czwartek, 25 kwietnia 2024
godzina 12:54

 


Prognoza pogody




Zdrowa żywność







Katalog Gwiazdor


PLAN SZKOŁY


kola archiwum
2006/2007

Koło Turystyczno-Geograficzne
Gimnazjum Nr 4 w r.szk. 2006/07

Uczennica z klasy III d - Ewelina Mienicka została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego , którego eliminacje odbyły się 10 marca w Olsztynie.

W naszej szkole od lat istnieje Koło Turystyczno - Geograficzne zajmujące się organizowaniem różnych imprez, w których każdy uczeń może wziąć udział. We współpracy z PTTK organizujemy rajdy jesienne, mikołajkowe, zimowe i wiosenne.
Wzorem ubiegłych lat bierzemy udział w różnych konkursach organizowanych przez PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze) i PKWE (Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej), w których od lat młodzież zdobywa nagrody, bądź wyróżnienia.

W dniu 27 stycznia 2007 kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły wzięła udzieł w Szkolnym Rajdzie Zimowym po Wysoczyźnie Elbląskiej. W czasie marszu, przy sprzyjającej pogodzie mogliśmy podziwiać krajobraz zimowy oraz cenne zabytki w okolicach Elbląga.

Trasa rajdu: Elbląg - Modrzewina - Podgórze - Drewnik - Zajazd - Elbląg.

Fotoserwis Rajd Zimowy 27.01.2007

Sprawozdanie z III Złazu Mikołajkowego: "Bażantarnia 2006"

W dniu 2 grudnia 96-osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięła po raz trzeci aktywny udział w III Złazie Mikołajkowym "Bażantarnia 2006"zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Przy sprzyjającej aurze wyruszyliśmy spod szkoły o godz.8.15. Wybraliśmy trasę nr 3, która prowadziła z Polany "Boisko" szlakiem czerwonym przez Mostek Elewów, dalej szlakiem żółtym i niebieskim przez Muszlę Koncertową do Polany "Boisko" Na starcie byliśmy o godz.900. Od przewodników otrzymaliśmy czapeczki mikołajkowe i pamiątkowe znaczki złazowe, w których wędrowaliśmy po przepięknych szlakach naszej Bażantarni. Jak na każdym rajdzie nie zabrakło konkursu. Nasi uczniowie z kl.IIa gimnazjum - Rafał Sawlewicz i Magda Malesińska zajęli I i III miejsce otrzymując nagrody książkowe. Na końcu pojawił się Mikołaj, od którego każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci czekolady. Po południu wróciliśmy do szkoły.
Rajd "Rajd Mikołajkowy" 2.12.2006 Rajd pieszy po Wysoczyźnie Elbląskiej z dn.23.09.2006
23 września (w ubiegłą sobotę) kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami wzięła udział w rajdzie jesiennym pn."Zdobywamy siedmiomilowe buty w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej". Trasa rajdu wiodła przepięknymi szlakami turystycznymi Bażantarni. Spod szkoły wyszliśmy o godz. 8.30 . Zaraz po przybyciu do Bażantarni ruszyliśmy na trasę Nr 2.
Od Muszli Koncertowej szliśmy lasem. Szlakiem niebieskim górskim, przez Urwisko Krystyny i Mostek Elewów, i dalej szlakiem czerwonym "Kopernikowskim" zmierzaliśmy do głównej wiaty. Tam to właśnie, na zakończenie rajdu, wręczono nagrody dla zwycięzców konkursów wiedzy krajoznawczo-turystycznej. Spośród uczniów szkoły podstawowej najlepiej spisali się uczniowie z klasy VIb. I miejsce zajął Mateusz Grabiś, II - Krzysio Lebiedź, a III - Natalia Ławrynowicz. Wśród gimnazjalistów najlepiej wypadł uczeń kl. IIIc - Łukasz Kadamus zajmując I miejsce. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy, a każda drużyna dyplom. Przy kończącym imprezę ognisku piekliśmy kiełbaski i tak posileni, wracaliśmy do szkoły.
Rajd "Siedmiomilowe buty" 23.09.2006

