piątek, 10 maja 2024

Świetlica i opieka medyczna

Jak Koziołek Matołek podróżuje po świecie

W piątek 26.11.2010 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego klas II i III SP "Jak Koziołek Matołek podróżuje po świecie" zorganizowanego przez nauczycieli świetlicy i biblioteki szkolnej.

Dzieci wykonywały prace plastyczne farbami przy sztalugach.
Jury w składzie:
Violetta Kotyńska nauczyciel - bibliotekarz
Teresa Barszczewicz nauczyciel świetlicy
Beata Kozińska kierownik świetlicy
Agnieszka Zielińska nauczyciel świetlicy

wybrało 6 najlepszych prac:
I miejsce Ania Fiodorowicz kl. III a
II miejsce Julia Nowińska kl. III a
III miejsce Tymoteusz Miciak kl. III a
IV miejsce Karolina Bućko kl. III b
    Wyróżnienia:
- Weronika Łamejka kl. III b
- Dominika Orłowska kl. II c

Najlepsi otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Foto Konkurs o Koziołku Matołku - 26.11.10

Świetlica: "Szkoła ważnych praw"

Dnia 9 listopada 2010 w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z panią pedagog - Małgorzatą Karbowską. Podczas zajęć zapoznała ona uczniów z wybranymi prawami zawartymi w Konwencji Praw Dziecka oraz prawami i obowiązkami ucznia. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się także na czym polega praca pedagoga szkolnego oraz gdzie i do kogo można zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach.

PO WAKACYJNYCH SZKOLNYCH REMONTACH

Relacja foto świetlica szkolna i II pietro korytarza segmentu E

ŚWIETLICA SZKOLNA
Spotkanie z Funkcjonariuszem Policji

Dnia 13 września 2010 odbyło się w naszej świetlicy spotkanie z udziałem Funkcjonariusza Policji na temat "Bezpieczna droga do szkoły".
Pan Policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania się pieszego w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz Przedstawiciel Policji opowiedział także o zasadach właściwego i bezpiecznego zachowania się w domu, podczas zabaw na osiedlowych podwórkach oraz kontaktach z nieznajomymi psami.

Świetlica:

Czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7.00 - 16.30

Świetlica szkolna sprawuje opiekę nad uczniami, którzy przychodzą wcześniej do szkoły i dłużej w niej przebywają - ze względu na czas pracy rodziców oraz organizację zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

W roku szkolnym 2009/2010 do świetlicy zakwalifikowano 75 uczniów z klas I - III SP nr 11 - tworząc trzy grupy wychowawcze.
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów oraz ich rodziców świetlica sprawuje również doraźną opiekę nad uczniami, którzy z różnych przyczyn jej potrzebują.

Świetlica posiada bardzo dobre warunki lokalowe - dwie przestronne i dobrze wyposażone sale oraz odrębne toalety. Pomieszczenia urządzone są funkcjonalnie, bezpiecznie i estetycznie. Opiekę nad uczniami sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dzięki której w świetlicy panuje przyjazna dziecku, wręcz "domowa" atmosfera.

Nauczyciele - wychowawcy dokładają wszelkich starań ,aby niejednokrotnie długie przebywanie dzieci na terenie szkoły, nie było dla nich uciążliwe.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy mają możliwość miłego spędzania wolnego czasu, zabawy w gronie rówieśników, odrobienia zadań domowych z pomocą nauczyciela, rozwijania własnych zainteresowań poprzez uczestniczenie w różnego typu zajęciach, konkursach, imprezach oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Działalność świetlicy jest ściśle zintegrowana z zadaniami szkoły. Jedną z podstawowych form działalności świetlicy są zajęcia programowe, wynikające z rocznego planu pracy opiekuńczo - wychowawczej, opracowanego na pdst. Planu Rozwoju Szkoły oraz programów obowiązujących w szkole. Są to zajęcia czytelnicze, artystyczno - techniczne, umuzykalniające, rekreacyjno - ruchowe, komputerowe z zakresu edukacji środowiskowej.

Do priorytetowych zadań realizowanych w ramach działalności opiekuńczo - wychowawczej świetlicy, wynikających z rocznego planu pracy na bieżący rok szkolny należy:

1. Przygotowanie do prawidłowego funkcjonowania w szeroko pojmowanym środowisku społecznym.
  2. Kształtowanie umiejętności dbania o własne ciało i zdrowie.
  3. Uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody oraz wdrażanie do ochrony środowiska naturalnego.
  4. Pogłębianie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, wdrażanie do samoedukacji.
  5. Ustawiczne doposażanie bazy materialnej świetlicy.

W/w zadania realizowane są zgodnie z miesięcznymi rozkładami zajęć dydaktyczno - wychowawczych oraz kalendarzem imprez i uroczystości świetlicowych.

Stołówka Szkolna

Zespół Szkół nr 1 prowadzi stołówkę szkolną, która umożliwia wszystkich chętnym uczniom wykupienie oraz higieniczne spożycie smacznych, tanich i dwudaniowych obiadów. Opłata za posiłki (zupa, drugie danie + kompot) w roku szkolnym 2010/2011 wynosi

(3zł/obiad * liczba posiłków) + 2zł = ...

Obiady wydawane są w godzinach 11.25 - 13.00.

Opieka medyczna

Gabinet stomatologiczny czynny jest we wtorek - piątek w godzinach 8.00-13.00.
W gabinecie stomatologicznym wykonywane są przeglądy stomatologiczne i leczenie planowe zębów.

Gabinet medyczny czynny jest codziennie od godziny 8.00-16.00.
Zadania związane z opieką nad uczniami w Zespole Szkół nr1 to:

• opieka ambulatoryjna i udzielanie pierwszej pomocy,
  • wykonywanie testów przesiewowych, ich interpretacja, kierowanie postępowaniem po-przesiewowym i egzekwowanie jego wyników,
  • kontakty z rodzicami, uzyskiwanie od nich informacji o zdrowiu uczniów, włączenie rodziców do wszelkich działań profilaktycznych
  • kontakty z wychowawcami, wymiana informacji, ustalanie zasad opieki zdrowotnej,
  • przygotowanie do powszechnych badań lekarskich klas III szkoły podstawowej i I klas gimnazjum,
  • kontakty grupowe i indywidualne z uczniami poszczególnych klas w celu wstępnej identyfikacji osób z nowymi problemami zdrowotnymi,
  • wychowanie zdrowotne dostosowane do poziomu klas,
  • nadzór nad wykonaniem szczepień,
  • fluoryzacja zębów uczniów klas I-VI.

archiwum 2008/09