III Festyn Rodzinny
pod hasłem: "Pasja - receptą na piękne życie"

6 czerwca 2009r. w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4 ) po raz trzeci odbył się festyn rodzinny. Był on zwieńczeniem pracy nad realizacją projektu "Szkoła bez przemocy". Jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Jesteśmy w gronie ponad tysiąca szkół biorących udział w tej akcji. Ogólnopolski finał odbył się 5 czerwca w Warszawie.

Jak co roku naszemu festynowi przyświecała idea promowania zdrowego stylu życia. Tym razem postawiliśmy na odkrywanie talentów. Klasy prezentowały różnorodne zainteresowania, pasje, począwszy od układów akrobatycznych, a skończywszy na popisach wokalnych. Zachwyciły widzów: swoboda występujących, niekłamana radość, chęć dzielenia się swoimi umiejętnościami.

Równolegle uczestnicy brali udział w różnorodnych konkurencjach i zabawach artystyczno - naukowo - sportowych, walcząc o punkty dla klasy. Szczególną popularnością cieszyły się karaoke - "Śpiewać każdy może", "Kuchenne granie", "Rzut do patelni", "Rzut moherowym beretem", "Długi język" oraz wiele typowo sportowych konkurencji. Ogromne zainteresowanie wzbudzało profesjonalnie przygotowane stanowisko historyczne.

Jak zwykle nie zawiedli rodzice, którzy pomogli swoim pociechom w przygotowaniu stoisk ze smakołykami i w zdobywaniu punktów. Można było smacznie zjeść, napić się gorącej kawy czy herbaty serwowanej przez panie dyrektor.

Tradycyjnie - rozegrano mecz piłki nożnej rodzice kontra uczniowie. I tradycyjnie - zwyciężyli rodzice.
Przed ogłoszeniem wyników, przy ogólnym aplauzie, w niebo poleciały balony będące symbolem podsumowania akcji "Szkoła bez przemocy".

We współzawodnictwie zwyciężyły klasy:
I miejsce - klasa V B
II miejsce - klasa I C
III miejsce - klasa VI C
IV miejsce - klasa IV A

Wielką radość sprawiły dzieciom nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Elblągu (środki pozyskano w ramach grantów miejskich).
Dziękujemy rodzicom i uczniom za liczne przybycie i aktywny udział w zabawie. Mimo przelotnego deszczu wszyscy bawili się do końca. Dziękujemy też nauczycielom i personelowi Zespołu Szkół nr 1 za duże zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie festynu.

Marzena Kurach -
Jedna z głównych organizatorek