Szkolny Rajd Jesienny z dn.23.09.2006 (Jelenia Dolina)
21 października pod opieka pań: E. Gębki, E. Czernichowskiej i A. Awizeń wybraliśmy sie na jesienny rajd. Grupę naszą tworzyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, razem 40 osób.
Pogoda była piękna, humory dopisywały, więc bez trudu pokonalismy trasę z Elbląga na Jelenią Dolinę. Na miejscu spotkała nas miła niespodzianka - absolwenci naszej szkoły przygotowali grilla i piekliśmy kiełbaski, a także jabłka. Pychota! Kiedy zajadaliśmy sie smakołykami, nadjechały dziewczyny na koniach. To było niezwykłe spotkanie. Opowiadały nam różne ciekawostki o swych ulubieńcach, a my podziwialiśmy te piękne zwierzęta. Żal było się rozstawać, ale czekała nas droga powrotna.
Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Pokonaliśmy w sumie 16 km! To był naprawdę wspaniały dzień.
Szkolny Rajd Jesienny 21.10.2006

  • We wrześniu rozpoczęły się zajęcia mające na celu przygotowanie zainteresowanych uczniów do olimpiady geograficznej.
  • Jesienią zostanie przeprowadzony Konkurs Geograficzny dla klas pierwszych pn. "Ziemia we wszechświecie," do którego zaprosimy również uczniów z Gimnazjum Nr2.
  • Planujemy wzięcie udziału w Międzygimnazjalnych Konkursach Plastycznych organizowanych corocznie przez Dyrekcję Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
  • Wiosną, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 2007, weźmiemy udział w przewidzianych na tę okoliczność imprezach.
  • W czerwcu, podobnie jak w ubiegłych latach, chcemy wziąć udział w obchodach Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Koło ekologiczne "Biedroneczka"

23 i 24 listopada członkowie koła ekologicznego "Biedroneczka" pod opieką Pani M. Zipser, przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas pierwszych w ramach programu EKOZESPOŁÓW.
Celem spotkania było zapoznanie młodszych kolegów ze sposobami oszczędzania wody. Na początek wspólnie z gośćmi ustalono, co może być żródłem wody oraz gdzie występuje woda. Następnie zaprezentowano doświadczenia, podczas których wspólnie sprawdzano jak i gdzie efektywnie się kąpać, czy myć naczynia w misce czy pod bieżącą wodą oraz jak zmniejszyć ilość spuszczanej wody w toalecie. Doświadczenia, jak i przygotowane materiały, tak bardzo pobudziły wyobraźnię pierwszaków, że bez problemów zaproponowali wiele innych rozwiązań nt. oszczędzanie wody w życiu codziennym. Na zakończenie spotkania, każdy pierwszak otrzymał tytuł "Mistrza oszczędzania wody" z symboliczną kroplą wody oraz kolorowankę "Oszczędzaj wodę".

Zdjęcia w galerii "Biedronka" - "Mistrz Oszczędzania Wody"

Koło Plastyczne

W naszej szkole od wielu lat działa Koło Plastyczne dla klas I - III SP.
Głównym celem zajęć jest wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia, a w szczególności:
  • rozwijanie ogólnej wrażliwości dziecka,
  • rozwijanie wrażliwości plastycznej,
  • rozwijanie zainteresowań i zamiłowań plastycznych
Działalność plastyczna uczniów oparta jest na wykorzystaniu różnych materiałów, technik i form z uwzględnieniem tradycji regionalnych.
Uczniowie uczęszczający na zajęcia biorą aktywny udział w konkursach międzyszkolnych, miejskich i ogólnopolskich.
W obecnym roku szkolnym 2006/2007 w zajęciach bierze udział około 20 uczniów z klas I-III.
Zajęcia odbywają sie co dwa tygodnie (w czwartek) w godzinach 14.30 - 16.00
Opiekunami koła są Renata Derenda i Danuta Morawek-Nagy.

Koło Języka Angielskiego

Angielski Konkurs Literacki

W Zespole Szkół Nr 1 w miesiącu listopadzie ogłoszony został angielski konkurs literacki p.t.
"A person that changed my life".

