aktorów".

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jacka Protasa - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który w tym roku objął patronat nad konkursem, ufundował nagrody i uświetnił galę swoją obecnością. Jesteśmy wdzięczne również Panu Antoniemu Czyżykowi, Dyrektorowi CSE "Światowid", za udostępnienie sali i ufundowanie nagród oraz przybycie na uroczystość.

Cieszymy się, że zaszczycili nas swoją obecnością: pani Grażyna Kluge - Wiceprezydent Miasta Elbląga, pani Hanna Trybińska - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu, Pani Bożena Sakowska - Dyrektor Gimnazjum nr 4 w Elblągu i Pan Ryszard Wodzisławski - Dyrektor W-MODN w Elblągu.

Jesteśmy wdzięczne wszystkim sponsorom i przyjaciołom konkursu, a w szczególności fundatorowi pierwszej nagrody, europosłowi, Panu Krzysztofowi Liskowi.

Czekamy na wrażenia laureatów z podróży do Brukseli i Warszawy. Życzymy miłych wrażeń.

Organizatorki: Barbara Magoń
Marlena Derlukiewicz