Wszystkie prace, napisane oczywiście w języku angielskim zachwyciły zrozumieniem tematu, inwencją i pomysłowością.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy odebrali zwycięzcy:

- MIEJSCE I - EWA MAŚLEWSKA (kl. IIIe - Gimnazjum)
- MIEJSCE II - GRZEGORZ SZYMANOWSKI (kl. V c - Szkoła Podstawowa)
- MIEJSCE III - ADRIANNA SLEWA (kl. II e - Gimnazjum)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w innych konkursach organizowanych w naszej szkole. Naprawdę warto!!!

DRODZY RODZICE / OPIEKUNOWIE

W tym roku Państwa dziecko zaczyna naukę angielskiego z podręcznikiem Join Us. Mam nadzieję, że książka dostarczy dziecku wiele radości i da poczucie sukcesu w nauce języka obcego. W podręczniku Join Us dzieci spotkają bohaterów, z którymi łatwo się zaprzyjaźnią: tygryska Toby'ego, Pat'a, małego czarodzieja Pit'a, swoich rówieśników: Emmę oraz Mike'a, a także pociesznego kotka Magic'a. Dzieci będą się uczyły śpiewać piosenki i recytować wierszyki po angielsku, będą słuchały historyjek i odgrywały je przed klasą. Poza tym na każdej lekcji będą miały okazję rozwiązywać zagadki, grać w gry językowe i wykonywać ćwiczenia językowe.
Dzięki różnorodnym ćwiczeniom, głównie w formie zabawy, dzieci rozwiną przede wszystkim umiejętność rozumienia ze słuchu i mówienia - na początku przez powtarzanie.

Pierwszy rok nauki w szkole jest trudny dla każdego dziecka. Nauka języka angielskiego jest zwykle kolejnym nowym doświadczeniem. W tych pierwszych krokach bardzo potrzebne jest wsparcie rodziców i dlatego liczę na współpracę z Państwa strony, nawet jeśli sami nie mówicie po angielsku.

Jak mam pomóc? Przecież nie znam języka.
Rodzice nieznający języka, którego ich dziecko zaczyna się uczyć, często pozostawiają je samemu sobie, zakładając, że niewiele mogą pomóc. Nic bardziej mylnego. Wystarczy dodać zabawę z językiem obcym do codziennych domowych zajęć. Można wspólnie z dzieckiem wypracować nawyk wieczornego słuchania angielskich piosenek, oglądania bajek w tym języku oraz asystować dziecku podczas odrabiania pracy domowej. Obecność rodziców upewni dziecko w przeświadczeniu, że nauka języka jest ważna.

Jak zachęcić dziecko do nauki?
- BĄDŹ OBECNY
Bądź stałym towarzyszem dziecka. Dziecko nie oczekuje od Ciebie znajomości języka. Dziecko oczekuje twojej obecności, kiedy ono zajmuje się językiem angielskim. Twoja obecność wpływa pozytywnie na samopoczucie dziecka, na kształtowanie jego samooceny i motywacji.
- POMAGAJ DZIECKU W ZBIERANIU POTRZEBNYCH MATERIAŁÓW
Zapytaj, jakie materiały będą dziecku potrzebne na kolejna lekcje w szkole. Pomóż mu znaleźć, np.: kolorowe magazyny z ilustracjami do wycięcia, wybierz zdjęcia z rodzinnego albumu.
- RAZEM Z DZIECKIEM SZUKAJ WSZĘDZIE ANGIELSKICH SŁÓW
Pomóż dziecku w wyszukiwaniu angielskich słów w domowym otoczeniu: napisów na sprzęcie radiowo-telewizyjnym (np.: play, rewind, pause, stop, off, on), na matkach na ubraniach (made in Poland, wash), napisów na koszulkach, przyborach szkolnych itp.
- ZBIERZCIE KOLEKCJE OPAKOWAŃ Z ANGIELSKIMI NAPISAMI
Zbierajcie opakowania po produktach spożywczych i z gospodarstwa domowego, na których figurują angielskie nazwy i napisy (tea, coffee, chocolate). Zróbcie domową wystawę, po której dziecko będzie cię oprowadzać i nazywać eksponaty.
- PODNOŚ MOTYWACJĘ DZIECKA
Pomagaj, chwal, zachęcaj. Tak, jak nigdy nie ma za dużo języka angielskiego podczas zajęć, tak nie ma za dużo pochwał.
- BĄDŹ W KONTAKCIE Z NAUCZYCIELEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOLE
Systematycznie pytaj nauczyciela o postępy dziecka. Traktuj go jak partnera, który troszczy się o postępy twojego dziecka w nauce na równi z tobą.
'
Życzę sukcesów!
Nauczyciel

Przysłowia i sentencje Proverbs and sentences:

  1. "A half truth is a whole lie"
    "Połowa prawdy to całe kłamstwo"
  2. "Forget injuries, never forget kindness"
    "Zapomnij o urazach, nigdy nie zapominaj wyświadczonej Ci dobroci"
  3. "God sells knowledge for labour, honour for risk"
    "Bóg sprzedaje wiedzę za pracę, a honor za ryzyko"
  4. "Gratitude is the heart's memory"
    "Wdzięczność to pamięć serca"
  5. "Turn your face to the Sun and the shadows fall behind you."
    "Odwróć twarz ku słońcu, a wszystkie cienie znajdą się za Twoimi plecami"
  6. "When there is no enemy within, the enemies outside cannot hurt you"
    "Kiedy nie ma wroga w twoim wnętrzu, wrogowie na zewnątrz nie mogą cię skrzywdzić"
  7. "The bitterest tears shed over graves are for words left unsaid and deeds left undone"
    "Najbardziej gorzkie łzy nad grobem wylewane są z powodu słów niewypowiedzianych i uczynków niewykonanych"
  8. "You'll never know how hard it is to smile until you don't want to do it anymore"
    "Nigdy nie wiesz jak trudno jest się uśmiechać, dopóki ty sam nie chcesz już tego robić"
  9. "Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail"
    "Nasza największa chwała nie leży w nie upadaniu, lecz w podnoszeniu się za każdym razem, gdy upadniemy"
  10. "When I look back on all these worries, I remember the story of the old man who said on his deathbed that he had a lot of trouble in his life, most of which had never happened" Winston Churchill
    "Gdy patrzę na wszystkie moje zmartwienia, przypominam sobie historie pewnego starca, który na łożu śmierci powiedział, że miał w życiu mnóstwo problemów, większość z których nigdy się nie wydarzyła"

KÓŁKO INFORMATYCZNE

Został rozstrzygnięty konkurs na LOGO SZKOŁY, w którym brali uczniowie z klas młodszych jak i starszych. Spośród wszystkich prac wybrano zaprojektowane logo przez Arka Potapowicza i Wojtka Makowskiego oraz Natalii Korzec i Magdy Półtorak z klasy VI a. Uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe, które zostały wręczone przez panią dyrektor na apelu. Logo szkoły wykonali pod kierunkiem Bożeny Sakowskiej.


Logo wykonane przez Natalię Korzec i Magdalenę Półtorak


Logo wykonane przez Wojtka Makowskiego i Arka Potapowicza.

Koło Matematyczne

Dnia 4.04.2007 odbył się szkolny konkurs matematyczny "Z testem za pan brat"

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:

Kamil Banasiak z klasy 3 B i Magdalena Zalewska z klasy 3 C
oraz Aleksandra Rekowska z klasy 3 B

Zespołowo najlepsi okazali się:

I miejsce - klasa 3 B
II miejsce - klasa 3 C
III miejsce - klasa 3 E

30.03.2007 odbył się etap miejski konkursu matematycznego "Żyjemy wśród liczb".
W konkursie tym brali udział uczniowie z gimnazjów elbląskich takich jak:
nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 6, nr 7, nr 8, nr 9, Gimnazjum Muzycznego, Gimnazjum z Gronowa Elbląskiego oraz z Gminnego Gimnazjum z Gronowa Górnego. Łączna liczba uczestników 71. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze.
Na poziomie klas I - drugie miejsce zajął Michał Tomczak,
na poziomie klas II - pierwsze miejsce zajęła Ewelina Mazurkiewicz,
a na poziomie klas III - trzecie miejsce zajął Michał Garbecki.

Serdecznie gratulujemy.

W sobotę 24.03.07 w SP nr 16 w Elblągu laureatka naszej szkoły Joanna Slewa z kl.IVc odebrała nagrodę za zajęcie I-go miejsca w międzyszkolnym konkursie "Liga Młodych Matematyków". Gratulujemy wspanałego wyniku.

Wyniki konkursu matematycznego "Kangur 2007"

Konkurs odbył się 15.03.2007r.
Do konkursu przystąpiło 75 uczniów, w tym 52 uczniów ze szkoły podstawowej.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia:
w klasie III i IV wynosiła 120 punktów,
w klasie V i VI SP oraz I, II i III G 150 punktów.

W poszczególnych kategoriach uczniowie zdobyli następujące miejsca:

Maluch klasa III
1. Chromiński Mateusz 76,25 pkt (36 miejsce w rejonie) wynik wyróżniający
Maluch klasa IV
1. Slewa Joanna 108,75 pkt (6 miejsce w rejonie) wynik bardzo dobry
2. Prusinowski Bartosz 100 pkt (17 miejsce w rejonie) wynik wyróżniający
3. Suliga Piotr 88,75 pkt wynik wyróżniający
4. Grzywaczewska Karolina 88,50 pkt wynik wyróżniający

Beniamin klasa VI
1. Kowalska Aleksandra 120,5 pkt (21 miejsce w rejonie) wynik wyróżniający
2. Potapowicz Arkadiusz 119,5 pkt (24 miejsce w rejonie) wynik wyróżniający

Kadet klasa I Gimnazjum
1. Tomczak Michał 96 pkt (17 miejsce w rejonie) wynik wyróżniający

Kadet klasa II Gimnazjum
1. Piskorz Barbara 104,75 pkt (20 miejsce w rejonie) wynik wyróżniający
2. Mazurkiewicz Ewelina 103 pkt (21 miejsce w rejonie) wynik wyróżniający

Uczniowie Gimnazjum nr 4 - młodymi rachmistrzami

W dniu 26 lutego 2007 r. uczniowie klasy Ib Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 wraz z wychowawcą Jadwigą Pietrzak uczestniczyli w Bloku Edukacyjnym w sali szkoleniowej w Centrali Banku Spółdzielczego w Sztumie , który istnieje od 1910 r. Zajęcia były prowadzone przez specjalistów z dziedziny bankowości i informatyki w nowoczesnych salach konferencyjnych banku. Braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez p. Ewę Lewandowską /głównego organizatora konkursu / "Pieniądz od A do Z w banku " oraz przez informatyka banku p. Jacka Lewandowskiego p.n. "Komputer w banku". Klasa Ib uczestniczy w Konkursie Rachmistrzów , którego organizatorem jest Bank Spółdzielczy w Sztumie przy ul. Mickiewicza 36. Konkurs trwa od 11.09.-26.03.2007. Biorą w nim udział uczniowie klas I gimnazjum z 37 szkół Pomorza i Warmii. Celem konkursu jest wprowadzenie wiedzy o bankowości i rachunkowości, przygotowanie młodzieży do zarządzania finansami w dorosłym życiu oraz sprawdzenie posiadanej wiedzy matematycznej przy rozwiązywaniu zadań o tematyce bankowej. Uczniowie kl.Ib uświadomili sobie, że dzieje pieniądza są wpisane w historię świata i są bardzo ciekawe. Ponadto uświadomiono uczniom jak ważną rolę spęłniają banki we współczesnym świecie oraz zapoznano z zasadami ich funkcjonowania i podstawowymi produktami banku. Uczniowie poznali bank od strony zatrudnionych specjalistów i komputerów, na których pracują. Uswiadomili sobie również, iż umiejętność dokonywania obliczeń procentowych jest niezbędna podczas podejmowaniia decyzji o inwestowaniu własnych pieniędzy. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku na każdych warsztatach. Jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom BS w Sztumie za super pomysł.

W galerii umieszczono fotki Klasa I b gimnazjum w Banku Spółdzielczym w Sztumie.

W bieżącym roku szkolnym w gimnazjum przeprowadzane zostaną konkursy matematyczne takie jak:
Konkurs Przedmiotowy Matematyczny, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "OXFORD" i "KANGUR", Konkurs "Żyjemy wśród liczb" etap szkolny i miejski oraz konkursy szkolne dla klas I, II, III gimnazjum.

Dla zainteresowanych uczniów gimnazjum zostały zgromadzone i przygotowane do pobrania zadanie matematyczne.
Pliki są zapisane w formacie *.doc (MS Word) i spakowane w formacie *.zip. Aby ściągnąć dany plik proszę prawym klawiszem myszy wybrać "Zapisz element docelowy jako..."
Klasa 1 gimnazjum
Klasa 2 gimnazjum
Klasa 3 gimnazjum
Klasy 1,2,3 gimnazjum

WYNIKI KONKURSU Z LICZBĄ PI

Na konkurs wpłynęło 20 prac uczniów klas II i III gimnaznum.
Po naradzie jury postanowiło przyznać:

  • I miejsce - Tomasz Hul kl.II c
  • II miejsce - Michał Kaliszuk kl.II b
  • III miejsce - Dawid Załęcki kl.II b i Karolina Banasiak kl.II b
  • Wyróżnienia otrzymały: A. Slewa kl.IIc i M.Mozanowska kl.IIa
3,141592653589793238462…

A oto zwycięskie prace:

I. Ala z Anią w parku Modrzewie, za topolą, widzą dwa ptaki.
Zranione biedactwa, nieloty wymęczone.
Czy to kot ptaszyny małe zranił?

II. Aby z mocą i werwą spamiętać Pi,
trzeba umieć ten szyfr.

III. Koń i słoń, a nawet wiewiórka
śpiewają piosenkę dla Jurka.

III. Kot i sowa w lesie dyskutują,
aż piórka chowa zła sójka.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu: M.Gowkielewicz - II C, M.Jeleniewska - II C, M.Styczeń - II C, M.Tamowicz - II C, M.Więckowski - II C, M.Czuczeło - II e, A.Marcinkiewicz - III C, A.Standarska - III C - otrzymują punkty za udział w konkursie na etapie szkolnym.

"Test Matematyka Plus - Oxford"

W dniu 24 listopada 2006, o godzinie 12.45, w gabinecie 106 C, został przeprowadzony TEST MATEMATYKA PLUS w ramach ogólnopolskiego KONKURSU OXFORD 2006.
Wyniki uzyskane przez uczniów zostana podane w czasie późniejszym.






Uczniowie wylosowali:
05.12. - numer 6
06.12. - numer 12
07.12. - numer 15
08.12. - numer 23
09.12. - numer 31


Darmowe liczniki




Biuletyn Informacji Publicznej




Nadanie sztandarów


Nasza szkoła z lotu ptaka (zdjęcia lotnicze)



Wyniki naszych
poprzednich sond



Slajdowisko




Gimnazjum nr 4 w Elblągu

Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu


nadesłał: M.Ł. IIc gim. 2007/08


Bezpieczny internet.pdf

nadesłała: A.C. IIe gim. 2009/10


Nauka wiersza na pamięć.pdf

nadesłał: M.J. IId gim. 2009/10


Gry i zabawy


Grafika Download


NUMERY ALARMOWE


deutschmeinhobby.pl.tl


englishfunzone.weebly.com/



facebook.com/zsnr1elblag

w górę © 2006-2016 by Zespół Szkół Nr 1 w Elblągu 82-300 Elbląg, ul. Korczaka 34
Aktualna strona www.sp11.elblag.pl/
e-mail szkoła: sekretariat@sp11.elblag.pl  
e-mail strona: redakcja@sp11.elblag.pl